EMS Sportveld Nieuwvliet grazen gegeven te T uinbou wonderwij s R.L.M.S. Goes aan Goes viert toch feest op Koninginnedag Moskou bestudeert een nieuw Amerikaans plan MASSEE ZOON N.V. A.R. en C.H. samen in Souburg door Zeeland WINKELS DICHT OP 30 APRIL Schroder voelt wel iets Amerikaanse plan voor WIL. WAIA mm, M0T0R- MAAIMACHINE? Twee dagen wedstrijden bakkers in Goes voor weldadige! frisheid Kandidatenlijsten gemeente Baarland Oostkapellevierde kampioenschap „De dag des Heren M. Weststrate met eigen I lijst in Krabbendijke Advies aan ondernemers: Jongetje verdronken Maximale straf voor kapitein Veel belangstelling voor eindles 1. landbouwschool Oudelande „COMMISSIE BERLIJN POSITIEF IDEE" IN DE MAAND OKTOBER Contributieverhoging Groene Kruis Burgh ONTWAPENINGSCONFERENTIE NA RATIFICATIE PLOEGSCHAREN K.V.P. misnoegen over verkiezingsstrijd P.v.d.A. SANIPIE JL Afdeling Ijzerwaren en Gereedscluippen GOES eeuw óch dagblad Donderdag 19 april 1962 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. '4 SOUBURG De A.R. en de C.H.U. hebben na een samenspreking besloten met een gezamenlijke lijst uit te komen onder de naam .protestants christelijke lijst". Tevens werd besloten gezamen lijk propaganda te voeren. De lijst is als volgt samengesteld: 1. G. J. Janse (chu. zittend raadslid), 2. W. Huson (a.r., zittend raadslid), 3. Jac. Sinke (chu, zittend raadslid), 4. A. Lorier (a.r., zittend raadslid), 5 G. van Sluis (a.r., zittend raadslid), 6. L. Fran cois (chu, zittend raadslid), 7. L. W. Kodde (chu), 8. B. Koole jr (a.r.), 9. A. P. Brombacher (chu), 10. A. Maljaars (a.r.), 11. J. Cevaal (chu), 12 J. de Rij ke (a.r.), 13. J. v. d Broeke (chu), 14 P. A. v. d. Putte (a.r.), 15. J. W. van Kogelenberg (chu), 16 J. Boon (a.r.), 17. K. Faasse (chu), 18. P. Ton (a.r.), 19. J. de Visser (chu), 20. J. Looise (a.r.). NIEUWVLIET vergadering bijeen schap van burgemeester J. C. Everaar verleende een subsidie van 3,50 aan de plaatselijke afdeling van het Groe ne Kruis daar was gebleken dat het werk van de afdeling meer middelen vereiste dan de beschikbare financiën reikten. Daartoe was een verhoging van de subsidie per jaar van een rijks daalder tot 3,50. De wielersportvereniging, die sinds jaren met Pinksteren een wielerwed strijd organiseert te Nieuwvliet vroeg uit de gemeentekas een bedrag van 100,teneinde de steeds stijgende kosten op te kunnen vangen. Hoewel B. en W. de attraktieve waarde van dit wielerevenement stellig niet wilde weg cijferen, adviseerde dit college tot af wijzing van de aanvraag, omdat de ge meente steeds een beker beschikbaar stelt, wat ook geld kost. Na enige discussie werd aan de heer J. Heule, landbouwer te Nieuwvliet, de weide, welke is aangekocht voor de aan leg van een sportveld, tijdelijk voor be- grazing door zijn vee in gebruik afge staan. De heren A. F. Rosendaal (WD). J. C. Boeije en J. Quaars (bei den P.v.d.A.vonden het niet juist iemand, die reeds enige jaren de be schikking heeft gehad over het gras van deze weide uit te sluiten ten gunste van een ander. De heren voelden er veel voor zowel de heer Heule als de heer Cornells beiden terwille te zijn. Dit bleek naar het oordeel van B en W De raad, in een dit laatste bezwaar heen te stappen en onder voorzitter- met de voorgestelde afdoening genoegen te nemen. Immers er heeft steeds een allerprettigste verhouding bestaan en er is voor wat betreft het beheer van deze weg steeds prettig samengewerkt. Het zou betreurd moeten worden als deze verhouding bij het scheiden van de markt vertroebeld zou worden. De raad tijdelijke kinderspeelweide te weinig over zou blijven om aan twee gegadig den toe te kunnen staan hun vee te la ten grazen. De heer Heule zal wegens werkzaamheden aan de nieuwe dijk tijdelijk in moeilijkheden komen, om dat hij dan zijn weidegelegenheid voor zijn beesten niet kan bereiken. B