Veiling Krabbendijke gaat een nieuw koelhuis bouwen GEZONDER Gemakzucht kwam Souburgse aannemer duur te staan Uit de kerken Capaciteit wordt meer dan verdubbeld Wat is dan Punt - Jaarcongres district zuid landelijke sportcontactraad PARAAT 1962 VAN A TOTZ mmmêÊ Plattelandsvrouwen aan de schoonmaak Mosselkweker tijdens vissen overleden Kandidatenlij st C.H.U. Yerseke Ouderavond C.N.S. pinda's in melkchocolade smelten in uw mond-smetteloos in uw hand Het einde der desperado's Inspecteur Gallaghan slaat weer toe Vergeet mij nooit Vrouwen achter prikkeldraad KANTONGERECHT MIDDELBURG 3^Crió kraó door eeland In Wielingen op wrak f De heer J. U. Becks, leerling van de school voor scheepswerktuigkundi- gen te Middelburg, slaagde te 's-Gra- venhage voor het voorlopig diploma scheepswerktuigkundige. De heer Becks is woonachtig te Vlissingen. De heer L. J. Augustijn ter aarde besteld Ds. van Hattem sprak voor Geref. vrouwen Zangopnamen voor een NCRV-uitzending Ongeluk op veiling Korf bal wedstrijden op de markt Na-competitie voor a-junioren Tienkamp tafeltennis wordt elf kamp MAIÏKTBERUIIJTEX v ,K SF*- Donderdag 12 april 1962 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 5 AXEL Onderstaand geven wij de „agenda" van de leger- en luchtmacht tentoonstelling „Paraat 1962", zoals die van 19 tot en met 23 april gehouden zal worden in (en om) de garage Drie- schouwen" van de Z.V.T.M. te Axel. Volledigheidshalve vermelden wij ook de inleidende demonstratie in de avond uren van de 18e april. 18 april: 19.00 uur demonstratie vai de vaar- en duikerschool bij het zwem bad. Optreden van o.a. kikvorsmannen en een helicopter. 19 april: 15.00 uur. Opening door bur gemeester M. K. van Dijke op het ge meentehuis van Axel. 19.15 uur Kleine taptoe op het Szydlowskiplein. m.m.v. het fanfarekorps van de Limburgse Ja gers in ceremonieel tenue en van het demonstratiepeloton van de Kon. Lucht macht. De taptoe zal ongeveer een uur duren. Dan de dagen en tijden waarop de expositie geopend zal zijn: donderdag 19 april: 19.00-21.00, vrijdag 20 april: 10.00-12.00, zaterdag 21 april: 10.00-12.00. april gesloten,maandag 23 april: 10.00- 12.00, 14.00-17.00 en 19.00-22.00. Mogelijk zullen enkele middenstan ders ingeschakeld worden die bun eta lages beschikbaar stellen voor expose ren van specifiek militaire zaken. nederlands herv. kerken Beroepen op de provinciale kerkver gadering Gelderland te Lunteren (Herv. Kapel): H. P. Swets te Rijk (N.H.) en te Putten (Andreaskerk)E. Holtriger te Weesp. Aangenomen naar Haarlem: B. K. W. Dijkstra te Baambrugge, te Wij- derveld (toez.): S. J. Seinen, cand. te Utrecht die bedankte voor St. Philips- land. Bedankt voor Putten: dr. C. Graaf land te Woerden. geref. kerken Beroepen te Dokkum: A. van Asselt te Oostwold. geref. kerken (vrijg.) Tweetal te Zuidhorn: L. W. G. Blok huis te Zevenbergen en B. van Zuyle- kom te Sauwerd. chr. geref. kerken Tweetal te Gorinchem: J. Brons te Winschoten en M. Vlietstra te IJmui- den. Gering vergaderbezoek GOES De plattelandsvrouwen zijn kennelijk aan de schoonmaak. De ver gadering van de afdeling Goes en Om streken van de Ned. Bond van Platte landsvrouwen, gistermiddag in de Prins van Oranje, was tenminste matig be zocht. De afwezige dames heblben heel wat gemist, want het ge'bodene was zeer interessant. Mej. A. Osse waarde, lerares van de Stichting Huishoudelijke Voorlichting ten Plattelande sprak op boeiende wijze over het onderwerp: Hygiëne en char me". Zij meende, dat op dit -gebied nog veel verbeterd kan worden. Mej. K. op 't Hof, tuinlbouwlerares, vertelde ten slotte het