Eerste toeristengolf spoelde Zeelands bodem over ZICHTBARE EUROPESE BEWEGING Middelburgse politie tot Vlissingen: „Hoe lang gaan jullie nog zo door ZEEUWSE CJV-JEUGD TEMIDDEN VAN BELGEN Paraat-Axel toch ruim 9000 belangstellenden Nederlandse handbalploegen drongen door tot finale Ruime zege schakers van Zeeuwse op België AMVJ kampioen tafeltennis Gereijeugd vierde blij het Paasfeest Verstraete hield Zeeuwse eer hoog in Sluiskil In Oss mobiele expositiehal Hellas en EMM zegevierden Zeilende Belg op Veerse meer verdronken Geslaagde dag Brugge in Bosbranden in eerste Paasnacht Gerestaureerde Geref. kerk Bergen op Zoom overgedragen Toogdag van geref. jeugd in Terneuzen Ziek Duits kind trein op zijspoor Jongetje gedood in St, Philipsland Eerstesteenlegging Ontmoetingskerk op 12 mei GESLAAGDE TOOGDAG IN GOES SPANNEND TORNOOI IN GOES Gouden Jacobsstaf voor Terneuzenaar Einduitslag 25-12 Aanbesteding in Sint Annaland Diploma's Techn. school in Zierikzee Kettingbotsing bij zebrapad in Goes Film in Luxor Veel belangstelling voor openingskoers Burgemeester van Goes tijdelijk in Tilburg Interprovinciaal structuurplan I Dinsdag 24 april 1962 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. i ARNEMUIDEN Het Veerse meer heeft zijn eerste tol geëist. Zondag is bij gasboei 48 ter hoog te van de Wulpenbrug onder de gemeente Arnemuiden de 43- jarige Belg R. G. G. uit Brussel tijdens een zeiltocht verdronken. G. was 's morgens per auto in Veere aangekomen. Daar had hij bij de Camp- veerse toren een zeilbootje gehuurd van het type Flying Junior. Met een vrouw als gezelschap voer hij het Veerse meer op. Nadat het ranke bootje twee maal aan de grond was gelopen vond de vrouw het veiliger maar weer aan land te gaan. G. zette haar af bij de Campveerse toren en zeilde opnieuw uit. Met zijn gewezen begeleidster had hij de afspraak gemaakt om twaalf uur terug te zijn voor het eten. Op het af gesproken tijdstip kwam de Belg echter niet opdagen. Opvarenden van de speedboot ..Fu rie" die in Veere binnenliep meldden dat zij een onbemande omgeslagen plasticboot hadden zien drijven. Zij zochten de omgeving af, maar vonden niets. Later kwam het bericht van twee Middelburgers die ter hoogte van gas boei 48 aan het vissen waren en daar een bootje hadden zien kapseizen. De afstand was echter te groot om hulp te kunnen bieden. Vanuit Wemeldinge voer zondagmid dag een vaartuig uit van de rijkspolitie te water, die tot zondagavond laat ^ter plaatse aan het dreggen is geweest. Daarbij werd slechts een sok opge haald, die vermoedelijk aan het slacht offer heeft toebehoord. Tweede Faasdag werden de pogingen voortgezet, maar zonder het gewenste resultaat. Men ver moedt dat G.t die zondag na een griep je de eerste dag weer buiten was, bij het „door de wind gaan" is omgesla gen en verdronken. MIDDELBURG De eerste toeristengolf van dit jaar is over Zeeland heengespoeld. Honderden automobilisten her en der waarts vandaanrolden op de Zeeuwse eilanden en schiereilanden aan ennamen bezit van de meest uiteenlopende logies gelegenhe den, dit laatste echter niet nadat zij genoten hadden van de fraaie weer en prachtige Zeeuwse natuur. Uiteraard heeft Zeeland de vreemdelingenstroom met open ar men ontvangen. Per slot van rekening werd tijdens de paasdagen in Zeeland iets zichtbaar van een Europese beweging, zij het dan in meest letterlijke zin des woords en niet aan kontrakten gebon den. Een dergelijke volksverhuizing had echter wel haar invloed op de toevoerwegen naar de schone Zeeuwse kust. Zoals elk jaar heeft de Middelburgse politie weer menig zweetdruppeltje moe ten laten om het verkeer in geordende banen te leiden en te houden De hoofdstedelijke politie heeft ech ter eer van haar werk gehad en loods te de machtige file's auto's weer net jes naar de overzijde van het kanaal door Walcheren op de avond van de tweede paasdag. Tussen vier uur 's middags en zeven BRUGGE De jeugddag in Bruigge, door het CJV in Zeeland in samenwerking met de Vlaamse protestantse jeugdbond ,,De Geuzen" gehouden, is mede door het stralende lenteweer op tweede paasdag een zeer geslaagde dag geworden. Er waren meer dan 550 jongeren, voor het merendeel Zeeuwen, naar Brugge getogen. De morgenvergaderinig stond onder leiding van ds. J. N. de Jonge uit Knokke en de wijdingsdienst werd door ds. T. L. Beernink uit Brugge voorgegaan met als onderwerp „geroepen tot samenleven". de voorzitter van het C.J.V. in Zee land, ds. T. L. J. Wapenaar