Van Looy: keizer in wielerwereid Favorieten herstelden zich na zwak begin Een krantenjongen werd miljonair VAN HORSSEN, DEUR OPEN Librespel vol verrassingen Belg y. Geneugden won eerste rit KAMPIOENSCHAP EREKLASSE BILJARTEN ONDERZOEK IN ENGELAND Vrouwen houden de man van het voetbalveld Dames van AMVJ naar kleine zege MILLS' KAAK VAN STAAL STANDARD VERLOOR 0-2 Real in finale te Amsterdam „Geen woorden maar daden" op de plaat Toernooi van Neptunus opent honkbalseizoen in Rotterdam Accommodatie moet veel verbeteren PLANNEN JONG ORANJE WAS DICHT BIJ ZEGE Nieuwe weegbrug in Oosterland Garnalenvangst heeft last van slechte weer Bejaardenwoningen in Zonnemaire Ouderavond vakschool voor meisjes in Goes Beheer en onderhoud van sportvelden Schieting in Ovezande Gouden huwelijksfeest Pianoklas gaf goede muziekavond Vrijdag 13 april 1962 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 11 WIE de zeden en gewoonten in het land der Vlamingen kent, zal zich verbazen in het stadje Herentals aan de rand der zanderige Kempen, geen ver- bruikslokaal met de aantrekke lijke benaming „Bij Rik van Looy" te vinden. Het meest tast bare bewijs van het welslagen van een coureur in het land van wegrenners is steeds het bezit van „een schoon café" geweest. Terwijl de man fietste en won, verzilverde de vrouw achter de tapkast de Roem van de dag. Tussen de rekken met de verzil verde bekers en de wanden met de verdroogde bloemtuilen in cel lofaan werd en wordt dan met behulp van het gerstenat, de cultus onderhouden. De Cesar in dit tijdperk van de wielerbeschaving leeft echter in een paléis. Met zijn Helleens gebeeld houwde fietsbenen trapt hij zó veel meer Chèques uit de beroepssport los, dat hij zich op 28-jarige leeftijd kan veroorloven met zijn korenblonde Ni- na en drie kinderen achter een ge sloten deur te wonen. Een deur bij wijze van spreken, want geen wiel renner heeft ooit op die leeftijd zich een verblijf kunnen bouwen als deze woning in onvervalst Hollywoodse stijl. Gefluisterd wordt, dat het hem nagenoeg driehonderdduizend gulden heeft gekost. Paleis Ergens in dit paleis moet wel een apart zaaltje de ontelbare trofeeën be vatten. De bar, waarheen de bezoeker steevast wordt geleid, toont niets van het bedrijf van de heer des huizes. Geluk moet men echter hebben. Zijn komeetachtige opkomst is samen gevallen met de malaise in Italië de malaise in de Italiaanse wielersport. De multimiljonairs in dit paradijs van de dolle reclame zochten voor het aan prijzen van hun waren (filters, tand pasta, scheermesjes, aperitief) naar nieuwe Qoppj's, Hardfietsers dus met de merknaam op hun shirt en die door hun triomfen met de fiets de naam van het artikel in de volksmond duwden. De Coppi's waren er niet meer. Althans niet in hun land. Maar in België zat er een: Van Looy. Die won wat hij wil de. De meest biedende kreeg hem. Had hij tien jaar vroeger gebloeid in volle fleur, dan zou hij vermoedelijk toch nog een café gehouden hebben, „Bij Rik van Looy", opdat dé blonde Nina de roem van de dag door het tappen van pinten had kunnen verzilveren. En dan is er nog iets. Niet alleen in Italië, ook in Frankrijk en Zwitserland, en in België eveneens, constateert men dat het ras van de supercracks uit sterft. Voor de oorlog waren er tiental len kampioenen. Na de oorlog was dit geslonken tot een handjevol: Bobet, Van Steenbergen. Koblet, Kübler, Coppi, Bartali Nu is er nog slechts één: Van Looy. (Ingezonden mededeling) SS F'ïTS Voor niets: ELKE DAG3 maanden langheeft iedereen die een nieuwe fiets koopt, de kans die fiets cadeau te krijgen. Vraag er meer over aan uw fietsen handelaar. NIEUWE VLISSINGSEWEG 176 MIDDELBURG, TELEFOON 3323 LUIK De