Nieuwe inspecteur V.H.M.O. voor Zeeland benoemd Domburg wil eigen vlag Een onderaardse gang ontdekt in Krabbendijke Zware straf voor stroperij Dosko FILMS stuit opmars van in Ellemeet Rijkskantorengebouw officieel in gebruik gesteld koejemans Woensdag 2 mei 1962 ZEEUWbCH DAGBLAD Pag. 7 GROTE BELANGSTELLING Goes herdenkt gevallenen Aquariumver. Goes vergaderde Op zondag geen winkels open in W olphaartsdijk Zilveren medalje voor P. de Puit, Kapelle J. en M. Walcheren meer accent op eigen activiteiten Speeltuin St. Annaland officieel geopend Kettingbom in Haamstede tot ontploffing gebracht Solistenconcours van „Excelsior", te 'sHeer Arendskerke Bromfietser viel hersenschudding Pols gebroken Vrolijk Oranjefeest in Vlissingen Tijdens rioleringsiverkzaamheden KANTONGERECHT TERNEUZEN Jaarvergadering Groene Kruis Bruinisse De doodstrijd van de Seminoles Don Camillo op de barricade Bloedgeld Been gebroken op Koninginnedag Nummering kandidaten lijsten Bruinisse KORFBALCOMPETITIE SDKB Monsterzege van Burgh (10-1) Spaargeld töt 3 miljoen bij Raiffeisenbank Burgli Eerste wedstrijd van Schoorse beugelclub Goese politie in nieuwe uniform Aanbesteding Raad van Bruinisse „forceert" doorbraak Dertig jaar N.C.B. in Nieuwdorp Dodenherdenking in Sehoondijke TERNEUZEN. In bijzijn van vele autoriteiten heeft ir. J. Scheurkogel, di recteur nieuwbouw rijksgebouwendienst, gistermiddag het nieuwe rijkskantoren gebouw aan de Axelsestraat officieel overgedragen. De sinds kort daar ge vestigde belastingdienst, rijkswater staat en arbeidsbureaus aanvaardden hun nieuwe modern ingerichte kantoren onder grote dank. Ingenieur Scheurkogel memoreerde in zijn toespraak het vele werk, dat in zo korte tijd werd volbracht. Men was na melijk een half jaar voor op het uitge trokken «tijdschema. Het was op 19 sep tember 1959 dat de opdracht tot de bouw gegeven werd. Hij dankte dan ook alle medewerkers van hoog tot laag voor het snelle en soliede werk. Als bijzonder heid vermeldde hij dat aan de bouw ook de kunstenaar Ten Klooster heeft medegewerkt. De heren J. D. Hamstra Pik, directeur van de rijksbelastingen te Breda, ir. J. H. v. d. Burgt, hoofd ingenieur-directeur van de rijkswater staat in de directie Zeeland en K. van Dijk, hoofdinspecteur-directeur van ar beidsvoorziening in Zeeland die voor de verschillende instanties de overdracht aanvaardden, droegen op hun beurt het gebouw over aan de commissie van be heer. Uit de verschillende toespraken bleek, dat alle drie instanties een zwervend leven hebben geleid. In vroeger jaren waren kantoren gevestigd in de Nieuw- straat, in het gebouw van het kanton gerecht en in een huis op de plaats waar nu het nieuwe gebouw staat. Hoofdinspecteur der belastingen en voorzitter van de commissie van be heer, de heer G. J. Kruiskoop aanvaard de het gebouw namens de gebruikers. Hij noemde het een voorrecht in. zulk een prachtig gebouw te mogen werken en ook hij dankte alle medewerkers. Architect C. Caspers zei bijzonder blij geweest te zijn met deze opdracht en wenste de drie diensten veel geluk in hun nieuwe omgeving. In een bijzonder geestige speech sprak burgemeester Rijpstra zijn waar dering uit voor het feit zulk een domi nerend gebouw in zijn gemeente te heb ben. Het moest hem wel van het hart, dat hij liever een dominerend gemeen tehuis had gehad, doch ondanks dat wenste hij de rijksgebouwendienst veel geluk met de nieuwe werkruimten. Hoofdaannemer Janssen uit Venray was bijzonder dankbaar voor de pret tige samenwerking en hij schreef de spoedige bouw dan ook daaraan toe. Namens alle firma's die aan het com plex hebben gewerkt bood hij de com missie van beheer een blijvende bloe men- en planten verzameling aan. Een voorzittershamer werd aangeboden door de voorzitter van de personeelsvereni ging De Schelde. Namens de rijkswater staat werd een kristallen asbak over handigd. Mr. L. W. van Os ten slotte dankte alle aanwezigen voor hun komst en nodigde iedereen uit voor een rond gang door het werkelijk imposante ge bouw. GOES. Op de avond van 4 mei zul len ook in Goes weer de gevallenen uit de laatste wereldoorlog worden her dacht. Van kwart voor acht tot acht uur zal de herdenkingsklok worden geluid. Tij dens het klokgelui wordt de bevolking uitgenodigd om naar de Grote Markt te komen en om zich op te stellen rond het verzetsmonument bij het stadhuis. Na het luiden van de klok zal twee mi nuten stilte in acht worden genomen. Er zal gelegenheid zijn om bloemen neer te leggen en het knapenkoor van de Zeeuwse Katholieke" Koorschool zal en kele toepasselijke liederen zingen. GOES. De Goese aquariumvereni ging „Trichogaster" vergaderde in „De Landbouw" te Goes. Dr. A. C. Drink- waard, bioloog, verbonden aan het la boratorium van het R.I.V.O. te