Swift iets schotvaardiger dan fel aanvallend Sperwers 2 Zevende Zeeuws solisten- zangconcours Middelburg AZVV bond ook Smerdiek aan de overwinningswagen E.H.B.O. OOSTKAPELLE DISTRICTSKAMPIOEN Big Smash en St. Aloysius 3 de laatste kampioenen AZVV zette opmars voort Leden „In Dienst der Kerk" gaan weer naar Hedenesse Mulisch boos op Thuring Swift nog twee punten van titel verwijderd Thuisclub had meer spirit dan de Rotterdammers GELIJKE STAND BIJ DE RUST Vierde klasse Zuid Slechts twee wedstrijden ZKB-twaalftal tegen Swift Op 2 juni naar Eindhoven Tholenaren schenen inzinking te hoven ZEEUWSE TAFELTENN1SCOMPETITIE Plannen voor zwemclub in Wolfaartsdijk Vereniging van korfbaltrainers Sorry won Ouderavond school A in Terneuzen Lijst gemeentebelangen in Yerseke JAARVERGADERING IN GOES Repos aiïleurs 70 jaar Raad Ovezande vergadert KORT GEDING DREIGT Maandag 9 april 1962 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 4 Van onze sportredacteur MIDDELBURG Swift 1 heeft zaterdag de moeilijke thuiswed strijd tegen concurrent Sperwers 2 uit Rotterdam tot een goed ein de gebracht. De Middelburgers zegevierden met 42 in een wed strijd, waarin voor rust lange tijd het initiatief aan de Rotterdam mers is geweest. Swift echter gaf zichzelf voldoende zelfvertrouwen door al na vijf minuten een 20 voorsprong te nemen, die welis waar teniet werd gedaan, maar die toch een goede basis bood om verder op te teren. JVind derde partij Swift heeft aan Sperwers 2 de handen vol gehad, waar nog bijkwam dat de M ddwburgers (en uiteraard ook de Maasstedelingen) nog hadden af te re kenen met de sterke wind. Vóór rust moest Swift tegen de windvlagen, optor nen, na rust Sperwers 2. Met de rust was de stand 2—'2. In de tweede helft echter zagen de gasten geen kans met wind tegen te scoren, In technisch opzicht was er zeer wei nig verschil tussen de twaalftallen. Swift had evenwel iets meer uithou dingsvermogen en ook een stérker mo reel. Niettemin heeft Sperwers 2 uitste kend partij gegeven; na afloop toonde het zich een goede verliezer. De Rot terdammers muntten uit door verre schoten, terwijl Swift het vaker zocht in doorloopballen of in korte worpen. De wedstrijd was nauwelijks twintig seconden oud of Swift tekende reeds een doelpunt aan. Uit de eerste de beste Een spelmoment uit de zaterdag in Middelburg gespeelde belangrijke korfbalwedstrijd tussen Swift en Sperwers 2. Swift won met 42, waardoor het zeer dicht bij de titel is gekomen. Op de foto ziet men dat Ria Boon (geheel rechts) zojuist een schot heeft afgevuurd, dat echter niet in de mand verdween. Middelburgse aanval schoot Bert de Vries via csn ccoj i 1 ia. vier m - nuten later loste dezelfde speler een se ,o. van schuin achter de korf. flat be tekende 20. Sperwers gelijk De tweede aanval onder aanvoering van Jan Ma'.jers combineerde wel goed, maar kon het zuivere schot niet produ ceren. Sperwers 2 veroverde een veld- meerderheid, mede doordat het Swift- middenvak niet op volle toeren draaide. Dit leidde tot een waar korfhombarde- ment, maar de Middelburgse verdedi ging hield goed stand. In de 30e minuut twara Sperwers door een afstandstreffer echter op 21. Swift kreeg daarna nog enkele kansen, maar het lukte niet de voorsprong te vergroten. In de 40e mi nuut kwam de gevreesde gelijkmaker uit een enorm ver schot (2—2). De su-pportersscliare van Swift hoon. te dat na rust de favorieten erin zou de slagen met de wind m de rug Sper wers 2 op de knieën te krijgen. Dit ge beurde inderdaad, maar niet dan na 'heel veel moeite, omdat de Rotter dammers zich allerminst naar een nederlaag lieten spelen. Integendeel, de Swift-korf is in de tweede helft her haaldelijk in gevaar geweest, omdat niet alle Swiftianen eveii balvast wa ren, evenmin als trouwen-s een aantel Rotterdammers. De mand leek voor Sperwers echter dicht te zitten. Landelijk korfbal MIDDELBURG. Het eerste twaalftal van Swift heeft concurrent Sperwers 2 uit Rotterdam zaterdag van zich afgeschud. Met een 42 ne- iderlaag stuurden de Middelburgers hun gasten