Arnemuiden prolongeerde het kampioenschap ARNEMUIDEN KAMPIOEN DOOR 1-0 OP V.V.N. Eenheid in sport is nog niet hersteld Volop spanning bij Rillandia - SSC Nieuwdorp niet naast kwam nèt Dinteloord Z.K.B.-twaalftal door Swift geklopt (8-2) NCSU doet alle pogingen, maar Op korte termijn beslissing van het CNS geëist Maandag 16 aprii 1962 ZEEUWSCH DAGBLAD VOETBAL IN VIERDE KLASSEN ZUID Good Luck weer lijstaanvoerder Arnemuiden is in kampioenstemming Opmerkelijk succes Middelburgse Damclub Vrolijke tippelaars zaterdag op stap VCK van 0-2 op 6-2 tegen Wolphaartsdijk Tjoba I versloeg Morskwartier na rommelige strijd Landelijk korfbal Tjoba versloeg Morskwartier Hengelwedstrijd Kapelle Toneel in het v W ilhelminahuis I Volleybaluitslagen „Achilles"-uitvoering Yoorrondes Rode Kruis colonnewedstrij den Instelling van toto-commissie Standpunt V.C.V. N.SJF. en toto Beslissing C.N.S. Voetbaluitslagen afdeling Zeeland Fag. 4 Van onze sportredacteur MIDDELBURG. Na een zeer sterk gespeelde competitie is Arnemuiden er wederom in geslaagd het kampioenschap te be machtigen. Dit keer betrof het de vierde klasse a, die een tikje zwakker was dan de vierde klasse van het vorige seizoen. Niettemin is de prestatie van Arnemuiden van harte een gelukwens waard. De mannen uit het vissersdorp hebben met de geprolongeerde 'on dubbelzinnig bewezen dat „rood-geel" te laag geklasseerd staat en dat in feite het predikaat „derde klasser" reeds lang gegeven had kunnen worden. Arnemuiden echter zal moeten wachten op de officiële instelling van een derde klasse zuid, die in het seizoen 19631964 haar beslag gaat krijgen. De komende competitie wordt dus zeer belangrijk. Arnemuiden heeft overigens met WN de nodige moeite gehad. Dit ge tuigt wel de uitslag: 10. Maar de overwinning was voldoende. Chrislan- dia bleef op de tweede plaats door een 21 zege op Spui, dat na de rust heftig poogde de achterstand weg te werken. Dit laatste geldt ook voor Nieuwdorp, dat in Dinteloord met 3 2 verloor na met 30 te hebben ach- tejr gestaan. Het niet-spelende AZW moest de vierde plaats afstaan aan Terneüzense Boys, dat met Mevo in Zierikzee niet zoveel moeite had. De beslissing in de onderste regionen laat dus nog even op zich wachten. Uitslagen vierde klasse a: Arne muidenVVN 10 (Arnemuiden kamp.); ChrislandiaSpui 21; DinteloordNieuwdorp 32; Me voTerneüzense Boys 13. Stand 4e klasse a: Arnemuiden 16 Chrislandia 16 Dinteloord 15 Tern. Boys 15 AZW 15 VVN 16 Spui 17 Smerdiek 15 Nieuwdorp 15 Mevo 14 51—14 39—33 38—35 52—34 39—S3 25—41 37—38 2036 21—64 In 4b verraste Wijk vrien en vijand door buurman Aalburg op eigen ter rein een gelijkspel af te dwingen. Nummer laatst tegen nummer één. Kennelijk heeft de derbysfeer Aal burg zo aangepakt dat het Wijk-doel niet meer dan één keer doorboord kon worden. Het gevolg van dit ge lijkspel was dat GGood Luck de kop weer kon overnemen, al was de zege op Krabbendijke (32) niet overtui gend. Sprang greep de laatste stro- hulm en klopte Sleeuwijk, dat zich op de ranglijst weer gepasseerd zag Arnemuiden kampioen! Voorste rij van links naar rechts: Jaap de Nooyer, Rinus van Belzen, Klaas Poortvliet, Cor de Ridder en Sjort van de Ketterij. Midden: Jan van Belzen, Noud de Rijke en Bram Meerman. Achter: Wim Schuil, Jo Becks en Wim van Belzen faanvoerderVoor zitter J. de Nooyer met mutsen Dies van Belzen fgrensrechterposeren temidden der spelers. door Rillandia. De Zeeuwen versloe gen SSC '55 met 32. Uitslagen vierde klasse b: Ril landiaSSC '55 32; Good Luck —Krabbendijke 32; Aalburg Wijk 11; SprangSleeuwijk 4—2. Stand 4e klasse b: Good Luck Aalburg Roda Boys Sprang ARNEMUIDEN. De jeug dige jans van Arnemuiden, de in dit vissersdorp zo populaire voetbalclub, staken reeds voor de wedstrijd tegen V.V.N. hun