Zó willen échte jongens hun „uitrusting BITTERE BELASTINGPIL VOOR BRITSE SNOEPERS Begrotingstekort van 74 miljoen pond Jehovagetuige weigert E.H.B.O. -cursus B.B. jongelui Dinsdag 10 april 1962 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 6 FEESTARTIKELEN NU MET 2 x 10% KORTING EXTRA PAASAANBIEDING UW SPECIALE AANDACHT VOOR ?tt?ami4"-2i" 5"-9" 4 100% wollen V-hals pullover. Svv' 5 mod. kleuren. C50 IY75k- '-!£ 2 t/m 13 jr. 5 9"-14"M rtSSï. 1275-1975Mf' rm?«J975-257s SELWYN LLOYD: BELASTING «P SPECULATIEVE WINSTEN NOODKREET VAN BOND Bioscoop met rug tegen de muur TWEE MAANDEN GEVANGENISSTRAF Auto rijdt wielrijder aan C.a.o. in confectie goedgekeurd administratieve functie Reeds voor f 2.2S per maand altijd Heet water - zö uit de kraan f Huur nu een elektrisch heetwater reservoir. Geen kosten voor aanschaf en aanleg! 4 'h cent voor 10 liter water van 85 6 C« vozmvoot VéGé schijven ANANAS blik 72 ct. met NU 28 geldzegels VéGé sardines blik 65 ct. met NU 26 geldzegels VéGè aardbeien op sap blik 78 ct. met NU 32 geldzegels Bij elke 3.50 aan boodschappen, deze week een fles vruchtenwijn voor 139 ct. 400 gram lange vingers NU voor 119 ct. flink blik stukjes asperges NU voor 87 ct. Stoer jongensjacket in prach tige katoenen DRI-SIL. kwali- Mod. fantasievoering. 3 kleu- Bijpass, ijzersterke 100°/o ka toenen sportpantalon (dus goed wasbaar). 5 moderne Sportieve DRI-SIL changeant gabardine parka. 4 moderne M/m,3jr.2275-3275 100°/o katoenen weekend-kom- binatie. Modern shirt in de allernieuwste streepdessins, m.bijpass.sportpantalon.Vele pvT «TA 9.» - 14MX Multicolor ftHluJut pantalon. A-C: voimvoet jongenskolbert prachtige 100% wollen tweed. M/« Kamgaren -jSlUm 'jzer- ||p|# sterke pantalon in prachtige Geheel dubb DRI-SIL poplin kleuterjasje.Vele gezellige kleu-T^ Voor jongens van 7 t/m 13 Jr. brengt C&A een uitgebreide kollektie kostuums in speciaal 4 ontworpen modellen en des- ij sins. 10 jaar, o.a. k t 59.75 49.75 3975 I i i i- - - Inhoud reservoir 30 liter 50 liter 80 liter Met één tappunt •keuken of douche/badcet- huur per maand f2.25 f 2.45 f 2.85 Met twéé tappunten -keuken en douche/ badcel- huur per maand f2.65 f 3.- f3.75 Van onze correspondent LONDEN De snoeplustige Britten en dat zijn er zeer veel kregen gisteren een bit tere pil te slikken: op 1 mei worden snoeperijen, met inbe grip van chocoladebiscuitjes, limonades en andere niet-alco- holische dranken en consump tie-ijs duurder. Er komt dan een belasting van vijftien pro cent op de groothandelsprijzen van deze produkten. Dit onaan gename nieuws maakte Selwyn Lloyd, de minister van finan ciën, bekend in zijn begrotings rede, die hij gistermiddag in een stampvol Lagerhuis hield. Er heerste weer de gebruikelijke rumoerige stemming (twee leden droegen de traditionele hoge hoed), die af en toe uitmondde in een krachtig geloei van Labourzijde, vooral toen de kanselier van de schatkist de duurdere ijsjes in het vooruitzicht stelde. Het is geen erg in,grijpend'e begro ting dié Selwyn Lloyd indiende zo als vorige week al bericht, is de Britse economische toestand beter dan vorig jaar om deze tijd; het heeft er alle schijn van dat de regering er naar streeft pas volgend jaar weer op grote schaal royaal te zijn, zeker met het oog op de dan naderende algeme ne verkiezingen. Voorlopig wil minis ter Lloyd het'nog Wat voorzichtig aan doen. Lichtpunten waren er zeker ook. Auto's, televisietoestellen, radio's, grammofoons en grammofoonplaten, parfum en cosmetica, tapijten, keu kengerei en nog enige andere artike len en produkten worden wat goedko per als gevolg van een verlaging met onmiddellijke ingang van de purchase tax. Dat is de beruchte Engelse be lasting die men meteen betaalt bij aankoop in de winkels. Voor een auto van zeshonderd pond zal men nu bij aankoop 34 pond minder belasting be hoeven te betalen. Iets goedkoper worden suiker (een halve penny per pond), koffie en ca cao. maar men zal hier meer gaan betalen voor kleren, meubels en schoe nen. Vorig jaar juli maakte Selwyn Lloyd voor het eerst gebruik van. zijn nieu we bevoegdheden om de economische toestand beter in de hand te kunnen houden. Dat hield de mogelijkheid in van onmiddellijke extra-heffing op de accijnzen en douanerechten voor veel artikelen tot een maximum van tien procent. Dat blijft