naar huis terug. Daardoor is de voorsprong van Swift schier on aantastbaar geworden in de tweede klasse b Zuid-Holland van de KNKB. Swift heeft nog slechts twee punten nodig om zieh kampioen en eerste klasser te mogen noemen. De laatste twee wedstrijden gaan tegen Oiym- piaan (eerst uit dan thuis). De Swif tianen behoeven dus slechts één keer te winnen om de titel te bemachtigen en desnoods twee keer gelijk te spelen, tenzij Sperwers 2 eerder nog punten zal verspelen, hetgeen niet onmogelijk is. De vogels moeten immers nog op bezoek hij het thuis altijd sterkspe- lende Ons Huis. Slotoffensief Aan de andere kant zwoegde de der de aanval van Swift dat 'hei een lieve i lust was, maar er zat te weinig fanta- s;e in de combinaties, waardoor deze steeds weer strandden. In deze periode groeide het snel van Jopie 'Ludikhuijze uit tot grote hoogte. Zij was het die herhaaldelijk verwarring stichtte in de Sperwers-verdediging. Toch duurde het nog tot de 25e mi nuut vooraleer Swift zijn meerderheid In een doelpunt kon uitdrukken. Chris van Leerdam was daarvan de maker. Harmen de Ru veroorloofde zich daarna de weelde een strafworp te missen, maar onnieuw Chris van Leerdam maakte in de 35e minuut aan alle on zekerheid een einde met een fraaie tref fer (4—2). De eerste Swift-aanval kwam toen nog even aan bod, maar een wijziging in de stand kwam er niet meer. Soerwers 2 was verslagen en dat betekende dat het kampioenschap Swift nagenoeg niet meer kan ontgaan. En (dit houdt de ti tel in) ook het eerste-klasserschap niet. Stand 2e klasse B: Swift Sperwers 2 Zuiderkwartier Ons Eibernest 3 Ons Huis Olympiaan Deetos 2 Actief 14 11 1 2 23 12 7 2 3 16 14 6 3 5 15 13 6 2 5 14 13 6 2 5 14 12 6 0 6 12 12 5 0 7 10 14 3 1 10 7 12 2 1 9 5 75—50 49—43 83—55 55—54 44—59 43—57 46—71 MIDDELBURG. Slechts één voet balwedstrijd vond zaterdag doorgang: AZWSmerdiek. Uitslag 42. Door deze overwinning zetten de Axelaren hun opmars voort. Zij nemen thans de vierde plaats in en er is nog alle kans dat zij uiteindelijk op de tweede plaats zullen eindigen. Smerdiek speelde in deze wedstrijd beter dan in voorgaande wedstrijden. Stand 4e klasse A: Arnemuiden Chrislandia Dinteloord AZVV Tern. Boys VVN Spui Smerdiek Nieuwdorp Mevo 10 50—14 37—32 35—27 52—34 35—34 39—32 24—39 37—38 18—33 20—61 HENK STAM EN MARIE-CÉCILE JURYLEDEN Uitslagen: 2e klasse B: SwiftSperwers 2 42, overige wedstrijden afgelast, 3 A: alle wedstrijden afgelast. Ter gelegenheid van zijn vijftigjarig jubileum ais werknemer op de boerde rij ,,De Kroonwarde" reikte burgemees ter J. van den Bos een eremedaille in zilver, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, uit aan de heer M. van Zetten, wonende in de Tuinstraat te Slnt-Annaland; de heer Van Zetten ont- 5453:ving ook nog van de heer Van der Slik- 54—59 ke een enveloppe met inhoud. 9 Bij de spaarbank der Coöperatieve Boerenleenbank Nisse/Ovezande e.o. werd in het eerste kwartaal van 1962 ingelegd 603.380,46 en terugbetaald 7 374.969,04. Het saldo per 31 maart be droeg 3.807.625,11. In dit tijdvak wer den 39 nieuwe spaarrekeningen geopend. MIDDELBURG. Oud-directeur van de Zeeuwse Muziekschool Herik Stam was zaterdag in Middelburg (oude liefde roest niet) om als jury lid op te treden bij het zevende Zeeuws solistenzangconcours, uitgaan de van de Nederlandse Federatie van Zangersbonden, district Zeeland. Hij beoordeelde tezamen met de bekende van Zeeuwsvlaamse afkomst zijnde zangeres Marie-Cécile Moerdijk (in de plaats van de verhinderde mej. H. J. Bollekamp uit Rotterdam) de presta ties van de zangers en zangeressen. Voordat de heer Stam met mej. Moerdijk 's avonds spoorslags naar Hilversum reed Marie-Cécile had daar een concert te verzorgen fluis terde hij de voorzitter van het dis trict sbes tuur, de heer N. Veldhuis, nog in de oreh: „Laat hen onvermin derd doorgaan!" De prestaties zaterdagmiddag in de Middelburgse Concertzaal waren dan ook niet slecht. Wel vonden wij dat ve len in hun keuze te hoog grepen. Ze ker zestig procent van het programma besloeg