een en ander over haar werk. Zij maakte met de dames enkele aar dige bloemstukjes, waarbij bleek, dat met weinig bloemen toch iets moois te maken is. Deze zomer gaan de dames weer op stap. De reis naar Laren gaat defini tief door op 15 en 16 mei a.s. terwijl op 15 mei ook een reis wordt georganiseerd naar Brussel. De leiding van de ver gadering -berustte bij mevr. M. S. Evers- Pauw uit Wilhelminadorp, de presiden te; de vice-presidente, mej. D. Mol sprak het slotwoord. KKABBENDIJKE Met de bouw van een nieuw koelhuis gaat de veiling Krabbendijke en Omstreken de capaciteit voor het koe len van fruit aanzienlijk uitbreiden. Deze capaciteit zal zelfs meer dan verdubbeld en gebracht worden van 1000 ton op 2640 ton. Gis teravond, tijdens een buitengewone algemene ledenvergadering van de veilingvereniging werden de plannen goedgekeurd. Tegelijk werd besloten tot het bouwen van een fusthangar en het bestuur kreeg verder machtiging tot het aangaan van een geldlening tot maximaal een miljoen gulden voor de financiering van deze pro jecten. De veiling beschikt thans over één koelhuis. In 1950 werd dit koel - huis gebouwd, destijds berekend op 500 ton. Reeds spoedig bleek, dat vergroting van de opslag-capaciteit noodzakelijk was. Daarom werd in 1955 en 1957 besloten tot het in richten van een gedeelte van de emballageloods tot luchtgekoelde bewaarplaats met een totale capa citeit van 250 ton. Ook deze uitbrei ding bleek slechts in een gedeelte lijke behoefte aan opslagruimte te voorzien en in 1960 werd de andere helft van de loods omgebouwd tot mechanische koeling met zgn. gas- bewaring. In totaal heeft de veiling een opslagcapaciteit van 1000 ton be schikbaar. Voor dit seizoen moest ongeveer voor 300 ton koelruimte bijgehuurd worden, terwijl boven dien bijna 200 aanvragen voor gas- bewaring werden afgewezen. Uitbreiding Bestuur en directie waren dan ook tot de conclusie gekomen, dat de veiling in de eerste plaats voor haar leden, maar ook voor haar kopers, dringend behoefte heeft aan uitbrei ding van de koelruimte. Het bouwen van een koelhuis met een capaciteit van ongeveer 1500 ton, werd voor een goede uitoefening van het be drijf zonder meer noodzakelijk ge acht. Een ander aspect, dat de behoefte aan meer koelruimte dringender maakt is de toeneming van het aantal boomgaarden. De door de watersnood getroffen bedrijven zijn na 1955 weer tot her- inplant overgegaan. Daarnaast is in het werkgebied van de veiling 250 hectare appels en peren meer inge plant. Voorts zal het aanbod van de bewaarrassen uit de aanplantingen voor 1956 zeker niet afnemen, terwijl in het verleden ook geen rekening werd gehouden met de aanvragen voor koelruimte aan de kopers. De leden hebben gisteravond ken nis kunnen nemen van de plannen. Het nieuwe koelhuis zal gebouwd worden vlak achter de bestaande bebouwing en zal een capaciteit krijgen van 1640 ton. Met de nieuw bouw is er in de toekomst beschik baar 1200 ton om te koelen, 1200 ton voor gasbewaring en. 240 ton voor een vorstvrije bewaarplaats. Het nieuwe complex wordt 60 meter lang en 28 meter breed. In het gebouw zelf komen 12 gascel- len (thans is de beschikbare capa citeit 5 gascellen van elk 50 ton) en vier cellen mechanische koeling. Bovendien ligt het in de bedoe ling een elektrische vorkheftruck aan te schaffen met pallets (laad- obrden), hetgeen een aanzienlijke arbeidsbesparing op kan leveren. Per laadbord kunnen 30 kisten „verhandeld" worden. Onder het gebouw komt een ste vige paalfundering. Circa 100 palen met een lengte van 10 tot 12 meter zullen de grond ingedreven worden. Het