gehandhaafd De prijs van sigaretten en sterke drank blijft daardoor gelijk. Sigaretten nog duurder maken dan ze al zijn durfde de minister niet zelfs niet na het verontrustende rapport over het ver band tussen roken en longkanker. Dat zou voor velen te bezwaarlijk zijn, meent hij. Veel is er de laatste tijd in Enge land te. doen geweest over de moge lijkheid, de wenselijkheid of de onge wenstheid het hangt er maar van af hoe men politiek tegenover het orobleem staat van een belasting op speculatieve winsten. Die is er ge komen, zo bleek uit de begroting van Selwyn Lloyd, zij het niet zo ingrij pend als de socialisten wilden en de conservatieven en de City vreesden. Het gaat om speculatieve winsten, voortvloeiend uit verkoop betrekkelijk kort nadat men het betrokken goed had verworven. Deze winst wordt voortaan als inkomen beschouwd en dus belast. Daarmee wil Selwyn Lloyd een ano malie wegnemen. Aandelen en verder o.a. land, gebouwen en huizen be halve het huis waar men in woont vallen onder deze nieuwe belasting. Voor land en huizen is de termijn waarbinnen verkoop als speculatie wordt beschouwd drie jaar voor al le andere goederen en waarden die voortaan belastbaar zijn bij verkoop, een half jaar. Selwyn Lloyd kondigde verder enke le maatregelen aan, gericht op het grij pen van belastingontduikers, hij gaf wat goed nieuws voor belastingbeta lers in de lagere inkomensgroepen, zo wel wat inkomstenbelasting als suc cessierechten betreft en hij maakte de werkgevers blij met het laten vallen van een verhoging in hun aandeel van de premie voor de sociale verzekering voor hun werknemers. Hij verblijdde ten slotte de huiseigenaren met de be lofte dat de zogenaamde schedule A- tax, de belasting van de huurwaarde van hun huizen, gaat verdwijnen evenwel pas volgend jaar en dan mis schien nog maar voor een deel. De kanselier rekent voor het nieuwe financiële jaar met een begrotingste kort van 74 miljoen pond. De econo mische toestand en de vooruitzichten die er zijn bij het sparen, maken dat bedrag voor hem aanvaardbaar. Voor de gewone dic.ist denkt hijnodig te nebben 6.364.000.000 pond (vorig' jaar gaf hij uit 6.235.000.000 pond), voor de kapitaalsdienst 1.096.000.000 pond, (1.138.000.000 pond). Eigen nieuwsdienst AMSTERDAM ,.Tot op heden hebben wij de concurrentiestrijd nog volgehouden, maar het dient te wor den gezegd, dat bet water ons tot de lippen komt." Deze noodkreet uitte de voorzitter van de Nederlandse bioscoopbond gistermiddag op de jaarlijkse algemene vergadering te Amsterdam. Temidden van de moderne ontwik keling van het amusementswezen is de uitzonderingspositie van het bios coopbedrijf niet te handhaven. Deze positie is onbillijk, omdat zij in de toch al ongelijke concurrentie het be drijf in zijn bestaan en zijn ontwik keling belemmert, zei de heer Miede- ma. De voorzitter van de bioscoopbond zei verder dat de 'bond gezien de pre caire situatie, waarin het film- en bioscoopbedrijf steeds meer is geraakt, de regering heeft verzocht het daar heen te leiden dat de gemeenten bij de heffing van vermakelijkheidsbe lasting niet boven een redelijk maxi mum zouden uitkomen. Ook om af schaffing van de omzetbelasting is verzocht. De heer Miedema zei dat hij het teleurstellend vond dat de regering door welke oorzaak ook het vraag stuk van het bioscoopbedrijf nog niet als van de hoogste urgentie ziet. .,De regering moge beseffen dat ons be drijf met de rug tegen de muur staat". De vergadering heeft aan de minis ter-president een telegram gezonden waarin er bij de regering op wordt aangedrongen de grootst mogelijke urgentie te verlenen aan de oplossing van het lastenvraagstuk. TILBURG In Tilburg is gisteravond de zeventienjarige wielrijder J. M. van Overveld door een achteropkomende vrachtauto aangereden. Hij was op slag dood. Van onze correspondent BREDA. De verdachte haalde een Bijbel tevoorschijn, omdat hij aan de hand van enkele teksten wilde verklaren waarom hij had geweigerd een E.H.B.O.