mening niet onder stoelen of banken. Gewapend met echte spandoeken marcheerden knaap jes, variërend in leeftijd van vijf tot tien jaar, reeds rond het terrein voordat de match begonnen was. De opschriften op hun linnen lap vermeldden duidelijk dat Arnemuiden ofte wel Rood-geel kampioen -zou worden deze middag. Eén hun ner was zelfs al een stap verder gegaan en droeg triomfantelijk zijn spandoek rond waarop ge schreven stond: Arnemuiden „is" kampioen. Maar zo ver was het nog niet 'taant de rood-witten uit Klun- dert gaven beter partij dan men misschien had verwacht. Na de thee toen Arnemuiden tegen de sterke wind moest optornen werd het zelfs soms nog even benauwd en werden de span- doekjes tijdelijk opgeborgen. Maar na het laatste fluitsig naal van scheidsrechter Boone stormden niet alleen de jonge maar ook de oudere fans het terrein op om hun favorieten in triomf naar de kleedkamer te begeleiden. Burgemeester A. Hack was daar één der eersten die bestuur en spelers complimenteerde met het behaalde succes. Buiten da verde het feestgezang: „Er is niets meer aan te doen, V.V.A. is kampioen". Op een versierde open wagen, voorafgegaan door het muziek gezelschap „Arne's Genoegen" maakten toen bestuur en spelers een rondgang door het dorp. De belangstelling hiervoor in het dorp was, ondanks de kou, groot. Zelfs huismoeders die al aan hun staatspensioen toe wa ren staken gauw even hun hoofd om de deur. Spelers en bestuur brachten de avond verder in gepaste ge zelligheid door in het clublokaal bij Hamelink en in Spoor■- zicht". SSC -55 Zwaluwse Boys Wijk 16 11 3 2 25 44—21 17 10 5 2 25 45—26 16 11 1 4 23 48—31 18 10 3 5 23 51—30 18 10 1 7 21 50-36 18 7 5 6 19 49—35 17 7 3 7 17 38—37 18 6 3 9 15 36—49 18 3 2 13 8 34-66 16 3 1 12 7 26—56 16 1 3 12 5 21—54 ARNEMl'IDEN. Arnemuiden heeft na een handige schijnbeweging en zijn MIDDELBURG. In de halve fina le van het clubkampioenschap van Ne derland hoofdklasse leverde de Middel burgse Damclub zaterdag- in 's-Herto- genbosch een uitstekende prestatie door het sterke Excelsior uit die plaats, kampioen van Noord-Brabant, met niet minder dan 146 te verslaan. De gedetailleerde uitslag van de belang rijke wedstrijd luidt r N. KoekenW. Lente 11. M. Koch—M. F. de Jonge 11, J. de Galan'A. Walraven 1—1, G. Gloudemans J. Strooband jr. 02, W. van EschG. Overtveld 11, J. v. d. HeuvelJ. Strooband sr. 1—1, P. GruytersD. Davidse 02, H. v. d. DungenA. A. v. d. Mark 02, J. ClementN. v. Eenennaam 11, J. v. LiemptB. J. Parinussa 02. Middelburg nam door Van der Mark scoodiT een voorsnrong en bracht 'het tenslotte door nog drie winstpartijen tot een zeer ruirne en onverwachte over-, winning. Middelburg dat dit seizoen, ge zien ook deze uitslag, over een sterk team beschikt, kan zich nu door oip twee de paasdag in ,,De Eendracht" te Mid delburg van Treebeek (de Limburgse kampioensploeg) te winnen rechtstreeks in de landelijke finale plaatsen. de belangrijke wedstrijd tegen V.V.N. die moest uitmaken of de vissers deze week de kampioensvlag konden hijsen, op verdiende wijze in haar voordeel be slist. De 10 zege was zelfs aan de krappe kant en gezien het overwicht dat de thuisclub in beide speelhelften bezat had deze zeker hoger moeten uit vallen. Beide teams hebben zich met inzet van alle krachten in de strijd geworpen, hoewel van goed voetbal bij deze stormachtige wind geen sprake kon zijn. Arnemuiden paste zich het beste aan bij de abnormale weersomstan digheden en kwam zelfs in de tweede helft met wind tegen tot diverse goede aanvalscombinaties. De rood-gelen trachtten in ieder geval de bal laag te spelen, wat de gasten nogal eens ver zuimden. V.V.N. heeft zijn sportieve plicht in deze wedstrijd uitstekend vervuld zodat de talrijke toeschouwers toch nog wel aan