Nationale kampioenen in eerste ronde naar winst „Avro betaalt propaganda met geld van alle leden" Belangstelling dalende voor de Tulpenrally EUROPESE TITELSTRIJD 47/1 Wijnen klopte Scholte Wielersucces voor Van Looy Laver en Drobny ronde verder Honkbalselecties geformeerd Stadion haard van Eurovisie - TEN BATE VAN KANDIDATEN VAN BESTUUR - I WWaaMsest Meyer versloeg Wilbrink Gestolen portret Cranach terug VAN DIJK BEGING BLUNDER EN LIET ZEGE AAN W. BEEKE Top of flop met jeugdige jury Slaapkamer-verlichting in afwasbaar polyester Donderdag 26 april 1962 ZEEUWSCH DAGBLAD Fag. 9 Fransman Le Her won eerste etappe Volleybaltitel voor Re va Europese zwemrecords werden verbeterd Trainer Teunissen naar De Graafschap Dames-hockeyploeg ongewijzigd Helder f. 9.95 In kleur f. 10,70 PHILIPS voor goede huisverlichting REAL MADRID—BENFICA Knickerbockertoernooi: een halve competitie ACTIECOMITÉ OVERWEEGT TWEEDE PROCES Uitzending over verkiezing thans enigszins gewijzigd Schaakformatie leed forse nederlaag Vooral Nederlanders laten verstek gaan BOKSKAMPIOENSCHAPPEN Degradatiegevaar voor Fulham ZUIDEMA LEIDT IN JEU GDTOERN OOI Zon zette damspelers mat Middag Basketbalteam speelt zonder Driehuis Luis Nicolao zwom wereldrecord TVTIJMEGEN In het biljart- 1 tornooi om het Europese kampioenschap anker kader 47/1 te Nijmegen is de strijd om de nationale hegemonie achter de rug. Van West-Duitsland bleek Tiedtke de beste kadrist en de Belg Boulanger was sterker dan zijn landgenoot Schrauwen. De eeuwige strijd tussen de Neder landers Wijnen en Scholte werd opnieuw in het voordeel van Wijnen beslist. Daarnaast toonde de Franse representant Galmiche zich meester over de Spanjaard Aguilera. Overwinningen dus voor de natio nale kampioenen van West-Duitsland, België en Nederland; triomfen, die echter beslist niet inhouden dat de spelers met een eerste nederlaag ach ter hun naam in de verdere strijd om de titel kansloos zijn. Daar zijn naar onze smaak bijvoorbeeld lieden als Schrauwen en Scholte te goed voor. Vooral Schrauwen mag nog niet als uitgeschakeld worden beschouwd. De speler uit Essen slechts een paar kilometers ten zuiden van Rosen- diaal is de tegenhanger van Bou- lamger. De nationale kampioen uit Luik komt met de knieën bijna tot aan de rand van het biljart Boulanger meet bijna twee meter Schrauwen daaren tegen komt nauwelijks met zijn heupen tort die hoogte. Moet Boulanger zijn se ries voornamelijk met bandstoten door weven, Schrauwer is ook uiter lijk meer het type van de beroeps speler Wafüard; van de man, die het kader in alle mogelijke onderdelen wil beheersen en uitvoeren. Waarom? Toen echter Wafflard twee jaar gele den naar het professionalisme overstap te, werd Boulamger zijn opvolger en niet de kleine Schramwer. Waarom? De 23- jarige Ess en a ar had nog geen ervaring op nationaal gebied. Nu, in Nijmegen, heeft hij dat nog niet. Slechts eenmaal vertgenwoordigde hij de Koninklijke Belgische Biljardbond buiten de gren zen, ongeveer anderhalf jaar geleden te ThionviHe in het tornooi om het Euro pese kampioenschap 71/2. Kier, in de tweeduizend jaar oude Keizer Karelstad, is het zijn tweedie Europese evenement, waar hij als gebruikelijk onmiddellijk tegen zijn landgenoot Boulanger in het geweer moest. Hij verdedigde zich hardnekkig^ de kleine man, maar toen Boulanger in de veertiende beurt een serie van 95 lanceerde, bleek die voor Schrauwen dodelijk te zijn. Geen complex Scholte bleek meer incasseringsver mogen te hebben. Toen Wijnen in de eerste beurt een formidabele serie van 86 op tafel legde en de Eindhovenaar daarop na éèn carambole de ballen al dedans liet liggen, was de weg naar een zege voor Wijnen vrijwel geëffend. Een tweede serie van 84 bleek Scholte een ,,tik" te hebben gegeven, toen de stand na vier beurten 18152 werd. Scholte had deze keer echter niet met een. „fittalecoanplex" af te