Yoortaan geen inbreuk MINISTER LUNS TEVREDEN UIT LONDEN TERUG meer op spelregels" TREINEN VAN N.S. ZIJN VUILNISBAKKEN OP WIELEN VREDE AAN LOONFRONT GETEKEND „Varkensstal" voor Haagse [gehandicapten BsfiMmn! Bloedige veldslag tussen O.A.S. en Algerijnse leger Soekarno onder zware druk van extremen Een miljoen voor Vlaamse meester Schuld van de reizigers en gebrek aan poetsers De BiltBuien PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND Geen weg terug Zwarte lonen Vragen in Kamer over onderwij zerstekort Spelers van Feij enoord betreuren onjuiste interpretatie Zesde sterfgeval door pokken in een week N.D.S.M. GAAT REUZENDOK BOUWEN Djilas schaadde weer belang Zuidslavië Geruchten over sabotage in munitiefabriek Kleuter onder vorkheftruck ZWARE VERLIEZEN I AAN BEIDE KANTEN Het weer overal Directeur: JACQ. DE SMIT; Chefred.: G. J. Breuker. Kantoren te: Middelburg, Plein 1940 nrs. 68, Postbus 26. Giro 116666, telefoon 011802009 en 4469. Goes, Lange Vorststraat 84, Postbus 4, telefoon 011006901. Vlissingen, Nieuwendijk 33, Postbus 24, telefoon 01184—3224. Terneuzenj Nieuwstraat 40, Postbus 53, telefoon 01150—3189, Zierikzee, Havenpark 24, telefoon 011102991. Zeeuwsch Dagblad 17e JAARGANG No. 5127 Abonnementsprijs f 0,62 p. w., 8,06 per kwartaal Losse nummers 13 cent Advertentietarieven op aanvrage Rubriek Kabouters 7 cent per woord met een minimum van 1, Donderdag 12 april 19'62 AKKOORD OVER 22 C.A.O.'S MET .OPSTAPJES* Van onze Haagse redactie DEN HAAG De regering is bereid tegemoet te komen aan de wens van de Stichting van den Arbeid c.a.o.'s waarin „ontoelaatbare" loonsverhogingen waren opgenomen, alsnog goed te keuren. „Als de stichting ervoor wil zorgen, dat in de toekomst geen inbreuk meer wordt gemaakt op de spelregels en aanwijzingen in het Ioonbeleid, hebben wij er geen bezwaar tegen met het Colle ge van Rijksbemiddelaars te gaan praten over de manier waarop aan het verlangen van de Stich ting kan worden voldaan." Dit deelde minister Veldkamp (sociale zaken) gisteren mee na afloop van het in een prettige stemming gevoerde gesprek tussen hem, minister De Pous (economische zaken) en staatssecre- taris Roolvink (sociale zaken) enerzijds, en de twee voorzitters van de Stichting van den Arbeid, ir. W. H. Kruyff en drs. D. Roemers, anderzijds. Er is de regering veel aan gelegen dat er geen breuk in de Stichting van den Arbeid komt", zei minister Veldkamp in zijn toelichting op dit besluit. Minister Veldkamp zei nogmaals, dat het kabinet niet bereid was te rug te komen van de algemene aan wijzing van 2 maart. Omdat het gaat om slechts 22 contracten met „opstapjes", die tienduizend werk nemers omvatten, wil de regering er bij wijze van uitzondering geen bezwaar tegen maken, dat de eer ste loonsverhoging kan worden ge geven op de helft van de contract periode. De algemene aanwijzing sprak over zo'n verhoging na negen maanden bij c.a.o.'s met een loop tijd van anderhalf jaar of langer, en na een jaar bij contracten met een kortere looptijd. Voorwaarde van de minister is, dat er geen nieuwe contracten met trapsgewijze verhogingen komen. Ook is tussen de ministers en de twee voorzitters van de Stichting gepraat over het probleem van de c.a.o. voor de kleinmetaal. Zoals bekend heeft de looncommissie van de Stichting van den Arbeid hier over gunstig geadviseerd. Ze heeft gevraagd voor dit contract een uit zondering te willen maken met het oog op de bijzondere omstandig heden in deze sector. Minister Veld kamp wilde hierover niet meer zeggen dan dat de ministers en de staatssecretaris de Stichting van den Arbeid terzake hadden aange hoord. ,,De bevoegdheid om het contract goed te keuren ligt", aldus de minister van sociale zaken, „bij het College van' Rijksbemidde laars". Het vraagstuk van de zwarte lonen is eveneens aan de orde ge weest. De voorzitters van de Stich ting hebben gezegd dat zij met het