Enthousiasme ook in Djakarta kleiner Ontploffing vaagt Franse munitiefabriek weg 2 OOSTBERIIJNERS MET ZWARE TRUCK DWARS DOOR MUUR Verbrokkelde gesprekken van ministers over plan-Bunker nggg ZWIJGENDE PASSAGIERS Minister zoek Lonen omhoog in de mijnen' PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND Ongeorganiseerden bij Hoogovens stichten eigen vereniging Vragen Druk „Arbeidsloon" werkt verwarrend B.B. weer gechanteerd Lauw Al dertig doden door dysenterie WEER GEVALLEN VAN POKKEN IN WALES Naam landarbeider weinig verheffend" SIRENE VOOR TIENTALLEN ARBEIDERS DOODSSEIN Sieraden gestolen in bioscoop Israël veroordeeld LAATSTE NIEUWS Westduitsers krij gen vergoeding voor joodse eigendommen Italiaanse school-t.v. wordt uitgebreid Na ongeluk overleden De BiltKoud A Directeur. JACQ. DE SMIT; Chefred.: G. J. Breuker. Kantoren te: Middelburg, Plein 1940 nrs- 6—8, Postbus 26. Giro 116666, telefoon 01180—2009 en 4469. Goes, Lange Vorststraat 84, Postbus 4, telefoon 011006901. Vlissingen, Nieuwendijk 33, Postbus 24, telefoon 011843224. Terneuzen, Nieuwstraat 40, Postbus 53, telefoon 011503189, Zierikzee, Havenpark 24, telefoon 011102991, Zeeuwsch Dagblad Abonnementsprijs f 0,62 p. w., 8,06 per kwartaal Losse nummers 13 cent Advertentietarieven op aanvrage Rubriek Kabouters 7 cent per woord met een minimum van 1, 17e JAARGANG No. 5125 Dinsdag 10 april 1962 DEN HAAG OVERLEGT EN ZWIJGT Van een onzer verslaggevers DEN HAAG De Nederlandse regering heeft zich in ver brokkelde groepjes gezet aan de bestudering van het plan-Bun ker. Ambassadeur Van Roijen heeft gisterochtend gesproken met minister-president De Quay en minister Luns in aanwezigheid van nu eens deze dan weer gene minister. Dat zal zo nog wel enige dagen doorgaan, zo was gisteren in Den Haag de verwachting. Er werd niet aangenomen dat deze oriënterende gesprekken van verschillende ministers tezamen en onderling voor vrijdag, de normale dag voor de ministerraad, gereed zouden zijn. ALARM IN KAZERNE Inmiddels hulden de officiële instan ties in Den Haag zich gisteren de hele dag in een strak volgehouden stilzwij gen. Er werd niet meegedeeld welke ministers met elkaar hadden gesproken en waar zij dat hadden gedaan. Op het ministerie van buitenlandse zaken werd nog volgehouden dat men er niet van op de hoogte was wanneer minister Luns naar Londen zou vertrekken, vrijwel op hetzelfde tijdstip dat de bewindsman zelf niet van Schiphol maar van Ypenburg v ertrok in de regerings- friendship. De minister zal vandaag in Londen de ministerraad van de Westeuropese unie bijwonen. Vanavond of morgen ochtend keert hij in Nederland terug. Gezien zijn ruime reisschema is het niet te stoutmoedig om te veronder stellen dat hij in Londen nog met de Britse regering contact zal hebben over de kwestie Nieuw-Guinea. HOLLANDIA (ANP/AP/ÜPI). In Hollandia is een nieuwe stroom van geruchten ontstaan door een schietpartij op zondagavond, die ongeveer een uur heeft geduurd. De officiële lezing was deze: Zon dagavond omstreeks tien uur meende een politieagent, die bij de politieka zerne Kloofkamp te Hollandia op wacht stond een groep mensen te zien, die een poging deed de kazer ne binnen te dringen. Hij loste eni ge waarschuwingsschoten in de lucht. Daarna vuurden zowel politiemannen als militairen van de marinekazerne alarmschoten af. Een onderzoek heeft voorshands uitgewezen, dat er geen sprake is geweest van een poging tot binnendringen noch in de politie- noch in de marinekazerne. Lichten uit Ooggetuigen, die drie kwartier lang plat op de