reke nen; hij bleek mentaal harder te zijn dan in voorgaande finales. Zelfs be zorgde hij Wijnen nog kippevel toen hij bij de stand 214268 voor de Nijmege- naar aan een serie begon. In etie serie ging hij Wijnen zelfs voorbij, waarna hij op 272 bij een trekstootje faalde. In de volgende beurt nam Wijnen geen enkel risico meer: Scholte kreeg geen kans opnieuw aan de tafel te komen. De kleine Schrauwen heeft gisteravond als struikelblok voor de Duitser Tiedtke gefungeerd. Hoewel Tiedtke ook nu weei4 een steik verdediger bleek te zijn was het zuivere kaderspel van Schrauwen Ronde van Zuid-Oosten SAINT TROPEZ (ANP). De eer- ste wieleretappe van de Ronde van het Zuid-Oosten, een rit over 153 kilometer van Marseille naar Saint Tropez, is gis teren gewonnen door de Fransman Le Her. De Nederlander Jo de Roo eindig de als vijfde in dezelfde tijd als de win naar. De uitslag was: 1. Le Her (Fr) 3.41.55; 2, Elena (Fr); 3. Ignolin (Fr); 4. Groussard (Fr); 5. De Roo (Ned); 6. Selic (Fr); 7. Pou- lidor (Fr), allen in dezelfde tijd als de win naar, evenals het peloton, dat ex aequo als negentiende werd geklasseerd. De Amerikaanse bokser in het zwaar gewicht Huns aker, die op 7 april in een wedstrijd tegen Shelton een ernstige hersenblessure opliep en en sindsdien twee operaties moest ondergaan, zal vandaag het ziekenhuis in Bluefield mogen verlaten. Hunsaker is van plan de bokssport vaarwel te zeggen. sterk genoeg om het karotte van de Duit ser te overbluffen. Scholte en de Fransman Galmiche heb ben in zeven beurten een boeiend ge vecht geleverd. Het gemiddelde van 42,85 van Scholte betekende een evena ring van zijn eigen Nederlands record particulier gemiddelde, dat eveneens op naam van Van der Pol staat. Desondanks betekende het geen volle winst voor Scholte. Hjj moest zelfs de nabeurt ge bruiken om naast Galmiche op de 300 te komen. De uitslagen waren: Tiedtke (Did.) 300 28 47 10.71 Rudolph (Did.) 238 28 43 8.46 Aguilera (Sp.) 282 40 57 7.05 Galmiche (Fr.) 300 40 26 7.50 Boulanger (België) 300 19 95 15.78 Schrauwen (België) 201 19 61 10.57 Scholte (Ned.) 272 20 58 13.60 Wijnen (Ned.) 300 20 86 15.00 Schrauwen 300 25 94 12.00 Tiedtke 180 25 38 7.20 Scholte 300 7 101 42.85 Galmiche 300 7 101 42,85 OOSTENDE (ANP). Rik van Looy heeft gisteren de derde wieleretappe van de Ronde van België gewonnen. Hij legde de 212 km van Zwevegem naar Oostende af in 5 uur, 48 min en 40 sec. Zijn landgenoten Willy Vannit- sen, Rik Luyten, Lode Troonbeeckx en Jos Wouters legden na hem beslag op de volgende plaatsen, allen in dezelfde tijd als de winnaar. Henri de Wolf (België) behield de leiding in het alge meen klassement. De uitslag was: 1. Van Looy (B) 5.48.40 (met bon. 5.43.10); 2. Vannltsen (B) 5.43.40 (met bon. 5.43.25); 3. Luyten (B) 5.48.40; 4. Troonbeeckx (B); 5. Wouters (B); 6. Foré (B) 7. Sohoubben (B); 8. De Cabooter (B); 9. Damen (Ned); 10. Van Wijnsberghe (B); 11. Post (Ned); 12. Wim van Est (Ned); 13. Ker sten (Ned); 17. De Wolf (B), allen in dezelf de tijd als de winnaar; 58. Enthoven (Ned) 5.50.42* Het algemeen klassement luidt nu: 1. De Wolf 15.32.44; 2. Foré '5.32.58 3. Post 15.33.17 4. Van Looy 15.33.26; 5. Demulder (B) 15.33.46 6. Van Aerde (B) 15.33.51; 7. Van Tongerloo (B) 15.33.52; 8. Armand Desmet (B) 15.33.54; 9. Claes (B) 15.33.56; 10. Wouters 15.33.58; 25 Kersten 15.34.18; 26. Wim van Est 15.34.25; 55. Enthoven 15.36.21 j 62. Damen 15.41.16. Tennis in Bournemouth BOURNEMOUTH (ANP). De Au stralische Wimlbledonkampioen Rod La- ver en Jaroslav Drobny (Engeland) heb ben zich gisteren geplaatst voor de kwartfinales van de open Britse tennis kampioenschappen verharde banen, die in Bournemouth worden gehouden- Laver moest slechts zeven games af staan en versloeg de Canadees Keith Carpenter met 63, 64, 60 in de derde ronde. Drobny plaatste met zijn fijn genuanceerde spél de jonge Austra liër Geoffry