Wemel- dinge, vertoonde 57 Odoor hem zelf •opgenomen dia's in kleur en zfwart-wit. Hij nam de aanwezigen mee op een tocht door Zeeland van vroeger en thans. Hierbij kwam steeds weer naar voren dat waar de zee verdrongen werd tot vruchtbaar land, de visserij het loodje moest leggen. WOLPHAARTSDIJK. Het verzoek van de middenstands vereniging om de winkels op zondag open te stellen, met het oog op de recreatie, is in de raads vergadering van gisteravond met 5 stemmen tegen afgewezen. Het motief was dat de behoefte hieraan nog niet As gebleken. Voor stemde de heer C. Almekinders (pvda). Het verzoek om,- subsidie van de provinciale commissie Duncker te Rotterdam heeft een andere ---- functie aanvaard. Dr. Brants, die'in 1916 is geboren, was van 1935 tot 1944 werk zaam bij het l.o.-onderwijs, respectieve lijk in Amsterdam en Haarlem. Van 1944 tot 1953 was hij leraar bij het mid delbaar onderwijs te Alphen aan de Rijn en te Den Haag. In 1953 werd hij rec tor aan het lyceum te Emmen. Na zijn kweekschooltijd en het behalen van de hoofdakte deed de heer Brants staats examen gymnasium. Hij studeerde ver volgens na zijn schoolloopbaan aan de V.U. te Amsterdam en promoveerde in MIDDELBURG. Bij Konink lijk Besluit is met ingang van 1 september 1962 tot inspecteur van het V.H.M.O. in de tweede inspec tie omvattend de provincies Zee land en West-Brabant benoemd dr. J. L. P. Brants, thans rector van het chr. lyceum te Emmen. Dr. Brants kreeg Bergen op Zoom als standplaats, doch hoopt met zijn gezin in Zeeland te gaan wonen. Zeeland en W.-Brabant zullen met ingang van 1 september a.s. een aparte inspectie van het V.H.M.O. vormen. Tot op heden be hoort ook Zuid-Holland tot deze inspec tie. De huidige inspecteur, dr. J. J. ter bevordering van rijkswege van de veefokkerij werd afgewezen. Het wacht- verhod voor de oostkant van de Lepel straat zal worden opgeheven, terwijl de voorranigskruizingen in de Prinses Juli- anaweg en Papeweg gehandhaafd zullen blijven. Het verzoek van een aantal winkeliers een verplichte vakantieslui- timg in te voeren werd afgewezen, ge zien de grote verdeeldheid die over dit onderwerp bij de winkeliers heerst. Be sloten werd met ingang van 1 januari 1962 het gemeentepersoneel de bekende salarisverhoging toe te kennen. De heer C. Almekinders onthield zich van stem ming. Aan de Ned. Hervormde kerkvoogdij zal in de helft van de kosten van het herstel van de dakbedekking van de to ren, geraamd op 25.000 gulden, worden bijgedragen. Tijdens de rondvraag drong de heer D. Vleugel jr. (cbfUL.aan. op beter onderhoud van de begraaf plaats, dat door de voorzitter werd toe gezegd. KAPELLE. Tijdens een bijeen komst in zijn woning is dinsdagmorgen aan de heer P. de Puit te Kapelle de zilveren medalje, verbonden aan de Or de van Oranje Nassau uitgereikt. De heer De Puit kreeg deze konink lijke onderscheiding bij bevordering in verband met het feit dat hij dinsdag juist 50 jaar in dienst was van de N.V. H. Blok en zn. te Kapelle. Burgemeester Van Suylekom reikte de koninklijke onderscheiding uit en wees op de vele verdiensten van de heer De Puit. Namens de N.V. Blok voerde de heer H. J. Blok het woord en bood een aandenken aan. Hij wees erop hoe de heer De Puit in 1912 in dienst trad van de zaak van wijlen zijn grootvader en al gauw kwam hij terecht in de afde ling woningstoffering, waarin hij nog steeds werkzaam is. Zaterdagmiddag zal er in hotel „Dej Zwaan" een receptie worden gehouden ter gelegenheid van dit jubileum. MIDDELBURG. In een algemene ledenvergadering van Jeugd en Muziek, afdeling Walcheren, werden de voorstel len van het centraal bestuur in Amster dam voor het programma van het vol gende seizoen besproken. O.m. stonden er op het voorstellenlijstje het optreden van jeugdorkesten en -koren, een kerst avond, een pianoavond en avonden met muziekfilms. Voorts zullen er waarschijnlijk lezin gen over jazz en jazzconcerten wor den gehouden, er is een operabezoek- en een Sweelinckavond. De vergadering be sloot het volgende seizoen meer het ac cent te leggen op eigen activiteiten. Men zal trachten studieclubs te vormen en te komen tot de oprichting van een eigen J. en M. koor en orkest en ver der staan er ook gramoclubs en een volksdansgroep op het programma. De eindavond van de Walcherse af deling wordt vrijdag 11 mei in de Con certzaal in Middelburg gehouden. Naast het vertoon van de muziekfilm „Picco lo en saxo" wordt een pianoconcert van Haydn uitgevoerd, een kwintet houtbla zers, strijkers en piano van J. C. Bach, een modern koorwerk van Raphael, vijf hedendaagse vioolstukken van Hugo Godron, solo- en samenzang. De avond zal worden bijgewoond door afgevaar digden uit Belgie, namelijk Antwerpen. Brugge en Lier. HAAMSTEDE. Juist achter de tuin van de