ontwerp van het bouwwerk komt van de tekentafels van archi tect C. J. Klap te Waarde. Aanpak Bestuur en directie zorgen dus voor een grootscheepse aanpak. Dat is trouwens ook nodig, want de ont wikkeling van de fruitteelt in oos telijk Zuid-Beveland gaat ook met rasse schreden vooruit. Het bestuur kreeg tevens mach- tigingn om een geldlening aan te gaan tot maximaal één miljoen gulden. Met de coöp. centrale Raif- BRUINISSE De 48-jarige mossel kweker T. van Kooten is onverwachts overleden. Tijdens het vissen kreeg hij plotseling een hartaanval. YERSEKE. De C.H.U. heeft de volgende kandidatenlijst vastgesteld voor de komende raadsverkiezingen: 1. C. J. van de Velde; 2. J. van Schaick; 3. Joh. de Koeyer Mzn; 4. C. Hoebeeke; 5. J. Glerum; 6. C. J. v. d. Endt; 7. Mevrouw de Jonge. Exclusieve glastuinders KAPELDE. Uitgaande van de Zeeuwse groentetelersvereniging zal a.s. zaterdag 14 april 's middags een excur sie worden gehouden voor de glastuin ders en zij die er belangstelling voor heb ben in Kapelle en omgeving. De excur sie begint om 1 uur op het bedrijf van de heer D. Meyer aan de Eversdijkse- weg te Biezelinge. Daarna zullen nog en kele andere bedrijven worden bezocht. feisenbank te Utrecht werd hier over reeds in beginsel overeenstem ming bereikt. De verwachting is gewettigd, dat dit bedrag niet he lemaal nodig zal zijn, maar om eventuele stroppen te kunnen op vangen vond het bestuur het toch maar verstandig om een geldlening aan te gaan voor een miljoen gul den. Intussen ziet het er niet naar uit, dat de bouw van een nieuw koel huis nog dit jaar gerealiseerd kan worden, hoewel alle pogingen hier voor aangewend zullen worden. Er zijn echter nog enkele ongewisse factoren (goedkeuringen), die be lemmerend kunnen optreden. In 1963 zal de bouw wellicht verwe zenlijkt kunnen worden. Tenslotte werd ook het voorstel aanvaard voor de bouw van een fusthangar aan de zuidzijde van de bewaar plaatsen (tegen het sportterrein). In deze hangar zullen 40.000 kisten opgeslagen kunnen worden. GOES. In de dinsdag gehouden ouderavond van de Vereniging voor Christelijk Nationaal Schoolonderwijs hebben personeel en leerlingen van de beide scholen met groot succes een sa menspel „Zilver op Oranjebloesem" op gevoerd. Het spel was geschreven door het hoofd van de school aan de West- wal, de heer M. de Borst. Op deze gezellige ouderavond, die werd gehouden in de aula van het .Chr. Ly ceum, brachten secretaris en penning meester de jaarverslagen uit, evenals de hoofden der scholen de verslagen over de gang van zaken bij het onder wijs, Er is een batig saldo, dat wellicht na de vijfjaarlijkse afrekening met de ge meente Goes zal stijgen. Het aantal leerlingen zou men graag hoger zien. Men verwacht dat het, gelet op de ge boortecijfers, in de komende jaren ech ter zal stijgen. De heren W. J. van den Berge en J. D. Ramondt werden herkozen als be stuursleden. De heer W. F. Sleutel stel de zich niet herkiesbaar en werd harte lijk dank gebracht voor zijn werk ge durende twintig jaar. De ouderavond stond onder leiding van ds. J. Karelse, die de voorzitter ds. E. Jansen verving. Ds. Jansen was we gens ziekte verhinderd aanwezig te zijn. In zijn openingswoord zei ds. Karelse o.a. dat de keuze voor het Christelijk onderwijs als een principiële zaak moet worden gezien. (Ingezonden mededeling) TREETS! Knapperende pinda's In melkchocolade met een huisje van suiker. Proef, hoe anders, proef hoe heerlijk! En kijk - ook dat Is uniek - uw handen blijven smetteloos. Geniet óók op die nieuwe manier. TREETS kost slechts 25 cent. DAT IS JE REINSTE SMULLEN