en W bedoelden de begrazing van de gemeen telijke weide als tijdelijke compensatie. De drie genoemde heren stemden tegen het voorstel van B. en W. zodat de heer Heule met vier stemmen voor de be- schikking over het gras kreeg. Van G.S. is bericht binnengekomen, dat het de bedoeling is de grindweg commissie Nieuwvliet-Sluis-Retranche- ment op te heffen. Nieuwvliet zou dan eeliter in de iikwidatiekosten dienen te participeren en wel voor 2050,we gens aflossing van oude geldleningen en voor 7099,wegens de gekapitali seerde onderhoudsplicht. Hoewei tegen dit laatste bij B en W bedenkingen be staan omdat de gemeente Nieuwvliet geen enkel belang heeft bij het onder houd, stelde B en W de raad voor over BAARLAND. Voor de gemeente raadsverkiezingen in de gemeente Baar land zijn de volgende kandidatenlijsten ingeleverd: A.R. en G.S.P.: 1. P. Elen- baas, 2. M. Elenbaas, 3. I. J. van Win- gen, 4. G. Huissen, 5. A. L. Minder- houd, 6. P, Huissen, 7. M. Hoeve. Herv. Kiezers: 1. I. van Hemert. 2. J. J. Zeevaart. Gemeentebelang: 1. Hub de Vriend. 2. C. J. de Mol, 3. C. de Vriend, 4. A. Huissen, 5. J. A. de Mol. K.V.P.: 1. D. Driedijk. 2. A. Beulens, 3. Jac. de Jonge, 4. M. de Winter. Op grond van de inlevering van deze 4 lijs- ^e) ™°Selijk te zijn omdat na af ten staat vast dat de heer C. van Dam-1 PaV an. ee? gedeelte der weide als me (A.R.) niet in de raad terugkeert, nu hij zich i.v.m. zijn leeftijd niet op nieuw kandidaat heeft gesteld. Ook in Wolfaartsdijk is de jeugd- actie 10 maal 10 afgesloten. De netto- opbrengst was in totaal 1.064,46. hier van is 589,50 afkomstig van de zak geldactie en 474,96 van andere activi teiten. Onder leiding van de presidente, mevr. Mol-de Feyter kwam de afdeling Waarde van de Ned. Chr. Vrouwenbond in vergadering bijeen. Als spreker trad op de heer Bouwmeester, die een lezing hield over de Morgenlandzending. De christelijke vrouwenvereniging „Priscilla" te Haamstede heeft drie avonden voorlichting ontvangen van de actie ..Door vrouwen, voor vrouwen" uitgaande van de Federatie van Vrou welijke Vrijwillige Hulpverlening. De voorlichting werd op gedegen wijze ge geven door mevr. Van "Wijk-Vijverberg. De collecte, die te Bruinlsse is ge houden voor de Simavi heeft 402,43 op gebracht. Geslaagd voor het eerste deel van de akte landbouwhuishoudlerares: D. S. bom te Yerseke, A. J. Dalebout te Ouwerkerk, G. J. Dieleman te Water- landkerkje, J. Glerum te Vlissingen, L. Haak te Zaamslag. J. de Looff te Kort- gene. H. W. A. Luyendijk te Kloetmge, P. Mieras te Axel, A. W. Nijsse te Goes en M. C. P. Schippers te Kamperland. Allen leerling van de Vakschool voor meisjes te Goes. Door de kerkeraad der gemeente 's-Heer Arendskerke is benoemd tot ouderling-kerkvoogd de heer A. Zonne veld in de vacature ontstaan door het vertrek van de heer F. J. Burger. Te Westkapelle heeft de Emma- bloewcoRecte een bedrag opgebracht van 144. Met ingang van 1 september a.s. is benoemd tot leraar Voortgezet Alge meen Vormend Onderwijs aan de chr. Arendskerke de heer G. A. Dronkers Uit Goes. De heer P. Mechielsen, comman dant van de Rode Kruis transportcolon ne te Axel, slaagde voor het examen adjudant-onderofficier bij het Neder landse Rode Kruis. Het examen werd af genomen in Amersfoort en in Utrecht. Ook de heer A. de Schipper te Ka- pelle zal weer deelnemen aan de ko mende raadsverkiezingen. Hij komt Uit met een eigen lijst waarop behalve hij zelf nog de namen voorkomen van de heren J, J. Ganseman en C. Lepoeter Gzn. beiden ook te Kapelle. OOSTKAPELLE. De voetbalvereni ging „Oostkapelle" vierde onder voor zitterschap van dr. P. J. Bom haar kampioenschap van de afdeling 3 A m hotel „Zeelandia" met een diner, waar- aan bestuur, leden en genodigden met hun dames verenigd waren. De voor zitter heette alle aanwezigen, waaron der burgemeester F. G. Sprenger en wethouder