hun trek kwamen, omdat de span ning tot de laatste minuut voortduurde. Overigens moesten deze fans nog een extra uurtje de kou trotseren omdat er aanvankelijk geen scheidsrechter kwam opdagen. Van beide partijen kwam men toen tot overeenstemming om de lei ding op te dragen aan de heer Boone van Arnemuiden. Deze kwam dus voor een moeilijke taak te staan, maar het moet worden gezegd dat hij zich hiervan uitstekend heeft gekweten. Arnemuiden kreeg het eerst de ster ke wind in de rug. Na twee minuten moest de briljante doelman der bezoe kers Piet Ploeg een hard en gevaarlijk schot van Sjors van de Ketterij met de vuisten keren, en ook daarna werd zijn volle attentie gevraagd om het hevige offensief waarmee de vissers van stapel liepen het hoofd te bieden. Na 16 minu ten kwam Van de Ketterij op links vrij VL1SSINGEN. De Vlissingse wan delsportvereniging ..De vrolijke tippe- 1aars" organiseerden zaterdag een tocht. Het werd een groots evenement waar liefst duizend tippelaars aan deel namen. Van deze duizend die het Wal- cherse land bewandelden viel er slechts één uit. De start was bij Delta en werd opgevrolijkt door het tamboerkorps van St. Caecilia. Voor de deelnemers de jongste was vijf jaar waren er be kers en medailles. Voor de heer J. A. Vermaas uit Waalwijk, die uit de verst- afgelegen plaats kwam, was er een sur prise. De -uitslagen waren: Eerste prijs op 25 km. ..Sprang Capelie", 15 km. ..Oostlburg", 15 km. Schoolprijs ..Caspar Bersessch-ool", 10 km. „Emma" Axel, 5 km. „Emma" Axel. Tweede prijs op 25 km en 15 km ..Emma" Axel, 10 km. „Oos-fcburg". Derde prijs op 15 km. „Astrow" Souburg, 10 km. ..Casporgo" Goes. Op het sportterrein te Kapelle vond zaterdagmiddag een vriendschap pelijke voetbalwedstrijd plaats tussen Kapelle 1 en Middelburg V. Kapelle won van deze kampioensploeg met i—1* WOLFAARTSDIJK. VCK heeft za terdag; Wolfaartsdijk op eigen terrein met 62 verslagen. Het was een ver diende overwinning, omdat VCK meer wist te profiteren van het sterke wind- voordeel dan de gastheren. Wolfaarts dijk startte met de wind in de rug en een sterk overwicht. Er werd echter te weinig van de kansen geprofiteerd. Wel nam Wolfaartsdijk een 20 voorsprong door twee doelpunten van invaller-mid- voor Huisson die de plaats van A. Ver- stelle innam. Toch kreeg VCK voor rust nog de gelegenheid de stand gelijk te maken. Na de thee was VCK veel sterker. De uitvallen aan Wolfaartsdijk waren niet van gevaar ontbloot maar doel punten resulteerden er niet uit. De Kou- dekerkers waren technisch beter, combi neerden goed en schoten doeltreffend. Met nog vier doelpunten te maken won VDK tenslotte verdiend met 62. In de laatste wedstrijd tegen Veere vol gende week zullen de Wolfaartsdijkers uit een ander vaatje tappen. voorzet werd prompt door Poortvliet af gerond; 10. Dit doelpunt zou de be slissing betekenen. Want hoewel Arnemuiden sterke druk bleef uitoefenen in het resterende ge deelte van de eerste helft en V.V.N. sporadisch aan bod kwam, hieven ver dere doelpunten voor de rood-gelen uit. Ook na de rust kwamen geen van hel de teams meer tot scoren. Arnemui den bleef een veldoverwicht behouden en een schot van Poortvliet acht minu ten voor het einde had dan ook een be ter lot verdiend. GOES. Een technisch beter -spelend Tjoba 1 is er zaterdagmiddag in- ge slaagd om het Leidse Morskwartier een 26 nederlaag toe te brengen. Dit ge beurde na een rommelige strijd, die te gen het einde zelfs nog een wat on vriendelijk karakter kreeg waaraan de vreemde en dubieuze beslissingen van de scheidsrechter niet in de laatste plaats schuldig waren. Ook de in de lengte van het speelveld staande wind met kracht 7 deed veel afbreuk aan het spel. Ondanks het feit, dat de Zeeuwen in de eerste helft tegen deze wind op