Met Esso bent u beter uit SÏ0P EEN TIJOER IN UW TANK! Dodenherdenking in Vlissingen - Middelburg Swift speelde in Zeist beneden competitievorm Schooljeugd tekende voor tien maal tien Rust Roest landskampioen Voss.,. Voor vlotte, fijne, frisse combinaties!.. Het enige modehuis dat APART met NIET DUUR kombineert! Schooltennistornooi in Vlissingen Jubilerende zusters Engeland lost verder af op schuld aan I.M.F. Dies Kosten werd clubkampioen MET BROMMER UIT BOCHT GEVLOGEN Vijftien jaar Herv. Gezinsverzorging Goes en Kloetinge Er zijn nog steeds automobilisten die menen dat alle benzines hetzelfde zijn. De enthousiaste tech nische artikelen over Esso Extra in de vakpers moeten aan hen voorbij zijn gegaan. Jammer. De experts zijn het er over eens dat met Esso Extra een motor bijzondere prestaties levert. Méér kracht, een fellere acceleratie, pingelvrij rijden. Neem zelf de proef. TANK ESSO EXTRA! Tricot-nylon overhemd met dubbele manchetten. De vlotte 'man-look' voor de moderne vrouw Vrlj-en-frank bloese in nieuwe stijl, uitstekende poplin in fascinerende kleuren, met als contrast veel koperen knoopjes Wijde rok, in College stijl... sportieve plooi voor en achterl Gloedvplle glans door mousbryll 'La ligne Trompette', Signaal voor een nieuwe rokkenmodel Drie plooien voor en achter... zeer en vogue: speldeknopfljn pepitadessinl Dinsdag 1 mei 1962 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 6 fOES Honderden krijtjes zijn r zaterdagmiddag door een groot deel van de Goese schoolkinderen verbruikt bij het tekenen op het pla veisel van de Lange Vorststraat. Ijverig bogen de 275 deelnemertjes aan de door het aktiecomité tien maal tien uitgeschreven tekenwed strijd, zich over hun kunstwerken, terwijl winkelend Goes er langs fla neerde. Voor het begin van de wed strijd reed een brandweerauto vol kinderenen opzij borden waarop „Wij gaan tekenen voor 10 x 10", door de stad. Pe jongens en meisjes hadden ook hoeden en busjes meegebracht, waar de ouderen die de tekeningen konden bewonderen, een gift voor 10x10 in kon den deponeren. Verscheidene tekenaars hadden een spreuk op hun busje ge schreven dat naast hen op de straat stenen stond, zoals b.v.,,Geef met gulle hand voor dat arme land"! De heer G. van Vliet, voorzitter van het ,aktiecomité verklaarde dat de wed strijd een groot succes is geworden. De tien-maal-tien-markt leverde ook een bevredigend resultaat op. De ju ry bestaande uit de dames N. de Jong, M. J. de Lange- Nieuwenhuyse en de heren A. Jopse en G. v. d. Brugge, wees uit de vier leeftijdsgroepen die aan de wedstrijd konden deelnemen de volgende prijswinnaars aan. Groep 6 en 7 jaar: 1. Liesbeth van Hennik; 2. Jopie Bruyns," 3. Thea Sinke. Groep 8 en 9 jaar: 1. Marian de Bruy- ne; 2. Geertje van Amersfoort; 3. Ri- ta Knuist. Groep 10 en 11 jaar: 1. Corrie Weststraate; 2. Leo Reijnhout; 3. Adrie Geleedst. Groep 12 jaar en ouder: 1. Jan Evers; 2. Johan Ver- beem; 3. Ina Priester. De middenstand van Goes stelde een aantal fraaie prij zen beschikbaar. Ouders die een foto willen hebben van hun tekenende kind kunnen zich wenden tot de fotograaf D. J. L. Speetjens in de Lange Noord straat, die een deel van de opbrengst van de foto's ter beschikking stelt van tien maal tien. Personeelsvereniging „Bijker" op stap VLISSINGEN. De jaarlijkse sport- uitwisseling voor de leden der diverse sportclubs van Bijkers personeelsver eniging VlissingenGorkum in Gor- kum gehouden werd in verband met het vijfjarig bestaan van de perso neelsvereniging te Vlissingen door een groot aantal leden uit de Scheldestad bezocht. De voetbalwedstrijd tussen Gor kum en Vlissingen werd door de Zuid hollanders gewonnen met 20. De bil jartwedstrijd eindigde in een gelijk spel <55), waarna een beslissingswed strijd gespeeld moest worden die door Gorkum gewonnen werd. Voor de niet- sportmensen werd een rondrit gemaakt die bijzonder in de smaak viel. In de avonduren werd in de schouw burg door de toneelgroep „Amstel-to- neel" de thriller van Robert Thomas „Valstrik voor een man alleen" voor het voetlicht gebracht. VLISSINGEN. Opstellen voor de stille tocht naar de Noorderbegraaf plaats in de Brouwenaarstraat. Aan de stille tocht kan iedereen deelnemen, doch de rechtstreekse nabestaanden der gevallenen en de vertegenwoordi gers der bevriende mogendheden zul len aan het hoofd van de stoet gaan. Om 19.30 uur afmars naar de begraaf plaats langs de Singel en de Koopmans- weg in volkomen stilzwijgen zonder vlag of vaandel. Van 19.45 tot 30 se conden voor 20.00 uur zullen de klok ken worden geluid van de Jacobskerk, van de Johanneskerk, van de Rooms Katholieke Kerk, van de Kerk van de Doopsgezinde gemeente en van het St. Josephziekenhuis. Om 19.55 zullen de leden van de gemengde zangvereni ging „De Volksstem" op de begraaf plaats het lied Beat: Mortui van Felix Mendelssohn-Bartholdy zingen. ter wijl om 20.00 uur door een hoofnsig- naal 2 minuten van volkomen stilte zullen worden aangekondigd. Na deze stilte zal de nationale vlag worden gehesen en zullen de leden van genoemde vereniging twee coupletten van het Wilhelmus zingen. Vervolgens zal aan de burgerij gelegenheid wor den gegeven tot het brengen van een eenvoudige hulde door het leggen of strooien van bloemen op de graven. Toespraken zullen niet worden, gehou den. VLISSINGEN. Het Schooltennistor nooi wordt dit jaar voor de vijfde ach tereenvolgende maal van 18 tot en met 22 juli a.s. georganiseerd op het tennis park „Zwanenburg" te Vlissingen. Dit tornooi (goedgekeurd door de K.N.L.T.B.), staat open voor ploegen van scholen voor technisch- handels ulo- m.o.- en v.h.m. onderwijs. Door de financiële medewerking van de gemeen te Vlissingen, de N.V. Kon. Mij. „De Schelde" en de K.N.L.T.B., kan het in schrijfgeld bijzonder laag gehouden wor den, namelijk zestien gulden per ploeg. Het ploegen-tornooi staat open voor schoolploegen bestaande uit óf 4 meis jes óf 4 jongens (dus geen gemengde ploegen). In het A- B- en C-tornooi zal volgens een poule-systeem gespeeld worden, zodat men niet direkt uitge schakeld kan worden. VLISSINGEN. In het streekzieken huis St. Jozef werd een dezer dagen ter gelegenheid van vier jubilerende zusters franciscanen een receptie ge houden. De zuster Rlchilda en Geradi- ne traden vijftig jaar geleden in de orde en de zusters Canicia en Stepahine 25 jaar geleden. Onder de vele belangstel lenden was ook een deputatie aanwe zig van het Chr. ziekenhuis „Bethesda", waaronder de voorzitter, de heer J, Mol. MIDDELBURG. Verzocht wordt vanaf 6 uur 's avonds de vlaggen halfstok te hangen van alle openbare gebouwen en particuliere woningen. Te 7.30 uur wordt ieder, die hulde wil brengen aan de Nederlandse militairen, zeelieden, verzetstrijders, en geallieer de militairen, die voor de bevrijding van het Vaderland zijn gevallen de ge legenheid gegeven om deel te nemen aan de zogenaamde „stille omgang", welke zal aanvangen vanaf de loods bij de Hoge Brug (dit met het oog op het verkeer). Gezamenlijk wordt te 7.45 uur ge wandeld naar de Algemene begraaf plaats, waar een eenvoudige hulde bij het monument zal worden gebracht. Ieder wordt verzocht zo mogelijk los se bloemen mee te brengen. Er zullen geen toespraken worden gehouden, ter wijl de weg naar de Algemene be graafplaats slechts te voet- en in vol komen stilzwijgen zonder vlag of vaan del wordt afgelegd. Van 7.45 tot 30 seconden vóór 8 uur zal de klok van de Lange Jan en de RK Kerk worden geluid. Te 8 uur pre cies zal twee minuten stilte in acht worden genomen, wat wordt aangekon digd door een hoornsignaal. Daarna zal met begeleiding van het muziek korps „Onda" het zesde couplet van het Wilhelmus worden gezongen. Zij, die aan de stille omgang deelnemen, begeven zich na de plechtigheid op de Algemene begraafplaats in gesloten for matie langs de voorgeschreven route naar de Dam, waar in aansluiting hierop te 8.30 uur een korte herden kingsdienst zal worden gehouden, wel ke geleid wordt