Spectaculaire onderdelen op expositie „Paraat 1962" GOEIE beurt met ZACHTE ZEEP best! Lekkere pittige zware shag Samenwerking met A.R.P. weer op agenda van C.H.U. Stormvogels dwong Burgh een 3-3 gelijkspel af WASTAFEL Wolf aartsdijk kan zich redden RAKETTEN EN COMPLETE VLIEGTUIGEN In en om garage van Z.V.T.M. Variatie Aandacht trekkend BUS OVER DE KOP: ZEVEN GEWONDEN Sombere berichten uit Waddenzee Na een fotomontage Algemene vergadering op 25 april Ochtend Middag Avond Ochtend Middag Avond Avond DAAR KNAPT UW FIJN VAN OP Eerste caisson Grevelingendam KORFBAL OP SCHOUWEN Melkinkoopvereniging Paasvolksdanscursus in Vlissingen Aanlegsteiger voor jachten in Bruinisse Eerste bezoekers op Axels kampeerterrein In Arnemuiden kan het feest worden TEN m Woensdag 11 april 1962 ZEEUWSCH DAGBLAD fag. 4- AXEL De leger en lucht- machttentoonstelling „Paraat 1962" die van 19 t/m 23 april in Axel wordt gehouden zal een vrij vol ledig en voor buitenstaanders zelfs uitgesproken spectaculair beeld geven van wat in de Neder landse krijgsmacht al zo omgaat. De expositie is waarlijk niet be nepen van opzet en zal ook een meer sceptisch gestemde toeschou wer onwillekeurig meeslepen Naast een omvangrijk instruc tief en informatief deel, waar weet grage lieden naar hartelust hun dorst naar kennis kunnen lessen, zal er ook een technische dorado ingericht worden waarin men van nabij kennis kan maken met de jongste ontwikkelingen op aller lei gebied. Op een persconferentie werd gisteren de zaak uit de doëken gedaan. Kapitein A. Jager van de kon. luchtmacht legde Bij demonstratie van de vaar- en duikschool, die op 18 april bij het zwembad zal plaatsvinden, zal ook een helicopter ingeschakeld worden. Waarschijnlijk zullen de toeschou wers een soortgelijk beeld als op de bovenstaande foto kunnen aanschouwen. er de nadruk op dat de tentoonstelling uit twee delen bestaat, een 'buiten en een binnenexpositie. Op het terrein rondom de garage van de Z.V.T.M. heeft men uiteraard de ruimte, en daar zal dan ook het gro tere materiaal opgesteld worden. Men kan kennis ma'ken met een 48-tons Cen- tunontank, een compleet-auto-radio station van de luchtmacht, een Har- vard-lesvliegtuig, een Hawker Hunter straaljager, een ballistisch projectiel van het type Honest John en een ge leid projectiel van het type Nike. Men ziet voorts een compleet huis van twee verdiepingen waarin mobiele kolonnes bezig zijn met reddingspogingen. Ook zullen buiten enkele stukken geschut te bezichtigen zijn waarvan er een is die door een radarset automatisch op het doel gericht blijft. Kortom: er zal genoeg te bekijken zijn. De binnen-expositie, zo ingericht dat men elke stand moet passeren, zal uit drie delen bestaan, t.w. een inleidend deel met aansluitende expositie gewijd aan de Navo, dan een gedeelte kon. luchtmacht en tenslotte een deel kon. luchtmacht, met aansluitend een alge meen deel. Tezamen een aanzienlijke hoeveelheid stands van wapens, dienst vakken en dienstgroepen, alle voorzien van terzake kundige explicateurs. Een poging is ook gedaan om de onderlinge samenhang van de diverse krijgsmacht onderdelen aanschouwlijk voor te stellen. Tot de stands die de aandacht zullen trekken behoren ongetwijfeld een schiet stoel zoals die in jachtvliegtuigen inge bouwd is, voorts een z.g. linktrainer voor „droogvliegen" en een compleet veld postkantoor in werking. Voor