Koninklijke goedkeuring voor bouw van Oosterscheldebrug Lexington Ballon Noodklok in Den Haag luiden over zoutschadevergoeding LEXINGTON Tweede Akademiedag 1962 besloten met vaartocht UITBUNDIGE HULDIGING VAN DOKTER A. I. VOS Afscheidsreceptie bij boerenleenbank „Goes" Taptoe Goes een spectaculair schouwspel Plannen voor een Westerscheldebrug Gemeenteambtenaren dit jaar naar Middelburg „Y outh-f or-Christ" weekend in de Jeugdherberg Slechts drie lijsten voor Souburgse raad NATIONALE WONINGRAAD ZEELAND: jaar Geen voorrang verleend: Bromfietser ten val Zestien waterwoningen Kjqgyr-ff-TTTra 'a-fra «aan Veel succes voor West- Indisch orkest TWEE GEWONDEN BIJ VERKEERDE MANOEUVRE Kwart eeuw huisarts in Wolphaartsdijk Geen woorden voor Herdenking gevallenen Zierikzee Boerenleenbank groeide door vestiging in Goes 1250 babies „Echt ouderivets Goesenaar met schedel- basisfractuur in St. Joanna opgenomen Moderne projectors Vlissingse theaters Maandag 30 april 1962 ZEEÜWSCH DAGBLAD Pag. 3 DRS. M. C. VERBURG OVER ONTWIKKELING VAN ZEELAND MIDDELBURG. De koninklijke goedkeuring voor het bou wen van de Oosterscheldebrug is verleend. Vrijdag werd deze door H. M. de Koningin ondertekende machtiging ter provinciale griffie ontvangen. Dit belangrijke nieuws werd zaterdagmorgen tijdens de tweede Akademiedag 1962 voor Zeeland en Zuid-Holland door drs. M. C. Verburg, directur van het ETI voor Zeeland op vragen naar aanleiding van een door hem gehouden lezing over de ontwikkeling van Zeeland medegedeeld. Het lid van Gedep. Staten, mr. dr. A. J. J. M. Mes, dat de lezing bijwoonde, beves tigde op door ons gestelde vragen deze mededeling. Ongeveer veertien dagen dus nadat het besluit van Provinciale Staten van Zeeland een Oosterscheldebrug te laten bouwen ter koninklijke goedkeuring is voorgedragen is deze verleend. Een wel zeer voor spoedige gang van zaken! Drs. Verburg had nog meer pijlen op zijn boog na afloop van zijn boeiende causerie. Hij ver telde dat na het besluit een Oos terscheldebrug te laten bouwen nu was gedacht aan overbrug ging van de Westerschelde. Ove rigens een project dat nog zeer lang op realisering moet wach ten. Overigens waren de plan nen voor een vaste oeververbin ding met Zeeuws-Vlaanderen in studie. Het zal een brug of een tunnel worden. Wordt het een brug dan gaat deze tussen de vierhonderd en vijfhonderd mil joen gulden kosten. Na realise ring van deze verbinding, die uiteraard het zeescheepvaartver- keer ruim baan had te geven zou er een havengebied zijn ontstaan (Rotterdam. Antwer- pen-Gent) dat een van de groot ste van Europa zou zijn. De heer Ve-nburg behandelde door een duik in de historie van Zeeland de economische expansie van het gewest en de daarop gevolgde langdurige stag natie van de economische groei. Na 1960 is er plotseling een overgang ge komen. In de dertiende eeuw, aldus drs. Verburg, kwam door de gunstige geo grafische ligging de handel en het inter- GOES. Op de ledenvergadering van de afdeling Zeeland van de Neder landse Bond van Gemeenteambtena ren, die zaterdagmiddag in Hotel Cen traal te Goes werd gehouden, is uit voerig gesproken over de bondsdagen van de Landelijke Bond die dit jaar op 6, 7 en 8 september a.s. te Middelburg zullen worden gehouden. Men ver wacht op deze bondsdagen circa 350 ge meenteambtenaren met hun dames uit alle streken van ons land. Deze zullen op de avond van de 6e sept. officieel worden ontvangen, eerst door het afdelingsbestuur Zeeland en vervolgens in de Burgerzaal van het Stadhuis te Middelburg, door het Ge meentebestuur van de hoofdstad. Ver volgens zal in zaal Wöhler een caba retavond zijn waarna de