Vlissingse raad dringt aan op fluoridering drinkwater Meningsverschil in Polder Walcheren over schouwdatum Weer een maand.. Voor stookolie-probleem nog geen oplossing Opdracht ontwerp bouw van nieuw stadhuis Terneuzen FILMS VERONTWAARDIGING OVER OPGELEGDE GELDBOETES Finales „Theo Middelkamp" Aanvullend krediet van zes ton verleend voor bouw van nieuwe stadhuis Debat over kanaalzwemmerij TER VOORKOMING VAN TANDBEDERF BEZORGDHEID OVER STRAND Temporisering Eerste kwaliteit Kwalijke zaak Raad VHssingen sneed klemmende zaken aan Wethouder Poppe: „Niet versagen" Concentratie polders O. Z.-Vlaanderen Rijkskweekschool voetbalkampioen van Zeeland afd. D Zij sneuvelden niet vergeefs Don Camillo op de barricaden Vlucht uit Boedapest Geen verschuiving 15 januari naar Be jaardensocieteit ÉllSSSlSWri: mi lij lp nri Friiitweek Niet gevonden Echt mr Rooze"(80 jaar) it reis naar Canada/ WlÊÈÊKtëÊ Politie Terneuzen krijgt nieuwe uniformen Voorstel B. en W. aan de raad Schipbreuk 2 x historisch Koninginnefeest in Ritthem Motorrij der greep jongetje in Goes Voetbalprogramma vierde klasse Zuid Zaterdag 28 april 1962 ZEEUWSCH DAGBLAD vmg. a VLISSINGEN. De Vlissingse raad heeft zich gistermiddag vol ledig achter het college van B. en W. gesteld waar het gaat om fluor aan het drinkwater toe te voegen. B. en W. waren tot de conclusie gekomen dat toevoeging van fluoride ter voorkoming van tandbederf gewenst geacht moet worden. Zij stelden de raad voor de vertegen woordiger van de gemeente in de N.V. Waterleidingmaatschappij Midden-Zeeland opdracht te geven in de vergaderingen van dit lichaam op fluoridering van het drinkwater aan te dringen. De heer H. B. J. Knoop (V.V.D.) zei bij voorbaat die vertegenwoordiger succes toe te wensen. Naar zijn mening en hij haalde daarbij de voorbeel den van het proefonderzoek Culemborg en Tiel aan wegen de nadelen in het geheel niet tegen de voordelen op. De heer Knoop voelde zich in dit geval geruggesteund door uitspraken in medische tijdschriften. Nog enkele andere raadsleden gaven commentaar op de fluorkwestie. De heer S. J. Adriaanse (KVP) informeerde of toevoeging van fluoride gepaard zou gaan met kostprijsverhoudingen. Hij meende dat de prijs van het water in Zeeland al hoog genoeg was. Burge meester mr. B. Kolff antwoordde dat de ervaringen in Culemborg en Tiel bij zonder gunstig waren. Het gewone pu bliek en de industrie hadden geen hin der ondervonden. Uiteraard kost deze hele onderneming nogal wat, maar of de investeringen in de kostprijs tot uit drukking gebracht zullen worden is een zaak die hoort onider het beleid van de waterleidingmaatschappij. Na uitvoerige discussie besloot de raad een aanvullend krediet van 635.000 gul den te verlenen voor de bouw van het nieuwe stadhuis. In een toelichting op het voorstel verklaarden B. en W. „dat er rekening mee gehouden moet wor den dat voor andere sectoren van be stuurszorg in de komende jaren min der kan worden uitgegeven dan in ver band met het handhaven van een rede lijk verzorgingspeil noodzakelijk zal zijn. Dit laatste totdat er genoeg ruim te is om nieuwe lasten in een gezond sluitende begroting op te vangen." De heer E. de Priester (Arbeid) vond het begrijpelijk dat het college met dit voorstel was gekomen. Hij verwacht te nog wel meer aanvullende kredieten, maar maande toch het college de no dige financiële voorzichtigheid te be trachten. Daarnaast vond hij het ech ter verontrustend dat er vertragingen zullen gaan optreden. Het zou geen kwaad kunnen indien de minister van binnenlandse zaken de belangen van VHssingen (grenswijziging!) eens wat meer in de gaten hield. De heer He Priester wilde graag weten welke ur gente plannen uitstel zullen moeten krijgen. De heer P. Bikker (CHU) sprak in dezelfde geest. En