Nieuwe Chr. kleuterschool aan Raadhuisplein in Zoutelande Toch ratio-!>oii w in Goes - znid GRIEP! Ckefarine „4" Onderzoek naar financiële positie waterleidingmij Schouw en-Duiveland Uit de raadsportefeuille Ovenist M. Nieuwenhuijse kreeg een ridderorde Schoolhygiëne is verbeterd Zwaar gewond na val motorfiets UITBREIDING MET NOG EEN LOKAAL MOGELIJK B. en W. handhaven voorstel Intrede ds. Hamminga te 's H. Abtskerke Bijna 1300 gulden voor 10 x 10 in Grijpskerke Koninginnefeest Nisse Weekend van herv. jeugd in St. Annaland A.R. lijst in Oudelande Glascultuur in Kapelle Heropening Kinderhuis Oesterverzencling Tweemaal 25 jaar Dronken achter stuur Uitvoering van muziek vereniging Kamperland Paasspel te Zierikzee Overdracht uniformen Toneelclub „Onder Ons" vierde jubileum Mortiergranaat gevonden Auto reed kind aan Eitbreiding begraafplaats Overblijf meubelen Middelburgsestraat Gemeenterekeningen 1956 en 1957 Schuttersfeest in Borssele VEERTIG JAAR BIJ BODDAERT V ertvarming Evenementen commissie Dinsdag 10 april 1962 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 3 Verslag schoolartsendienst KRUININGEN. In het jaarverslag over 1961 van de schoolartsendienst oostelijk Zuid-Bevelend komt de schoolarts, mej. C. E. Pelstra, tot de conclusie, dat de schoolhygiëne is verbeterd. Het is echter wel moeilijk om aan goe'd personeel te komen. Het aantal scholen in het rayon be draagt 89 met 11208 kinderen tegen 88 scholen met 11010 kinderen in 1960. Het periodiek onderzoek werd verricht bij 5017 'kinderen, van wie er 265 naar de huisarts werden verwezen. De verdeling van de gevonden afwijkin gen was ongeveer als die van 1960. Gave cariesvrije gebitten zijn zelfs bij kleuters al een zeldzaamheid. Dank zij de? schooltandverzorging is het blijvende gebit goed verzorgd, het geen bleek uit het onderzoek van de tweede klas leerlingen van de zgn. vervolgscholen. Het tandenpoetsen laat veel te wensen over. Het snoe pen thuis, op straat en op school is een slechte cariesbevorderende ge woonte. Wemeldinge is voorts de enige gemeen te waar schoolmelk wordt verstrekt aan de schoolkinderen. In het jaar verslag wordt het nuttigen van melk op de scholen hartelijk aanbevolen. Ongeluk op Rijksweg 's-HEER HENDRIKSKINDEREN. Met zware verwondingen moest mej. R. van S. uit Vlissingen in het zie kenhuis Bethesda te Vlissingen wor den opgenomen, nadat zij gistermid dag, omstreeks half vier, op de rijks weg bij de kruising naar Woifaarts- dijk van een motorfiets was geval len. De jonge dame zat achter op demo tor, die bestuurd werd door J. G. uit Middelburg. De motor reed achter twee personenauto's, die in de richting Goes reden. De eerste wagen sorteerde voor, teneinde links af te slaan naar de weg, die naar Wolfaartsdijk leidt. De tweede personenwagen passeerde rechts. Ook de motorrijder wilde dat doen, maar zag daarin kennelijk geen mogelijkheid meer. Hij gooide plotseling zijn stuur naar links, remde krachtig, met het ge volg, dat hij met zijn motorrijwiel viel en tegen de straat smakte. Zijn duo- passagiere werd daarbij zwaar gewond. Zelf kwam hij er met enkele licht< verwondingen af. 