moesten tornen kon men reeds spoedig een veldmeerderheid veroveren. Hans Oele opende de score met een bekeken balletje (01) waarna Morskwartier met een ver schot de balans weer in evenwicht bracht. Een goedgerichte strafworp van Adri Cor-stanje betekende dat Tjoba met een kleine 12 voor sprong kon gaan rusten. Na de hervat ting kwamen de Leidenaren nogmaals op gelijke hoogte (22) maar toen zak te de felle tegenstand die Morskwartier voor de rust had geboden snel ineen. Het windvoordee'l voor Tjoba en hun betere techniek zorgde er voor, dat zij bijna voortdurend de Leidse korf kon den bestoken. Morskwartier verscheen nog slechts sporadisch voor het doel der groen-witten. Door Dien Poortvliet en Rien Steenhard werd het 24 waarna Hans Oele, door het vijfde en zesde doelpunt te maken, voor een hattrick zorgde. MIDDELBURG. In 2b leverde Ons Huis verrassend werk door Zuiderkwar tier in Rotterdam met 73 te kloppen. Actief verloor thuis met 20 van Ons Eibernest 3 en Olympiaan kon op eigen terrein niet tegen Hou Stand op (23). Swift 14—23, Sperwers 2 12—16, Ons Eiber nest 3 14—16, Hou Stand 14—16, Zuiderkwar tier 15—15, Ons Huis 13—14. Olympiaan 1310. Deetos 2 147, Actief 13—5. In 3a kWam Tjoba uit Leiden terug met een 6—2 overwinning op Morskwar tier. Phoenix bracht de moeilijke uit wedstrijd tegen Gymnasiasten tot een goed einde (35), DKC verloor onver wacht van Velox met 13 en Spartaan bracht Schiedam weer op de laatste plaats (7—1). Danaiden 1628, Phoenix 1422, Gymna siasten 15—19, Tjoba 14—18, DKC 16—17, Ve lox 15—13, Aio 15—12, Spartaan 15—8, Mors kwartier 188, Schiedam 167. DINTELOORD. Nieuwdorp heeft het de Dinteloorders in Brabant niet gemakkelijk ge maakt. Vooral na rust waren de groenwitten aardig in de meer derheid, maar de 30 achter stand bij de rust kon toch niet geheel weggewerkt worden. Niet temin is de 32 nederlaag een eervol resultaat voor de Zeeuwen. Het begin van deze levendige wed strijd was vrij sensationeel. Al in de eerste minuten konden Botoit en Van Nes van Dinteloord ternauwernood op hun doelman terugspelen, waarna in de volgende minuut de thuisclub de leiding nam door een doelpunt van Keizer, 1- 0. Nieuwdorp bestookte daarna enige tijd doelman Visser, maar zonder ef fent. Na een half uur scoorde Dinteloord opnieuw. Nu door Kamp, 20. Dintel oord veroverde een veldoverwicht en dit leidde vlak voor rust tot een derde Brabantse treffer. Met een onhoudbaar schot gaf Verhagen Traas geen schijn van, kans, 30. Ondanks deze achterstand legde Nieuwdorp in de tweede helft een be wonderenswaardig elan aan de dag, dat na een kwartier bekroond werd met een doelpunt van De Jonge. Nieuwdorp versaagde niet en oefende sterke druk uit op het doel van de tegenstander, maar succes bleef vooralsnog uit. Na een gevaarlijk Dinteloord-offensief trok Nieuwdorp ten slotte de score toch wat gunstiger. Dank zij W. de Kok, 32. Nieuwdorp ginig toen strijden voor een gelijk spel, maar dit kon Dinteloord ver hinderen. MIDDELBURGDe korfbglwed- strijd, die zaterdagmiddag ten bate van Sport Steunt Zonneveld op de Middelburgse Markt werd gespeeld tussen Swift 1 en het Z.K.B.-twaalftal heeft opnieuw de stijgende lijn in het spelpeil van de Zeeuwse Korfbalbond bewezen. Het bondsteam moest het deze middag voor het eerst stellen zonder de gerenommeerde krachten uit Tjoba 1dat evenals Swift 1 uit komt in de landelijke bond. Ondanks dit gemis heeft de Twaalftalcommis sie van de Z.K.B. een ploeg op de been kunnen brengendie vooral in de eerste helft minstens gelijkwaardig was aan de momenteel in glanzende vorm stekende Swiftploeg. Weliswaar werd het Z.K.B.-team in de tweede helft naar een overtuigende 82 nederlaag geleid maar daarvoor had het reeds zoveel uitstekende dingen laten zien dat ook dit Z.K.B.