volgende dag in bioscoopzaal Wöhler de grote bonds vergadering zal worden gehouden. De dames van de leden zullen 's middags een bezoek brengen aan Miniatuur Walcheren en de thee ge bruiken in Hotel Britannia te Vlissin- gen. Des avonds zal er een gezamen lijke maaltijd zijn. De derde bondsdag is gereserveerd voor het tradionele uitstapje, dat ditmaal zeer waarschijn lijk via Perkpolder-Hulst Antwerpen als doel zal hebben. Oorspronkelijk had men de Zeeuwse Delta-werken willen bezoeken, doch de Provinciale Stoombootdiensten hadden geen boot terbeschikking om dit grote gezel schap naar Schouwen Duiveland te brengen. Voor de organisatie van deze evene menten verleende de vergadering aan de regeringscommissie een krediet van 2000.— uit het reservefonds. Het zat de regelingscommissie voor de bondsdagen overigens niet mee bij de organisatie want een reeds opgesteld plan werd door het Bondsbestuur ver worpen omdat men de kosten van de jaarlijkse bondsdagen danig wil gaan drukken. Het nieuwe plan is nu veel eenvoudiger van opzet. Bij het begin van de vergadering drukte voorzitter H. Strabbing er zijn spijt over uit, dat de opkomst niet groter was. Uit de di verse uitgebrachte verslagen bleek, dat de afdeling momenteel 363 leden telt hetgeen 2,8 procent meer is dan per 1 jan. 1961. De rekening betreffende de exploitatie van de zomerhuisjes in de Westhoek van Schouwen sloot met een batig saldo van 487.92, 28 gezinnen maakten er in 1961 gebruik van. Blij kens het verslag van Penningmeester S. J. van Dijke te Kapelle kon de gewo ne afdelingsrekeninig worden afgesloten met een batig saldo van 405.77 welk bedrag overgebracht werd naar de re serve. nationale ruilverkeer in West Zeeuws- Vlaanderen, Middelburg en Zierikzee tot bloei. Een periode van economische welvaart begon voor Zeeuwse steden als Brouwershaven, Veere, Tholen, Hulst. Reymersiwaal en Biervliet. Deze bloei duurde voort tot in de achttiende eeuw. Toen ging het overal bergafwaarts in Zeeland. Het dichtslibben van vele havens was daaraan o.m. debet. Mid delburg verloor de felle strijd met Ant werpen om de opvolging van Brugge. In de zeventiende eeuw beleefde Middel burg met een inwonertal van 30.000 een hoogtepunt. Dieptepunt De spreker zei dat in de negentien de eeuw een tijdperk van expansie omgezet werd in stagnatie van de economische groei. Het werd toen een dieptepunt voor Zeeland dat een vol slagen verkeersisolement kende. De grote verwachtingen die men nog ten aanzien van Brouwershaven en Vlissin- gen koesterde kwamen niet uit. In 1818 telde Zeeland nog vijftien van de 27 chocoladefabrieken in Nederland, waaronder enkele in Middelburg. Een voor een verdwenen deze, met ande re industrieën. Toch waren er ook tekenen van her stel te bespeuren in de zwarte periode van Zeeland. De vestiging van de ,,Schelde"-scheepswerf in Vlissingen stond uiteraard in verband met de aan leg van een spoorlijn door midden-Zee land. Langs het Kanaal Terneuze-n-Gent kwamen enkele zware industrieën. Na de tweede wereldoorlog en de wa tersnood in 1953 luidde Deltaplan en overheidsbijstand een nieuwe periode voor Zeeland in. Tekenen van de recen te evolutie noemde drs. Verburg de ge moderniseerde landbouw voor herverka velingen en voortgezette ruilverkavelin gen en streekverbeteringen, de aanleg van de Sloehaven en de aanwijzing van ontwiikkelingskernen in de industriële sector en de sirfds 1959 steeds toenemen de toeristentroom naar Zeeland. Kanaalzone Studie-objecten voor de toekomst wa ren volgens de spreker de landwinst, be stemming van streekhavens langs de Westerschelde en het proe-fbekken voor de oestercultuur in het