oog op een nadere bestudering van dit vraagstuk graag de beschikbare gegevens zouden willen hebben. Mi nister Veldkamp zal deze gegevens, die hij al aan de vaste commissie voor sociale zaken van de Tweede Kamer heeft beloofd, ook aan de Stichting geven. „Er bestaat", al dus minister Veldkamp, „geen ver schil van mening tussen het kabi net en de Stichting over dit euvel, en de regering wil dan ook graag aan de bestrijding ervan meewer ken". Tenslotte hebben de voorzitters van de Stichting van den Arbeid nog gezegd het op prijs te zullen stellen als het vraagstuk van het structurele loon- en prijspeil door de S.E.R. zou worden bestudeerd. „De ministers hebben", zo zei dr. Veldkamp, „van dit verlangen ken nis genomen". Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM. Een zeer opge wekte minister Luns heeft gisteren na terugkeer uit Londen op Schip hol verklaard, dat in de kwestie Nieuw-Guinea, evenals in andere internationale zaken, de waarheid van vandaag niet noodzakelijk de waarheid van morgen hoeft te zijn. Hij zei dat in antwoord op vragen over zijn standpunt inzake het plan- Bunker. Vandaag zal minister Luns de commissies voor buitenlandse zaken en voor defensie uit de Tweede Kamer over het plan inlichten. Daarom wilde hij gisteren niet spre ken over het tijdstip, waarop hem het voorstel van de heer Bunker heeft bereikt. De heer Luns bevestigde wel dat de heer Bunker zoais wij giste ren meldden zijn plan in Wash ington heeft aangeboden aan de Nederlandse ambassadeur, dr. J. H. van Roijen. GEEN VERZOEKEN In Londen had minister Luns voor zijn vertrek al gezegd erg te vreden te zijn over de reacties op de uiteenzetting die hij dinsdag in Londen in de ministerraad van de Westeuropese unie over de kwestie Nieuw-Guinea heeft gegeven. Ook het plan-Bunker was ter sprake ge komen. Bepaalde verzoeken had de minister echter niet gedaan. De minister deelde mee gisteren nog een apart gesprek over Nieuw- Guinea te hebben gehad met lord Home, de Britse minister van bui tenlandse zaken. Daar was ook hun Franse ambtgenoot Couve de Mur- ville, bij aanwezig geweest. Dat was gebeurd meteen na de lunch, die de ministers van buitenlandse zaken van de W.E.U. bij lord Home hadden gebruikt. Op de vraag of hij in Londen nog Amerikaanse diplomaten had ont moet, antwoordde minister Luns vaag: „Ik heb heel wat mensen ge sproken." Aangenomen kan worden dat hij van de gelegenheid van zijn aanwezigheid in Londen gebruik heeft gemaakt de Britse regering nogmaals te wijzen op de minder prettige indruk die het komende staatsbezoek van president Soe karno aan Engeland, in Nederland maakt. NAAR BINNEN Uit Djakarta wordt gemeld dat president Soekarno onder zware druk staat van extremisten, geleid door de militante communisten. Zij Minister Luns: op zoek naar de waarheid. maken daarbij gebruik van de psy chologische campagne, die Soekarno zelf nu maandenlang heeft gevoerd. Die heeft zoveel succes gehad, dat een groot deei van de openbare mening een invasie van westelijk Nieuw-Guinea verlangt. Oorlog zou evenwel de wankele economie van Indonesië zwaar op de proef stellen. Steeds meer wint de overtuiging veld dat Soekarno daarom een vreedzame regeling zou prefereren. Wel worden de toespraken, die Soekarno op het ogenblik in Zuid- Sumatra houdt in heel Indonesië verspreid. De klank daarvan is fel ler dan men de laatste weken van hem gewend was. Aangenomen wordt evenwel, dat die voorname lijk bestemd zijn voor binnenlands gebruik. DEN HAAG. De Tweede-Kamerle den Kleij-wegt en Tans hebben minister Cals (onderwijs, kunsten en wetenschap pen! vragen gesteld over het onderwij zerstekort in Rotterdam. Aanleiding daartoe is het besluit van minister Visser (defensie) geen verder uitstel van eerste oefening te verlenen aan achttien dienstplichtige onderwij zers. De Kamerleden vragen mmiste'- Cals wat hij denkt te doen om te be reiken, dat