aria's uit opera's of andere werken voor zangstem met orkestbege leiding. Uiteraard heeft men daar een behoorlijk stemvolume voor nodig en een zangscholing, niet bestemd voor amateurs. Er waren slechts enkelen, d'e het meer zochten in de intimiteit van het lied met pianobegeleiding en daar mee dan ook een beter figuur sloegen. Zo excelleerde in de ere-afdeling mevr Korfbalcompetitie GOES. Andermaal heeft het herfst achtige lenteweer er voor gezorgd, dat het vastgestelde korfbalprogramma niet kon worden afgewerkt. Van de dertig vastgestelde wedstrijden werden er 28 afgelast omdat de terreinen de overvloe dige regenval van vrijdag op zaterdag niet hadden kunnen verwerken. In 2b ginig door de wedstrijd Olym- pia''Volharding welke in een 61 over winning voor Volharding eindigde. Tot aan de rust ihadden de oud-eerste Was sers aardig stand gehouden (12) maar in de tweede helft drukte Volharding definitief door. De stand in klasse 2to onderging door deze uitslag geen wijzi ging. In 3a zette Ondo 3 haar zegetocht tegen Swift 5 onverminderd voort (12). Het twaalftal uit St. Laurens behaalde h erdoor haar derde achtereenvolgende overwinning terwijl het in de acht wed strijden daarvoor slecht tweemaal winst kon boeken. Ondo 3 steeg door deze overwinning naar de derde plaats ach ter Swift 3 en Atlas en voor Animo 3, dat evenwel liefst 5 wedstrijden minder heeft gespeeld. Door de vele afgelastin gen wordt het verschil in gespeelde wedstrijden wel heel groot! GOES. Op zaterdag 14 april a.s. zal op de markt te Middelburg een wedstrijd worden gespeeld tussen Swift 1 en een twaalftal samengesteld uit clubs die uitkomen in de competities van de Zeeuwse Korfbalbond. De tech nische commissie van de Z.K.B. heeft voor haar twaalftal de volgende »peel- sters en spelers uitgenodigd: Joop Schout, Wouter Scheltens. Han Davids en Frida Zeiilmaker van Swift, Lenne- ke Bruggeman, Piet van Beugen, Her man Heuwierman en Eila Deurloo van Togo, Marga Wolf. Jopie Jasperse en Jan Cijsouw van Animo, T-uus Buteijn (Vios), Corrie van Dijke (Elto), David van Soe'en (Zu'd'vesters). en Bouw Bou- deling (Zeelandia). Tijdens deze W' (strijd zal een collec te worden gehouden waarvan de op brengst bestemd !s voor de actie „Sport Steunt Zonneveld". OOSTKAPELLE De EHBO- afdeling Oostkapelle is het zaterdag „op eigen terrein" evenals vorig jaar gelukt de districtstitel met ruime voorsprong te winnen. Dat gebeurde tijdens de districts wedstrijden in het Verenigings gebouw, waar vele EHBO-ers uit de provincie aanwezig wa ren. De voorzitter van de afde ling Oostkapelle, de heer J. Aale- wijnse, kon verder o.m. welkom heten burgemeester F. P. Spren- ger en de beide wethouders. De jury bestond uit de doktoren Van Gelderen, Bom, Jansen en Geldof. Vier drietallen traden binnen de lij nen: Sluis, 's-Gravenpolder, Kortgene en Oostkapelle. De opdrachtsituatie was: de EHBO-'ers bevonden zich op een weg waar zojuist een auwbotsing had plaatsgehad. Een van de bestuur ders lag in het water, de ander bloe dend op de weg. Met spanning volgden de toeschou wers de verleende eerste hulp. Dokter Van Gelderen, voorzitter van de jury en de andere artsen gaven na afloop commentaar op de geleverde presta ties. Het maximum door de drietallen te behalen aantal punten was 490 en voor de leiders afzonderlijk 100. De uitslag was als volgt: 1. Oostkapelle, 462 pt, leider 98. 2. 's-Gravenpolder, 338 pt. leider 80. 3. Kortgene, 303 pt, leider 88. 