Brouwershaven- se Gat. Zeer belangrijk noemde de spre ker nog het ontwikkelingsplan voor de Kanaalzone in oostelijk Zeeuws-Vlaande ren. Met behulp van dia's liet ir. J. G. Snip de congresgangers het een en an der ztan van Zeelands waterbouwkunde en natuur. Zaterdagmiddag maakten een vaartocht op de Scheldemonding de deelnemers aan de Akademiedagen met de veerboot „Prinses Irene". Het lid van G.S., de heer M. J. van Poel je, sprak namens het provinciaal be stuur enige verwelkomende woorden. Aan het eind van de tocht sprak prof. dr. V.J. Koningsberger een sluitings woord. DOMBURG. Een veertig jongeren van de Youth-for-Christ zijn vrijdag, za terdag en zondag in de jeugdherberg Nieuw-Walcheren bijeen geweest om met elkaar het thema „God stelt ons op hoge prijs" te bespreken. Voor het eerst waren jongeren uit België, afkom stig uit Brugge, van de partij, alsook enkele Rotterdammers. Verheugend was dat een aantal in de omgeving van Dom burg met vakantie vertoevende of met weekend zijnde belangstellenden ge hoor gaven aan de uitnodiging een deel van dit voorjaarsweekend bij te wonen. Zelfs wenste een niet-gelovende jonge Duitse student in de filosofie de ge sprekken te volgen. Het gesprek met hem duurde tot in de nacht. Het onder werp „God stelt ons op hoge prijs" werd in discussiegroepen behandeld. Centraal werd gesteld dat God ons waardig acht, indien wij geloven dat Jezus Christus ook voor ons is gestor ven en de dood heeft overwonnen door Zijn opstanding. Wij zijn, als wij dit laatste aanvaarden, bevorderd tot ge zanten van Christus, die in deze don kere wereld iets van het Licht van de Heiland mogen laten zien. Zondagmorgen trokken de weekend gangers naar de Gereformeerde kerk in Domburg, waar de dienst werd bij gewoond. Zondagavond waren Gerefor meerde jongeren uit Domburg de gas ten van Youth for Christ. SOUBURG. Het merkwaardige feit heeft zich voorgedaan dat in een zo grote gemeente als Souburg slechts drie candidatenlijsten voor de aan staande gemeenteraadsverkiezingen zijn ingediend. Het zijn namelijk lijsten van de Prot. Chr. federatie, P.v.d.A. en KVP. De middenstandspartij die op het ogenblik een zetel in de raad heeft, heëft geen lijst ingediend. De heer M. Ufkes die thans zitting heeft, stelt zich niet meer beschikbaar omdat hij de 65- jarige leeftijd heeft gepasseerd. (Ingezonden' mededeling) VLISSINGEN. „Met blijdschap mogen wij constateren dat het werk van de woningbouwverenigingen vergeleken met tien jaar geleden sterk is gegroeid", aldus het openingswoord van de heer A. C. van de Velde uit Vlissingen voor de jaarvergadering van de afdeling Zeeland van de Nationale Woningraad. De voorzitter be toogde dat de groei van het werk ook tot uitdrukking kwam in de opkomst voor deze vergadering. Met blijdschap constateerde hij ook dat de colleges van B. en W. van Middelburg en Goes hebben begrepen dat de woningbouwverenigingen „selfsupporting" zijn ge worden. Dit is nu tot uitdrukking gebracht in het overdragen van complexen woningen aan de verschillende -Woningbouwcorporaties. In Goes is wat de heer Van de Vélde noemde het verenigingsch.au- vinisme verdwenen. Hier is door de woningbouwverenigingen een Stichting Woningbeheer opgericht. In het vervolg zal het onderhoud van de woningen gezamenlijk worden aangepakt. De nieuwe stich ting heeft al een oproep geplaatst voor het aantrekken van een opzichter. Ook de verhouding met het gemeentebestuur is hierdoor beter geworden. VLISSINGEN De bromfietser P. S. uit ylissingen en zijn echtgenote die op de duo zat, maakten gisteravond een hevige smak en liepen daarbij schaaf wonden op. Het ongeluk ontstond door