grond hebben gele gen, hebben evenwel eerst enkele ge weerschoten gehoord en ongeveer een uur later schoten uit automatische geweren. Direct na de eerste scho ten ging op het stafkwartier in de marinekazerne de alarmsirene en werden alle lichten gedoofd. Het Amerikaanse persbureau United Press International heeft vernomen dat er wel degelijk ongewenste gas ten op beide kazerneterreinen zijn aangetroffen. Vóór de schietpartij waren de ge moederen net wat tot rust gekomen door de arrestaties, die na de wapen diefstallen in Hollandia waren ver richt. In totaal zijn er thans 32 men sen opgesloten. Arrestuties Na de arrestaties, die de politie vrij dagavond bij patrouilles had verricht, doorzocht de politie dezelfde nacht het zestien kilometer van Holiandia gele gen terrein achter het dorp Kotabaroe Pantai. Het doel was een bivak twee uur gaans van het dorp. Daar zouden zich een aantal lieden bevinden, die met de wapendiefstallen te maken zou den hebben gehad. Op weg naar het bivak werden in twee uitkijkposten negen man gearresteerd. Een tiende ontkwam. Het bivak, bestaande uit twee op trekjes, werd zaterdagochtend be reikt. Daar werden twee mannen, ze ven vrouwen en acht kinderen aange troffen. Die vertelden dat vroeger in de ochtend zes mannen, ieder met een jachtgeweer, in onbekende richting waren vertrokken. De jachtgeweren warén afkomstig uit het kantoor van het kadaster in Hollandia. Munitie hadden de mannen niet. De politie heeft de gezinnen naar huis gebracht. Zaterdag en zondag is nog een aantal arrestaties verricht. „Op avontuur Alle arrestanten bleken deel uit te maken van een subversieve groep, on der leiding van enige Indonesiërs, die zich van vuurwapens had willen mees ter maken om onrust onder de bevol king te verwekken. De Indonesiërs hadden twintig Papoea's mee weten te krijgen, die „naar het voorkomt enigszins op avontuur uit waren", zo werd in Hollandia meegedeeld. De diefstal van wapens uit het ruim van het m.s. Roepat is nu tot klaar heid gebracht. Alle daders zijn gear resteerd. Van de iien gestolen jungle karabijnen zijn er zeven in beslag ge nomen. De andere drie zijn bij de diefstal in zee gevallen. De daders van de wapendiefstal in het kantoor van liet kadaster zijn be kend. Zij zijn echter nog niet alien gearresteerd. O Eigen nieuwsdienst BEVERWIJK. In de IJmond is een vereniging in oprichting van be ambten van Hoogovens en aanverwan te bedrijven die niet zijn aangesloten bij één van de erkende vakbonden. Vrijdag wordt in Velsen de oprichtings vergadering gehouden. De vereniging wil bijdragen tot de goede verhoudingen in het complex van bedrijven en zij wil de algemeen maat schappelijke belangen van de beambten van Hoogovens en die van haar leden in het bijzonder behartigen. Bij Hoogovens is 65 procent van de beambten niet jeorganiseerd. Politiek Den Haag vraagt zich intus sen af of de Nederlandse regering zich wel zonder schade voor haar positie kan veroorloven het plan-Bunker met zulk een vertoon van kalmte te bena deren. Het is per slot ingediend door de „derde man", die door beide partij en als bemiddelaar is aanvaard. Het was Nederland zelf dat de aanwezigheid van een derde man zo op prijs stelde. Gok de aandacht die aan Nederlandse zijde blijkbaar bestaat voor het plan- Ta nganjika, wordt aanvechtbaar geacht. Het zou veeleer voor de hand liggen zich voor de lopende periode van pol singen en onderhandelingen te houden bij de derde man. zo meent men. Intussen wordt van enkele zijden duidelijk druk op de regering geoefend. In het d:\'olad