4. Slnis, 190 pt, leider 52. Burgemeester Sprenger feliciteerde het winnende drietal met leider Joh. Vos en de dames J. en L. Koets. Hij reikte hen de door de afdeling Oostka pelle 'beschikbaar gestelde prijs uit. Dokter Van Gelderen richtte daarna een opwekkend woordje tot de overige teams. Oostkapelle komt nu op 2 juni a.s. in Eindhoven uit op de nationale wed strijden, waar het dus het district Zee land zal vertegenwoordigen. AXEL Ondanks windkracht zeven hebben AZVV en Smerdiek op een Axelse grasmat een aan trekkelijke wedstrijd gespeeld, die eindigde in een 42 overwin ning voor de thuisclub. AZVV heeft echter hard voor een zege moeten strijden. Smerdiek scheen althans naar het vertoonde spel van de Tholenaren te oor delen de inzinking van de laat ste weken te boven te zijn en liet de Axelaren met de rust te gen een 12 achterstand aankij ken. Daarna echter herstelde AZ VV zich. AZW startte met de felle wind in de rug en reeds na twee minuten vloog een afstandschot van Lensen rakelings over, Smerdiek moest het in de begin periode voornamelijk hebben van snel le uitvallen die voornamelijk geleid werden door de voortreffelijk spelende linksbinnen v. d. Ree. In de 13e minuut bracht deze taktiek sukses voor de gas ten. Bij een snelle Smerdiek-uitval werd stopper Hartog, die voor Geensen In viel AZVV miste In dene wedstrijd ook nog Ruitenburg zo In moeilijk heden gebracht dat hij een voorzet van rechts hard in eigen doel knalde (01). Deze onverwachte voorsprong stimu leerde de Tholenaren. Zij gingen door met AZW onder druk te zetten. Wel dra kreeg v. d. Ree een vrije schop te nemen. Hij deed dit uitstekend er. rechtsbuiten Opdenhrouw stond gereed om zijn ploeg naar 02 te knikiken. Dit doelpunt schudde AZW kenne lijk wakker en in de 40e minuut kwam eindelijk de eerste Axelse treffer. Rechtsbuiten Borgt bracht de bal snel op. Er volgde een voorzet en linksbuiten v. d. Hout kopte vallend het leer uitstekend in, 12. Bijna maakte AZW voor rust nog gelijk, maar de fraaie kopbal van Haak ging enkele centimeters over de lat. In de tweede helft kwr.m een herboren Axels elftal binnen de lijnen en fraai combinerend stelde het de matig spe lende doelman Potter danig op de proef. Reeds na 2 minuten kwam de gelijk maker. Rechtsbinnen Hamelink profi teerde handig van enkele mistrappen en gaf Potter geen schijn van kans, 2—2. In de vierde minuut scoorde Smer diek door v. Driel nog een schitterend Voetbal voor poliofonds MIDDELBURG. Het comité Zwa- luwen-Jeugd-Aktie-Polio heeft besloten ook in Zeeland dit jaar weer met haar aktie ten behoeve van het Prinses Bea trix Poliofo'nds voort te gaan. Het ligt in de bedoeling, om in verschillende de- 'en van Zeeland voetbalwedstrijdreek sen te organiseren. Vorige jaren werd hieraan alleen deelgenomen door zgn. pupillen maar aangezien slechts weinig verenigingen de beschikking hebben over pupillenelftallen, heeft men beslo ten om ook de B-junioren aan deze reek sen te laten deelnemen. Voor deze reeksen zullen geen standen- lijsten worden samengesteld en geen prijzen beschikbaar wordeh gesteld. Het .nschrijfgeld per elftal bedraagt 10 gul den terwijl voor iedere deelnemer 25 cent betaald moet worden. Het is de be doeling dat de spelertjes zelf via hun vereniging dit bedragje betalen en dat zij ervan in kennis worden gesteld dat zij die dag zonder belang van eerste of laatste plaats of prijs spelen voor hun zieke en misdeelde kameraadjes. De wedstrijd-reeksen zullen worden ge speeld op zaterdag 30 juni op nog nader aan te wijzen plaatsen. Het provinciaal comité verzoekt de verenigingen voorts om bij één van hun thuiswedstrijden een collecte te willen houden t.b.v. het Poliofonds of daarvoor b.v. een vriend schappelijke wedstrijd te spelen. 9 Onder voorzitterschap van mej. J D. Dekker kwam de Afd. Wemeldinge van de bond van Plattelandsvrouwen in het gebouw v. d. Vrije Evang. Zon dagsschool bijeen. Ir. P. Delven uit Goes hield een interessante lezing over „Irak en het Midden-oosten". De le zing werd toegelicht, met dia's. WOLFAARTSDIJK Nu »r .en drijvend zwembad in de gemeente Wolfaartsdijk is gekomen, zijn er plan nen gerezen om een zwemclub op te richten. Een zestal inwoners heeft hiertoe het initiatief genomen. De Kon. Ned. Zvvem- bond zal vanavond om acht uur 'n café Ossewaarde een propaganda-film- avond beleggen. Bij voldoende deelna me zal nog dezelfde avond getracht worden tot definitieve oprichting van een zwemclub te komen. GOES. Zaterdagmorgen werd in restaurant ,,De Opril" te Goes een bij eenkomst belegd tussen een werkcom- 1 missie van de K.N.K.B. en de in het i rayon van de Zeeuwse korfbalibond