Zware slag voor Duitse economische politiek E Soekarno looft en dankt communisten PARATHION MOGELIJKE OORZAAK BBENtta! Directeur Volkswagen weigert prijs te verlagen Geen holle leuze Fransen laten stellingen in Oran achter Chefarine .4 ENGELINA IC. IN VRIJHEID Vliegend vernuft LUNS ONTMOET DEAN RUSK Canada vreest verlies van grootste klant De BiltDroog KANS OP REGEN •ft 4-voudige werking... exUa geneeskracht! niêl vetg&tm SüNIL HALEN! ABC-cabaret op straat Dinsdag 1 mei 1962 ZEEUWSCII DAGBLAD Pag. 3 Spiraal Schandalig VLUCHTELINGEN NAAR WESTEN BLIJVEN KOMEN Zware slag Groot aandeel in nationale worsteling Gelukkig Diensttijd in België niet verlengd Voorzitter Nw.-Guinearaad Dood vijftien koeien DIEFENBAKER BEZORGD VOOR E.E.G. Het weer overal REBELLIE" TEGEN ERHARD Van onze correspondent BONN. De directie van de Volkswagenfabriek in Wolfsburg heeft gisteren ronduit geweigerd de recente prijsverhoging ongedaan te maken. Daarmee revolteert de president van deze grootste Westduitse autofabriek, Heinz Nordhoff, openlijk tegen de raad van commissarissen van zijn on derneming en tegen de Westduitse minister van economische zaken, Erhard. Beiden hebben hem de afgelopen weken met nadruk verzocht om de prijsverhoging ongedaan te maken. Nordhoff, die de Volkswagenfabriek na de oorlog heeft gemaakt tot wat zij nu is en die als president ai zestien jaar lang een bijna onbegrensde macht bezit, drukte er gisteren zijn spijt over uit dat hij niet terug kan komen op zijn besluit van 1 april. Toen verhoogde hij de prijzen van de drie modellen Volkswagen 1200 met 240 tot 390 mark. ERHARD bittere pil ALGIERS (UPI/AP) De vraag van de dag in Oran luidt: wat kan het Franse leger ermee voor hebben opeens zijn stellingen in de stad te verlaten? De dag tevoren hadden gepant serde eenheden met veel vertoon van macht de Europese wijk van dit bolwerk der O.A.S. in tweeën ge splitst, naar men aannam om het verkeer te verlammen en daarmee het communicatiestelsel van de com mando's van het geheime leger aan te tasten. Nu werden ineens de Franse legereenheden uit hun stel lingen in het centrum van de stad teruggetrokken en lieten achterge bleven patrouilles het verboden verkeer weer oogluikend toe. Men vermoedt dat de manoeuvre slechts bedoeld is om het Geheime leger te verwarren en uit de tent te lokken, want toen alle verkeer ver boden was, lieten zich ook geen commando's van de O.A.S. meer zien. Infiltratie Aan de andere kant is het ook mógelijk dat de Franse bevelheb ber, Katz, het nog niet tot een slag wil laten komen en het vloeien van bloed zoveel mogelijk wil vermij den. Hij zou er voorstander van zijn om de stad geleidelijk steeds verder te infiltreren. Het een en ander heeft echter niet kunnen voorkomen dat er inmiddels in twee dagen tijds in Oran al weer meer dan 25 slachtoffers zijn geval len. Aan de grens van Algerije en Marokko zijn gisteren voorts zes Franse soldaten door drie moham medaanse kameraden die in hun patrouille waren ingedeeld, in de slaap doodgeschoten. De muzelman nen konden in de bergen ontkomen. (Ingezonden mededeling) Vier middelen in één tablet werken krachtiger zonder de maag van streek te maken I Tegen pijn en griep wordt meer en meer een combinatie gebruikt van geneesmiddelen, die eikaars wer king ondersteunen. Eén bestanddeel van Chefarine „4" zorgt ervoor dat niettegenstaande de krachtige werking - ook een gevoelige maag niet van streek raakt. De directie van Volkswagen deelde gisteren mee dait zij het betreurde dat de prijsverhogingen toevalligerwijs sa menvielen met een verzoek van minis ter Erhard aan de Westduitsers „om maat te houden". Dat sloeg op nieuwe, hogere looneisen. Kort na het verzoek van Erhard werd bekend gemaakt dat de Volkswagens, ideaal van vele Duit sers, duurder