uit Grijpskerke en werd uitgevoerd in de stadsschouwburg van Brugge. Zeer in de smaak viel het optreden van de „Jonge Kathelijners" uit Brussel. Voorts zong en speelde een muziek groep uit Zaamslag en trad Otto Ster man op in zijn bekende repertoire „ik ben een neger". Omstreeks zes uur in de middag volgde de sluiting. Ds. Beernink zei o.m. dat de men sen van goeden wille imoeten zijn er niet alleen van goede paaswille, „want het gaat om de liefde Gods in ons". Gods liefde is bedoeld om daardoor de ander, met wie wij moeten samenle ven, samenwonen en samenzijn, te zien. Eigenlijk zijn wij dakloos, aldus Ds. Beernink, maar op pasen geeft God ons en die ander een dak boven het hoofd. Onder leiding van de heer Jac Sinke uit Souburg werden daarna een aantal geestelijke liederen gezongen. Groepsgewijs werd vervolgens de maaltijd gebruikt en op excursie door het zonnige Brugge gegaan. Het mid dagprogramma stond onder leiding van Opzet in 't spel? BERGEN OP ZOOM. Omstreeks kwart voor twee werd Eerste paas nacht de brandweer van Ossendrecht gealarmeerd voor een bosbrand op de terreinen van de waterleiding Maat schappij Zuid Beveland nabij de Ne derlands Belgische grens. Toen de brandweer er heen trok en volop met het blussingswerk bezig was, werd er kort achter elkaar op een tweetal an dere plaatsen nog eens brand ontdekt nu in de bossen van de Volksabdij On ze Lievevrouw ter Duinen en aan de grote verkeersweg van Hoogerbeide naar Putte. Omdat de branden op enige plaatsen, kort achter elkaar waren ontstaan, had men sterk de veronderstelling dat een brandstichter aan het werk was ge weest. Gelukkig voor de brandweer, was er die nacht vrijwel geen wind, zodat het vuur niet over kon slaan op de aangrenzende bossen. De scholieren van de Volksabdij wa ren met Paasvacantie naar huis ter wijl de militairen van de Legerplaats Ossendrecht met verlof waren hulp krachten. die met een bosbrand onmis baar zijn De Broeders van de Volksabdij wisten met assistentie van omwonenden, de brandweer van Ossen drecht en leden van de Bergen op Zoomse Brandweer, het vuur spoedig meester te worden, evenals op het ter rein van de waterleiding Mij. Toch gingen nog enkele hectare bos verlo ren Door de Rijkspolitie van Ossen drecht wordt een uitgebreid onderzoek ingesteld. BERGEN OP ZOOM Tijdens een speciale middagdienst op Eerste PaaS' dag, in het kerkgebouw van de Gere formeerde Kerk aan het Bolwerk Zuid, werd door de Commissie van Beheer het gerestaureerde kerkgebouw aan de Kerkeraad overgedragen. Deze wegens ziekte van ds. A. G. van der Stoel uit- gestelde plechtigheid, werd bijgewoond door vele belangstellenden ook uit de kringen van de Ned. Hervormde Gemeente. Nadat ds. Van der Stoel een korte dienst had geleid bracht hij dank aan allen die aan de totstandkoming van deze restauratie hadden meegewerkt, hetzij door financiële steun of anders zins. De heer Scheffelaar die het restau ratiewerk had uitgevoerd de heer Lindhout die voor het schilderwerk had zorg gedragen en de heer Eijser- mans die het hekwerk had vervaar digd werden speciaal genoemd. Daar na overhandigde ds. Van der Stoel aan ds. Brouwer van de Ned. Hervormde Kerk een herinneringsgeschenk in de vorm van een offerschaal. Tijdens de restauratiewerkzaamheden was het kerk gebouw aan de Grote Markt door de Ned. Hervormde Gemeente afgestaan aan de Kerkeraad van de Gereformeer de Kerk om daar hun diensten te kun nen vervullen. Ten slotte sprak ds. v. d. Stoel een dankwoord tot de Commissie van Beheer. De oud-organist, de heer Th. Manneke, die speciaal voor deze dienst was overgekomen, verzorgde een Beer mooi orgelspel tijdens de dienst. TERNEUZEN. Ook de leden van de afdeling Zeeland van de geref. jon- gelings- en meisjesbond vrijgemaakt hebban gisteren een in alle opzichten geslaagde paasvergadering gehouden. Ditmaal was Terneuzen uitgekozen als plaats van samenkomst. In de morgen uren hielden de jongens en meisjes apart him huishoudelijke vergaderingen, waarna des middags een gezamenlijke bijeenkomst werd gehouden. Op deze vergadering sprak ds J. Rijneveld uit Capelle aan de IJssel over het onder werp: „De voortgang der valse profetie". Ds Rijneveld had zijn referaat ver deeld in, drie punten: het bestaan van de valse profetie, het voortbestaan van de valse profetie door de eeuwen heen en het onderkennen van de valse profe tie. Aan de hand van Jesaja 28 toonde de predikant aan, dat de valse profetie bestaat naast de ware. Zij