heer W. Boot aan de Hogeweg naar Westerschouwen waren al reeds enige tijd kinderen aan het spelen met een vreemd voorwerp. Gelukkig werd juist op tijd ingegrepen, want het speelgoed bleek een gedeelte van een kettingbom te zijn, nog afkomstig uit de tweede wereldoorlog. De Mijn-Op- ruimings-Dienst heeft er zich vrijdag over ontfermd en het tuig opgeblazen. Ter voorkoming van kapotte ruiten werd de bom aan de Punt te Wester schouwen een meter diep in het strand Vvees er op, dat vroeger hier de sche gegraven, waarna het tot ontploffing pen voeren en er thans een speeltuin is werd gebracht. Niettegenstaande deze aangelegd. Burgemeester Van den Bos maatregel veroorzaakte het projectiel achtte het niet alleen een v00rrecht, dat 25 kg woog, een gat van tweeeneen- maar 00k een plicht van de gemeente half bij twee meter. Met de opruiming Qm ^it project financieel te steunen, 1951 op een proefschrift over Groen van Prinsterer. De heer Brants heeft zich al vele jaren aangetrokken gevoeld tot het jeugdwerk en is thans voorzitter van de Bond voor Gereformeerde Jeugdor ganisaties, vice-voorzitter van het Gere formeerd Jeugdcentrum en hoofdredac teur van het leidersblad van de Gere formeerde Jeugdorganisatie. Hij is lid van de Schoolraad van scholen met de bijbel en bestuurslid van de Vereniging van directeuren van H.B.S.'en. In Dren te maakte hij deel uit van verschillende commissies o.a. voor de ontwikkelings mogelijkheden van de Drentse jeugd en van de contactcommissie bedrijfsleven- onderwijs. In verschillende tijdschriften publi ceerde hij artikelen over onderwijsaange- legenheden en het jeugdwerk. Mevrouw Brants-le Cointre is Zeeuwse van geboor te. Haar wieg stond in Koudekerke. 'S HEER ARENDSKERKE In het gemeentelijk verenigingsgebouw werd een onderling solistenconcours gehouden v-an de plaatselijke muziekvereniging „Excelsior". De heer J. de Toonder uit Kloet inge trad op als jurylid, terwijl de heer W. L. Harthoorn uit Goes de so listen op de piano begeleidde. De solis ten brachten op uitstekende .wijze hun nummers ten gehore, hetgeen mede blijkt uit de vele eerste prijzen welke [werden toegekend. De jongste deelneenv siers -aan dit concours waren de twee lingzusjes Jennie en Annie Mol van acht jaar oud, zij beiden brachten het tot een tweede prijs. De heer P. Mol, Zeeuws solistenkamipioen en lid van Ex celsior, behaalde ook hier het hoogst aantal punten met zijn tuba. Hij kreeg een eerste prijs met lof (73 punten). De heer J. Kole sleepte met 68 punten een eerste prijs en de beker in de wacht, die hij vorig jaar ook reeds had ver overd. De verdere uitslag is als volgt: Eerste .prijzen: A. Pieters, bugel, 67 punten, duo Pieters-Mol, bugel-tuba, 67, G. van Sabben, bugel, 65, M. Geus, bu gel, 65, M. Sanderse, trombone, 64, F. Pieters. trommel, 48 punten, le prijs. Tweede prijzen: H. Bliek, bas, 62, J. Kloet, bugel, 60, D. Nagelkerke, bugel 59, A. Janse, alt, 58, P. v. Schaik, alt, 58, A. Mol, bugel 57, J. Mol, bugel, 56. Derde prijs: W. de Rijke, 52, bugel. DOMBURG. De gemeente Dom burg heeft vanaf het grijze verleden tot op heden toe geen eigen vlag gekend, en er overigens vrijwel nooit behoefte aan gehad. Totdat B. en W. van Dom burg een brief ontvingen van een be kend Nederlandse vlaggenontwerper, de heer F. Sierksma uit Groningen, die enige ideeën had omtrent het invoeren van een Domburgse gemeentevlag. Tij dens de raadsvergadering, die gister avond werd gehouden, kwam ook dit voorstel ter sprake en de raadsleden waren met B. en W. direct enthousiast over het ontwerp van de heer Sierksma: Een witte burcht op een hardblauw fond, tussen twee witte golvende stree- pen, die de verbondenheid met Zeeland moeten symboliseren. Naast de bestaande defileervlag van 1938 is het misschien toch wel wense lijk dat wij een echte Domburgse vlag kunnen hijsen, aldus burgemeester mr. W. J. E. Crommelin. Het ontwerp zal allereerst ter goedkeuring worden voor- gelegd aan de Hoge Raad van Adel, waarna verdere beslissingen genomen kunnen worden. Het Domburgse slachthuis blijkt voor drastische verbeteringen vatbaar: Her haaldelijk werden aanmerkingen ge maakt op de desolate toestand van dit gebouw door de veterinaire inspectie, waardoor de raad gisteren besloot voor restauratie 5000,- uit te trekken. Een bedrag dat, aldus burgemeester Crom melin, beslist niet te hoog is, daar o.m. vloeren, muren, deuren en houtwerk ge heel vernieuwd moeten worden. In over leg met de Domburgse slagers bleek het noodzakelijk dat de verbouwing van het slachthuis voor het zomerseizoen klaar komt. De onlangs weer ingevoerde precario rechten blijken een doorn in het oog van het raadslid, de heer L. Dourleijn (pvda) die het belasting betalen voor openslaande dueren van bestaande per celen nogal