Lees morgen de LEXINGTON^ PUBLICATIE KRIS SKra. Scherpe discussie rond aanschaf veegmachine Zeeuwse plattelandsvrouwen in juni naar Engeland Belgen zoeken emplooi rond het Veerse Meer DERBY IN DUINSTREEK ZEEMEEUWEN-BURGH door Zeeland Eigen bureau voor V.V.V. Haamstede? Beperkt programma in eerste klasse Tjoba naar Leiden Vrijdag 13 april 1962 Meer Hollandweek in Scarborough Babbelaars bakken Onderwij zer o.l. school Cadzand nam afscheid Rode Kruis boottocht Mevr. Scherphuis cellist Hongersnood Kandidatenlijsten in Ovezande RAAD KRABBENDIJKE Voorstellen van B. en W. Reorganisatie van brandweer in gemeente Brouwershaven Flipland blijft lid Centrale Dienst Hervormde jeugdraad kreeg beschikking over gezellige ruimte Korfbal op Schouwen Scapinoballet heeft eigen West Side-story Westerschouwen bracht 1600 gulden bijeen ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 5 KRUININGEN Twaalf Zeeuw se plattelandsvrouwen zullen in de eerste week van juni naar Scarborough in Noord-Engeland vertrekken om daar haar mede werking te verlenen aan een Ne derlandse tentoonstelling, die zes dagen zal duren. Dat een twaalftal dames van de afdeling Zeeland van de Ne derlandse Bond van Plattelands vrouwen een deel van de organi satie van die expositie-week in Scarborough op zich zou nemen was reeds zekerheid geworden en gisteren tijdens de algemene voor jaarsvergadering in Kruiningen die werd bijgewoond door enige honderden bewoonsters van het Zeeuwse platteland en o.a. burge meester Schipper, werden de plan nen voor het eerst bekend ge maakt. Omdat de Deltawerken momenteel bij de Engelsen in de belangstelling blijken te staan wordt bij de Holland-week in Scarborough vooral de nadruk gelegd op de provincie Zeeland, waarvoor dan een beroep werd gedaan op de Zeeuw se dames. De secretaresse van het provinciaal bestuur, mej. A. van der Leeden, ver telde gisteren haar enthousiaste toe- hoordsters voor deze vergadering uit alle delen van Zeeland naar het Krui- ningse dorpshuis getrokken dat er o.m. een hoerenkamer wordt ingericht, waarvoor het Zeeuws Museum in Mid delburg een niet onbelangrijke hoeveel heid materiaal zal verstrekken. Boven dien wordt er dageüjks een show gehou den van traditionele Zeeuwse kleder drachten en de Engelse dames zullen kunnen aanschouwen hoe een rasechte HAAMSTEDE. In de vergadering van de Vereniging voor Vreemdelingen verkeer Bur gh-Haamstede heeft de voorzitter, de heer N. Lysen, meege deeld, dat thans ruim 200 personen van het eiland een zomerhuisje hebben neergezet. ,,De steeds groter wordende drukte maakt het noodzakelijk, dat er zeer snel een eigen bureau met perso neel zal moeten komen", zo zei de voorzitter. Ook kon hij meedelen, dat de contri butie geregeld is en dat thans een ba sisbedrag bereikt wordt van totaal 4000 gulden. De heer C. B. Blom werd in het bestuur gekozen. Vervolgens gaf de directeur van de provinciale V.V.V. de heer G. W. Oskamp een kort overzicht over het congresprogramma op 10 mei a.s. Zoals bekend staat dit congres ge heel in het teken van de Grevelingen. De heren J. F. v. d. Berge en M. P. Dijkman hadden twee grote houten borden opgesteld, waarop duidelijk de Westhoek met tevens Haamstede eo Burgh tot in onderdelen was getekend. Tijdens het seizoen krijgen deze werk stukken een plaats achter glas in Haamstede. Ook zullen gedurende het seizoen enige aanwijsborden geplaatst worden. Na de pauze vertoonde de heer J. F. J. v. d. Berge een serie dia positieven over het vakantie-oord Mal- lorca. CADZAND. Een dezer da.gen vond het afscheid plaats van de heer I. W. van Nieuwenhuijzen, onderwijzer aan de openbare lagere school te Cadzand in verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. 