Feestelijkheden van Burgh tot Clinge Zonovergoten Koninginnedag alom in Zeeland gevierd MOOISTE KONINGINNE DAG SEDERT JAREN N' VELP0N IN ZAAMSLAG STOND DE KUNST VOOROP van, shirtmanschap Door Amerika's zachtste tabakken Dertig bejaarden met vakantie; actie geslaagd Pag. 7 Gouden koets in Axel Oranje slahherjan met brommers Bel-o-fast en Tricot nylon, blijvend „nooit-strijken" - v.a. 15.90 Nieuwe planeet Huisvlijt Melody Mixers maken televisie-debuut Vreugdevuur Natuurlijk bruin Bravo Wèl gelezen Diaconale zorg centraal gericht op zieken Scooterberijder gewond Dinsdag 1 mei 1962 ZEEUWSCH DAGBLAD meezonden mededeling) Golden Fiction jYJIDDELBURG. Op grootse wijze is overal in Zeeland de verjaardag gevierd van Hare Majesteit de Koningin. Van Burgh tot aan de Clinge en van Vosmeer tot Cadzand wapperden de driekleurs fier in de scherpe noordenwind, maar het zonnetje deed de kou die met deze ivind gepaard ging spoe dig vergeten. Koninginnedag was gisteren in vele gevallen een feest voor de jeugd. Actief en passief waren duizenden jongens en meisjes bij de feestvreugde betrokken. Velen waren al vroeg uit de veren gekropen om bij het krieken van de dag reveille te blazen, op mars te gaan, vlaggen te hijsen, kortom om al datgeen te doen wat een goede ouverture vormt voor een mas saal koninklijk verjaardagsfeest. En tot laat in de avond duurden de feestelijkheden voort. Dinsdag 8 mei zal met name Middel burg opnieuw in het teken van Oranje staan. Dan komt zoals bekend de gehele koninklijke familie naar de Zeeuivse hoofd stad en dat betekent tvederom een dag vol grootse festiviteiten. De feestelijkheden in Middelburg begonnen gisteren met een mars van padvindsters en verkenners, begeleid door de Padvindersband, door de stad, gevolgd door het hijsen der vlaggen op de Markt. Onmiddellijk daarna trokken leden van de Middelburgse ringrijdersvereniging in optocht door de straten om gedurende het verdere gedeelte van de dag eikaars krachten te meten op ongezadelde paarden en met lans en ring. Hun strijd concen treerde zich op een baan tegenover de Schouwburg op het Molenwater en het was bijzonder prettig dat zich dit keer ook enkele debutanten tussen de schui ne palen vertoonden. Een hoogtepunt voor vele kinderen (voor sommigen een „dieptepunt" als u begrijpt wat ik bedoel) was ook gis teren weer de ballonoplatlng op de Markt. Ongeveer 3500 stegen op en dreven in zuidwaartse richting. Be nieuwd waar de verstafdrijvende weer terechtkomen zal. Indrukwekkend was de optocht die omstreeks half vier door de Middel burgse straten trok. Daarin vielen op de versierde fietsen en autopeds, er waren fraaie en zorgvuldig gepavoi- seerde exemplaren bij. Ingezonden mededeling) EL-MIOR Op liet sein van de padvinders- drumband gingen gistermiddag plot seling uit honderden Middelburgse kinderhandjes de ballonnen omhoog om in het niet te verdwijnen. Om kwart voor acht 's morgens werden langslapers luidruchtig gewekt door de padvindersband die een mars van padvindsters en verkenners bege leidde. Onder leiding van mej. A. L. Alewijnse werd daarna op de Markt de vlaggen gehesen. Om kwart over acht deed het tamboer- en pijperkorps Juliana het in een gewandelde reveil le nog eens dunnetjes over. Niet geheel zonder kleerscheuren verliep een handicapwedstrijd voor brommers op de Markt. „Oranje slab- berjan" werd voor één jeugdige brom fietser en zijn duo-passagiere „looping- the-loop". Gelukkig bleef het bij pijn lijke gezichten, jodium en pleisters. Het wagenspel „De nieuwe planeet" van Ben Groeneveld en uitgevoerd door leden van de Middelburgse Jeugd raad, trok op drie plaatsen in de Zeeuwse hoofdstad vele belangstellen den. Ten slotte werd het feest in Mid delburg op passende wijze 's avonds