Schuttershof Middelburg gaat de deuren sluiten EEN FIETS VOORNIETS! Taptoe in Goes wordt grandioos evenement tkuntuzuN! EIGENAREN: GEBOUW NIET MEER RENDABEL Huisvesting personeel Veerse jachtwerf is moeilijk Raad Middenscliouwen stelde begroting vast NOAD ook tegen Dosko weinig kans op winst mummi MODERNISERING GAAT TONNEN KOSTEN Geen pachters Uitvoering „Korezak en de kinderen" Ir. A. P. Minderhout! op Z.L.M.-vergadering Omvangrijk Veers Oranjefeest Scheldecompressoren voor fabriek bij de Poolcirkel Vissersvloot van Yerseke naar de Wadden vertrokken Koninklijk brons voor voorman van de Reest S. W. Henry benoemd tot burgemeester van Numansdorp De heer J. S. Duinkerke, Druinisse, overleden Raad Kattendijke BLOEMVAASJES OP BEGRAAFPLAATS ONTVREEMD ELKE DAG-3 MAANDEN LANG Nieuwe inspecteur V.H.M.0. Zeeland Modeshow van amateurs in Goes KORFBAL OP SCHOUWEN Vierhonderd muzikanten in gala DIT ZIJN DE WINNAARS YAN DE DERDE WEEK STAAT U HIER DE VOLGENDE WEEK BIJ? SHOW DELFT EXERCITIE T/2ls6°Uo931BM S" in Uitïa'-' Vermiste jongen weer terecht Donderdag 3 mei 1962 ZEEUWSCH DAGBLAD - -f® Pag. 3 MIDDELBURG. Het Schuttershof in Middelburg sluit per 31 juli van dit jaar zijn deuren. De in de provinciale hoofdstad rondgaande geruchten als zou het hof zijn verkocht berusten niet op waarheid. Wel heeft het enige malen niet veel gescheeld of de eigenaren, de heer Jac. de Dreu uit Goes en zijn partner, de heer Geuzenbroek uit Medemblik, hadden hun bezit voor een goede prijs van de hand gedaan. In alle gevallen ging de koop echter op het nippertje niet door. Het ontbreekt de eigenaren aan lust, vakkunde en tijd om het hof te gaan moderniseren en een nieuwe sprong te wagen. Enkele malen is geprobeerd het Schuttershof te verpachten maar ook dat lukte niet. In een gesprek met de heer De Dreu hoorden wij het volgende: Jarenlang hebben de eige naren er naar gestreefd het eeuwenoude, gebouw te verpachten. De gerant, de heer Vreeswijk, voelde daar niets voor en in 1959 liep de overeenkomst af. Toen nam het echtpaar Holslag het gerantschap over. In 1959 en 1960 is het enkele malen bijna gelukt een pachter voor het hof te vinden maar het liep telkens verkeerd. Van april tot juni 1959 voerden de eigenaren diverse malen onderhandelingen met de gemeente Middelburg. ,,Want," zo redeneerde de gemeente, „Middelburg kan moeilijk het Schuttershof missen". De gemeente was bereid onder een hypothecair verband een krediet te verlenen tot de helft van de verbouwingskosten. „Een mooi gebaar," vonden de eige naren, „maar dat is onze bedoeling niet. Wij wensen geen zware lasten." En de onderhandelingen liepen op niets uit. Op 20 september 1961 werd opnieuw met de gemeente be raadslaagd over de toekomst van het Schuttershof. De mogelijkheid werd toen onder ogen gezien in het Schuttershof een congres- en ten toonstellingscentrum te vestigen. Op 11 oktober liet de gemeente echter weten dat van dit plan niets zou komen. De eigenaren waren weer even ver als voorheen. Toen de heer Holslag ge rant werd in het Schuttershof werd de noodzaak opnieuw gevoeld het hof te moderniseren. Ten eerste moesten er zeshonderd nieuwe stoelen komen (een uitgave van meer dan 20.000). Er moest een nieuwe verlichting komen en een nieuwe vloer, de entree en de toiletten van het hof moesten wor den verbeterd. Veertiende eeuw Dit alles eiste een behoorlijk kapitaal. En de eigenaren voelden er niets voor. Zij redeneerden dat het voor particulieren uitgesloten was enkele tonnen te gaan investeren terwijl het Sahuttershof in Middelburg niet meer rendabel was te maken., De kosten komen er op het ogenblik uit maar dat is ook alles, aldus de eigenaren. De exploitatie van het hof stopt op 31 juli 1962. Zowel de heer De Dreu als de heer Geuzenbroek hebben het bezit van het Schuttershof van hun respectie- Oecumene in Goes GOES. Op de avond van bevrij dingsdag (zaterdag 5 mei) zal in de Prins van Oranje het aangrijpende to