dat een personenauto, bestuurd door J. n/ï' Middelburg, op de hoek Kleine Markt-Walstraat geen voorrang aan de heer S. verleende. Verder noemde de heer Van de Vel de de subsidies voor de woningbouw goed besteed. De huren zijn aan de hoge kant en in de toekomst moet de subsidie misschien nog hoger worden, zo betoogde hij. Bij de afwerking van de huishoudelijke zaken drongen vooral de vertegenwoordigers van de woning bouwverenigingen uit Middelburg en Vlissingen aan op een spoedige oplos sing in-zake de extra vergoeding voor bewoners van woningen die door zout- schade hebben gel-eden en nu worden hersteld. In overleg met de Nationale Raad zij-n hiervoor stappen ondernomen bij de rijksoverheid. Tot nu toe is ech ter nog geen enkel resultaat geboekt. Het gaat erom voor de bewoners die als gevolg van het verhuizen extra kos ten moeten maken een vergoeding te krijgen. Vele bewoners die gedwongen worden om voor het herstel hun wo ning te verlaten kunnen hun vloerbedek king en dergelijke na terugkomst in de herstelde woning niet meer gebruiken. De heer Gillissen uit Middelburg deel de mee dat het college van B. en W. van de Zeeuwse hoofdstad hier volledig achter staat en er al overeenstemming is bereikt over een vast bedrag voor een dergelijke vergoeding. Hij stelde verder dat de woningbouwverenigingen die dit aangaat in een moeilijke posi tie verkeren. Van d<a zijde van de Vlis- singse woningbouwverenigingen werd er op gewezen dat voor de proefwoningen die enkele jaren geleden zijn behan deld alle extra kosten als gevolg van verhuizing konden worden gedeclareerd. Voordat de eigenlijke zoutschadever goeding afkwam heeft men in Zeeland en met name op Walcheren zestien jaar lang moeten huizen in woningen die deze naam eigenlijk niet meer verdienden. Er is in deze tijd wel eens gezegd „In dien Den Haag in Zeeland ligt zou het wel anders zijn gelopen". Een voor beeld dat de Zeeuwen die zestien jaar lang in „water-woningen" wonen onaan- ingezonden mededeling Slaoliepan vatte vlam MIDDELBURG Mevrouw v. d. N., wonende aan de Korte Delft, merkte gistermiddag tot haar grote schrik, dat een pan met slaolie vlam had gevat. Een ijlings gewaarschuwde agent van politie kon het vuur met zand blussen. wanJ Akkertjes zijn instant cachets met 4-voudig werkend micropoeder. Ontdek óók de wel daad van Akkertjes nier waarop destijds tegemoet werd ge komen aan klachten van bewoners van Tuindorp-Oostzaan nadat deze enkele dagen in hun door het water onder gelopen woning-en waren teruggekeerd. Deze mensen hadden toen klachten dat het behang van de muren viel. Dit eu vel is in Zeeland niet nieuw, in de wa terwoningen van 1944 heeft men dit zestien jaar lang moeten aanzien. Aan de bel De afdeling Zeeland van de Natio nale Woningraad heeft zaterdag be sloten binnenkort een vergadering te beleggen met de woningbouwvereni gingen die dit aangaat. Op deze ver gadering zal worden getracht een ge zamenlijk voorstel te doen aan de Nationale Raad over deze vergoedin gen. Het hoofdbestuur zal hierna con tact opnemen met de verschillende ge- vinden. De voorzitter van de Nationale Raad, de heer A. in 't Veld uit Amsterdam, die deze middag 'aanwezig wa-s, zei dat dit geen gemakkelijke zaak is. Hij zeg de toe deze zaak persoonlijk te willen behandelen. Tenslotte verzochten de af gevaardigden van de verenigingen in Middelburg en Vlissingen afdelings- en hoofdbestuur over deze zaak „meer aan de bel te trekken en te blijven trekken". De Nationale Woningraad zal dus nu de kat (in Den Haag) de bel aanbinden. Het is te hopen dat de „noodklok" die in Zeeland al zestien jaar lang wordt geluid over de zoutwo- ningen