besloten met concerten van Animate en het Middelburgs Muziekkorps on der leiding van resp. J. J. Groene- woud en Piet de Rooy, een serenade aan de Commissaris der Koningin en de burgemeester door ONDA en Julia na, een cabaret van de jeugdraad en een taptoe door Juliana en ONDA. WESTKAiPELLE. Nadat de fees telijkheden met een rondwandeling door de drumband van OKK werden geopend, volgde in de Herv. kerk een herdenkingsdienst door de plaatselijke predikanten met medewerking van de Chr. zangvereniging en het fanfare korps. De middag werd gevuld met kinder- en volksspelen, 's Avonds volg de in de verenigingsgebouwen een op treden van de gymnastiekvereniging, de boerenkapel en de Chr. zangvere niging. TERNEUZEN. Een feestprocla- matie van herauten betekende de ope ning van het Koninginnefeest in Ter- neuzen. Een défilé voor de autoritei ten van de stad door leerlingen van kleuter- en lagere scholen werd voor afgegaan door een aubade en een gymnastiekdemonstratié door E.M.M. Dat er bij de jeugd voor het ochtend programma groot enthousiasme be stond behoeft nauwelijks betoog. Om half drie 's middags gaf burgemeester mr, H. Rijps tra het teken voor de op lating van enige honderden ballonnen. Daarna werd er ruim baan gegeven aan gekroonde fietsen en autopeds. MIDDELBURG. Vijf geestdriftige Walcherse jongens zuilen in de nabije toekomst de Nederlandse huiskamers binnenstappen om liefhebbers van rock- and-roll met een imposant optreden te verrassen. Wel te verstaan: Zij gaan een keer geluid produceren, terwijl de televisiecamera's op hen zijn gericht. The Melody Mixers, de rockband die in deskundig,e kringen de opvolger van de Javelins wordt genoemd deze kwa men vorig jaar als de beste Nederland se amateunmusici uit de bus kreeg een uitnodiging van de organisatoren van het t.v. programmarooster om in mei eenis in Hilversum te komen. Met het oog op toekomstige eindexamens moest het optreden echter worden uit gesteld. De Melody Mixers zullen nu in juni en augustus op het scherm ver schijnen. De band staat onder leiding van Piet Bloem, die ook in jazzkringen geen onbekende is. Bloem won verschei dene prijzen op jazz-festivals als solo gitarist. Verdere leden van deze band, die na een Hawaiian- en daarna jazzperiode aan rijn rock-and-roll tijdperk begon, zijn Ronny en Frits Jongbloeds, Piet de Wolff en Michiel Egghers. Behalve de laatste blijken alle mixers gitaristen te zijn, die naast rock, twist en wat dies imeer zij, ook nog wel jazzmuziek bren gen. Koninginnedag begon gistermorgen in Zierikzee met het afvuren van 25 sa luutschoten, waarna vlaggen werden gehesen en postduiven werden opgelaten, aan de oude haven. Ds. Y. J. Diemers- ma, gereformeerd predikant, sprak ver volgens voor 300 schoolkinderen in de Grote Kerk, een bijeenkomst die overi gens in het teken stond van samenzang. Gisteravond trok een rolschaatsshow grote belangstelling, evenals het Oranje concert van de bekende organist Simon C. Jansen en de celliste mevrouw C. Jansen-Reder in de Grote Kerk. Met vrije groepen vormden deze een kinderoptocht. Fraaie staaltjes van huisvlijt waren hierbij te bewonderen. Een lampionoptocht in de avonduren betekende het sluitstuk van de zeer geslaagde feestviering in Terneuzen. SAS VAN GENT. Twee muziek korpsen riepen op schetterende en rof felende wijze de bevolking op tot het feest. De harmonie haalde de jeugd van de scholen voor de traditionele optocht die langs het gemeentehuis voerde. Daar waren autoriteiten en gedecoreerden (waaronder enkele Belgen) getuigen van het défilé waar na men zich aan de stoet aansloot. De morgen werd afgesloten met het oplaten van ballonnen en duiven. 