neelstuk „Korezak en de kinderen" ge speeld worden. De opvoering van dit stuk was opgenomen in het program ma van de hervormde jeugdraad in Goes. De mensen van de hervormde jeugdraad meenden echter, dat dit stuk een bredere belangstelling ver dient. Het mag ongetwijfeld als een unicum worden beschouwd, dat nu de hervormde jeugdraad, het gerefor meerd jeugdverband en de katholieke jeugdraad eensgezind de schouders hebben gezet onder de voorbereiding en. de organisatie om in Goes te ko men tot opvoering van dit toneelstuk, waarbij tevens de medewerking werd verkregen van de Z.V.U. De jeugd laat met deze samenwerking een stuk oecu mene werkelijkheid worden. Het is in ieder geval een eerste stap in de rich ting om tot meer samenwerking te ko men. Ook het plaatselijk comité van aan beveling is van een brede samenstel ling. In dit comité hebben o.m. zitting burgemeester mr. F. G. A. Huber, wi- ka D. E. Hiensch, herv. jeugdraad, de ken C. P. M. Holtkamp, ds. E. Jan sen, gerei, predikant, ds. W. Janssen, herv. predikant en ds. J. Karelse, vrij evang. predikant. De toneelgroep „Centrum" uit Am sterdam, die het stuk zal opvoeren, heeft bij vorige opvoeringen een diepe indruk gemaakt op het publiek. Het stuk stelt etische en godsdienstige waarden aan de orde, die voor de christen actueel zijn en blijven. Het (historische) voorbeeld van dr. Kor ezak, die in het gihetto van Warschau ten tijde van de Duitse bezetting de kracht voor een gelovige levenshouding uit de Bijbel putte, is in dit stuk tot een aangrijpend getuigenis geworden De regisseur, Egbert van Paridon, zal het spel inleiden. Het is vooral voor de jeugd, die met bewust de tweede wereldoorlog heeft meegemaakt, van 'het grootste belang, dat zij dit stuk in ogenschouw neemt. Maar ook de volwassenen zullen onge twijfeld geboeid en ontroerd worden bij het zien en horen van dit verhaal. De entreeprijzen zijn laag gehouden (jeugdkaarten één gulden en volwasse nen 2.50). Het is te verwachten, dat de viering van de vijfde mei m Goes een stijlvolle inhoud krijgt. Ook in andere Zeeuwse plaatsen zal dit stuk opgevoerd worden, zulks onder auspiciën van de culturele commissie van de hervormde kerk. GOES Op de dag van taptoe op za terdag 26 mei a.s. wordt ook de jaar lijkse zomervergadering van de Z.L.M. gehouden. Tijdens deze bijeenkomst zal het woord voeren ir, A. P. Minderhoud, landdrost van de Noord-Oostpolder. Hij zal spreken over het onderwerp: „De IJsselmeerpolde'rs ten dienste van ove rig Nederland". ve vaders geërfd. Deze hadden het hof gekocht van het oude schuttersgilde in Middelburg dat lang nadat het hof niet meer in haar bezit was, nog gebruik maakte van de fraaie schutterskamer. Het Schut tershof dateert waarschijnlijk uit de veertiende eeuw. Of de toren en de gevel, die uitziet op de Vlasmarkt op een lijst van monumentenzorg voorkomen is niet zeker. Het zal voor de inwoners van Middelburg vermoedelijk een onwennig idee zijn dat hun eigen Schuttershof de deuren dichtdoet. De kans dat in de huidige maatschappij een der gelijke instelling weer nieuw leven wordt ingeblazen is klein en eigenlijk alleen met over heidssteun te verwezenlijken. VEERE. Het Oranjefeest in Vee- re is dit jaar op grootsere wijze ge vierd dan in voorgaande jaren het ge val was. En dat was dan niet in ge ringe mate te danken aan de ruimer gemeften subsidie van de gemeente. Er was veel belangstelling voor het om vangrijke programma dat startte met een aubade van de schoolkinderen voor het gemeentehuis. Diverse personen, waaronder burgemeester jhr. I. F. den Beer Poortugael, hielden toespraken. Het morgenprogramma werd "beslo ten met kinderspelen op het sportveld, 's Middags werd een fietsenrally an nex puzzlerit in en rond Veere gehou den die anderhalf uur duurde. Onder tussen gaven acht Veerse Dijkruiters op het oude sportveld een hippische demonstratie. De muziek maakte in het dorp een rondwandeling door mid del van het fanfarekorps, terwijl het carillon boven de hoofden lustige deun tjes speelde. 