tegenstander van beker houder Benfica uit Portugal, in de fi nale om de Europa-voetbalbeker op 2 mei in het Olympisch Stadion te Am sterdam, is Real Madrid. Nadat de Spanjaarden in hun eerste wedstrijd van de halve finale tegen Standard Luik met 4—0 hadden gewon nen, versloegen zij de Belgen gister avond in eigen huis met 20. De rust stand was 00. Linkbinnen Puskas opende de score vijf minuten na de rust en acht minu ten later maakte rechtsbinnen Del Sol er met een kopbal 20 van. Rotterdam Na wekenlange voorbereiding is een grammo foonplaat gereedgekomen waarop de koninklijke mannenzangvere- niging Rottes Mannenkoor onder leiding van Jos Franken een viertal clubliederen van de sport club Feijenoord ten gehore brengt. Het is een e. p. van twaalf minuten. De plaat zal namens het koor zondagmiddag, voor aanvang van de wedstrijd Feijenoord N.A.C., aan het bestuur van Feijenoord worden aangeboden. Een zinsnede uit een der lie deren luidt,geen woorden, maar daden Daarover peinst men toch wel als men de whiskey van Keizer Rik II proeft. Tien of twaalf jaar geleden stond hij op de streekpagina van een krant met een van zijn overwinnaarsruikers afgebeeld. Hij was bezorger van die krant. Het Amerikaanse sprookje is voor hem dus wel werkelijkheid geworden: van krantenjongen tot miljonair. Ster ker, zelfs in Gods Own Country is zo iets ondenkbaar geweest. Wie van de Rockefellers, Goulds en Morgans wa ren op zestienjarige leeftijd krantenjon gen en op 28-jarige leeftijd miljonair? En zeg nu niet smalend: och, 't zijn maar frankskes, want veertien mil joen zfjn ook 'n miljoen gulden 't Gaat vlug als men bij machte is om drie en half duizend gulden te eisen om zich te laten zien. En wie heeft er nu, in deze tijd van het sterrendom, geen geld voor over om Brigitte Bardot, Vince Taylor, Paul Anka, Rik van Looy te zien? Malaise Begaafd Ja, wie bij zijn begaafdheid ook nog de wind mee heeft op de racefiets, die moet in onze tijd wel vooruit vliegen; Het paleis in Herentals spreekt ervan en dat is dan nog maar een deeltje Ronde van West-Duitsland SAARBRÜCKEN (ANP) De Belg Martin van Geneugden heeft de eerste etappe van de Ronde van West-Duits land voor professionals gewonnen. Van Geneugden, die de spurt won van een uit 32 renners bestaande kopgroep, kreeg over de 253 km. van Keulen naar Saar- brücken een tijd toegewezen van 6 uur 51 minuten en 8 seconden. De tweede plaats was voor onze landgenoot Peter Post en de derde voor Rudi Altig (W- D.) Norbert Kerckhove (B.) legde be slag op de vierde plaats, gevolgd door de Nederlander Jo de Roo. De uitslag was verder: 6. E. Gieseler (W.-D.), 7. Jan Janssen (Ned.), 8. Luyten (B.), 9. Damen (Ned.). 10. Roman (B.). 11. Jansens (B.), 12. W. van Est (Ned.) allen in dezelfde tijd als de winnaar. 13. Ex aequo o.a. Van der Borgh (N.) Junkermann (W.-D.) Kersten (Ned.), Elliott (Ierland), Stolker (Ned.), Niesten (Ned.), Hugens (Ned.) en Verstraete (Ned.), allen in dezelfde tijd als de winnaar. 34. Van Kreuningen 6.58.50, 41. Gysel 7.00.08. 42. Nijdam 7.02.30. 47. Rutte 7.03.11 en Van der Klundert z.t., 54. Plantaz 7.13.29, (allen Ned.). Eigen nieuwsdienst ROTTERDAM. Met een toernooi van Neptunus wordt voor de Rotter damse verenigingen op Eerste Paasdag het bonkbalseizoen geopend. Sparta, SW, Schiedam, Feijenoord, RFC en Neptunus, dat op 1 juni twintig jaar bestaat, komen tijdens dit toernooi in het strijdperk. Schiedam houdt op He melvaartsdag een toernooi op zijn nieuwe honkbalveld. Voor een Rotterdams vertegenwoordi gend negental staan ook een aantal wed strijden op het programma. Zo zal op 9 juini in Rotterdam de strijd worden aangebonden met het Engelse Birming ham. Voorts zijn er besprekingen