's-Middags werd op school afscheid genomen, waar de leerlingen met de oudercommissie leden, het toestuur van de vereniging Volksonderwijs afdeling Cadzand en eni ge kennissen zich hadden verzameld in de gymnastiekzaal. De heer en me vrouw Van Nieuwenhuijzen werden door het hoofd der school, de heer P. A. Vermeulen, verwelkomd en toegespro ken. Door de leerlingen werd aan de heer Van Nieuwenhuijzen een werkbank aangeboden, terwijl mevrouw Van Nieuwenhuijzen een boeket bloemen in ontvangst mocht nemen. 's Avonds werd officieel afscheid ge nomen in de raadzaal van het .gemeen tehuis. waar het college van burge meester en wethouders, de inspecteur van het lager onderwijs in de inspectie Middelburg, het onderwijzend personeel en enige kennissen van het echtpaar Burgemeester J. A. Leenhouts opende deze bijeenkomst en s,prak de hee'r Van Nieuwenhuijzen toe. „Dat U in uw hart Zeeuwsvlaming bent gebleven is wel gebleken, doordat u, na in uw Nieuwvliet uw loopbaan te hebben aan gevangen en na vervolgens in Holland te hebben gewerkt, wederom in 1957 naar uw geboortestreek bent terugge keerd. Aangezien u meer dan 46 jaar het onderwijs hebt gediend, hebt u daarin vele veranderingen zien voltrek ken." -- Hij bracht de heer Van Nieuwenhuij zen vervolgens hartelijk dank voor het- geen hij "voor de school heeft betekend en ook voor het vele werk buiten schoolverband als yoorzitter van Volks onderwijs afdeling Cadzand en voorts als voorzitter of bestuurslid bij diverse feestelijkheden. GOES. In aansluiting op ons ver slag van de kringvergadering van het Rode Kruis kunnen wij nog meedelen, dat voor de jaarlijkse boottocht met chronisch patiënten een bedrag van maximaal 10000 gulden ter beschikking is gesteld uit de opbrengst van de Zeeuwse collecte, die gehouden is on der auspiciën van de Federatie van Vrouwelijke Hulpverlening in Zeeland. Het bedrag is niet afkomstig uit de middelen van de Stichting Zeeland voor Maatschappelijk en Cultureel Werk. MIDDELBURG. - Mevrouw J. M Scherphuis-Voogt uit Goes zal als cel liste optreden tijdens de wijdings- dienst, die de zaterdag voor pasen, des avonds om half negen in de Concert en Gehoorzaal te Middelburg wordt ge houden, Zoals wij reeds schreven zal tijdens deze dienst de Paascantate van G.H. von Brucken Fock worden uitge voerd. Tijdens de algemene vergadering van de middenstandsvereniging „Han delsbelangen" te Kapelle is als be stuurslid gekozen in de vacature C. J. Huissoon, de heer H. P. W. Adriaans- sens. De heren A. de Jager en Jac. van Oosten werden herkozen. Besloten werd te trachten in het komende sei zoen weer enkele acties te organiseren. (Ingezonden mededeling Zeeuwse haar boterbabbelaars en wa fels bakt, en hoe een mutsenplooister te werk gaat. Het Zeeuwse programma vormt een onderdeel van een groots opgezette ten toonstelling, waarbij ook verschillende Nederlandse firma's materiaal zullen to nen. De bedoeling is de Engelandbewo- ners zoals voorgaande jaren weer- een algemene indruk te verstrekken van hetgeen hun overburen zoal presteren. De dames J. D. Dekker, H. M. Vis- scher (uit Wemeldinge) en J. C. van Willegen zullen hun expositie „Het Zeeuwse volkssieraad", die zij vorig jaar ter gelegenheid van het 30-jarig be staan van de Plattelandsbond in Goes organiseerden, ook in Scarborough op touw zetten. Het was eveneens mej. van der Lee den die meedeelde dat de Zeeuwse bond momenteel 2476 leden telt, waarbij sinds j vorig: jaar een toename van