philate- listen is dit laatste wel bijzonder aan trekkelijk omdat men vanuit deze stand brieven kan versturen die een paar extra gelegenheidsstempels krijgen. Op de persconferentie werd ook het woord gevoerd door overste J. Glazer, luitenant-kolonel van de infanterie en hoofd van de afdeling personeelspubli- citeit van het departement van defensie. Deze zette uiteen wat de bedoelingen zijn van dit soort exposities. Hij gewaagde van een veranderde mentaliteit in de na-oorlogse jaren. In tegenstelling met de periode van voor de oorlog, toen men nog al geheimzinnig deed, bestaat nu juist de neiging om voor het publek open kaart te spelen. Een deels 'heeft dit een propagandistisch effect hetgeen zijn uitwerking op de per- soneelswerving niet zal missen. Maar aan de andere kant wil men de burger ook graag laten zien waar de „belas tingcenten" blijven. Tenslotte is er een objectief voorlichtende functie. De overste onthulde voorts dat de minister van defensie bij de opening van de expositie verte genwoordigd zal zijn door een oud-Axelaar, nl. de heer P. Dreg- mans, raadsadviseur in algemene dienst op het departement van defensie. Z.K.H. prins Bemhard zal ver tegenwoordigd worden door lt-kol. mr. H. T. de Raaf. Eigen nieuwsdienst KERKRAID'E een bocht van de weg is gisterochtend een autobus die met arbeiders van Kerkrade onderweg was naar Geilenkirchen geslipt en over de kop geslagen. Van de twintig Inzit tenden werden er zeven ziwaar gewond. BRUINISSE. Het mosselseizoen is goed geweest leest men in verschil lende kranten en niemand zal tegen spreken dat dit niet het geval is nu juist in de laatste weken van levering, door een kweke'r uit Yerseke, de 80 miljoen kilo werden volgemaakt. De mosselen werden afgeleverd aan Solidair N.V., de handelsvereniging waarin Bruinisse en Zierikzee broeder lijk samenwerken. De 'berichten echter die thans van de Waddenzee worden meegebracht, van kwekers die aan het z.g. verzaai- en bezig zijn, zijn verre van rooskleurig. Veel kwekers vangen van hun perce len thans veel minder halfwas mossels of mosselzaad, dan zij er in 1961 op heb ben gezaaid en men vraagt zich be zorgd af, hoe de markt in het seizoen 1962-1963 zal moeten worden bediend als er op bepaalde gedeelten van het Waddengebied, de uitkomsten zo weinig aan de verwachtingen blijken te beant woorden. Op de dag na de begrotingszitting van Provinciale Staten van Zeeland hebben wij bij ons verslag een foto montage geplaatst, die een realistische voorstelling beoogde te zijn van een facet van het begrotingsde'bat in Pro vinciale Staten. In dat debat werd, al dus suggereerde de fotomontage, de voorzitter van de socialistische fractie, de heer L. P. van Oorschot, over de knie genomen. Men zal zich deze mon tage herinneren. Men vestigt er nu onze aandacht op dat in het verslag niet duidelijk is uit gekomen dat hier van een montage sprake was. Wij menen dat niemand mag veronderstellen dat de fracties van Provinciale Staten elkaar lijfelijke straffen toedienen. Ten overvloede ech ter: Wie statenlid wordt hoeft heus niet bevreesd te zijn in letterlijke zin ge kastijd te worden. Het blijkt dat er lezers zijn die deze illustratie te realistisch vonden. Zij hadden daar in het algemeen kritiek op. maar bovendien had men liever ge zien dat het oudste statenlid niet in de ze fotografische voorstelling was be trokken. Een getekende caricatuur