Trouw, waarvan de fractieleider van de A.R. in de Tweede Kamer dr. Bruins Slot hoofdredacteur is, is al enige malen de mening tot uiting gekomen dat de regering met het plan-Bunker in zee moet gaan. De Volkskrant daarentegen, die het beleid van minister Luns altijd heeft gesteund, achtte gisterochtend het plan-Bunker lang niet zo aantrekkelijk als het plan- Tanganjika. Het schijnt dat sommmige ministers zich vooral gegriefd voelen omdat het plan-Bunker hen voor een voldongen feit heeft geplaatst. Het plan zou eerst in Djakarta zijn besproken en pas nadat de Amerikaanse ambassadeur Howard Jones had gemeld dat president Soekarno er in beginsel mee akkoord kon gaan aan de regering in Den Haag zijn voorgelegd. Van onze Ha,agse redactie DEN HAAG De Bovag vindt dat het woord „arbeidsloon" op de rekening van de garagehouders verwarrend werkt. De bond is op zoek gegaan naar een ander woord, dat beter weergeeft wat ermee wordt bedoeld en dat voor de klant aan nemelijk is. Hij heeft echter geen betere uitdrukking kunnen vinden en daarom heeft hij nu onder zijn leden een prijs vraag uitgeschreven. Het gebeurt meer dan eens dat een klant, na een blik op het bedrag dat achter „arbeidsloon" is ingevuld, vraagt: „Verdient uw personeel dan zó veel?" Men vergeet echter, aldus de Bond van Garagehouders, dat in het berekendé bedrag niet alleen het directe loon is begrepen, maar ook vakantieloon, socia le lasten, de niet door te berekenen lo nen van de chef van de werkplaats en de boekhouder, huur van de werkplaats, kantoorbehoeften, telefoon, verwarming, gereedschappen, enz. Voorstel aan regering: Eigen nieuwsdienst HEERLEN De lonen en salaris sen in het mijnbedrijf zullen met ingang van 1 juni worden gewijzigd indien de regering akkoord gaat met de voorstellen van de Mijnindustrie- raad. De raad stelt zich voor de opbouw van de ionen in het mijn bedrijf te herzien. In de lonen wor den dan o.a. verwerkt de a.o.w.-com- pensatie, de huurbijslag. Door deze technische herzieningen zullen de loonkosten stijgen met 2,25 procent. De verhoging van 10 pet. van deze herziene lonen is volgens de Mijn- industrieraad mogelijk gezien de ruim te in het kader van de gedifferentieerde loonpolitiek. Voor de bovengrondse arbeiders wordt de toeslag voor wisseldiensten gebracht op gemiddeld 10 pet. over alle uren i» de zgn. drieploegendienst. Voor de ondergrondse arbeiders zal de beloning gaan bestaan uit een vast basisloon voor de verschillende cate gorieën. Een premie over dat basis- loon is afhankelijk van het werk dat verricht wordt. De premie bedraagt gemiddeld 10 pet. PARIJS (Reuter). De politie heeft vannacht een man gearresteerd die probeerde Brigitte Bardot vijftigdui zend franken af te zetten in naam van de O.A.S. Het blijkt een voormalige parachutist te zijn, André Orsini, die volgens betrouwbare inlichtingen niet voor de O.A.S. maar voor eigen reke ning werkte. Intussen schijnt ook in Indonesië het enthousiasme voor het plan-Bunker allang niet meer zo groot te zijn. Wel heeft president Soekarno gisteren nog eens bevestigd dat hij in beginsel met het plan akkoord gaat, maar in één adem door heeft hij gezegd dat Indo nesië zal voortgaan met de voorberei dingen voor gewelddadige bezetting van het gebied. Het is daarbij opgevallen dat de In donesische pers het plan-Bunker zeer lauw heeft ontvangen. Slechts één blacL heeft er een hoofdartikel aangewijd. In de overige bladen kreeg het plan een onopvallende plaats. De voorzitter van de invloedrijke na tionalistische partij P.N.I., mr. Ali Sastroamidjojo, heeft