Knox voor onoverkomelijke moeilijkheden Drobny won met 6—4, 6—4, 6—0. In de kwartfinales komen nu tegen el kaar uit: LaverMilss (Engeland), Pickard (Engeland)Jacques (Austra lië), Drobny Mulligan (Australië) en Crookenden (Nieuw-Ze eland) Matt hews (Engeland). Wimbledonkampioene Angela Morti mer zegevierde in de derde ronde met 60, 61 over Pat Edric'h, de Ameri kaanse echtgenote van de Britse cricke ter John Edrich. Ann Hay don in dit toernooi als tweede geplaatst had geen moeite met haar landgenote Pauline White (61, 60). De derde Engelse troef, Christine Truman, won met 63, 6—4 van de Nieuwzeelandse Ethme Green. Eigen nieuwsdienst AMSTERDAM. Reva heeft door een zege op SOS (31) de westelijke volleybaltitel veroverd. De ploeg van Goedhals, die zaterdag door een zege van 23 op DES de ba sis voor dit kampioenschap legde, won de eerste set met 1510. SOS bracht vervolgens de stand op 11, maar vanaf de derde set was Re- va oppermachtig. Tegen de aanvallend teleurstellende Utrechters werd via de setstanden 151 en 1513 het kam pioenschap ongeslagen binnengehaald. MOSKOU (ANP) Een Oostduitse dames-zwemploeg heeft tijdens wedstrij den in Moskou het Europese record op de 400 m wisselslag estafette verbeterd en gebracht op 4 min en 45 sec. Het oude record stond met 4.46,4 eveneens op naam van Oost-Duitsland. Een Russische formatie verbeterde het Europese record op de 400 m wisselslag estafette bij de heren met een tijd van 4 min en 11,1 sec. Het oude record was met 4.11,2 al in handen van Rusland. HILVERSUM. De oefenmeestër van de voetbalclub Hilversum, E. N. Teunissen, zal zijn contract aan het eind van dit seizoen niet verlengen. Hij is voornemens een driejarige ver bintenis aan te gaan met de tweede divisieclub De Graafschap in Doetin- chem. Teunissen is drie jaar in Hilversum werkzaam geweest en voordien meer dan zes jaar bij De Volewijckers in Amsterdam. M DEN HAAG (A.N.P.). Het Neder landse dames-hockeyteam, dat zater dag in Bloemendaal tegen de West- duitse damesploeg speelt, is na het verdienstelijke gelijke spel (22) dat afgelopen zaterdag tegen Engeland werd bereikt, niet gewijzigd. De samenstelling is dus: doel: R. Lemmens (Or. Zwart); achter: K. Keers (Kieviten) en L. Nolte (EMHC); midden; M. Pijl (HBS), J. de Vleesch- ouwer (Forward) en P. Hissink (Am sterdam); voor; A. Visser 't Hooft (Arnhem), L. Dekker (BDHC), A. Bey er (PW), J. Brommer (BDHC) en R. Kuper ('s-Hertogenbosch). (Ingezonden mededeling) Vraag uw handelaar naar de grote serie polyester «O ornamenten. Eigen nieuwsdienst AMSTERDAM. Honkbalcoach Ron Fraser heeft de ploegen voor de cen trale training samengesteld. Evenals verleden jaar stelde hij twee selecties samen. Een groep trahit op dinsdag avonden in Haarlem, de andere ploeg op woensdagavonden in Amsterdam. Bij deze eerste keuze van 28 spelers, die op 1 en 2 mei beginnen aan de voor bereiding van het Europese kampioen schap, ontbreken enkele bekende na men. Zo zijn de werpers Brands en Echobardo, alsmede Tromp, Oosterbaan en De Nieuwe niet geselecteerd. Bepaald verrassend is het, dat Fraser wel zijn oog heeft laten vallen op de Antillianen Faneyte en Richardson (bei den Sparta), die hun eerste competitie wedstrijd in Nederland nog moeten spe len, s De samenstelling van de trainingsgroepen is: Haarlem: werpers: Beidschat, Zijlstra, Smidt en Bouwen. Catchers: Crouwel en De Zwart. Binnenvelders: Heemskerk, Maat, Keulemans, Slam an en Leo Kops. Buiten-vel- ders: Arrindell, De Groot en Talens. Amsterdam: Werpers: Hofmann, Geestman, Bruning en Faneyte. Catchers: Kersout er Gaus. Binnenvelders: Regeling, Hopman, Han Urbanus en Leyssner. BuitenveldersTromp, Houtkamp, Richardson en Van Reyssen. AMSTERDAM. Voor de reporta ge van de finale om de Europabeker tussen Real Madrid en Benfica, die woensdagavond 2 mei in het Amster damse Olympisch stadion wordt ge speeld, hebben