zestien le den werd geconstateerd. Na de morgenvergadering, die onder leiding stond van de presidente, mevr. D. Kügel-Swart, en waarbij een uitge breide agenda werd afgewerkt, hield ir. F. B .Carbasius-Weber de dames enige uren geboeid met zijn lezing met licht beelden over de hongersnood in de oos telijke werelddelen. De voorjaarsvergadering van alle pro vinciale afdelingen zal op 9 mei in Utrecht worden gehouden, waarbij als vanouds twee dames Zeeland zullen ver- OVEZANDE. De K.V.P. komt bij de aanstaande gemeenteraadsverkiezin gen met de volgende lijst uit: 1 J. Oost- dijk, 2. M. J. de Jonge, 3. K. L, van Steenbergen, 4 J. Goense, 5 W. Remijn, 6 J. de Jonge, 7 M. M. Rijk, 8 M. Rent meester, 9 M. Koens, 10 L. P. de Jonge, 11 C. J. Nijsten en 12 J. Witkam. De kandidatenlijst van de prot. chr. groepering ziet er als volgt uit: 1 W. A. Mol, 2 J. Sommeyer, 3 C. J. van 't Le ven, 4 C. Otte en 5 M. Moerdijk. KRABBENDIJKE Een voor stel van B. en W. tot het voteren van een bedrag van 8735 gulden, benodigd voor de aankoop van een zelfopnemende veegmachine, heeft in de raadsvergadering een tame lijk felle, en niet altijd sympathie ke discussie uitgelokt. Het gesprek kreeg scherpe kantjes, hoewel het voorstel tenslotte, na de nodige verhitting met zes tegen een werd aanvaard. BROUWERSHAVEN Het co'Hege van B. en W. heeft de gemeenteraad een ingrijpend voorstel doen toekomen met be trekking tot de reorganisatie van -de brandweer. Het voorstel behelst de handhaving van de korpsen te Brouwershaven en te Dreisdhor en de opheffing van de korpsen te Noordgouwe en Zonnemaire. In deze twee kernen zal een waterleiding- ploeg gevormd worden, die de eerste stoot kan opvangen. De gemeenteraad zal in de dins dag 17 april, des avonds om zeven uur te houden vergade ring in het Plaatsenhuis te Dreisdh-or dit voorstel in be handeling nemen. Met uitzondering van Schuddebeurs is in elke kern van de gemeente Brou wershaven een brandweerkorps aan wezig. Het materiaal varieert van slecht tot goed. In de kernen Brou wershaven, Dreischor en Zonnemaire staan bovendien brandweergarages: in Noordgouwe wordt een onderkomen gehuurd. Bij handhaving van de thans bestaande korpsen zou een zeer groot bedrag geïnvesteerd moeten worden. Bovendien vormen vier korpsen in een gemeente van 3500 zielen een veel te grote belasting. Ook uit dien hoofde is het noodzakelijk om tot bezuiniging te komen. Advies De districtsinpecteur voor het -brandweerwezen te Breda heeft gead viseerd, twee lage druk-eenheden te formeren en twee waterleidingploegen. Uit een gesprek met de brandweer commandanten was gebleken, dat zij als de voordeligste weg zien dat de brandweerauto van Zonnemaire wordt opgeknapt en voor de rest alles te la ten, zoals het is. Daarna heeft het col lege nog een bespreking gevoerd met de commandanten en ondercomman danten, waarbij werd uitgegaan van de combinatie Brouwershaven-Noord- gouwe, combinatie Dreisehor-Zonne- maire en waterleidingploegen van Noordgouwe en Zonnemaire. De com mandanten van Noordgouwe en Zonne maire vonden het het beste om alle be staande korpsen op te heffen en het oude materiaal te verkopen en te ko men tot één korps met geschikt en nieuw materiaal, terwijl dit korps dan gestationeerd zou moeten zijn in Zon nemaire en Noordgouwe. In een van die dorpen zal dan een nieuwe garage gebouwd moeten worden. In dit verband merken B. en W. op dat het wel mogelijk is om te ko men tot één bluseenheid voor de ge meente maar dat dit thans financieel -niet mogelijk is. B. en W. menen dat daarvoor een bedrag van 130.000 gul den