zou men eerder op zijn plaats hebben ge vonden. Het spijt ons dat aan deze montage aanstoot is genomen. Wij delen het standpunt van die lezers, die hoewel geen politieke geestverwanten van de heer Van Oorschot menen dat hij als provinciaal bestuurder recht heeft op veel respect. Donderdag zal de heer Van Oorschot waarschijnlijk voor het laatst een statenvergadering bijwonen. Hij heeft zich niet weer beschikbaar gesteld. Uit respect voor zijn persoon en uit eerbied voor de ouderdom wil len wij er daarom onze spijt over uit drukken dat deze montage zowel aan het een als aan het ander door ons onbedoeld afbraak heeft kunnen d°Het is ons ten slotte gebleken dat de nestor der socialistische fractie ook persoonlijk onaangenaam is getroffen. Nu hij de Zeeuwse staten verlaat stel len wij er prijs op vooraf beletselen uit de weg te nemen, die een afscheid in goede harmonie zouden kunnen ver- hinderen. _r Desgevraagd verklaarde de heer Van der Peijl nogmaals dat hij het zeer had betreurd dat een voor het schel dende statenlid aanstootgevende foto montage n.a.v. een onderdeel van de begrotingsdebatten in de Statenzaal, waarbij hij zelf was betrokken, in ons blad was verschenen. Hij vond het prettig te vernemen dat de hoofdre dactie van ons blad bereid bleek pogin gen aan te wenden om met de heer Van Oorschot over deze zaak in het reine te komen, waardoor deze zo langzamerhand onverkwikkelijk gewor den affaire tot het verleden zal gaan behoren. In de maand maart bedroeg het to taal van de stortingen in de spaarbank van de Coöp Boerenleenbank „Krabben- dljke" 587.163 en de terugbetalingen 288 339. Hierdoor steeg het saldo spaar gelden tot 8.797.018 terwijl 20 nieuwe spaarrekeningen werden geopend. Voor het eerst in het bestaan van de bank beliep het totaal van de 'bij de Bank gedeponeerde gelden incl. reke ning-courant meer dan 10 miljoen. GOES. De C.H. Kiesvereniging Apeldoorn-Centrum wordt dit jaar wel op haar wenken bediend. Ze heeft er nl. bij het Hoofdbestuur van de CHU op aangedrongen de Algemene Verga dering over twee dagen te spreiden en daaraan is prompt gevolg gegeven. De hoofdvergadering op woensdag, 25 april, wordt nu op de voorafgaande avond ingeleid door een bespreking ter definitieve vaststelling van het Sociaal- en Economisch program. Belde verga deringen vinden plaats in het Amster damse gebouw Bellevue. Woensdagmorgen houdt de Unievoor zitter, het Tweede Kamerlid mr. H. K. J. Beernink, zijn jaarrede, die door de NCRV rechtstreeks over de radio wordt uitgezonden. De heer A. van Roon van de televisie-sectie van de NCRV zal na hem nog een korte toespraak houden over de TV-zendtijd van de politieke partijen. Door 12 Kiesverenigingen zijn in to taal 18 voorstellen ingediend. Velsen heeft er dit jaar voor gezorgd, dat de samenwerking met de ARP weer op de agenda staat. Deze Kiesvereniging vraagt zich af of het niet gewenst is, dat, gezien het steeds groeiende ver langen naar samengaan c.q. samen werking met de ARP, een regelmatig overleg plaatsvindt met het ar-hoofdhe- stuur. Een overleg dat speciaal toege spitst dient te zijn op ,,een nauwere samenwerking dan tot nu toe het geval is". In het prea-advies van het Hoofdbe stuur wordt gesteld, dat er al sprake is van meer contact en samenwerking tussen besturen en Kamerfracties. Aan een nauwere samenwerking dient vol gens het Hoofdbestuur het reeds eerder