„Opdracht naar beste weten uitgevoerd" Uitvoer van aardappelen drastisch beperkt DOODSTRAF VOOR JOUHAUD Plan-Bunker als gespreksbasis aangenomen A mbtenarengerecht: Geen zekerheid over formulering Minister zweeg L NORDHOFF (VAN VW) OP DE WIP Rijdend Personeel nu schrijvend personeel Ministerie: zonder inenting toch naar Nieuw-Guinea MAISON VAN WESTEN BEVAHUIS SCHRIJVERS De Moffen STOFFENHUIS PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND Met auto tegen boom Niet onbegrijpelijk - Ernstige zaken Arbeiders op tijd van brandende Noorse tanker DE MUYNCK Zie verder pag. 2 De prijsverhoging BESLUIT VAN KABINET NA DAG VAN BERAAD Interventie ten gunste van Djilas geweigerd Een dode bij ernstig ongeluk onder Echt LAATSTE NIEUWS FARÈS GAAT PRATEN MET DE GAULLE Proces begonnen tegen Cubanen GEWETENSBEZWAREN GEEN BEZWAAR WAPENARSENAAL IN ROTTERDAM NOORD PRESIDENT KOEDSI IS WEER BEREID Boerderij uitgebrand Extraatje voor personeel van Staatsmijnen BANANEN De Bilt: Onvast Directeur: J ACQ. DE SMIT; Chefred.: G. J. Breuker. Kantoren te; Middelburg, Plein 1940 nrs. 68, Postbus 26. Giro 116666, telefoon 011802009 en 4469. Goes, Lange Vorststraat 84, Postbus 4, telefoon 011006901. Vlissingen, Nieuwendijk 33, Postbus 24, telefoon 01184—3224. Terneuzen, Nieuwstraat 40, Postbus 53, telefoon 01150—3189, Zlerikzee, Havenpaxk 24, telefoon 01110—2991. Zeeuwsch Dagblad Abonnementsprijs 0,62 p. w., f 8,06 per kwartaal Losse nummers 13 cent Advertentietarieven op aanvrage Rubriek Kabouters 7 cent per woord met een minimum van 1, 17e JAARGANG No. 5129 Zaterdag 14 april 1962 ONTSLAG v.d. PUTTEN NIETIG Van een onzer verslaggevers ARNHEM. Het Ambtenarengerecht te Arnhem heeft gisteravond de heer Van der Putten in het gelijk gesteld en het ontslag op staande voet, dat minister Visser hem 28 november had gegeven, nietig verklaard. Van onze Haagse redactie DEN HAAG Minister Marijnen wil niet door de invoering van een prijsstop paal en perk stel len aan de prijsstijging voor aardappelen. Wel zal de uitvoer van aardappelen voorlopig aan zienlijk worden verkleind. De minister verwacht dat deze maatregel, waartoe het produktschap voor aardappelen heeft geadviseerd, de binnen landse prijzen zaldoen dalen. Of dat inderdaad zal gebeuren blijkt pas de volgende week, als de Rotterdamse aardappel- beurs weer gaat „draaien". Voorlopig zal niet meer dan vijftien duizend ton aardappelen mogen wor den uitgevoerd. Voor de export is eert vergunning nodig van het produkt schap voor aardappelen. Ieder expor teur kan een machtiging krijgen voor een hoeveelheid, die wordt berekend naar zijn aandeel in de gemiddelde uitvoer van de laatste vier jaar. Deze beperking is nogal drastisch. Sinds de laatste oogst werden 227.600 ton aardappelen uitgevoerd, waarvan in maart 27.000 ton. Het vorige jaar werd voor 33,6 miljoen gulden aan con sumptie-aardappelen geëxporteerd. Ne derland is hiermee een van de be langrijkste uitvoerlanden van aard appelen. Nationaal belang De exportbeperking slaat ook op de landen van de Europese markt. Het E.E.G.-verdrag verbiedt in beginsel een beperking van de uitvoer, maar in uitzonderlijke omstandigheden is die wel toegestaan. De regering meent, dat deze op dit moment aanwezig zijn. Een redelijke voorziening van aard appelen vindt zij een nationaal belang; het ontbreken daarvan door schaarste of door export zou zelfs indruisen tegen de bescherming van de open bare orde. De beperking van de uit voer naar de landen van de E.E.G. is overigens niet zo ingrijpend. Deze lan den zullen namelijk niet minder Neder landse aardappelen krijgen dan tot nu, De Vereniging van aardappelexporteurs was niet enthousiast over de maat regel van minister Marijnen, te minder omdat men de strop van 1956 nog niet is vergeten. Toen beperkte minister Mansholt de uitvoer ook. Die, tegen het advies van de organisaties genomen maatregel, bleek achteraf onjuist te zijn geweest. Er bleven aardappelen