-twaalftal in het Zesbondentournooi, dat op Konin ginnedag te Zeist wordt gehouden zeer zeker niet bij voorbaat is uitgescha keld. Swift 1 begon overrompelend. Met snel uitgevoerde combinatie's werd de Z.K.B. verdediging in de eerste minu ten aan de tand gevoeld maar Herman Heupperman van Togo en Joop Schout van Swift 2 konden gesteund door Truus Buteyn en Frida Zeilmaker zich met kunst en vliegrwerk staande houden. Het ging er voor hen echter wat beter uitzien toen ook de Z.K.B.-aanval, na een aarzelend begin, ingespeeld raakte en de Swift korf ging bestoken. Hier was het echter jan Maljers die steeds het struikelblok vormde. Aan de ande re kant kreeg Bert de Vries een juweel van een kans, toen hij door een uit- werkfout plotseling vrij voor de korf kwam. Joop Schout herstelde echter ra zend snel de fout en kon erger voorko men. Toch nam Swift de leiding door Bert de Vries in de 15e minuut toen deze, practiseh onder de korf staande, wist te scoren. Niet ontmoedigd De Z.K.B.-ers waren evenwel geens zins ontmoedigd en bleven op hun beurt de Swiftkorf onder vuur houden en de treffer, die Wouter Scheltens in de veertigste minuut in deze korf deponeer de was meer dan verdiend. Sensatio neel was hierna het eerste optreden van de tweede Z.K.B.-aanval. Herman Heupperman liet Bert de Vrie enkele malen gevaarlijk zijn hielen zien doch zag geen kans deze doorbraken af te werken. Toch kon Swirt 1 nog met een voorsprong gaan theedrinken toen Bou- deling Harm de Ru even wat te veel vrijheid gaf (21). Na de hervatting kreeg het bonds team reeds in de derde minuut een uit stekende kans om de partijen weer op gelijke voet te brengen maar de toege kende strafworp werd door Truus Bu teyn naast geschoten. De in blauw-wit gestoken bondsploeg kon vervolgens te gen de straffe wind in niet meer in haar goede cadans van de eerste helft ko men. Het spel werd langzamerhand van veel minder gehalte, men kwam steeds snelheid te kort. De betere lichaams conditie van de met een been in de eerste klasse K.N.K.B.- staande hoofd stedelijke ploeg ging steeds meer afste ken. Chris van Leerdam luidde de Z.K.B.-nederlaag met een goed schot in (3—1). Geen houden meer Nadat Wim Brevet met een afstands treffer voor 41 had gezorgd kon Bou- deling de Z.K.B.-ers nog terug doen ko men op 42 maar toen was er aan de Swiftploeg geen houden meer aan. Door doelpunten van Ineke Vermeulen, Bert de Vries, Bep Joziasse en Jople Ludik- huize kwam het einde bij 82. Als voorwedstrijd voor deze ontmoe ting kwam het Walchers adspiranten twaalftal in het veld tegen Swift a. In deze wedstrijd dienden zich enkele veel belovende krachten aan. De Walcherse adspiranten waren duidelijk sterker en zegevierden met 16. Na afloop van deze korfbalwedstrij den werd de opbrengst van de gehou den collecte voor Sport Steunt Zonne veld door Voorzitter de Vries van Swift, in het clubgebouw van Swift, aan de Penningmeester van S.S.Z. overgedra gen. De opbrengst bedroeg 95.83 5 belg. francs en 30 nieuwe franse francs. KAPELLE. De hengelsportvereni ging ,,De Kanaalvissers" hield haar eerste bekerwedstrijd van het nieuwe seizoen. De animo van de zijde der hengelaars was groot. Er namen 53 personen aan deze wedstrijd deel, maar de animo van de vis om zich te laten vangen was heel wat minder groot, want in totaal werden er zestien vissen op het droge gebracht. De uitslag was: 1. J. P. Berfcschap Knook 1-85 pnit; 2. G. Heerspink 150 pnt; 3. J. P. Lepoeter 150 pnt; 4. F. Bolle 140 pnt; 5. J. Oele 135 pnt; 6. L. Geene 135 pnt; 7. P. Sinke 160 pnt; 8. L. C. Oele 50 pnt; 9. P. J. Lepoeter 50 pnt; 10. M. Zuidweg 50 pnt; 11. J. op 't Hof 50 pnt. WILHELMINADORF. Een flink aantal bezoekers heeft zaterdagavond in het „Wilhelminahuis" te Wilhelmina- dorp kunnen genieten