geïnvesteerd zou moeten worden. Na rijp beraad zijn B. en W. tot de volgende aanbeveling gekomen: haud- ST. PHILIPSLAND. De gemeente raad besloot in een vergadering met elf randgemeenten toe te treden tot het interprovinciaal structuurplan Deltawer- en,a twintig cent per inwoner voor de tijd van drie jaar. Met de stem van ,e ^ejr W* J* Beurkens (CH) tegen be sloot de raad lid te blijven van de Cen trale Dienst Noord-Zeeland. Ter gele genheid van het 25-jarig huwelijksfeest van het Koninklijk Paar werd een be drag per leerling en kleuter vastgesteld. Sluis nadert bestemming BRUINISSE. Nadat een dragline daarvoor wekenlang voorbereidingen had getroffen, hebben een baggermolen en een dragline donderdagmiddag de laatste grond weggewerkt waardoor de vertuin- ding tussen het open water van de gra- velingen en de sluis in de dam tot stand kwam. Voor het eerst kwam er dus wa ter in de sluis. Het complex kan nog niet in gebruik worden genomen, omdat de sluisdeuren nog niet klaar zijn. having van het korps te Brouwersha ven, spuit van Dreischor na revisie die dan overgeplaatst wordt naar Brouwershaven en aanschaf van een trekkermanschappenwagen (volkswa- genbusje; handhaving van korps te en trekker manschappenwagen van Dreischor, spuit Noordgouwe en trek ker manschappenwagen van Dreischor na revisie en tenslotte: opheffing van de korpsen Noordgouwe en Zonnemai re en het vormen van een waterleiding- ploeg. Opgemerkt wordt nog, dat een der voornaamste drijfveren voor het sta tioneren der korpsen te Brouwersha ven en te Dreischor is, dat aldaar goede brandweergarages zijn. Bovendien is het noodzakelijk, dat de alarmering herzien wordt. De in vesteringen zullen in totaal een be- drag van 13.500 belopen. Indien de raad zich met het reorganisatieplan kan verenigen hebben B. en W. het voornemen te benoemen tot brandweer commandant voor de gehele gemeen te, de heer L. M. Moermond en tot ondercommandanten de heren L. J. v. d. Wielen te Brouwershaven, J. J, Schot te Dreischor en tot commandan ten van de waterleidingploegen de he ren D. Viergever te Noordgouwe en J. Stoel te Zonnemaire. De heren Van Maanen en Telle wensten geen benoeming te aanvaar den als resp. commandant en onder commandant te Brouwershaven en Dreischor. Tenslotte ligt het in de be doeling om in Dreischor een slangen depot in te richten. ,,Er moet een basis van vertrouwen zyn", zo antwoordde de voorzitter. „"Wanneer het u trouwens niet aanstaat, dan moet u uw stem niet aan het voor stel geven, maar let u er dan wel op dat u in dat geval ook voor consequen ties moet instaan want het colege van wethouders is gekozen uit en door de raad. Het is dan ook niet strikt nood zakelijk dat de raad hier eerst in ge hoord had moeten worden". Overigens, zo vervolgde de burge meester, „zien wij geen andere oplos sing. We zitt ennu eenmaal met perso neelstekort." De heer Engelse merkte later op het jammer te vinden dat de burgemeester het zo stelde. Voorzitter: ik had u indertijd er by moeten roepen als er grotere bedra gen mee gemoeid waren. Toen het voorstel tenslotte in stem ming kwam werd het met 6 tegen 1 aangenomen. Tegen stemde de heer Weststrate. 