l woonachtige korfbaltrainers om te ko men tot oprichting van een landelijke trainersvereniging. Namens de werk- commissie werd het woord gevoerd door de heer J. van Nierop, secretaris van de Technische Commissie der K.N.K.B., uit den Haag. Hij zette uit een welke doeleinden men wil trachten na te streven met de op te richten ver eniging. De aanwezige Zeeuwse korf baltrainers waren unaniem van het nut van een dergelijke vereniging overtuigd terwijl bovendien verschillende adhesie betuigingen waren ontvangen. Tot se cretaris van een Zeeuwse werkcommis- sie in deze vereniing werd benoemd de heer C. Bellaart uit Goes. MIDDELBURG. De tafeltenniscompetitie 19611962 is ten einde. Afgelopen week werden de laatste partijen gespeeld en werden ook de kampioenen bekend in de derde en vierde klas A. Tevens degra deerden in de eerste drie klassen de ploegen die onderaan de rang lijst eindigden, en moeten de op een na laatsten ook nog degradatie wedstrijden spelen, zodat er in elke klas nog een team zal verdwijnen. TERNEUZEN. De ouderavond van school A was goed bezocht. Onder leiding van het hoofd der school, de heer Oké werd een leesde- monstratie gegeven voor de ouders door de leerlingen uit de verschillende klassen. Tijdens de pauze werden lo ten verkocht, waarvan de opbrengst bestemd is als een blijvend geschenk van de ouders voor de nieuwe school aan de Van Steenbergenlaan. De firma Muller bood alvast een scheepsbel aan voor de nieuwe school. De ouders zijn van plan een mozaïek te geven voor de nieuwe school. Mee gedeeld werd nog, dat de leerlingen van de hoogste klassen drie dagen op reis gaan naar Breda en omgeving. De muzikale noot ontbrak niet op de ouderavond. Het kampioens-team Sorry 1 uit Vlis- singen won ook haar laatste wedstrijd uit tegen Wilno 1, eveneens uit Vlissin- gen, 8—2. Wilno 1 verloor haar twee res terende partijen en wel tegen W. v. Zoelen 2 (46) en tegen het eerste van Will van Zoelen 3—7. Laatstgenoemde club won met grote cijfers van Advendo 1 (9i). Will van Zoelen 3 speelde min der gelukkig en verloor dan ook haar laatste drie partijen tnet groot verschil, resp. tegen St. Aloysius 1 (28), Sorry 2 (2—8) en Ona 1 (10—0). Door deze resultaten belandde W. v. Zoelen 3 in de onderste regionen en moet nierdoor nog enkele degradatiewedstrijden spe len. W. v. Zoelen 4 verloor van Ona 1 met 9—1. maar won verrassend van Sorry 2, 7—3. Zij bleef echter op de onderste plaats hangen, zodat zij het volgende competitiejaar verdwijnt naar de 2e klas. W. van Zoelen 2 speelde zijn laatste partijen uitstekend; won van Advendo 1 met 4—6 en speeide gelijk 151—29 35 136—44 31 105—75 26 109—71 24 92—08 19 97—113 13 73—107 10 70—110 9 5?—127 8 44—136 5 Branding rondde haar kampioenschap af met een duidelijke zege op Wilno 3 91. Eveneens een nederlaag voor Wil- no 3 was die tegen hun eigen tweede team (4—6). Zij bleef echter nog net een puntje voor op het vijfde 'earn van W. van Zoelen, die nu op no «tn na onderste plaats eindigde, ondanks haar gelijkspel tegen Spirit 1. Zij verloor echter van Ona 2 met 3—7. PZEM 2 moet degraderen naar de derde klas, zij verloor van V.S.V. 1 met 2—8, maar won van Wilno 2 (64). Spi rit 1 speelde tenslotte nog gelijk tegen Ona 2 en verloor hun laatste partij tegen het voortreffelijk spelende V.S.V 1, 4—6. De tweede plaats bleef echter onbedreigd voor de Vlissingers, zodat zij nog een goede kans maken om via promotie-wedstrijden te belanden. Branding 16 Spirit I 16 Ona II 16 V.S.V. I 16 PZEM I 16 Wilno II 16 Wilno III 16 W.V.Z. V 16 PZEM 11 16 in de eerste klas 126—34 98—92 92—88 89—71 83—77 64—96 63—97 68—92 37—123 sprong op nummer drie. Drie partijen moesten de mannen uit Grauw nog spe len, alle drie wonnen zij met duidelijk verschil. PTT ging ten onder met 100, Luetor met 6—4 en W. van Zoelen 6 werd met een 8—2 nederlaag naar huis gestuurd. Spirit 2 kon ook nu weer geen overwinningen boeken en zal dus moe ten degraderen naar de 4e klas. Voor de nederlagen zorgden W. v. Zoelen 6 (3—7). SSW (3—7) en Ona 3, 10—0. De