gaande om het Italiaanse nationale team na af loop va.n het Europese kampioenschap in Amsterdam voor Rotterdam te invite ren. Ook wordt nog geprobeerd Antwer pen als tegenstander van een Rotter dams negental uit te nodigen. Sparta zal tijdens het komende seizoen een wedstrijd spelen tegen de rest van Rotterdam. Amerikaanse jeugdteams uit België zullen wedstrijden spelen tegen de Rot terdamse honkbaljeugd en op de dag na Pinksteren wordt er in Schiedam een straathonkbaltoernooi gehouden. Als eerste door de finish bij de wedstrijd ParijsRoubaix van de goederen, waarin de startprij- zen zijn belegd. Het voorbeeld is echter niet zonder ge vaar. Het betovert knapen, die niet graag met hun neus in een studieboek zitten. Ze willen ook ,,'n Van Looy" worden. Roem en fortuin inplaats van de schoolbank. Het is die jongens moeilijk duidelijk te maken, dat het een hoge uitzondering is, de jongeman, die door steeds meer fietsen, steeds harder gaat fietsen. In de regel, en daarin ligt juist het on derscheid, is het omgekeerde het ge val. Inderdaad, hoeveel knapen moeten mislukken opdat er één Van Looy een paleis kan bouwen? de eerste kruitdampen rondom de kwestie-Feijenoord zijn op getrokken staat de deur voor een gesprek tussen het bestuur van de Koninklijke Nederlandse Voetbal bond (KNVB) en dat van Feijenoord open. Vanavond komt het bestuur van de Rotterdamse vereniging bij een om de gedragslijn in deze kwestie verder uit te stippelen. Een gesprek tussen de KNVB en Feijenoord is dringend gewenst. Aan beide zijden zijn fouten ge maakt, die wellicht kunnen worden hersteld indien men elkaar eerlijk en openhartig tegemoet treedt. Noch de KNVB noch de Rotterdam se voetbalclub vindt baat bij de huidige gang van zaken. Feijenoord ofschoon niet alle stemmen in deze vereniging dat geluid lieten horen voelde wei nig voor het besluit de kwestie voor de commissie van beroep van de bond te brengen. Feijenoord wil voor alles een bevredigende oplos sing. TVfAT er straks zal voortvloeien uit de bespreking (en) valt niet te zeggen. Dat er gestraft moet worden blijft een eerste vereiste. Het niet mogen deelnemen door Feijenoord als het kampioen wordt aan het toernooi om de Europese voetbalbeker is voor ons echter een maatregel, die verval len moet. /~)M herhalingen van dergelijke kwesties met clubs te voorko men is het noodzakelijk, dat er ten aanzien van verkiezingen voor het Nederlands elftal een bepaling komt, die, evenals in Engeland, clubspelers verplicht zich beschik baar te stellen voor de nationale ploeg. Degene, die verantwoordelijk is voor de samenstelling van het Nederlands team kan dan wel of geen gebruik maken van deze be paling. Er zou in zulke gevallen een heleboel narigheid kunnen worden voorkomen. LONDEN (ANP) Gisteren is in Lon den het resultaat bekend gemaakt van een enquête, die de Engelse voetbal league had laten instellen naar de oor zaken vén de daling van de publieke belangstelling bij voetbalwedstrijden. Volgens het onderzoek dat zestigduizend gulden heeft gekost en enkele maan den duurde, zijn de -dames de grote oorzaak van het toeschouwersverloop. Gehuwde vrouwen en verloofde meisjes houden hun mannen er vanaf alleen naar het voéttoallen te gaan. Ook zegt het rapport dat de wedstrijden aan trekkelijker moeten worden gemaakt en dat de accommodatie van velé velden moet worden verbeterd om vrouwen en kinderen te trekken en natuurlijk ook de mannen. Het rapport zegt verder dat er pogingen moeten worden gedaan om de dames meer zelfopoffering bij te brengen door de mannen toe te staan naar een wed strijd te gaan. In vergelijking met twaalf jaar geleden daalde de publieke belangstelling vorig jaar met twaalf millioen kijkers. De enquête gaf als verdere oorzaken van de daling aan: een hogere levens' standaard, lager spelpeil en ongunstige wedstrijddagen. Verder gaan vele men sen die vroeger naar voetbalwedstrij den gingen nu liever t.v.