bezwaarlijk vond. De benoeming voor een gemeente werkman werd aangehouden. De Dom burgse straatverlichting zal voorlopig met vijf lichtpalen worden uitgebreid, waarvan enkele ter vervanging dienen van reeds bestaande lantaarnpalen. MIDDELBURG. De bromfietser H. E. S. uit Middelburg reed gister avond omstreeks kwart voor elf over een los liggende klinker op de Nieuwe Vlissingse Weg en kwam te vallen. Hij liep een lichte hersenschudding op en werd ter observatie in het ziekenhuis opgenomen. TERNEUZEN. Om halfzes gister avond werd op het kruispunt Noord straat Bougbad een dame aangereden door een fietser, toen zij de weg over stak. Het slachtoffer brak haar pols. VLISSINGEN. Een uitgebreid feestprogramma heeft de ingezetenen van Vlissingen volop gelegenheid gebo den Koninginnedag te vieren. Om half tien 's morgens was er een kinderau bade op de Grote Markt, na afloop waar van burgemeester Kolff een driewerf hoera op het vorstelijk gezin uitbracht. Deze morgen werd weer een herden- kings-bijeenkomst gehouden in de St. Jacobskerks op de Oude Markt. Er werden in de loop van de dag tal van kinderspelen gehouden. Het hoogtepunt van de feestelijkheden was de optocht die om twee uur startte en waaraan 15 verenigingen deelnamen. De optocht werd geopend door een imitatie-trouw- stoet van het koningklijk paar, gevormd door een gouden koets Een show op rolschaatsen werd gepre senteerd door de Lucky Roily Club uit Bergen op Zoom; deze show bestond uit soli, duo's en enkele showballetten, vooral een wals uit ,,Die Fledermaus" muntte uit door souplesse en elegantie. Direct na deze show werd een wedstrijd schoonrijden op rolschaatsen gehouden. Dit zijn de uitslagen: 1. Jolande Willemsen; 2. Tony v d Maas; 3. Suus Zabicky; 4. Wilma Lou- werse; 5. Vera Cjaikhorst; 6. Wilma v d Broeke; 7. Tineke v d End; 8 en 9 het duo Van Wijningen en Leidelmeyer. In de avonduren konden danslustigen hun feestvreugde uiten op de Oude Markt en tijdens een pauze lieten enke le amateur-artiesten zien waartoe zij in staat waren. KRABBENDIJKE. Bij de uitvoering van rioleringswerken plegen vaak oudheidkundige bijzonderheden voor de- dag te komen. Zo was het ook gisteren in Krabbendijke. Tijdens werk zaamheden aldaar aan de rio lering in de Dorpsstraat stuitte men op een onderaardse gang. Overigens kwam deze gang niet bepaald als een volslagen verras sing tevoorschijn, want het was bekend, dat er ter hoogte van ,,De Groente" zich een dergelijke gang, diep onder de grond, moest bevinden. In Krabbendijke maakt men zich echter niet zo druk om deze vondst. Na de ontdekking van de onderaardse gang werden de werkzaamheden op normale wijze voortgezet. De geschiedenis van de gemeente Krabbendijke biedt weinig aanknopings punten om na te gaan wanneer deze TERNEUZEN De in de bebouwde kom geldende snelheid van vijftig kilo meter werd de laatste maanden veel vuldig overschreden. Drie dergelijke ge vallen werden gisteren door de kanton rechter behandeld. In de eerste plaats was dat de koopman A. J. Y. uit Ter- neuzen, die op 5 april met een snelheid van tachtig kilometer over de Kinder dijk te Axel reed. Verdachte was in de veronderstelling geweest, dat als er langs de weg geen huizen meer stonden de kom van een plaats voorbij was. De officier vond dat een dergelijke overtre ding zwaar gestraft moet worden en eiste daarom tachtig gulden of zestien dagen. De uitspraak luidde zestig gul den of twaalf dagen. De 53-jarige zaakvoerder M. B. uit Spui hoorde zestig gulden of twaalf da gen tegen zich eisen, omdat hij even eens met een vaart van tachtig kilome ter reed. Dat was op de Kanaalweg bij Sluiskil. De kantonrechter maakte er 55 van. De handelaar L. A. v. d. L. kreeg de zelfde straf, omdat hij op 20 maart met een snelheid van 75 kilometer door Zuid» dorpe had gereden. Op rijksweg 61 reed op 17 januari de loodbrander P. v. d. W. tegen de achter kant van een vrachtauto, bestuurd door de chauffeur L. V. v. d. B., komende ST. ANNALAND. Het hoogtepunt van de viering van Koninginnedag te St. Annaland was de officiële opening van de speeltuin „Vrij en Blij" door burgemeester J. van den Bos, die deze BRUINISSE. De in het Ned. Herv. Verenigingsgebouw te Bruinisse gehou den jaarvergadering van de afdeling Bruinisse van de Vereniging Het Groe ne Kruis was slecht bezocht. De voorzitter, de heer J. D. de Kor te, opende de vergadering, waarna se cretaris S. A. Jumelet een overzicht van het jaar i961 gaf, waarin de wijkver pleegster, zuster C. H. Oranje, 1823 be zoeken aflegde bij 61 patiënten. Verder vervulde mejuffrouw Oranje verschil lende andere taken bij Kleuterzorg, Zui gelingenzorg en T.B.C. bestrijding. Het materiaal werd, waar nodig, aan gevuld en er werd meubilair aange schaft voor het woonhuis van het