van een sublieme opvoering door de Koninklijk erkende Toneelvereniging „Onderling Kunstge not" te Goes van het detectivespel in drie bedrijven, getiteld „Het Mannion Mysterie". Voor Onderling Kunstgenot was dit de eerste opvoering van dit stuk. Wilhelminadorp beleefde zater dagavond als het ware de première. Deze toneelavond was georganiseerd door de plaatselijke korfbalvereniging „Olympia". In zijn welkomstwoord deed de voorzitter van deze vereniging, de heer C. J. Bal, een beroep op de jeugd om lid te worden van de vereni ging, Speciaal damesleden heeft men op het ogenblik hard nodig. Aan het eind van de uitvoering bracht hij de tonelisten van Onderling Kunstgenot hartelijk dank voor de fijne avond die het de „Polderbewoners" had bezorgd. RILLAND-BATH. Rillandia en SSC '55 speelden een matige wed strijd, die echter volop spanning bood. Beide ploegen waren volkomen aan el kaar gewaagd. Met de rust konden de Brabanders en de Zeeuwen elkander nog recht in de ogen zien (11). SSG startte fel met de wind in de rug en Van Hoorn werd al dadelijk op de proef gesteld. De vleugelspelers Van Zeist en Ras en middenvoor La Grauw maakten het de Rillandia-verdediging niet gemakkelijk. Aan de andere kant waren de aanvallen echter iets gevaar lijker. Linksbuiten De Boer schoot net naast en midvoor Koster kreeg een prachtkans toen hij alleen voor doelman De Jong kwam, maar zijn schot kwam in diens handen. Toch zou Rillandia het eerst scoren en wel uit een strafschop. Rechtsback Rozenrand van SSC speelde de bal met de hand in het dik omkrijte gebied en Walraven voltrok het vonnis (10). Een spannend duel ontstond, waarbij het in de Rillandia-voorhoede riet altijd klopte door te kort spel. In de 37e minuut deed zich een obstructie- geval voor even buiten het Riüandia- strafsehopgebied. Via de hand van doel man Van Hoorn schoot v. d. Schans in (1—1). SSG bleek in de eerste periode na de hervatting het gevaarlijkst, waar bij vooral het uitstekende spel van halfspeler Van Beek opviel. Dit leid- VLISSINGEN. De uitslagen van de afdeling Walcheren van de Nevobo lui den: Matador 2—Marathon 2 1—3; M. de R. 1—MVC 2 1—3; YFC—Marathon 2 1—3; EWC 2—MVC 1 2—2; MVC 2— M. de R. 1 3—1; MVC 3—ONS 1 2—2; MVC 3—EWC 3 3—0; EWC 1—Olym pia 1 2—3; EWC 1—VC Tilburg 1-3; MVC 3—ONS 2 2-2. MIDDELBURG. De leden van de Middelburgse gymnastiekvereniging „Achilles" gaven zaterdagavond in het Schuttershof de jaarlijkse uitvoering. En het werd niet alleen een uitvoering, het was voor het laatst dat de heer J. Bal, jarenlang leider van de Achilles- gymnasten, actief aan de lessen deel nam. Hij kreeg na enkele toespraken als dankbetuiging enkele geschenken aangeboden. Na de opening door de signaalafdeling van „Achilles" kregen de toeschouwers een afwisselend pro gramma van oefeningen te zien. Meis jes en dames brachten vrije oefeningen, klassikaal brug, en knotsoefeningen op muziek. De jongens zochten het meer in lenigheidsoefeningen en bok-mat- springen. De avond werd beëindigd met een bal. de tot een treffer in de 6e minuut, keukenhof. Van Zeist bediende La Grauw van een goede pass en de Sprangse aanvals leider stelde zijn medespeler niet te leur (1—2). Na enkele vergeefse pogin gen, waarbij paal en lat een woordje meespraken, kwam na 13 minuten de gelijkmaker, een harde schuiver van De Boer (2—2). Beide ploegen gooiden er toen een schepje op en zowel Van Hoorn en De Jong moesten him talenten tonen. Na een half uur nam de Zeeuwse ploeg de leiding om die niet meer af te staan. Lambertus ging aan de haal, gaf door naar de vrijstaande Koster, die opnieuw De Jong liet vissen (32). SSC zette daarna nog alles op alles om een punten verdeling te bereiken, maar Rillandia stond dit niet meer toe. MIDDELBUHG-GOES. Bij in Mid delburg en Goes gehouden voorwedstrij den van Rode Kruis colonnes in Zee land kwalificeerden zich vier dames- en vier herenploegen voor de gewestelijke wedstrijden op 19 mei in Koudekerke. Bij de dames plaatsten zich Middel burg, Souburg, Terneuzen en de A-ploeg van Zierikzee. Bij de heren waren het Souburg, Kapelle-Biezelinge, Goes en Kruiningen. De gedetailleerde uitslagen waren voor wat de wedstrijden in het Schuttershof in Middel burg betrof: Dames: 1. Middelburg 69 (max. 75) punten. 