's Middags was er een kindercaba ret in de spiegelglasfabriek en voor de ouderen een oriëntatierit, prijsbol- ling-schieting en -kaarting. Een con cert door de Melodinata's, prijsuitrei king en een lampionoptocht comple teerden het feest in Sas van Gent. ZAAMSLAG. De burgervader opende 's morgens om negen uur een expositie van schilderijen en teke ningen, verzorgd door de kunstschilder P.A. de Bodt. De belangstelling was groot. Voorts was er die ochtend een kinderoptocht met muziek en een be hendigheidswedstrijd met tractoren. Om een uur 's middags werd een aubade gebracht waarna filmvoorstel lingen en kinderspelen volgden. Een oriëntatierit en ruiterdemon- stratie trokken veel publiek. In de avonduren traden de voetballers van Terneuzen I en een combinatie van zaterdagmiddagclubs tegen elkaar in het veld. Een groots vreugdevuur be sloot de feestelijke dag waarbij hon derden mensen zich amuseerden. (Ingezonden mededeling) Pigmaderm met en zonder zon mmmmmmm—m Tub.MWIkou7.J0m2.fr CENT EEN LAURENS PRODUCT 20 STUKS 95 DEN HAAG. De persattaché in Bonn, de heer H. Hogendoorn, is voor de duur van drie maanden toegevoegd aan de gouverneur van Nederlands Nieuw-Guinea, dr. P. J. Platteel. MIDDELHARNIS Tijdens een op tocht van praalwagens in Melissant op Goeree-Overflakkee is gistermiddag de negenjarige Hester Verhoeff uit Nieuw- Vennep, die by familie logeerde, onder de wielen van een van de wagens ge vallen. Het meisje kwam om het leven. dam, morgen Rhenen, donderdag Tiel, vrijdag Willemstad en zaterdag zullen de passagiers de Deltawerken in ogenschouw kunnen nemen. Om streeks vijf uur zaterdagmiddag wordt de Êrmelo in Goes terug verwacht. MET spanning hebben de patiën ten uitgezien naar de dag van giste ren. Graag wil ik even verklappen dat een van hen al om vijf uur was op gestaan. Zo groot was het verlangen naar vakantie. „Het is een kostbare onderneming, dat staat vast; maar het is al eerder gelukt en het zal ook nu lukken", schreef deze krant. Hét is gelukt. Wie de blijde gezichten aan boord van de Ermelo heeft gelen, w-eet dat het offer dat door enige naamlozen is gebracht, zijn rente al honderdvoudig heeft opgebracht. EDERLAND heeft giste ren uitbundig feest ge vierd. Dertig oude men sen hadden bovendien de mooiste Koninginnedag sedert jaren. De patiënten van het ver zorgingshuis aan de Beestenmarkt in Goes gingen met vakantie. Om elf uur gistermorgen gaf kapitein Frederiks van het parelwitte mo torschip Ermelo het sein tot ver trek en uw verslaggever kon nog door een koene sprong naar de kade als laatste het vaartuig ver laten. Burgemeester F. G. A. Huber, de wethouders F. S. Visscher, drs. Dijkgraaf en mevrouw C. A. Griep- Duinker, volwassenen met oranje- strikken en kinderen met toeters en vlaggetjes wuifden, en de verpleeg sters aan boord zwaaiden vrolijk terug. De schroef maalde sneller en Het was een gezellige drukte aan boord tijdens de inscheping. sneller en de week vakantie, waar voor enkele maanden terug het geld ontbrak, was begonnen. Als u dit leest zijn ze, de tachtig- en negen tigjarigen, op weg naar Amsterdam of dobbert de Ermelo al op het IJ. DE ACTIE om geld voor deze vaartocht bijeen te krijgen is dus ge slaagd. „Gevaarlijk voor u, niet le zen", schreef een collega van mij, ja nuari j.l. in deze rubriek. Maar, velen van u hebben het wèl gelezen en het niet bij lezen gelaten, want de dui zenden guldens zijn er. De heer A. C. Kil, maatschappelijk werker te Goes, vertelde me, aan boord van de Er melo temidden van de afscheidnemen de vrienden en familieleden, dat het er is gekomen door giften van parti culieren, diaconieën, en nog een actie van de verpleegsters. „De stemming is geweldig", zei mevrouw J. Maat-Dieleman. Zij is directrice van het verpleeghuis en had tijdens de inscheping zo veel te beredderen, dat ik bewondering