's-HEER ABTSKERKE. Kand. E. J. C. Hamminga uit Voorschoten, waar hij ruim een jaar als vicaris werkzaam is geweest, heeft zondag in trede gedaan als predikant van de her vormde gemeente van 's-Heer Aibtsker- ke. In de morgendienst werd hij beves tigd door ds. E. Saraber uit Voorscho ten met enkele tekstwoorden uit Efeze 4. In de middagdienst verbond ds, Jlam- iminga zich aan zijn nieuwe gemeente met een predikatie n.a.v. 1 Corinthe 1 vers 21 ,,Het heeft- God behaagd door de dwaasheid der prediking te redden hen die geloven". Na de preek heette ds. D. J. Baars van 's Heer-Arendsker- ke als consulent de familie Hamminga welkom. Op zijn verzoek zong de ge meente de nieuwe predikant toe Ge zang 263 vers 1 en 5. Na afloop van de dienst werd in ge bouw Irene" een bijeenkomst ter ken nismaking belegd. Daar werd het woord gevoerd door burgemeester J. D. Jan sen, namens de burgerlijke gemeente en als questor van de classis Goes, door ouderling Q. Remijnse, door ds. C. Met selaar te Goes namens de ring en dooi de heer C. Deurloo namens de instuif. (Ingezonden mededeling) Vier middelen in één fablei werken krachtiger zonder de maag van sireek ie makent Vier beroemde geneesmiddelen ondersteunen elkaar en werken daardoor bijzonder krachtig. Eén der middelen dient om de maag te beschermen. Chefarine „4" doet werkelijk wonderen! ZOUTELANDE De nieuwe Chr. lagere school aan het Raad huisplein in Zoutelande zal in de toekomst een satelliet krijgen in de vorm van een gloednieuwe Chr. kleuterschool. Hoe deze eruit zal zien, toont bovenstaande ontwerptekening van het Vlissingse architectenbureau Steen en Tuinhof. De kleuterschool, die op het ogenblik een voorlopig onderdak heeft gevonden in het verenigings gebouw, wordt gebouwd in opdracht van het bestuur der Ver eniging School met den Bijbel die ook het nieuwe lagere school gebouw links van de kleuterschool in wording heeft laten bouwen. De kleuterschool is vrijdag aanbesteed. De gunning ervan is aan gehouden. De school omvat een lokaal ofschoon de mogelijkheid is een tweede lokaal bij te bouwen. Het portaal wordt opgetrokken uit gekleurde en ongekleurde glazen bouwstenen, aan weerszijden van de ingang komen toilettengroepen, bekleed met teakhouten schrootjes De afwerking aan de binnenkant Iaat krijgt men de indruk dat aan het Raad- in de hal gladde tegels zien, terwijl in huispleln in Zoutelande een scholencom- het speellokaal en de kamer van de plex staat, leidster marmoleum komt. Het plafond van het lokaal wordt acoustisch ge maakt. De school heeft veel en grote ramen en zal in frisse heldere kleu ren worden geschilderd. Aan de zuid kant komt een speelterrein en zandbak en aan de achterkant van de school een speelweide. De verwarming be trekt de kleuterschool van de centrale verwarming in de lagere school. In dien door de toeloop van kleuters de capaciteit van veertig leerlingen in de dop wordt overschreden en dus een lo kaal zal moeten worden bijgebouwd GRIJPSKERKE. Voor de laatste keer i$ het afktiecomité tien maal tien onder leiding van voorzitter Iz. Lü- fceyn bijeen geweest. In totaal heeft Grijpskerke een bedrag van 1295,'26 gulden voor de akte opgeleverd. Dit deelde de penningme este re ss e mejuffrouw M. Dekker, in haar ver slag mee. Het eindbedrag was het re sultaat van de zakgeldaktie, twee ont spanningsavonden, een kindermiddag, olieballenaktie en een buscollecte en pa pier aktie van de kleuterschool. Gemid deld heeft elke inwoner van Grijpsker ke 1.60 gulden opgebracht. NISSE De oranjevereniging te Nis- se hield een ledenvergadering in het Dorpshuis onder voorzitterschap van de heer M. Jansen. De vergadering was slecht bezocht. Uit het verslag van de penningmeester bleek dat er een batig saldo was van 181,37. De aftredende bestuursleden de heren M. MoeLker, J. Boonman en H. de Vos werden herko zen. De bespreking over Koninginne dag werd bemoeilijkt doordat er zo wei nig' leden waren. Toch werd besloten op 5 mei een kinderfeest te organise ren, bij voldoende deelneming van de ouderen zullen ook volksspelen gehou den worden. Eerst zal het bestuur ech ter