's Avonds werd een slotavond van de 10 x 10-actie gegeven waaraan Veerse artiesten deelnamen. De totaal opbrengst van de actie in Veere was ruim tweeduizend gulden. VLISSINGEN. De firma Dr. C. Otto Co. G.m.b.H. te Bochum bouwt een ammoniakfabriek te Mo-I-Rana, een plaats aan een Noors fjord vlak bij de Poolcirkel. De voor deze fabriek benodigde twee hogedruk gaseompres- soren worden geleverd door de N.V. Kon. Mij. „de Schelde" te Vlissingen. Iedere compressor, die een grondvlak van 9x9 meter beslaat en 75.000 kg weegt, wordt uitgevoerd als een 6- traps en 6-kruks boxercompressor. De aandrijving geschiedt door een electro motor van ±3150 kW bij 250 toeren per minuut. Het te verwerken gas be staat uit een mengsel van waterstof en stikstof en wordt gecomprimeerd tot op circa 400 ato. YERSEKE. De haven vaji Yerseke is vrijwel leeg, want de vissersvloot is uitgevaren naar de Wadden om zaad of halfwas mosselen te vissen of te verko pen. De vraag naar halfwas en grote mosselen is zeer goed. Er zijn reeds bestellingen gedaan tegen een redelijke marktprijs. De laatste maanden was er een zeer goede vraag naar mosselen. De „voorraad" is vrijwel uitverkocht. ANNA JACOBAPOLDER. De heer L. C. v. d. Reest heeft van burgemees ter L. J. de Jonge, uit naam van H.M. de Koningin de ere-medaille in brons- behorende bij de Orde van Oranje Nas sau, wegens 40-jarige trouwe dienst als voorman bij de familie Van Strien ontvangen. Hierbij waren ook aanwezig de wethouders P. Mol en M. Reyngoudt, het personeel en hun dames, de ver tegenwoordigers van de plaatselijke af deling van de N.C.L.B. en de heer G. J. de Jager, namens het hoofdbestuur van de Zeeuwse C.B.T.B. De heer G. J. de Jager overhandigde namens de Zeeuw se C.B.T.B. de jubilaris een oorkonde. Nadat de heer Moerland namens de N.C.L.B. de heer v. d. Reest gefelici teerd had, kreeg de heer A. C. van Strien het woord, die de jubilaris dank te voor alles wat 'hij voor de fam. Van Strien gedaan heeft in de afgelopen 40 jaar. Als stoffelijk blijk van zijn waar dering overhandigde de heer Van Strien een nieuwe fiets aan de jubilaris. Lid van Prov. Staten TERNEUZEN. Met ingang van 16 mei is de heer S. W. Henry uit Ter- neuzen benoemd tot burgemeester van Numansdorp en Klaaswaal. Sinds juni 1939 is hij werkzaam bij de N.V. Wa terleiding Maatschappij als afdelings chef. De heer Henry studeerde economie aan de Gemeentelijke Universiteit te Amsterdam. Van zijn vele functies noe men we: gemeenteraadslid sinds 1945 en lid van de Prov. Staten sinds 28 april van dit jaar Als lid van de Prov. Staten is in zijn plaats benoemd de heer Schipper, burgemeester van Kruiningen. De gemeente waar de heer Henry tot burgemeester is benoemd telt zevendui zend inwoners Numansdorp 4700' en Klaaswaal 2300. De heer Henry werd geboren in Aardenburg. BRUINISSE Op bijna 75-jarige leeftijd overleed te Bruinisse de heer Jan S. Duinkerke die geboren te Yerse ke, zijn carrière vond bij de' Visserij-po- litie op de Zeeuwsche Stromen, waar hij alle rangen doorliep. In 1931 kwam hij naar Bruinisse als schipper op het vissersvaartuig Valk. Op 1 mei 1947 volgde zijn benoeming tot opziener als opvolger van de heer L. van der Weele. In 1952 gin,g 'de heer Duinkerke met pensioen, hij bleef toen te Bruinisse wo nen. De heer A. Vasseur te Cadzand is met ingang van 1 mei 1902 benoemd tot administrateur van de Vereniging voor Vreemdelingenverkeer te Cadzand wegens vertrek van de huidige admi nistrateur, de heer J. P. de Hullu, naar Breskens. VEERE. Tijdens een gemeente raadsvergadering hadden enkele raads leden eerst bezwaar tegen een woning- ruil waarbij een gezin, nu huizende in de voormalige vliegloods, een betere huisvesting zou krijgen. De heer J. Bakker (AR) vond dat er gezinnen waren in Veere die slechter waren ge huisvest en voorrang verdienden. Hij had liever een lijst met