2. Souburg 62. 3. Vlissingen 58. 4. Axel 44. Heren: poule 1. 1. Souburg 36 (maximum 50) punten. 2. Vlissingen 34. 3. Oostburg B 33. 4. Arnemuiden b 32&. Poule 2. 1. Kapelle-Biezelinge 39Vfe. 2, Arnemuiden A 38 Yi. 3. Oostburg A 34. De uitslagen van de wedstrijden in de Prins van Oranje in Goes waren: Dames: 1. Terneuzen 63. 2. Zie rikzee A. 61. 3. Zierikzee B 41. Heren. 1 Goes 45. 2. Kruiningen 44. 3. Axel B 43. 4 Kmbtendijke 37 5, Axel A 35. 6. Terneuzen 32. 7. Zierikzee 29. In 's-Heer Arendskerke hield de af deling van de N.C.V.B. haar maande lijkse vergadering onder presidentschap van mevrouw A. G. Baars-Bor. Spreker voor deze avond was de heer Pilaar, hoofd der Bescherming Bevolking, Zee land II. In 's-Heer Arendskerke werd een kollekte gehouden voor het Leger des Heils. De opbrengst was ƒ481,27. Voor de afdeling Kloetinge van de N.C.V.B. vertoonde de heer Go ossen dia's over Zwitserland en Noord-Italië. Besloten werd op 25 april een reis te maken naar Lisse met bezoek aan de Van onze sportredacteur ROTTERDAM. De eenheid in de Christelijke sportbeweging is weliswaar niet -verbroken, maar staat toch allerminst vast op de benen. Deze indruk krijgt men na een in Amersfoort gehouden vergadering van de Raad van Bestuur van de Ned. Chr. Sport Unie (NCSU) en een in Rotterdam belegde persconferentie door het dagelijks bestuur van deze Unie. Bij monde van voorzitter C. van Oosterom werd in Rotterdam erkend dat de eenheid nog niet volledig hersteld is al worden daartoe verwoede pogingen gedaan. Een bewijs daarvoor is de vergadering van Amersfoort. organisatie blijk wil geven dat de eenheid van de christelijke sportbe weging haar ter harte gaat. Ten aanzien van het VCV ligt de situa tie wat moeilijker. Het standpunt van dit verbond zal op de eerstkomende jaarvergadering van het VCV defini tief worden bepaald. Dit standpunt is op dit moment nog niet geheel dui delijk. De voorzitter van het VCV, de heer J. van der Meijde, wilde ter ver gadering niet vooruitlopen op zijn ei gen jaarvergadering en kon daarom niets concreets mededelen. De achtergronden van het geschil tus sen het VCV en de NCSU zijn voor namelijk terug te brengen tot be schuldigingen van het verbond aan het adres van de Unie. Beschuldigin gen die inhouden dat het Unie-be stuur beleidsfouten van organisatori sche aard worden verweten. Voor beelden: a. het te weinig openstaan voor eikaars zienswijze; b. het teveel trekken van bepaalde zaken in de persoonlijke sfeer; c. onvoldoende voorlichting met betrekking tot het grondvlak (de verenigingen) en ook in het algemeen; d. onvoldoende be sef voor de waarde van het werk in de toporganisaties. Duidelijk is intussen in Amersfoort vast gesteld dat het moderamen noch het bestuur van de NCSU gestreefd heb ben naar aansluiting bij de Neder landse Sport Federatie onder de hui dige omstandigheden of getracht heb ben op enigerlei wijze gelden uit de toto te verwerven. Het huidige mode- ramen en het bestuur van de NCSU blijven, althans dit werd ter vergade- ring zo voorgedragen, streven naar een volkomen zelfstandige en krach- tige Christelijke sportbeweging, In Oldenbarnevel't'S geboortestad is zeer lang vergaderd. Naar men zegt tot over'twaalven. Dit wijst erop dat het de NCSU gelukkig ernst is met het helen