het onderwijs in Rotterdam behoorlijk voortgang zal kunnen vinden. In brief aan K.N.V.B. Eigen nieuwsdienst ROTTERDAM. Alle voetbalspelers uit het eerste elftal van Feijenoord heb ben hun handtekening gezet onder een brief, die gestuurd is naar hét bestuur van de Koninklijke Nederlandse Voet balbond (KNVB). In deze brief geven de spelers te kennen, dat zij in weerwil van de zware straf, die hun is opgelegd, zich te allen tijde beschikbaar blijven stellen voor het nationale elftal. Zij blij ven het op prijs stellen voor verkiezing in de Oranjeploeg in aanmerking te ko men. In de brief wordt verder gezegd, dat de spelers van de Rotterdamse club zich mentaal niet sterk genoeg vonden om uit te komen in het Nederlandse team, dat op 1 april in Antwerpen tegen de Belgen moest spelen. De spelers betreu ren het, dat hun bedoeling verkeerd wordt geïnterpreteerd. Van onze correspondent LONDEN. Weer is gisteren in Zuid-Wales een vrouwelijke patiënt van een zenuwinrichting aan pokken overle den. Het is het zesde sterfgeval in het ziekenhuis in Bridgend sedert vorige week vrijdag. Er werden gisteren bovendien vier nieuwe gevallen van pokken in de ze nuwinrichting geconstateerd. Als gevolg van deze nieuwe pokken- infectie zijn enkele voetbal- en rugby wedstrijden afgelast, o.a. de rugbywed strijd IerlandWales die al een keer eerder niet doorging wegens pokken. Eigen nieuwsdienst PARIJS. Een triptiek die de marteldood van Sint Hyppolitus voor stelt en die tegen het eind van de 15de eeuw door een „Vlaamse meester" is geschilderd heeft gisteren tijdens een in het Palais Galliera te Parijs gehou den verkoping een bedrag van ruim een miljoen gulden opgebracht. De triptiek maakt deel uit van de collectie van Claude Lafontaine. Het pendant van de triptiek dat eveneens de marteldood van dezelfde heilige voorstelt, bevindt zich in de kathedraal van Praag. Van een onzer verslaggevers ROTTERDAM. Om acht uur 's morgens was de druk bezette sneltrein van het Rotterdamse Centraal Station vertrokken. Keu rig schoon gepoetst en geveegd. Ruim drie uur later moest dezelf de trein in Groningen weer een flinke'beurt hebben, wilde hij op de terugweg tenminste niet een smerige indruk maken. De schoonmaakploeg haalde er een kleine kubieke meter „vuil" uit. Onderweg, tussen Amersfoort en Zwolle, had hoofdconducteur De Vries gezegd: „Ik begrijp het niet. Gooi-maar-neer schijnt ook in de treinen stelregel te zijn. Kijk hier maar". Op een balkon staan twee lege koffiebekertjes. De schillen van twee bananen steken er als een boe ket verflenste bloemen bovenuit lil de harmonica tussen twee rijtuigen wiebelt een handvol sinaasappel schillen mee op de cadans van de trein. De hoofdeonducteur begrijpt het niet. Wij ook niet. Waarom sigaret ten op de grond uittrappen, als er in een trein als deze' asbakjes zitten? Waarom zijn de tafeltjes onder de ramen en de grond bezaaid met al lerlei rommel, als er bakjes zijn om papier en afval in op te ruimen? VOLGEPROPT „De asbakjes zijn vaak zo vol", verweerde zich een reiziger. „Al licht", antwoordde de hoofdconduc teur, „omdat zij worden volgepropt met dingen die er niet in thuis horen. Papier, cellofaan, fruitafval en noem maar op. Ze zijn soms bijna niet leeg te krijgen". De ene trein is de andere niet. Op maandag en vrijdag, tijdens het weekend-vervoer, zién zij er het smerigst uit. Uit de grond van zijn hart zegt onze hoofdconducteur: „De militaire treinen spannen de kroon. Tegen het einde van een reis hebben zij veel meer van een vuilnisbak. Laat het meestal reserve-materieel zijn waarmee de jongens worden vervoerd, dat hoeft toch geen vrij brief te zijn om er een bende van te maken?" In de weer schone trein herinnert conducteur Schaafsma aan een aan verwant soort vervuiling. Hij doelt op de kennelijk niet uit te roeien categorie reizigers, voor wie geen heerlijker houding denkbaar is dan het zitten