EEN MARS PRODUKT Vlissingen, Luxor Een Wild West film van de soort waarvan er twaalf in een dozijn gaan. Vlissingen, Alhambra Inspecteur Gallaghan trekt in deze film achter een -grive diamandt dief stal aan die met een moord gepaard is gegaan. Uiteraard weet hij de vlucht van de gangster te beletten, waarop de misdadiger, gewond kan worden inge rekend. De film is geen bijzondere aan dacht waard. Middelburg, City 14 jaar De corpulente Italiaanse tenor Fer- ruccio Tagliavini wordt de nieuwe Ca ruso -genoemd. Hij maaktdat beslist niet waar in de Duitse film „Vergeet mij nooit", waarin hij een handvol liedjes kweelt, waarlangs de sentimen taliteit als smeerolie neerdruipt. Gelijk een glimlachende etalagepop poseert het bonde sterretje Sabine Bethmann -als zijn tegenspeelster. „Vergeet mij nooit" kimt u gerust snel vergeten. Middelburg, Electro, 18 jaar Een wel zeer valse voorstelling van tzatoen wordt met de film „Vrouwen achter prikkeldraad" gegeven van situaties die de concentratiekampen voor vrouwen in Ned. Indie heersten. Uit eigen ervaring weet recensent dat de door de Japanners gevangen ge zette 'vrouwen er wel enigszins an ders uitzagen dan de Hollywood- schoonheden die, zorgvuldig opge maakt en met diepe decolites, zich in rolprent ophouden. Verder wordt er een romantisch verhaaltje op gedist, die ons met het oog op de werkelijke ellende die er in de vrouwenkampen op Java en elders was, een beetje onpasselijk maakt. Nutsspaarbank Middelburg MIDDELBURG. Eind maart 1962 ledroeg het tegoed bij de Nutsspaar bank Middelburg 18.734.837,48. Inge legd werd in maart 747.954,78 en te rugbetaald 651.209,85. Het aantal reke ningen eind maart bedroeg 15.233. Vorig jaar maart was het tegoed ruim 17,5 miljoen gulden. ETTEN-LEUR. In het gemeen schapshuis De Nobelaer te Etten en Leur werd het jaarlijkse congres ge houden van district Zuid (omvattende de provincies Zeeland, Noord-Brabant en Limburg) van de landelijke contact- raad voor de gemeentelijke bemoeiin gen met de lichamelijke opvoeding en de sport. Verheugd stelde de voorzit ter, de heer C. H. Roels uit Eindhoven, in zijn openingswoord vast, dat in het Zuiden de belangstelling voor de raad steeds toeneemt. Hij accentueerde echter, dat de organisatie geen doublu re wil vormen met de vereniging voor Nederlandse Gemeenten. „Onze taak is wel degelijk afgebakend", aldus de heer Roels. Hij kondigde enkele wijzigingen aan in het hoofdbestuur van de landelijke raad. Zo zal de voorzitter, de heer j. Kupers uit Amsterdam, binnen afzien bare tijd zijn functie overdragen. Het district Zuid heeft voor deze vacature als kandidaat gesteld de heer F. van den Eerenbeemt te Den Bosch. De heer B. W. van Griethuysen, chef van de afdeling Vrijetijdsbesteding van het ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, hield een inleiding over het onderwerp Het rijk en de vrijetijdsbesteding. ,,Nu de vrije tijd in het leven van de mens steeds meer primair gaat worden, is het voor de overheid van groot belang, dat zij de ontwikkeling op dit terrein nauwgezet volgt", aldus spreker. Rapporten heb ben uitgewezen, dat een groot deel van de Nederlandse bevolking in de winter leest, vooral de jeugd. Men komt daar bij tot een gemiddelde van zeventien boeken per jaar. Er is ook veel belang stelling voor muziek en veertig procent van de Nederlandse vrouwen heeft haar liefde in deze maanden verpand aan naaien, breien en borduren. Ook het verenigingsleven geniet een warme be langstelling. Meer dan een miljoen Ne derlanders is in sportverenigingen geor ganiseerd. In de zomer trekt men er steeds