Groe- ne Kruis gebouw. Er zijn 594 leden. Uit het verslag van de penningmeester, welke functie eveneens door Jumelet plechtigheid verrichtte door' een lint ™°erndi 'Waargenomen, bleek dat het jaar door te knippen. Hierna voerde burge-1 s?u't met een vooidelig saldo, meester Van den Bos het woord. Hij maar t0<;n was er enkele maanden geen hiervan is een en ander toch goed al gelopen. Vlissingen, Luxor, 14 jaar. De film ..De doodstrijd van de Se minoles" kan als een middelmatige Western worden gekenschetst. Aan spanning ontbreekt het niet. het ver haal is echter van het geijkte genre. Een liefde, een expeditie blanken die door roodhuiden in de pan wordt ge hakt. Middelburg, City, Goes Grand, a.l. Deze film hebben wij reeds eerder besproken. Mogelijk zou in de toekomst het be stuur van „Vrij en Blij" nog eens de beschikking krijgen over een proef bad en een zwembad. Na de burgemeester voerde het woord de heer A. Schellings, bestuurslid van de landelijke N.U.S.O., die een voetbal aan bood. Namens de zustervereniging van Sint-Maartensdijk werd gesproken door de secretaris van deze vereniging, de heer P. A, Roels, die een enveloppe met inhoud aanbood. Namens de plaatselijke Stichting Dorpsgemeenschap voerde de heer Chr. J. C. Boot het woord. Tenslotte sprak de voorzitter van de speeltuinvereniging „Vrij en Blij", de heer A. Rijnberg, die één en ander releveerde van de voorbereidende werkzaamheden en van de bereikte resultaten. Hierna was men nog enige tijd ge zellig bijeen in de zaal van de heer Lt. van Dijke aan de Hoenderweg, waar di verse afgevaardigden van de verschil lende verenigingen nog enveloppen met inhoud aanboden, zodat de kas een flin ke versteviging ontving. wij kv erpleegs ter, Het jaar 1961 heeft een tekort van ruim 2000. Dit bedrag kan belangrijk terug gebracht worden, omdat er enke le uitgaven moesten worden gedaan die zich niet zullen herhalen, maar toch blijft er een tekort. Aan de gemeente Bruinisse zal een subsidieverhoging worden aange vraagd, maar daarnaast zal het Bestuur zich ernstig beraden over een contribu tieverhoging voor 1963. De heren J. D. de Korte en S. A. Jumelet werden met bijna algemene stemmen als Bestuurs lid herkozen. Het Bestuur kreeg desge vraagd volmacht van de vergadering zo nodig de contributie te verhogen. Middelburg, Electro, 14 jaar. De film begint goed met een mini- tieus opgezette en tot in alle details geplande overval van een stel schur ken op een gepantserd geldtransport. Jammer is dat na het bloedige besluit van deze roof. die goed wordt vol bracht. ofschoon aan beide zijden een dode valt. de film ineens verpietert. De boeven moeten namelijk hun loon krijgen en het recht moet zegevieren. Dat doet het dan ook tenslotte in deze slechts ten dele boeiende film die vooral fotografisch goede momen ten afwisselt met zeer zwakke. Tijdens de hardrijwedstrijden, die op Koninginnedag op de Singel in Vlissin gen werden verreden, kwam een toe schouwer wel ongelukkig te vallen. De elfjarige Dies Heyboer uit de Winkel manstraat 23 reed langs een hek, viel en kreeg het hek op zijn been. Bij on derzoek door een E.H.BO..'er bleek het been gebroken te zijn. Hij werd in het St. Jozefziekenhuis opgenomen BRUINISSE. In de zaterdagmor gen gehouden zitting van het Hoofdstem bureau vond de nummering plaats van de kandidatenlijsten voor de Gemeente raadsverkiezingen. De uitslag was als volgt: Lijst 1. Partij van de Arbeid; lijist 2. Staatkundig Geref. Partij; lijst 3. Chr. Historische Unie; lijst 4. Alge meen Belang; lijst 5. Anti Rev. Partij. Doktersdienst St. Annaland ST. ANNALAND. De praktijk van de arts A. C. J. Nooteboom uit Sint An naland zal tot en met 5 mei a.s. wor den waargenomen door dr. J. van der Bol uit Sint-Maartensdijk, die in deze periode van 1 tot 2 uur spreekuur hoopt te houden. Gedurende deze perio de zal op voornoemd spreekuur gele genheid worden geboden voor het doen van boodschappen, terwijl er van 4 tot 5 uur des middags gelegenheid zal zijn, om de medicijnen af te halen. ZIERIKZEE. Het was zaterdag' weer vinnig koud op de Schouwse korfbalvelden en vooral de harde wind deed veel afbreuk aan het vertoonde spel. Vanwege de feestelijkheden op zaterdag werden bovendien en kele ontmoetingen uitgesteld, zodat in totaal slechts zeven wed strijden doorgang konden vinden. Geheel volgens de verwachtingen heeft Burgh 1 in de le klas haar on geslagen record ook tegen Unitas kun nen handhaven. Nieuwerkerk heeft in de Westhoek practisch geen hand aan de bal gekregen, hetgeen het aantal BURGH Er bestond goede belang stelling voor de jaarlijkse vergadering van de Coöp. Raiffeisenbank die in „Het wapen van Burgh" werd gehouden. Dit verheugde de voorzitter, de heer P. L. Vis in zijn openingswoord. Over het af gelopen jaar was de voorzitter tevreden. Hoogtepunt van 1961 was wel het in ge bruik nemen van 'het nieuwe bankge bouw aan de Burgihse weg. De rekening over het jaar 1961 werd goedgekeurd, met als in- en uitgaven een bedrag groot 14.028.032,25 met een winstpost, groot 6223,46. Hoofdschotel was weer het verslag van de kassier, de heer H. J. A. Blom. 