zouden worden. Erhard verklaarde deze stap van Volkswagen als een persoonlijke slag op te vatten. Vier weken lang vocht hij om de ver hogingen van Volkswagen en van de merken die het voorbeeld maar al te graag hadden gevolgd, ongedaan te ma ken. Eind vorige week leek het of hij zou winnen. De autokoningen" zegde toe de noodzaak van de prijsverhogin gen nogmaals te onderzoeken. De belangrijkste tegenstander van Erhard was Nordhoff. En juist Volks wagen heeft een raad van toezicht met een meerderheid die achter Erhard staat. Deze raad stelde de directie van Volkswagen zelfs voor de prijsverho gingen ongedaan te maken. Voor Erhard leek de overwinning daarmee veilig. Het leek erop dat het hem zou lukken de loon- en prijsspiraal tot staan te brengen. Voor hem, de belangrijkste kandidaat voor het kanselierschap, was dat van grote politieke betekenis. Nordhoff heeft het been echter stijf gehouden. Hij heeft verklaard dat zijn verantwoordelijkheid tegenover de aan deelhouders van Volkswagen en jegens de mensen die in zijn fabrieken wer- kem hem zwaarder weegt dan het appèl van Erhard om als ondernemer rekening te houden met de economie van het land. Zijn besluit om het verzoek van Erhard en het advies van de raad van commissarissen naast zich neer te leggen kwam in Bonn hard aan. Erhard had nog eergisteren in Han nover gezegd er vast van overtuigd te zijn, dat de prijsverhogingen teniet zouden worden gedaan. Hij hoopte dat zulk een voorbeeld van Volkswagen gevolgd zou worden door de andere autofabrieken, die eveneens begin april hun prijzen hebben verhoogd (Ford, N.S.U., Glas, Mercedes en Auto Union). Hij zei zelfs te verwachten dat 'n dergelijk voorbeeld door andere industriële branches in de Bondsrepu bliek zou- worden gevolgd. Daarmee zou een begin kunnen worden ge maakt met de broodnodige prijs- stabilisatie in West-Duitsland. Gisteravond verklaarde Erhard dan ook: „Ik voel mij door de heer Nord hoff om de tuin geleid. Nadat ik hem donderdag had gesproken was ik er van overtuigd dat hij de prijsverhogin gen terug zou nemen. Het is schan dalig wat er is gebeurd." De grote vraag is nu wat Erhard, voor wie het besluit van Nordhoff een BEROEMDE GENEESMIDDELEN IN ÉÉN TABLET Glazen buisje 20 tabletten 0.80 Handige stripverpakking 40 tabletten f 1.60 Voordelige flacon 100 tabletten f 3.50 KERKRADE Na 22 dagen in de cel te hebben gezeten, is gistermiddag de 21-jarige serveerster Engelina K. uit Kerkrade door de Akense rechtbank vrijgelaten. Het meisje was gearresteerd, omdat zij de wapens zou hebben geleverd die bij een overval waren gebruikt. BERLIJN (UPI). Het aantal Oostduitsers dat ondanks alle voor zorgsmaatregelen, ondanks de Ber- lijnse muur ook, toch kans ziet naar het Westen te ontkomen, is voor het Oostduitse regime nog steeds ver ontrustend hoog. Vandaar dat de re gering Ulbricht dezer dagen een or der voor strengere tucht heeft laten uitgaan naar de volkspolitie en an dere gewapende eenheden, waar zich vele gevallen van desertie hebben voorgedaan. De laatste weken vooral zijn er vele berichten geweest over grens politie die vluchtelingen hielp of al thans niet hinderde bij de vlucht naar het Westen. In de week van 12 tot 19 april zijn negen soldaten en onderofficieren van de Oostduitse strijdkrachten over de zonegrens ge vlucht en dit was allerminst een re cord aantal. In Berlijn zagen gisteren drie men sen kans naar het Westen te ont komen; een vierde werd gevat. (Ingezonden mededeling) w wWl bittere pil is, en de raad van commis sarissen zullen en vooral kunnen doen. Het Westduitse „aandelenrecht" (Ak- tienrecht) geeft de raad van commis sarissen in Duitsland raad van toe zicht genoemd niet het recht de directie rechtstreeks aanwijzingen te geven. De raad is het controle-orgaan, dat