kreeg voor de kordate'wijze, waar op ze de scepter wist te zwaaien. Het schip, dat gistermorgen door niet zo'n kleine menigte aan de Al- bert Joachimkade werd nagewuifd, terwijl de zon gelukkig in het water speelde, zette koers naar Dor drecht. Vandaag dus naar Amster- de Ermelo op weg GOES. Het werkverband van Her vormde diaconieën in de classis Goes is in voorjaarsvergadering in de Prins van Oranje bijeen geweest. De voorzitter, de heer W. G. Seher- penlsse te Goes heette de talijke af gevaardigden welkom en wees In zijn openingswoord op de diendende func tie van het Werkverband als een Insti tuut van voorlichting en scholing, en waar nodig een stimulans tot oprich ting tot regionale diaconale instellin gen. Op deze vergadering werd de dia conale zorg voor de zieken centraal gesteld en wel in het hijzonder de me deverantwoordelijkheid van de kerke lijke gemeenten (i.e. de diaconieën) bij de bouw van het Prot. Chr. Streek ziekenhuis te Goes. De heer S. A. N. van Oeveren van Wolphaartsdijk, voorzitter van de Stichting Prot. Chr. Streekziekenhuis schetste in een historisch overzicht ontstaan en oprichting van deze stich ting. Hierbij wees hij op de unieke sa menstelling van dit bestuur, omdat hierin zowel alle reformatorische ker ken als alle burgerlijke gemeenten van Zuid en Noord-Beveland zijn ver tegenwoordigd. Hij wees op de nood zaak, dat de kerken goede belangstel ling blijven tonen voor dit ziekenhuis- werk en dat zij indien dit in de toe komst nodig mocht blijken, zich ook financiële offers willen getroosten, wil de samenstelling van het bestuur en de geest waarin deze verpleegin richting is opgebouwd, bestendigd blij ven. Hij sprak er dan ook zijn vreug de over uit op deze bijeenkomst vele hervormde diaconieën vertegenwoor digd te zien om het contact tussen de kerken en het bestuur levendig te hou den. Vervolgens besprak de heer A. Oud- kerk te Goes, penningmeester van ge noemde stichting de instelling en het doel van het Interkerkelijk Steunfonds. In dit reeds 12 jaar oude fonds worden jaarlijks door alle medewerkende ker kelijke gemeenten een bedrag gestort n.r.v. 25 ct per lidmaat. Het doel van het fonds is eventuele nadelige exploi tatieuitkomsten na de ingebruikneming van het ziekenhuis te kunnen opvan gen. Wil dit fonds werkelijk aan zijn doel beantwoorden, dan zal heel spoe dig, mede door de geldontwaarding, e.a. deze bijdrage in welke vorm dan ook moeten worden herzien. Spreker riep alle aanwezigen op, de leden der gemeenten ook op hun finan- cieële verantwoordelijkheid te wijzen, opdat ook dit barmhartigheidswerk wordt gedragen door de gehele ge meenschap. Tenslotte gaf de heer M. J. van Muilen, hoofdopzichter van de bouw d.m.v. een maquette en vele tekenin gen een uiteenzetting van de toekom stige inrichting van het ziekenhuis. HULST. De scooterberijder v. D. uit België liep gisteren een slagader lijke bloeding en een shock op nadat hij vergeten had de bocht van Verdun te nemen. Hij vloog daarbij tegen de pui van een café, waarbij hij vijf daar staande fietsen en een ruit vernielde. Een arts, die toevallig voorbij kwam, redde Van D. het leven door de bloe ding te stelpen. Hij moest echter in het ziekenhuis te Hulst worden opgenomen. i Ingezonden meaede.ling) Lijm en plak alles met vau Cela-fiever AXEL. De ponyvereniging „De Kleppertjes"die onlangs werd opgericht, heeft gisteren op spectaculaire unjze de aandacht op zich gevestigd. Tijdens de lampi onoptocht verscheen namelijk plot seling een gouden koets, die werd getrokken door acht ponies in de straten van Axel. In de koets zat een „echt" bruidspaar, dat nog wel zeer jeugdig was, terwijl de ponies door stalknechten in livrei werden bereden.

Zeeuwsch Dagblad | 1962 | | pagina 7