tweede degradatie kandidaat is nog niet bekend, de beslissingswedstrijd zal moeten worden gespeeld tussen Luctor en het team van de PTT. De overige uitslagen luiden: Luctor—Ona 3, 2—8. SSW—W. van Zoelen 6 6—4, Ona 3— PTT 10—0, LuctorAdvendo 2 100, PTT—Luctor 3—7. Big Smash I 16 14 1 1 121—39 Snt, Aloy. II 16 13' 2 1 122—38 Ona III 16 7 5 4 102—58 SSW I 16 8 1 6 79—81 Advendo II 16 8 3 5 78—82 W. V. Z. VI 1G 4 2 10 59—101 Luctor 16 4 0, 12 60—100 PTT 16 3 2 11 53—107 Spirit II 16 1 2 13 46—114 doelpunt, maar op advies van de grens rechter keurde de arbiter het af. Tot tweemaal toe dwong v. Driel keeper Gommers daarna tot een fraaie save. AZW heeft van toen af de toon aan gegeven. De hardwerkende rechtshalf L Dieleman schakelde op het middenveld v. d. Ree uit. In de He minuut liet Borgt een voor zet los. Van den Hout stond precies waar de bal ging dalen en met een harde kopbal gaf hij zijn ploeg een 32 voorsprong. Op vrij gelukkige wij ze hield Smerdiek ongeveer twintig minuten stand. Haak schoot nog tegen de kruising van lat en paal en veel vuldig kwam een Smerdiek-been in de baan van een AZW-schot. In de 33e minuut was Smerdiek een geslagen elftal. De technisch uitstekend spelende Lensen nam op links een cor ner en rechtsbinnen G. Hamelink hard langs de vergeefs grijpende Potter, 42. AZW won verdiend. A. Tamminga-Buthfer uit Goes met lie deren van Schubert en Duparc. In deze afdeling behaalde het hoogste cijfer (te vens het hoogste van het concours) mej. C. B. Kousemaker uit Goes. Zij maak te vooral indruk met twee gedeelten uit het motet „Exsultate jubilate" van Mo zart. Een opvallend lage klassering kreeg de ons inziens prachtig zingende mevr. H. Risseeuw-Verdouw uit Axel met aria's uit opera's van Lully en Mo zart. De voorzitter van het uitvoerend comi- té en voorzitter van de Zeeuwse Zan- gersbond, de heer E. J. C. Sinke, maak te na afloop van het concours de prij zen bekend en reikte deze uit. De heer Veldhuis had een openingswoord ge sproken en zorgde ook voor de sluiting. De uitslag van het concours was als volgt: Derde afdeling. 1. Dubbelkwarter A. Sturm," Kloetinge 133 punten, 3e prijs. 2. Dubbel- kwartet mevr. Louws, Kloetinge 128, 3e prijs, 3. mevr. M. Nijssen-Ridderhof, Yerse- ke 114, 3e prijs. 4. Duo mevr. Meeuwse en mevr. Houtepen, Middelburg 111 3e prijs. Tweede afdeling. 1. mevrouw M. de Smit, Ril- land 136, 3e prijs. 2. Joh. Anthonisse, Kort gene 125, 3e prijs. 3. J. Fraanje, Rilland 122, 3e prijs. 4. I. de Wee, Yerseke 120, 3e prijs. Eerste afdeling. 1. Dubbeldio dames H. Ca- reis, A. Zuidweg-Markusse, M. van der Does- Heystek, J. Karelse-van Iwaarden 167, le prijs, beker. 2. mevr. M. P. de Rooy-Man- have, Souburg 165, le prijs, medalje. 3 Dub- belkwartet, Rilland 163, le prijs. 4. P.* J. L. de Lijser, Cadzand 160, Ie prijs, medalje. 5. P N. Faas. Cadzand 139, 3e prijs, afdeling uitmuntendheid. 1. Iz. Riedijk, Sintmaartens dijk 156, 2e prijs, 2. mevrouw H. Risseeuw- Verdouw, Axel 156, 2e prijs. 3. Ton Ver maak, Veere 152, 2e prijs. 4: N. J. van Otterdijk, Middelburg 148, 2e prijs. 5. B. van Dijk, Middelburg 142, 2e prijs. Ere- afdeling. 1. Mej. C B Kousemaker, Goes 175, le prijs, beker. 2. mevr. A. Tamminga- Buthfer, Goes 175, le prijs. 3. mevr. A. A. Mol-de Vries, Goes 167, le prijs. 4. mevr. M. Huisman-Palsen, Goes 156, 2e prijs. 5. Top, Vlissingen 149, 2e prijs. N. YERSEKK. De kandidatenlijst van gemeentebelangen is voor de komende raadsverkiezingen als volgl samenge steld: 1. P. J. de Leeuw, zittend raads lid; 2. Joh. Verschuure, 3. H. Schot; 4. J. Luteyn; 5. H C Polderman Bom; 8 J. Prins-van Boven; 7. P. C. Vette; 8. C. Bruijnzeel; 9. J Vermaat; 10 L. P J. van Oeveren. Botsing tussen autobus eu personenauto KRUININGEN. Op het kruispunt Hoofdstraat - Oude Plein te Kruinin- gen had een aanrijding plaats tussen een autobus van de AMZ en een per sonenauto. De chauffeur van de bus, P. C. v. d. B. verleende geen voorrang aan de van het Oude Plein komende personenauto, bestuurd door mevr. E. M. N.