BERGEN OP ZOOM Door het grote succes van onze 3 vorige meubelexposities, ook thans weer een Wij exposeren: Goede Vrijdag gesloten 1e Paasdag gesloten 2e Paasdag ge KRIS 36™ in gebouw „Thalia" Parade Bergen op Zoom Wij nodigen U beleefd uit voor een bezoek Alle dagen geopend (óók 2e Paasdag) vanaf s'middags 2 uur tot 10 uur 's avonds GEEN NEDERLANDSE DIJK BIJ HAMBURG door Zeeland Vanaf zaterdag 14 april t/m 23 april a.s. Bankstellen - Salontafels - Eethoeken - Bergmeubels - Dressoirs - Slaapkamers - Bedden Dekens - Spreien - Keukenstoelen - Keuketafels en thans óók Vitrages en Overgordijnen. VRIJ ENTREE Ingang Thalia-tuin f 15.- verkrijgbaar GRATIS RUIME parkeergelegenheid in Thalia-tuin blijft geopend Snijden kost geld Meer donateurs nodig om retributieschalen te kunnen verlagen Uitvoering Johannes Passion ongelijk in kwaliteit Jeugdver. Grijpskerke Raad Oostkapelle Meubeltoonzalen R. van 't Hof SHOWROOM „SLAAPKAMERS" HUIJBRECSESTRAAT 8, naast „Hollandse Tuin' ,/T GORDIJNEN HUIS" STEENBERCSESTRAAT 24 SHOWROOM „MEUBELEN" MORECREBSTRAAT 2 A - 4 - 6 - 6 A t/o MARKIEZENHOF Geweldige Grote Meubelshow 1 it Oók dit jaar weer onze 2-pers. reclame wollen deken waarde 30.- voor iedere showbezoeker voor slechts 3.(3 t Tijdens deze meubelshow zijn de slaap kamer- en meubeltoonzalen gesloten, 't Gordijnenhuis, Steenbergsestraat 24, Van onze correspondent te Bonn HAMBURG „Er komt geen Deltaplan van de Nederlandse wa terbouwkundige prof. Jansen voor de Noordduitse dijken. Zelfs niet één van de 130 km dijken die rond om Hamburg in de barre nacht van 17 februari zijn gebroken kan door prof. Jansen en de zijnen worden gebouwd. Wij willen het eenvoudig niet omdat prof. Jansen de verant woordelijkheid voor zelfs maar het kleinste stukje dijk in Duitsland nooit kan dragen." Dit zei men ons woensdag vanwege de Hamburgse senaat (regering) in het statige raadhuis van de Vrije stad waar van de drempel tijdens de waters nood het opkomende water niet kon stuiten. Men legde er overigens de nadruk op dat men prof. Jansen en twee van zijn medewerkers gaarne heeft zien komen. De Hamburgers hebben hem dan ook „alles" laten zien, en in besloten kring hebben zij oplettend geluisterd naar zijn uiteenzetting. Met genoegen heeft men voorts het voor stel aanvaard dat de Nederlandse wa terbouwkundigen als adviseurs ter be schikking blijven. „Maar waarom", zo luidde onze concrete vraag „kan er dan niets meer worden gedaan, juist op grond van de toch geweldige ervaringen, opgedaan na de Neder landse ramp in 1953?" „Ook indien er", zo luidde het ant woord, „een Nederlandse dijk zou ko men, dus een dijk volgens plannen van Nederlandse ingenieurs gebouwd, beuren. Prof. Jansen heeft ons zelf gezegd dat er geen absolute zeker heid bestaat. Een dijk geeft 95, mis schien zelfs 98 pet. veiligheid tegen het water, maar nooit honderd". De vertegenwoordiger van de Ham burgse senaat zei voorts: „Indien prof. Jansen nu voor ons een dijk zou bouwen, zouden wij, wanneer daar ooits iets mee gebeurde, niemand daarvoor verantwoordelijk -kunnen stel- I BREDA - TRAMSINGEL 88 - TEL. 42525 (na 18 uur 42623) Ruime parkeergelegenheid op eigen terrein. BERGEN OP ZOOM. Voor de kan tonrechter te Bergen op Zoom moest zich de heer D. 'K. de J. uit Zierikzee verantwoorden. Hij was een geparkeerd staande auto voorbijgereden, terwijl er tegenliggers aankwamen. „Gesneden hei", zei de kantonrechter. „Ik was fout", gaf De J. ruiterlijk toe zonder een poging eronderuit te komen. De of ficier eiste veertig gulden of acht dagen. Rekening houdend met de privé om standigheden van de verdachte maakte de kantonrechter er dertig gulden van of zes dagen. Een boete van tien gulden kreeg de heer A. J. B. uit Goes, Hij had in Roo sendaal, op zijn brommer rijdend, geen voorrang verleend aan een automobi list. Deze laatste had overigens 'niet vol doende rechts gereden en moest daar voor ook terechtstaan. Ter zitting bleek dat de overtredingen op een zeer ge vaarlijk punt begaan waren. Men zal hier op korte termijn verkeerstechni sche voorzieningen treffen. Rekening hiermede houdend kregen beide ver dachten een boete van tien gulden. len. Prof Jansen en de zijnen hebben dat zelf ook