drie of vier gezinnen gezien op de voordracht van B. en W. dan één. De voorzitter, jhr. 1. F. den Beer Poortugael, zei dat echter met dit voorstel twee vliegen in één klap zouden worden gevangen. De raad zou meewerken aan het van de grond krijgen van de nieuwe jachtwerf in Veere, die zich dus zou gaan vestigen in de oude vliegloods, en een gezin zou aan een betere wo ning worden geholpen. „De gezondheid van sommige gezinnen gaat mij ter harte", aldus de nog niet overtuigde heer Bakker. Daarop stelde wethouder D. Kasse Dz. (AR) dit zakelijke pro bleem tegenover het in Veere heersen de sociale probleem. „In deze zaak kunnen wij niet anders. Wij hebben de werf hier gehaald en het is onze mo rele plicht het bedrijf uit de brand te helpen," De wethouder zei dat, indien door naar Colijnsplaat .plaats te hebben verhuizingen in de gemeente woningen vrij kwamen, deze zouden worden be stemd voor slecht gehuisveste inwoners. Daarmee was de heer Bakker tevreden gesteld. Hierop inhakende zei wethouder S. Kodde (CH) nog dat de werf met ve le moeilijkheden zat te kampen. Er WILHELMINADORP. Tijdens de raadsvergadering van de gemeente Kattendijke van gisteravond heeft een der raadsleden er in de rondvraag op geattendeerd dat meerdere malen bloemvaasjes op de begraafplaats zijn ontvreemd. Burgemeester P. J. Evers laakte dit vandalisme en zegde toe een onderzoek hiernaar in te laten stellen. De agenda die weinig belangwekkende punten bevatte, werd snel afgewerkt. De woning van mejuffrouw K. van der Kemp, Kerkstraat 15, zal van de Kon. Maatschappij „De Wilhelminapolder" worden aangekocht voor krotopruiming. Aan de maatschap zal een premie van 50 gulden elk voor 14 woningen worden toegekend voor verbetering van de clo setten. Besloten werd de bouw van een noodgemeentehuis Voor 58.800 gulden te gunnen aan de heer F. J. Weststrate te Kattendijke. De kleuterschool te Katten dijke zal voor de zomermaanden gra tis aan het zondagschoolonderwijs wor den afgestaan, zo wérd besloten. (ingezonden mededeling) (van zaterdag 31 maart t/m 30 juni'62) heeft iedereen die dan een.nieuwe fiets koopt, de kans die fiets (plus bijbehorend extra toebehoren) cadeau te krijgen waren geen woningen te krijgen voor het aan te trekken personeel. Hij zag het overigens als een plicht voor de gemeente dit enige bedrijf in Veere, dat de zaken op grootse wijze wil aan pakken, zo goed mogelijk te steunen. Tijdens de rondvraag vroeg de heer Bakker waar toch de plannen van Veere bleven met betrekking tot de gronden aan het Veerse Meer ten noor den en oosten van de stad. „Wordt het niet langzamerhand hard tijd dat er wat gaat gebeuren?", vroeg hij. De voorzitter die zich over de inhoud van bestaande plannen niet wilde uitlaten zei dat deze bij de Veerse Meercom- missie waren ingediend en dat het wachten was op subsidies. MIDDELBURG. Zoals wij gisteren hebben bericht is met ingang van 1 sep tember 1962 tot inspecteur van het V.H.M.O. in de inspectie Zeeland- west- Brabant benoemd dr J. L. P. Brants, thans rector van het chr. lyceum te Em- men. Dr Brants krijgt Bergen op Zoom als standplaats, maar hoopt met zijn ge zin in Zeeland te gaan wonen. Sedert 1953 is dr Brants rector in Emmen. Naast zijn schoolloopbaan studeerde hij aan de V.U. te Amsterdam en pro moveerde in 1951 op een proefschrift over Groen van Prinsterer. Gisteren plaatsten wij een uitvoerige levensbe schrijving van de nieuwe inspecteur. GOES. De Bevelandse en Walcher- se dames weten wat zelfwerkzaamheid is en de resultaten van hun vaardig heid op de machine waren gisteravond te aanschouwen tijdens de amateur-mo deshow die ook in Goes door een aan tal Nederlandse fabrikanten in samen werking met Beijer-mode werd georga niseerd. Rui mtachtig dames toonden in het Schuttershof hun zelfvervaardig de japonnen, pakjes en strandensem- bles, waarvoor het modehuis Schrijver de stoffen leverde. Veertien prijzen wachtten gisteren op de winnaressen