-de B. Persoonlijke ongevallen deden zich niet voor. De bus zowel als de personen auto liepen materiële schade op. De collecte voor het t.b.c.-fonds Draagt Elkanders Lasten heeft in Big- gekerke 59,69 opgebracht. GOES het succes van vorige jaar gaan de leden van de organisatie van hervormde gemeenteleden „In Aangemoedigd door lijkheden in het organisatiewerk be sprak de heer Goudzwaard de vraag waarom ihet werk van „In Dienst dei- Kerk" niet aanslaat. Hij noemde enke le oorzaken, zoals de welvaart. „In een •- j "jd van welvaart zijn wij nooit bereid Dienst der Kerk in de provincie om ons te bezinnen op de vragen. waar- Zeeland dit jaar weer een week end doorbrengen in het vormings centrum „Hedenesse". Als voor lopige datum werd aangehouden het weekend van 7 en 8 juli en als thema werd gekozen „Kerk en communisme". Dit werd be sloten tijdens de zaterdagmiddag in de Prins van Oranje gehouden jaarvergadering van deze her vormde mannenorganisatie. Dit besluit viel overigens n» een bre de discussie, waarin vooral de vraag aan de orde kwam of het niet wense lijk zou zijn een Zeeuwse toogdag, het zij afzonderlijk, hetzij met de hervorm de vrouwen, te organiseren. Met name de afgevaardigden van Noord-Beveland bleken geporteerd te zijn voor een Zeeuwse toogdag. Toch was men over het algemeen niet zo enthousiast over een dergelijk evenement en men hield het dan ook maar op het weekend in Hedenesse. De leiding van de jaarvergadering berustte hij de provinciaal voorzitter, ds. J. H. Hoffman uit Kruiningen. In zijn jaarverslag kon de secretaris, de j heer C. Dronkers uit Vlissingen gewa gen van aangename en minder aange name' gebeurtenissen. Twee afdelingen. Colijnsplaat en Wissekerke, traden tot: „In Dienst der Kerk" toe, terwijl driej afdelingen (Middelburg, Goes en Zoute- lande) voorlopig in de ijskast werden gezet, zoals de heer Dronkers het uit drukte. De afdeling Zeeland heeft nog steeds het grootste aantal leden van al le andere afdelingen in den lande. Achteruitgang is er niet gehoekt. De penningmeester, de heer H. Ossewaar de uit Middelburg kon melding maken van een klein batig saldo. De heer Dronkers werd voorts tot lid van het hoofdbestuur herkozen. voor wij, als mensen van Jezus Chris tus, worden geplaatst. Er bestaat een tendens om voor ons zelf te zorgen", zo zei hij, „er is voor andere dingen geen plaats meer". Daarnaast spelen ook radio en televi sie een belangrijke rol. De heer Goud zwaard zocht echter naar een diepere achtergrond van de laksheid. „Het ont breekt ons vaak aan visie en daardoor ook aan vaart. „In dienst der Kerk" is geen strijdorganisatie, maar een vereni ging, waarin alles wat binnen de ruim te van de hervormde kerk gebeurt kri tisch wordt begeleid. de en wederhoor van van deze tijd, het open- onze op- Het hoor vraagstukken staan voor de ander, dat is dracht. Het komt er op aan, dat wij als kerk niet achterop komen. Ook in Zee land, waar zoveel nieuwe dingen te wachten staan, zal de kerk klaar moe ten zijn. Daar ligt de taak van „In Dienst der Kerk". De heer Goudzwaard zou zijn organisatie ten slotte graag zien als een podium, waarop het ene gemeentelid met het andere spreekt, rondom de Bijbel, over de problemen van deze tijd. Op zijn toespraak volg de nog een korte discussie. Bezieling Aan het slot van de geanimeerde bij eenkomst hield de hoofdredacteur van het maanblad „In dienst der Kerk", de heer J. Goudzwaard uit Rotterdam een bezielende toespraak tot de aanwezigen. Na het aanstippen van enkele moei- tegen Ona 1. Sorry I 18 17 1 0 'v. v. z. i 18 14 3 1 W. v. Z. II 18 12 2 4 Ona I 18 11 2 5 Advendo I 18 9 1 8 Snt. Aloy. I 18 6 1 11 Wilno I 48 4 2 12 Sorry II 18 4 1 13 W. v. Z. III 18 2 13 W. V. Z. IV 18 1 3 14 met 37, en VSV 2 zag ook hun laatste wedstrijd verloren gaan, dit keer was het Big-Smash 3 dte hiervoor zorgde. 