over en de driehonderd exporteurs, die Nederland heeft, zaten met een strop van miljoenen guldens. Ook de boeren De schaarste, zo zei men, is niet alleen te wijten aan het slechte weer, maar ook aan de omstandigheid dat de boeren, door de zeer slechte prijzen van vorig jaar, minder aardappelen hebben geteeld. Ook vraagt men zich in kringen van de aardappelhandel af. of schadeclaims zullen worden ingediend, als men zijn reeds aangegane verplichting in het buitenland niet kan nakomen. Is er dan een beroep op overmacht mogelijk VENLO (A.N.P.) Op de.rijksweg in Arcen is gisteren de 26-jarige heer J. Weijs uit het Limburgse Bergen met zijn auto tegen een boom gereden. Hij overleed op weg naar het ziekenhuis. In zijn overwegingen stelt het ambtenarengerecht dat onze kerheid is blijven bestaan over de opdracht die de minister aan de heer Van der Putten had verstrekt. Met name stelt het ambtenarengerecht dat het er geen zekerheid over heeft dat Van der Putten inderdaad in zijn rapport aan de minister de officieren moest noemen die in het voormalig Nederlands-Indië gecollaboreerd hadden en die thans nog op vitale posten bij ons leger in functie zouden zijn. Het ambtenarengerecht houdt het dus voor mogelijk dat de beide departementsambtenaren Peijnenburg en Krans die op 6 november in opdracht van de minister de heer Van der Put ten volledig moesten inlichten omtrent zijn opdracht niet volstrekt duidelijk zijn geweest. Het Ambtenarengerecht achtte het niet onbegrijpelijk, nu op dit punt on zekerheid bestaat, dat de heer Van der Putten de door de minister gegeven op dracht seer ruim heeft opgevat. Hier bij haalt het Ambtenarengerecht de aan hef van de brief aan die de heer Van der Putten aan de minister schreef toen hTj de opdracht aanvaardde. Daarin schreef de heer Van der Put ten over het doen van schriftelijke op gave van namen van officieren die zich in het voormalige Nederlands Indië aan collaboratie zouden hebben schuldig ge maakt en ook na de capitulatie van Ja pan onregelmatigheden zouden hebben gepleegd", alsmede „opgave van de fei ten waaraan deze officieren zich hebben schuldig gemaakt." Het Ambtenarengerecht vindt het niet onbegrijpelijk dat de heer Van der Putten de hem gegeven opdracht zo heeft opgevat, nu de minister toonde de kwestie van zodanig gewicht te achten, dat een uitgebreid onderzoek zal volgen. Niet gesteld kan worden, aldus het Ambtenarengerecht, dat de heer Van der Putten redelijkerwijze de bedoeling van de opdracht had kunnen en moe ten begrijpen zoals in het verweer van de minister werd gesteld. In de motivering van de uitspraak zegt het Ambtenarengerecht dat het een onderzoek moest instellen naar aan leiding van het artikel in het Algemeen Dagblad. Dat artikel was namelijk voor de minister aanleiding geweest van de heer Van der Putten namen te eisen. Hoewel de heer Van der Putten zich van het artikel in ons blad distantieer de en wel in het bijzonder voor wat be treft de beschuldigingen van hoogver raad en collaboratie, moest hij wel toe geven dat de strekking van dit artikel niet onjuist was. Het Ambtenarengerecht stelt dat er voor de minister alle reden was om de heer Van der Putten na het artikel in ons blad te doen horen. Voor de heer Van der Putten was er alle reden om te verwachten dat hij ten departemente was ontboden naar aanleiding van dit artikel. De wijze waarop zijn naam in dat artikel was genoemd mocht hem doen vermoeden dat hij dienaangaande ter verantwoording zou worden geroe pen. Het was alleszins begrijpelijk, al dus het Ambtenarengerecht, dat de heer Van der Putten er prijs op stelde dat daarbij zijn raadsman aanwezig zou zijn. Het Ambtenarengerecht neemt aan dat de departementsambtenaren Peij nenburg en Krans de heer Van der Putten en diens raadsman een ver keerde voorstelling van zaken hebben gegeven toen zij mr. Geleynse niet tot het gesprek op het ministerie toelieten met de mededeling dat het slechts om