zestien landen, waaron der ook Polen en Tsjechoslowakije, in geschreven, zodat zowel Eurovisie als Intervisie deze voetbalwedstrijd op het net zet. Veertien commentators, voor de Nederlandse kijkers ir. A. van Emme- nes, zullen deze wedstrijd verslaan. Daarvoor wordt voor het eerst ge bruik gemaakt van de Eurovisieuit rusting, die in Italië na de Olympi sche Spelen is gekocht. Deze installatie geeft aan tien ver slaggevers de mogelijkheid om hun commentaar naar hun land over te brengen. De overige vier moeten het met geïmproviseerde verbindingen doen. Dit verslag is de grootste Euro visieuitzending in het bestaan van de N.T.S. Jean Smit heeft de cameraregie van deze reportage, die tussen 7.25 en 9.15 uur 's avonds op het scherm komt. Ook een eventuele verlenging wordt uitgezonden. Zelfs is de mogelijkheid van een onbesliste uitslag in de plan nen opgenomen. De beslissingswed strijd die dan zaterdagmiddag 5 mei, weer in het Amsterdamse stadion, wordt gespeeld, zou dan na de repor tage van de Engelse Cupfinale op hel scherm worden gebracht. Het rechtstreeks verslag van die Cupfinale, tussen Tottenham Hotspur en Burnley, begint om 2.55 uur. Com mentator is Aad van Leeuwen. ROTTERDAM. Voor de jaarlijkse jeugd wedstrijden om de Knickerbocker-wisselbe kers voor meisjes en jongens tot achttien jaar op het Semuspark Oversehie is het aan tal deelnemers beperkt tot acht meisjes en acht jongens, uit verschillende districten. Rotterdam heeft een groot aandeel met drie meisjes en twee jongens. Door het kleinere aantal is het mogelijk een halve competitie te spelen, zodat alle speelsters en spelers el kaar eenmaal ontmoeten. Morgen zullen de beslissmgen vallen. De uitslagen van de eerste dag waren: Jongensenkelspel, R v Blerk (Utr) versl. Gvd Avoort (Breda) 6—1 6—2; B v Slooten (R'dam) versl Gvd Avoort 61 61; R v Blerk versl. R Dunselman (A'd) 75 86; N Fleury (a d versl R Dunselman 64 75; A v Slooten (R'd) versl N Fleury 57 75; Ph v d Kwast (Haag) versl B de Klijn (Haag) 6—2 86; B v Slooten versl B de Klijn 62 61; Ph v d Kwast versl A v Slooten 64 6—4. Meisjesenkelspel: T Groenman (Gr) versl N Kettner (Haag) 6—1 64; B Stove (R'd) versl M Jansen (Haag) 64 7—5; A Lepoutre (Gr) versl. E Krooké (R'd) 6-3 6—1; J Sluijter (R'd) versl C Pelikaan (Tilb) 7—5 6—4; N Kettner versl B Stöve 6—1 3—6 6—4; J Sluijter versl E Krocké 63; T Groenman versl C Pelikaan 64 64; A Lepoutre versl M Jansen 64 64. Van een onzer verslaggevers UTRECHT Het actiecomité van Avro-vrienden overweegt een nieuw proces tegen het be stuur van de Avro. Daarin zal het bestuur beschuldigd worden van onrechtmatige daad en de rechter gevraagd worden om de bestuursleden hoofdelijk aansprakelijk te stellen voor de uitgave van geld ten behoeve van verkiezingspropaganda en voorts om in de districten waar een kandidaat van het actiecomité verslagen wordt de verkiezingen ongeldig te verklaren. Aanleiding tot de overweging van een proces vormen de circulaires die in Groningen en Drente worden rondgestuurd en waarin de leden van de Avro worden aangespoord bij de aanstaande verkiezingen te stemmen op de kandidaten van het bestuur. Naar men ons van de zijde van het actiecomité meedeelt geschiedt de ver zending van deze circulaires aan de hand van de administratie van de Avro en met geld uit de verenigingskas. Het comité is van mening dat hierdoor opnieuw discriminatie wordt toegepast. (Ingezonden mededeling) MEENK/S POEDERS helpen! Er zijn Meenk's Poeder^flfcp hoofdpijn, kies pijn. hoest, gri ^Varrhee, influenza, rheumatiek, koortsjfeid bij gevatte kou, periodieke pijnen ^z. enz. Verkrijgbaar in etuis met 6 Reders maar ook in een handige plastic HUISAPOTHEEK (met 6 verschillende etuis a 6 poeders), zonder prijsverhoging. Vraag uw drogist m lie a p/vrm; cv Wel de kandidaten van het bestuur krijgen de steun van de vereniging, maar aan de kandidaten van de