komt zelfs in de gedaante van de ware profetie. Dit kwam niet alleen voor in het Oude Testament, maar ook in het Nieuwe Testament is er sprake van. Ds. Rijne veld wees in dit verband op Mattheus 24. ,De valse profetie zal steeds in kracht toenemen en bedient zich ook van het woord Gods" aldus de spreker, „Zij 'belooft veel en zij spreekt naar het hart van de mens, die zich tegen God keert. Ook wil de valse profetie niets weten van de wet Gods. Ook in onze dagen is er veel valse profetie. Hier tegen moeten wij ons wapenen" zo zei ds. Rijneveld tenslotte tot zijn aandach tig gehoor. De predikant kreeg ook nog enkele vragen te beantwoorden. De voorzitter van de afdeling Zeeland van de jongelingsbond, de heer A. Rin uit Axel, had het openingswoord gespro ken en ds. H. Smit uit Terneuzen sprak een kernachtig slotwoord. In de huishoudelijke vergaderingen tijdens de morgenuren werd het vereni gingswerk van het afgelopen jaar aan een nadere beschouwing onderworpen. De gereformeerde jeugd kan terugzien op een geslaagde paasvergadering. uur 's avonds van die dag was de rij toeristenauto's, die zich uit de richting Vlissingen naar de Middelburgse sta tionsbrug spoedde. onafzienbaar en schier onuitputtelijk. Op een gegeven ogenblik zo omstreeks zes uur was de file een kleine vier kilometer lang. Er was geen speld tussen te krijgen. Een aaneengesloten ketting van de stationsbrug tot aan de ge meentegrens van Souburg. Zelfs werd liet zo erg dat een ge kweld telefoontje van de Middelburg se politie de Vlissingse collega's be reikte: „zeg, hoe lang gaan jullie nog door...." waarna het laconieke antwoord uit de Scheldestad luidde: „zolang de voorraad strekt...." In elk geval moest er met een zoda nige snelheid gereden worden of liever gezegd met een zodanig gebrek aan snelheid dat ongelukken in Middelburg voorkomen moesten worden. Dat ge beurde dan ook. In Vlissingen noteerde de politie twee aanrijdingen. Bij de Middelburgse stationsbrug, die niet voor schepen werd geopend, was de situatie overigens vrij moeilijk. De politie heeft zich genoodzaakt gezien de verkeerslichten te gebruiken om de stroom voertuigen overzichtelijker baan te kunnen geven. „Het was druk maar het is goed verlopen", luidde het commentaar van de toch tevreden zijnde politiemannen uit Zeelands grootste steden, die 's avonds weer rustig met (of zonder succes) hun surveillanceroutes konden volgen. Het eiland Schouwen-Duiveland heeft een recordproduktie ondervon den. Veel meer auto's dan in voor gaande jaren bereden het eiland. Ondanks deze vergrote aanvoer van toeristische vervoersmiddelen waren de wachttijden bij het veer Anna Ja- cobapolder-Zijpe zelden meer dan een uur inplaats van de drie a vier uur van de afgelopen jaren. Deze bij zonder vlotte afvoer der toeristen werd mogelijk gemaakt omdat de twee veerponten onafgebroken voe ren. Daardoor kon soms viermaal in plaats van tweemaal een uur een overtocht gemaakt worden, enkele keren zelfs acht. De wachttijden de den zich slechts voor in de avond uren toen de vele buitenlandse en niet te vergeten Nederlandse auto's weer huistoe gingen. Deze paasdagen hebben wel duidelijk gemaakt dat velen van zins waren om de Deltawerken eens wat nader te be kijken. De nieuwe Veerse gatdam was een bezienswaardigheid bij uitstek. Het landelijke dorp Vrouwenpolder geleek de afgelopen drie dagen een klein or tina d'Ampezzo in de winter. Maar ook aan Noordbevelandse zijde wemel de het van toeristen. Dat velen ook de weg wisten te vinden naar de werken in het Zuid-Sloe bleek wel uit het gro- te aantal auto's dat de nieuwe op Del tahoogte gebrachte dijk bereed. Vol bewondering keek men naar de gigan- tische bouwput, waarin een klein scheepje» de „Delta" verzonken was als een vis op het droge. Enorme drukte was er ook in Vlis singen, Sluis, Breskens en Haamstede. De zee trok en al waagden zich slechts zeer weinigen in de baren van Wes- terschelde of Noordzee, het aantal zon- zoekers dat op de stranden neerstreek was zeer aanzienlijk. Velen namen de zaterdagmiddag om bijvoorbeeld in Middelburg wat inkopen te doen en daarna er op uit te trekken, naar de kust en het daarachter onmiddellijk liggende achterland. Ondanks de massale drukte en de reusachtige Exodus van Zeeuwen en niet-Zeeuwen hebben enkele mensen toch nog tijd gehad om ook eens geheel belangeloos aan een ander te denken, om een voorbeeld te noemen: ter gelegenheid van pasen hebben alle zieken in Kapelle een