'De ontwikkeling van de bank gaat rus tig en gestadig verder. De <afd. spaar ders geeft een vooruitgang te zien van 36 en bedraagt nu 1536. Totaal werden 98 nieuwe rekeningen geopend en 68 af gewikkeld. De totale spaargelden stegen van 2.700.000,- tot 3.000,000.-. De om zet in vreemde valuta nam toe van 30.000.- tot 62.000.-. Het grootste deel bestond uit Duitse marken, n.l. 52.700,- Bij d-e bestuursverkiezing werd de heer P. L. Vis, die aftredend was, her kozen. Voor de raad van Toezicht trad de heer W. Gilijamse periodiek af. Ook hij werd' herkozen. Verder v-rden de heren W. Gilijamse en J. A. Friderichs wegens periodiek aftreden herkozen als pliv. bestuursleden. doelpunten overduidelijk aantoont. Burgh doelpuntte namelijk niet minder dan tien keer waar tegenover de Duivelan ders slechts 1 doelpunt wisten te scoren. Brouwershaven behield haar aanspra ken op de tweede plaats door in een goed gespeelde wedstrijd Zeemeeuwen met een kleine 21 nederlaag naar Haamstede terug te sturen. In de 2e klasse a werd de wedstrijd tussen Unitas 2 en de Burgh-reserves vanwege de feestelijkheden in Nieuwer kerk uitgesteld. De belangrijke wed strijd te Ellemeet tussen het leidende Stormvogels 1 en het eveneens goed geklasseerde Dosko eindigde in een 1— 1 gelijkspel. Hoewel ons deze prestatie van Stormvogels niet tegenvalt, hadden we toch wel op een kleine zege voor de groen strepen gerekend. Burgh 2 kwam weer op de tweede plaats te recht via een kleine zege van 3—2 op het bezoekende Velocitas 1. De Seroos- kerkenaren brengen er dit seizoen wel bijzonder weinig van terecht en een rol van enige betekenis zullen de ex-eer ste klassers zeker ook dit jaar niet spelen. In de 2e klas b speelden Zwaluwen en Burgh 3 elk twee wedstrijden. Zwa luwen moest in Scharendijke voor eigen publiek een 25 nederlaag incas seren van de Burghse drielingen, het geen de-kracht van Burgh ook in deze afdeling wel bewijst. Tegen alle verwach tingen in trokken de Burghenaren in de thuiswedstrijd tegen Brouwershaven met dezelfde cijfers aan het kortste eind. Een prima prestatie van de Brouwenaren. Het uitstekend gestarte WIK 2 stelde teleur door tegen Zwa luwen niet verder dan een 3—3 gelijk spél te komen. De uitslagen waren als volgt: le klas: Burgh 1Unites 1, 101; Brouwershaven 1 Zeemeeuwen 1, 2—1, 2e klas a: Burgh 2—-Velccitas 1, 3—2.. Uni tas 2—Burgh 2, uitgesteld., Stormvogels 1 DOSKO 1. 1—1. 2e klas b: SVOWK 1—DES 1, uitgesteld., Zwaluwen 1—Burgh 3, 2—5. Burgh 3—'Brouwershaven 2, 2—5. W'IK 2— Zwaluwep 1 3—3. SCHORE. De Scihoorse hengelclub hield de eerste wedstrijd in het kanaal door Zuid-Beveland. De totale vangst was 1055 gram paling. De prijzen wa ren als volgt: 1. J Hengstdijk; 2. I J Drever; 3. J de Pree; 4. M Leys; 5. H van Raayen; 6. P Blommaert; 7. G de Pree; 8. A Martijn. De volgende wed strijd zal in juni gehouden worden. Nummering kandidaten lijsten Wolphaartsdijk WOLPHAARTSDIJK. De numme ring van de kandidatenlijsten voor de gemeenteraadsverkiezingen heeft in Wolphaartsdijk het volgende resultaat opgeleverd: 1. Prot. Chr. Lijst; 2. P.v.d.A. en 3. Vrije Lijst, van de Parallelweg. Van de B. trad sa men met de 22-jarige F. A. H. V. als ge tuige op. Het was hier een strijd tussen kantongerecht en verdediger wie de schuldige was. Pleiter was namelijk'van mening, dat v. d. B. had moeten wach ten tot zijn cliënt gepasseerd was. Vrij spraak voor het primair ten laste geleg de en 25 gulden voor het subsidiair was de eis van de officier. Uitspraak over veertien dagen. Een moeilijk geval was ook de café houder C. d. B. uit Philippine. Deze had volgens de dagvaarding op 18 februari zijn café te lang geopend gehad. Ver dachte was het daar niet mee eens. Vol gens hem mag men aan bekenden nog wel bier verkopen. Dit was op de be wuste dag gebeurd in de keuken achter het café, ter gelegenheid van de ver jaardag van mevrouw d. B. Verdachte vroeg zich af of hij als hij iemand een krenteboterham wil geven ook al een vergunning moet hebben. De rechter hield deze zaak aan tot 5 juni. De negentienjarige chauffeur R. d. L. hoorde zestig gulden tegen zich eisen voor herhaalde dronkenschap. De rech ter vond, dat op deze leeftijd zeer ver ontrustend en veroordeelde conform de eis met de mededeling, dat dit de laat ste keer moest zijn. Anders wachtte een zwaardere straf. Een bijzonder zware straf kreeg de 22-j-arige v. E. uit Aardenburg. Hij had zich samen