ir. J. Ebling (ARP) zei geschrokken te zijn van het feit dat het stadhuis 25 pet. meer zal gaan kosten dan aanvankelijk was geraamd. Hij informeerde of dit ten aanzien van het stadhuis tot ver sobering zou leiden. De zo pas gedecoreerde wethouder W. Poppe erkende dat voorzichtig met geld moet omgesprongen worden. Hij onderschreef hetgeen de heer De Pries ter had gezegd en hoopte dat het nuch tere verstand het zou winnen van het (Ingezonden mededeling) Presenteer Philip Morris The cigarette JL of Quality and Prestige Quality and Prestige geëmotioneerde gevoel. „Het stadhuis wordt wel duur", zei de heer Poppe, „maar het zal een bestuurscentrum worden van eerste kwaliteit". De wet houder achtte het niet juist halverwe ge te gaan versoberen, maar wel be treurde hij het dat noodgedwongen sommige zaken daardoor naar de achtergrond worden verschoven. Inderdaad temporiseren, voegde wet houder F. G. Smit eraan toe. Nu de raad inlichtingen op welke plannen dit betrekking heeft vond de .heer Smit wat moeilijk, volgens hem was het even wel mogelijk de raad in een tussentijd se nota op de hoogte te stellen. Bij het aan de orde komen van de derde wijziging van de begroting van het gemeentelijk badbedrijf voor 1961 sneed deheer E. T. Oosterhuis (VVD) een klemmend probleem aan. „Je kunt op het strand door d'e stenen het zand niet meer zien", deelde hij mee en noemde dit een kwalijke zaak, temeer daar het toerisme de derde pijler is waarop Vllssingens economie gegrond vest is. De heer Oosterhuis stelde de vraag of er voordat de zomer begint nog iets aan het strand gedaan wordt. Hij had verder bij geruchte vernomen dat Rijkswaterstaat van zins zou zijn het strand op te offeren aan de te ver sterken zeewering. „Mogen wij van hierover het woord „onaanvaardbaar" horen?" vroeg het liberale raadslid. Met betrekking tot het strand ant woordde de burgemeester dat Rijkswa terstaat niet van plan is het strand nog vóór de zomer in orde te krijgen. Er wordt geen zand gezogen in de Sardijn- geul, waardoor dus geen nieuw zand op het strand wordt gespoten. Het plan over de zeewering dat een Nijmeegs ingenieursbureau zou opstel len is nog niet bij B. en W. binnen, verklaarde mr. Kolff. Over -de geruch ten die de heer Oosterhuis had opge vangen was de raadsvoorzitter niet po sitief. Wel meende hij te weten dat Rijkswaterstaat een oplossing tracht te bereiken waahbij het bad-strand gehand- haafd zal blijven. VLISSINGEN. vraag van de gister^ raadsvergadering sr S. Joustra (Arbgid) VLISSINGEN. Wethqwaer' Poppe zat gistermifddag achter de groene tafelj»4t de ondVscheidingstekeiri/t>e horen de bïïvziin kersverse ridder schap iA de Ordft van Oranje- Nassau óp~"te borst. Bij de aanvang van de raadsvergade ring werd hij toegesproken door het oudste raadslid de heer F. van Sabben. Deze wees op de wilskracht en het doorzettings vermogen van de thans -gede coreerde bewindsman, aan wie het mede te danken is dat in Vlissingen op het ogenblik geen grote problemen o-p onder wijsgebied meer bestaan. Na mens de gehele raad speldde de heer Van Sabben wethouder Poppe de draagmedaille op de revers. Dankbaar verklaarde de heer Poppe dat hij thans het derde lid was van een Vlissings col lege van B. en W. dat konin klijk onderscheiden was. Eerst burgemeester Ko'lff, daarna wijlen wethouder Van Popering en nu hijzelf. Hij zag dit als symbool voor de gewaardeerde arbeid van de gehele gemeen teraad. De heer Poppe noemde het belangrijk dat de grootste gemeente van Zeeland slag roeier wordt voor het gehele gewest. „Laten wij elkander toeroepen: niet versagen", al dus de wethouder. A-g-EL. De door de overheid ge wenste concentratie van de polders en waterschappen van Oost-Zeeuws Vlaan deren heeft ongeveer acht maanden ge leden geleid tot