enkele inlichtingen ging. Daarmee hebben deze ambtenaren volgens het ambtenarengerecht een in druk van de bedoeling van het gesprek gegeven, die niet geheel aan de werke lijkheid beantwoordde. Uit de schriftelijke vragen die deze ambtenaren hadden meegekregen blijkt dat het de bedoeling was, de heer Van der Putten vragen te stellen over zeer ernstige zaken en hem een verklaring te laten ondertekenen die mogelijk ver strekkende gevolgen zou kunnen heb ben. Naar de mening van het Ambtenaren gerecht is niet vast komen te staan dat het ook bij dit gesprek, dat het karak ter van een verhoor ter verantwoor ding had, gin.g om officieren die had den geknoeid en die thans nog op vi tale posten bij de Koninklijke Land macht in functie zijn. Zie verder p»g. 11 Het eerste bericht over de nietigverklaring van het ontslag van de heer Van der Putten is gisteren ijlings van het' telex apparaat in het perscentrum Nieuwspoort het Binnenhof overgedragen naar het ministe rie van verkeer en waterstaat. Daar werd in de Trèveszaal de ministerraad over Nieuw-Guinea gehouden. Minister Visser had na lezing van het bericht geen commentaar. Hij wilde de vol ledige tekst van de uitspraak afwachten. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM. Bijna driehonderd mensen moesten gisterochtend in al ler ijl de brandende Noorse tanker Nordbo verlaten. Het schip lag in een drijvend dok van Wilton-Feijen- oord te Schiedam. De massale uit tocht geschiedde ordelijk, waardoor verdere ongelukken uitbleven. De Schiedamse brandweer en de be drijfsbrandweer bedwongen met bij na vijftig slangen het vuur. De ruim negenduizend brt. metende Nordbo lag voor uitgebreide reparatie- werk en voor grote „survey" op de Schiedamse werf. Om tien uur brak brand uit doordat tijdens het lassen olieresten op de tanktop vlam vatten. Het vuur breidde zich toen snel uit over de gehele machinekamer. Aan boord waren ongeveer 250 werk lieden van Wilton-Fijenoord en onder aannemers, alsmede de circa dertig bemanningsleden, vair wie er enkelen hun vrouwen op bezoek hadden. Ieder een werd gelast zo snel mogelijk het schip te verlaten, omdat gevaar voor ontploffing niet denkbeeldig was. Vlug optreden De brand breidde zich uit tot over twee dekken gelegen verblijven boven de voorzijde van de machinekamer. Het vlugge optreden van de brandweer ploegen kon niet voorkomen, dat daar aanzienlijke schade werd aangericht. Om half twaalf was de brand geblust. De bemanningsleden en hun vrouwen werden ondergebracht in het gebouw De Sluus op het werfterrein. In dit voor bewoning geschikte huis zullen zij verblijven zolang het herstel van de hutten duurt. (Ingezonden mededeling) %U bent altijd 'welkom bij "h Uw speciaal adres voor HEREN- en KINDERKLEDING Lange Vorststraat Goes L. Vorststraat 64 GOES voor tong en oudl Rijke keuze regen- en winteriassen BIJ ons lage prijzen goes h®'® familie t In de Lange Vorststraat, t.o. „Berco" OPTIEK F0T0HANDEL Ganzepoortstraat 3 - Goes - Tel. 5214. Van onze correspondent PARIJS Na twee en een half uur te hebben beraad slaagd heeft de bijzondere krijgsraad te Parijs de ex-ge- neraal Jouhaud ter dood ver oordeeld. Hoger beroep is niet mogelijk; de veroordeelde kan zich alleen nog tot de president van de republiek wenden met een verzoek om gratie. Men verwacht niet dat hij dat zal doen. Van de publieke tribune werd Leve Jouhaud ge schreeuwd toen het vonnis werd voorgelezen. Voor het eerst 11a lange, lange tijd heerste gisteravond vreugde in huize Van der Put ten. Glunderend ontvingen de heer F. H. van der Putten en zijn vrouw het bericht dat het Ambtenarengerecht het ontslag dat minister Visser hem had verleend, nietig had verklaard. Van onze correspondent BONN De directeur-generaal van de Volkswagenfabrieken in Wolfsburg, Heinz Nordhoff, zou op de nominatie staan om door de Westduitse regering aan de kant te worden gezet. Oorzaak van het diep gaande verschil van mening tussen regering en