met hun vuile schoenen op de bank aan de overkant. „Dat een ander er straks misschien een jurk of pak door bederft, laat hen vermoedelijk Siberisch. Hetzelfde geldt trouwens voor de mensen die kinderen of honden op de banken laten ravotten". AV De reinigers hebben hun dorst gelest de reinigingsdienst fean beginnen. Toch is de schuld niet helemaal aan één kant te zoeken. Tussen Amersfoort en Amsterdam praten we met conducteur Van Galen. Hij legt tegenwoordig per dag twee- tot driemaal zoveel kilometers af als een vijftien jaar geleden. Dat be tekent, dat er per trein in dezelfde tijd veel meer mensen worden ver voerd. Op de eindstations staan de treinen vaak korter stil dan vroeger. Dus is er minder tijd om goed schoon te- maken, en rommel lokt nog altijd rommel uit". Er staan nog een paar dingen tegenover. Het gaat ook in onze treinen om het samen schoonhouden van een gemeenschappelijke ruimte. Afgezien van de langademige kreet „Laat niet tot dank voor het aan genaam verpozen, de eigenaar van het bos de schillen en de dozen", is er in ons land vrijwel niets aan ge daan. Kan de massa nu wel kwalijk worden genomen, dat zij onverschil lig staat tegenover kwesties als deze Het aankweken van netheid is bovendien meer een kwestie van psychologie dan van techniek. De glimmende papierbakjes alleen zijn lang niet. voor iedereen voldoende stimulans. Maar waar is dan het einde Zouden er nu ook nog vrien delijke spreuken aan de wand moe ten komen die van de bakjes popu laire dingen moeten maken LEGE FLESJES De Nederlandsche Spoorwegen doen niet Veel aan deze tak van psychologie. Wel kampen zij met een tekort aan rijtuigpoetsers. In Amsterdam hebben we bekeken, hoe de veegploegen hun werk doen. „Ploegen" is een beetje groot woord, want driemaal vier man moeten het hele etmaal vullen en legio treinen een zogeheten veegbeurt geven. Dat is: Alles eruit halen wat is achter gebleven, as- en papierbakjes leeg maken, afstoffen, ramen schoon maken en de toiletten in een orden telijke toestand brengen. „Met zo weinig mensen is het on mogelijk de treinen goed schoon te houden", zegt een van de mannen. „Neem de lege flesjes. Een paar honderd in een druk bezette lange trein is niets bijzonders. De ober heeft meestal geen tijd die dingen allemaal op te halen en wij laten ze staan, want ze zijn eigendom van de Wagons Lits". ONDERWEG Op enkele lijnen Amsterdam Haarlem bijvoorbeeld gaan de laatste tijd schoonmakers mee. Zij halen onderweg oude lectuur en lege bekertjes uit de rijtuigen. Zo nodig en zo mogelijk wordt het schoonmaken van de treinen ook wel uitbesteed aan particulieren. Afdoende is het allemaal niet. Op kortere trajecten moet menige trein het zonder stellen. De trein, over Woerden terug naar Rotterdam had geen man gezien, laat staan een veger. Er zijn gewoon geen mensen voor AMSTERDAM De Nederland sche Dok- en Scheepsbouw Maat schappij gaat voorbereidingen tref fen tot de bouw en reparatie van de grootste schepen ter wereld. Hiertoe zal o.m. een zeer groot gegraven dok worden gebouwd, dat begin 1965 in gebruik zal kunnen worden genomen. De directie van de maatschappij zegt in, haar verslag over 1961 dat op grond hiervan de Hembrug in de loop van de komende jaren zal moe ten verdwijnen. Voor het verslag van de maat schappij over 1961 en de grote nieuwbouwplannen zie men pag. 19. Van onze Haagse redactie DEN HAAG Het gebouw aan de Nieuwe Haven in Den Haag, waarin de timmermanswerkplaats van de Gemeentelijke Sociale Werk voorziening is ondergebracht, is al drie keer door de arbeidsinspectie afgekeurd. Het dak is te laag en met de ventilatie is het allerbedroe vendst gesteld. Toch werken in deze stoffige ruimte mensen met bron chitis. Het wemelt er bovendien van ongedierte als gevolg van er gerlijke vervuiling. Dit is één van de voorbeelden die een aanital gehandicapte arbeiders geeft in een adres aan de Haagse gemeente raad. De arbeiders werkend in G.S.W.