eindelijk een-s een keer zal wor den gehoord en ook gehonoreerd zoals dat behoort, aldus de meninig van de vergadering. Tijdens de gehouden bestuurverkie- zing w-erden de heren F. Schets en P. A. van de Putte als bestuurslid herko zen. Na de pauze hield de heer In 't Veld, een causerie over de „De nieuwe woningwet". Hij kwam tot de conclusie dat de verhouding tussen de woning bouwcorporaties en de regering in deze nieuwe wet practisc-h geen wijziging heeft ondergaa-n. Hij deelde mèe dat in. de bouwveror dening van d-e gemeente Amsterdam nu is opgenomen dat een aannemer bij etagebouw verplicht is zwevende vloe ren aan te brengen en in trappenhui zen geluid-dempend materiaal moet ge bruiken. Verder wordt nog o-verwogen in deze verordening ook een artikel op te nemen dat het wordt verplicht de scheidingsmuren een halve steen dikker te maken. Wat betreft de eerste twee artikelen deelde de heer In 't Veld mee dat met de minister overeenstem ming is bereikt over het doorberekenen van de prijsverhoging die als gevolg van deze voorzieningen op zal treden bij de bouw van woningwetwoningen. Hij zei te geloven dat hieruit zal voortvloeien dat de minister voor h-et gehele land een dergelijke maatregel zal gaan toepassen. Rode Kruis Biggekerke BIGGEKERKE. De afdeling Kou- dekerke en omstreken van het Rode Kruis helegde zaterdag een propagan- da-avond die druk werd beizocht De voorzitter, burgemeester J. L. Dregma zei in zijn openings- en welkomstwoord dat het hem veel genoegen deed dat na dat vorige maand een avond over het jeugd Rode Kruis moest worden afge last wegens gebrek aan belangstelling de opkomst nu goed was. De Rode Kruis gedachte leeft in Biggekerke gezien de opbrengst van de jaarlijkse collecte en het aantal leden. Verder wekte de bur gemeester vooral de jongeren op deel te nemen aan een E.H.B.O. cursus die in het najaar zal worden gehouden. HULST. De Kunstkring Van de Vos Reinaerde uit Hulst heeft zaterdag avond in samenwerking met jeugd en muziek veel mensen een plezier gedaan met het uitnodigen van het Caraibische orkest Guyana met zang van Othmar Fraai. Deze Surinamers brachten de volle zaal tot groot enthousiasme door veel soorten liedjes, o.a. Surinaamse wijsjes voor Koninginnedag. De inlei ding en toelichtingen werden verzorgd door de musicoloog dr. G. D. van Wen- gen. Op Koninginnedag biedt LEXI de jeugd van Middel burg een grote buiion- wedstrijd aan, waarvan de baten bestemd zijn voor de Middelburgse Padvindersband. Ballonnen worden op ver toon van een deelnemers kaart, 's middags uitge reikt van 1.302.10 uur op de Dam, Graanbeurs Middelburg. De ballonnen worden 's middags om 2.30 uur op de Markt opgelaten. Deelnemerskaarten a f. 0.25 per stuk zijn verkrijgbaar bij de padvinders, die bij u aan huis komen. DING MEE NAAR DE PRACHTIGE PRIJZEN! from America's Best Tobaccos WERELDMERK Door deelnemende korpsen: GOES Het is thans zeker dat de volgende korpsen a-an de „Taptoe Goes" zullen deelnemen: de kapel van de Ko ninklijke Luchtmacht met taiwboer- korps, de Marinierskapel van de Ko ninklijke Marine, de tamboers en pij pers van het Korps Mariniers, het Fan farekorps der Genie, het Trompetters- korps der Cavalerie, het Tamboerkorps der Grenadiers, het Tamboerkor-ps der Koninklijke Marechaussee, het Excerci- tiedetachement van de Luchtmacht. Dit wil zegtgen dat de toeschouwers van een spectaculaire militaire vertoning zullen kunnen genieten. De medewerkende korpsen staan hier borg voor. HULST. Materiële schade was er zaterdagmiddag om vijf uur op de Markt toen een bestelauto, bestuurd door de heer W. aan de linkerachterzij de geramd werd door