het oprichten van de bond van polders- en waterschappen in Oost-Zeeuws-Vlaanderen. De bond wil dit samengaan van circa 110 polders niet onmiddellijk van hogerhand opge legd krijgen, maar eerst de voor-^ en nadelen tegen elkaar afwegen. Zij is dus in beginsel niet tegen concentratie. Tijdens een vrijdagmiddag in Axel gehouden vergadering werden de voor- en nadelen toegelicht door de heer C. D. Grijns, secretaris van dé federatie van landeigenaren. Voordelen noemde de heer Grijns onder andere een geza menlijke kostendraging, een vereen voudigde administratie en meer zeg genschap. Als nadelen stelde hij hier tegenover dat het toezicht en de te treffen regelingen beter vanuit het klein kunnen worden gedaan. Bovendien zijn dan de kosten lager en is de onderlinge verhoudingsfactor van groot nut. Men moet, aldus spreker, goed onderzoeken wat voor een bepaald gébied het beste is. Na de toespraak van de heer Grijns werden de statuten en het huishoudelijk reglement van de -bond voorgelezen. Bezwaren hiertegen waren er niet en men gaat nu de bond ter koninklijke goedkeuring voordragen. Ten slotte werden de heren E. T. M. Wegemaal uit Nieuw-Namen en A. E. Goedhals uit Westdorpe gekozen ter completering van het bestuur. de rond- gehouden ied de heer het vraag stuk van de stoojsfolie aan de kust aan. Hem was /Opgevallen dat de oevers van d^'haven van Vlissin gen door deze olie sterk veront reinigd worden. Persoonlijk schreef hti^ dit toe aan noncha lance \;=ïn een bepaald bedrijf en hij^vetzocht B. en W. wegen te Inwandelen om in de toekomst /iets dergelijks te voorkomen. Burgemeester Kolff noemde de stook olie-kwestie een moeilijke zaak, die zich niet alleen tot de Vlissingse maar tot de gehele Nederlandse kust uitstrekt. Vol gens de politie zou de stookolie van „bui tengaats" afkomstig zijn. De politiever ordening verbiedt namelijk het storten van olie in het zeegebied van VHssingen. Hij meende nog eens kontakt op te ne men met de beide loodsdiensten in Vlis singen. De heer D. Romijn (Arbeid) had ver nomen- dat sommige dokters kinderen met huidinfecties hadden aangeraden niet meer in het Kanaal door Walcheren te zwemmen. Wethouder Ch. J. Gillis sen Versdhage deelde mee dat B. en W. advies gevraagd hadden aan de inspec- trice voor de volksgezondheid. Dit ad vies luidde: drie weken voor het open gaan van het zwemibad monsters te ne men en tijdens de opening dit elke week te doen. De Vlissingse zwemvereniging heeft inmiddels al opdracht gegeven aan een bureau. Over de conclusie van de doktoren was hem niets officieels be kend. BROMMERS D»s heer S. J, Adriaanse (KVP) kwam nog eens terug op de verbodsbepalingen voor brommers op de boulevards gedu rende de zomer. Hij vond het onbillijk dat Nederlandse bromfietsers vorig jaar van mei tot september werden geverba liseerd, terwijl Duitse bromfietsberijders rustig door mochten rijden. ,,AUe brom fietsers van de boulevard af of de ma ximum snelheid invoeren", zo sugge reerde de heer Adriaanse, die het col lege eraan herinnerde dat het beloofd had nog voor 1 mei aanstaande op deze zaak terug te komen. De tijd daarvoor is echter nu te kort geworden. B. en W. hadden destijds de bepaling ingevoerd. Burgemeester Kolff ant woordde dat de kwestie wat moeilijk was. Ten aanzien van de Duitse brom mers zal op internationaal niveau mis schien uitkomst gebracht kunnen wor den.... Indien de v.c. Vlissingen zondag kam pioen wordt zullen B. en W. nog de avond van diezelfde dag een ontvangst verzorgen in het stadhuis. Ir. Ebling (AB) en de heer F. van Sablben (CHU) betreurden dit besluit. Ir. Ebling vroeg of het maandag kon (dit kon niet), waar- TERNEUZEN De Zeeuwse kam pioenschappen schoolvoetbal afdeling d. werden gisteren onder groot enthousias me gespeeld. Kampioen