fruitmand ont vangen welke hem werd aangeboden namens de hervormde jeugdraad. De leden van de jeugdverenigingen be zorgden de mandjes thuis. Naar men ons vertelde gebeurde dit /ook elders in Zeeland en hier en daar ook op andere wijze. VEILING BERGEN OP ZOOM. 20 april. Andijvie 50—1.07, sla 21—35, witlof 471.03, komkommers 51—53, spinazie 6886, rode kool 70, rabarber 10—31, snijbonen 2,4.20, tomaten 2.90—3.90, prei 3777, aardbeien 15 —23 p. stuk, asperges 1.91 per ons. Golden De licious 58—95, Jonathan 55—57, Conférence 43—57. Op de groente- en fruitveiling te Bergen op' Zoom werden vrijdagmiddag de eerste as perges van het seizoen aangevoerd door de teler Th. v. d. Meer uit Woensdreöht. Ze wer den gekocht door de handelaar J. Witha gen uit Steenbergen voor 1.51 per 100 gram Eigen nieuwsdienst AMSTERDAM AMVJ heeft de lands titel tafeltennis geprolongeerd. Het laat ste punt kwam uit de Amsterdamse derby SmashAMVJ, die een gelijk spel (55) opleverde. AMVJ leidde aanvankelijk dank zij drie overwinningen van Onnes en één van Gimbel met Goudsmit met 52. De uitslagen waren: SmashAMVJ 55, AMVJ 2Nedlloyd 37, EendrachtWibo 46, ScyllaBatswingers 6—4, TreffersPSV 28, UBTVPovas 55. Promotie hoofd klasse: Twenty One Up 2Scylla 2 46, Ahoy Wibo 3 55, SalamandersSla Raak 82, SVEOlympia 73. Eigen nieuwsdienst UTRECHT. Bijna een half uur heeft een groot aantal reizigers van Leiden naar Utrecht zondagmiddag in een trein op een zijspoor geïsoleerd gezeten, omdat een Duits passagiertje ervan werd verdacht pokken te heb ben. Dit bleek later niet het geval te zijn. Het kind had rode hond. Onderweg had het kind, dat met zijn ouders reisde, de aandacht op zich ge vestigd doordat het hoge koorts had en rode vlekjes in het gezicht vertoonde. Het mocht, nadat de directeur van de Utrechtse G.G.D., dr. A. A. Koopal, het in het Academisch ziekenhuis had onderzocht, evenals de overige passa giers, de reis vervolgen. SINT-PHILIPSLAND. Maandag is het 354-jarig jongetje van de heer L. Kempeneers nit Hoogvliet bij Rot terdam, dat bij zijn grootouders in Sint-Philipsland logeerde, spelende van achter een wagen door een personenauto, bestuurd door C. de J. uit Groningen, gegrepen en gedood. Eerste hulp van dokter Vermet uit Nieuw-Vossemeer mocht niet meer baten. MIDDELBURG. In de dienst van Paasmorgen heeft ds. H. A. van Her waarden. Ned. Herv. predikant op 't Zand, meegedeeld dat op zaterdag 12 mei a.s. de eerste steen gelegd zal worden voor het nieuwe kerkgebouw dat thans bezig is aan de Oosterschel- destraat te verrijzen. Deze kerk zal zo als bekend de naam Ontmoetingskerk krijgen. Pasen in Westkapelle WESTKAPELLE. Door de geza menlijke jeugdverenigingen van Westka pelle werden op Eerste Paasdag op ver schillende punten in het dorp Paaslie deren gezongen. Onder leiding van mevr. A. Oosthoek-Kruijt vergaderde de Hervormde Vrouwenvereniging van Westkapelle. De avond werd gevuld met de Paasliturgie, een verhaal en de clamatie. In het Hervormd Jeugdge- bouw hielden leden van Geref. en Her vormde jeugdclubs een liturgische dienst. De heer Allewijn te Goes ver- teldë een Paasverhaal. GOES Terwijl de auto's met honderden tegelijk over de Rijksweg langs de Westerkerk zoefden en terwijl bovendien duizenden van het mooie weer genoten, hebben velen gerefor meerde jongeren uit Zeeland gisteren in de kerk zelf blij en opgewekt het Paasfeest ge vierd. Het gevarieerde pro gramma tijdens de toogdag van de afdeling Zeeland van de Bond van Geref. Jeugdvereni gingen stond geheel in het teken van de blijdschap van het Paasevangelie: de solo- en de samenzang, waarvoor een flin ke plaats was ingeruimd en de bezielende toespraak van ds. T. Spilker uit Utrecht. Het was teleurstellend, dat er in de Westerkerk zoveel plaatsen onbezet waren gebleven, maar de blijdsciiap van het Paasfeest werd daardoor niet getemperd. De jongens en meisjes, die e rniet waren, hebben ongetwijfeld veel gemist en zij, die wel aanwezig waren, hebben opnieuw kunnen genie ten van de Paasbo<jdschap, die hen op verschillende wijzen werd gebracht. De afdelingsvoorzitter, de heer J. P. Balkenende, vroeg de jongelui met een, na zijn kort begroetingswoord, AXEL. In het kader van de „Pa raat '-tentoonstelling werd zaterdag Axel voorlichtingsdag gehouden. De territoriaal commandant, overste Y. Meester, zei verheugd te zijn zulk een groot aantal burgemeesters uit Zeeuws- Viaanderen te kunnen verwelkomen alsook vertegenwoordigers uit de 