W. K. van Nieuwenhuijzen hartelijk welkom. Tijdens het diner werd het woord gevoerd door burge meester F. G. Sprenger die het bestuur en het elftal hartelijk feliciteerde met het behaalde kampioenschap, onder toe zegging dat hij de vereniging vlaggen of iets dergelijks wilde aanbieden. Vervol gens feliciteerde de heer Jac. Lampers, mede namens zijn echtgenote, die in de rust steeds voor de thee zorgt, het be stuur en het elftal, onder aanbieding van een aantal nieuwe hoekvlaggen en grensrechtervlaggen. Vervolgens kreeg het erelid, de heer A. J. de Broekert het woord. Deze gaf een geestig verslag in dichtvorm over het wel en wee over de afgelopen jaren van de heroprichting in 1951 af tot he den. Hij liet zijn gelukwensen vergezeld gaan van een geschenk, nl. een „cup fi nal", waarin een nieuwe bal voor het kampioenselftal verborgen zat en die hij overhandigde aan aanvoerder W. J. de Korte. MIDDELBURG In de Oostkerk zal op zaterdag 21 april een avond georga niseerd worden tijdens welke de leke- spelgroep der hervormde gemeente het Paasspel ,,De dag des Heren" van Mar- tinus Nijhoff zal opvoeren. Een instru mentaal kwartet zal medewerking ver lenen. De aanvang is bepaald op half negen. Het aangrijpende toneelstuk „Korczak und die Kinder" wordt, uitgaande van de Hervormde Culturele Commissie, op vrijdag 27 april (acht uur) opgevoerd in de schouwburg. KRAiBBENDIJKE De heer M. Weststrate, die thans ook zitting heeft in de gemeenteraad, komt bij de vol gende raadsverkiezingen met een eigen lijst uit. Bij de gisteren gehouden kan didaatstelling was een lijst zonder nade re aanduiding ingediend en waarop als nummer één staat de heer M. Weststra te. De andere kandidaten op de lijst zijn: 2. A. J. Riedijk, 3. J. Nieuwenhuil ze, 4. J. Weststrate, 5. G. J. Weststrate. Ook de V.V.D., die thans niet verte genwoordigd is in de gemeenteraad, komt met een eigen lij-st uit. Deze lijst ging met deze zienswijze van B en W akkoord en besloot op genoemde voor waarden aan de opheffing van de grind wegcommissie mee te werken. Eigen nieuwsdienst ziet er als volgt uit: 1. J. de Graag. 2. J. A. van Langevelde, 3. J. P. Kake- beeke. 4. J. A. Vogelaar, 5. D. P Wou- tersen, 6 M. Griep. DEN HAAG. De zelfstandige on dernemers in het midden- en kleinbe drijf hebben het advies gekregen op 30 april voor zover de omstandighe den dat toelaten hun zaken te sluit ten. Het advies was afkomstig van de Commissie van overleg van de midden- stands-vakcentrales. De commissie gaf het omdat de dag dit jaar een bijzon der karakter heeft: de gecombineerde viering van de verjaardag van de Ko- p. ningin en het huwelijksfeest van het ko> ninklijk paar. Laatste openbare les van Muziekschool Vlissingen VLISSINGEN. De Zeeuwse Mu ziekschool in Vlissingen hield gister avond een laatste openbare eindles van het seizoen. Ruim veertig leerlingen gaven voordrachtsoefeningen op de vleugel. Enkele trio's en quatremains kwamen goed tot hun recht. Helen Weeland, Jan Wim van Soelen, Ingrid en Sacha Harms, Anneke Verhagen, Fredy Geeve, Annemarie de Korte, Car- la Macquelin, Marijke de Widt, Loes Visser en Peter Broerse leverden onge twijfeld de beste, prestaties. Ook de an deren deden hun uiterste best op de witte en zwarte toetsen. De avond werd besloten met een Spaanse dans van Moszkowsky door A. J. Theunis en H. Broerse vierhandig gespeeld. Van onze correspondent UTRECHT. De zesjarige J. P. A. van Wijnbergen is gisteren bij de tunnel van de Leideeweg in Utrecht in het water gevallen en verdronken. In het beade mingscentrum van het Academische zie kenhuis is nog alle moeite gedaan de levensgeesten op te wekken. OUDELANDE. September a.s. zal aan de Rijks Middelbare Landbouw school te Goes ook tuinbouwonderwijs kunnen warden gevolgd. Voorgesteld is, voor leerlingen die te kennen hebben gegeven, de tuinbouwrichting te willen