van Zeeland werd de rijkskweekschool uit Middel burg. De verdere klassering was als volgt: 2. Jansoniuslyceum, Hulst, 3. RK HBS. Goes. 4. Prof. Zeemanlyceum, Zie- rikzee, 5. Kon. Wilhelminalyceuc, Oost burg. Uitslagen: West-Zeeuws-Vlaanderen— Walcheren 0-2; Oost-Zeeuws-Vlaanderen -Zuid-Beverland 3-2; Schouwen—West- Zeeuws-Vlaanderen 2-0; Walcheren— Oost-Zeeuw-Vlaanderen 0-0; Schouwen Zuid-Beverland 0-2; West-Zeeuws-Vlaan derenOost-Zeeuws-Vlaanderen 1-0; SchouwenWalcheren 0-0; West-Zeeuws- VlaanderenZuid-Beverland 1-3; Schou wenOost-Zeeuws-Vlaanderen 1-2; Zuid-Beverland—Walcheren 0-2. Een voortreffelijke Russische oorlogs film is „Zij sneuvelden niet vergeefs", deze week in het Middelburgse Electro. Het verhaal is verstoken van haat tegen over de Duitsers en communistische op- de-borst-klopperij en is diep menselijk. Drie Russen een piepjong luitenantje, een gewonde veteraan en een jolige chauffeur brengen een zwangere Duit se vrouw naar het hospitaal in de laatste dagen van de oorlog, in een volslagen desolaat Duitsland. Zij reden verkeerd en de chauffeur moet dat met de dood be kopen. Hoe tenslotte de anderen een hos pitaal en kort daarop de vrede vinden laat deze film op boeiende, humoristische en vaak diep tragische wijze zien. De fo tografie en het spel van onbekende ac teurs is in deze film van hoog gehalte. Aanbevolen Vlissingen en Grand, Goes, alle leeftijden Fernandel als Dan Camillo maakt weer furore in de nieuwste film over deze le venskrachtige priester, die ook in „Don Camillo op de barricaden" weer in de clinch ligt met zijn onafscheidelijke vriend Peppone. De man die zich sterk beijvert om steeds meer beminde gelo vigen aan zijn kerk te binden is hard in de weer om een kapel te redden. Hij vervalt daarbij weer in allerlei zotte si tuaties, maar redt zich er voortvarend uit. Luxor, Vlissingen In deze film wordt de toeschouwer weer herinnerd aan de donkere dagen van de Hongaarse opstand van 1956. „Vlucht uit Boedapest" handelt over een jonge vrouw die met haar vader de stad aan de Donau ontvlucht, daarbij gehol pen door een Amerikaanse geheime agent. Dit laatste lukt echter pas nadat schier onbeschrijfelijke moeilijkheden zijn overwonnen. Een knap opgezette en boeiende film. AGRARISCHE COMMISSARISSEN CONTRA DAGELIJKS BESTUUR MIDDELBURG. Een wat opstandige stemming heerste er gis termiddag in een algemene vergadering van het Polderbestuur van Walcheren bij de agrarische commissarissen tegen het algemeen be stuur. Zoals de plaatsvervangende raad, mr. P. C. Adriaanse, het zelfs uitdrukte: „Het lijkt wel of er een geest van wantrouwen in de alge mene vergadering tegen het dagelijks bestuur is geslopen." Het betrof in deze de behandeling van een schrijven van twaalf commissarissen, vertegenwoordigende de ongebouwde eigendom, met het voorstel de jaarlijkse schouwdatum van 15 december naar 15 januari te ver plaatsen. De voorzitter nam een door enige commissieleden gedaan voorstel over om in toekomstige gevallen de kwestie van overmacht te gaan bekijken. Ver der gaf hij gaarne toe dat in 1961, ook al door door de Polder gemaakte fou ten en door de abnormale weersomstan digheden, boetes toeter achterwege had den kunnen blijven. Niet onbillijk De door enige agrarische commissa rissen gemaakte opmerkingen dat de mening van het dagelijks bestuur in deze niet in het belang der boeren was en zelfs onbillijk wees de voorzit ter van de hand. Reglementair is nu- eenmaal alleen het Polderbestuur ge machtigd de datum vast te stellen en het bestuur had zich gebaseerd op door de landbouwmaatschappijen uitgebrach te adviezen. Daarop zei het commissielid L. Jan- se de Jonge dat vermoedelijk omdat in deze de mening van de agrarische commissarissen tegenover die van de rest van de