van de breuk, niet alleen omdat het dagelijks bestuur van een bepaalde blaam ge zuiverd moet1 worden, maar ook omdat het voortbestaan van de gehele Christelijke sportbeweging in haar totaliteit gebundeld in de NCSU daarvan afhangt. In Amersfoort is het bewaren van de eenheid in het geding geweest. Men was het erover eens dat zij noodza kelijk is om een verdere achteruit gang tegen te gaan. Het resultaat van de vergadering was dat het op 17 maart jl. wettig gekozen moderamen opnieuw het vertrouwen kreeg. Bo vendien werd door de aanwezigen met klem gesteld dat de leden van het moderamen in deze situatie hun zetels niet moeten verlaten. Daarnaast bedong de vergadering dat de bondsbesturen elkaar moeten blij ven zoeken in het verband van de NCSU. Er werd dan ook een beroep gedaan op de besturen van de Ned. Chr. Wandelsportbond en het Verbond van de Christelijke Voetbalverenigin gen om ook van hun kant de tere een heid geen geweld aan te doen. Indien men bepaalde bezwaren van persoon lijke aard had moest men terwille van die eenheid hierover heen stap pen. Verheugend was dat de vertegenwoor diger van de NCWB de toezegging deed dat zijn bond zich opnieuw zal beraden over het door hem in te ne men standpunt, aangezien ook deze Desgevraagd gaf voorzitter Van Oos- nldiïe n™<m-S de Persc<>"f®rentie een ntnil lse-rj?e van de woorden m? verifi6 .Vld'"e omstandigheden", toekomt ïari mteraard niet in de rekent! ,6 k""nen kijken, maar wel willen houden met de Itij eendf aè„kL'3 voUisdeel zich wÜzi" fnnaf» a en omtrent sport op ïïf®» e.n de voetbaltoto. Daarbij zou ten f,r„ra vo°rwaarde gesteld moe- at de NSF een bepaalde te? "„a nen dp federatie zou moe- Mreii welke aansluiting vand e NCoU aanvaardbaar maakt. Dat de NCSU worstelt met het totot- probleem en dit probleem oprecht wil benaderen moge blijken uit de instel ling van een commissie op 11 maart jl. .Deze commissie nu heeft tot taak de gehele opzet van de NSF en de toto te bestuderen en daarvoor vermoede lijk te zijner tijd een rapport uit te brengen. Vermoedelijk omdat in het bestuur van de NCSU de meningen verdeeld zijn over de vraag of het op de weg ligt van de Unie over de toto een openbare uitspraak te doen. Tij dens de persconferentie zeiden de persvertegenwoordigers desgevraagd dit laatste zeer nuttig te achten. Voor opgesteld echter dat de eenheid dan volledig hersteld moet zijn. Vooralsnog Wijst de NCSU aansluiting Ff de NSF thans af en wil zij geen toto-gelden aanvaarden. De NCSU zegt m?ment voor wat de financiën betreft uitsluitend te maken te heb- of"rt.mfi het, Christelijk Nationaal Kret uitvloeisel van het plan- Het tragische is evenwel dat de ver- NCSU—CNS enigszins vertroe- wS' fmanciële opzet van het pian-Kret bleek een verkeerde opzet te zijn geweest. Men is in een soort impasse geraakt, waaruit men nu zo snel mogelijk weer moet verdwijnen. Stilstand is achteruitgang, ook bij ac- „,?f als,deze- Zaak is voor nieuwe im- dat d„ °?e?' Fe ertoe bijdragen SF (de Nederlander weer respect voor de Christelijke sportbewe- diS c. f Si' ln bet minst de overheid, die .subsidies verleent. De kaarten liggen thans zo, dat het bestuur van het CNS op korte termijn een beslissing moet nemen over nieuw te ondernemen stappen. Doet het dit niet dan neemt de Raad van Bestuur van de NCSU de ge hele financiële affaire in han den en zal een eigen weg wor den bepaald. Daarmee zal dan het morele faillissement van het CNS getekend zijn. Laten we echter hopen dat het CNS blijk geeft over realiteitszin te beschikken. MIDDELBURG De l-f/e 1, Zaamslag I—Nieuwdorp ni a e-, C: WIK r—DiiiveIan.d I 2_3 3e"k?i, *1F" ï?r0Sk_?r,te UZeeland Sport' VI 3I2 vn* birwr»! bendijjee 'S (SSl^ESS^ Waarde I-RUlaiidia mV^. ka™!»«o).

Zeeuwsch Dagblad | 1962 | | pagina 4