kiezen, reeds in de eerste klas een aan tal lesuren gewijd aan het landbouw onderwijs te vervangen door specifiek tuinbouwonderricht. In de tweede klas zullen deze leerlingen dan volledig tuinbouwonderwijs kunnen volgen. Dit deelde ir. J. Versteeg, directeur van de middelbare landbouwschool gisteravond inede tijdens de eindles van de lagere landbouwschool van Oudelande. De heer Versteeg vertelde ons dat de vooropleiding voor de cursus tuin- bouwomierwijs moet zijn lagere land- of tuinbouwschool of bevordering tot de vierde klas ulo of de derde klas h.b.s. In de tweede helft van mei zal weer een dag per week. gedurende tien we ken, de voorbereidende cursus voor nieuwe leerlingen worden gegeven. Voor de eindles van de lagere land bouwschool te Oudelande, die in het dorpshuis werd gehouden, was grote be- AMSTERDAM (ANP). De voor de Scheepvaart heeft de kapitem H. B. uit Delfzijl de hoogst mogelijke disciplinaire straf opgeiegd door hem voor twee jaar de bevoegdheid om als kapitein op een zeeschip te varen, te ontnemen. De raad achtte het vergaan van de kustvaarder Heron op 16 september vorig jaar te wijten aan een „ontstel lende mate van plichtsverzuim en gro ve onoplettendheid" van kapitein B. Het ongeluk met de Heron was ge beurd op het Paternosterrif in Het Ka naal. Drie mensen waren daarbij om het leven gekomen. GOES. Ondanks het feit, dat eni ge tijd geleden de Goese Oranjever eniging werd ontbonden negens gebrek aan medewerking van de leden, ziet het ernaar uit, dat er in de Ganzestad toch op uitgebreide schaal feest gevierd zal worden op Koninginnedag. Op daar toe gedaan verzoek heeft de onlangs opgerichte Goese Jeugdgemeenschap p>a»rt zich bereid verklaard een groot gedeei- te van dit feest te organiseren. In een persconferentie, die gisteravond werd gehouden, werden de plannen voor 30 april bekend gemaakt. Tot voorzitter van de muziekvereni ging „Oosterlands. Fanfare" te Ooster- land werd benoemd de heer P. van den Berge Mz„ in de plaats van de heer J. G. Boot, die overleden is. Tot secre taris werd benoemd de heer M. Dane. Over het eerste kwartaal is te St. Annaland een bedrag gecollecteerd ten bate van de Hemava van 51 gulden. Dit is het resultaat van de busjesactie van enkele leerlingen van de school met de Bijbel. Van onze correspondent PARIJS De Duitse minister van buitenlandse 2aken, dr. Schro der, heeft gisteren te Parijs ver klaard dat hij persoonlijk niet af wijzend staat tegenover de vier punten van het Amerikaanse plan voor een oplossing van de Berlijnse kwestie. Over dat plan wordt op het ogenblik te Washington onderhan deld. Wel betreurde de minister het in hoge mate dat de vier punten voortijdig bekend geworden waren. Deze punten afzonderlijk besprekend, gaf hij als zijn persoonlijke mening te kennen dat: 1 de stichting van een internationale commissie van toezicht op de toe gangen tot West-Berlijn een gezond en positief idee was. Dat maakt het moge lijk om de toegang tot Berlijn vrij te houden. De samenstelling van deze commissie vormt evenwel een groot probleem. Daarin moet namelijk de verantwoordelijkheid van de vier mo gendheden tot uitdrukking worden ge bracht. Het is de vraag of de Russen dit principe zullen aanvaarden; O West-Duitsland reeds lange tijd voorstander was van de stichting van gemengde Duitse commissies. Reeds in 1959 heeft West-Duitsland tijdens de onderhandelingen te Genève van zijn sympathie voor dit idee blijk gegeven; de afspraak tussen de grote mo- gendheden om geen geheimen over de produktie van kernwapens en de wapens zelf aan andere landen te le veren steeds een integrerend deel is geweest van de Amerikaanse politiek. Als het ook een integrerend deel zou kunnen worden van de wereldpolitiek, GOES. Dc data lig gen nog ver in het ver schiet. maar toch is het al bekend, dat op woens dag 24 en donderdag 25 oktober