bij het gemeentebestuur informeren of dit medewerking wil verlenen. Om dat er in Nisse geen café staat is men aangewezen op 'het Dorpshuis. ST. ANNALAND. De Ned. Her vormde jeugdverenigingen op Gerefor meerde grondslag uit St. Annaland en omgeving, alsmede uit enkele plaatsen buiten Zeeland, hebben gezamenlijk een weekend gehouden. Na aankomst volg de zaterdagmiddag in het verenigings gebouw de kennismaking. Mevrouw S. Leune-Priem heette de gasten welkom. Nadat in de avondbijeenkoimst, ds. Lt. G. Zwanenburg van Stavenisse een ope ningswoord had gesproken, werden dia'g- 'vertoond van het eiland Tholen. Dia ken W. Goedegebuure hield een inlei ding over de eredienst, een onderwerp dat later in groepsverband werd bespro ken. De <meisjesvereniging van Stave- nisse 'bracht declamatie, waarna ds. A. J. Jorisisen de avond sloot. Zondagmor gen leidde ds. Zwanenburg een kerk dienst, waarna ds. Jorissen voorging in de middagdienst. Ook zondagavond kwa men d'e jongeren bijeen. Voordracht en geestelijke liederen vormden de omlijs ting van de gedachtenwisseling over de predikaties. BEROEMDE GENEESMIDDELEN IN ÉÉN TABLET Glazen buisje 20 tabletten f 0.80 Handige MnpverpaVking 40 tablellen f 1.60 Voordelige flacon 100 tablettan f 3.50 OUDELANDE. De leden van de A.R.-kiesvereniging hebben de kandida tenlijst samengesteld voor de komende gemeenteraadsverkiezingen. Deze lijst ziet er als volgt uit: 1. A. W. Buteyn; 2, M. Kloosterman; 3. C. de Jager; 4. C. C. Zandee; 5. M. Oele; 6. L. op 't Hof. De heren Buteyn en Kloosterman hebben thans zitting in de gemeente raad voor de A.R. KAPELLE. Zoals bekend bestaat in Kapelle-Biezelinge een sterk toene mende belangstelling voor de bouw van kassen, bestemd voor de teelt van vroe ge aardbeien en groenten. Van grote betekenis bij deze bouw van kassen is dat ze centraal gelegen zijn en deze eis is soms een belemme ring voor bepaalde telers. Enkele eige naren van gronden die verpacht worden in deze gemeente, te weten kerken en de burgerlijke instelling voor maatschap pelijke zorg, hebben besloten waar mo gelijk hun medewerking te geven om mensen die kassen willen bouwen aan geschikt gelegen grond te helpen. Van groot belang is dat de percelen aange sloten kunnen worden aan het electri- citeits- en waterleidingnet. In gezamenlijk overleg hoopt men dan een oplossing voor eventuele moeilijk heden te kunnen vinden. - Als eerste heeft thans de Hervormde Kerk van Biezelinge bekend gemaakt dat zij een perceel grond, gelegen aan de Dijkwelseweg. beschikbaar heeft voor telers die kassen willen bouwen. Gega digden kunnen zich hiervoor aanmelden. Wel is bepaald dat degenen die hier een perceel voor kassenbouw krijgen en reeds grond van kerk cf maatschappe lijke zorg in nacht hebben, een onge veer gelijke oppervlakte moeten vrij geven. Westkapelle. In het bij-zijn van vele genodigden, w.o. de burgemeester van Westkapelle, is het Kindertehuis van de Evangelische Kirche te Mulheim Saarn wederom geopend. Enkele Duit se kinderen brachten pianostukjes ten gehore als dank van vele andere Duit se kindere"n jegens Westkapelle. Namens de burgerlijke (gemeente van Mulheim Saarn sprak dr. Haas. Tijdens het diner dat volgde isprak burgemeester Th. H. de Meester de hoop uit dat de banden tussen de bei de gemeenten ook in de toekomst be stendigd zullen worden. Na afloop werden no-g een serie dia's vertoond. YERSEKE. In maart 1962 zijn de volgende aantallen oesters verzonden: Holland 110.714, Belg ie 1.416.3S5, Frank rijk 838.600, Engeland 188.350, West- Duitsland 179.806, Zwitserland 76.050, Denemarken 53.700. Diversen 36.829. In deze