Walcherse boeren stond De voorzitter, jhr. mr. G. C. D. Rut gers van Rozenburg, zei dat het dage lijks bestuur, dat heeft te beslissen over de vaststelling van de schouwda tum, geen redenen vond deze te ver schuiven. Hij baseerde zich op brieven van de CBTB en de ZLM waarin als overgrote mening van de polderingelan den naar voren kwam 15 december als schouwdatum te handhaven. De heer Rutgers zag in deze materie slechts een verschil van mening tussen de agrari sche commissarissen en het merendeel der ingelanden. De heer J. Bosselaar Szn. wees erop dat vele landbouwers die in gebreke waren gebleven op de genoemde datum hun sloten schoon heb ben gemaakt een boete hadden ontvan gen nadat proces-verbaal was opge maakt. Hij wees erop dat door de ab normale regenval in december van 1961 een noodsituatie was ontstaan en dat de landbouw nu eenmaal een tekort aan arbeidskrachten heeft. AXEL. Woensdagmiddag om twee uur zullen in het torenlokkaal van de Herv. Kerk (Koestraat 2) ter gelegen heid van het koninklijk huwelijksjubi leum enkele films over het koninklijk huis vertoond worden (o.a. bezoek aan Engeland, Parijs, en reis naar weste lijk halfrond en Zuid-Amerika) Alle bejaarden van 65 jaar en ouder zijn welkom. Hoofdleiding na de heer Van Saibben het college ver zocht in het vervolg rekening te houden met de mening van een groot aantal VHssingers, die de zondag op andere De kollekte ten bate van het Pro- wijze dan met voetballen willen door- testants militair tehuis te Handorf bij brengen. 1 Munster bracht in Veere 103 op. Verder sprak de heer Bosselaar er zijn ontstemming over uit dat tot be boeting was overgegaan terwijl de pol der zelf in dit geval niet het goede voor beeld gaf. Hij doelde daarmee op het feit dat de hoofdleiding niet op tijd schoon was gemaakt. De voorzitter zei daarop dat arbeidskrachten in deland- bouw nu eenmaal overal in den lande schaars waren en dat de Polder Wal cheren niet de schouwdatum op 15 ja nuari kon stellen, terwijl het in vele an dere polders op 15 november gebeur de. Verder zei hij dat vuil in de brede hoofdleidingen niet een dergelijke in vloed op de afwatering had ais in smal le kavelsloten. f'1P1 Ifll sliij i i»!{ iiljliiliffiffiiJ Siiiiiiiiiuii i iiüisüliiiü it iiinifnijimii,. VOORibij, zullen we over entkele dagen verzudhten. Ik kreeg gisteren zó maar zin eens terug te blikken: Een maand Zeeland. Evenals elders in dit land begonnen wij 1 april in dikke winterjassen. Ja, het was verschrikkelijk koud, de eerste week van deze maand, maar de kreeftenvangst werd, niet slecht ingezet voor de kwekers. Op 4 april kwamen de eerste kreef ten in Yerseke aan wal. Geen grote vangst, maar de prijs was er dan ook naar: 24 gulden de kilo. Te duur voor U? Ak koord, de eerste aardbeien van dit seizoen waren ook nogal prijzig NU IK in feite bij het onderwerp „geld" ben aangeland, de heer A. Korstanj e, rijksmiddenstandsconsu- lent, liet op een vergadering van de Goese middenstandscentrale op 4 april doorschemeren dat het niet kwaad zou zijn, als de Goese zelf standigen wat dieper in de beurs konden tasten ten bate van de fruit- week. Zei hij: „Ik heb een verslap ping gesignaleerd de laatste jaren, er waren vorig jaar slechts enkele attracties. En dat terwijl er voor Goes als verzorgingscentrum grote belangen op het spel staan; men moet daarom iets bijzonders bieden, waarbij het directe winstbejag niet op de voorgrond mag staan." HOPELIJK neemt de midden stand van Goes het mij niet kwalijk, dat ik gezien de armetierige fruit- week van 1961, mjj geheel hij de mening van de heer Korstanje aan sluit. Ziezo, dat is mij „van het hart". Verder een pluim op de hoed van het gemeentebestuur van Bigge- kerke, dat in de raadsvergadering van 17 april met het voorstel kwam, bij