leden wordt iedere mogelijkheid tot propa ganda onthouden. Geen ingrijpen De regeringscommissaris voor het ra diowezen, de heer M. van Veen, heeft gisteren het actiecomité laten weten dat hij de propaganda-uitzendingen van de Avro niet kan doen staken. Het actie comité had hem hierom gevraagd, maar de regeringscommissaris heeft nu meegedeeld dat een dergelijk verzoek niet tot zijn competentie behoort. De heer Van Veen zegt verder in zijn antwoord aan het comité dat hij gecon stateerd heeft dat de uitzending over de verkiezing van de gewestelijke be sturen enigermate gewijzigd is. Inderdaad zijn de mededelingen via de Avro-microfoon bekort. De omroe pers sporen de luisteraars niet meer aan op de kandidaten van het bestuur te stemmen, maar slechts om een be paalde pagina van de Avro-bode te le zen. De laatste dagen zijn trouwens alle aansporingen achterwege geble ven. Eigen nieuwsdienst BERN De Nederlandse schaakploeg i het Claire BenedictJtoernooi heeft gisteren in de vijfde en laatste ronde met 30 (een afgebroken partij) van West- Duitsland verloren. Het is vrijwel zeker, dat de Westduitsers het toernooi gaan winnen. Slechts Spanje kan West-Duits land in het eindklassement nog passeren. Dat hangt af van de resultaten der af gebroken partijen, die nog moeten wor den gespeeld. Nederland staat op de laat ste plaats. De uitslagen waren: West-Duitsland Nederland 30 (1 afg.), UnzickerBouw meester 10, DargaPrins 10, Schmid Langeweg 10, Tröger—Jongsma afg.; Zwitserland—Engeland Vz—Vz (3 afg.), Span jeOostenrijk 00 (4 afg.) Eigen nieuwsdienst AMSTERDAM. Wilbrink, de noor delijke amateurbokser, die al zovele triomfen in de ring heeft behaald, is gisteravond geen Nederlands kampioen in het vedergewicht geworden. Tijdens de finales van de nationale kampioen schappen te Amsterdam verloor Wil brink op punten van Meyer (Noord holland). De uitslagen van de overige finale partijen waren: lichtweltergewicht: Gerlach w.o.p. van Pranger; lichtge wicht: De Rijk w.o.p. van Menten; weltergewicht: Baars w.o.p. van Jan sen; bantamgewicht: Gans w.o.p. van Te Paske. Zwaar welterkampioen van Nederland werd Nachtegaal (O) die van zijn club genoot Verbon (O) op punten won. In het middengewicht was het de zui derling Jacobs die het kampioenschap van Nederland behaalde, doordat de scheidsrechter in de derde ronde inter venieerde en Hallie (N.H.) als verliezer verklaarde. De negentienjarige Lubbers (N.H.) onttroonde in het halfzwaargewicht Jan de Vries, oud-kampioen van Nederland. De 35-jarige Amsterdammer verloor op punten van zijn jeugdige stadgenoot. Kampioen van Nederland in het zwaar gewicht werd Gerards (Z). Hij won op punten van de Amsterdammer Huisste de (N.H.). BAZEL (DPA). De politie van Ba zel heeft het portret van keurvorst Jo- han Frederik van Saksen, geschilderd door Lucas Cranach de Jonge, terugge vonden. Het paneel was in oktober 1961 uit het stedelijk museum van Bazel ge stolen. Het schilderij werd aangetrof fen in de slaapkamer van de 41-jarige laborant Franz Seeman. De politie werd door Seeman zelf op het spoor van het gestolen schilderij gezet. Hij schreef namelijk een anonie me brief aan de directeur van het mu seum, waarin hij aanbood het schilde rij tegen een losprijs van vijftiendui zend Zwitserse francs terug te bezor gen. De directeur liet een envelop op de afgesproken plaats leggen en toen Seeman deze kwam halen, stond de po litie hem op te wachten. Seeman bekende nog meer kunstwer: ken uit musea gestolen te hebben. Hij zei dat gedaan te hebben uit verza melwoede. DEN HAAG (ANP) De be langstelling voor de internatio nale Tulpenrally is dalende. Voor deze rit, die dit jaar van 6 tot 13 mei wordt gehouden, hebben 135 equipes ingeschreven. Dit aantal betekent een laagterecord in de geschiedenis. Vorig jaar schreven er voor deze rally, die meetelt voor het Europese kam pioenschap van de