'De raad betuigde adhaesi aan een vond en dat 'hij het in dit verband be treurde dat de raadsleden destijds niet «tanwezig waren geweest bij de demon stratie. fifïet was de 'heer M. Verstrate, die izoals -gewoonlijk de score opende met op te merken, dat de samenwerking tus sen Rilland, Kruiningen, Yerseke, Waar de en Krabbendijke in het onderhevige geval wel op iz'n plaats zou zijn. Im mers, dan zou men een betere wagen kunnen kopen dan dit „prutsding" aldus de spreker. De voorzitter burge meester li. Cnossen repliceerde echter, dat in de genoemde andere plaatsen ■geen behoefte aan een dergelijke ma chine bestaat omdat men over voldoen de personeel kan beschikken. De heer J. C. Engelse merkte ver volgens op dat hij het aan de hoge ka.nt schrijven van de gemeente Aardenburg tegen de vervreemding van landbouw gronden. Ook hier was overigens stem ming nodig. De heren Van Harn, Mar kups e en Weststrate betoogden dat het hier niet een gemeentebelang betrof, maar dat dit een zaak was van land- politiek. Accoord ging de raad met het voor een gemeentevlag, met dien verstande stel van B. en W. tot het instellen van overigens dat de heer Weststrate te gen was. Het krediet beschikbaar voor dè uit voering van de premieregeling woning- venbetering werd verhoogd. De heren Markusse, Weststrate en Van Harn zou den graag zien dat alle privaten in de gemeente opgeruimd werden door een premie te verlenen. De voorzitter zegde toe dit te be zien en al het mogelijke te doen om het te realiseren, als tenminste de be groting 1962 zulks toelaat. Anders cmoet het uitgesteld worden tot het volgende begrotingsjaar. MIDDELBURG De hervormde jeugdraad heeft dank zij een vorstelijke gift van de kerkvoogdij de beschikking gekregen over een bijzonder aantrek kelijke ruimte op de bovenverdieping van het bekende gebouw Koorkerkhof. Met recht kan men zeggen dat de jeugd raad nu een eigen centrum heeft ge kregen, waarin men bij wijze van spre ken ,,dag en nacht" terecht kan. Ver schillende clubs zullen er een rustig on derkomen kunnen vinden, er is gele genheid voor een ongedwongen gesprek met wika L. A. C. Jansen; men kan er lectuur verkrijgen, allerlei vormen van jeugdwerk ter hand nemen en noch veel meer. De totstandkoming van dit nieuwe centrum betekent een belangrij ke verbetering van de accomodatie van de hervormde jeugdraad, welke orga nisatie nu meer dan vroeger tot ont plooiing kan komen. De voorzitter van de jeugdraad, ds. H. Snoep, verrichtte gisteravond de of ficiële opening. Hij vergeleek het werk van de raad met dat van mollen. Steeds meer gangen en zijgangen graven, maar af en toe wordt de neus in de buiten lucht gestoken om elkaar weer eens te ontmoeten. De opening werd bijgewoond door vertegenwoordigers van de kerk voogdij, de bouwcommissie en de cen trale kerker aad. De arbeid van de jeugdraad vindt in steeds bredere kring belangstelling en gehoor, vertelde ons de secretaris. Dit komit ook tot uiting op de instuif avonden, die regelmatig worden gehou den. Daarnaast subsidieert de raad nog allerlei clubs en afdelingen, die zeer dicht bij de jeugdraad staan, zoals het tamboer- en pijperkorps „Juliana". De zomerkampen zijn zeer in trek, een prachtige vorm van open jeugdwerk. yjET begerige blikken kijken de leidinggevende functio narissen van enkele Belgische jachtclubs naar het Veerse Meer. Zij zoeken emplooi voor hun wedstrijden. Het Veerse Meer biedt daarvoor een keur van mogelijkheden en de jachthavens schieten bijna als paddestoelen uit de grond. In Wolf aartsdijk zullen zaterdag middag twee jachthavens te gelijk geopend worden. Ook de Noord-Bevelandse gemeente Kortgene beschikt over een moderne jachthaven, die vrij wel voltooid is. In Kamper land wordt ook gewerkt aan de plannen voor een jachtha ven en Veere blijft ook niet achter bij het zoeken naar nieuwe vormen van recreatie. Wolfaartsdijk spant de kroon, want daar gaat zaterdag de vlag al in top. Aan weerszijden van de oude veerdam is een jachthaven tot stand gekomen. De westelijke