maand zijn totaal 2.900.374 oesters verzonden, terwijl dit aantal in maart 1961 2.640.199 bedroeg. Dit jaar zijn er 260.175 oesters minder verkocht. AXEL. Dokter K. Boor en zijn echtgenote recipieerden in hotel ,,Zo- merlust" te Axel ter gelegenheid van hun zilveren huwelijksfeest. Tevens werd deze receptie gegeven in verband met het vijfentwintigjarige jubileum als arts van dokter Boor. Een groot aantal Axe laars, waaronder het college van burge meester en wethouders, diverse verte genwoordigers van verenigingen, colle- ga'rS uit de omliggende gemeenten, kwa men hun gelukwensen aanbieden, terwijl ook velen hun waardering uitten door het zenden van bloemstukken. Dat dr. Boor bij zijn patiënten bijzonder gewaar deerd wordt bleek uit het fraaie cadeau dat hem werd aangeboden: een televisie toestel. AXEL. Surveillerende agenten za gen een auto rijden die verdachte slin gerbewegingen maakte. Bij aanhouding bleek de chauffeur onder invloed te zijn. Het was de heer la R. uit Terneuzen, die een proces venbaai rijker en een auto armer zijn tocht naar Terneuzen mocht voortzetten. en KAMPERLAND. Het tatmboer- pijperfcoTps ,,Nicoleen" heeft een uit voering gegeven in gebouw Renata. Een negental marsen werd uitgevoerd onder leiding van de heer P. Kramer. Nadat de drumband ook nog enkele staaltjes van zijn kunnen ten beste had gegeven, sprak de heer L. van de Moere een propagandistisch woord. Hij wekte de jongeren op lid te worden van de vereniging. De toneelclub Animo van de Christelijke Kweekschool te Middelburg voerde vervolgens het to neelstuk „Het eeuwig misverstand" op dat kennelijk in de smaak viel. Deze uitvoering werd vrijdag- zowel als za terdagavond gegeven in gebouw Renata. ZIERIKZEE. Dinsdag 10 april zal in het Ned. Hervormd Verenigingsge bouw aan het Vrije het bekende paas spel van Martinus Nijhof „De dag des Heren" worden opgevoerd. Het bijbelse spel wordt igeibradht door 16 dames en heren, grotendeels afkomstig uit Zierik zee. De plaats waar .gespeeld wordt is de hof van Jozef van Arimathea nabij Jeruzalem. De linkerhelft van het toneel is een bosperceel, de rechterhelft een open plek in het bos met in het mid den het gesloten graf van Jezus. De personen zijn: Twee rouwengelen, twee blinkende engelen, Maria Magdalena, een Romeins officier, drie soldaten, Adam, Sem, Cham, Jafeth, moeder Ja- cobi, Joanna en een onzichtbaar koor. BIEZELINGE. De overdracht van de nieuwe uniformen voor het tamboer en pijperskorps „Jonge Kracht" te Bie zelinge, zal zaterdag 14 april plaatsvin den. Enige tijd geleden is een comité ge vormd dat hiervoor gelden bijeen heeft gebracht o.m. door middel van een ba zaar en een lijstcollecte. De overdracht zal plaatsvinden om half drie 's mid dags op de markt. Tevoren zullen de leden van het korps hun nieuwe unifor men aantrekken in de gebouwen van de Coroos conservenfabriek aan de Abdij straat. Vandaar gaat het gezelschap naar de markt. Na de overdracht, waarbij o.m. burgemeester H. G. van Suijlekom aanwezig zal zijn, maakt het korps een rondgang door Biezelinge en Kapelle. Bekroonde verzameling ST. LAURENS. Op de luchtpost tentoonstelling, die door de Nederland se Vereniging van de Aero-philatelisten „De Vliegende Hollander" werd georga niseerd en die op Schiphol is gehouden, wérd aan de heer K. Otte te St. Lau rens een beker toegekend voor zijn verzameling K.L.M.