- en Avo-werkplaatsen (arbeid voor onvolwaardigen) en verenigd in een actiecomité hebben de brief aan de raad geschreven om uiting te geven aan de vele klachten van de gehandi capten in die werkplaatsen. Zij willen ze ook onder de aandacht brengen van de vakorganisaties, de Sta- ten-Generaal en de minister van sociale zaken en volksgezondheid. Oostindisch De leiding van de werkplaatsen in Den Haag is oostindisch doof voor onze klachten, zo schrijft het actiecomité. Nog steeds bestaan er op drie punten ernstige tekortkomingen drie secun daire arbeidsvoorwaarden, waarop ge handicapte arbeiders nog meer aan spraak kunnen maken dan gezonde: 1. Frisse werkruimten; 2. Goede verzorging in het algemeen en op medisch gebied in het bijzonder; 3. Behandeling waarbij rekening wordt gehouden met de moeilijkheden van elke arbeider afzonderlijk. „De Gemeentelijke Sociale Werkvoor ziening in Den Haag Ijan echt geen aan spraak maken op hét predikaat so ciaal", schrijft het comité. „De leiding van de werkplaatsen ontbreekt het zelfe aan begrip en aan werkelijk sociaal voelen". Wantoestanden heersen bijvoorbeeld in de werkplaats aan de Ammunitiehaven die op de eerste verdieping een eet zaal heeft, maar die voor de invalide arbeiders niet bereikbaar is omdat ze geen trappen kunnen lopen; en in de onderkomens van de bewakers bij bouwwerken armzalige optrekken, minder dan varkensstallen, vaak zon der verlichting en zonder behoorlijke verwarming. Dan klaagt het oomité nog over het tempo waarin zij moeten werken die in de industrie te werk zijn gesteld. „Gehandicapte arbeiders worden ge bruikt als extra goedkope werk krachten, nota bene met gemeentelijke financiële steun". „In de werkplaatsen van de Avo werken astmapatiënten voor een rub berfabriek. Frisse lucht is er bijna niet. Astmapatiënten hebben daar veel be hoefte aan, maar hun gezondheid wordt ondergeschikt gemaakt aan het werk. De gezonde arbeiders in de rub berfabriek doen hetzelfde, in hetzelfde tempo; maar de gehandicapten worden slechter betaald. De gezonde arbeiders krijgen boven dien elke dag een liter melk, omdat het werk zo schadelijk is voor hun gezond heid. De gehandicapten krijgen slechts een kwart liter. Zij kunnen er zeker beter tegen?" constateert het comité bitter. Hou op met klagen over de slechte programma'sHet televisietoestel heb ik aan de andere kant gezet. BELGRADO (AP). De Zuidslavi- sche minister van voorlichting heeft gisteren verklaard dat Milovan Djilas opnieuw is gearresteerd omdat hij de voorwaarden waarop hij uit de gevan genis werd ontslagen had overtreden. „De reden voor zijn arrestatie is", zo zei hij, „dat hij materiaal verschaf te voor artikelen die in het buitenland werden gepubliceerd en die dienden voor en anti-Zuidslavisehe campagne". Hij voegde er aan toe dat door dit materiaal te verschaffen „Djilas het be lang van Zuidslavië heeft geschaad en zich heeft laten gebruiken als instru ment in de koude oorlog." Djilas werd zaterdag gearresteerd. Hij was vrijgelaten nadat hij vier jaar van een straf van negen jaar wegens ondermijning van de staat had uit gezeten. Van onze corespondent PARIJS Twintig doden en 21 ge wonden, van wie er nog elf in het ziekenhuis liggen, is de droeve balans van de ontploffing in de munitiefa briek bij Saint Juste en Ardêche. Een merkwaardige bijzonderheid is dat precier 24 uur nadat deze munitie fabriek in de lucht was gevlogen een emballagefabriek veertig kilometer van Le Havre, die uitsluitend voor de muni tiefabriek werkte, door een felle brand is verwoest. Daar de oorzaak van de brand onbekend is beginnen velen te geloven dat in beide gevallen sabotage in het spel is. Van onze correspondent BERGEN OP ZOOM. Voor het ouderlijk hiuis in de Lijsterbesstraat in Bergen op Zoom is gistermiddag de driejarige Petty Wolthof door een vork heftruck doodgereden. Zij speelde