van de show en de eerste prijs werd door de jury, voornamelijk bestaande uit leraressen van de Bevelandse huis houdscholen, eenstemmig toegekend aan de zeer jeugdige Mimi Knuijt uit Nieuw en St. Joosland, die met een keurige japon van lichtblauw linnen 94 94 pun ten wist te verwerven. Mimi won een Necchi zig-zagnaaimachine en zal met een eenentwintig andere Nederlandse prijswinnaressen deelnemen aan de in ternationale finale van deze Beijer-ama- teurwedstrijd, die op 11 juni (Tweede Pinksterdag) in Wiesbaden zal worden gehouden. Als nummer twee bleek me vrouw S. de Veer uit Middelburg uit de bus te komen die met haar doch tertje Boukje een fleurig strandensem- ble, bestaande uit losse rok, pantelon, jasje en straples bovenlijfje liet zien, waarvoor zij beloond werd met een pun- tenaantal van 88. Walcherse dames ble ken op deze Goese show de boventoon te voeren, want ook prijswinnares num mer drie was geen Bevelandse: Leny Cloet uit Vlissingen behaalde met haar japonnetje van cotton satin 87 punten. Het moet gezegd, deze amteur man- nnequins brachten hun creaties op veel elan en enthousiasme, waarbij zij zich bijna op het plankier bewogen als hun beroepscollega's, die dralonkleding en Hollandia tricotage showden. De dralon- show was een intermezzo tussen ama- teurkleding en prijsuitreiking, waarbij onder meer enkele avondtoiletten bij het aanwezige publiek wel zeer in de smaak vielen. Na Oostburg, waar dins dag een zelfde amateurshow een enigs zins rommelig verloop had, kunnen de Zeeuwse dames zich erop beroepen een voortreffelijke show te hebben ,,gelo- pn". (Ingezonden mededeling GOES Met ingang van 1 mei is er een wijziging gekomen in enkele mini mum aankoopprijzen van groenten be stemd voor West-Duitsland. Met in gang van die datum is de minimum aankoopprijs van andijvie 8 ct. per kg; tuinbonen 6 ct. per kg; komkommers 10 ct. per stuk of per kg en sla 3 cent per stuk. SCHARENDIJKE. De raad van Middenschouwen heeft de gemeentebe groting 1962 goedgekeurd. Burgemees ter S. Francke wees er op dat de nieuwe financiële verhouding weinig perspectief biedt voor de gemeente Mid denschouwen. Onvoldoende is rekening gehouden met de investeringen van na de ramp, die thans op de begroting drukken. Wanneer hiervoor geen oplos sing komt ziet de toekomst er donker uit. De begroting is met veel moeite sluitend gemaakt, doordat een aantal kapitaalsuitgaven niet is opgenomen. Geen der raadsleden wenste algeme ne beschouwingen te geven. De heer de Vrieze, vestigde de aandacht op de memorie-raming voor de bijdrage aan het Waterschap Schouwen-Duiveland wegens het onderhoud van wegen. De voorzitter antwoordde, dat geen bedrag is geraamd in verband met de nieuwe comibineerd met rolschaatsen en ballet- in het kader der herverkaveling. De heer der Weduwen was van me ning, dat het waterschap mogelijk niet bereid zal zijn om de zijkanten dei wegen te onderhouden, wanneer de ge meente geen bijdrage verleent. Hij had liever gezien, dat de bijdra- ZIERIKZEE. Voor het aanstaan de weekeinde heeft de competitieleider van de S.D.K.B. een groot programma samengesteld en behalve de derde klas se gaan ook de adsplranten verdeeld in twee groepen zaterdag van start. In de le klasse ontvangt Brouwers haven 1 bezoek van het Zierikzeese Uni- tas welke laatste ploeg zwak en wat on gelukkig gestart is. Na vier gespeelde wedtrljden zitten de oranje-witten nog steeds zonder winstpunten en een zege voor de wit-zwarte Brouwenaren ligt het meest in de lijn der verwachtingen. Ook WIK I is tot dusverre nog bene den haar kunnen geleven en of de Kerk- wervenaren er in de thuiswedstrijd te gen Nieuwerkerk in zullen slagen om een deel van de winst thuis te houden is nog een open vraag. Een gelijk spel moeten de groen-witten toch wel in do wacht weten te slepen. Wat in de le klasse voor Unitas geldt is in de 2e klasse B ook van toepassing op N.O.A.D. I. De twaalf uit Dreischor hebben wel