een Volkswagen Ernstiger was het ongeval dat giste ren in de Zoutestraat plaatsvond. Een Belgische personenauto, bestuurd door de heer R. D. uit Knokke, wilde links af, maar ging steeds naar de rechter helft terug. De Belgische scooterrijder R. E. d. H. uit Steneke kwam hier door in de war en vloog tegen de auto op. Zijn zesjarige zoontje werd hierbij ernstig gewond. Zijn vader liep even eens verwondingen op. Beiden werden vervoerd naar het ziekenhuis te Hulst. GOES Na afloop van de gewone algemene vergadering van de Coöp. Boerenleenbank „Goes" werd za terdagmiddag in de Prins van Oranje te Goes op bijzonder har telijke wijze afscheid genomen van de aftredende voorzitter, de heer D. W. Lindenbergh te 's-Heer Arendskerke, die ruim 45 jaar voorzitter van de bank is geweest, en van de heer L. J. Dekker te Kloetinge, die de bank 16 jaar als bestuurslid heeft gediend. De scheidende functionarissen werden op treffende wifëe toegesproken door de vice-voorzitter van de bank, de heer J. M. Klompe te Wolphaartsdijk. Hoewel u beiden, aldus de heer Klompe, voor de bank nog niet te oud bent, is het regle ment thans voor u onverbiddelijk. Geluk kig wordt uw beider aftreden niet ver oorzaakt tengevolge van gezondsheids, redenen". De heer Klompe bracht de heer Dekker dank voor alle adviezen, die hij de bank had gegeven. U was, al dus de heer Klompe tot de heer Dekker, een man van weinig woorden maar wat u zei was goed. Hij dankte hem boven dien nog voor het vele werk, dat hijals secretaris van de voormalige Boeren leenbank te Kloetinge had verricht en bood hem vervolgens namens de Bank een klok aan. Zich tot de heer Lindenbergh wendend, zei de heer Klompe: „Wat u in de afge lopen- 45 jaar voor de bank hebt gedaan is haast niet onder woorden te brengen". GOES. In de zaterdagmiddag in de Prins van Oranje gehouden algemene vergadering van de Boerenleenbank „Goes" kon de directeur van de bank, de heer H. A. Zandee, verklaren, dat de bank nog steeus groeiende is en aai de vestiging van de bank in Goes hier op zeer zeker een gunstige invloed heeft gehad. De vergadering ging akkoord met het verslag over het boekjaar 1961 en met de rekening en balans over 1961. Be sloten werd de winst over het afgelopen boekjaar ad 30.411,14 te voegen bij de reserves van de bank. In de vacatures van de aftredende be stuursleden, de heer D. W. Lindenbergh te 's Heer Arendskerke en de Heer L. J. Dekker te Goes, werd niet m.r voorzien omdat de vergadering even te voren akkoord was gegaan m..net voo. stel om het aantal bestuursleden terug te brengen van 7 op 5. De aftredende leden in de Raad van Toezicht, de heren J. Nooteboom te 's Heer Arendskerke en S. J. Noteboom te Kloetinge werden herkozen, genaam heeft getroffen is ook de ma- Van een onzer verslaggevers WOLPHAARTSDIJK. De be volking van Wolphaartsdijk heeft zaterdagmiddag op uitbundige wij ze haar huisarts gehuldigd. Dokter A. I. Vos (50) die december j.l. 25 jaar in deze gemeente zijn praktijk uitoefende, was misschien zelf wat beduusd van al de lof tuitingen die hij in het dorpshuis tijdens de receptie in ontvangst moest nemen. Hij zei tenminste in een toespraak waarin hij allen bedankte: „Het is maar goed dat vader een beetje doof is, anders zou hij nog denken dat ze het over een ander hebben". De heer Vos kwam december 1936 naar Wolphaartsdijk als huisarts, het daartoe opgerichte comité kon de jubi laris echter nu pas officieel huldigen, omdat hij vanaf juli voriig jaar ziek is geweest. Na een operatie en een kuur, kon hij 20 april genezen huiswaarts ke ren. Dokter werd zaterdagmiddag door de muziekvereniging A.D.V.E.N.D.O. voorafgegaan, „in