Nordhoff is de jongste prijsverhoging van de volkswagen. Bijzonder hardnekkig gaat de mi nister van economische zaken prof. Erhard tekeer tegen de prijsverho gingen in de automobielindustrie in het algemeen. In de Bondsdag in Bonn werd hij daarbij van alle kan ten flink gesteund. Reeds zijn er voorstellen op tafel gekomen waar in geëist wordt dat de prijsverho gingen bij de Volkswagenfabrieken ongedaan worden gemaakt. Erhard zelf zal direct na Pasen contact met de leiders van de automobielindus trie opnemen. Hij wil persoonlijk trachten de prijsverhogingen te re duceren en als het kan zelfs onge daan te maken. Nordhoff geldt als de man die de uiteindelijke beslissing heeft geno men om de prijzen van de volks wagens te verhogen. Noch de rege ring in Bonn, noch de regering van de deelstaat Neder-Saksen, die be schouwd kunnen worden als de grootste aandeelhoudsters van de onderneming, waren op de hoogte gesteld door Nordhoff. Over zijn ontslag wordt alom gepraat, als zijn opvolger wordt de naam van prof. Ofterin, de president van de West duitse spoorwegen, genoemd. Van onze parlementaire redacteur DEN HAAG De Nederlandse regering heeft de voorstel len van de Amerikaan Ellsworth Bunker aanvaard als grondslag voor verder overleg niet Indonesië. Dat is de gevolgtrekking uit de korte mededeling, die tegen middernacht werd verstrekt over de ministerraad, die de hele dag in beslag had genomen. ,De ministerraad", zo werd offi cieel bekend gemaakt, „heeft zijn standpunt ten aanzien van de voor stellen bepaald en zal dr. J. H. van Roijen, de Nederlandse ambassadeur in de Verenigde Staten, van bepaal de instructies voorzien". Gezien de lange duur van de beraadslagingen zullen in deze instructies wel enkele amenderingen op het plan-Bunker vervat zijn. De voorstellen van Bun ker schijnen daartoe wel ruimte te bieden. Even te voren had minister-presi dent prof. De Quay, toen hij de ministerraad verliet, aangekondigd dat een korte verklaring te verwach ten was. Hij zei wel te veronderstel len „dat de journalisten intelligent en slim genoeg zouden zijn daaruit hun gevolgtrekkingen te maken". Ambassadeur terug Aan de verklaring is van de zijde van het kabinet geen enkel commen taar meer toegevoegd. Wel werd meegedeeld dat dr. Van Roijen morgen naar Washington" zal terug keren.,, De ministerraad was om tien uur 's morgens begonnen, zoals gewoon lijk in de Trèveszaal van het ministerie van verkeer en water staat. Alle ministers waren aanwe zig. Ook de staatssecretarissen Van Houten (buitenlandse zaken), Bot (binnenlandse zaken) en Calmeyer (defensie) woonden de besprekin gen bij. Die hebben de hele dag geduurd, slechts onderbroken voor een lunch en een dinerpauze. De ministers maakten nogal een opgewekte in druk. Toen zij het ministerie voor de lunch verlieten waren zij in een ge zellige stemming. Minister Zijlstra klopte minister Luns op de rug toen zij naar buiten kwamen. Compromis Minister Luns en de staatssecre tarissen Van Houten en Bot zijn pas weer omstreeks half tien aan het avondlijk beraad van het kabinet gaan deelnemen. Mogelijk werden tussen kwart over acht en half tieh, buiten aanwezigheid van deze drie, enkele problemen in het kabinet be handeld die niet direct met Nieuw- Guinea te maken hadden. President Soekarno heeft gisteren weer krijgszuchtige dreigementen laten horen. Hij heeft zijn militaire commandanten opgedragen de pa raatheid op te voeren, opdat op elk gewenst ogenblik uitvoering kan worden gegeven aan zijn „allerlaat ste bevel". Die opdracht heeft hij nodig ge- Van onze redactie economie ROTTERDAM. Ongeveer twee duizend brieven hebben machinisten en conducteurs gezonden naar de directie van de N.V. Nederlandsche Spoorwegen in Utrecht, vertelde de secretaris van de vakvereniging Rij dend Personeel N.S., de heer G. H. Wieman. De voorlichtingsdienst van De Spoorwegen deelde mee dat er tot gistermiddag zestienhonderd brieven waren binnengekomen. De