011. derwijswereld. Zeeuws-Vlaanderen is wel heel erg verstoken van militair vertoon, aldus overste Meester. „We prijzen ons ge lukkig dat Axel in de persoon van de burgemeester steeds nauwe kontakten met het leger onderhoudt, wat moge blijken uit taptoe 1961 en uit paraat zelf." De commandant gaf een overzicht van de opleiding van jeugdige dienst plichtigen die thans bijna twee jaar on der de wapenen zijn. Hij belichtte di verse facetten en deelde mee dat bij de koninklijke landmacht jaarlijks 12000 soldaten een chauffeursopleiding krijgen en 5000 technisch onderricht. De ge- vechtswaarde van de militairen blijkt onder meer uit oefeningen in groter verband, maar zonder de gevechtsbe reidheid van de dienstplichtigen kan weinig worden bereikt. Overste Giazer, chef personeels pu bliciteit, vertelde dat Paraat-Axel de 42e tentoonstelling van deze reeks was. In totaal telde men reeds 700.000 bezoe kers. Naar schatting bedroeg het totale aantal bezoekers in Axel ruim 9000. De overste merkte op dat de moeilijkheid was steeds een geschikt- terrein te vin den. Aan dit probleem is -nu een einde TERNEUZEN Op tweede paasdag is aan de Terneuzenaar W. J. de Bruin ter gelegenheid van St. Jorisdag van de padvinders, de gouden Jacobsstaf uitgereikt. Dit gebeurde bij de heer De Bruin aan huis door de waarnemend districtscommissaris de heer P. v. d, Goes wegens de door de heer De Bruin betoonde goede diensten gedurende een groot aantal jaren. De onderscheiding ging vergezeld van een oorkonde, onder tekend door Prins Bernhard en de hoofdcommissaris van de padvinders. VLISSINGEN. Het op tweede Paas dag in hotel Britannia in Vlissingen door de Zeeuwse Schaakbond georganiseerde schaaktornooi ZeelandBelgisch West Vlaanderen is in een grote Zeeuw se zege geëindigd. De einduitslag werd 2512 in het voordeel van Zeeland. De gedetailleerde uitslag luidde: A. VerspoorBuysschaert 10, W. Wijnenv. d. Zande 10, C. Jansen Rik Wostijn 10, S. SandersJ. darijs 0—1, J. JansenA. Wostijn 01, J. Scheltens—T. Teebaert 01, J. Hoog- strateBallegeer 10, P. J. de Baare J. Himpens 5454, P. JongepierDe Wilde 01, L. DamenL. de Wulf 10, A. Steketeev. d. Meusch 10, K. Hol sterK. Stuble 5454, A. MabelisDe Weert 10, P. van BennekomJ. Gits 0—1, P. VijnDe Hondt 5454, F- M. van EekhoutDe Naegel 01, W. Flis- sebaalje—Kellner 10, P. DuvekotVan Hemelrijck 10, J. W. HasmanW. van Belleghem 10, A. MarinusseDe Blieck 1/254, Van LensenIsserentant 5454, L. KuylVan Heule 01, J. de Smet Douvere 5454, W. de Hoop—Caron 10, D. P. Cornelisse—Billiet 1—0, D. JoziassePeel 10, J. Blom jrv. d. Kasteele 10, B. CokLambrechts 10, VermeuleHeble 10, VerpoorteDou vere 10, D. J. BlomSanders 10, J. de EngelsmanBijl 01. A. de Ridder Mavest 10, W. Schellingv. d. Kas teele 10, W. MesmanLogier 10, J. 01, Midavaine -Hofmanvan Tuylkom Herpoele 10. De eerste partij die ten einde was, was die tussen Van Bennekom en J. Gits. die de Belgen de eerste winst op leverde. Aan de eerste tien borden was het krachtsverschil niet bijzonder groot, omdat Zeeland toen nog maar een klei ne voorsprong van 554454 had. Aan de lagere borden boekte Zeeland echter ziin grootste succes. De voorzitter van de Zeeuwse schaak bond, de heer J. Scheltens, die deze schaakmiddag geopend had, sprak de wens uit dat deze ontmoetingen ook de komende iaren weer gehouden zullen lorden. De heer W. Meeuse heeft zijn taa-k als administrateurvan het verjaardagfonds van de Herv. Kerk in Kapellle neerge legd. In zijn plaats is thans tot adminis trateur van dit fonds benoemd de heer J. Slabbekorn. Het jeugdrode kruis in Kapelle-Bieze- linge en Schore heeft juist voor de paas dagen een zending werkstukjes van de leerlinge van de lagere en kleuterscho len gestuurd naar het Delta ziekenhuis t Rotterdam. Dit was voorzien van een paas attentie. Verder werd een zending speelgoed namens deze jeugdrode kruis afdeling gezonden naar het kindertehuis „Michaelshoeve" te Bruimmen. GOES. Het jaarlijks door de Goese handbalvereniging Hellas ge- organiseerde handbaltornooi in de zaal is een groot succes geowrden. Er werd uitstekend zaalhandbal ge speeld. In poule een werd E en O uit Emmen kampioen met Hellas op de tweede plaats. In de tweede pou le heren eindigde EMM uit Middel burg als eerste met Dendermonde uit België als tweede. In poule een dames legde Hellas beslag op de eerste plaats en Marathon uit Vlis singen moest met de tweede plaats genoegen nemen. In de tweede poule dames kwam Walcheren zegevierend uit