bijzonder aan kracht inge boet en de blauw-witten moeten ook te gen DOSKO maar niet al te vast op de eerste winst rekenen. Misschien dat het terreinvoordeel ditmaal doorslaggevend kan zijn. In 2B komen S.V.O.W.K. I en Burgh UI elk twee keer in het veld. Eerst krijgen de Ouwerkerkers bezoek van Burgh III, waarna reserves van Brou wershaven hun opwachting in Ouwer- kerk komen maken. Veel winst zien we echter ook nu weer niet in Duiveland achterblijven. Zwaluwen I gaat met weinig kans op succes naar Burgh om daar op het Van Zuijen-sportpark Burgh III partij te gaan geven. In Scharendij- ke verloren de rood-witten vorige'week met 52 en ook nu zal Burgh III wel baas in eigen omgeving blijven. DES I ontvangt in Sir-Jansland de reserves van WIK en de rood-zwarten van „meester Heule" zullen hun beste been tje moeten voorzetten om succes te bereiken. Ook ir. de 3e klasse gaat men nu van start en Renesse krijgt in deze af deling de kans om het verlorenge- gane terrein te heroveren. Dan zullen de duinbewoners echter eerst moeten beginnen om de reserves van Zee meeuwen er te Haamstede onder te houden, wat nog lang niet zeker is. Uni tas II zal wel starten met een zege op NOAD II terwijl de punten uit de wedstrijd tussen WIK III en WIK IV wel bij de drielingen terecht zullen ko men. Het volledige programma luidt: .le klasse: WIK INieuwerkerk I; Brouwershaven I Unitas I. 2e klasse A: NOAD I—DOSKO I; 2e klasse B: SVOWKI—Burgh ni; Burgh III—Zwaluwen '61 I; DES I—WIK II SVOWK I—Brouwershaven n, 3e kl: Uni tas I—NOAD II: Zeemeeuwen IIRenesse I; DOSKOZwaluwen: Z eemeeuwenRenesse: WIK IWK V. Adspiranten Groep A: Burgh A—Burgh B. Groep B: WK—Brou wershaven; SVOWK—NOAD; en DES—Nieu werkerk. Vlissingse Nutsspaarbank VLISSINGEN. Begin april bedroeg het tegoed bij de Vlissingse Nutsspaar bank 26.283.043,15. Ingelegd werd 1.227.759,66 en terugbetaald 1.060.347.68; eind april bedroeg het te goed dus 26.450.455,13. Het aantal reke ningen eind april was 29113. In omloop waren 4390 spaarbusjes. Oi ZATERDAG 14 APRIL de heer R. Dooper, Donker Curtiusstraat 3, Delft MAANDAG 10 APRIL mej. Janneke Slijm, Oude Sluisbuurt 9, Finsterwolde DINSDAG 17 APRIL de heer P. A. Lindenbergh, Piet Avontuur- .straat 80, Breda WOENSDAG 18 APRIL de heer Theo Veenendaal. Willibrordus- straat 99, Rotterdam DONDERDAG 19 APRIL de heer D. J. Rougoor, Hamburgerweg 75, Ermelo VRIJDAG 20 APRIL mej. L. J. van der'Ende, Melis StoMaan 2088, Den Haag (vraag uw fietsenhandelaar inlichtingen) OES. De mili taire taptoe, die op zaterdag 26 mei des avonds om negen uur wordt gehouden, belooft een spectaculair evenement te worden. Badend in een zee van licht zullen op die avond bijna 400 militairen, verdeeld' over zeven mu ziekkorpsen en allen in ceremonieel tenue (het geen op zich zelf al een kleurig schouwspel is) op de Grote Markt acte de precence geven. De Zeeu wen, die ongetwijfeld in grote getale naar Goes zul len komen voor deze tap toe, zullen kunnen genietgn van een uniek gebeuren. Voor Goes en de gehele streek wordt deze taptoe een hoogtepunt. Op de Grote Markt zullen kolossale tribunes worden neergezet met in totaal 5400 zitplaatsen. Tijdens een gis termiddag in hotel „Cen traal" gehouden persconfe rentie werd ons (meegedeeld, dat -bijna de helft van de kaarten reeds is verkocht. De voorverkoop moet echter nog beginnen; deze voorver koop zal lopen via het se cretariaat van de Z.L.M. welke landbouworganisatie grote medewerking verleend bij deze taptoe, en de V. V.V.