leden van Rijdend Personeel vragen de directie hun vakvereniging te erkennen en dus toe te laten tot de onderhandelingen over de lonen en andere arbeidsvoorwaarden. De Gids, het orgaan van het Chris telijk Nationaal Vakverbond meent dat de actie van Rijdend Personeel alleen een extraatje voor de posterijen bete kent. Het blad noerpt de plannen tot het voeren van een modelactie „onneder- lands gedoe". „Men zou in plaats van over een modelactie beter kunnen spre ken van sabotage" schrijft de Gids, die gelooft dat de overgrote meerder heid van de spoormannen zich hier voor niet zal laten lenen. De voorzitter van Rijdend Perso neel. de heer J. Gijsbertse, en de se cretaris hebben gistermorgen van de (Ingezonden mededeling) BRILLEN BANDAGES EL. KOUSEN sinds 1893 goes en MIDDELBURG chef exploitatie van N.S., mr. H. D. C. Ittmann, te horen gekregen dat een stiptheidsactie volkomen in strijd is met de geest van het reglement. Hij waarschuwde de bestuursleden voor de persoonlijke gevolgen, die het pro clameren van een dergelijke actie zou kunnen hebben. De afdelingsbestuurders van de vak vereniging hebben dit standpunt van de Spoorwegen vernomen van de dis trictsinspecteurs. BELGRADO (AFP, AP). De po gingen van de Amerikaanse uitgever William Jovanovic om bij de Zuidsla- vische regering ten gunste van Milovan Djilas, die vorige week zaterdag op nieuw in hechtenis werd genomen, te oordeeld „omdat er geen aanwijzin gen zijn dat Nederland de kwestie vreedzaam wil bijleggen door het bestuur over westelijk Niéuw-Gui- nea aan Indonesië over te dragen". Die overdracht noemde hij de enige weg om de betrekkingen tussen Ne derland en Indonesië te normali seren. Van onze correspondent ECHT De vijftienjarige G. Peters uit Brunssum is gisteren in het zieken huis van Sittard bezweken aan zijn won den, die hij eerder op de dag had opge lopen bij een frontale botsing op de rijksweg RoermondSittard onder Echt. Bij dat ongeluk werden nog vijf mensen gewond, van wie drie ernstig. Een bus die de rijksweg wilde verla ten, had voorgesorteerd om linksaf te slaan en wachtte midden op de rijbaan om tegenliggers voorrang te geven. Een achter de bus rijdende Duitse vrachtwa gen schoot de bus onverwacht aan de lin ker kant voobbij. Een Volkswagenbusje dat van de andere kant kwam. was al zo dicht genaderd dat een frontale bot sing met de vrachtwagen niet meer was te voorkomen. De vijftienjarige jongen moest uit het wrak van het busje worden gezaagd. Het verkeer op de rijksweg heeft urenlang stilgelegen. Ga in de collectebus kijkenCharles of je nog een knoop van deze grootte kunt vinden. PITTSBURGH (Reuter) De groot ste Amerikaanse staalindustrie, U. S. Steel Corporation, heeft de verhoging van de staalprijs ongedaan gemaakt. Nu Bethlehem Steel al eerder op de avond een dergelijke maatregel heeft bekend gemaakt, kon U. S. Steel uit concur- rentie-overwegingen niet achterblijven. PARIJS Farès, de president van het voorlopige bestuursorgaan van Algerije, dat gisteren zijn eerste officiële werk bijeenkomst heeft gehouden, zal de vol gende week naar Parijs gaan en door president de Gaulle op het Elysée worden ontvangen. Farès heeft zelf om dit onderhoud ge vraagd. In dit verband zij opgemerkt, dat hij vier weken geleden nog in een Franse gevangenis zat omdat hij de be langrijkste financier van de F.L.N. in Frankrijk was. MIAMI (Reuterl. In de Cubaanse stad Santiago is donderdag een proces begonnen tegen een aantal Cubanen die worden beschuldigd van pogingen om het bewind van Fidel Castro omver te werpen. De beklaagden hadden, aldus radio Havanna, plannen gesmeed om een electrische centrale in de lucht te laten, vliegen. De openbare aanklager heeft gevange nisstraffen geëist van vijf tot dertig, jaar. Van onze Amsterdamse redactie AMSTERDAM. Het ministerie van defensie meent dat een soldaat, die vrijgesteld is van inenting omdat hij daartegen op grond van zijn gods dienstige overtuiging