aangekondigde gesprek met de AR vooraf te gaan. Dit gesprek is al voor bereid. Of het inderdaad zal leiden tot nauwere samenwerking, zal eerst in een later stadium beoordeeld kunnen worden. De voor enige jaren in het leven ge> roepen Kadercursus blijkt in een grote behoefte te voorzien. De Kiesverenigin gen van Dordrecht, Schiedam en Zwijn' drecht bepleiten althans voortzetting van dit initiatief. Drachten dringt er op aan de zendtijd voor politieke partijen, die nu voor de CHU is bepaald op 19.50-20.00 uur, te verschuiven naar een tijdstip, direct na het nieuws van 19.00 uur. Het Hoofdbestuur deelt mee, dat „getracht zal worden het huidige tijd stip wat te verschuiven". In het Hoofdbestuur der CHU zijn af getreden: dr. ir. G. A. Kluitenberg te Eindhoven; W. Nauta te Sneek en drs. D. Schouten te Waalwijk. Alleen laatst genoemde is niet meer herkiesbaar. Drs. Schouten werd geacht de Geref. Bond in de Ned. Herv. Kerk te repre senteren. In zijn plaats beveelt het Hoofdbestuur nu aan ds. S. Gerssen te Utrecht, die ook tot deze modaliteit be hoort. WOENSDAG 7.1 APRIL RADIO HILVERSUM I. 402 M. NCRV: 7.00 Nieuws en S.O.S.- berichten; 7.13 Lichte grammo foonmuziek; 7.30 Gewijde muziek; 7.50 Het brood des levens, me ditatie; 8.00 Nieuws; 8.15 Radio krant; 8.35 Operettemuziek; ".00 Voor de zieken; 9.35 Waterstan den; 9.40 Voor de vrouw; 10.10 Grammofoonmuziek; 10.15 Mor gendienst; 10.45 Samenzang; 11.10 Kamerorkest en solist. 12.05 Lichte muziek; 12.30 Me dedelingen t.b.v. land- en tuinb. 12.33 Lichte orkestmuziek; 12.53 Grammofoonmuziek, eventueel actualiteiten; 13.00 Nieuws; 13.15 Lichte muziek; 13.45 Concertge bouworkest; 15.00 Wie luistert mee?, muziekcursus15.30 Pia norecital; 16.00 Voor de jeugd; 17.20 Lichte grammofoonmuziek, 17.40 Beursberichten; 17.45 Het Spektrum, lezingen. 18.00 Gitaarmuziek: 18.15 Ra diokoor; 18.30 Radio-Voiks-Univer- siteit: Achter de schermen IV, door G. J. de Voogd; 19.00 Nieuws en weerbericht; 19.10 Op de man af, praatje; 19.15 Leger des Heils'kwartier; 19.30 Radioxrant; 19.50 Zang en orkest; 20.10 Ra dio-Filharmonisch orkest en so list; 21.00 Passiestonde; 21.40 Vo caal-ensemble en solist; 22.00 Kanttekeningen bij de voorpagi na; 22.10 Pianoduo; 22.30 Nieuws: 22.40 Avondoverdenking; 22.55 Platennieuws; 23.25 Lichte gram mofoonmuziek; 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 M. VARA: 7.00 Nieuws; 7.10 Och tendgymnastiek; 7.23 Lichte grammofoonmuziek; 8.00 Nieuws; 8.18 Muzikale ochtendpost (gr.) Om 8.35 Van de voorpagina, praatje; 9.00 Gymnastiek voor de vrouw; 9.10 Kookpraatje; 9.15 Orkestmuziek (gr.) VPRO: 10.00 Schoolradio. VARA: 10.20 Voor de vrouw; 11.00 Een avondje thuis (herh. v. jl. zaterdagavond). 12.10 Lichte muziek; 12.30 Me dedelingen t.b.v. land- en tuin bouw; 12.33 Voor het platteland; 12.38 Orgelspel en zang; 13.00 Nieuws; 13.15 Promenade orkest en zangsolisten: Operette-frag menten; 13.45 Gesproken portret; 14.00 Jeugdconcert; 14.45 Volks liedjes en- dansen; 15.00 Nieuwe Staten in een oud werelddeel, le zing; 15.10 Voor de jeugd; 17.00 Hammondorgelspel; 17.50 Rege ringsuitzending: Nieuw-Gumea; door Drs. C. S. I. J. Lagenberg 18.00 Nieuws en commentaar; 18.20 Actualiteiten; 18.30 Dansor- kest en zangsolisten; 18.55 VARA- Varia en lichte grammofoonmu ziek; 19.00 Voor de kinderen; 19.10 Joods programma. VPRO: 19.30 Voor de jeugd. VARA: 20.00 Nieuws; 20.05 Theaterkoor en- or kest; 20.35 Zestig jaar levenser varing, lezing; 20.50 Licht en semble en zangsoliste; 21.05 Dit is Uw leven; 22.05 Amusements orkesten (gr.); 22.30 Nieuws; 22.40 Hart op de tong, actuele problemen; 22.55 Kamermuziek; 23.20 Orkestmuziek; 23.45 Piano met strijkorkest (gr.) 23.55-24.00 Nieuws. TELEVISIE Middag VPRO: 17.00 Voor de kinderen. NTS: 17.35—17.45 Internationaal jeugdjournaal. 