het strijdperk. Hier eindigde Ath leta uit Utrecht als tweede. Daarna begonnen de finalewedstrijden die vooral hij de heren een spannend verloop hadden. E en O en EMM speel den een wedstrijd om niet gauw te ver geten. Toen namelijk de gewone speel tijd-was verstreken was de stand 88. In de verlenging kwam EMM met 9—8 voor te staan, maar op de valreep kon E en O nog een 99 gelijkspel uit het vuur slepen. In de tweede ver lenging moest er worden gehandbald totdat er een doelpunt werd gemaakt. Het was Wisse die aan alle twijfel een einde maakte en EMM de overwinning en de eerste prijs in dit tornooi be zorgde. In de dames-finale tussen Hel las en Walcheren kon alleen Hellas het tot een doelpunt brengen dat werd ge maakt door Rita de Kok, waarmee Hel las dus de eerste prijs bij de dames behaalde. Bij de heren in de strijd om de der de en vierde plaats won Hellas met 3—2 ST. ANNALAND. De riolering en de bestrating is aanbesteed van de Tienhoven, de Noordstraat en het laat ste gedeelte van de Weststraat. Er werd als volgt ingeschreven: 1. Gebr. Johs. en J. Moerland te Sint-Annaland voor een bedrag van: 163.000,-. 2. De iirma Johs. van Vossen Zn. te Sint- Apnaland voor: ƒ156.800,-. 3. De Firma van Vossen Zonen te Sint-Anna- W. land voor een bedrag van: 149.725 - De begroting bedroeg: 149.000.-. Zodra Wertk/egund ,is' zal de firma di- 'veangmneemdAZe werkzaa™heden een aan- van Dendermonde. Een uitslag waar mee ook de wedstrijd om de derde en vierde plaats bij de dames tussen Ma rathon en Athleta eindigde en waarin Marathon de gelukkige winnares was. Opvallend in dit tornooi was het feit dat geen enkele buitenlandse ploeg, met uitzondering van Dendermonde, in de finale wist door te dringen. Vooral de dames van Colombe-Sports uit Parijs vielen bijzonder tegen. Eindstanden in dit tornooi: dames: 1. Hellas; 2. Walcheren; 3. Marathon; 4. Athleta. Heren: 1. EMM; 2. E en 0; 3. Hellas; 4. Dendermonde. Tot de sportiefste ploeg van deze middag werd Sporto uit Kruiningen uit geroepen, terwijl voor de netste kleding enzovoorts Rheydt uit Duitsland een aparte prijs kreeg. Botsing in file auto's RILLAND Tijdens de Paasdagen is de verkeersweg van Bergen op Zoom naar Vlissingen, even voorbij het spoor wegviaduct, een gecompliceerd ongeluk gebeurd. Een file auto's was onderweg naar Zeeland toen een van de wagens plotseling remde. De auto van de heer W. W. uit Rotterdam kon dit ook nog doen, maar op dat moment is een wagen ■bestuurd door F. S. uit Terneuzen aan gereden welke hierop niet bedacht was. Er volgde een botsing waarbij beide auto's flink beschadigd werden. Zij moes ten worden weggesleept. gekomen, omdat men de beschikking heeft gekregen over een mobiele expo sitiehal die voor het eerst zal worden gebruikt in Oss, de 43e plaats waar de tentoonstelling neerstrijkt. Luitenant van Warmerdam schetste nog de taak van de vrouw in de krijgs macht. In de middaguren trad een fo rum op onder leiding van burgemees ter M. C. van Dijke. ZIERIKZEE. Aan 72 leerlingen van de technische school „Schouwen-Duive land" werd het getuigschrift uitgereikt voor de cursus A of cursus B. De dag- of avondnijverheidsschool be staat uit een cursus A (zonder voorop leiding getuigschrift lagere technische school) en een cursus B (met vooroplei ding getuigschrift lagere technische school), waarbij de A-cursus drie jaar duurt en cursus B twee jaar. Voor de afdeling brood- en banketbak ken is op 11 januari de nieuwe bakkerij aan het Kerkplein in gebruik genomen. De volgende leerlingen ontvingen het ge tuigschrift Cursus A: Afdeling brood-banketbakken: A. J. Abrahamse, St. Philipsland; iA. Breeman, St, Philipsland; F. A. Breeman, St. Philips land; A. P. v. d. Est, Renesse; D. C. Eve- raers, Renesse; CL. Knop, Bruinisse en M. J. Moerland, Renesse. CURSUS B: Afdeling meta albe werk en: M. de Boer, Brouwershaven; W. v. Ham, Brou wershaven; A. L. (Mol, Nieuwerkerk; J. A. J. Stoel, Zonnemaire en I. J. v. d. Zande, Haam stede. Afdeling timmeren: Bomijn, Noordgou- we en C. J. Stouten. Kerkwerve; (1 niet). Afdeling autoherstellen: K. A. v. Ast, Zon nemaire; S. A. Bos, Duivendijke; H. Bouw man, Serooskerke en M. v. d. Have, Ooster- land. Afdeling schilderen: W. J. de Groen, Nieu- werkerk; G. A. Kristalijn, Kerkwerve; A. Rijruberg, Haamstede en A. G. v. d. Zande, Oosterland; (1 doet later examen i.v.m. ziekte). Bevorderd van cursus A naar de 2e klas: Afdeling brood-banketbakken: C. W. Kom mer, iDreischor (voorw); J. v. 