N.D.S.M. gaat zeer groot dok bouwen GESTOLEN CÉZANNES IN AUTO TERUGGEV ONDEN AANVARING OP DE WATERWEG 'n Bof zeg, dat de eieren zó voordelig zijn! sapperdeflap lekkere koffie De electrische D.E. koffiemolen is verkrijgbaar op 3000 pun- ten, verpakt bij D.E. koffie en thee. Ook de bekende D.E. wand- koffiemolen blijft verkrijgbaar (1500 punten). Op elk pak koffie en potje Moe- cona 10 punten. Op elk pakje thee en doosje theezakjes 4 punten. Voor 10 Sunilmerkjes en slechts f 1,25 krijgt u het prachtige boek"Pipo en het Diepzee-geheiirï'.Spaar nu voor dit kostelijke, kleurrijk geïllustreerde Pipo-boek! Elk kind zal vast verrukt zijn over dit geschenk. Uw win kelier heeft aanvraagkaar- ten voor u. De bijzondere kwaliteit van Douwe Egberts koffie komt vol ledig tot haar recht, als u deze direct voor het zetten zeïf maalt. Gebruik daarvoor de nieuwe elec trische D.E. koffiemolen, die de volgende voordelen heeft: Exploitatieresultaat in 1961 met 20% gedaald ln 1965 kunnen grootste schepen worden gebouwd oi gerepareerd IMRKTBIÏRiaiTIA Donderdag 12 april 1962 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 8 EEN EXTRA PIPO-ATTRACTIE! SUN.IU.SK.250 De enige molen met handvat Absolute beveiliging In de.maalbeker is het aantal koppen aangegeven Extra-krachtige motor met groot reserve vermogen zorgt voor zeer regelmatig maalproduct AMSTERDAM De Neder- landstihe Dok- en Scheepsbouw Mij. richt de blik op de toekomst. Op het ogenblik bestaat er een te grote werfcapaciteit in de we reld. Het vervoer van veel soor ten lading per zeeschip neemt echter nog steeds toe, terwijl er een duidelijke ontwikkeling is te constateren in de richting van steeds grotere eenheden. Op grond hiervan heeft de directie besloten over te gaan tot de uitvoering van de plannen voor de bouw van een zeer groot gegraven dok, dat zo wel voor de bouw als voor de reparatie van de grootste schepen, die thans worden gebouwd of waarvoor ontwer pen in ontwikkeling zijn, gebruikt kan worden. De directie streeft ernaar dit nieuwe dok begin 1965 in gebruik te kunnen nemen. Hiermee gaat een mo dernisering en uitbreiding van de ma chinefabriek gepaard. ÏÏJit eigen middelen De directie denkt al deze plannen in de loop van de komende vier jaar te kunnen voltooien. Aangezien verwacht wordt dat de investeringen uit eigen middelen kunnen worden gefinancierd, ligt het vooralsnog niet in de bedoeling om via een emissie nieuw kapitaal aan te trokken of door een obligatielening vreemd vermogen op lange termijn te verwerven. Wel is de mogelijkheid ge schapen tot het verkrijgen desgewenst van een onderhandse lening van de Her- stelbank. In het afgelopen jaar, waarin het hon derdste na-oorlugse schip bij de N.D.S.M. te water werd gelaten, is mede door de revaluatie en de gestegen loonkosten, het exploitatieresultaat gedaald tot 16,92 (v.j. 21,39) miljoen, een teruggang van ruim 20 procent. Er is voor 8,77 (v.j. 6,43) miljoen geïnvesteerd en voor 8,57 (v.j. 8,93) miljoen afgeschreven. Na reservering van 1 miljoen en uit kering aan hét personeel van 4 miljoen, resteert een winstsaldo van 2,24 (v.j. 2,47) miljoen, dat gelijk wordt verdeeld onder de firmanten: de Nederlandsche Scheepsbouw-Mij en de Nederlandsche Dok Mij. Door beide vennootschappen wordt 11 (v.j. 12) procent dividend voor gesteld. Minder nieuwbouw Voor de bouw van nieuwe schepen werd in 1961 32.000 (v.j. 35.000) ton staal verwerkt. Deze daling is het gevolg van het streven tot verlegging van het accent van de bouw naar de reparatie van sche pen en ander werk. Het prijspeil voor nieuwbouw is nog steeds zeer laag. De machinefabriek kon in toenemende mate werk van derden aantrekken. De diverse werkplaatsen waren goed bezet. Het aantal gedokte schepen daalde tot 229 (v.j. 252) met een totaal aan dok- daigen van 1280 (v.j. 1402). In geldswaar de uitgedrukt werd 64 (vj. 71) procent Jeugdvereniging hield feestavond KAPELLE. De Gereformeerde Jeugdverenigingen van Kapelle Bieze- linge hebben in het C.J.V.-gebouw een feestavond gehouden. De leiding berust te bii de voorzitter van de jeugdcentra- Ie, de heer A. Eversdijk. Na de opening vo een zangprogramma van de meisjesclub. De jongensclub voerde een schets op. Een quiz voor ouderen viel goed in de smaak. Na de pauze voerde men het toneelspel ..Het hing in de lucht" op. Ds. Van der Leek sloot de avond. van het reparatiewerk voor buitenlandse rekening uitgevoerd. De reparatie-afdeling was het gehele jaar vrijwel steeds goed van opdrachten voorzien, al lagen ook hier de prijzen door scherpe binnen- en buitenlandse concurrentie onder druk. De orders in bewerking staan op de balans met 65,65 (v.j. 85,96) miljoen vermeld. Friese dochter De directie