Internationale Autosportfederatie, 45 equipes meer in en in 1960 zelfs 69 meer. Elf landen zullen dit jaar bij deze sterrit van de RAC-west verte genwoordigd zijn. Opvallend is, dat de sterke terug gang van het aantal deelnemers voor een belangrijk deel te wijten is aan een verminderde belangstelling van Nederlandse rijders. Meldden zich in 1961 nog 67 Nederlanders aan, dit jaar waren het er slechts 42. Voorts liep het Zweedse aantal van zeven tien terug tot acht. Engeland heeft ook deze keer het Eigen nieuwsdienst LONDEN. De wedstrijden die gis teren voor de eerste divisie van de En gelse voetballeague werden gespeeld hebben de toestand voor Fulham niet beter gemaakt. Het verloor van West Brom door twee doelpunten van Kevan en staat nu in aantal wedstrijden zo wel als in punten gelijk met Cardiff. Beide clubs moeten nog twéémaal te velde. De uitslagen waren verder: Birming hamEverton 00, LeicesterBolton 11, Nottingh. F.Aston Villa 20, Sheff.U.—Manch.U. 2—3. Tweede divisie: LeedsBury 00, MiddlesboroughWalsall 30, Rother- hamSunderland 03, Scunthorpe Huddersfield 1—3, StokeLiverpool 0 0, SwanseaPlymouth 5—0. Derde divisie: BradfordGrimsby 0 1, Bristol C.Coventry 32, Halifax Lincoln 03, NorthamptonQueens Park R. 1—1. Eigen nieuwsdienst GRONINGEN. In de strijd om de nationale jeugd-schaaktitel heeft Zuide- ma na vier ronden de leiding met 3Vz punt. De resultaten van gisteren waren: derde ronde: DuistermaatRiemersma 10 (Rie- mersma trok zich vervolgens op doktersad vies uit het toernooi terug); VerreckKort 10; ReeGeerdink 10; ZuidemaGepel 1 0; SimonFrederiks 01; GrebenDe Groot 10; Van BaarleDe Schipper 'afg. Vierde ronde: GepelDuistermaat 10; GeerdinkGreben 10; KortRee 01; Zui demaVerreck 1/2Vz\ De GrootSimon Vz 1/2FrederiksVan Baarle afg. Het Nederlandse jeugd-waterpolo- team heeft ook zijn tweede wedstrijd in Italië verloren. In Genua kwam het gisteren tegen de Italiaanse junioren niet verder dan een negatieve score van 5—3. sterkste contingent. Er komen name lijk 55 Britse deelnemers. Verder schreven er veertien Westduitsè equi pes in, acht Zweedse, vier Franse, vier Deense, vier Belgische, een Zwitserse, een Finse, een Italiaanse en een Ame rikaanse. Geen DAF Voor deze veertiende Tulpenrally zijn er geen DAF's ingeschreven. Vorig jaar, toen vier Nederlandse wagens deelnamen, ging de zége in de nationa le rally naar DAF. Ook in de laatste Rally Monte Carlo leverde het Neder landse merk een redelijke prestatie. Al is de inschrijving kwantitatief te leurstellend, kwalitatief is het veld van rallyrijders zeer sterk. Het korps van de oud-winnaans wordt vertegenwoor digd door de Britsé gebroeders Morley met hun Austin Healey. Voorts start Erik Carlsson, winnaar van de Rally Monte Carlo 1962. Ook nu komt hij met Haggbom als teamgenoot uit in een Saab. Hans Walter, de sterke Westduitse Porscherljder, heeft zijn landgenoot Schoettler als assistent. Bekende combinaties Bekende Nederlandse combinaties zijn Ben Pon - Rob Gorris (Porsche Carrera), W. van Zijll jr. - Litsenburg (Chevrolet Monza), Rosenblatt - Van der Laan (Simca Montlhery), Louk Heidendahl - Diana van Strien (Saab 96) en Flinterman - Bootz (DKW-ju- nior). Ir. A. Paulen, voorzitter van de Ne derlandse Atletiekunie en vice-voorzitter van het Nederlands Olympisch Comité, is zijn debuut in de Tulpenrally (vorig jaar) kennelijk goed bevallen. Hij start ditmaal met Van der Hoeven in een Fiat 1500s. Maandagmorgen 6 mei vroeg vertrek ken de equipes van Noordwijk aan Zee met bestemming Monte Carlo. Donder dag in de loop van de avond komen zij in Noordwijk te'rug, waarna de klasse mentsproeven volgen. RADIO Leonard Bernstein, de componist van de muziek van West Side Story, heeft een muzikaal verslag geschre ven van een reis naar Tahiti. Dit werkstuk wordt vanavond om half ne gen uitgezonden op Brussel Neder lands. Joodse paasliederen worden