-post van de Indië- lijn, speciaal uit de jaren 1933 en 1934. Groene Kruis vergaderde BORSSELE Op de vergadering van afdeling Borssele van het Groene Kruis memoreerde de voorzitter dat de afdeling veertig jaar geleden werd op gericht. Hij gaf een korte terugblik waarin de namen van de oprichters en van hen die hun krachten gaven de re vue passeerden. De penningmeester meldde dat er een batig slot was van 780 gulden. De begroting 1962 werd ge raamd op 15.100 gulden. OOSTKAPELLE. In verband met het vijftienjarig 'bestaan van de toneel club „Onder Ons", werd een feestelijk getinte jaarvergadering gehouden. Na afloop daarvan verenigden genodigden en leden zich aan een diner. Het 'bleek dat de afgelopen vijftien jaar 28 opvoeringen waren gegeven en een bonte avond. Voorts werkte men verschillende malen mee aan uitvoerin gen van de muziekvereniging „Crescen do". Ook omliggende gemeenten geno ten van het repertoire. De vice-voorzit- ter, de heer P. Jobse Jzn. overhandig de aan de voorzitter, de heer A. J. de Broekert, een boekenbon als dank voor het werk dat hij niet alleen als voorzitter, maar ook als regisseur heeft gedaan. AXEL. Tijdens afgravingswerk zaamheden aan de Zuidsdmgel te Axel heeft men vrijdagmiddag een mortier granaat van ongeveer dertig centimeter lengte gevonden. Door de plaatselijke politie en de dienst van gemeentewer ken werden de nodige voorzorgsmaatre gelen getroffen. In de loop van dezé week zal het projectiel door enkele ter zake deskundige personen worden ver wijderd. Afscheid bij de P.T.T. AXEL. In verband met het berei ken van de pensioengerechtigde leeftijd werd op tzijn verzoek eervol ontslag ver leend aan de 'besteller le klasse der P.T.T.de heer A. A. Riemens te Axel. Als blijk van waardering voor de door hem gedurende 42 jaar betoonde ijver en toewijding, reiikte directeur Doorné- bal hem de afscïteidsipenmng van het bedrijf uit. Namens de collega's 'bood d:e oudste besteller, de heer J. S. J. Wijna, een fraaie reiskoffer aan. Ten slotte werd nog het woord ge voerd door de oud-directeur van het kan toor Axel, de heer 'Poisonnier, en een der beambten van het P.T.T.-kantoor, de heer Van Drongelen. GOES Het college van B. en W. heeft het voorstel gehandhaafd met betrekking tot het beschik baar stellen van een krediet van 10.000 gulden voor het voorberei den van een plan van 72 etage- wonirlgen in Zuid. Dit bouwplan zou uitgevoerd kunnen worden met arbeidsbesparende metho den. In de gemeenteraadsverga dering van 21 februari a.s. had den B. en W. dit voorstel terug genomen, omdat er uit de raad nogal vragen en bedenkingen wa ren gerezen over het voorstel. B. en W. hebben zich na het inwin nen van nadere inlichtingen nogmaals over deze kwestie beraden en zijn tot de conclusie gekomen, dat het voorstel gehandhaafd moet worden. B. en W. stellen zich voor in een besloten zitting van de raad mededelingen te doen over de gerezen vraagpunten. Het ontwerp voor de huizen voorziet in de bouw van portiek-etagewoningen in drie woonlagen. Dit type is een 3 a 4-kamerwor met een oppervlakte van 78,5 tot 85 5 vierkante meter. B. en W. achit.-; 'net gewenst een bouw plan voor een serie van 72 woningen gevormd door vier blokken, nader te doen uitwerken en besteksklaar te doen maken. In verband met een toeslag van 25 pet voor arbeidsbesparing is hier mee een woningcontingent gemoeid van 58 woningen. Teneinde de opdracht te kunnen ver strekken wordt de raad verzocht een krediet van 10.000 gulden beschikbaar te stellen. De bouw zal t.z.t. ondershands opge dragen worden aan de fg. J. M. J, Schrijver en Zn. Goes. Met deze aanne mer heeft Ratiobouw een overeenkomst aangegaan. Andere voorstellen van B. en W. zijn ondermeer: onderhandse aanbesteding van de verbetering van de riolering in de Korte Vorststraat, Witte Paard- straat en Papegaaistraat, verkoop van de woning Pieter