triomf" van huis gehaald en naar het dorpshuis ge bracht, waar verschillende autoritei ten het tooord tot hem richtten. Het ■meest treffende ogenblik was echter, toen mevrouw Francien van Dienst- Tavenier zijn echtgenote een bloem stuk aanbood. Zij was namelijk de eerste baby van de 1250 die dokter Vos ter wereld hielp... Burgemeester B. H. G. ter Haar Ro- me'ny zei in een toespraak dat de heer Vos een „dorpsdokter is die er slag van heeft de mensen aan zich te bin den". „U bent een autoriteit, daargela ten dat, zoals u fiets-t, geen excellentie in Nederland dat nadoet." De burge meester besloot, met de wens uit te spreken dat na de ziekte van de dokter nu een nieuiwe periode zou mogen aan breken die tot zegen zou strekken van de gemeente. De hee'r P. J. de Haas, arts te Goes, voorzitter van de afdeling Zuid- en Noord-Beveland van de Maat schappij tot Bevordering der Genees kunde, bracht namens de artsen de complimenten over voor de wijze waar op de heer Vos zijn patiënten steeds behandelde. „Ik hoop dat u nog lang een grote plaats in de gemeenschap Wolphaartsdijk zult innemen". De heer 3. Kakcbeeke onthulde dat de jubilaris ook 25 jaar voorzitter is geweest van de plaatselijke afdeling van het Groeine Kruis. Hij schetste de voortreffelijke wijze waarop dokter Vos de afdeling heeft geleid en bood hem als aandenken een foto-album van de dorpsgemeenschap aan, vervaardigd door de heer L. P. Pieterse, hoofd van de o.l. school. Oud-burgemeester S, A. N. van OeVe- ren wierp een terugblik op de afgelopen jaren en wees er op, in zijn hoedanig heid van voorzitter van de bouwcom missie van het Protestants-christelijk streekziekenhuis, dat de heer Vos als lid van deze commissie belangrijk werk heeft gedaan. Namens de Provinciale Zeeuwse Ver eniging van het Groe'ne Kruis sprak de heer A. de Lange. „U bent nog een van die ech;e ouderwetse huisartsen die met het wel en wee van de patiënten meeleven." Verder voerden nog het woord de heer Burger, Wemeld-inge als verteigen- m ZIERIKZEE Dë gevallenen zullen in Zierikzee op waardige en -sobere wij ze worden herdacht. Het volgende pro gramma is voor 4 mei vastgesteld: 1. Van 18.00 uur tot zonsondergang de vl-agigen halfstok. 2. Om 18.00 uur sluiting van winkels en openbare gelegenheden; de café's tot 21.00 uur. 3. De .gebruikelijke stille tocht begint om 19.10 uur bij de Grote Kerk en ein digt op de Algemene Begraafplaats. 4. Tussen 19.45 en 19.57 uur luiden de klokken van Gasthuis- en R.K.-kerk. 5. Van 20.00 uur af wordt OVERAL en ALGEMEEN twee minuten volko men stilte in acht -genomen, begin en einde der stilte worden aangegeven door de sirene. 6. In aansluiting op de stille tocht wordt een samenkomst gehouden in de Gasthuis Kerk, onder leiding van J. Vulperhorst, Kapitein van het Leger des Heils. Er wordt gecollecteerd ten bate van de Stichting 1940-1945. i'Ingezonden mededeling) Strambeid en Pijnen vallen van V af met de kleine dagelijkse dosis Rrnschen. Ja - met Kruschen drijft U die ondrage lijke pijnen uit Uw ledematen. Dat doet de aansporende werking op de bloed zuiverende organen van Kruschen's zes minerale zouten. Onzuiverheden uit het bloed worden losgemaakt en langs na tuurlijke weg afgevoerd. Neem óók Kruschen, van vandaag op morgen en iedere dag weer. Allengs voelt ge Uzelf weer de oude worden, vief en fit en vrü van pijn. woordiger van de Vereniging voor Kraamzorg en de heer A. v. d. Vliet, namens de plaatselijke afdeling van de Z.ekenvereniging Z. en N Beveland. De dokter, die In een grote leunstoel gezeten, geflankeerd werd door zijn echtgenote, zijn vijf kinderen en zijn ouders werden tal van