zondag al ver klaard dat een overgangsperiode van twee jaar, waarin het plan-Bunker voorziet, te lang is „vooral indien In donesië een jaar moet wachten voor het West-Irian kan binnenkomen". Van onze correspondent BONN. Twee jonge Oostber- lijnse bouwvakarbeiders zijn er gisteren met een zware vrachtwa gen in geslaagd de communisti sche muur in Berlijn te doorbre ken. Terwijl de kogels uit de ge weren van de volkspolitie hun om de oren floten bereikten zij een huis in West-Berlijn en daarmee de vrijheid. De bouwvakarbeiders, die schoon genoeg hadden van het door ziekte en gebrek aan voedsel geplaagde Oost-Berlijn waren rustig met hun vrachtauto naar de grens tussen Oost en West-Berlijn gereden. Op een ge geven ogenblik waagden zij de grote stap. die zij kennelijk onder het motto alles of niets ondernamen. In Met een geweldige klap boorde zich hier gisteren een Oostberlijnse vrachtauto door de muur die Oost en West-Berlijn scheidt. Franse en Westberli.jnse politiemannen bespre ken de geslaagde vluchtpoging van de twee Oostberlijnse bouwvakar beiders die de ellende van het com munisme beif waren en hun zware vrachtauto dwars door de gehate muur joegen, onder een regen van kogels. Op de achtergrond, op Oost- berlijns gebied dus, staat een vracht auto van hetzelfde soort. een ware dodenrit raasden zij dwars door de versperringen op de muur af. De stenen massa en een grote betonnen plaat begaven het onder het gewicht en de vaart van de vracht wagen. De auto bleef echter in de puinhopen steken. De twee bouwvakarbeiders rukten de deuren open en holden de 'grens over. Het eerste het beste Westber- lijnse huis dat zij zagen, vlogen zij binnen. Op dat ogenblik had de volkspolitie reeds het vuur op de vluchtelingen geopend; zij bleef schieten toen de twee mannen het huis al binnen waren. Pas toen West- berlijnse politie en Franse militaire politie verschenen en aanstalten maakten om het' vuur te beantwoor den trok de volkspolitie morrend af. Kort daarop richtte zij nieuwe barri cades op en dichtte zij het gat in de muur. GEÏSOLEERD De algemene gezondheidstoestand in Oost-Duitsland wordt de laatste dagen wel slechter. De dysenterie- epidemie die eerst in Oost-Berlijn woedde, heeft zich reeds over het ge hele land verspreid. Meer dan dertig van de dertigduizend slachtoffers zou den reeds bezweken zijn. De Oostduitse overheid heeft forse maatregelen genomen om de ziekte te bestrijden. Oosi-Berlijn is zo goed als geïsoleerd en in één reusachtig qua- rantainegebied veranderd. Reizen van en naar de stad zijn verboden; sport wedstrijden en partijvergaderingen zijn afgelast. Er is zelfs een officiële staatscom missie ter bestrijding van de ziekte in gesteld. Zij heeft al bekend gemaakt, dat Oostduitsers die naar het buiten land willen een verklaring van een arts moeten hebben, waaruit blijkt, dat zij geen dysenterie hebben. Pa tiënten mogen geen bezoek ontvangen van familieleden. De bevolking heeft de raad gekregen zich zoveel mogelijk te wassen. Goede zeep is echter Zeer schaars. De oorzaak van de epidemie ligt bij boter, die uit China was geïmpor teerd, en via de zwarte markt in Oost- Berlijn was terechtgekomen. Deze bo ter is inmiddels uit de handel geno men. De ziekte greep zo snel om zich heen. dat het noodzakelijk was uit het gehele land artsen en verpleegsters naar Oost-Berlijn te brengen. Nu ook in de afgelegen streken de ziekte ver schenen is, heeft men spijt van deze maatregel. Men heeft in Oost-Berlijn inmiddels scholen, studententehuizen en partijgebouwen in