vanmid dag om twee uur gezongen door de Joodse Koorvereniging onder leiding van Chaim Storosum. Een interessant concert om 4.08 uur op Brussel Frans. De Concerti- ne d'été voor altviool en negen in strumenten van Milhaud en de Dan- ses concertantes van Strawinski. Om acht uur op Frankrijk de vierde symfonie van Roussel, het Concert voor piano, trompet en orkest van Sjostakowitsj en de Schilderijenten toonstelling van Moussorgski. Uitge voerd door het Nationaal Orkest on der Nino Sanzogo. TELEVISIE j Hoogtepunt vanavond is het oor spronkelijk televisiespel „De Komiek" van Dimitri Frenkel Frank met Ko van Dijk en Hans Tiemeyer in de hoofdrollen (9 uur). Vooraf een repor tage over „levende export". België Vlaams - Vanaf kwart over acht kan men kijken naar de tweede speelhelft van de finale voor het Europees Universitair Voetbaltoer nooi. Om negen uur schakelt men over naar Bussum voor de opvoering van „De Komiek". België Frans - „De man van de twintigste eeuw", een quizprogramma van Pierre Sabbagh wordt weer om 8.30 uur gepresenteerd. Daarna vra gen de samenstellers van het serie programma „Het dubbele zien" voor de tweede maal de aandacht voor de „Filmschool" (9.30). Duitsland - „Oom Harry", een thril ler van Thomas Job, zal de kijkers vanavond ruim anderhalf uur vele griezels bezorgen (6.20). In de uitzen ding „Grote aria's" zingen een aan tal bekende zangeressen en zangers bekende melodieën uit bekende wer ken van bekende componisten (10 uur). 1 RADIO DONDERDAG 26 APRIL HILVERSUM I. 402 M. Ochtend K.R.O.: 7.00 Nieuws. 7.15 Klas sieke muziek (gr.). 7.30 Voor de jeugd. 7.45 Morgengebed en over weging. 8.00 Nieuws. 8.15 Pluk de dag (gr.). 8.50 Voor de huisvrouw. 9.35 Waterstanden. 9.40 Klassieke muziek (gr.). N.C.R.V.: 10.00 Grammofoonmuziek. 10.03 Oude muziek (gr.). 10.15 Morgendienst. K.R.O.: 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gewijde muziek. 12.04 Licht lunchconcert (gr.). 12.25 Voor de boeren. 12.35 Mede delingen ten behoeve van land- en tuinbouw. 12.38 Lichte grammo foonmuziek. 12.50 Actualiteiten. 13.00 Nieuws. 13.15 Platennieuws. 13.30 Melodieën-Cascade. N.C.R.V 14.00 Promenade-orkest en solis ten: Operaklanken. 14.45 Oude mu ziek (gr.). 15.05 Der Himmel lacht, die Erde jubilieret, cantate (gr.). 15.30 Licht ensemble. 16.00 Ver kenningen in de Bijbel. 16.20 Oude muziek. 16.50 Gitaarspel (gr.). 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Jazz club (gr.). 17.40 Beursberichten. 17.45 Vocaal ensemble (gr.). 17.55 Instrumentaal septet: lichte mu ziek. Avond 18.15 Sportrubriek. 18.30 Vocaal ensemble. 18.50 Sociaal perspec tief. 19.00 Nieuws en weerberich ten. 19.10 Op de man af, praatje. 19.15 Geestelijke liederen. 19.30 Radiokrant. 19.50 Politieke lezing van de C.H.U. 20.00 Donderdag avondmozaïek, gevarieerd pro gramma. 22.30 Nieuws. 22.40 Avondoverderiking. 22.55 Nieuwe hoeken: boekbespreking. 23.00 Franse Barokmuziek. 23.30 Lite rair programma. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II. 298 m. Ochtend A.V.R.O.: 7.00 Nieuws. 7.10'Och tendgymnastiek. 7.20 Ochtendvaria (gr.). V.P.R.O.: 7.50 Dagopening. A.V.R.O.8.00 Nieuws. 8.15 Lich- te grammofoonmuz. 9.00 Gymnas tiek voor de vrouw. 9.10 De groen teman. 9.15 Zangrecital en piano recital (gr.). 9.40 Morgenwijding. 10.00 Arbeidsvitaminen (gr.). 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Huishou delijke zaken, lezing. 11.15 Radio Filharmonisch orkest. Middag 12.00 Lichte muziek en zangsolis ten. 12.30 Mededelingen t.b.v. land leven. lezing. 12.43 Orgel en en tuinbouw. 12.33 Uit het bedrijfs- zang. 13.00 Nieuws. 13.15 Medede lingen en actualiteiten. 13.25 Beursberichten. 13.30 Lichte ork. muziek en zangsolist. 14.00 Jood se Paasliederen. 14.15 Pianoreci tal (gr.). 14.30 Voor de vrouw. 15.05 Lichte orkestmuziek en zang (gr.). 15.30 Actualiteiten. 16.00 Van vier tot vijf: gevarieerd pro gramma in een notedop. 