meer op uit. Tien procent van de be volking gaat verder weg dan dertig km. Er zijn dan ook plannen in studie om deze mensen meer te brengen naar de openluchtrecreaties in het Zuiden en het Oosten van het land, omdat de rand stad Holland deze stroom niet meer kan verwerken, aldus de heer Griethuysen. MIDDELBURG. „Gemakzucht" ty peerde de officier van justitie, mr. J. L. Andreae, tijdens de zitting van het kantongerecht de houding van de Sou burgse aannemer A. C. H. Hij eiste vier boetes voor gepleegde overtredin- d in gen in de bouwsector gepleegd tot een totaal bedrag van 200 De kantonrechter, mr. J. Moolenburgh, vonniste conform. Het eerste feit, de aannemer verweten, had te maken met de veiligheid van een steiger. Of liever gezegd, veiligheid had ontbroken bij de houw van een steiger, die was geplaatst hij een in aanbouw zijnde garage in Souburg. Een controleur van de arbeidsinspec tie constateerde dat niet aan de voor schriften was voldaan om een steiger arbeidsveilig te maken en concludeerde dat het op de steiger van H. .gevaarlijk werken was. Dat was op 28 september van het vorige jaar. Op dezelfde datum bleek de situatie rondom de bouw van een woning in Nieuwland door H. ook niet in orde. Er bleek, tegen de voorschriften in, geen klederbergplaats te zijn en met het schaftlokaal voor de bouwvakarbeiders was het droevig gesteld. De boterham men werden in een soort cementhok op gepeuzeld, er was geen ventilatie, stoe len en een tafel ontbraken, er waren geen papiermanden of asbakken aanwe zig. Net als bij de eerste overtredingen bleken zuinigheidsoverwegingen en een wat gemakkelijk omspringen met de wettelijke bepalingen oorzaken tot het maken van de overtreding. In de eerste zaak werden geldboetes van 60. en 40. geëist, in de tweede 25. en 75. Aanrijding Een onoverzichtelijke bocht in Oost- kapelle was mede oorzaak van een aan rijding op 9 december tussen een bus en een tractor. Omdat de buschauffeur geen voorrang had verleend kreeg hij 12,50 of drie dagen. De eis was het dubbele geweest. Conform de eis kreeg de Vlis- singse werkmeester L. J. van C. ƒ50. of tien dagen voor een aanrijding op dezelfde datum in Vlissingen. Hij wilde met zijn auto naar rechts afslaan en ver leende geen doorgang aan een rechtdoor rijdende bromfietser. Diens voertuig werd beschadigd en hijzelf werd gewond. De Ritthemse landbouwer L. J. B. had het advies uit vakbladen gevolgd en op 6 februari acht varkens en een rund naar het slachthuis in Vlissingen vervoerd met eigen middelen in plaats van per veeauto. De officier nam aan dat de verdachte ter goeder trouw was ge- Voor de vereniging „Kinde-rzorg" werd in hét eerste kwartaal te Colijns- plaat een bedrag van 219,71 ingeza meld door middel van de wekelijkse rondgang met de busjes. Over het eerste kwartaal is voor Hemava (de drie stichtingen voor het verwaarloosde kind) door de corres pondent te St Annaiand een bedrag overgemaakt van 51 gulden. De in het hervormd verenigingsge bouw gehouden instuifavonden te Sint- Annaland behoren voor dit winterseizoen weer tot het verleden. De commissie mag over de opkomst ten volle tevre den zijn. Er bestond speciaal van de zijde van de rijpere jeugd een goede belangstelling. Op woensdagavond 18 april a.s. wordt in het Hervormd Verenigingsge bouw te Noordgouwe een districts Jon- ge-Kerk-avond gehouden. De Jonge- Kerkers gaan zich daar verdiepen in het onderwerp dat dominee G. Keiling uit Noordgouwe zal inleiden en wat als thema draagt: „Wat is de zin van het gemeente zijn?" Op zaterdag 21 april 1962 organi seert de Slulskilse wielersportvereniging