-cursus van de B.B. te volgen. „Misschien wilt u even in de wachtkamer gaan zit ten om ze op te schrijven", zei de president van de Bredase recht bank. De verdachte, F. van S. uit Tilburg, kreeg van de griffier een paar velletjes papier en ging ijve rig aan het pennen. De officier van justitie had toen al twee maanden gevangenisstraf ge- eist, want Van S. had door zijn wei gering de wet op de noodwachten overtreden. De Tilburger had het op grond van zijn overtuiging gedaan.Hij was Je hovagetuige en mocht daarom geen deel uitmaken van het oorlogsappa- raat. Dat de B.B. daartoe behoorde, ha d de regering volgens hem zelf ge zegd. „Burgerlijke verdediging is even belangrijk als militaire", had „Den Haag" eens verklaard, betoogde de verdachte. Even tevoren had hij gezegd in oorlogstijd wel mensen te willen hel pen; hij had ten slotte e'en E.H.B.O.- diploma. „Maar ik weiger dat in ge organiseerd verband te doen". „Wat is daarop tegen?" informeer de de president. „De B.B. is geen filantropische in stelling; het is een organisatie die be doeld is om een oorlog te winnen",. De officier van justitie vond ver- dachtes houding nogal wonderlijk. „Van hem wordt alleen gevraagd, wat hij zelf vrijwillig bereid is te doen. Hij kan geen enkele redelijke grond voor zijn weigering aanvoeren". Toen legde Van S. zijn Bijbel op ta fel. Hij wilde 25 teksten voorlezen. „De rechtbank wil graag uw stand punt vernemen, maar schrijft u het dan even op". De verdachte voldeed graag aan dat verzoek van de presi dent. Het hielp hem overigens niets, want later op de dag deed de rechtbank uitspraak. Zij bleek het helemaal met 4e officier van justitie eens te zijn. Eigen nieuwsdienst AMSTERDAM De nieuwe collectie ve arbeidsovereenkomst voor de eonfec- tie-industrie is goedgekeurd door het col lege van rijksbemiddelaars. De bonden van werkgevers en -ne mers hebben zich neergelegd bij de be slissing van het college de duur van de vakantie te handhaven op twee weken en drie dagen. De organisaties hadden voor gesteld de vakantie te brengen op drie weken. Zij zullen het plan bij de e.a.o. voor het jaar 1963 opnieuw aan de orde stellen. Met een lot van dertig lire (plm ze ventien cent) heeft de 22-jarige Italiaan, se Lil.ana Bicchieri uit Genua in de Ita liaanse staatsloterij Agnano 150 miljoen lire (plm. 855.000 gulden) gewonnen. Mevrouw Bicchieri is getrouwd met een havenarbeider. Zij krijgt het hele bedrag uitgekeerd, want de prijzen in de Italiaanse staatsloterijen zijn bela» tingvrij. DRIE GOEDE DINGEN VOOR DE HUISVROUW: haar gezellige ochtendblad, een geurig kopje koffie, en interessante advertenties die haar op de hoogte houden Voor met diploma MULO, Handelsdagschool, 5-jarige middel bare Handelsavondschool, bewijs van overgang van de 3e naar de 4e klas HBS of Gymnasium of een andere gelijkwaardige ontwikkeling, is plaatsing mogelijk in een bij het Girokantoor 's-Gravenhage op aantrekkelijke voorwaarden. prima sociale voorzieningen pensioenregeling na 2 of 5 jaar dienst als regel wordt op zaterdag niet gewerkt vakantie-uitkering van 4% datum van indiensttreding in overleg te bepalen. Aan gegadigden, die in verband met hun woonplaats dage lijks heen en weer kunnen reizen, worden binnen het raam van de daarvoor geldende regeling de reiskosten vergoed. Is dagelijks heen en weer reizen niet mogelijk, dan dienen gegadigden zich te 's-Gravenhage of naaste omgeving te vestigen. In dit geval kan een pensiontoelage worden toe gekend en bestaat er een regeling ten aanzien van ver goeding van reiskosten voor bezoek aan het ouderlijk huis. Voor een goed pensionadres kan worden zorggedragen. Schriftelijke sollicitaties te richten aan de afdeling Algemene Personeelsaangelegenheden van het Girokantoor, Spaarneplein 2 te 's-Gravenhage. Kraan open - heet water voor was en afwas! Kraan open - heerlijke douche! Dat gemak en die weelde hoeft niemand nu meer te missen. Voor een gering bedrag per maand kunt u bij PZEM een elektrisch heetwater-reservoir huren. Aanleg gratis; U ziet: op uw eiektriciteits-rekening zal het maar weinig schelen. Temeer,,daar huurders van een PZEM-reservoir nog een extra voordeel genieten! Gedurende 92 V2 van 168 weekuren (tussen de middag, 's avonds laat, het gehele weekend en 's nachts) valt al het verbruik - dus ook verlichting, verwarming en koken - onder het extra lage tarief van 41/2 cent ongeveer de helft van het tarief, dat u nü altijd betaalt! Aanleg gratis, voorzover de elektrische leiding niet langer dan 15 meter en de waterleiding niet langer dan 4 meter is. Vraagt nu Inlichtingen bij: I MIDDELBURG TEL. C01180) 4281

Zeeuwsch Dagblad | 1962 | | pagina 6