voortdurend de zaken van de onder neming onderzoekt en na afsluiting van het boekjaar de balans en verlies- en winstrekening moet goedkeuren. NEDERLANDS MEEST GEBRUIKTE WASMIDDEL Dit alles neemt niet weg, dat de re gering in Bonn en die van Nedersak- sen de „rebellie" van Nordhoff onmo gelijk langs zich heen kunnen laten gaan. Vooral voor Erhard gaat het om een zware slag voor zijn economische politiek, die hem ook bij zijn streven naar het kanselierschap groot nadeel kan berokkenen. In feite gaat het hier dan ook om een direct gevecht tussen een der voornaamste Westduitse in dustriemanagers, Nordhoff, en rege ringsvertegenwoordiger Erhard, die al leen en tamelijk geïsoleerd, zij het ge steund door de publieke opinie, een wanhopig gevecht tegen de voortdu rende prijsstijgingen voert. De vraag is nu hoe lang de mach tige president van de Volkswagenfa briek het op zijn verheven voetstuk zal kunnen uithouden. Het Westduitse kabinet komt morgen bijeen om de situatie nader te bespre ken. Minister Erhard heeft het plan een wetsontwerp in te dienen om de invoerrechten op auto's te verlagen of zelfs geheel op te heffen. Daarmee zou de invoer van Franse, Italiaanse en Engelse auto's in West-Duitsland wor den vergemakkelijkt. NORDHOFF niet omlaag TAJAKARTA (AFP/Reuter) Pre- *J sident Soekarno heeft gisteren tussen de instelling van commissies één voor een militaire missie naar Moskou en twee voor verbetering van 's lands economie door, de Indonesische communistische party P.K.I. geloofd voor haar „organisato rische bekwaamheid" en haar „toe nemende kracht". Hij deed dat in een toéspraak van een half uur op de slotvergadering van het zevende congres van de partij. Dat was des te opvallender omdat Soekarno zich er, sedert de reorganisatie van het Indonesische partijstelsel begin 1961, angstvallig van heeft onthouden con gressen van welke partij dan ook bij te wonen. Onder daverend applaus betuigde Soekarno zijn dank voor „het heilzame aandeel van de communistische partij in de nationale worsteling". „Sommige mensen hebben er over geklaagd dat Soekarno zijn hart schonk aan de P.K.I. omdat het ledental van 150.000 tot twee miljoen is gestegen. Die mensen be grijpen niet dat de communistische partij is gegroeid omdat zij de enige partij is, die consequent is in haar strijd". Soekarno achtte zich gelukkig dat de twee miljoen communisten zich bereid hebben verklaard naar de frontlinie te worden gestuurd teneinde de Nederlan ders uit Nieuw-Guinea te verdrijven. Die strijd was volgens hem een onder deel van de Indonesische revolutie. „Wü moeten onze revolutie bescher men tegen destructieve elementen, zo wel van binnen uit als van buiten af. Een der middelen daartoe is de terug voering van West-Irian tot de repu bliek: dit jaar nog". Het had er wel enige schijn van dat Soekarno de communisten de eer van zijn lof toestond omdat hij hen nodig heeft in zijn niet aflatende spel van evenwicht tussen de binnenlandse machten, waaronder het leger. De voor zitter van de P.K.I., Aidit, had daar tenminste terstond oog voor. Hij oefen de in zijn rede naar hartelust kritiek op het leger „De militairen vertonen positieve as- LONDEN (AP) John Wheatley is uit een van de voorsteden van Lon den naar Schotland vertmisd om vlug- den naar Schotland verhuisd om vlug ger op zijn werk in Londen te kunnen zijn. Wheatley, eerste piloot bij de Bri tish Overseas Airways Corporation, had als gevolg van de propvolle we gen in en om Londen gewoonlijk 2 uur nodig om van zijn huis, even buiten Londen, naar het vliegveld te komen. Hij berekende dat hij beter naar Schotland kon verhuizen. Daarom trok hij naar het dorp Maidens in Ayrshire. Thans rijdt hij de 25 km van zijn nieuwe woning naar het vliegveld Prestwick. Daar stapt