een wielerwedstrijd over 110 km. voor amateurs en onafhankelijken. Reeds een aantal bekende renners heeft zich voor deze wedstrijd laten inschrijven. Op maandag 23 april 1962 (2e Paas dag) organiseert de wielersportclub „De Volharding" te Axel een tweetal wie- VLISSINGEN Het 4215 ton metende Duitse schip Duburg uit Hamburg dat dinsdag van Antwerpen op weg was naar zee, is in de Wielingen op Belgisch ge bied op een wrak gestoten. Het schip werd teruggebracht naar Vlissingen waar duikers een onderzoek instelden. In afwachting van een nadere beslissing zal het vaartuig in Vlissingen blijven. lerwedstrijden. Eerst wordt een wed strijd gereden voor aspiranten en hierna komen de nieuwelingen aan de start. Zondag 15 april a.s. om 7 uur 's avonds zal er in de Herv. Kerk te Kapelle een jeugddienst worden gehou den waarin voorgaat ds. A. Th. Roth- fusz., Hervormd predikant te Vlissin gen. In het verenigingsgebouw te Veere zal op initiatief van de Veerse midden standsvereniging a.s. zaterdag de film van Bert Haanstra vertoond worden: Delta Fase 1. Deze film in kleuren be handelt de afsluiting van het Veerse Gat. Daarnaast zullen nog enkele ande re films van Haanstra vertoond worden o.a.: Glas. weest maar dat hij vermoedelijk enkele dingen door elkaar had gehaald. In ver band met mond- en klauwzeer mochten veeauto's niet op landbouwbedrijven ko men maar vervoer moest perse wel met deze voertuigen geschieden. Confonm de eis kreeg B. een tientje boete. Niet rechts gehouden met zijn brom mer had de Koudekerkse landbouwer J. A. in Souburg. Hij reed daardoor een auto aan en dat kostte hem conform de eis 25. of vijf dagen. Met een snelheid van 90 km. reed de Vlissingse kok A. T. op 19 maart in Souburg en overschreed daarmee met 20 km de maximumsnel heid. Conform de eis kreeg hij 75. of vijftien dagen. Zonder rijbewijs De scheepswerktuigkundige H. W. B te Vlissingen werd op 21 maart aange houden omdat hij zonder geldig rijbe wijs in een auto reed. Hij bracht naar voren dat hij in Australië werkzaam was, met verlof in Nederland was en ge bruik maakte vam een Australisch in ternationaal rijbewijs. Hij was van de gedachte dat hij daarmee in Nederland mocht rijden. De officier eiste voor deze formele overtreding 5. of een dag, het vonnis bepaalde zich op een gulden, Wel ƒ5. conform de eis, kreeg voor een zelfde feit de Domhurgse landarbeider A. H. Hij had geen rijbewijs, maar had wel examen gedaan en was geslaagd. De Belgische, in Vlissingen woonach tige, zeevaartscholier M. S. E. N. reed op 18 maart 's avonds met een te hoge snelheid en zonder brandend achterlicht op een brommer. De eis was 25. en 5. Het vonnis verzachtte slechts het eerste bedrag tot 20. COLIJNSPLAAT. Onder grote be langstelling is het stoffelijk overschot ter a ar dé besteld van de heer L. J. Augustijn, die vorige week bij een autobotsing om het leven kwam. De baar bedekt met een groot aantal bloemstukken werd ten grave gedra gen door de leden van de vrijwillige brandweer. Aan de geopende groeve las de hervormde predikant, ds. R. Dijk- meyér Psalm 23 en bad het Onze Va der. Verder spraken de heren W. A. Dingemanse, namens de plaatselijke middenstandsvereniging en J. Th. v. d. Welle Weele, commandant van de brandweer. Een zwager van de overle dene dankte namens de familie voor het grote medeleven. MIDDELBURG Voor de kring Wal cheren der Geref. vrouwtoverenigingen sprak gisteravond in de Bogardzaal ds. W. C. van Hattem te Terneuzen over het onderwerp: „Van kerk tot kerk" Hij distantieerde zich van de huidige een- heidsspogingen van de achttien, gaf als zijn mening