-kantoren in Middel burg, Vlissingen, Goes. Zie- rikzee en Bergen op Zoom Op de dag van de taptoe zal Goes de gehele dag in het teken staan van deze grote militaire show. De muzikanten worden 's mor gens om half tien al in Goes verwacht en daarna zullen de verschillende mu ziekkorpsen gaan oefenen om des avonds zo goed mo gelijk voor de dag te kunnen komen. Het Schuttershof dient als opvangcentrum en daar zal ook „gefourageerd" worden. Om half vier begint op de Markt de generale repetitie, eveneens in gala. Voor deze repetitie zijn uitgenodigd de leerlingen van alle scho len op de Bevelanden. Te gen een prijs van drie kwartjes kan de jeugd des middags reeds met volle teugen genieten van dit prachtige en kleurrijke schouwspel. Enkele duizen den schoolkinderen worden dan ook verwacht. Bovendien krijgen gratis toegang de bewoners van het verzorgingshuis op de Beestenmarkt en van het bejaardentehuis in de Zus terstraat, evenals de min- der-draagkrachtige bejaar den, die niet in pensions zijn opgenomen. Wat dit betreft zal echter de grootst moge lijke soepelheid worden be tracht. Des avonds volgt de gro te opvoering. Deze taptoe, zoals die den volke getoond zal worden, is vrijwel pre cies gelijk aan de taptoe- Delft. De bezetting is iets geringer en het historische evenement ontbreekt. De tijdsduur van anderhalf uur blijft echter hetzelfde. Bo vendien is de Grote Markt als entourage hetzelfde als in Delft. De markt in Goes is zelfs iets groter. Al met al blijft de taptoe in Goes een bijzonder en uniek eve nement. Dat de muzikanten zullen spelen in het licht van de schijnwerpers (er zal een speciale verlichting wor den aangebracht met een capaciteit van 64 kw) geeft daarnaast nog een bijzonder effect aan deze taptoe, die onder leiding zal staan van majoor R. van Yperen, de kapelmeester van f Kon. Militaire Kapel. In de taptoe zullen de korpsen afzonderlijk optre den met als machtig slot de finale, waaraan alle 400 muzikanten zullen deelne men. Daarnaast is ook de medewerking verzekerd van het befaamde exercitiede tachement van de Kon. Luchtmacht, het zgn. „spookpeloton". Dit peloton oefent nu al drie maanden, teneinde in Goes een tot in de puntjes verzorgd pro gramma te kunnen brengen. Het optreden van dit exer citiedetachement, zonder commando's en zonder mu ziek, maakt altijd grote in druk op het publiek. De taptoe in Goes gaat uit van de stichting „Tap toe Nederland". Deze stich ting organiseerd elk jaar vier a vijf taptoe's. Voor dit jaar krijgt Goes de pri meur. Verder komt deze taptoe in Zwolle, Haarlem, Eindhoven en Kerkrade. Naast de kapel van de Ko ninklijke Luchtmacht (met tamboerkorps), en de Ma rinierskapel zullen optreden de tamboers en pijpers van het korps Mariniers, het fanfarekorps der genie, het trompetterkorps der cavale rie, het tamboerkorps der Grenadiers en het tamboer korps der Kon. Mareschaus- see en het exercitiedetache ment; alle korpsen in ga la-uniformen. Voor Goes wordt deze taptoe een evenement van groot formaat. Het is nog niet eerder in de Ganzestad vertoond, dat bijna 400 militaire muzikanten, in ceremoni eel tenue, op de Grote Markt zullen verschijnen •om daar ongetwijfeld een grandioos en kleurrijk schouwspel weg te gewen. ge aan het waterschap voor dit jaar was geraamd. De voorzitter was van mening, dat wanneer het waterschap voor 1962 het onderhoud der zijkanten zal verzorgen, de gemeente weer een bijdrage kan verlenen. Besloten werd dat hierover een dui delijke afspraak met het waterschap Schouwen-Duiveland zal worden ge maakt. De heer de Vrieze bracht nog naar voren, dat de gemeente geen bijdrage verschuldigd is, wanneer de herverka velingscommissie een afkoopsom heeft betaald aan het waterschap voor het onderhoud. De heer der Weduwen re pliceerde, dat de afkoopsom niet be stemd was voor de zijkanten der we gen doch voor gebreken aan de dek laag. Bij de post „vergoeding voor het ge bruik van gemeentelijke sportterrei nen" merkte de heer J. N. Viergever op, dat geen huur is geraamd voor de sportvereniging „Zwaluwen" te Scha- rendijke. Daar de sportvereniging te Kerkwerve wel huur betaalt, drong spreker aan op het treffen van een regeling voor het gebruik van het sportterrein te Scha- rendijke. De voorzitter antwoordde, dat ge wacht is op de eindoplevering van het kleedlokaal, welke nog moet plaats vinden. Bovendien is geaarzeld wegens de zwakke