door Ds. W. F. ten Rouwelaar. Het muziekkorps „Onda" zal hierbij muzikale medewerking ver lenen. LONDEN (Reuter). Engeland heeft gisteren opnieuw een terugbetaling ge daan aan het Internationale Monetaire Fonds. Deze keer .ging het om een tegenwaarde van 70 miljoen, waar door het totaal van de rechtstreekse te rugbetalingen sinds oktober van het vo rig jaar op 700 miljoen komt. De terugbetaling van gisteren bestond uit 35 miljoen in Duitse marken, 20 miljoen in Canadese dollars en 15 miljoen in Belgische franken. In augus tus 1961 heeft Engeland 1.500 miljoen in diverse valuta's bij het I.M.F. opge nomen. COLLJNSPLAAT. Dies Kosten uit Kapelile is maandag in 0 Colijnsplaat op glorieuze wijze clubkampioen der nieu welingen geworden van de R.T.C. „Theo Middelkamp". Van de drie ritten, die meetelden voor het algemeen klassement, was Kosten primus inter pares en flitste elke keer als eerste over de streep. De titel kwam dus ditmaal terecht bij een renner die er bijzonder aanspraak op kon laten gelden. Bij de adspiranten zegevierde in de finalerit in Colijnsplaat Wim du Bois uit Zuidzande en hoewel Henk Mol uit Lewedorp in het totaalklassement even veel punten had verzameld als Du Bois, werd de titel toch toegekend aan laatst genoemde. Bij de nieuwelingen liet Kosten niets aan het toeval over en ging direct na de start in het offensief. Van der Maas en 'd Hondt sprongen tijdig aan het wiel van Kosten en genoemd trio wist spoedig een flinke bres te slaan, die uiteindelijk de beslissing zou betekenen. De grootste concurrent van Kosten, De Wilde, had zich niet tijdig uit het peloton kunnen losmaken en hoewel hij na de uitloop poging van Kosten c.s. daartoe nog diverse pogingen in het werk stelde, slaagden deze niet. Het strijdbeeld veranderde in de eindfase nog enigszins, toen bij de kopgroep 'd Hondt had moeten lossen en De Wilde en Veerman hun laatste aanval lanceerden op het duo Kosten— v. d. Maas, maar laatstgenoemden gaven geen krimp meer. De eindsprint was gedecideerd voor Kosten. Bij de adspiranten wist Henk Mol zich reeds in de eerste ronde los te werken, maar kreeg spoedig gezelschap van zijn grote rivaal Du Bois. Dit tweetal hield de rest op afstand. Drie ronden voor het einde kon Mol een demaiage van Du Bois niet beantwoorden, waarna laatst genoemde onbedreigd als eerste door de finish ging. De uitslagen luiden: nieuwelingen: 1 D. Kosten (Kapelle 66 km in 1 uur 43 min 45 sec., 2 H. v. d. Maas (Ouwerkerk) 3 op 32 sec J. Veerman (Oudelande) 4 W. de Wilde (Oudelande 5 op 58 sec. E. 'd Hondt (Eede) 6 C. van Willigen (Souburg) 7 W. Provoost (Domburg) 8 W. Steenbakker (Baarland) 8 R. Rijk 's Heerenhoek) 10 P. Dekker (Bors- sele). Eindklassement over drie ritten: 1 en clubkampioen D. Kosten 3 punten. 2 H. v. d. Maas 7 p. 3 W. de Wilde 7 p. 4 J. Veerman 8 p. 5 E. 'd Hondt 19 p. Adspiranten: L. W. du Bois (Zuidzande) 25 km in 43 min. 2 M. Mol (Lewedorp) op 16 sec. 3 W. de Feber (Sluiskil) 4 A. Buïis (Axel) 5 J. Buchachi (Axel). 6 J de Vrieze (Souburg) 7 A. Messu (Koewacht) 8 A. de Vrieze (Souburg) 9 P. Fransen (Axel) 10 P. Rijk (Goes). Algemeen klassement na drie ritten: l en clubkampioen W. du Bois 5 p. 2 H. Mol (Lewedorp). 5. p 3 W. de Feber 6 p. 4 A. Buijs (9 p.) HAAKSBERGEN (A.N.P.). De twintigjarige timmerman J. T. Vogt uit Haaksbergen is gistermiddag ver ongelukt toen hij met grote snelheid op zijn bromfiets een bocht van de Hengelosestraat in Haaksbergen uit vloog. Hij sloeg met zijn hoofd t«»gen een betonnen duiker. Hij was op slag dood. ZEIST. Het Middelburgse Swiff heeft op Koninginnedag in Zeist geen kans gezien zijn kampioensvorrn van de nu bijna afgelopen competitie te be reiken. In het tornooi om het kampioenschap van Nederland voor zaterdagkorfbalclubs kwa men de Zeeuwen niet verder dan een gedeelde tweede en derde plaats met flinke achterstand op de nieuwe landskampioen, Rust Roest uit Eindhoven, welk twaalf tal al zijn wedstrijden won en Swift een gevoelige 41 neder