jacht haven is bestemd voor de Royal Yaehtclub de Belgique te Antwer pen en heeft een capaciteit van cir ca 125 jachten. De Ned. Heide Mij. heeft deze haven gegraven. Deze jachthaven is voorzien van bijna 450 meter loopsteiger, alsme de van 130 meerpalen. Het geheel is dus ruim van opzet. Met deze ene jachthaven is de capaciteit van Wolfaartsdijk nog niet opgebruikt. De oude landbouwhaven is nl. ook geschikt gemaakt voor het beoefe nen van de watersport. De boten van de watersportvereniging „Wol faartsdijk" zullen daar ligplaats kiezen. Deze haven is berekend op een 80-tal jachten. En ook in deze haven ontbreekt een loopsteiger niet. Wolfaartsdijk is dus klaar om de liefhebbers van de watersport te ontvangen. TNTUSSEN BEGINT het er op te L lijken, dat Kortgene toch een Belgische jachtclub binnen de ge meentegrenzen krijgt. Aanvankelijk zag het er naar uit, dat de Ant werpse Yaehtclub naar Kortgene zou komen, maar deze plannen von den geen doorgang, omdat de men sen uit Antwerpen aan Wolfaarts dijk de voorkeur gaven. De Brus selse Royal Yaehtclub „Bryc" heeft nu het oog gericht op Kortge ne. Of deze jachtclub inderdaad naar Kortgene komt is nog niet met zekerheid te zeggen. Burge meester A. A. Schuit vertelde ons, dat de besprekingen nog niet vol tooid zijn en dat een beslissing nog niet is genomen. „Het is best mogelijk, dat de Belgen hun -keus laten vallen op een andere haven. Ik hoop natuur lijk, dat zij haar Kortgene -kunnen, maar ik kan er nog geen verstan dig -woord over zeggen." Ook Kortgene kan een prachtige jachthaven aanbieden. De jachtha ven is 400 meter lang en 125 meter breed en heeft een flinke capaciteit. Kortgene en Wolfaartsdijk zijn thans de twee gemeenten rond het Veerse Meer, die de beschikking hebben over nieuwe jachthavens. In Kamperland bestaan er ook plannen voor de aanleg van een jachthaven. Naar wij vernamen zal het niet mogelijk zijn om deze plannen nog dit jaar te realiseren. de het HET gaat niettemin goede kant op met tot ontwikkeling brengen van de water-sport -op het Veerse Meer. Zaterdag zullen de eer ste -boten de jachthavens van Wolfaartsdijk binnenlopen. En tijdens de Pinksterdagen zul len de eerste zeilwedstrijden op h-et Veerse Meer worden gehouden. Deze wed|strijden krijgen een internationaal ka rakter, want naast enkele Zeeuwse, zullen oo keen paar Belgische verenigingen aan deze wedstrijden deelnemen. ZIERIKZEE. Elk jaar wordt door de vele korfballiefhebbers uit de West hoek van Schouwen reikhalzend uitge zien naar de ontmoetingen tussen Zee meeuwen en Burgh. Deze wedstrijden staan dan ook al jaren lang in het brandpunt van de belangstelling en op geheel het eiland houden de korfbal lers er zich mee bezig. Vroeger was het meestal zo, dat beide ploegen beurte lings wonnen en de uitslag was dan nooit te voorspellen. De laatste jaren Is de kracht van Burgh sterk toegenomen en vorig jaar won Burgh beide ont moetingen met groot verschil. Dat neemt echter niet weg dat de Burghenaren nooit met een gerust hart de wedstrij den tegen de Meeuwen tegemoet zien en ook dit jaar moet er aan „Boeijesweg" eerst nog gespeeld worden eer de uit slag bekend zal zijn. Zeemeeuwen kan echter verrassend goed voor de dag komen en de blauw-witten zullen zeker tegen buurman „Burgh" hun beste beentje voortzetten om een zo goed mo gelijk resultaat te bereiken. In Zierikzee moet Unitas het ditmaal opnemen tegen het Nieuwerkerkse S.K. N.W.K, De Zierikzeeënaars zitten nog zonder punten terwijl de bezoekers reeds twee gelijke spelen in de wacht wisten te slepen. Vermoedelijk wordt dit het derde