politieverordening, geen draag bare radio's meer op het strand toe te laten. Dus voortaan geen radio Veronica overigens niets dan goeds van amusementsmuziekop het strand van Biggekerke. De raadsleden waren het namelijk met B. en W. eens. Een beetje rust in de zo veel belaagde natuur van ons dichtbevolkte landje kunnen we wel gebruiken, zullen óók zij hebben ge dacht. RUSTDe vele tienduizenden, die tweede paasdag erop uit trok- van een klein misverstand sprake was. ,,lk denk dat 15 december door ZLM en CBTB enigszins ongelukkig als uiter ste schouwdatum is genoemd". Het da gelijks bestuur nam uiteindelijk in deze kwestie het advies van mr. J. A. Lants- heer goedgunstig aan dat in moeilijke jaren de mogelijkheid kon worden ge schapen de schouwdatum naar een la ter tijdstip te verschuiven. Bij het begin van de vergadering herdacht de voorzitter in enkele korte woorden wijlen de commissarissen mr. J. A. Dumon Tak en P. Besuyen en verzocht de vergadering een minuut stilte in acht te willen nemen. Als nieu we commissaris werd vervolgens tot de vergadering toegelaten mr. J. A. Lants- heer na te zijn beëdigd. De voorzitter deelde mee dat van het rijk een afreke ning van 120.000 was ontvangen be treffende een dijkverhoging tussen Westkapelle en Domburg vanaf Oranje zon, nadat deze zaak drie jaar lang slepende was geweest. Bij een behan deling van het jaarverslag van de Pol der zei de heer Rutgers dat de 6000 schade aan de paalrijen van het zeeëin- de aan het Zuiderstrand door een aan varing op 8 februari niet kon worden verhaald en voor rekening van de pol der zou komen. TERNEUZEN De gemeente-politie van Terneuzen zal o-p Koninginnedag voor het eerst met het nieuwe uniform in het openbaar verschijnen. Op 1 mei wordt aan dit feit bijzondere aandacht besteed. Dan treedt het korps namelijk aan het plein voor het politie/bureau, waar burgemeester mr H. Rijpstra de korpsbrevetten zal uitreiken. ken hebben dat naarstig gezocht met doodsverachting benzinedampen en andere kwalijke geuren trotse rend en niet gevonden. Ik ervoer tenminste aan den lijve dat zelfs in de gewone Alblasser- en Krimpe- nerwaard, op zulke dagen, bumper aan bumper wordt gereden. De koeien keken verbaasd war de met mensen gegarneerde grasbermen. In Zeeland was het iets minder druk dan in de Randstad, maar ik liet me vertellen dat de Middelburgse po litie, halswerk had met het lozen van de stroom automobilisten. DE VIER Britse militairen die 5 april, gezeten in twee kano's, op de Westerschelde door de wind werden belaagd, en zich daarna zwemmend moesten redden, waren bepaald nief met toeristische oogmerken in onze provincie. Ze waren vanaf Wupper- tal de Rijn af komen zakken en wil den bij Oostende de oversteek naar „Good Old Britain" wagen. Toen ze schipbreuk leden en liefderijk door de Terneuzense politie werden ont vangen besloten ze toch maar de overtocht per ferryboot te maken. Gebrek aan moed? Welnee, Engelse nuchterheid. DAT het provinciaal bestuur aar> de toekomst werkt, was, nota bene op vrijdag de dertiende (bent u niet bijgelovig?) in onze krant te lezen: Historische dag voor Zeeland. De daarvoor hadden Provinciale Staten eenstemmig besloten de brug over de Oosterschelde te bouwen, en daarom: Een historische dag! ZOU het een week later ook een historische dag zijn geweest voor burgemeester T. H. de Meester van Westkapelle? Rustig in zijn stoel gezeten hoorde hij die avond ergens morrelen. Hij werd geïrriteerd toen het niet ophield, en toog op onder zoek uit. Een onderzoek dat resul teerde in een politioneel ingrijpen van de burgervader van Westkapelle: eigenhandig arresteerde hij een in breker. Wie weet, misschien heeft de heer De Meester zich wel in laten schrijven als leerling van de judo school die begin