-kijken, vissen, roeien, motorrijden of tuinieren. Het dagelijks bestuur van de league heeft als,, belangrijkste pjannen om tot bétervoetbal te komen; promotie en degradatie van vier clubs, degradatie uit het beroepsvoetbal naar de semi- profs voor clubs die meermalen bij de laatste vier van de vierde devisie ein digen. Verder is er een voorstel aan de clubbesturen om het salaris te verhogen. Tenslotte zal men pogen om interland wedstrijden van Engeland, Schotland, Wales en Ierland zoveel mogelijk op eenzelfde dag in de week te laten verspelen. Deze punten zullen op 30 april ter tafel komen in een bespreking tussen league en clubbesturen. (Ingezonden mededeling) BESANQON (ANP) Door een zeer goed gespeelde tweede helft heeft Jong Oranje woensdagavond in Besan- gon zoals wij gisteren in een deel van onze oplage al meldden met 11 gelijkgespeeld tegen het voetbal team van de Franse jeugd (tot 23 jaar). De Fransen startten met een aantal snelle acties, die na zes minuten resul teerden in een treffer. Linkshalf Piumi profiteerde toen van een verwarring in de Nederlandse defensie: 10. Nadat doelman v. d. Merwe met voor treffelijke reddingen zijn ploeggenoten had gestimuleerd knalden Keizer en De Vries keihard in. Hun schoten vonden echter geen genade in de ogen van doel man Carnus. Na de hervatting domineerde het snel spelende Nederlandse elftal. In de 68e minuut was het rechtshalf Schrij vers, die eerst hard tegen een muurtje schoot, op dertig meter van het Franse doel, waarop hij de terugstuitende bal doeltreffend inschoot: 11. De briljante doelman Carnus stond nadien Nederlands succes in de weg. AMSTERDAM Gisteravond is in de Apollohal bij de dames de strijd om het basketbalkampioensehap van Nederland begonnen. AMVJ, dat de titel verdedigt, had het tegen Landlust niet gemakkelijk. The Blue Stars, dat met zeven speelsters van de nationale ploeg uitkwam, deed het tegen Herly beter. Het „sterrenteam" rechtvaardigde in deze ontmoeting de verwachting dat het in deze competitie AMVJ gaat onttronen, ten volle. Bij AMVJ mankeerde het voor rust aan ploegverband. Nimmer verraste het team van coach Van Mei toen met goed opge zette aanvallen. Ook Landlust kwam niet tot imponerende prestaties, doch door het goede stuwende werk van Toos Fesseur kreeg AMVJ het toch hard te verduren. Na de hervatting lukte het bij AMVJ beter. De schotvaardigheid van Babs van der Groep en Els van der Heyden kwam Landlust op een nederlaag van 6855 te staan. The Blue Stars ging tegen Herly fel van start. Reeds binnen enkele minuten zorgde Jeanne Knoop ervoor dat het „sterrenteam" een voorsprong had van 10—2. Dit betekende de basis voor een forse zege van 7432. The Blue Stars won tenslotte met 74 32 van Herly. In de eredivisie leverden de heren van The Arrows knap werk door The Wolves verrassend met 70—68 te verslaan. Bij de Rotterdammers, die nu weer goede kan sen hebben om zich in de hoogste klasse te handhaven, speelde naast de produk- tieve Rinus de Jong ook Frans de Haas een goede wedstrijd. OOSTERLAND. Op een buitenge wone vergadering van de fairbankver- eniging, werd besloten door de leden aandeelhouders een nieuwe zwaardere weegbrug te plaatsen met een weeg- vermogen van 20 ton. Het weeggebouw- tje kan worden gehandhaafd, de nieu we brug zal aan de andere kant van het huisje worden geplaatst. De oude fair- banfc voldoet niet meer aan de eisen die het tegenwoordige zware vrachtver voer stelt. Veelal moeten zware