te kennen dat de eenheid der kerk niet ligt in het samen in kerk verband opgenomen zijn, wel echter in het samen een zijn in Christus. Naar zijn mening brengt juist de eenheid zoals men deze vandaag wil verwerkelijken aan de ware eenheid der kerk slechts schade toe. In zijn betoog zette spreker uiteen, dat inderdaad naar eenheid ge streeft zal worden, dat dit zelfs een evangelische eis is. MIDDELBURG. In de nieuwe kerk te Middelburg is dinsdagavond een aantal opnamen gemaakt van samen zang die op vrijdagavond 18 mei a.s. van tien voor acht tot twintig over acht zal worden uitgezonden in het program ma van de N.C.R.V. als onderdeel van de serie „Alles wat adem heeft love den Heer". De leiding van de samen zang in de kerk was in handen van de zanger Kees Deenik, aan het orgel zat Jan Rijn. De zang van het publiek werd verder ondersteund door Harry Seven- stern, trompet, de chr. muziekvereni ging Onda uit Middelburg, het gerefor meerd evangelisatiekoor en het her vormd kerkkoor 't Zand uit Middelburg, het Middelburgs kamerkoor, het geref. evangelisatiekoor uit Souburg, en de Chr, zangvereniging „De Lofstem" uit Lewedorp. Fruit naar Zwitserland GOES. De Zwitserse autoriteiten hebben bekend gemaakt dat met in gang van 7 april de invoer van appelen onbeperkt is toegestaan. Een uitzonde ring geldt voor de rassen cloche en champagnereinette waarvan de invoer verboden blijft. De invoer van radijs in Zwitserland is tot nader order in be perkte mate toegestaan. KAPELLE, Woensdagmorgen ge beurde op de veiling Kapelle een ern stig ongeluk waarbij de 28-jarige keur meester M.B. een schedelbasisfractuur opliep. B. viel van enkele meters hoog te en kwam met zijn hoofd op de be- tonnenvloer. Dr. Ter Haar verleende de eerste medische hulp en het slachtoffer werd daarna naar het St. Joanna zie kenhuis te Goes vervoerd, vanwaar het werd overgebracht naar een ziekenhuis in Tilburg. heer Griethuysen, dat men er voor dient te waken, dat de menselijke geest het niet aflegt tegen het elektronisch brein. De taak van het rijk zal daarom zijn, samen met de gemeenten te ko men tot nieuwe openluchtrecreatiege bieden, waarbij het particulier initia tief ruimschoots gelegenheid zal moeten krijgen om zich te ontwikkelen. Vaag tekenen zich de contoeren af van een groot recreatiegebied in Zeeland na be ëindiging van de Deltawerken. Tal van Zeeuwse gemeenten interesseren zich daarvoor reeds. Tot slot besprak de heer Griethuysen het in wording zijn de recreatiegebied van de Zuiderzee en belichtte in dit verband nog de voor zieningen, die langs vele grote wegen in Nederland worden getroffen. Hij drukte de aanwezigen daarom op het hart te zorgen voor sluitende uitbrei dingsplannen. Na een hartelijke begroeting door burgemeester A. J. A. Oderkerk van Etten en Leur, werd 's middags een bezoek gebracht aan verschillende sport accommodaties in deze gemeente. In de directe omgeving van de gemeen ten zullen dan ook voorzieningen moe ten worden getroffen voor de eigen in woners. Na de ontwikkeling van de auto matisering te hebben geschetst op passen of we komen in een drukknop- tijdperk terecht, aldus spreker zei de MIDDELBURG. Zoals reeds eerder gemeld speelt Swift 1 zaterdag a.s. op de Middelburgse Markt een korfbal wedstrijd tegen het ZKB-twaalftal. De ze interessante wedstrijd waarin Swift moet rekenen op felle tegenstand van de regionale korfballers en korfbalsters begint om half vier. In de rust spe len de jongste adspiranten van Swift een onderling partijtje. Reeds om kwart over twee is het aantreden geblazen op de Markt. Swift a speelt dan tegen