Jaspersestraat 5 aan de heer J. J. van Dalen te Goes voor een bedrag van 900 gulden, en verlen ging van de ontruimingstermijn van de onbewoonbaar verklaarde woning Wes terstraat 23. ZIERIKZEE „Het onderzoek naar de positie van de maatschappij door de minister van financiën resulteerde in een rapport dat thans basis is voor verdere besprekingen in interdepartementaal ver band. Een langdurige procedure wordt gevreesd." Aldus het verslag van het eerste kwartaal van de waterleiding- maatschappy Schouwen-Duiveland. De likwiditeit van het bedrijf leverde geen moeilijkheden op. Realisering van de bouw van een nieuw kantoor met maga zijn is echter afhankelijk .gesteld van de financiën, hoewel bestek en tekeningen gereed zijn. Ondanks het ongunstige weer met vele vorstdagen jen hoge grondwaterstanden kon nog een vrij grote lengte leidingen worden aangelegd, aanzienlijk meer dan in het eerste kwartaal van 1961. Het aantal nieuwe aansluitingen bleef echter achter bij dat van verleden jaar. De voornaamste objecten betroffen een terrein voor recreatiebebouwing aan de Hogeweg te Burgh, bejaardenwoningen te Rënesse, de doortrekking langs de Kloosterweg tot nabij de kom van Noordgouwe, vernieuwingen te Zierikzee in de Weststraat (Balie), Zoutkeetstraat en Rijksstraatweg (ged) en het uitbrei dingsplan west te Bruinisse, in totaal 1268 meter. Deze uitbreidingen kwamen vrijwel geheel met eigen personeel tot stand. Het aantal reparaties aan hoofd- Publieke verkoping COLIJN9PLAAT. Het w,oonh/Uiis met schuur en tuin aan de Beatrix- straat 41 is publiek verkocht door no taris J. J. W. Klop uit Kortgene. Hoog ste inschrijver vo.or deze woning, eigen dom van de heer C. de Kraker, met een stuk grond van 3,89 are, was de heer M. de Bruyne voor een bedrag van 6.666,66 gulden. Koper werd de heer M. Nijsse uit Kortgene voor 7.325 gulden. BERGEN OP ZOOM. Het 5-jarig zoontje van de familie P. J. uit Bergen op Zoom stak maandagmorgen plotse ling zonder op het verkeer te letten de rijbaan van de Guido Gezellelaan over. Op dat moment naderde een auto be stuurd door W. W. uit Bergen op Zoom, Deze kon het kind niet meer ontwijken. Het ventje werd tegen de grond ge smakt en bleef ernstig gewond liggen. Nadat een dokteT de eerste hulp had verleend werd het slachtoffer per am bulance naar het Algemeen Burger Gasthuis vervoerd. Het had een hersen schudding opgelopen en een sleutelbeen gebroken alsmede een beenfractuur. GOES De gemeenteraad komt woensdag' 18 april, des avonds om zeven uur, in open bare vergadering bijeen. De agenda telt 23 punten. Enkele voorstellen van B. en W. zullen wij in deze rubriek nader toe lichten. De dienst gemeentewerken heeft een ontwerp gemaakt van een plan, waarin de 'bestemming van de gron den gelegen ten noorden van de al gemene begraafplaats te Goes wordt geregeld. Dit plan heeft tot doel de uitbreiding van de begraafplaats mo gelijk te maken, mede met het oog op een rooms-katholieke afdeling erbij te voegen. Tegen het ontwerpplan zijn geen bezwaarschriften ingediend. De Stichting Rooms Katholiek Schoolbestuur heeft een verzoek inge diend om medewerking voor de aan schaf van 86 stoelen en 10 tafels, te gebruiken voor het overblijven van de leerlingen van de r.k.