vrach ten in tweeën worden gewogen. De voorzitter van de fairbank, de heer M. J. Zeijler, gaf een uitéénzetting van de technische problemen, terwijl aan de hand van een tekening de leden enigs zins op de hoogte werden gebracht hoe de nieuwe situatie zal worden. TERNEUZEN. „Het is de moeite niet waard om je schip daarvoor nog de Schelde op te sturen", zei ons een garnalenvisser die van 's morgens vijf tot 's middags drie uur geprobeerd had zijn netje vol te krijgen. Amper 25 tot 30 kg garnalen met wat verdwaal de botjes en scharretjes er tussen was de hele vangst. En de prijzen zijn af hankelijk van de grootte der vangsten in Harlingen, Den Oever, enz. Zij schommelen nu tussen 3.50 en 4 gul den de kilo. Van een onzer verslaggevers MEDEMBLIK Het librespel biedt mogelijkheden tot verras singen. Dat is gisteren weer eens gebleken op de eerste dag van het ereklassekampioenschap libre in Medemblik. Twee van de favo rieten liepen namelijk in de eerste ronde reeds een nederlaag op: Wijnen en Kees de Ruyter. De kandidaat voor de gemeenteraad van Nijmegen moest het verlies uit een zo goed als gewonnen stel ling tegen Jacobs accepteren, terwijl De Ruyter tegen Vultink het ritme van de serie a la ame- ricaine kon ontdekken. Maar hoe reageerden de beide ver liezers in de avondpartijen: Wijnen had in een fabelachtig tempo slechts twee beurten nodig om Vultink te ver slaan, waarna Kees de Ruyter met een fraaie slotserie van 395 Ligthart naar een nederlaag voerde. Sfeervol Het is knus in Medemblik. Het zaaltje van Het Wapen van Medemblik is van dorpse toneelzaal herschapen in een arena voor biljarters. Er is sfeer en dat komt het biljartspel ten goede. In de eerste ronde mocht dat dan niet zozeer tot uitdrukking zijn gekomen, gister avond toen Wijnen en De Ruyter op „oorlogssterkte" speelden deed het dat wel. Een party van vijfhonderd punten in goed veertig minuten uitspelen, zoals Wünen dat deed, en daarnaast een serie van 395 in dertig minuten door De Ruyter geeft al weer, dat het spannend is ge weest. Dat kwam vooral door het falen van deze twee favorieten Scholte is de derde in de middagpartijen. Kees de Ruyter bijvoorbeeld nu 37 jaar en nog steeds „bolbuikig" had ondanks zijn korte driftige looppasjes rond het biljart nergens contact met het toch wel gewillige ivoor. Zijn aanlopen tot de series a la americaine toonden wel dat er een grootmeester om de tafel liep, maar zo gauw het op het scoren langs de band aankwam, miste De Ruyter het ritme. Wellicht door het minder sier lijke, maar gedegener spel van Vultink, die, onder meer met series van 258 en 117, in twaalf beurten rond kwam. Wijnen 8 242 58.25 8 202 62.50 36 111 12.11 36 118 13.88 3 23 10.— 3 272 166.66 12 258 41.66 12 64 14.75 2 11 10.50 2 351 250.00 7 24 7.28 7 395 71.42 Tragisch Voor Wijnen was het verloop van de eerste partij nog tragischer. Na een be- ginserie van 242 stond de Nijmegenaar in acht beurten in gewonnen positie: 466 tegen 298 voor Jacobs. Toen echter bleek wat voor een ge vaarlijke outsider Jacobs in het libre spel kan zijn. Een slotserie van 202 be tekende voor Wijnen dat hij alleen nog van zijn stoel mocht opstaan om Jacobs geluk te wensen. De titel voeren van Europees kam pioen libre legt bepaalde verplichtingen op. Henk Scholte was zich daar terdege van bewust, vooral omdat volgende maand het wereldkampioenschap libre in BROUWERSHAVEN. B. en W. stellen de raad voor tot het bouwen van drie bejaardenwoningen te Zonnemaire. Zoals 'bekend kreeg de gemeente Brou wershaven twee woningwetwoningen toegewezen, uitsluitend bestemd voor krotopruiming. Gezien de woningtoe stand in de diverse kernen zijn B. en W. tot de conclusie gekomen, dat het