met v. d. P. schuldig ge maakt aan stroperij. Hij had daarbij gebruik gemaakt van een motorfiets. Bij zijn aanhouding werd deze met een sterke lantaren in beslag genomen. De officier vond dit geval zo ernstig, dat hij honderd gulden boete eiste, alsmede verbeurdverklaring van de lantaren en de motorfiets. Gezien de vrij grote waarde van de motor en het feit dat verdachte deze nodig had voor zijn werk maakte de rechter er 125 van en alleen verbeurdverklaring van de lanta ren. onderaardse gang is „gebouwd" en voor welk doel. In de gemeentelijke archiven is er niets over te vinden. Wel wijzen enkele vermoedens naar een bepaalde richting. De onderaardse gang ligt dwars over de straat. Deze gang zou lopen vanaf een plaats, vlak bij de muziektent naar de hervormde kerk en ligt op ruim twee meter on der de grond. Normaliter zou deze gang nooit te voorschijn zijn gekomen, maar omdat men ter plaatse nog al diep moest graven stuitte men op de ze onderaardse gang. Het punt, waar men tot deze ontdek king kwam, geldt als het oudste ge deelte van de gemeente Krabbendijke. Tevens ook als het hoogste gedeelte. In vroeger eeuwen, toen het bedijken nog geen mode was geworden en de bevolking veel last had van het wa ter, woonde men op de hoger gelegen plaatsen. Ten gemeentehuize uitte men gisteren de veronderstelling, dat hier sprake zou kunnen zijn van een vlucht gang. Een vlucht naar de oude her vormde kerk. Dit kerkgebouw werd in het begin van deze eeuw afgebroken en op precies dezelfde plaats verrees een nieuwe kerk, die thans nog dienst doet voor de hervormde gemeente. Tij dens deze werkzaamheden stuitte men, naar het schijnt, ook op een onder aardse gang. De bejaarde inwoners van Krabbendijke zullen zich dat onge twijfeld nog weten te herinneren. Men veronderstelt nu, dat de gang, die gis teren werd ontdekt, dezelfde is als die tijdens de kerkbouw enkele tientallen jaren geleden. De rioleringswerken schieten intussen goed op. Momenteel wordt het stuk vanaf de Dorpsstraat naar de Westweg onder handen genomen. Het is de voor lopige laatste fase van het riolering's- plan, die nu in uitvoering is. (Ingezonden mededeling) BUITENKANS! Sportief-elegante regenjas van de fijnste Egyptische poplin. Winddicht. Waterafstotend. Toch maar ^g yg GOES. De mannen van het Goese politiekorps staan er sinds gisteren gekleurd op. Zij hebben hun sobere, zwarte uniformen, aan de ka.pstok gehangen. Sinds gisteren lopen zij rond in hun nieuwe uniformen. De broek is zwart gehouden, terwijl de jas in een donkerblauwe kleur is uit gevoerd. Het geheel ziet er fleu rig uit. De Goese burgerij moet nog enigszins aan de nieuwe uni formen wennen, de politieman nen werden gisteren vol ontzag en vol bewondering aangekeken. Het nieuwe politieuniforin is in Zeeland nog geen algemene verschijning. De leden vaq slechts enkele korpsen dragen het nieu we gewaad. KRABBENDIJKE. Onderhands is aanbesteed levering en montage van de centrale verwarming en de electrische installatie voor het te bouwen bejaar dentehuis. Hoogste inschrijver was C. Polderman te Krabbendijke met 45.000 gulden. Firma M. Pieper, Krabbendij ke, volgde hierop met 43.225 gulden, terwijl voor de verwarmingsinstallatie de fa. Tamse, Goes, en Colijn, Kloetin- ge, resp. inschreven met 39.645 en 37.399 gulden. Het werk werd gegund aan de fa's Tamse en Colijn. De raming bedroeg 34.000 gulden. BRUINISSE. lil de vrijdag 11 mei, des avonds om half acht, te houden ge meenteraadsvergadering, krijgt de raad een voorstel te behandelen van B. en W. tot het aankopen van gronden met opstallen ter realisering van de door braak vanaf de Bergstraat naar de Kerkstraat in het verlengde van de Van Hertsbekestraat. Het partiële uitbreidingsplan-West, zo schrijven B. en W., in de toelichting aan d-e raad, zal na de verwezenlijking van de 28 thans in aanbouw zijnde woning wetwoningen en de bouw van 21 be jaarden- en 14 woningwetwoningen ver moedelijk in twee jaar tijds vrijwel vol ledig volgebouwd zijn. Het is een ver eiste, dat dit toekomstige nieuwe dorps gedeelte harmonisch aansluit bij de oude dorpskern. Vooral in het oostelijk gedeelte moet nog veel verbeterd wor den. De zeer nauwe Bergstraat vormt een hindernis. Het beste is om door de bebouwing heen te breken naar de Kerkstraat. Slechts op deze wijze kan de beoogde harmonische aanlsuiting met de oude dorpskern worden verkre gen. Tevens zou deze doorbraak, uit verkeerstechnisch oogpunt, toe te jui chen zijn. Andere voorstellen van B. en W. zijn; verkoop van de panden Noord straat 32 en 34, bespreking van de ver goeding voor het gebruik van het ge meentelijk sportveld door de voetbal vereniging „Bruse Boys", afwijzing van het bezwaarschrift van D. van Tuyl, in zake een aan hem gerichte aanschrij