noodziekenhuizen veranderd. Het aanbod van de Westberlijnse burgemeester Brandt om artsen en geneesmiddelen naar Cost-Berlijn te sturen is door Oost-Duitsland niet be antwoord. Brandt heeft zijn aanbod al enkele malen herhaald. Het personeel van de KLM en de douaniers van de luchthaven Schiphol hebben zelden oog in oog gestaan met zoveel koele charmante vrouwen die zelfs op de meest dringende vragen geen antwoord gaven. Bij nader on derzoek bleken de dames te heb ben geboekt voor Victoria in Ca nada. Zij zullen de vlucht via de Noordpool maken. In Victoria worden zij ontvangen door ko ningin Victoria die hen zal ver gezellen naar het wassenbeelden museum aldaar. Van links naar rechts Anna van Kleef, Catharina Parr, Jane Seymour en Catharine Howard, vier van de zes vrouwen van Hendrik de achtste. Zij werden vervaardigd in Londen door le veranciers van Madame Tus- sauds wassen-beeldenmuseum. Van onze correspondent LONDEN Weer zijn er de afgelopen dagen pokken uitgebroken in het zuiden van Wales. Tijdens het weekeinde over leden twee vrouwelijke patiënten van een ziekenhuis voor geestelijk gestoorden in Bridgend aan de ziekte. Twaalf patiënten van dat ziekenhuis lijden aan pokken. Vooral in de afdeling voor vrouwen van het ziekenhuis is men zeer voor zichtig. Alle patiënten zijn geïsoleerd en men stelt alles in het werk om mensen die er de afgelopen dagen en weken op bezoek zijn geweest op te sporen en in te enten. Deze nieuwe aanval van de ziekte kwam maar enkele dagen nadat men verklaard had de pokkeninfectie in Zuid- Wales te hebben onderdrukt. In totaal zijn er in Groot-Britannië dit jaar al der tien mensen aan deze gevreesde ziekte gestorven. Acht van hen woonden in Zuid- Wales. De wereldgezondheidsorganisatie in Genève maakte gisteren bekend dat, of schoon het aantal gevallen van pokken in de wereld de laatste tien jaar sterk is gedaald, de ziekte in tien tot veertig procent van de geregistreerde gevallen nog fataal is. Er is nog geen doeltref fende behandeling tegen de ziekte ge vonden. V Eigen nieuwsdienst OUD-BEI JERLAND. De afdeling Hoeksche Waard van de Hollandsche maatschappij voor landbouw heeft in een brief aan het hoofdbestuur voorge steld de „weinig verheffende" bena ming landarbeider te vervangen door landmachinist en iandmecaniciën eers- ste, tweede en derde klas. Zij die voor de nieuwe benamingen in aanmerking willen komen, zouden moe ten beschikken over diploma's waaruit hun kennis van landbouwwerktuigen blijkt. De gediplomeerden hebben recht op een hogere beloning dan zij nu krij gen, zo meent de afdeling. Van onze correspondent DARIJS. Verscheidene donde rende ontploffingen in een mu nitiefabriek hebben gisteren in het dal van de Rhóne duizenden men sen urenlang in angst en vreze doen leven. Op de terreinen van de fa briek, gevestigd in Saint Just d'Ardèche, maakte de ontploffings ramp vele slachtoffers. Gister avond laat stonden achttien namen op de dodenlijst, maar men vreesde dat dat aantal tot ongeveer vijftig zou stijgen. Er waren namelijk on geveer dertig vermisten, en dertien gewonden. In de omliggende streek sprongen op 25 kilometer afstand nog de ruiten. De politie gelastte de ontruiming van Saint Just d'Ardèche omdat de brand die na de ontploffing was uitgebroken zich dreigde uit te breiden tot een opslag plaats van vijftig ton munitie. In een ander dorp, Point Saint Esprit, kregen alle ouders de raad hun kinderen thuis te houden. Ook die maatregel hield verband met het gevaar dat de muni tieopslagplaats bedreigde. De kinderen waren al naar