aanbeveling verdient om dit bouwvolu me te realiseren in Zonnemaire, aan gezien daar de meeste krotwoningen zijn. B. en W. geven verder de voor keur aan bejaardenwoninged, dié ge bouwd kunnen worden op de plaats waar thans de aangekochte schuur van de erven De Rijke nog staat. Deze schuur zal binnenkort afgebroken wor den. Een ander voorstel luidt om aan de firma Smederij Kesteloo te Nieuwer- kerk grond te verkopen aan de Hawen- hoofddijk voor vijf gulden per vierkan te meter. Deze firma wil in Brouwers haven een bedrijfje stichten, waar jach ten gebouwd zullen worden. Thans ge schiedt dit in Nieuwerkerk en de zaak loopt dusdanig, dat heit noodzakelijk is om tot uitbreiding over te gaan en wel aan het water. De firma heeft daarom het oog laten vallen op de grond langs de Havenhoofddijk. (het zgn. plateau). GOES. De Vakschool voor meisjes hield een druk bezochte ouderavond voor de ouders van die meisjes, die na de primaire opleiding een verdere studie zullen volgen of de sohool zullen gaan verlaten. De directrice, mejuffrouw H. J. Ybes, heette de aanwezigen welkom en be sprak vervolgens de 3-jarige vooroplei ding voor lerares N.O., die aan de school verbonden is. Vervolgopleidingen kunnen daarbij zijj: leraresopleiding N.O., kweekschool voor kleuterleidster, verpleegsteropleiding, apothekers-as sistente en vroedvrouw. Mejuffrouw J. C. C. Herfst besprak de assistentenop leiding met beroepenoriëntatie. De leer lingen van de assistentenklas lieten in een zangspelletje zien, welke vakken deze opleiding omvat. Mejuffrouw N. Griffioen vertelde over de opleiding tot huisnaaister en kostu- mière. In een kleine modeshow toonden de leerlingen van de naaisterklassen hun zelfgemaakte kleding. De leerlingen van mejuffrouw C. H. Dominicus lieten ten slotte in een aar dig toneelspelletje zien wat een leerling van de cursus leerling-verkoopster alle maal moet weten. Feestviering Koninginnedag •s-HEER ARENDSKERKE. De Oranjevereniging heeft voor de op 30 april a.s. te houden feestelijkheden in verband met het zilveren huwelijks feest van H.M. de Koningin en Z.K.H. de Prins der Nederlanden het volgende programma vastgesteld: 8.00 uur klokluiden; alle inwoners worden verzocht de vlag uit te steken; 13.15 uur vertrek schoolkinderen vanaf het schoolplein naar het sportterrein; 13.30 uur zanghulde van de schoolkinderen voor het gemeentehuis; 14.00 tot 16.00 uur kinderspelen op het sportterrein; 15.30 uur spelen voor kinderen van 13 tot 15 jaar; dit spel zal bestaan uit een driekamp nl. hardlopen, hoogsprin gen en balwerpen; 19.30 tot 20.30 uur concert te geven door het muziekge zelschap „Excelsior" op het terrein voor de openbare school; 20.30 tot 24.00 uur gezellig samenzijn evenëens op het terrein voor de openbare school. Voorstel aan raad Goes GOES. Het algemeen bestuur van de stichting Sportbelangen heeft het col lege van B. en W. verzocht te willen bevorderen, dat het sportveldencomplex aan de Westhavendijk, de speelweide aan de Willem Barendszstraat en de speel weide aan de oude Singel bij het toe komstige zwembad in beheer en exploi tatie van de sportstichting worden op gedragen. In eerste instantie wenst het bestuu- van de stichting haar taak beperkt te zien tot de exploitatie en het beheer van genoemde objecten. De mo gelijke inbreng van de gymnastiekloka len en andere objecten wil het stich tingsbestuur tot een nader tijdstip uit stellen. Wil de Stichting Sport belangen Goes aan baar doel kunnen beantwoor den en baar taak naar behoren kunnen vervullen, zal het naar de mening van B. en W. noodzakelijk zijn bovenge- genoemde complexen in beheer en ex- ploitate te geven waardoor B. en W. de raad een voorstel doen toekomen. Dit