hij in een vlieg tuig, dat hem naar London Airport brengt. De totale reistijd is 75 minu ten, de besparing 45 minuten. Wheatley kan als employé van de B.O.A.C. tegen een zeer laag tarief de vliegtocht naar Londen maken. BRUSSEL (AP). - De diensttijd in België zal niet worden verlengd, aldus heeft premier Lefèvre gisteren mee gedeeld na een zitting van de Belgische ministerraad. peeten", zo zei hij, „maar die zijn niet voldoende om de negatieve aspecten te bemantelen". Hij duidde op de maat regelen van het leger in Zuid-Bomeo, Sumatra en Celebes tegen communis tische en aanverwante partijen en in stellingen. Ook zinspeelde hij er op dat het- leger bezwaren had opgeworpen tegen het houden van het communis tische partijcongres. De missie, die morgen naar Moskou zal reizen, zal onder leiding staan van minister Subandrio. Ze heeft de verdere aankoop van wapenen ten doel en zal uitgebreide bevoegdheden hebben. Zij zal minstens een week in Moskou blij ven. Een van de andere commissies, die Soekarno gisteren heeft ingesteld, moet de economische structuur van Indone sië reorganiseren, de andere moet knel punten in de economie opsporen en wegwerken. De commissies hebben twee weken de tijd gekregen om hun programma's op te stellen. De medewerkers van het ABC-ca- baret van Wim Kan hebben uit de drukte van Koninginnedag in Am sterdam een slaatje geslagen voor Blijvend Applaus, een stichting die geld inzamelt voor hulpbehoevende bejaarde artiesten. Ze gingen de straat op met een bak fiets. een piano en een heleboel lied jes en sketches waarmee ze de Am sterdammers vermaakten en tevens bewogen om wat geld af te staan. Zingend en spelend trokken zij door het centrum van de hoofdstad en waar ze kwamen haddén ze veel succes. Op het Leidseplein, waar deze foto is genomen, hadden ze een paar at tracties aan hun programma toege voegd. Zij verkochten slokjes Oranje Bitter tegen een kwartje per stuk en Maya Bouma deelde bij opbod zoe nen uit. De hoogst betaalde kus bracht 3.75 op. Op de foto van links naar rechts: Annelies Bouma, Eva Gosler, Nelly Wiegel, Jenny Arean, Maya Bouma, Philipir.ne Aeokerlin en Renée Franck. Achter de piano op de kar: Jaceo van Renesse en Henk Elsink. HOLLANDIA (ANP) De voor zitter van de Nieuw-Guinearaad, de heer Sollewijn Gelpke, heeft tijdens een „openbaar gehoor" bij gouver neur Platteel namens de inwoners van Nederlands Nieuw-Guinea ge lukwensen aangeboden met de ver jaardag van de Koningin en met het zilveren huwelijksfeest van het Ko ninklijke paar. Hij vroeg de gouver neur die gelukwensen over te brengen. De heer Sollewijn maakte van de gelegenheid gebruik om zijn bezorgd heid uit te spreken over de gang van zaken in de kwestie-Nieuw-Guinea „Mij bekruipt dit jaar de vrees dat het accent van het zelfbeschikkingsrecht van de Papoea's langzaam verschuift van de geest naar de letter". Chantage Hij zei dat Indonesië met dreigende taal en een doorzichtige leugencampag ne tracht de wereld te chanteren met een „explosieve situatie". Daarom heeft de beslissing van de Nederlandse rege ring om de krijgsmacht op Nieuw- Guinea te veraterken „voor ons een vérder strekkende betekenis dan van een versterking van de strijdkrachten alleen", zo zei de heer Sollewijn. Hij wees er op dat juist ook door de jarenlange dreiging, de Papoea's er zich steeds sterker van bewust zijn gewor den één volk te zijn. Zij zijn trots op die identiteit, aldus de heer Sollewijn. Het kan onmogelijk worden ontkend, zo ging hij verder, dat een volk is ge groeid dat weet wat het wil, maar dat ook weet wat het niet wil. Protest Hij wees er op dat overal in westelijk Nieuw-Guinea wordt geprotesteerd te gen een overdracht van het bewind, die de bevolking de vrije keuze zou ontne men. „Daarom wenden wij ons vandaag