huis gezonden nadat alle ruiten in hun school waren gesprongen. De eerste explosie deed zich gister morgen om twee minuten voor half acht voor precies op het ogenblik dat de concierge met een druk-op-de- knop de sirene in werking wilde stel len. Ongeveer veertig arbeiders stonden toén in afwachting van het begin van hun dagtaak in het kleedlokaal te praten met de bewakers van de fabriek, twintig soldaten. Dadelijk na de eerste zware ontploffing braken branden uit. VUURZEE De weinigen die na dè eerste ontplof fing waren weggerend konden zich nog in veiligheid brengen. Na de tweede ontploffing was het gehele fabrieks complex een grote vuurzee. Ontkomen was toen niet meer mogelijk. Men ver moedt dat toen nog veertig mensen in de fabriek waren, onder wie zeker enkele gewonden. Die achtergeblevenen werden het slachtoffer van de vuurzee of van nieuwe grote ontploffingen, waarvan er zich in de loop van de dag nog drie voordeden. Onmiddellijk werd groot alarm ge slagen. De prefectuur van heit departe ment Ardècbe gaf orders voor een mas sale hulpverlening uit de grexte om liggende gemeenten. HULP Spoedig verschenen de brandweer korpsen uit Nimes, Avignon, Montéli- mar, Orange en Le Teil, Een cordon militairen werd op tweekilo-meter af stand om de plaats van de ramp ge legd. De hitte van de brandende fabriek was zo groot, dat de brandweer niets kon uitvoeren en op ten minste vijf honderd meter afstand van deze hel moest blijven werken. Inmiddels ver zorgden artsen en verpleeg,stens de eer ste gewonden en reden ambulances ,de eerste doden weg. Pas tegen het vallen van de avond kon men in de omgeving van het ge bouw naar doden of overlevenden gaan zoeken: In de loop van de nacht, wilde men trachten een onderzoek in de fa briek in te stellen. Er was nog hoop dat men in de Rode-Kruispost van deze fa briek, die van brandvrij materiaal is vervaardigd, nog overlevenden zou vin den. OORZAAK ONBEKEND Over de oorzaak was, zolang men geen onderzoek kon instellen, niets be kend. Twee veronderstellingen werden geuit: een van de geredden meende dat een van de verwarmingsketels gespron gen was, waardoor een voorraad kruit was ontploft. Anderen meenden dat het sabotage was geweest. Zij leidden dit af uit het feit dat de eerste ontploffing zich voordeed precies op het ogenblik dat de concierge de fabriekssirene in werking stelde. Van onze correspondent UTRECHT. Een stel inbrekers-ge eltoeristen, vermoedelijk dezelfde lie' den die onlangs hun krachten beproef den op de bioscoop Scala in Utrecht, heeft uit het Rembrandt-theater in de zelfde stad voor ruim drieduizend gul den aan sieraden gestolen. De dieven drongen na een tocht langs de gevel door in de zogenaamde accu kamer. Daar trapten zij de deur in die toegang gaf tot de kamer van de be drijfsleider. Ze haalden een bureau overhoop en namen 55 gulden aan con tanten mee. Op hun tocht naar de kassa smeten de inbrekers een radiotoestel aan grui- zels en zetten in de foyer de kraan van een koffieketel open. De inhoud stroomde over de vloer. In de kassa was niets te vinden, maar in de hal van de bioscoop vonden de dieven een vitrine vol horloges, arm banden, oorbellen en dergelijke zaken. NEW YORK (A.P.). De Veilig heidsraad heeft gisteren een door En geland en de Verenigde Staten inge diende resolutie aangenomen, waarin Israël wordt veroordeeld voor een aan val op Syrisch grondgebied in de nacht van 16 op 17 maart. De stemmenverhouding was tien voor en nul tegen. Frankrijk onthield zlcb van stemming. In de resolutie werd de aanval „een flagrante