20.00 Journaal en weerover- zicht. NCRV: 20.20 Memo; 20.30 Pas Geperst; 20.55 Huiselijk ver keer, interviews; 21.25 Nationaal Ballet. NTS: 22.15 Documentaire film. NCRV: 22.40 Voordracht van gedichten. Ingezonden mededeling) De in Biezelinge gehouden collecte voor internationale hulpverlening heeft opgebracht f 152.96. De propagandist van het suppletie fonds „Draagt Elkanders Lasted" uit St. Annaland 'kon een bedrag van 286,55 afdragen. BRUINISSE. Op de zuidelijke sons volgen waarna men aan de noord- dijkskop van de Grevelingendam is zijde van de geul eveneens een aanzet- dinsdagmorgen het eerste, caisson ge-stuk aan de dijkskop zal bouwen. De plaatst van een serie van 36 waarmee definitieve sluiting is geprojecteerd in de Zuid-Grevelingen afgesloten zal wor- de tweede helft van mei. den. Deze week zullen nog enkele cais- Uitslagen juniorenvoetbal MIDDELBURG. Uitslagen van zaterdag gespeelde wedstrijden luidden: Groep A I Walcheren A IArnemuiden A I 43; Vlis- singen A II—Zeelandia A I 40; Middelburg A IIZeeland Sport A I 34. Groep A III: Terneuzen A II—Axel A I 22; Philippine A ICorn, Boys A I 13. Groep B I Zeeland Sport B IMiddelburg B I 0—5: Middelburg B IIArnemuiden B I 33; Zeelandia B I RCS B I 23; Groep B II Meeuwen B I Middelburg B IV I3-<2: Vlissingen B IV—Vlis- singen B III 3—2; Groep B III: Vlissingen B V—Middelburg B VII 9—3; Vlissingen B VIIINieuwland B I 25 (Nieuwland kam pioen); Zeelandia B IIWalcheren B II 90; Middelburg B VI—Zeeland Sport B II 3—0. Groep B VIII. Zonnemaire B I WEK B I 21, Groep B X. Hontenisse B ISteen B I 1—2, Groep B XIII. Breskens B I Aarden burg B I 03. ZIERIKZEE. Ondanks de storm achtige wind en doorweekte velden is zaterdag op Schouwen-Duiveland toch nog gekorfbald ook al werden de mees te wedstrijden afgelast. Verdeeld over alie klassen werden slechts vijf wed strijden gespeeld. In de eerste klasse deed Burgh I wat van haar verwacht mocht worden en stuurde Brouwershaven I met een duidelijke 30 nederlaag naar de smal- stad terug. Door deze overwinning heeft Burgh de leiding weer al stevig te pakken en het ziet er zelfs na twee wedstrijden al naar uit dat de Bur.ghe- naren ook dit seizoen weer hoge ogen zullen gaan gooien. Het plan bestaat zelfs dat Burgh dit seizoen met vier seniorenteaims aan de competitie gaat deelnemen, tevens met tiwee adspiran- teratwaalftallen. Aan reserves hebben de groen-witten zeker geen gebrek. In Nieuwerkerk werden de punten broederlijk gedeeld want S.K.N.W.K. kwam tegen het bezoekende Zeemeeu wen I niet verder dan een 22 gelijk spel. Intussen blijkt het met de sterkte van Zeemeeuwen no.g wel los te lopen want een gelijk spel behalen in Nieu werkerk is lang niet onverdienstelijk te noemen. In de tweede klasse A werd de be langrijke wedstrijd tussen N.O.A.D. en MIDDELBURG. Met de coöpera. tieve Melkinkoopvereniging „Samenwer king" C.A. hebben B. en W. overeen stemming bereikt omtrent de aankoop door de gemeente van aan het Hofplein en Achter 