een Walchers adspiranten-twaalftal. De op brengst van de wedstrijden komt ten goede aan de actie „Sport Steunt Zonne veld". Dames ivan Swift zullen tijdens de wedstrijd langs de lijn collecteren voor het comité. Het programma luidt: 14.15 Swift a Walchers adspirantentwaalftal, 15.30 Swift 1 ZKB-twaalftal en in de rust van deze wedstrijd Swift Kwiek-SWift Vlug. De KNKB-competitie vindt intussen normaal doorgang. Swift 1 komt uiter aard niet in competitieverband in het veld en ook Sperwers 2 niet. De beslissing over het al of niet kam pioen worden van Swift laat dus nog even op zich wachten. Van belang voor de bezetting van de onderste plaats in 2b Zuid-holland KNiKB is de wedstrijd Actief-Ons Eiber nest 3. Hekkesluiter Actief heeft wei kans op de helft van de inzet en kan dus iets op Deetos 2 inlopen. Olym- .piaan verliest thuis van Hou Stand; Ons Huis en Zuiderkwartier delen de punten in Rotterdam. MIDDELBURG. Nu het einde der competitie voor de A-junioren nadert wil het bestuur van de KNVB afdeling Zeeland zijn op de laatst gehouden al gemene vergadering gedane belofte in lossen en in verband met het 40-jarig bestaan iets extra's doen voor junioren- A-elftallen, die de hoogste plaatsen be zetten bij de eindstanden van de com petitie 1961-1962. Zoals destijds aangekondigd, zal bij het beoordelen van het recht op deelna me niet alleen op de geleverde presta ties worden gelet, maar tevens naar het sportieve gedrag der betrokken elf tallen (of de betrokken vereniging vaak uitstel gevraagd heeft, of er aan de spelertjes wel eens een officiële waar- sehuwing werd gegeven enz.). Om deze na-competitie zo aantrekke lijk mogelijk te maken zullen de betrok ken elftallen andere tegenstanders krij gen dan die waartegen in de normale competitie moest worden gespeeld. Het afdelingsbestuur zal de normale reis kosten voor zijn rekening nemen. Een aantrekkelijk en origineel jubileumge- scnenjc. Massaal juniorentornooi MIDDELBURG. De jeugdcommis- v?n de afdeling zeeland van de KNVB organiseert weer een massaal jumorentoernooi dat zal worden gehou den op Hemelvaartsdag, 31 mei a.s. te Vlissingen. Er zal op circa 11 velden worden gespeeld waardoor het toernooi op een dag kan worden afgewerkt. De deelnemende elftallen zullen worden in gedeeld m poules van drie uit zoveel mogelijk verschillende rayons, zodat de jongens ook eens met andere tegen standers te doen krijgen. Het ligt voorts in de bedoeling om de lagere B-elftal len in een aparte afdeling samen te brengen, waarvoor 'buiten de gewone prijzen ook een wisselbeker beschik- v,tar-vT°j gaste,M- Hiermede wordt bereikt, dat ook de „kleintjes" de ge legenheid krijgen om tot de finale door te dringen. J^IDDEIjDURG Voor de zevende r7?fnvo gende maal organiseert de Middelburgse tafeltennisvereniging Will WwfJSl tienkamP. waaraan de beste tafeltennissers van Zeeland deel nemen. Dit jaar echter zijn het er elf v?jdag" en zaterdagavond de *5*iur° w wis^elb€ker zulten aanbin den. M. Hofman, die momenteel de beker m bezit heeft, is uiteraard weer favoriet maar ook P. Martijn van het Vlissingsè Sorry heeft een flinke kans om de beker laaf, mee naar huls te nemen. De „elfkamp wordt gehouden in de gro- Middeïburg. "De Sctekel" De deelnemers zijn: P. de Waal, P. Mar- tijn, R- van Breen, j.' Bouff, allen van ™ls£,nf?n- M. Wondergem, A. van M. Hofman, allen W- van Zoelen Middelburg. I. Ponpel Aers, (beiden van Ona Oosfburg en p" v.d. Kuijl van Wilno, Vlissingen. marktbericht cent veil1n gberïcht VEILING. COLIJNSPLAAT -133 spinazie I 94—lw. andbrie I Sjg'

Zeeuwsch Dagblad | 1962 | | pagina 5