voorstel staat als aanvulling op de agenda van de raad voor woensdag, a.s. OVEZANDE. In deze gemeente werd een vriendschappelijke schieting gehouden, waarvan de uitslag als volgt luidt: imeeste punten: C. D. Raas, Ove zande, meeste rozen: H. S teentoakker, Kwadendamme, meeste negens: J. Doe- ne, Ovezande, achten: P. Schreurs, Ovezande, zevens: J. de Baan, Ovezan de, zessen: P. Daalman, Kwadendam me, vijven: E. Rentmeester, Ovezande, vieren: F. Peeteras, Kwadendamme, drie: K. L. van Steenbergen, Ovezande, twee: L. Geus, Kwadendamme, een: J. Beulens, Kwadendamme. Argentinië volgt, waar Scholte Nederland en Europa zal vertegenwoordigen. Het gevolg van die verplichtingen was dat hij in drie beurten zijn schoonvader, Metz, geen gelegenheid gaf ook maaT iets te presteren. De uitslagen waren: Doorgang bloemenexpositie in Goes nog dubieus GOES. In een bijeenkomst van de afdeling Goes van de Koninklijke Ne derlandse Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde kon voorzitter K. Gouds waard ondermeer enkele bestuursleden van de stichting „Zeeuws Fruitcorso" verwelkomen. Hij deelde voorts mede, dat de keuring van lathyrus begin juli zal plaats vinden. De planten voor deze wedstrijd zullen een dezer dagen wor den uitgereikt. Uit verdere opmerkingen van de voorzitter bleek, dat het door gaan van de zo langzamerhand traditio neel wordende grote bloemententoonstel ling dit jaar nog zeer dubieus is. De deelname wordt minder en bovendien is er geen geschikte zaalruimte beschik baar. Wel zal men dit jaar weer een onderlinge wedstrijd houden in dahlia's en chrysanten. Militaire voorlichting GOES. Een groot aantal a.s. mili tairen uit geheel Zuid- en Noord-Beve land had gevolg gegeven aan de uitno diging van de classicale Jeugdraad der Nederlandse Hervormde Kerk om zich te doen voorlichten over diverse aspec ten waarmee zij straks te maken krij gen bij hun overgang van het burgerlij ke naar het militaire leven. De bijeen komst werd geopend door de voorzitter van de jeugdraad, de heer L. Pieterse. AXEL. Een dezer dagen herdacht het echtpaar P. C. M. de Jonge- van Vessem de dag waarop zij vijftig jaar geleden in het huwelijk trad. Beiden zijn geboren en getogen Axelaars, de heer de Jonge werd in 1888 geboren en zijn echtgenote in 1890. Ter gelegenheid van het gouden huwelijksfeest werd in hotel „Zomerlust" te Axel een receptie gegeven. Het college van burgemees ter en wethouders kwam feliciteren en bood als blijken van waardering een prachtig boekwerk „Vlaanderen doqr de eeuwen hen" en een bloemstuk aan. VLISSINGEN. De leerlingen van de pianoklas van de Zeeuwse-Muziek school gaven in het gebouw aan de Badhuisstraat een voortreffelijk bewijs van hun vorderingen. De eerste acht jeugdige solisten had den pas negen maanden les, maar speelden hun volksliedjes foutloos. Vooral Jacques Arnoldi, die nog maar drie maanden les heeft, verbaasde het publiek met een Iers volksliedje. Annette en Tineke Theunis, Marian ne ten Bruggencate en Mariette Vlees drager en Marijke en Jos Jopse speel den voortreffelijk quatre mains. Marinus Alewljnse liet een gave ver tolking horen van het „Het meisje met het vlashaar" van Debussy. Als ongeveer dertig leerlingen om de beurt musiceren, laat men nutuurlijk wel eens een paar steekjes vallen, maar dit gebeurde toch opvallend wei nig, en als het gebeurde was het wel licht van de zenuwen. De leraren Broerse en Theunis speel den als afsluiting een militaire mars van Schubert. STREATHAM (AP) De oud-wereldkampioen boksen in het halfzwaargewicht Freddie Mills stak zijn kin vooruit en zei tegen de schildersleerling: „Vooruit, sla maar zo hard als je kunt". Na een lichte aarzeling sloeg de vijftienjarige