a.s. in de zalen Krijger te Goes vakwed strijden voor bakkers worden gehouden, met daarbij tevens een ten toonstelling van bakke rij-benodigdheden, Dit evenement voor de bak kers wordt georganiseerd door de afdeling Zuid- Beveland van de Ned. BakkerSbond, in samen werking met en met me dewerking van het Goe se gemeentebestuur en een fabriek uit Delft. In overleg met de per manente wedstrijdcom missie van de nationale bakkersbonden zal deze gebeurtenis voor de bak- jte-s dit jaar belangrijk uitgebreid worden. Niet alleen worden Zeeuwse wedstrijden gehouden, maar daarnaast kan deelgenomen worden door bakkers van de Zuidhollandse Eilan den en uit westelijk Noord-Brabant. Boven dien is er voor de leer lingen van de bakkers cursussen uit Brielle. Goes, Middelburg, Mid- delharnis, Ossendrecht, Ouden-bosch, Terneuzen, en Zierikzeg de gelegen heid om deel te nemen aan de jeugdvakwedsrtrlj- den. Deze uitbreiding brengt met zich mee, dat nog meer kansen aanwezig zullen zijn om kennis te nemen van de vele pro- dukten, die de bakkerij naast ons brood fabri- ceert en levert en welke zorgen er worden be steed aan het bijbrengen van de nodige vakbe kwaamheid. Intussen is reeds gebleken, dat de handel voor dit evene ment grote belangstel ling heeft. Vrijwel alle beschikbare standruim te is al aangevraagd. De commissie van voorbereiding bestaat uit de heren J. de Jonge te Ellewoutsdijk (voorzit ter). F. Felius te Goes, J. Felius, Kloetinge, P. Filius, te Yerseke, J. Moerland te Krabbendij ke, E. J. Spelier te 's Heerenhoek en C. Zwartepoorte te 's Gra venpolder, terwijl als se cretaris wederom fun geert de heer J, M. Meij- ler te Goes. Ook is een commissie van aanbeve ling ingesteld, die be staat uit de voorzitters van de drie Zeeuwse bakkersbonden, t.w. de heren F. Ovaa, F. van Rle en J. M. G. v. d. Linde. des te beter. Maar het moet niet uit sluitend tegen West-Duitsland gericht zijn; A het sluiten van een niet-aanvalsver- drag tussen de landen van de Navo en de landen van het P^ct van War schau reeds een zeer oude gedachte is. Men zou zich kunnen voorstellen dat een dergelijk niet-aanvalsverdrag onder bepaalde voorwaarden nuttig zou kunnen zijn. De leerlinge van de chr. huishoud school te Bruinisse Lies de Waal had het ongeluk op school door een glazen deur te vallen. Ze kreeg wonden aan ge zicht, handen, voeten en zelfs door haar kleren heen in de maagstreek. Het hervormd kerkkoor te Bruinis se zal maandagochtend t we éde Paasdag in de hervormde kerk weer een uitvoe ring geven, die voor ieder toegankelijk is. Naast de koorzang neemt ook de samenzang een plaats in op het pro gramma. Het vierjarig zoontje van de fami lie C. Jumelet-Kik te Bruinisse kwam met hand eh arm in een elektrische wringer terecht. Deze lichaamsdelen werden ernstig gekneusd. Omstreeks negen uur des morgens zullen alle kinderen van de Goese lage re scholen met muziek worden afge haald en zich te kwart over negen ver zamelen op d.e Grote Markt. Ze zullen hier worden toegesproken door burge meester mr. F. G. A. Huber, waarna een aubade volgt. De ongeveer 2200 schoolkinderen, die zich dan op de markt zullen bevinden gaan vervolgens in optocht met muziek naar de nieuwe Goese veilinghal waar ze zullen worden vergast op een filmvoorstelling. Ook de kinderen van de kleuterscho len krijgen hun deel van het feest. Voor hen - zal er in het Schuttershof een poppenspel worden opgevoerd door 3e heer Brugmans uit Antwerpen, een bekend medewerker van de kleuterpro gramma's van de Vlaamse televisie. Na afloop krijgen zij een traktatie in de vorm van een zakje snoep. Van het avondprogramma neemt de Goese Jeugdgemeenschap een deel voor haar rekening in de vorm van een ge kostumeerde lampionnenoptocht. Voor de leukste en origineelste kostuums zijn tal van.