schending" van de vroegere besluiten van de Veiligheidsraad ge noemd. Op Israël werd een beroep ge daan zich in de toekomst „nauwgezet te onthouden van een dergelijk optre den". Een Syrische resolutie, waarin met sancties tegen Israël werd gedreigd, werd voor de stemming ingetrokken. Dames en heren, uhgeachte mevrouw of meneer PARIJS De politie in Pa rijs heeft vannacht twee lei ders van de O.A.S. gearres teerd. Het zijn de ex-luitenant Daniël Godot en André Orsini. Godot leidde een actie op een Parijs ziekenhuis. Orsini schreef dreigbrieven aan Bri gitte Bardot. Met de arrestatie heeft de politie een komplot van de O.A.S. verijdeld dat beoogde in het moederland een chao tische toestand te scheppen door moordaanslagen. De beide mannen, van wie Godot bij verstek ter dood was ver oordeeld, hadden een docu ment bij zich waarin het kom plot volledig was omschreven. BONN (DPA) Het Westduitse mi nisterie van financiën bereidt een wets- voor tot schadeloosstelling van Wesitduitsers, die tijdens de Nazi-pe- riode joodse eigendommen hebben ver kregen, doch deze na de oorlog moes ten teruggeven. Naar verluidt komen voor schadeloos stelling alleen in aanmerking diegenen, die voor het verwerven van joods be- u **een "evenredige tegenprestatie" hadden geleverd. Niet in aanmerking komen degenen, die Joodse eigendom men door dreigementen verwierven. Het wetsontwerp zal nog vóór het zomerreces bij het parlement worden ingediend. ROME De Italiaanse schooltele visie („Telescuola") heeft het ambi tieuze plan om binnenkort het hele les rooster van het verplichte lager onder wijs in cursusvorm op het beeldscherm te brengen. Daarmee wordt aan kin deren tot veertien jaar die om aller- lei redenen de school moeten verzui- men de mogelijkheid gegeven thuis aan de leerplicht te voldoen. De Telescuola is op het ogenblik on geveer tien uur per dag actief. Tot de vaste uitzendingen behoren drie series beroepscursussen voor de jeugd die de lagere school achter de rug heeft. Eigen nieuwsdienst Mr- Regtdoorzee Greup heeft gistermiddag op Schiphol een hele tijd staan wachten op een excellentie die niet kwam. Minister Kambona, die in Tanganyika de binnen landse zaken behartigt, zou met een toestel uit Londen aankomen en mr. Regtdoorzee Greup, die hoofd is van het bureau Afrika van het ministerie van buitenlandse zaken, stond klaar om hem te ontvangen Niemand heeft de Afrikaanse minis ter evenwel gezien, op Schiphol niet en in Londen niet. Daar had men ook vergeefs op de heer Kambona ge wacht. Het enige dat men daar wist te verteilen was, dat de minister op zijn rondreis door Europa een paar dagen geleden in Zuid-Slavië was aan gekomen. Over de weg die hij daar is opgegaan, is niemand iets bekend. Bij het oversteken van de Van Heutsz-singel in Coevorden is de zeven jarige Bram Korf door een auto aange reden. Zwaar gewond werd hij naar het ziekenhuis van Coevorden gebracht, waar hij overleed. Eigen nieuwsdienst ROERMOND. De 59-jarige B. Vaas- sen uit Horn is gisteren in een zieken huis m Roermond bezweken aan wonden die hij donderdag kreeg bij een ver keersongeluk in Grathem. Twee gewon den van dat ongeluk liggen nog in het ziekenhuis. De weersverwachting van het K.N.M.I. in De Bilt, geldig tot van avond: Wisselende be wolking met tijde lijk enkele buien. Matige tot vrij krachtige weste lijke wind. Onge veer dezelfde mid- dagtemperaturen als gisteren. MIESJE: Ik kom de deur niet meer uit. 11 april: zon op 5,54, zon onder 19.23; maan op 10.43, maan onder 2.06. i

Zeeuwsch Dagblad | 1962 | | pagina 1