gelijke spel voor de Nieu- werkerkers. In Brouwershaven komt W.I.K. op bezoek en we zijn zeer be nieuwd hoe de nazaten van Vader Cats het er tegen de groen-witten uit Kerk- werve zullen afbrengen. We geven Brou wershaven een goede kans op de vol le winst. In 2A krijgt Burgh II bezoek van het slecht gestartte N.O.A.D en het ziet er niet naar uit dat deze club in Burgh de kans zal krijgen om zic-h te herstellen. S.K.N.W.K. II krijgt in haar tweede thuiswedstrijd bezoek van Storm vogels I. De vogels uit Ellemeet schij nen dit jaar over een uitstekend twaalf tal te beschikken waar veel perspectief in zit. We geloven niet dat S.K.N.W.K. de groenstrepen de voet dwars zal kun nen zetten. In Serooskerke gaan Velocitas en DOS- KO uitmaken wie van hen de sterk ste is. Deze ploegen hebben elkaar in competitieverband al sinds enkele jaren niet meer ontmoet maar we geven Ve locitas de beste kans op de overwin ning. In de 2e klasse B is slechts één wed strijd vastgesteld: S.V.O.W.K. I Zwa luwen '61 I. De uitslag zal hier wel niet ver van een gelijkspel afliggen. Het volledige programma luidt: le -klasse: Zeeumeeuwen I-Burgh 1; Unitas I-S.'K.N.W.K. I; Brouwershaven I-W.IiK. I. 2e klasse A: Burgh 1Ï-N.O.A1D. I; S.K.N. W.K. Il-Storm-vogels I: Veloeitas I-D.'O.S.K.O. I: 2e klasse B.: S.V.O.W.K. -I-Zwaluwen '61 I. Voor Alg. Kunstkring VLISSINGEN. De Stichting Al gemene Kunstkring (tot voor kort de Arbeiders-kunstkring) heeft het win terseizoen besloten met een voorstel ling door het Scapino-ballet. De leden van de Scapirto ballet groep, die met hun veelvuldige sprookjes-balletten voornamelijk op treden voor de Nederlandse jeugd, bewezen op het toneel van „Britannia" met „De prinses op de erwt" en o.m. nog een modern ballet op jazz-muziek ook de volwassen toeschouwers een avond lang te kunnen boeien. De jonge danser Bob Verbrugge en de talentvolle Ine Rietstap dansten in het verhalend ballet naar het sprookje van Hans Christiaan Andersen „De prinses op de erwt" de rollen van resp. prins en prinses. Choreograaf was Jan Rebel, tevens technisch direkteur van „Scapino". Dat de dansers en danseressen van deze groep ook voortreffelijke pantomime spelers zijn bewezen Tonny Zeeberg en Tom de Graaf in „Het eerste bal", een parodie op een jongen en een meisje die voor de eerste maal naar hun ech te bal gaan. De nadruk werd hierbij niet zo zeer gelegd op de ballet-tech niek dan wel op de mime. Albert de Mol verzorgde de choreografie. Slepende en ophitsende jazz-melo- dieën begeleidden de Scapinoleden in „Haken en Ogen" van Greetje Don ker, die haar ballet inspireerde op de Amerikaanse „West Side Story", met dit verschil dat Scapino-stuk een „hap py ending" kreeg. Dini Boot en Willy Roemers dansten een indrukwekkende pas-de-deux. „So natine" was een „klassiek ballet zon der verhaal", waarin Ine Rietstap het leeuwedeel voor haar rekening nam en aan het ballet-zonder-verhaal wel degelijke een inhoud wist te geven. De voorstelling werd besloten met een romantisch „Lentestemming", een ballet met als achtergrond het Wenen ten tijde van de laatste eeuwwisseling. Als muziek hierbij hoe kan het an ders werden enkele van Strauss meest beroemd geworden walsen geko zen. Korfbalcompetitie GOES. In verband met de wed strijd die een Z.K.B. twaalftal a.s. za terdagmiddag op de markt te Middel burg speelt tegen Swift I ten bate van de actie Sport steunt Zbnneveld, ia er voor de eerste klassers in de %1K.B. slechts een beperkt programma vastge steld. De ene wedstrijd, die In de eer ste klasse wordt gespeeld, tossen Tjoba 2 en Top is evenwel van groot