- prijzen besehakbaarj De optoch ten zullen zien om kwart over acht en vijf voor half negen langs verschillende routes naar het centrum van de stad begeven. De routes van deze oostelijke HAAMSTEDE. Het agendapunt contributieverhoging is er ongetwijfeld de reden van geweest, dat de belang stelling voor de vergadering van het Groene Kruis te Burgh-Haamstede gro ter was dan normaal. Na het openings woord van de voorzitter, de heer G. B. Heutink, waarin de propagandistische noot niet ontbrak, bleek uit het jaarver slag, dat er ruim 700 leden zijn. Zus ter de Meyer -had 2931 bezoeken afge legd voor de ziekenverpleging, verdeeld over 68 patiënten en 81 zuigelingen. Over de financiële zij-de kon men niet zo optimistisch zijn. Er was nl. een na delig saldo van 595,82. De voorzitter merkte nog op, dat bij het uitvallen van enkele posten, het te kort nog veel hoger zal zijn. Verder zit in de rekening geen cent voor afschrij ving van het gebouw, zodat onder de kostprijs „gewerkt" wordt. Het bestuur kwam daarom met het voorstel om de contributie, die nu 6.50 bedraagt, op 8.50 pc- jaar te brengen. Met deze verhoging zal het mogelijk zijn om de rekenng sluitend te maken en om te vens een reserve te kweken. Geen der aanwezigen maaktp bezwaar tegen de ze verhoging. Eigen nieuwsdienst GENÊVE Tegenover het Rus sische ontwapeningsplan is gisteren een nieuw Amerikaans plan ge plaatst dat voorziet in geleidelijke terugbrenging van de bewapening in drie fasen onder strikte interna tionale controle van begirt tot ein de, Het Russische verhaal werd in gediend op 15 maart. De eerste twee fasen van het nieu we Amerikaanse plan moeten worden voltooid in elk drie jaar. In het voor gaande plan was alleen de lengte van de eerste fase vastgelegd. De eerste fase kan beginnen zodra de Verenigde Staten en de Sow,iet- unie het ontwa.peningsverdrag gerati ficeerd hebben; de tweede na ratifi catie van alle andere belangrijke mi litaire mogendheden. Onder die laat ste moet ook de Chinese Volksrepu bliek gerekend worden. De derde fase van uitvoering van het plan kan pas beginnen nadat alle andere landen tot ratificatie van het plan zijn overge gaan. In sommige opzichten gaat het Amerikaanse plan minder ver dan het Russische; het voorziet bij voor beeld in terugbrenging van de sterk te van de strijdkrachten van Amerika en de Sowjetunie tot 2,1 miljoen man in de eerste fa-se. In het Russische plan is dat 1,7 miljoen man. In andere opzichten is het Amerikaanse plan ook minder drastisch dan het Russische; zo bijvoorbeeld voorziet het in de eer ste fase in een vermindering van de aantallen wapens waarmee kernladin- gen naar het doel gebracht kunnen worden met dertig procent. Daarte genover staat in het Russische plan een volledige eliminatie van die wa pens. De leider van de Amerikaanse de legatie, Arthur Dean, die het plan in diende, zei dat aanvaarding ervan de mensheid in staat zou stellen waarlijk zwaarden om te smeden tot ploeg scharen. Hij wees erop d-at het plan voorziet in handhaving van de vrede ten tijde van de uitvoering ervan, en in doeltreffend toezicht op de uitvoe ring ervan. Het plan kan bijdragen tot een staking van de bewapeningswed loop, zei Dean. De leider van de Russische delega tie, Valerian Zorin, vond dat het Ame rikaanse plan weinig nieuws bevatte. Toch zou het in Moskou goed bestu deerd worden. Voor de afdeling Grijpskerke van de N.C.V.B. trad als spreker op de heer Van Elven uit Wlssenkerke. Zijn onder werp was het chr. onderwijs. De afdeling Zoutelande van de N.C. V.B. vergaderde onder leiding van mej. A. Samuelse. Ds. Van Heesen sprak over het onderwerp „Verwonde ring". De leden van de bejaardensociëteit in Aagtekerke kwamen voor de laatste maal in dit seizoen bijeen in het ver enigingsgebouw „Amicitia". De voorzit ter van het bejaardencomité, de heer F. Kodde, sprak een welkomstwoord. De heer P. de Visser Pzn. bracht een financieel