begrepen, zo goed dat zij tijden-s hun verblijf in Hamburg zelfs geen enkel contact met de pers wilden hebben. Zij waren beweesd dat de journalisten ronde vragen zou den stellen waarop zij ronde antwoor den hadden moeten geven en dat wil den zij niet". Gaten gesloten De Hamburgers hebben inmiddels alle gaten gesloten, zij het slechts provisorisch. De mensen die het meest hebben geleden heeft men geholpen met kredieten tot maximaal vijfdui zend mark voor het aanschaffen van nieuw huisraad en kleren. Daarmee is de hulp bepaald niet ten einde: landbouwers, industriëlen en mid denstanders moeten nog op bijzonde re wijze worden geholpen. Eerst moet er echter een overzicht zijn en een groot deel van de schade aan de land bouw is pas in juli of augustus te schatten. Man viel van stelling BERGEN OP ZOOM. De schil- dersknecht A. B. uit Woensdrecht, werkzaam in het atelier van de firma Leijs heeft donderdagmiddag inwendi ge kneuzingen opgelopen, toen hij van een stelling viel. Het slachtoffer moest overgebracht worden naar het alge meen burger gasthuis. De politie stel de een onderzoek in. De collecte voor „Het Hoogeland' heeft in Oudelande 22 gulden opge- bracht. Voor de afdeling Kondekerke van de NCVB sprak ds. Pontier uit Vlissin- gen over „Het lijden en sterven van Jezus Christus". De te Sint-Annaland gehouden lijst- collecte ten bate van de SIMAVI heeft het prachtige bedrag opgeleverd van niet minder dan 643,95. Deze lijstcol- lecte werd gehouden door de leden van de Hervormde Dameszendingskrans „Tryfosa". Vanaf de Zuidstraat langs het Dorpshuis te Sint-Annaland is door de firma Joh. van Vossen een nieuwe rio lering aangelegd. Deze werkzaamheden hebben een zeer vlot verloop, zodat bin nen afzienbare tijd in het uitbreidings plan „Achter de Bogerds" verdere uit breiding kan worden verwacht. De heer J. D. de Voogt te Vught is met ingang van 1 november 1962 be noemd tot agent V.O.V. voor Terneu- zen en omstreken, zulks in de plaats van de heer J. van Duivendijk, die met ingang van die datum met pensioen saat. De afdeling Veere van de N.C.V.B. hield haar maandelijkse vergadering o.l.v. de presidente, mevrouw Van Wal- !erburg-De Jager. Op deze avond hield de psycholoog, dr. Keulemans te Goes een causerie over school- en beroeps keuze. Voor dit onderwerp bestond zeer grote belangstelling. Er volgde een uit gebreide discussie. GOES In de jaarvergadering van de Protestants Christelijke stichting voor maatschappelijk werk en gezins verzorging in West Zuid-Beveland, is langdurig gestoken over een actie om in de gemeenten, waarin de stichting, werkzaam is, meer donateurs te winn 11 waardoor de retributieschaden verlaagd zouden kunnen worden. Deze schalen zijn de hoogste in Noord en Zuid-Beverland. Voorzitter D. Lod der, bungeimeester van Driewegen, legde uit, dat er per jaar 1600 aan donaties moet binnen komen om de bijdragen die de gezinnen waarin hulp wordt geboden per dag moeten betalen met 1 te kun nen verlagen. Bestoten werd een circu laire te verspreiden onder de daarvoor in aanmerking komende gezinnen ten einde hen op te wekken donateur te worden. Het voorstel van het dagelijks bestuur om voor de aan de stichting verbonden gezinsverzorgsters en gezins helpsters de vijfdaagse werkweek toe te kennen ondervond in principe van de vergadering geen tegenkanting maar men werd het niet eens over de vraag op welke wijze de financiële consequen ties hieraan verbonden moesten worden opgevangen. Bij de stemming over de vraag of hiertoe bijdragen per verzor gingsdag van de diaconiëen met 0,50 verhoogd moesten worden of de alge mene bijdragen per dooplid met 0,05 staakten de stemmen. In de volgende vergadering zal dit punt opnieuw aan de orde worden gesteld. De toetreding van de Gereformeerde gemeenten van s-Gravenpolder en Hoedekenskerke tot de stichting werd door de vergadering bekrachtigd. Het uitgebreide jaarverslag van ds. L. W. Blok uit Ellewoutsdijk werd zonder op of aanmerking goedgekeurd. Pen ningmeester J. P. J. Ruisaard uit Wolphaartsdijk moest melding maken van een voorlopig tekort van 139,25 op het weik der maatschappelijke zorg en van een tekort van ƒ30,87 bij de ge zinsverzorging. Door een nieuwe sub