belang voor de bezetting van de onderste plaats. Zou Top erin slagen om te win nen, dan is de strijd om de fatale plaats weer geheel open tussen deze twee ploegen. Verliezen de Arnemnide- naars dan lijkt hun lot bezegeld. In 2a moet Top 2 de verre reis naar Aardenburg gaan maken om AKC te ontmoeten. Het moet al raar lopen in dien de Goesenaars niet beide punten mee terug nemen. Vedo 1-Zuidwesters 2 zal de nodige spanning geven. Het terreinvoordeel zou Vedo wel eens de zege op kunnen leveren. In 2b zal Olympia Blauw wit I geen moeilijkheden in de weg kunnen leggen terwijl de Poel zich weer wat omhoog kan werken door in Krabbendijke van Vios 2 te winnen. De strijd bij Vitesse- WKV is geheel open. Kunnen de Wol- phaartsdijkse korfballers volledig uitko men dan zit er zeker een kansje in. In 3a krijgt leider Swift 3 hekkeslul- ter Vedo 3 op bezoek hetgeen een op knappertje voor het doelgemiddelde zal kunnen betekenen. Ondo 3 is in de hui dige vorm zeker in staat om in Nieu-w- dorp van Dos 55 te winnen. Animo 3 kan thuis tegen Stormvogels 2 de pun ten veroveren. In klasse 3b krijgt Blauw wit 2 een aanval op de leiderspositie te doorstaan als het op bezoek gaat bij Togo 4. Elto 2 kan de punten op Kapelle houden als het daar VZOD ontmoet Bij Luctor 2- Zeelandia 2 kon het wel eens op een puntenverdeling uitdraaien. Voor de as piranten en pupillen is het volgende programma vastgesteld: B: Noad-Ondo a; C: Animo b-KVL; Zuidw. b-Animo d; Dos 55-Atlas b; D: Elto-Bl.wit a; Togo-Vopo; Tjoba a-de Poel; E: Vol harding-Blauw wit c; Tjoba b-Olympia; pupillen: A Animo-ZuidwestersB: El- to-Blauw wit b; Togo-Olympia b. WESTERSCHOUWEN. De jeugd van Westerschouwen heeft voor tien maal tien 1609,91 gulden bijeen gebracht Aan de bekende zakgeldactie namen 319 jongelui deel. Burgmeester jhr. Röeli heeft de jeugd in een bijeenkomst in het gemeentehuis bedankt voor hun activiteiten en offerbereidheid. COLIJNSPLAAT. Exp. garnalen 1586 kig, 2.16—2.31; schar 18 kg; bot 237 kg; katselü 15 kig; rog 2 kg; paling 6 kg; on gesorteerde vis 25 kg. GOES. In de derde klasse K.N.K.B., district Zuid Holland moet Tjoba 1 za terdag op bezoek bij het Leidse Mors- kwartier. Indien de vele kilometers die hiervoor moeten worden afgelegd de groen-witten niet teveel in de benen zit ten moet op deze tegenstander een fikse zege kunnen -behaald kunnen wor den. Thuis zegevierden de groen-witten over deze tegenstander, die nog volop in de strijd om de laatste plaats is ge wikkeld met 123. Van groot belang in deze strijd is ook de ontmoeting De Spartaan-Schiedam. Schiedam heeft één puntje meer dan hekkesluiter Spar taan zodat een zeer spannend duel ver wacht mag worden. DKCVelox be tekent winst voor de thuisclub. Gym nasiasten en Phoenix gaan uitmaken wie er voor lopig, achter Danaiden, op de tweede plaats recht heeft. Onder leiding van mevrouw Mie ras-de Vos hielden de plattelandsvrou wen afdeling Kapelle haar maandelijk se vergadering. Mej. A. v. d. Leeden uit Goes sprak over haar bezoek aan Engeland. Met dia's werd dit toege licht. Besloten werd op 9 mei de laat ste vergadering van dit vergadersei zoen te houden, waarna op 10 mei een uitstapje naar Zierikzee georganiseerd zal worden. De afdeling Kapelle-Biezelinge van de Ned. bond voor plattelandsvrouwen heeft een nieuwe presidente, vice-pre- sidente en secretaresse. In de vacatu re mej. C. A. v. d. Graaff is namelijk tot presidente gekozen mevrouw Mie ras-de Vos. Zij was secretaresse Nieu we secretaresse is mej. J. Ganseman- vice-presidents mevr. Mennes-Schipperl

Zeeuwsch Dagblad | 1962 | | pagina 5