John Block zo hard als hij kon doch bijna tegelijkertijd slaakte hij een kreet. In plaats van Freddie Mills knock out te slaan had hij zijn rechterhand verwond op de harde kaak van de bokser. Bij röntgenonderzoek bleek dat hij enige handbeentjes had gebroken. Freddie Mills was stomverbaasd: „Ik wist niet dat m'n kin zo hard was", zei hij. John Block, die amateur-vlieggewicht is, zal zes weken niet kunnen schilderen. Maar het kan hem weinig schelen: „Niet iedereen krijgt de kans om een oud-kampioen op zijn kin te slaan". VRIJDAG 13 APRIL T RADIO j HILVERSUM I, 402 M Ochtend KRO: 7.00 Nieuws; 7.15 Kamer orkest (gr.); 7.30 Voor de jeugd; 7.45 Morgengebed en overwe ging; 8.00 Nieuws. 8.18 Lichte grammofoonmuziek. 8.50 Voor de vrouw; 9.35 Waterstanden; 9.40 Schoolradio; 10.05 Lichte orkest werken (gr.); 11.00 Voor de zie ken; 11.40 Grammofoonmuziek; 11.50 Als de ziele luistert, lezing. Middag 12.00 Middagklok - noodklok; 12.04 Balletmuziek (gr.); 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuin bouw; 12.33 Lichte muziek en zangsolisten; 12.50 Actualiteiten; 13.00 Nieuws; 13.15 Platennieuws; 13.20 Dansorkest en zangsolisten; 13.45 Vrouwenvraagbaak; 14.00 Promenade orkest en solist; 14.45 Grammofoonmuziek; 15.00 School radio; 15.30 Voor de zieken; 16.30 Pianorecital; 17.00 Voor de jeugd; 17.15 Kinderkoor; 17.40 Beursberichten; 17.45 Amateurs- programma. Avond 18.20 Brabants halfuur; 18.50 Regeringsuitzending: Uitzending voor de middenstand; 19.00 Nieuws. 19.10 Actualiteiten; 1925 Boekbespreking voor de jeugd; 19.30 Politieke lezing; 19.40 Ver zoekprogramma voor de militai ren; 20.30 Voor de jongeren; 20.50 Lichte grammofoonmuziek; 21.30 Gevarieerd programma; 22.20 22.30 Nieuws; 22.40 Ouders en kinderen, lezing; 22.50 Amateursorkest; 23.10 Lich te grammofoonmuziek; 23.55- 24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 M. praatje); 9.00 Gymnastiek voor de vrouw; 9.10 Orkestmuziek (gr.); 9.40 Schoolradio. VPRO: 10.00 Inzicht en uitzicht, lezing; 10.05 Morgenwijding; VARA: 10.20 Voor de vrouw; 11.00 Voor de kleuters; 11.15 Zangrecital; 11.35 Orgelspel. Middag AVRO: 12.00 Dixielandorkest; 12.20 Regeringsuitzending; Voor de landbouw; 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw; 12.33 Sport en prognose; 12.50 Zang en gitaar; 13.00 Nieuws; 13.15 Mede delingen en grammofoonmuziek; 13.25 Beursberichten; 13.30 Lich te muziek en zangsolist; 14.00 Zangrecital; 14.20 Voordracht; 14.40 Kamermuziek; 15.00 Hou je aan je woord, literair spel met woorden. VARA: 16.00 Actualitei ten. 16.30 Voor de zieken; 17.00 Tijd voor teenagers; 17.50 Actua liteiten. Avond 18.00 Nieuws; 18.15 Nieuws uit Vlaanderen; 18.20 Italiaans en semble en zangsolist; 18.50 De puntjes op de i, praatje; 19.00 Voor de kinderen; 19.10 Jazzmu ziek. VPRO: 19.30 Uit de kunst, kunstkroniek; 20.00 Nieuws; 20.05 Recht op een eigen rechtspraak, lezing; 20.20 Literair program ma; 20.30 Voordracht van gedich ten; 20.45 Boekbespreking; 20.50 Wereld in beweging, gesprek. VARA; 21.00 De gouden stemmen van deze eeuw (gr.); 20.00 Vo caal-instrumentaal ensemble: lichte muziek; 22.15 Buitenlands weekoverzicht; 22.30 Nws. VPRO- 22.40 Het kind in ons huwelijk, gesprek. VARA: 23.00 Socialis tisch nieuws in Esperanto; 23.10 Vergelijkenderwijs, muzikaal ge sprek; 23.55-24.00 Nieuws. TELEVISIE Ochtend VARA: 7.00 Nieuws; 7.10 Och tendgymnastiek; 7.23 Lichte grammofoonmuziek; 8.00 Nieuws; 8.18 Muzikale ochtendpost (gr.); (Om 8.35 Van de voorpagina, Avond NTS: 20.00 Journaal en weer- overzicht; 20.20-22.50 KRO: In sa menwerking met de Duitse en Oostenrijkse televisie: Der Bet- telstudent, operette in drie be drijven.

Zeeuwsch Dagblad | 1962 | | pagina 11