sidiëring van het rijk, waaraan terug werkende kracht is verleend, ziullen de ze tekorten mogelijk nog verdwijnen De heer Ruisaard noemde de financiële re sultaten van dit eerste jaar der stichting zeker niet ongunstig. De vergadering ging akkoord met de benoeming van de n o l'vi ao tt.i - dames Hoogenboom, Heinfeenszand en Moerman te Nisse tot gezinshelpsters en met aantrekking van mevr. Meulmees- ter-Koppejan te Driewegen en mej Gii KelJe ^-Gravenpolder in los dienstver, band. Deze laatste zullen zich voorna- ^ehjk bezig houden met de bejaarden- Voor de verkiezing van de leden de gemeenteraad in Retranche- L bi1»6- stembureau samengesteld uit ae heer H. A. den Hamer, plaats- verv. voorzitter; de heer C. J. Alme. ktnders, lid; en de heer J. p. Vercou te reu, lia. ,P?or, de.. Hervormde kiezers el 'rke zijn voor de gemeenteraads. verkiezingen candidaat gesteld: 1 J Koene aftredend; 2. Jac. Bommeljé 3. K. Bosschaart; 4. K. Dekker. De laatste lezing in de serie van vier. die de oecumenische jeugdraad in Middelburg organiseert, vindt vanavond m de Rijkskweekschool plaats. Dr. H. A. Bakker en ds. Van Til, doops gezind en gereformeerd predikanten spreken over „Wat zegt het Evangelie over de problematiek van oorlog en vrede?" VLISSÏNGEN De twee pijlers waar op Bach's Johannes Passion rust, zijn de grote tunbakoren en het recitatief. Als men daarmee kwalitatief op een uitvoe ring goed voor de dag komt is het een succes. Dat werd het echter in de Vlissingse St. Jacotoskerk maar -gedeel telijk. Inderdaad was de greep van de dirigent Jan Kuiler op het koor van de Vlissingse oratoriumvereniging een vaste en kundige en waren de prestaties van het koor het 'beste deel van de avond. Vooral het slotkoraal was van een grote schoonheid en ontroering. De recitatieven waren in de minder kundige handen van de Belgische tenor Paul Schotsman die de evangelistenpar tij op zwakke wijze vertolkte. Zijn stem klonk bijwijlen schel, zijn uitspraak was beneden de maat en hij raffelde vaak zijn -tekst af. Ook zijn landgenote, de a.t Stella Dalberg, kon ons in haar twee aria's weinig bekoren. Zij kon door een redelijke dosis muzikaliteit haar tekort- komngen niet ver-goeden. Het orkest, dat Jan Kuiler weieens uit de hand glipte, begeleidde de aria's op minder ideale wijze. Daarentegen moest men bewonde ring opbrengen voor de imponerende manier waarop Anton Eldering de Chris tuspartij zong: bezonken en met groot ge voel voor de tekst. Trouwens, ook zijn prestatie had, net als bij alle andere zangsolisten, te lijden onder de slechte acoustiek in de St. Jacobsker'k. Ook de ba-s Jan Hulsbos sloeg zich op goede wijze door de moeilijke omstan digheden, waaronder moest worden ge zongen, heen. De kleine baspartijen en zijn drie aria's werden beheerst en haast ingetogen gebracht. De instrumentale solisten, voorop de klavecinis-te mevr. G. P. Maclaine Pont, kweten zich op goe de wijze van hun taak. Er was voor deze jaarlijkse uitvoering van de Johannes Passion in Vlissingen weer een behoor lijke 'belangstelling. GRIJPSKERKE. De Herv. en Ge- ref. jeugdverenigingen vergaderden in de Herv. consistorie. Het openingswoord sprak M. Louwerse. De heren F. Din- gemanse en J. Francke behandelden daarna het onderwerp „Honger in een wereld van overvloed." De jeugdactie 10x10 was een stap in de goede rich ting, aldus de inleiders. Er volgde een geanimeerde bespreking. Het tweede ge deelte van de avond stond onder lei ding van de heer Francke. Er werd een declamatiewedstrijd gehouden en een spel. OOiSTKAFELLE Een voorstel van B. en W. in de raadsvergadering om af wijzend te beschikken op een verzoek om subsidie van het hoofdbureau van d-e Europese Beweging, ontlokte enige discussie. De heer Don stelde voor een kleine subsidie te verlenen. Het voor stel van B, en W. werd na stemming evenwel met 5 tegen 2 aanvaard. De raad besloot toe te treden tot het borg stellingfonds van de Zeeuwse eilanden. Een verzoek van de prov. V.V., om sub sidie voor de jeugdverkeersexamens werd ingewilligd. Medegedeeld werd dat met de Heide- mij. een regeling is getroffen voor be planting en onderhoud van alle terrei nen voor zomerwoningen. J

Zeeuwsch Dagblad | 1962 | | pagina 4