-school voor ulo, die van buiten de gemeente ko men. Thans blijven de leerlingen over in het handenarbeidlokaal van de Ma- riu'sschool, omdat elders ,geen plaats is. Door toeneming van het aantal leerlingen, die van buiten Goes ko men. is deze ruimte nu veel te Wein. Daarom streeft men er naar om de hal van de Mariusschool te benutten als eetgelegenheid. Het schoolbestuur wenst daarvoor stoelen en tafels aan te schaffen, waarmee een bedrag van bijna 4000 'buiden is gemoeid. B. en W. zijn van mening, dat de gevraag de medewerking moet worden ver leend, al weet -het college niet waai de middelen vandaan moeten komen.. Met Rijkswaterstaat is overeenstem ming 'bereikt over de verbetering van en dienstleidingen was gering. Bij het pompstation werd voor betere doorstro ming een wijdere verbindingsleiding tussen voor- en nafilters gelegd. Ter be oordeling van de gewenste tijdsduur al vorens tot revisie over te gaan werd een serie watermeters uit de huisaanslui- tingen ter ijking opgezonden. Het revisie tekenwerk vónd geregeld voortgang. Het onderzoek door derden inzake werk- klassificatie werd voortgezet. Het blijkt thans wel overduidelijk dat de invloed van de wateronttrekking aan de putten op 40 a 50 meter diepte te ver waarlozen is t.o.v. de natuurlijke wisse lingen in de grondwaterstanden door droge en natte perioden. Het ontbreekt aan waterbeheersing, die in de oostelijke helft van het duingebied waar 1 a 2 me ter beneden N.A.P. een dichte veenlaag aanwezig is, niet gemakkelijk te v wezenlijken zal' zijn. Raad Goes vergadert GOES. Het college van B. en W. van Goes heeft de gemeenteraad doen toekomen'de gemeenterekeningen 1956 en 1957. Deze rekeningen zullen in de woensdag 18 april, des avond-s om ze ven uur, te houden raadsvergadering vastgesteld moeten worden. De reke ning 1956 heeft een nadelig slot van 79.696,55; ook de rekening 1957 vertoont een nadelig slot en wel van ƒ81.737,54. B. en W. maken de algemene opmer king, dat het streven aanwezig is om de bestaande achterstand ten aanzien van de afwerking van de bedrijfs- en gemeenterekeningen zo mogelijk in 1962 volledig in te halen. BORSSELE. De Zeeuwsche Schiet- bond organiseerde zaterdag in de gara ge van de firma De Muijnck provincia le schietwedstrijden, waaraan 36 schut ters om het persoonlijk kampioenschap deelnamen. Bovendien streden 31 korp sen om de korpsprijs. Met 197 punten werd de heer N. Fierloos uit Goes tot kampioen uitgeroepen; hij toonde zich de beste schutter. Zijn naaste rivaal, de heer P. Dekker uit Borssele (moest na kampen) met een tweede plaats genoe gen nemen. Niettemin een mooie pres tatie. De jury werd gevormd door leden van de Zeeuwsche Schietbond, t.w. de heren P. Kloosterman te Nisse, voorzit ter, A. Trielier, Domburg, secretaris en C. Provoost, ook uit Domburg, bestuurs lid. Individueel kampioenschap klas A: 1 M. Fierloos, Goes 197 pnt; 2 P Dekker, Borsselé, 197; 3 W Brand, Domburg, 196; 4 W de Ja ger, Domburg, 194; 5 J de Weerdt, Goes, 193; 6 M Remijn, 's-Heer-Hendrikskinderen, 189; 7 C de Muynok, Borssele, 188. Individueel kampioen klas B: 1 J Slabbekoorn, Goes, 197; 2 J Weststrate, Nieuwdorp, 193; 3 J Sinke, Goes, 190; 4 M Priester, 's-Heer-Hendrikskin deren, 189; 5 S Dekker, diem, 186; 6 J de Blaar, Nisse, 181; 7 W Warners, Domburg, 179. Individueel kampioenschap klas C: 1. A Murré, Nisse, 182; 2 K J Zweedijk, 's-Heer Hendrikskinderen, 183; 3 H de Dreu, Goes, 178; 4 G Provoost, Domburg, 183; 5 A Geene, 's-Heer-Hendrikskinderen, 183; 6 Jac Kloos terman, Nisse, 186; 7 A de Schipper, 's-Heer Hendrikskinderen, 183. Groepskampioenischap Mas A: 1 Domburg, 476 pnt; 2 's-Heer-Hendrikskinderen, 474 pnt; 3. Borsieïe, 47ö: pnt; 4 Goes, 452 pnt. Klas B: 1 's-Heer Hendrikskinderen (2) 484 pnt; 2 s-Grövenpöldér463 pnt; 3 's-Heer.