bezwaren heeft, toch naar Nieuw-Guinea kan worden gezonden. Volgens de geldende voorschriften moet iedere militair, die daar heen gaat, injecties ontvangen tegen pokken, cholera, typhus, paratyphus- en eventueel ook tegen tuberculose. Deze regel is actueel geworden omdat een negentienjarige soldaat uit het legerkamp Oirschot, die zeer binnenkort zal worden uitgezonden naar Nieuw-Guinea, zich tegen zijn vertrek verzet omdat hij in decem ber van het vorige jaar van inen ting is vrijgesteld. Adviseurs van de jonge man menen dat hij gelijk heeft temeer daar in een boekje, dat hem door zijn commandant is Van een onzer verslaggevers ROTTERDAM. Een 24-jarige schil der uit Rotterdam heeft jaren een uit gebreid wapenarsenaal in huis gehad. De man, C. M„ is voorlopig opgeslo ten wegens verboden wapenbezit. Uit zijn huis in het noordelijke stads deel kwamen een Amerikaans machine pistool, twee stenguns, zeven geweren, twee revolvers, een pistool, een grote partij steekwapens waaronder bajonet ten en krissen en een ongeregelde par tij munitie tevoorschijn. Hij was zo dol op wapens, zei hij. DAMASCUS f AT'-PIGeneraal Abdel Zahreddin, de opperbevelhebber van de Syrische strijdkrachten, heeft gisteren in een radiorede meegedeeld dat president Nazem el Koedsi zich bereid heeft ver klaard het ambt van staatshoofd weer op zich te nemen. President Koedsi zal vandaag via radio genomen, ie Damascus een verklaring afleggen intervenieren zijn op een weigering af- Generaal Zahreddin fj1 mzljn toe- gestuit. De uitgever had aangeboden het boek van Djilas „Gesprekken met Stalin" niet te publiceren, als Djilas zou wor den vrijgelaten. „Het wel of niet publiceren van het materiaal van Djilas vermindert diens schuld en verantwoordelijkheid niet", aldus de Zuidslavische regering. Eigen nieuwsdienst RUINEN. Een eeuwenoude boerde rij in Stuifzand is gisteren afgebrand. Het gezin A. Mulder dat er woonde, kon alleen het vee redden. Een buur man, de heer W. Kleine, die hielp met het naar buiten brengen van de dieren, brak in de baast een been. zei in spraak dat het grondwettelijke en de mocratische bewind in Syrië is hersteld en dat het leger zich voortaan aan zijn voornaamste taak zal wijden: de verde diging van het Syrische grondgebied, HEERLEN ANP1 Het personeel van de Staatsmijnen krijgt binnenkort een extraatje dat gelijk is te stellen met negen dagen loon, De hoofddirectie van de Staatsmijnen heeft daarvoor uit de bedrijfsresultaten over 1961 een bedrag van negen miljoen gulden uitgetrokken. uitgereikt, staat dat de legerleiding het geven van injecties beveelt om dat zij geen enkel risico wil nemen. Het ministerie van defensie heeft inmiddels laten weten dat soldaten, tegen wier inenting van medische kant bezwaar wordt gemaakt niét naar Nieuw-Guinea gaan. Mensen die tegen inenting gewetensbezwa ren hebben gaan, zo is namens de commandant van de jongeman ge zegd, wel en voor eigen risico. PER SCHIP De eerste 800 Nederlandse militai- v ren, die per schip naar Nieuw-Gui nea zullen worden vervoerd gaan volgende week donderdag met de Zuiderkruis weg. De dag tevoren mogen de familieleden tussen vier uur 's middags en negen uur 's avonds afscheid nemen. Dat ge beurt in enige legerplaatsen op de Veluwe en in Brabant. De Zuiderkruis moet vandaag onder commando van kapitein W. F. J. Moerzer Bruyns in Amster dam terugkeren van een reis om de wereld. De honderd nog aan boord zijnde passagiers zullen in hoog tempo bij de etablissementen van de Maatschappij Nederland worden ontscheept. In New York, Miami en Southampton zijn al eer der passagiers van boord gegaan. (Ingezonden mededeling) jeiekejl' De weersverwachting; van het K.N.M.I. in De Bilt, geldig; tot van avond: Wisselend bewolkt met enkele ver spreide buien. Ma tige tot krachtige wind tussen noord en noordoost. On geveer dezelfde temperaturen als gisteren. MIESJE: ZaI >k de kachel al uitlaten? M

Zeeuwsch Dagblad | 1962 | | pagina 1