't Hofplein gelegen bedrijfs ruimte met bovenwoning waar o.m. de distributie van melk aan de slijters plaatsvindt en een stal. Tevens werd een accoord bereikt over de verkoop aan de coöperatie van een terrein aan de Wa- lensingel, waar dus vestiging in een nieuw te bouwen gebouw zal plaatsvin den. De nieuwe vestiging is een gevolg van de moeilijke verkeerssituatie door het parkeren van de wagens der slij ters voor de oude bedrijfsruimte ter wijl ook de geluidshinder aan het Hof plein niet onbeduidend is. VLISSINGEN. De Volksdanskring „Hinky Dinky Toys" en de Nevo (Ne derlandse, Volksdansvereniging) organi seren evenals in vorige jaren een Paas- kursus volksdansen in de Vlissingse jeugdherberg „De Scheldestroom.Si- ma Colcher probeert de kursusleden in te wijden in de geheimen van Israëli sche dansen en daarbij zal Lika Aa haar op accordeon en fluit begeleiden. Met vrouw en kinderen bezoekt Ian An derson Zeeland om een verzameling Schotse dansen te demonstreren. De kursus start vrijdagmiddag 20 april om drie uur 's middags en eindigt maan dagavond 23 april om elf uur. De twee grote zalen van de jeugdherberg staan ter beschikking van de dansleraren en -leerlingen. BRUINISSE. In de Vluchthaven ral een speciale aanlegsteiger voor jachten worden gebouwd. Deze „bouw" zal bestaan uit een achttal aan elkaar gekoppelde pontons, die met de XX een loopbrug met de wal worden verbon den. Deze steiger zal worden aange bracht in de Zuidwesthoek van de Vluchthaven. Ook zulten nog zeven meerstoelen worden vervangen. Laag- midden- en hoogwaterbolders houden rekening met het getijverschil, zodat ten allen tijde kan worden gemeerd. Het meren aan de wal komt hierdoor te vervallen. Reeds 12 van dergelijke meerstoelen zijn in vorige jaren geplaatst. De vluchthaven waarin in 1961 totaal 16401 schepen kwamen was 17 18 en 27 ok tober en op 6 november geheel vol. AXEL. Het ideale Axelse kampeer terrein „De Boshoe'k" krijgt meer en meer bekendheid bij kampeerders en andere vakantiegangers. Reeds sedert ongeveer veertien dagen verblijven de eerste bezoekers in het Axelse bos. Vanaf eind maart „wonen" een dame en een heer uit de omgeving van Dor drecht in hun caravan op het kampeer terrein. Ook vorig jaar heef', dit echt paar ongeveer zes maanden op „De Boshoek" gebivakkeerd. Juniorenvoetbalprogramma MIDDELBURG. Het programma voor vandaag luidt: Groep B III: Middelburg B Viliï—Middelburg B VIH, Vlissingen B V— Vlissinigen B VEI, Vlissingen B VI-^RCS B H, Zeelandia B IIMiddelburg B VI, Zeeland Sport B II—Vlissingen B VIII. Groep B XII: KW '24 B IH—'HVV '24 B IV, Koewaciht B I—Steen B II. Groep B XIII: Hoofdplaat B I—Schoondijke B I, IJzendijike B IBiervliet B I. De wedstrijden voor zaterdag zijn: Groep A I: Arnemuiden A IMiddelburg A I, Zeelandia A IMiddelburg A II. Groep A II: Middelburg A TV—Serooskerke A I. Groep A III: HW '24 A IAxel A I, Terneuzen A ICorn Boys A I, Philippine A ITerneuzen A H. Groep A V: Wolf aartsdijk A I—Goes A I, Kloetinge A IZierikzee A I. Groep A VI: Hansw. Boys A IYerseike A I. Groep B I: Zeelandia B I—Walcheren B I, Middelburg B IIZeeland Sport B I. Groep B EI: Seroos kerke B IVlissinigen B IV, Veere B I Domburg B I, Oostkapelle B IMiddelburg B IV. Groep B III: Middelburg B VI—Vlis singen IB V, Middelburg B VU—Vlissingen B VI, Vlissingen B VII—<RCS B II, Walcheren B IINieuwland B I, Zeelandia B IIZee- land