april op Noord- Beveland is geopend. Sinds de Vee- redam er ligt ben je daar in een toip, van Walcheren. TOT SLOT, de redactie van De Wolkenridder, het orgaan van de K.L.M., was zo vriendelijk ons het exmplaar van 14 april toe te sturen waarin een artikel van een van mijn collega's keurig was overgenomen. DE NAAM van het echtpaar Roo- ze, dat kortelings naar Canada ver trok, gaat nu de hele wereld rond. De Wolkenridder heeft namelijk een internationaal spreidingsgebied. Hiernaast ziet u een afdruk van be treffend artikel. r dn'QQrt TERNEUZEN De gemeenteraad van Terneuzen zal donderdag 3 me beslissen over een voorstel van B. en W. om over te gaan tot verkoop van grond op het gemeentelijk industrie terrein aan het las en scheepsrepara- tiebedrijf Eijke Hoogendoorn en zo nen uit Terneuzen. Op dit terrein wil het bedrijf een ijzerconstructiewerk- plaats bouwen. De minister van economische zaken heeft met gevraagde aanwijzing inge stemd, zo blijkt uit de toelichting op het voorstel. De raad zal verder beslissen over een verkoop van grond aan Aug. de Meijer en zn. scheepvaart-expeditie en agentuur maatschappij n.v. te Ter neuzen. Deze grond is eerder in erf pacht uitgegeven aan dit bedrijf. De verschillend exploitatieplannen willen B. en W. samenvoegen in en kele grotere plannen, namelijk Zuid, Noord, Sluiskil en diverse industrie gebieden, welke net niet voor samen voeging in aanmerking komen. Tij dens de raadsvergadering van volgen de week donderdag zal plan Zuid aan de orde komen. B. en W- vragen van de raad een principe-besluit tot verkoop van grond aan de Meterfa- briek te Dordrecht om op dit terrein door de gemeentte een fabriek te la ten bouwen en deze aan dit bedrijf te verhuren. D zeehal komt achter de reeds bestaande fabriek. Oesterputten Teneinde aan de planologische op zet van de gemeente meer aandacht te besteden willen B. en W. een land schaparchitect aantrekken. Men wil beginnen met een schetsontwerp voor COLIJNSPLAAT. Op 30 april wor den in Colijnsplaat de finales verreden voor nieuwelingen en adspiranten voor het clubkampioenschap van de R.T.C. „Theo Middelkamp." Voor beide cate gorieën zijn tot dusver drie ritten af gewerkt, in totaal komen er dus vier, maar uiteindelijk wordt het klassement opgemaakt over slechts drie ritten. Al le renners hebben het recht één rit, waarin zij het slechts werden geklas seerd te laten vervallen. Het is echter wel verplicht deel te nemen aan de fi nales op Koninginnedag om in aanmer king te komen voor het totaalklasse ment. De balans wordt opgemaakt vol gens een puntensysteem. Wie het minst aantal punten heeft verzameld kan zich kampioen noemen. Voor alle ritten geldt dit systeem dat de eerstaankomende 1 punt krijgt, nummer twee 2 punten etc. Bij de adspiranten hebben De Feber en Dubois momenteel het minst aantal punten maar zij hebben een rit min der gereden dan Mol en Buys die ook nog een goeie greep naar de titel kun nen doen. Bij de nieuwelingen verwach ten we een felle eindstrijd tussen Kos ten, Veerman en De Wilde, met eerst genoemde als uitgesproken favoriet. In ieder geval zal het geducht spannen in Colijnsplaat, want behalve de inzet om de kampioenstricots zijn er voor de ren ners vele premies te verdienen. Het klassement na drie ritten ziet er thans als volgt uit; Nieuwelingen; 1. J. Veerman (Oudelande) 3 wedstrijden 10 punten; 2. D Kosten (Kapelle) 2 wedstrijden 2 p; 3. W. de Wilde (Oudelande) 2 wedstrijden 3 p; 4. H. v.d. Maas (Ouwerkerk) 2 wedstrijden 5 p; 5. E. 