- Hendrikskinderen (3), 462 pnt; 4 Domburg (3) 450 pnt. Klas C: 1 's-Heer-Hendrikskinderen (4), 439 pnt; 2 's-Gravenpolder (2) 418 pnt; 3 's- Gravenpolder (3), 414 pnt; 4 Meliskerke (3), 405 pnt. Aan de diverse prijswinnaars reikte de heer P. Kloosterman bekers, zowel als lauwertakken en medailles uit. de Middelburgsestraat. Deze verbete ring zal bestaan uit het vervangen van de bestaande rijwielpaden en bermstroken door parallelwegen voor het langzame verkeer en verhoogde trottoirs aan weerszijden van de hoofd- verkeersweg van de Westsingel tot de 's H. Hendrikskinderen dijk. B. en W. achten dit een zeer belangrijke ver betering voor het verkeer. Te ver wachten is een tegemoetkoming van de kosten door het Rijk. Het college acht deze verbetering zo urgent, dat aan dit plan prioriteit moet worden verleend. Dit betekent, dat de vernieuwing van de bestrating en de riolering van de Frans den Hol landerlaan welk project bij een be grotingswijziging voor 1962 is geraamd op 63.000 gulden uitgesteld zal moe ten worden tot het volgend jaar. Gezien de begrotingspositie van de -gemeente is het niet (mogelijk de ver betering van de Middelburgsestraat als extra kapitaalsuitgaaf aan de be groting toe te voegen. De ketel van de centrale verwar ming in het politiebureau is versie ten. Nu de ketel vervangen moet wor den geven B. en W. de voorkeur aan een apparaat, dat gestookt kan wor den met olie. De kosten worden ge raamd op 4824. B. en W. stellen voor een nieuwe ketel voor de cen trale verwarming in het politiebu reau. Het aantal leden van de Evenemen tencommissie zal met twee uitgebreid en op negen gebracht worden, als de raad met het voorstel van B, en W. akkoord gaat. De Goese Midden stands Centrale heeft nl. verzocht om elk der middenstandsorganisaties met een afgevaardigde in de evene- mentencomimissie te doen vertegen woordigen, met handhaving met van de reeds zitting .hebbende leden, de heren J. M. Schipper en A. C. Vee nis. B. en W. zijn van mening, dat aan dit verlangen dient te worden voldaan. MIDDELBURG Op de re vers van ovenist Nieuwenhuijse uit Souburg prijkt sinds gisteren een ridderorde. De heer M. Nieu wenhuijse uit Souburg, gisteren precies veertig jaar in dienst bij de Middelburgse ijzergieterij en machinefabriek v.h. Boddaert, kreeg in de bovenzaal van hotel Nieuwe Doelen, waar de jubile um-receptie werd gehouden, een medalje in brons van de Orde van Oranje-Nassau opgespeld. De waarnemend burgemeester van Souburig, de heer M. A. van de Putte, prees zich gelukkig weer een van de inwoners van zijn gemeente te mogen verras sen met deze koninklijke onder scheiding. Het bleek echter niet bij het aanbie den van één medalje te blijven: het personeel van de ijzergieterij besloot ovenist Nieuwenhuijse te begunstigen met de ridderorde van de „personeels vereniging", een omvangrijke en nogal zware plaquette die door de ijzergieters zelf werd vervaardigd. Deze tweede medalje werd aangeboden door de heer C. Kollaart, bedrijfsleider, die even eens de prettige samenwerking met de heer Nieuwenhuijse roerrie. De direk- teur van de Middelburgse ijzergieterij en machinefabriek, de heer J. J. Ub- bink sprak de hoop uit dat zijn ove nist, nu veertig jaar in dienst, nog tien jaar voor de ovens zou vertoeven, om dan het 50-jarig jubileum te vieren en die jaren nog blijk te geven van voor treffelijke kwaliteiten. De heer Ubbihk bood o.m. een „Geleidebrief" van de Coöp. vereniging van ijzergieterijen in Nederland aan. dat de heer Nieuwenhuijse immer toon de en zijn routine in het werk bij de ovens. Mevrouw Nieuwenhuijse werd even eens in al die dankbetuigingen betrok ken, haar werden enige bloemstukken aangeboden. FOTO: De wnd. burgemeester van Souburg speldt jubilaris Nieuwenhuijse de bronzen medalje op de borst. N

Zeeuwsch Dagblad | 1962 | | pagina 3