tot uwe exellentie", aldus de heer Sol lewijn tot de gouverneur, „met een beroep op het geweten van ieder, die er toe kan bijdragen dat het zelfbe schikkingsrecht onverkort zal worden gerespecteerd, opdat het niet tot een lege vorm zal verkommeren". „Vandaag worden overal in het Ko ninkrijk gelukwensen aangeboden", zei de heer Sollewijn nog, „maar ir. geen ander deel van het Koninkrijk zal daar aan met zoveel innigheid de bede wor den verbonden, dat de Koningin nog lang voor ons behouden zal mogen blij ven." De gouverneur bevestigde in zijn antwoord dat de vraag, of het recht van de Papoea om over eigen staatkundig lot te beschikken voor aantasting zal worden bewaard, menigeen met zorg vervult. Hij hoopte dat het beroep van de heer Sollewijn weerklank zou vin den in de wereld, „opdat de duidelijk gebleken vastbeslotenheid van de Ne derlandse regering daarop in toenemen de mate zal kunnen steunen". Van een onzer verslaggevers TZUBAART Niet het insectén- verdelgingsmiddel, maar een preparaat dat daarnaast is gebruikt, heeft de dood van de vijftien koeien van boer Piersma in Kubaart ver oorzaakt. Dat is de stellige over tuiging van de adjunct-inspecteur van de Veeartsenijkundige dienst in Leeuwarden, de heer A. Hibma. De vijftien koeien stierven nadat in de stal was gespoten met een veel ge bruikt insectenverdelgingsmiddel. De man die heeft gespoten een verte genwoordiger van de Rotterdamse fa briek, die het middel levert zou tegenover de heer Hibma hebben ver klaard dat hij tegelijk met het verdel gingsmiddel nog honderd kubieke cen timeter van een andere stof had ge bruikt. Deze stof zou dezelfde uitwer king hebben als parathion, dat veel wordt gebruikt bij bespuitingen in de landbouw, maar dat voor dieren een zwaar vergif is. De gevaarlijke stof zou afkomstig zijn van eèn andere fa briek, dan die van de vertegenwoor diger. Onwaarschijnlijk De directeur van het Rotterdamse bedrijf verklaarde gisteravond nog geen contact hierover met de vertegen woordiger te hebben gehad. Het kwam hem zeer onwaarschijnlijk voor, dat de vertegenwoordiger de gevaarlijke stof zou hebben gebruikt. Overigens is het laatste woord over de oorzaak van de plotselinge dood van de koeien nog niet gevallen. Dat zal pas kunnen gebeuren als het laborato riumonderzoek, dat de Veeartsenijkun dige dienst laat instellen, is afgesloten. De zestien koeien die de gevaarlijke bespuiting overleefden maakten het gisteravond goed. Ik zet je nu even over op onze nieuwsdienst! Van onze correspondent WASHINGTON Minister Luns en zijn Amerikaanse ambtgenoot Dean Rusk zullen zo wordt in Washington verwacht deze week van hun beider aanwezigheid in Athene voor de bijeenkomst van de Navoraad gebruik maken om nader van gedachten wisselen over de kwestie Nieuw-Guinea. In Washington blijft men van oor deel dat het plan-Bunker een ge schikte basis bevat voor hervatting van het Nederlands-Indonesische overleg. Men wijst er op dat in dat plan toch ook rekening wordt ge houden met erkenning van het zelf beschikkingsrecht van de Papoea's. OTTAWA De Britse en Cana dese premiers Macmillan en Diefen- baker bespraken gisteren in Ottawa urenlang het moeilijke vraagstuk van Engelands mogelijke toetreding tot de gemeenschappelijke markt. Diefenbaker is een sterk tegenstan der van een Britse aansluiting bij de E.E.G. Hij verwacht er voor het ge menebest en voor zijn land in het bijzonder, alleen maar moeilijkheden door. Niet alleen over de E.E.G. ging het gesprek. Macmillan gaf zijn Canadese ambtgenoot een uitvoerig verslag van zijn besprekingen met president Ken nedy. De E.E.G. vormde toch wel de hoofdschotel. Omstandig legde Mac millan uit dat hij er niet aan denkt de belangen van het gemenebest op te offeren in ruil voor het Britse lidmaat schap