't Veer, Kerk werve; (1 niet). Afdeling hout: A. J. Hage, Zierikzee. Bevorderd van cursus A naar de 3e klas: Afdeling brood-banketbakken: A. A. Theuns, Zierikzee en M. Verton, Haamstede (1 niet). Bevorderd van cursus B naar de 2e klas: Afdeling metaalbewerken: T. v. Beveren, Zierikzee; F. J. J. den Boer, Zierikzee; J. v. Dommelen, Bruinisse; J. P. Evertse, Haam stede (voorw.); J. N. P. H. Goedegebure, Kerkwerve; J. Hatzmann, Zierikzee; M. v. d. Heuvel, Zierikzee (voorw); A. Kostense, Brui nisse; J. Kostense, Bruinisse; (2 niet). Afdeling timmeren: C. J. Heijboer, Nieu- werkeïk; U. J. Neele, Kerkwerve; M. C. Pleune, Noordwelle; B. v. Popering, Nieu- werkerk; P. J. Verkaart, Zierikzee en D. J. Viergever, Renesse. Afdeling autoherstellen: C. P. M. v. Aken, Zierikzee; C. de Boer, Noordwelle; M. D. Goudzwaard, Oosterland; H. A. Jonker, Haamstede; J. Noordhoek, Burgh; A. A. Quist, Bruinisse en J. de Ronde, Bruinisse. Afdeling schilderen: 2 niet bevorderd. De cursus gezel werd gevolgd door: Afdeling metaalbe werken: H. J. V. Oeye- ren, Scharendijke; A. A. Schouwenaar, Zie rikzee; Chr. Uzelenberg, Nieuwerkerk en J. A. Zijta, Zierikzee. Afdeling timmeren: Chr. v. d. Berge, Brui nisse; N. v. d. Schelde, Brouwershaven; C. J. Tanis, Nieuwerkerk en P. W. de Waaij, Dreischor. In opleiding voor 2e monteur: Afd. autoherstellen: J. v. d. Welle. om het Paasfeest met blijdschap te vieren. „Zijn wij blij op weg te zijn naar de eeuwige vreugdedreven? zo vroeg hij. Paasfeest is het feest van de jeugd, maar die jeugd moet vol vuur en moet trouw zijn; God zoekt een jeugd, die in Hem roemt, die strijdt en die vraagt. Tijd en wereld Onder het motto „Onze tijd, onze wereld, Gods tijd en Gods wereld hield ds. Spilker daarna een boeiende toespraak. Hij herinnerde de jongelui aan de ontwikkeling van de techniek in deze tijd. Het is een mooie tijd, waar echter tegenover staat de drei ging van de grote machten. Wij staan in deze wereld. Ds. Spilker waarschuw de voor het gevaar van defaitisme. Ten diepste is het zo, dat het Gods tijd en Gods wereld is. „Zegt jullie het veel, dat Christus is opgestaan en dat wij leven uit de overwinning van Hem"?, zo vroeg ds. Spilker zijn aan dachtig luisterend gehoor. „Met Pa sen heeft de Here Jezus gewonnen. Dit betekent, dat alles anders, alles nieuw is geworden. En daarom is voor de jeugd van vandaag toch nog toekomst. Deze tijd is een geweldige uitdaging. Laten wij ons met grote haast inzetten voor God en Zijn Kerk, want ook Jezus komt met haast. En in dit verband vroeg ds. Spilker de jongens en meisjes ten slotte of zij wel voldoende denken aan de weder komst van Christus. Zang Voor deze toogdag had het bestuur zich verder verzekerd van de mede werking van de bekende zanger David Hollestelle uit Hilversum. Hij zong en kele geestelijke liederen, een paar En gelse volksliedjes en leidde de samen zang. Het waren programma-onderde len, die bij de jeugd zeer in de smaak vielen. Eigenlijk was er sprake van het trio-Hollestelle. Leen Hollestelle uit Goes bespeelde nl. het orgel, Da vid zong en zijn zoon Hans speelde enkele gitaar-soli, terwijl hij zijn va der tevens begeleidde bij de zang van de volksliedjes. De presidente van de afdeling, mej. F. A. Groot Nibbelink, verzorgde de sluiting. Zij deed dat op een indrin gende wijze en ook zij bracht de blijd schap van Pasen in herinnering, want de presidente vroeg de jongelui: wat gaan wij morgen concreet doen met die blijdschap? Achter de toog De toogdag was hiermee echter nltët ten einde. Zoals de laatste jaren ge bruikelijk is werd het programma, met een meer lichte toets, in ée avonduren voortgezet. In de aula werd een programma geboden dat klonk als een klok. Onder het motto; „Ach ter de toog" werd een smaakvol kleinkunstprogranima gebracht onder leiding van Jan Goedbloed uit Middel burg. Voor de muzikale omlijsting zorgde het gezelschap „Melodia" uit Middelburg onder leiding van L'eny de Graaf. Al met al; de gereformeerde jeugd van Zeeland mag terugzien op een geslaagde toogdag, al had de be langstelling dan ongetwijfeld veel gro ter kunnen zijn. GOES. Vijf auto's waren tweede Paasdag betrokken bij een ketting botsing in de Van de Spieghelstraat te Goes. Een personenwagen, die uit de richting Middelburg kwam, stop's voor het zebrapad om enkele voetgan gers de gelegenheid te geven over te steken. De tweede auto, een bestel wagen stopte eveneens, maar de chauf feur van een Duitse volkswagen, die daar