Sport B II. Groep B IV: Patrijzen B I—Leed Boys B I. Groep B V: Beren B IRobur B I; Groep B VI: Kapelle B IKratobendijke B I. Groep B VII: Zierikzee B IDreischor B I, Renes- se B IBruse Boyw B I, Brouwershaven B I—Burgh B I. Groep B VIII: Nieuwerkerk B IZonnemaire B I, WIK B IBruse Boys B II. Groep B IX: Corn Boys B I—Hoek B I, Ria W B IAZVV B I, Terneuzen B I Tern Boys B I. Groep B X: Graauw B I Clinge B I, Vogelwaarde B I—Hontenisse B I, Zaamslag B I—HW *24 B I. Groep B XI: AZW B IICorn Boys B n, Hoek B II Terneuzen B III, Sluiskil B I—Axel B II. Groep B XII: HW '24 B IV'Koewacht B I, HVV '24 B HI—Axel B IH, Steen B II—Hon tenisse B II. Groep B XIII: Biervliet B I— Aardenbung B I, Breskens B IOostburg B H, TJzendijke B I—-«Hoofdplaat B I. Velocitas wegens terreinafkeuring af gelast. Opmerkelijk goed kwam nu ook btormvogeis weer voor de dag. Na de zege op DOSKO, in een uitwedstrijd werd nu thuis tegen het sterke Burgh II weer met 33 gelijk gespeeld, het geen een fraaie prestatie van de green- strepen genoemd mag worden. Zal het ouae stormvogels dit jaar een gooi naar de titel gaan doen? In 2B deed W.I.K. II goed werk door Brouwershaven II in eigen huis weinig kans te geven. De Kerkwervenaren trokken met 15 aan het langste eind. Zwaluwen kwam in Scharendijke min of meer verrassend voor de dag ,door D.E.S. met een kleine 31 nederlaag naar Duiveland terug te sturen. Naar wij van de Scnouwen-Duivelandse Korf bal Bond vernemen, zal binnenkort worden oegonnen met het speten van wedstrijden in de 3e klasse. Deze wed strijden zullen pradtisch allemaal op vrijdagavonden worden gespeeld. Ver moedelijk zal de vereniging „S.K.N.W.K. uit Nieuwerkerk haar derae twaalftal terugtrekken, waarvoor waarschijnlijk Burgn 4 in de plaats zal komen. KNVB afdeling Zeeland MIDDELBURG. Slechts één wedstrijd in de eerste klasse staat op het (magere) voetbal- ptrogramma van de KNVB afde ling Zeeland. Wolfaartsdij'k moet tegen het bezoekende VCK één punt halen om zich veilig va-n de gradatie te weten. Het lijkt ons moeilijk omdat VCK de laatste weken zeer gebrand is op het be halen van een tweede plaats in de eindrangschikking. Toch zijn de Zuidbevelanders op eigen ter rein stugge tegenstanders en een gelijkspel zal geen verrassing zijn. Belangrijke wedstrijden die mede beslissen over degradatie zijn in 2A Kloetinge—RCS IV en in 2B ZaamslagNieuwdorp II. Het programma luidt: le klas: Wolf aarts dijk—VCK 1. 2e klas: Kloetinge I—RCS IV, VCK IISerookerke I. 2e klas B: Wemel- dinge IIHoek II, Zaamslag I—Nieuwdorp II. 2e klas C: WIK I—Duiveland I. 3e klas A: Serooskerke IIZeeland Sport VI, VCK III Meeuwen II, Oostkapelle IVeere II, 3e klas B: SVD II—Beren II. 3e klas C: 's-Heer Hendrikskinderen IKrabbendijke II, Waarde I—Rillandia II. Vierde klasse Zuid MIDDELBURG. Zaterdag- a.s. wor den in de vierde klasse zuid de wed strijden gespeeld, die voor jl. zaterdag op het programma stonden. Wegens de slechte terreingesteldheid vonden deze wedstrijden, met uitzondering van AZVVSmerdiek, toen geen doorgang. Arnemuiden moest dus nog een weekje wachten om de kampioensvlag te kun nen hijsen. Dit zal nu zaterdagavond kunnen gebeuren. VVN zal de vissers naar onze mening wel niet van de titel kunnen afhouden. Dinteloord, Chrislandia en Tern. Boys zullen verwoede pogingën willen doen om AZW van de tweede plaats af te houden. Dinteloord kan weer twee pun ten rijker worden tegen Nieuwdorp, maar Chrislandia zal de handen vol hebben aan Spui, terwijl Terneuzense Boys in staat moet worden geacht op Mevo een kleine overwinning te beha len. Billandia kan in 4b tegen SSC '55 de punten in huis houden, maar Kraibben- dijke delft in Raamsdonksveer het on derspit tegen kampioenskandidaat Good Luck. Programma 4a: MevoTerneuzen!