van de gemeenschappelijke markt. Hij vertelde Diefenbaker dat de onder handelingen in Brussel eigenlijk nog maar pas begonnen zijn. Pas in juli weten we, zo verzekerde Macmillan hem, welke voorwaarden men ons stelt. Dan zullen we wel verder zien. Somber Diefenbaker schilderde in sombere termen een toekomstbeeld voor zijn land, mocht Engeland zich inderdaad bij de E.E.G. aansluiten. Canada zou dan volgens hem met ernstige werk loosheidsproblemen te kampen krijgen. De handel tussen Canada en Groot- Britannië zou sterk dalen. Engeland is thans de op een na beste klant van Ca nada. Honderden Amerikaanse fabrie ken zouden zich uit Canada terugtrek ken, meende Diefenbaker. MELBOURNE De Australische regering heeft met instemming ken nis genomen van een bericht dat de Verenigde Staten onmiddellijk mili taire steun zal verlenen, in geval van een gewapende aanval op Australisch Nieuw-Guinea. Volgens dat bericht zal Dean Rusk op de komende bij eenkomst van de ministerraad van de Anzus in Canberra, categorisch verze keren dat de bepalingen van het ver drag zo nodig van kracht zullen wor den, om het hoofd te bieden' aan el ke aanval op Australisch Nieuw-Gui nea. De Anzus is het verdedigingsver drag tussen Australië, Nieuw-Zee- land en de Verenigde Staten. De Canadese premier'zou zelfs ge zinspeeld hebben op de mogelijkheid dat zijn land zich nauwer bij de Ver enigde Staten zou moeten aansluiten, indien het door Engeland „in de steek wordt gelaten." Weersverwachting van het K.N.MJ. in De Bilt, geldig tot vanavond: Veranderlijike be wolking en slechts hier en daar een buitje. Ongeveer dezelfde middag- temperaturen Zwakke tot matige wind krimpend van noordoost naar noordwest. MIES JE: Iedereen heeft op mgn tenen gestaan! 2 mei: zon op 5.10, zon onder 20.05; maan op 4.52, maan onder 17.46. weer Stockholm zw. bew. Oslo h. bew. Kopenhagen onbew. Aberdeen zw. bew. Londen zw. bew. Amsterdam 1. bew. Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort MÜnchen Zürich Genève Wenen Innsbruck Belgrado Athene Ajaccio Madrid Mallorca Lissabon Helsinki h. bew. onbew. 1. bew. onbew. onbew. zw. bew. zw. bew. h. bew. zw. bew. h. bew. h. bew. regen zw. bew. zw. bew. onbew. 1. bew. zw. bew. h. bew. zw. bew. fïeh. bew. wind N NO NNW zzo N NNO N NNO NO NNO NW O NNO NNO NW ZO O NW WNW ZW z wzw wzw z zzw wzw max.t. 5 12 11 10 12 8 8 17 13 17 8 10 10 6 12 11 7 11 21 18 23 24 19 3 n.sl 0 0 0 0 0 0.1 0 0 0 0 0 0 0 0 1 0 0.5 0.2 1 0 0 0 0 0 Van onze weerkundige medewerker Het blijft koud. De oranjezon heeft niet ontbroken, maar dat is wel het enige nieuwe gezichtspunt dat het weer op Koninginnedag heeft opgeleverd. Het was koud hoewel iets minder dan zondag met een onaangename wind, maar uit de wind en in de zon was het echt voorjaar. In De Bilt was het de koudste Koninginnedag sedert 1956. maar wij moeten tot 1952 teruggaan om een zonnigere Ko ninginnedag te vinden. Alleen in dat opzicht heeft het weer dus niet teleurgesteld. Het einde van de kou is ook nu nog niet in zicht. Weliswaar is het gebied van hoge druk boven de Britse eilanden van wat minder betekenis geworden, maar het is nog altijd in staat zich te hand haven. Zo lang het blijft bestaan bliift de wind in de noordhoek en wordt er dus koude lucht aange voerd. In deze lucht komen enkele lich te buien voor. Ook in ons land is het gisteren nog tot enkele buitjes gekomen. In Hamburg is gister ochtend zelfs nog een licht sneeuw- bnitje gevallen. De kans op een bui blijft ook vandaag bestaan om dat de invloed van een nieuwe depressie boven Scandinavië zich naar het zuiden uitbreidt. De nieuwe maand levert dus nog geen prettig lentegeluid, integen deel, er is kans dat de eerste uren van de maand plaatselijk lichte vorst brengen.

Zeeuwsch Dagblad | 1962 | | pagina 3