'd Hondt (Eede) 2 wedstrijden 14 p; het recreatiegebied Oesterputten te laten vervaardigen. Kandidaat is de heer W. C. J. Broer. B. en W. stellen verder voor aan de architecten prof. ir. J. H. van de Broek n J. B. Bake- ma uit Rotterdam opdracht te geven tot het maken van een voorlopig on-t werp voor de bouw van een stad huis. Naast het rijkskantorengebouw wil de gemeente van het rijk grond aankopen voor de bouw van een ge meentelijk politiebureau. Een hijdra- ge in de kosten is gevraagd aan de minister van binnenlandse zaken. RITTHEM. Ter gelegenheid van het zilveren huwelijksfeest van H.M. de Koningin en Z.K.H. Prins Bernhard is het volgende programma samengesteld: Des morgens is er voor alle kinderen in het verenigingsgebouw film, met tractatie. Des middags zijn er volksspe len met fotozoekrit voor brommers, auto's en scooters, zaklopen, hindernis fietsen, tonnetje steken, kruiwagen rij den, kussengevecht, en een zoek- en opdrachtrit voor fietsers. Om halfacht des avonds concert door O.N.D.A.halfnegen stoelendans en tot slot om halftien rondgang door O.N.D.A. met lampionoptocht. GOES. Op het trottoir bij de hoek Zonnebloemstraat-Vogelzangseiweg speel den vrijdagavond omstreeks half acht enkele kinderen. Plotseling rende de 9- jarige L. S. de straat op, juist op het moment, dat de motorrijder C. J. V. uit Goes passeerde. De jongen kwam in aan raking met de motorrijder en beide smakten op de straat, het knaapje werd daarbij licht gewond terwijl de motor rijder helemaal niets mankeerde. De motor werd beschadigd. MIDDEOBURG Het programma voor de vierde klasse Zuid A en B, zoals dit voor vandaag is vastgesteld, ziet er als volgt uit: Vierde klasse A: Terneu zense BoysNieuwdorp, Mevo—Smer- diek, ArnemuidenAZVV, Dinteloord Ghrislandia, vierde klasse B: Ziwaluwse BoysWeimeldinge, SprangRillandia, KraibendijkeSSC '55, WijkSleeuiwijk, Roda BoysAalburg. 6. J. de Baar (Nisse) 2 wedstrijden 16 p; R. Rijk ('s Heerenhoek) 2 wedstrijden 17 3. R. Markusse (Wissenkerke) 2 wedstrijden 21 p; w. Steenbakker (Baarland) 2 wed strijden 23 p; 10. L, de Block (Zuidizande) 2 wedstrijden 28 p; Adspiranten: 1. H. Mol (Lewedorp) 8 wed strijden 8 p; 2. A. T. Buij* (Axel) 3 wed strijden 9 p; 3. W. de Feber (Sluiskil) 2 wed strijden 3 p; 4. W. Dubois (Zruidaande) 2 wedstrijden 4 p; 5. J. de Vrieze (Souburg) 2 wedstrijden 8 p; 6. A. de Vrieze ('Souburg) 2 wedstrijden 11 p. GROENTE- EN FRUITVEILING BER GEN OP ZOOM, 27 april. Andijvie 851.08, spinazie 35—81, witlof 27—69, komk 2742, radijs 12—22, raapstelen 2—11, snijbonen 2 2.90, prei 17—52, asperges 708.30, aardb. p. stuk 5—24 per ons 46—65, sla 12—26, rabar ber 4—21, tomaten 1.80—3.20, Golden Delici ous 5080, Conference 5565, Jonathan 55 58. GOES, 27 april. Groenten. Per stuk: kropsla I 21—27, II 13—20, C 113—15, afw. 5. Bloemkool All 77, Bil 45, CII 35, DII 22—23, afw 12—34. Per bos: radijs I 21—25. II 7—13; bosselderij 5>12. Per kg: witlof AI 47—50. All 3242, Bil 2835, afw 17—31; spinazie II 64—84, I 86—94; andijvie II 98; stoofsla 27; prei All 53; rabarber I 9—17; lamsoren 72— 105; aardappelen 1520. KAPELLE, 27 maart 1962. Kasaardbeien per doos van 200 gram extra 170—191, 1 144163, 2 119—125, groente veiling breek- peen 2 5—12, rabarber 16—17, radijs 1 18 afw. 14, sla 1 1516, idem BI 16—20 Cl 10 2 91/a, spinazie 1 71, 2 29, bloemkool D li 13, C 2 42, prei Al 72, witlof a2 81, aard- beum 19—21, appelen golden delicious 2 65— 70 o445. iMTDDELBURG. 27 april. Groenten sla 1728, sla c 520, andijvie 46—89. prei 38 —48. natuurspinazie 54—53. bloemkool a6 p kist 62—73, bloemkool a8 idem 40—71, bloem kool alO idem 2260, bloemkool al2 1686 komkommer a 60-70 per kist 31—42, komkom: mers a 60-60 idem 26-34, komkommers a 40-00 idem 22—28, komkommers a 35-40 ia 1823, komkommers per kg 44—52. rabar ber 4—9, radijs 14—24, witlof 48—66. VISMIJN COLIJNSPLAAT, 27 april. Ex portgarnalen 1800 kg 2.96—3.38, schar 67 ke bot 740 kg, kabeljauw 24 kg, tong 160 kEU rog 18 kg, wulk 6 kg, onges. vis 12 kg.

Zeeuwsch Dagblad | 1962 | | pagina 5