*! Boys; ChrislandiaSpui; Dinteloord r» Nieuwdorp; Arnemuiden—WN; 4b: Ra» landiaSSC '55; Good LuckKrabben dijke; AalburgWijk; Sprang—Sleeu- wijk. BEURSBERICHT GOES, 10 april. Granen en peulvruch ten: Tarwe, basis 17 pet., boerenschoon af boerderij 2332 per 100 kg, haver, idem 22—27, kleine groene erwten 2942, schok kers 2950, bruine bonen 3067. Aardappe len: Bintje 35 mm opw., binnenlandse sor tering 2528 per 100 kg, bintje «35 mm opw export sortering 2628, Alpha 35 mm opw., binnenlandse sortering 1820, Alpha 35 mm opw., export sortering 2326, Meen ander 35 mm opw., binnenlandse sortering 2024. Furore 35 mm opw., binnenlandse sortering 2225, Furore 35 mm cpw., export sortering 22—25, diverse andere soorten, 35 mrti *pw„ 1720. Levering aan de sorteerinriehting, sorteerkosten voor rekening van koper. Voe deraardappelen noteerden 55,50 per 100 kg. Hooi: Lucernethooi, geperst af bedrijf 100 110 per ton, weidehooi idem 90100, gras- zaadhooi: veldibeemd 4045, roodzwenk 30 35, dijkihooi 05. Stro: Gerstestro ƒ50 per ton, af bedrijf, tarwestro 52,50 per ton, af be drijf, grote balen 55—00 per ton, af bedrijf, erwtenstro 57,50—60 per ton, af bedrijf. Sehckkerstro 52,50—«57,50 per ton, af be drijf. Eieren: 1,74 per kg. VEILING GOES, 10 april. Jonathan KL. O. 8085 72—79, 75-80 73—80, 70-75 77—82, 65-70 71—73, 60-65 63—65, IID 44—47, KL. II 80-85 63—68, 75-80 6673, 70-75 64—71, 65-70 59—65, 60-65 54—59. grof 51—62, fijn 41—47, stek 16—18. Golden Delicious KL. I 85-90 94100, 80-85 95 —100, 75-80 96—104, 70-75 96—101. 65-70 82— 88, 60-65 66—75, KL. II 85-90 89—94, 80-85 88—95, 75-80 88—94, 70-75 85—94, 65-70 72—84, 60-65 6271, D 5758, grof 69—74, fijn 53 59, kroet 47—54, stek 24—39, Br. Alec Lucas KL. I 75-85 48—49, 65-75 50—53, II D 52, grof 47, fijn 49. Div. appels kroet 37. Coöperatieve veilingvereniging „Walche ren" G.A. - Middelburg, 10 april 1962. Appelen 80-85 67 75-80 61—69 70-75 57—64 65- 70 5904 60-65 5253 3 grof 4851, groen ten export sla 1 28—36, export sla 29.40—33.60 sla 2 23—29, sla c 12—26, andijvie 87—96, glas spinazie 120—134. natuur spinazie 121— 122, prei 82—1.06, radijs 22—32, rabarber 40 72, lof 128144, komkommer 60-70 a 100 68 50-60 a 100 65 40-50 a 100 56—57 30-40 a 100 50—54 20-30 a 100 42. De eerste na- tuurspinazie werd aangevierd door dhr. A. H. Geertse, Duinbeekseweg 19. Oostkapelle. VEILINGVERENIGING „KRABEENDI Veilingbericht van dinsdag 10 april 1962. Golden Delicious I 85-90 89—90; 80-85 94—95 75-80 93—97; 70-75 92—97; 65-70 81—87; 60-65 63—69; II 85-90 87; 80-85 91; 7580 89—93; 7075 87—94; 65-70 73—79; 60-65 55—63; II D 43—47; 111 Gr 58—72; III F 27—54; Kr 30—48; Stek 1138; Jonathan III F 39; Stek 12; Br Alex Lucas I 65-75 47—49; Verpakt Fruit Golden Delicious I 85-90 95; II 85-90 91—92. VISMIJN COLIJNSPLAAT Exp garnalen 1432 kg 2,— 3,12 schar 2 kg, bot 185 kg., wijting 7 kg, sdhol 7 kg, katselij 3?, tong 50, rog 15, wulk 6, paling 6, onge sorteerde vis 73 kg. (Ingezonden mededeling)

Zeeuwsch Dagblad | 1962 | | pagina 4