0—10. St. Aloysius 4 moet, wil het promo veren naar de 3e klas nog enkele wed strijden spelen tegen Sorry 3 en tegen Big Smash 2 uit de 4c klas A. St. Aloy. IV Sorry III Waco Big Smash III W. v. Z. VII Spirit IV V.S.V. II 12 10 12 7 12 7 12 5 12 4 12 4 12 0 1 3 4 5 l 6 6 12 89—31 77—43 66-64 60—60 6258 5961 7—113 St. Aloysius sterkste Met groot machtsvertoon heeft St. Aloysius 3 het kampioenschap in de 4e klas A behaald. Geen enkele partij heeft dit team verloren, van de 120 gespeelde partijen heeft het er slechts 13 verloren, j ningswcord sprak de voorzitter. De resterende, twee partijen die St. I "*e G'-aag. Daarna voerden het SOUBURG. De Jeugdvereniging op gereformeerde grondslag Repos ail- leurs" te Souburg vierde een dezer da gen haar zeventigjarig bestaan met het houden van een feestavond. Een ope- Gerrit woord, Big Smash haalde het net Big Smash heeft het gehaald. De laatste hindernis op weg naar het kam pioenschap in de derde klas was voor Big Smash uit Biggekerke Luctor uit Middelburg. Wonnen zij deze ontmoeting dan waren zij kampioen want St. Aloy sius kwam dan net één puntje tekort. Ze hebben gewonnen en wel met 82. St. Aloysius 2 heeft echter ook nog kans op promotie want zij eindigde als tweede met maar liefst 9 punten voor- Aloysius nog moest spelen werden heide gewonnen met 19—0. De slacht offers werden Wilno 4 en Big Smash 2. Laatstgenoemde zag hierdoor haar illu sie vervlogen om nog gelijk te komen. Even daarvoor had zij nog gewon nen van Wilno 4 met 91. Wilno 4 zag ook hun laatste wedstrijd verloren gaan tegen Sorry 4, en eindigde daar mee lijst. op de laatste plaats in de rang- St. Aloy. III 12 12 Big smash II 12 19 Vikings 12 5 Spirit III 12 5 Big Smash IV 12 2 Sorry IV 12 2 Wilno IV 12 2 In deze klas moesten tijen gespeeld worden, vrij onverwachts van 0 6 0 2 2 5 1 6 3 7 2 8 0 10 107—13 77—43 57—63 60—60 40—80 46—74 33—87 drs. J. van de Berg, ere-voorzitter, ge rei. predikant te Eermelo en loco-bur gemeester van Souburg, de heer M. A. van der Putte, namens het gemeente, bestuur. De rest van de avond werd gevuld met de opvoering van het to neelstuk „Onder valse vlag". OVERZANDE. De gemeenteraad komt woensdag a.s. des middags om twee uur in openbare vergadering bij een. B. en W. stellen o.m. voor twee woningwetwoningen, de toewijzing uit het provincie contingent, te bouwen in het uitbreidingsplan Oud-Overzande. nog twee par- Verder komen verschillende voorstellen, Annaland werd nog een huis-aan-huis- Waco verloor die betrekking hebben op het onderwijs collecte gehouden ten bate van hetRheu- Big Smash 3 l aan de orde; 1 ma-fonds, die ruim 177 opleverde. Van onze Amsterdamse redactie AMSTERDAM De auteur Harry Mulisch is bijzonder verontwaardigd over een, twee weken geleden ver schenen boekje, dat door de Belgi sche uitgeverij Lannoo onder de ti tel „De minnestreel van het Leidse- plein" is uitgebracht. In dit boekje heeft de Haagse jour nalist Leo Thuring op nogal realis tische wijze een portret van de schrij ver willen geven. Via de juridische adviseur van het bureau voor auteurs rechten heeft Mulisch geëist, dat het boekje uit de circfilatie wordt genomen. Hij is om twee redenen boos. Het geschreven portret zou feitelijk onjuist zijn en de schrijver heeft het recht van citeren schromelijk misbruikt. Onge veer een vijfde deel van ..De minne- streel van het Leidseplein" bestaat uit teksten, die aan boeken van Mulisch zijn ontleend. Bovendien heeft Leo Thuring een door Simon Vinkenoog geschreven interview (hetvorig jaar gepubliceerd in De Haagse Post) over genomen Mulisch is van plan een kort geding aan te spannen wanneer de uitgeverij niet aan zijn wensen voldoet. In een 'brief, door de Ceba aan Lannoo ge stuurd, is vooralsnog aangedrongen op een minnelijke schikking, De Haagse vertegenwoordiger van de uitgever deelde ons mee, dat deze brief gisteren naar het hoofdkantoor in Brussel is doorgezonden. Voorlopig stelt men zich op het standpunt, dat niet de uitgeverij, maar de auteur Leo Thuring aansprakelijk is voor de even tueel te lijden schade. .Mej. L. T. Meijaard te Kruiningen i3 benoemd tot huishoudkundige aan de vakschool voor meisjes te Goes. Naast de verkoop van tegeltjes op de Christelijke Kleuterschool te Sint-

Zeeuwsch Dagblad | 1962 | | pagina 4