geschenken aan geboden. Een groot deel van de bevol king maakte hierna van de gelegenheid gebruik gelukwensen aan te bieden. Hij noemde dit langdurige voorzitter schap een weinig voorkomende carrière en het feit, aldus de vice-voorzitter, dat u thans eeh krachtige en kerngezonde boerenleenbank verlaat is de kroon op uw werk. Spreker maakte vervolgens een vergelijk tussen het eerste boekjaar van de bank en het huidige. Hieruit blijkt, dat de omizet van de bank thans bijna verduizend-voudigd is. De heer Klompe roemde de grote kennis van za ken van de scheidende voorzitter en wees op de grote populariteit van de heer Lin denbergh en op het feit, dat hij overal in den lande connecties ibezit. Zo kon het gebeuren, dat door de bank zelfs sche pen onder hypothecair verband konden worden gebracht. Op voorstel van de heer Klompe werd de beer Lindenbergh tenslotte be noemd tot ere-lid, tevens ere-voorzit- ter van de Boerenleenbank Goes. Als tastbaar blijk van waardering werd de heer Lindenbergh vervolgens een schilderij van hemzelf aangeboden, vervaardigd door -de Amsterdamse por tretschilder Theo Zwagemakers. Na een dankwoord van de heer Dek ker voor de tot hem gerichte woorden en het ontvangen geschenk richtte de scheidende voorzitter zi-ch zichtbaar bewogen voor de laatste maal to-t de vergadering. Hij herinnerde eraan hoe hij in 1916 voorzitter werd over 50 le d-en waarvan er nu nog 9 in leven zijn. Alles wat door de bank tot stand kon worden gebracht, aldus de beer Linden bergh, was niet alleen mijn werk maar kon slechts in samenwerking met het be stuur, de leden en de raad van Toezicht tot stand worden gebracht. Hij bracht alle medewerkers hartelijk dank voor de ondervonden medewerking en vriend schap en vond het prettig, dat hij door zijn benoeming tot erevoorzitter nu nog even tijd kreeg om langzaam af te glij den. Gelukkig, zo beëindigde d'e heer Lindenbergh zijn toespraak op de val reep, worden de, ontstane vriendschap pen niet afgebroken maar voortgezet. Na afloop van dit officiële gedeelte namen velen de gelegenheid te baat om persoonlijk afscheid te nemen. Onder hen merkten wij o.a. op ir. J. D. Dorst Provinciaal Voeds-,-! commissaris en Voorzitter van het Bestuur voor de Vis serijen op de Zeeuwse Stromen, drs. J. Dijkgraaf secretaris van het L.C.C. en wethouder van Goes, de heer A. Kerkhof, gemeente ontvanger van Goes, de notarissen van Dissel en Frantsen, de emeritus-predikant ds. C.v. d. Waa en de heer B. Meyers, directeur van het Boekhoudbureau van de Zeeuwse Land- bouwmaatschappij. Bromfietser nam bocht te kort GOES. De heer H. M. V. uit Goes werd gisteravond omstreeks 'halfachit met een schedelbasisfractuur in het St Joanna.ziekenhuis opgenomen. Het slachtoffer van een ongeluk bij de Ka- debrug verkeerde gisteravond in levens gevaar. Hij was de duopassagier van de bromfietser J. C. van der W., die op de hoek Kadebrug-Grote Kade in aan raking kwam met de stoeprand, doordat bij de bocht ta kort nam. Hij en V kwamen ten val. 111 VLISSINGEN. Zoals de regel-mati ge bezoeker van het Vlissingse Luxor" theater, vermoedelijk al hek^ge. merkt is deze bioscoop nu voorzien van een geheel nieuwe projeetie-atmara tuur Sinds vrijdagavond i's deze ?n «T bruik genomen en heeft de projectie S.' langrijk aan helderheid en ju^e beerd- weerpave gewonnen. De plaatsing van bracht uiteraard nogal wat wS mee waardoor het theater moest k den gesloten. De oude apparaten w»T ten op koolspitsen, nu zijn er tfk" gloednieuwe Philips FP20 mrment e Deze nieuwe apparatuur werd leden ook m het zustertheater van Tg,?" xor, Alhambra, aangebracht L

Zeeuwsch Dagblad | 1962 | | pagina 3