weer achter reed, had het ken nelijk niet vroegtijdig in de gaten en botste op de bestelauto. De twee vol gende wagens botsten op hun beurt weer tegen de Duitse auto. De eerste auto, die geen schade had opgelopen, is doorgereden. Persoonlijke onge lukken deden zich niet voor, maar de materiële schade was aanzienlijk. De voetgangers konden intussen veilig de overkant bereiken VLISSINGEN Luxor Vlissingen draait sinds gisteren „Fort Yuma" (14 jaar). De film handelt over een film dat voorzien moet worden van nieuw mate riaal en verse munitie. Apachen trachten hier een stokje voor te steken en er ont wikkelt zich een heftige strijd. Bloed vergieten komt in deze film veelvoudig voor. Een wat teveel aangedikt gebeuren uit de strijd in het wilde westen zo'n eeuw geleden. SLUISKIL Het Zeeuwse wie- Ierseizoen op de weg is zaterdag in Sluiskil geopend met een koers voor amateurs en onafhankelij- ken die een massale belangstel ling trok. Miel Verstraete hield de Zeeuwse eer hoog en behaalde een vrij gemakkelijke zege; zijn enige rivaal in de eindsprint was Gerard Deijkers. Tegen het geweld van Verstraete is alleen laatstgenoemde in deze wedstrijd bestand geweest. Hieraan moet echter toegevoegd worden dat ongeveer half- koers toen de tandem Verstraete- Deijkers het hazenpad koos Fred Boonman door een lekke band werd uit geschakeld. Eigenlijk heeft alleen Henk de Waal, de winnaar van vorig jaar, serieuze po gingen ondernomen de twee vluchters te achterhalen. De Waal deed dit op zeer moedige wijze maar kreeg geen en kele steun uit het peloton zodat hij ten slotte zijn moed niet zag beloond en zich terug liet vallen in de groep. Ver straete en Dijkers gingen in hoog tem po door en namen tenslotte een volle ronde op de rest. In de eindspurt klopte Verstraete op geroutineerde wijze Deij kers met een fietslengte. Uitslag: 1 E Verstraete (Eede) 110 km in 2 uur 38 min 34 sec; 2 G Deijkers (Breda) z.t.; 3 op 2 min 10 sec E Farenhout (Spijke- nisse) 4 A Vingerling (Simonshaven); 5 W Heeren (St-Willebrord)6 B v d Bom 's- Gravendeel); 7 L van Dongen (Made): 8 N Breure (Rotterdam); 9 P van As (Roosen daal); 10 W Drost ('Rotterdam); 11 J de Vos (Roosendaal); 12 H de Waal (Axel); 13 G Karsten (Leiden): 14 J Barlen (Zevenbergen); 15 N van Ginniken (Schijf); 16 J Ouwerkerk (Rotterdam); 17 A Dulleij (Teteringen) 18 J Verburg (Kortgene. Moeilijkheden huisvesting GOES. Het is nog steeds niet ge lukt om voor de burgemeester van Goes, mr. F. G. A. Huber en zijn ge zin een passende woning te vinden. Dank zij de medewerking van een vriend van de burgemeester, is het gelukt om in Tilburg een woning te vinden voor het gezin van mr. Huber. De huisvesting in Tilburg draagt uiteraard een tijdelijk karakter. Morgen moet mr. Huber zijn woning in Nes op Ameland verlaten, omdat op die dag zijn opvolger komt. Het is niet mogelijk gebleken om in Goes op korte termijn een passende wo ning voor bet burgemeestersgezin be schikbaar te stellen. Mr. Huber werd eind december tot burgemeester van Goes benoemd. Se dert januari maakt hij om de veertien dagen de lange reis naar Ameland om de weekends te midden van zijn ge zin door te brengen. Tilburg kan als tussenstation be schouwd worden. BRUINISSE. De colleges van bur gemeester en wethouders van gemeen ten gelegen om de Volkerak- en Gre- velingendam hebben tijdens een bespre king besloten gezamenlijk een struc tuurplan te laten vervaardigen. Dit is een eerste vorm van samenwerking tus sen de tien gemeenten. Bij de bespre kingen die worden gevoerd zijn ook B. en W. van Bruinisse en St. Philipsland vertegenwoordigd. De andere acht ge meenten liggen in West-Brabant of Goeree-Overflakkee. Wanneer de ge meenteraden in principe besluiten hier aan deel te nemen en een krediet be schikbaar stellen zal aan de stedebouw kundigen, prof. Wieger Bruin en ir. W. F. Schut, opdracht worden verstrekt een dergelijk structuurplan te maken. De eerste benadering van de aan de opdracht verbonden kosten is tien dui zend gulden, met een voorschot van vijf duizend. Uitgaande van een studie-tijd van drie jaar. komen de totale kosten op dertig duizend gulden. Dit betekent, omgeslagen over ongeveer 50.000 inwo ners in dit gebied, een bijdrage in to taal zestig cent per inwoner, verdeeld over drie jaar. De gemeenteraad van Klundert zal als eerste van de tien samenwerkende ge meenten op de woensdag a.s. te houden raadsvergadering dit punt behandelen.

Zeeuwsch Dagblad | 1962 | | pagina 3