verwacht dat de dochter onderneming Metaalindustrie Stertil in Kootstertille in de tweede helft van dit jaar op gang zal komen. Naast het ge storte kapitaal van 1 miljoen werden voor deze onderneming onderhandse le ningen gesloten tot een bedrag van 3 miljoen. Deze bedragen zijn voldoende voor de bouw van werkplaatsen met in dustriële uitrusting. Samen met Wiliton-Fijencord, Zweedse werven en Portugese ondernemingen werd deelgenomen in de oprichting van een Portugese vennootschap. De moge lijkheden worden onderzocht voor de op richting van een scheepswerf in de haven van Lissabon. De opbrengsten van de deelneming in de Curagaose Dok-Mij. waren wat lager dan in 1960. HOEK VAN HOLLAND Op de Nieuwe Waterweg, vlak bij de mon ding, zijn gisteravond het Noorse schip Seamaster van ruim twaalfdui zend ton en de Liberiaan African Lord van ruim zevenduizend ton met elkaar in aanvaring gekomen. De Noor kreeg een groot lek onder de waterlijn. Het schip maakte zo veel wa ter dat de eigen pompen het werk niet aan konden. Aanvankelijk zag het er naar uit, dat de Seamaster zou zin ken, maar omstreeks half elf was dat gevaar geweken. Van de African Lord werd de voorste ven ingedrukt. Het voorste waterkerende schot bleef onbeschadigd, waardoor voor dit schip geen gevaar was te vrezen. Beide schepen zijn tegen middernacht op sleeptouw genomen naar Rotterdam, GROENTEN EN FRUIT KAFEULE, 11 april. Golden Delicious I 8085 9497; I 75—80 95—98; I 70—75 92—96; I 6570 84—87; I 60—65 68—73; II 80—85 82— II 7580 88—94 II 70—75 86—93; II 65— 70 73—83; I 160—65 59—70; lid 47—56; grof 59—76 fijn 48—57; Jonathan I 80—85 81; I 70—75 82; I 65—70 73 I 60—65 65; II 80—85 67; II 75—80 67; II 70—75 69; II 65—70 62; II 6065 5456 Lid 4851; grof 4954; fijn 42—47 Goudreinette .grof 70; fijn 55; lid 60 69; Zoete Ermgaard kroet 36; kroetappelen 34—39; appelen rot vlek 15—37. Aardappelen I 2123; II 18; afw 9V210. Groenten: Kropsla 21; spinazie 101—102; rabarber I 7477; II 56—58; uien II 7476; afw 47; witlof II 129 afw 55; radijs I 2326; II 2022 sjalotten 56; prei 84; koolrapen 31; kasaardbeien per stuk extra 4146 I 35—38; LI 22—23. Van onze correspondent pARIJS. De acht schilderijen van Cézanne die in de nacht van 12 op 13 -*• augustus van het vorige jaar uit het tentoonstellingsgebouw Vendóme te Aix en Provence gestolen werden, zijn gisteren te Marseille in een onbe heerde personenauto teruggevonden. Tot deze schilderijen behoren de „Kaartspelers en „Landschap bij Aix met de Caesartoren". Dat laatste doek is het eigendom van de heer G. D. Bourlage te Laren. De totale waarde van de teruggevonden schilderijen wordt geschat op ruim zeven miljoen gulden. Meer dan acht maanden heeft de politie elk spoor van de schilderijen diefstal gevolgd. Hoewel zij in bepaald opzicht succes had en de vermoedelijke daders kende, is van de schilderijen nooit meer iets vernomen. Evenals de de diefstal zelf ging ook het terugvin den van de schilderijen met veel ge heimzinnigheid gepaard. Maandag ontving het commissariaat van politie van Marseille een myste rieuze telefonische boodschap, waarin mededeling werd gedaan van een auto, die achtergelaten was op de Avenue Pelletan en waarvoor tal van verdach te figuren zich schenen te interesseren- Van dat ogenblik af werd de auto onder onopvallende bewaking van enkele in specteurs van de criminele brigade gesteld. Zonder enig resultaat. Inmiddels was bekend geworden, dat de auto begin april gestolen was in Marseille en dat de nummerplaat valsl was. Daarop liet de politie de wagen weg halen voor een nader onderzoek. Ach terin de vagen, waarvan de achterruit gebroken was. vond men een aantal pakken. Daarin bleken de gestolen schilderijen te zitten. Zowel de doeken als de omlijstingen waren volkomen onbeschadigd. Een kleine commissie van plaatselijke experts verschafte de politie de zekerheid, dat het de schil derijen waren die te Aix en Provence gestolen waren. De doeken werden daarop ter beschikking gesteld van de rechter-commissaris van Aix en Pro vence. die de instructie inzake de diefstal leidt. De politie, die over het geval weinig los wil laten, heeft niettemin verzekerd, dat er geen arrestaties zijn verricht.' Wel heeft zij goede hoop de inbrekers terug te vinden. Volgens haar bevinden zich t.wee van hen reeds in een bui tenlandse gevangenis. DEN HAAG. Het is nu zeker, dat het Wiener Burgtheater in het Hol land Festival zal optreden met een van zijn meest succesrijke voorstellin gen, namelijk ,,Der Schwierige" van Hofmannsthal. De titelrol zal in Ne derland worden gespeeld door Robert bindner, die twee jaar geleden in ons and veel succes oogstte in Schnitze Iers „Anatol".

Zeeuwsch Dagblad | 1962 | | pagina 8