ving tot sloping van het pand Havenka- de 11, wijziging van verordening win kelsluitingswet (sluiting van horlogerie op maandag, andere winkels op dins dagmiddag en de kappers op donder dagmiddag) en tot slot aankoop van gronden, opgenomen in het langs de Dorpsweg geprojecteerde industrie-ter rein. De zaak met de klok LANGE DELFT MIDDELBURG NIEUWDORP. Het was met recht een feestvergadering in het vereni gingsgebouw, waar de afdeling Nieuw dorp van de Ned. Chr. Bouwvakarbei- der.sibomd bijeen kwam om het 30-jarig bestaan te vieren. De feestviering 'begon met een maal tijd. De voorzitter de heer M. Blanken - burgh kon in zijn openingswoord afge vaardigden van verschillende zusterver-* enigingen verwelkomen. De secretaris, de heer P. Meulbroek, vertelde in zijn historisch overzicht,, dat de afdeling op 21 april 1932 werd opgericht. Het eerste bestuur werd gevormd door de heren M. Meulbroek, C. Goedegebuure, en Z. Steenblok. Het ledental steeg in de eerste jaren tot 20. Na de oorlog, toen de vereniging werd heropgericht, ging het steeds in opgaande lijn. Na mens het' bondSibestuur sprak de heer Zuidema, zijn gelukwensen uit, hij •werd gevolgd door de heer H. Klompen maker, dis.trictsbestuurder, wethouder J. Hommes den ds. A. F. Goedendorp, de heren Van den Berge en De Vroe, namens de Ghr. Besturenbond en de N.C.L.B. Het programma werd verder gevuild met opwekkende klanken van de accordeonvereniging „Jong Zee land", declamatie, goochelen en toneel. BEURSBERICHT GOES, 1 mei. Granen en peulvruchten (laatste notering voor oogst 1961) Tarwe, ba sis 17 pet., boerenschoon af boerderij 28 32,10 per 100 kg. Kleine groene erwten, boe- I renschoon af boerderij 2940 per 100 kg. 1 Schokkers, boerenschoon af boerderij 29 47,50 per 100 kg. Bruine bonen, boerenschoon af boerderij 40—80 per 100 kg. Aardappelen: Bintje, 35 mm. opw., binnenlandse sortering 2325 per 100 kg. Alpha. 35 mm. opw., bin nenlandse sortering 1517 per 100 kg. Meer- ïnrirfav ok - idse sor ..0. iuivic, oo mm. opw nenlandse sortering 2225 per 100 kg Diver se flllrfprn er,/,„4-«». o- SCHOONDIJKE. Op vrijdag 4 mei a.s. zal er in de Ned. Herv. kerk te Sehoondijke een dodenherdenking plaats vinden, die tegelijk het karakter van bidstond voor de vrede zal hebben. De ze samenkomst, die om precies 7.40 u. n.m. begint, zal geleid worden door H. A. van Botterrburg, predikant van de Ger. Kerk te Sehoondijke, P. A. L. Brinkman, predikant van de Herv. Ge meente Sehoondijke en A. H. J. M. Die- rick, pastoor van de Rooms Katholieke parochie Sehoondijke. Het gaat hier om een korte samen komst, die louter liturgie is (bijbelle zingen, gebeden, kerkliederen, stille do denherdenking, enz.). Toespraken wor den er niet gehouden. Het kerkorgel zal worden bespeeld door de heer K. van Hoek, organist van de Ger. Kerk te Sehoondijke. Alle Schoondijkenaren wor den opgewekt deze van de kerken van Sehoondijke uitgaande gemeenschappe lijke dodenherdenking en bidstond voor de vrede mee te maken. Na de samen komst wordt een kollekte gehouden voor de Stichting 1940-1945. ici/ per iuu Kg. Meer- lander, 35 mm. opw., binnenlandse sortering 1823 per 100 kg. Furore, 35 mm. opw bin- tandse sortering 2225 per 100 kg. Diver se andere soorten, 35 mm. opw., 1720 per 100 kg. Er bestond geen vraag naar aard appelen voor export. Levering aan de sor- teerinrichting. sorteerkosten voor rekening van koper. Voederaardappelen noteerden 5— 5.50 per 100 kg. Hooi: Lucernehooi, geperst af bedrijf 100110 per ton. Weidehooi. idem 90100 per ton. Graszaadhooi: Veldbeemd 40—45 per ton, Roodzwenk 30—-35 per ton. Dijkhooi 65 per ton. Stro: Gerstestro 50 per ton, af bedrijf: Tarwestro 52,50 per ton, af bedrijf: grote balen 5560 per ton, af be drijf; Erwtenstro 57,5060 per ton, af be drijf: Schokkerstro 52,5057,50 per ton, af bedrijf. Eieren: 1,78 per kg. GOES, 1 mei. Prijsbericht: Jonathan KL. I 80-85 69—73, 75-80 70—73. 70-75 73—80. cc „n 30 65 g264. II D 48—51. KL. II 75-80 63—70, 70-75 66—72, 65-70 -65 58—63, grof 51—67, fijn 43—49, 65-70 70—76. 80-85 60—1 63—69, 70-75 95—97, 65-70 85—86. 60-65 71—72, KL. I 85-90 86—88. 80-85 88—92. 75-80 91—95, 70-75 90—95, 65-70 77—85, 60-65 64—70, KL. II 85-90 71—82, 80-85 77—87, 75-80 65—88, 70-75 68—86. 65.70 64—76, 60-65 48—62, II D 38—56, grof 60—66, fijn 40—56. kroet 1548, stek 9—27. Aardbeien Extra 144153, I 115121 per doos. Groenten: Kropsla I 30—31, II 1924, afw. 15.u -«...I- - - - grit £fr AsT^k, Radijs 1 15-LJ9 peV bo't ;Wü. All 48—-56, Bil 44—46 afw ArZ|u 11 41—Andijvie I 90 Prei L12-^ .I1 A Peen U9-10. Aardappelen 18—20 per kg. Vismijn CoHJnsplaat Expcrtgarna. oen w. 258285; schar 81; hot 369; wijting 6; kabeljauw '16; tong 201: rog 64; paling 29; -ongesorteerde vis

Zeeuwsch Dagblad | 1962 | | pagina 7