verslag uit. Hiema werd door mevr. Enker uit Middelburg een lezing gehouden over Israël. en westelijke optochten zijn zo gekozen, 3at zij langs de diverse bejaardenhuizen van Goes zullen trekken. De Goese Jeugdgemeenschap verzorgt ten slotte s avonds van half elf tot elf uur op de markt een grote polonaise die geleid zal worden door wika Hiensch. Het middagprogramma voor Koningin nedag te Goes zal worden verzorgd door de Goese Sportstichting en de rest van het avondprogramma door de stichting Jeugd en Muziek. De plannen van deze stichtingen zijn nog niet geheel „rond" en zullen een dezer dagen bekend wor den gemaakt. langstelling. Talrijke ouders namen kennis van hetgeen hun jongen in de drie afgelopen jaren had geleerd en waren getuige van de uitreiking van de rapporten. Niet van de diploma's, want die waren zoals de heer D. J. Dees, uit Ellewoutsdijk, voorzitter van de commis sie van toezicht, vertelde, door bepaal de omstandigheden nog niet beschik baar. Tien jongens waren geslaagd en één moet herexamen afleggen. Elke leerling toonde een staaltje van de op gedane kennis door een beknopte inlei ding over een bepaald onderwerp uit de agrarische wereld te houden. Studie voortzetten De heer Dees stak hun hiervoor een pluim op de hoed en zei in zijn toe spraak dat het desondanks noodzakelijk is dat de jongens hun studie voortzetten door middel van cursussen, of in leder geval kennis blijven nemen van vaklite ratuur om de ontwikkeling in de land bouw te kunnen blijven volgen. Hij bood hierna zijn gelukwensen aan en over handigde de heren J. Boone en W. M. Nijsse, die respectievelijk als eerste en tweede met de beste resultaten uit de bus kwamen een boek aan namens de Z.L.M. in zijn hoedanigheid van voorzit ter van de afdeling Oudelande. De ge lukwensen namens de Z.L.M. werden uitgesproken door ir. J. Prins, secreta ris van de onderwijscommissie van de Z.L.M. Ook de heer Prins wees op het be lang van verdere vorming, door b.v. het zogenaamde vervolgonderwijs. Burge meester J. van Liere van Oudeland bood de leerling C. Harthoorn uit 's-Graven- polder, derde van de „ranglijst" een boek aan na een pittig toespraakje, terwijl de heer W. Fase, oud-directeur van de school en de heer ir. Versteeg van de R.M.L.S. te Goes ook hun ge lukwensen aanboden. De directeur van de school, tenslotte, de heer G. Groo- ters voegde een ernstig woord aan de vele vrolijke felicitaties toe. De volgende leerlingen slaagden: J. Boone, Hoedekenskerke, W. M. Nijsse Driewegen. C. Harthoorn, 's-Gravenpol- aer, P. Verhage, 's-Gravenpolder, B. Remeijnse, Ellewoutsdijk, G. Hoebeke Nisse W. Vette. Nisse. A. V. Damme en O. Schipper, Hoedekenskerke. en W de Vrieze, Borssele. Met ingang van zondag 22 april a.s. zal in de geref. kerk van Colijnsplaat de tweede kerkdienst in plaats van half drie om vijf uur worden gehouden. De te Colijnsplaat gehouden Simavi- collecte heeft 410,30 opgebracht. VAKATURE TANDARTS Schooltandverzorging op Schouwen in het gedrang ZIERIKZEE. O d .nks herhaalde pogingen is de Stichting tot Bevorde ring van dL Schooltandverzorging op Schouwen-Duiveland er nog niet in ge slaagd een andere tandarts aan te trekken om het werk, dat voorheen door cl heer H. K. Michaëlis uit Brui nisse werd verricht, voort te zetten. De Stichting blijft echter haar uiterste best doen om de tandheelkundige ver zorging van de schoolkinderen op Schouwen-Duiveland in zo goed moge lijke banen te houden. Zo lang er echter nog geen nieuwe schooltandart-s is, stelt de Stichting voor maandelijks een gedeelte der bij de Stichting aangesloten kinderen door t id'del van een speciale oproep in de gelegenheid te stellen zich door hun eigen tandarts te laten behandelen. Voor het vervoer van de kinderen zal voor rekening van de Stichting worden gezorgd. Op deze wijze wordt tijd en geld bespaard voor een reis naar