laag toebracht. In de eerste wedstrijd tegen ZKC uit Zaandam gaf het Middelburgse spel de burger nog moed, maar alras bleek dat In het Verenigingsgebouw te Kloetin ge is het 15-jarig bestaan gevierd van de Hervormde Gezinsverzorging te Goes en Kloetinge. De voorzitter, de heer A. de Hollan der heette alle diakenen, leidsters, ge zinsverzorgsters en -helpsters met geno digden van harte welkom en sprak daar bij zijn vreugde uit, dat zovele leidsters en gezinsverzorgsters en helpsters, die in deze afgelopen 15 jaar de instelling hebben gediend en inmiddels o.a. door huwelijk uit dit werk zijn getreden, ge hoor hadden gegeven aan de uitnodiging dit feestelijk gebeuren met elkaar te vieren. Spreker gaf tevens aan hoe het diaconale werk in deze 15 jaren ingrij pend is gewijzigd. Bestond in die tijd het belangrijkste deel van de diaconale arbeid nog uit de voorziening in mate rieels nood, thans Is dit belangrijk min der en is een merkbare verschuiving te constateren naar de personele hulpver- lening d.m.v. gezinsverzorging, alge meen maatschappelijk werk, bejaarden zorg enz. dit omdat het gezin steeds meer in de belangstelling komt. Hij dankte allen, die op welke wijze ook aan de bloei van de kerkelijk gezins verzorging in onze gemeenten hebben bijgedragen. De secretaris-penningmeester, de heer W. G. Scherpenisse, gaf in een histo- de sohotvaardigheid te wensen overliet. Swift en ZKC bleken beiden sehotloos, bovendien waren de verdedigingen in. goede vorm. Eindstand 00. Ondanks de twee treffers van Bert de Vries was het schot van Swift in de wed strijden tegen Drachten bedroevënd, ge lukkig voor de Zeeuwen zagen de Frie zen geen kans ook maar een keer te scoren. De aanvangsfase van de ontmoeting SwiftAmieitia (Vriezenveen) deed de hoop weer herleven in de Zeeuwse sup porters harten. Bert de Vries en Dook Vatteroth zorgden al spoedig voor 20. maar de tweede aanval zette weer een domper op de vreugde. Het zuivere schot kwam er niet uit. Een verdedigingsfout van Chris van Leerdam betekende 2—1 en via een vrije worp kwamen de Tuk kers op 22. In de laatste sekonden misten zij nog een strafworp. De grote deceptie voor Swift kwam in de wedstrijd tegen het Eindhovense Rust Roest, dat een klasse beter speelde dan al zijn tegenstanders in dit tornooi. Hoewel Swift met 10 voor kwam ver ontrustte dit de Brabanders niet. Zij pro fiteerden van een Middelburgse inzin king en brachten de eindstand op 4—1. En dan te bedenken dat slechts tweemaal twaalf en een halve minuut werd ge speeld. Tegen Altius bereikte Swift nog een gelijkspel (1—1). Toen stond er echter niets meer op het spel. Eindstand: 1. Rust Roest, 2. Altius, 3. ZKC, 4. Swift, 5. Amieitia, 6. Drachten. risch overzicht weer, hoe dit stuk so ciale arbeid zich in deze 15 jaar heeft ontwikkeld. De instelling heeft momenteel 19 men sen in dienst; nl. 7 gezinsverzorgsters, 7 gezinshelpsters en 5 helpsters in los dienstverband. Werd in 1947 220 dagen hulp verleend, in 1961 bedroeg dit aantal 2825 dagen, terwijl de exploitatiekoten, welke in het jaar van de oprichting 1573 be droegen. gedurende deze jaren is geste gen tot een bedrag van 39.665 voor het boekjaar 1961. Ds. H. M. Strating, directeur van het Maatschappelijk Werk in de Provincie Zeeland, bracht de gelukwensen over van het bestuur van de Prov. Diacona le Commissie en wenste de instelling ook voor de komende jaren Gods ze gen toe op haar arbeid. Postduivenwedstrijd WESTKAFELLE. De postduiven- houdersvereniging „De Zwaluw" te WestkapeHe hield een wedstrijd vanaf Duffel. Afstand 88 km. In concours vlo gen 87 duiven. Prijswinnaars: 1. L, Jon- gepier, 2. en 4. P. v. Rooyen, 3. A. Lie- vense, 5. W. Lievense, 6. L. Peene, 7, 8. 9. en 10. W. K. van Breda. De snelste duif vloog 123,7 m. per minuut. In Britannia in Vlissingen hield de plaatselijke afdeling van de Algemene Ned. Grafische Bond een feestavond, waarbij de revue „Binnenpretjes" werd opgevoerd.

Zeeuwsch Dagblad | 1962 | | pagina 6