17.00 Grammofoonmuziek voor de jeugd. 17.30 Voor de jeugd. Avond 18.00 Nieuws. 18.15 Actualiteiten. 18.20 Lichte muziek. 18.30 Sport- praatje. 18.35 Gesproken brief. 18.40 Dansmuziek. 19.00 Voor de kinderen. 19.05 Sssssstttt platen en praten. 19.30 Voor de jeugd. 20.00 Nieuws. 20.05 Radio- Kamerorkest en solist, 20.50 Debat over Nieuw-Guinea 21.10 Meisjes koor. 21.35 De noodlottige Getui genis, hoorspel. 22.05 Lichte mu ziek en zang. 22.30 Nieuws en mededelingen. 22.40 Actualiteiten. 23.00 Sportactualiteiten. 23.10 Dis- cotaria. 23.55-24.00 Nieuws. Eigen nieuwsdienst. APELDOORN. De zon heeft gisteren gedomineerd in het toernooi om de na tionale damtitel. Aarzelend en loom ver schenen de deelnemers om vijf uur 's middags aan de borden, waarna de duels moeizaam op gang kwamen. Wim Beeke ontmoette Van Dijk, die vlak onder de kopgroep staat. Van Dijk speelde mat en ongeïnteresseerd. Toen er tegen het einde van de partij toch nog wat leven in de brouwerij kwam, schoot hij een bok en de Amsterdammer verste vigde zijn positie in de kopgroep. Ook Bakhuizen kon zich niet aan de flauwe stemming onttrekken en koos te gen Holstvoogd een slappe variant, die alle kansen aan de jeugdige Zaankanter liet. Tenslotte kon hij door een verras send tijdelijk offer remise afdwingen. Noorman kon het tegen Bom niet red- Itt strijd tegen Luxemburg Eigen nieuwsdienst AMSTERDAM Ook in de basket balwedstrijd tegen Luxemburg, die za terdagavond in Groningen wordt ge speeld, zal het Nederlandse team de steun van Jan Driehuis moeten missen. In de plaats van deze geblesseerde speler zal uitkomen Henny Joubert van Punch. den, hoewel hij bij analyse gewonnen bleek te staan. Lijstaanvoerder De Jong bouwde tegen Van Prooyen een enorme aanvalsstand op en scheen onbedreigd te winnen. De Rotterdamse eindspecialist verdedigde zich echter zeer vindingrijk en boekte een verdienstelijke remise. De opstelling van de Nederlandse ploeg is: Boot en Franke (The Wolves), Bruin, Smit, Sterker en Kok (LandJust), Joubert (Punch), Tuinstra (Herly), De Haan (The Arrows), Schappert en Perrier (The Blue Stars) en Kuikens (Agon). Coach: Jan Janibroers. Door de resultaten ziet de kopgroep er thans als volgt uit: X. De Jong 9 punten uit 6 partijen, 2. W. C. Beeke, 9 uit 7, 3. J. Beeke 8 uit 6, 4. Bom 8 uit 6, 5. Olstvoogd 7 uit 6, 6. Van Dijk 7 uit 7. RIO DE JANEIRO (ANP). De Ar gentijn Luis Nicolao heeft tijdens wed strijden in Rio de Janeiro de 100 m vlinderslag gezwommen in de nieuwe wereldrecordtijd van 58,4 sec. Het re cord stond met 58,6 sec. sedert 20 augustus van het vorig jaar op naam van de Amerikaan Fred Schmidt. De wedstrijden zijn gehouden in het zoutwater-bassin van Gunabara. Het is nog niet zeker of reglementair aan al le recordeisen is voldaan. TELEVISIE Avond N.T.S.20.00 Journaal. A.V.R.O.: 20.20 Televizier. 20.30 Levende ex port, documentaire. 21.00-22.40 De komiek, TV-spel. Eigen nieuwsdienst HILVERSUM. De jury van het tienerprogramma Top of flop is voor de uitzending van zaterdag 28 april samengesteld uit jongeren. Het oordeel over de grammofoonpla ten die de presentator Herman Stok zal draaien, wordt ge'veld door de ac trice Simone Rooskens een van de tieners in Willy van Hemerts „In Hol land staat een riddergoed" het jonge zangeresje Imea Marina, de kweekschoolleerling Henk Kooistra en de samensteller van het radioprogram ma Tijd voor teenagers. Deze uitzending is als gewoonlijk te zien tussen 7.30 en 8 uur. BOEKAREST. Het jeugd-voetbal- team van Italië (zestien tot achttien jaar) is gisteren uit de eindgroep van het toernooi van de Europese voetbal unie gewipt. Het verloor namelijk van de jeugdige Tsjechen met 2—1. Met de rust stond Tsjechoslowakije met 10 voor. De eindoverwinning zal nu verder betwist worden tussen Zuidslavië, Roe menië, Turkije en Tsjechoslowakije.

Zeeuwsch Dagblad | 1962 | | pagina 9