de huisarts. Voor de niet bij het zieken fonds verzekerde ouders wordt erop ge vezen. dat zij voor de behandeling van hun kinderen een rekening van de huis tandarts krijgen toegezonden. Op een eventueel door deze ouders reeds ge storte bijdrage zal een reductie worden verstrekt door de Stichting. Alle ouders, of zij nu al of niet ver zekerd zijn, zullen bij de schoolhoofden moeten opgeven of hun kinderen aan deze werkwijze zullen mogen meedoen. Tevens zal hierbij moeten worden me degedeeld wie hun huistandarts is. De kinderen zullen hiertoe een ingevulde antwoordstrook bij hun schoolhoofd moeten inleveren. Het streven van de Stichting is erop gericht dat op deze wijze alle kinderen van Schouwen-Duiveland gedurende het lopende jaar behandeld kunnen worden. Zodra een nieuwe schooltandarts is aangetrokken komt deze regeling in zijn geheel te vervallen. HANSWEERT. Opnieuw is de plaatselijke afdeling der K.V.P. in de zaal Thalia" in vergadering bijeen ge weest. Hij sprak zijn genoegen uit over het verloop van de verkiezingen voor de Provinciale Staten en was verheugd dat de K.V.P. nu met 10 zetels verte genwoordigd is. Verder sprak hij als tji.» Walette Nylon beha voor teen agers. Voor gevormd en rijk met kant overtrokken, cups AA-BB 4(1.95 Deze beha óók strapless te dragen. De 3/4 cups A, B, C, zijn voorgevormd en met nylon- kant over trokken. Sw95 CONTINENTAL Bijpassend jarretellegor- deltje van beeldige Franse nylon kant. Stevige nylon voering. 6.50 Walette panty voor de moderne vrouw. Nylon tule-elastiek rekt naar alle kanten, kruipt nooit op. 's Avonds was sen, 's mor-' gens droog I 14.ss Ziehier Wala! Op en top Frans, deze elegante Walette beha 9.96 Wat een schattige kant en wat een pasvorm: de voorge vormde cups A, B of C mèt beugels geven perfecte separatie! Voila Wala: In deze Walette gaine 19.9° van nylon tule-elastiek en met satijn-nylon en kant gegarneerd, voelt U zich vlindervrij èn... zeker van een elegante lijn! (model in de taille te dragen UNDATIONS Wèg met zweetlucht en pijn lijk, branderig gevoelu kunt het nu zonder meer ver helpen met r Géén geknoei: een» per week wat SANIPIE op de voetzolen en tussen de tenen. Klootjes trekken dicht, zweetlucht stopt, de huid blijft fris en droog. Wat een opluchting voor u en uw omgeving. SANIPIE, spuitflos voor vele maanden, f2.40. SI VI*PCC nv peu H&ae Kleine advertentie* "Wala is verkrijgbaar bij: Axel: Het Walahuis, Kerkdreef 22. Goes: Mag. De Ooievaar, St, Adriaanstr. 2. Middelburg: „Elegant", Segeerstraat 6. Terneuzen: Maison Desirée, Noord straat 51-53. Vlissingen: Mag. De Ooievaar, Walstraat 125. Zierikzee: E. Kohschulte N.V., Mol 305. Overweegt U aanschaffing van een Bel ons dan op (01100-5140) en wij komen gaarne bij U demon streren. Wij beschikken over Engelse en Amerikaanse machines van eerste klasse fabrikaat in werkbreedten van 30 tot 60 cm. Opgericht in 1832. ■k Wegens inruil fe koop Renault Dauphine Model 1959. In prima staart. Garage Carels Off D.K.W. Dealer. Goes, tel. 7191. Wegens inruil te koop D.K.W. 1959 Hardtop de Lux. In staat van nie.uw. Garage Carels Off D.K.W. Dealer, Goes, tel. 7191. Weigens inruil te koop Ford Taunus 12M x 1956. In zeer goede staat. Garage Carels Off D.K.W. Dealer, Goes, tel. 7191. Wegens inruil te koop D.K.W. 1957. 4-deurs (zwart) radio enz. Met volledige ga rantie. Garage Carels Off D.K.W. Dealer, Goes, tel. 7191. Wegens inruil te koop D.K.W. 1956 Bestelwagen 1000 kg. Met rondom glas. Als nieuw. Garage Carels Off D.K.W. Dealer, Goes, tel. 7191. Wagens inruil te koop D.K.W, Junior 1961. 15000 km gelopen met roldak. Ga rage Carels Off D.K.W. Dea ler, Goes, rtel. 7191. Wegens inruil te koop Morris Minor 1000 1960. Slechts 39.000 km. gelopen als nieuw. Garage Carels Off DJC.W. Dealer, Goes, Tel. 7191 de krant voor stad en land

Zeeuwsch Dagblad | 1962 | | pagina 4