met andere kinderen in de straat toen de truck, beladen met wijn flessen, uit een zijstraat op de kinde ren inreed. De bestuurder had een sig naal gegeven, dat echter in het lawaai verloren was gegaan. Van onze correspondent PARIJS Voor de eerste maal is het in de buurt van Duperré, vlak bij de weg AlgiersOrléansville, tot een geregeld gevecht gekomen tus sen de O.A.S. en het Algerijnse be vrijdingsleger. De O.A.S. liet dertig doden onder wie twee commandos op het slagveld achter. Vijftien leden van de strijdgroep van de O.A.S., die op de vlucht sloeg, werden later door het Franse leger onderschept en gearresteerd. Ook de Algerijnen leden zware verliezen, maar omdat zij na de strijd hun doden en gewon den meenamen bleef de grootte van die verliezen onbekend. Het gevecht had twee fasen. Maan dagavond werd het commando van de O.A.S. ontdekt' door Arabische herders die met hun schapen de ber gen in trokken. Dit commando was de rest van de uiteengeslagen strijd groep van commandant Gardes, aangevuld met „vrijwilligers". Het probeerde kennelijk naar het noord westen te ontkomen om te trachten onder te duiken. ONDER VUUR Op het ogenblik dat dit commando van vijftig man, allen in parachutis tenuniform, uit het bos te voorschijn kwam werd het ontdekt door de herders. Er vielen enkele schoten. Het commando van de O.A.S. trok zich daarop in een spelonk terug. In de nacht die volgde hielden de herders de spelonk onder vuur. Van alle kanten stroomden kleine ge vechtstroepen van het Algerijnse bevrijdingsleger toe, waarvan enkele het O.A.S.-commando in de rug be slopen en andere zich voor de uit gang van de spelonk achter rots blokken nestelden. FELLE STRIJD Bij het aanbreken van de dag be gon het Argerijnse bevrijdingsleger de strijd. Vier uur duurde het ge vecht dat uiterst fel en zeer bloedig was. Verscheidene leden van het O.A.S.-commando trachtten de om singeling te doorbreken om via bergpaden te ontsnappen. Daarbij vielen zij in handen van het Franse leger dat, gealarmeerd door de knal lende schoten, een onderzoek was komen instellen. Toen de Franse soldaten op de plaats van het ge vecht arriveerden vonden zij nog slechts dertig lijken van O.A.S.'ers. De soldaten van hef bevrijdings leger waren al verdwenen. In Algiers wijst men op het zeer grote belang van dit gevecht en van de nieuwe nederlaag van de O.A.S. Vermoedelijk betekent dit het einde van de pogingen van de O.A.S. om op het platteland rondom Algiers een ondergronds leger te stichten, DEN HAAG (ANP). Het Tweede- Kamerlid Andriessen (kath.v.) maakt er in vragen aan minister Van Aartsen be zwaar tegen, dat het gemeentebestuur van Geleen aan een woningbouwcorpora tie slechts bouwvolume beschikbaar wil de stellen als de bouw geschiedde door Geleense ondernemers. De heer An driessen vindt dat de vrijheid van de woningbouwcorporaties hierdoor ontoe laatbaar wordt aangetast. De weersverwachting van het K.N.M.I. in De Bilt, geldig tot van avond: Veranderlijke be wolking met af en toe enkele buien. Overwegend mati ge wind tussen zuidwest en west. Weinig verande^ .ring in tempera tuur. MIESJE: Loonoverleg loonde de moeite. 12 april: zon op 5.52, zon op 19.31; maan op 11.40, maan onder 2.52. Helsinki weer wind max.t. 11.sl. zw.bew. ZO 5 0 Stockholm l.bew. Z 8 3 0.3 Oslo regen ozo 2 Kopenhagen regen Z 8 0.1 Aberdeen l.bew. WNW 9 o.i Londen zw.bew. ZW 13 0 Amsterdam regen ZW 10 1 Brussel regen ZW 1 0.1 Luxemb. zw.bew. WZW 11 0.4 Parijs h.bew. z 12 0 Bordeaux onbew. w 15 0.1 Grenoble onbew. NNO 14 0 Nice onbew. z 15 0 Berlijn onbew. zzw 14 0 Frankfurt zw.bew. stil 13 0 München l.bew. stil 10 o Ztirich l.bew. O 10 0 Genève onbew. NO 12 0 Locarno onbew. OZO 17 0 Wenen régen NW 5 17 Innsbrück zw.bew. NNO 9 0 Belgrado regen WZW 16 1 Athene zw.bew. zzo 18 0.2 Rome l.bew. ONO 14 0 Ajaccio l.bew. ONO 17 0 Madrid l.bew. N 20 0

Zeeuwsch Dagblad | 1962 | | pagina 1