financiële toestand der sportvereniging. De voorzitter zegde toe, dat een regeling zal worden ge- troffen. De heer J. der Weduwen maande aan tot voorzichtigheid om de bestaansmo gelijkheid der sportvereniging geen ge weld aan te doen. Bij de raming voor het nieuwe gemeentehuis informeerde de heer de Vrieze wanneer de rijks- goedkeuring kan worden tegemoetge- zien. De voorzitter antwoordde, dat dit niet te voorspellen valt. Voor het eerste halfjaar van 1962 is weinig kans meer op rijksgoedkeuring. De begroting werd hierna door de raad wat betreft de gewone dienst in en uit§aaf vastgesteld op ƒ908.534,59. De post „onvoorziene uit gaven werd geraamd op ƒ3364,72. De kapitaaldienst werd geraamd in ST. JANSTEEN. De 14-jarige Fred die Frans Maria van Raiting, leerling van een b.I.o. school in Hulst, is na sinds dinsdag vermist te zijn, gisteren ta Noord-België teruggevonden. De jon gen bleek op een oud herenrijwiel er op uit te zijn getrokken. Afscheid controleur der belastingen °p de inspectie van de belastingen in Middelburg werd afscheid genomen van de hoofdcontro- leur"A.van 's Rijksbelastingen, de heer A. Grims, die met ingang van 1 mei de dienst met pensioen verlaat. De heer O. E. Alberti, hoofd van de in spectie belastingen te Middelburg, en vele anderen spraken de scheidende ambtenaar toe, waarbij verschalende geschenken werden aangeboden. Na een dankwoord van de heer Grims was er gelegenheid hem en zijn vrouw en kinderen de hand te drukken. MIDDELBURG, 2 mei. Appelen: Golden Delicious: II 80-85 78—84; II 75-80 75—79; II 70-75 74—75; II 85-70 60—67; II 60-65 44—54; X g?of 47—54; Jonathan 65-75 61—66; 60-65 „„Groenten: Sla 1 en II 20—34; Sla T<? \,,Spinazie 3341Rabarber 6—16; Prei 3944; Bloemkool a 6 per kist 79—97- a 8 P- klst 42—68 4 10 p. kist 37—49; An- Postelijn 1.06—4.14; Witlof 66— ph; Radijs 1932; Komkommer krom kg. 91. Groenten: Per stuk: Krop sla I 35, II 28, Cl 2426. Bloemkool afw. 44, Ifï Per bos: Hadijs I 17—25, afw. 7.50. Selderij 7.50—9, per kg: Witlof All 40— oh afw. 47—54, Spinazie I 40—61. II 48, An dijvie II 8788. Prei A I 46, Rabarber I 15—17, Lamsoren 93—98. Peen 8.50—10. Stoofsla II 69—71. Uien 34. TERNEUZEN, 2 mei. p. 100 st in cen- p stuk in centen; bloemkool b 54, b 2 3853 ten: sla I 24,80—31, 2 19,70—25,90, afw 5—13 0 2 37. afw 2 35; gr komk 2 b 35; knolselde rij 2025; radijs 922 per kg in centen; meerlanc'irs 2 19,40—20: PREI 4 84—90 t 54—84.; rabarber a 13—33; spinazie 50—68. afw 29; tomaten a 2,25, c 2 1,70—1.77; witlof b 4 6981 b 2 5570, afw 36—70; asperges Ptr3'.05' atw L50: appelen Jonathan 2 maat 70 6570, 2 60 6665, 3 grof 64, 3 fijn 54—58 kroet 47, zoete appelen 3 fijn 66. VEILING MIDDELBURG 1 MEI Sla I 1425, Sla C 5—17, Komkommer groen 50-60 per 100 40 40-50 per 100 4154, Komkommer kg krom 69; Bloemkool 6 per kist 54—68, 8 34—64, 10 22—50. 12 20—29, 13 10—16; Spinazie 14—48; Andijvie 86—1,03; Radijs 16—25, Rabarber 6—10, Prei 37—46, Witlof 42—62. Postelijn 97—1,04. VISMIJN COLIJNSPLAAT Exportgarnalen N 900 kg 2.49—2.78, schar 43 bot 670, wijting 9 tong 65, kabeljauw rog 34, paling 8 ongesorteerde vis 20 kg. GROENTE EN FRUITVEILING BERGEN OP ZOOM, 2 mei. Andijvie 4.07—1.49; spinazie 81—89; witlof 39—1.00; ra barber 411; sla 1836; raapstelen 744; radijs 19—29; prei 10—50; witte kool 30—47; komkommers 37—51: snijbonen 2.50—3.50; bos- peen 93; bloemkool 1678: asperges 30—8.60; Conference 5560; Jonathan 48; Golden De licious 2392; aardbeien p stuk 412, idem per ons 4272. „KRABBENDIJKE EN OMSTREKEN". 2 MEI 1962 Golden Delicious: I 85-90 le ss. 80-85 84—91, 75-80 89—94, 70-75 84—92, 63- 70 73—79, 60-65 51—56; II 85-90 73—76, 80-88 69—85, 75-80 74—90, 70-75 68—86. 65-70 61—78, 60-65 50—59; II D. 31—42; III Gr. 42—63; III F. 21—37; Kroet 21—33; Stek 14—21. Jona than; II 75-80 68. 70-75 66—67; III Gr. 53; Stek 20. Bloemkool: A II 74—84, B II 57—67, C II 33—48, D II 9—21, D afw. 8.

Zeeuwsch Dagblad | 1962 | | pagina 3