Overleg Nw-Guinea wacht op reactie van Den Haag er Schipp ramp toch voorzag maar werd overvallen Feijenoord volkomen verrast door straf van de K MASSAAL JA IN FRANKRIJK Ministerraad komt vandaag niet bijeen TWIST LIEP HOOG OP PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND WACHTMEESTER ARRESTEERT ACCOUNTANT IN TREIN TWEE DODEN EN ZES GEWONDEN DOOR BOTSING Russen mogen op Cape Canaveral start bijwonen Britse zeelui waren moeilijkheden in Chinese haven heu Gekapseisd in Hollands Diep Hongersnood op Midden-Ja va Wachten met feesten OVERSTROMINGEN IN NIEUW ZUID-WALES Niet voor woensdag Zie verder pag. 5 Ongeluk met wapens: korporaal gedood 5? Oost-Berlijn: 28.000 mensen besmet met dysenterie GEEN VOORRANG OP KRUISPUNT: TWEE DODEN Lading oud ijzer ging schuiven Derde caisson geborgen DC-8 veilig geland na groot alarm JONGE DIEVEGGE GING TE VER De Bilt: Winters 1 Directeur. JACQ. DE SMIT; Chefretl.: G. J. Breuker. Kantoren te: Middelburg, Plein 1940 nrs. 63, Postbus 26. Giro 116666, telefoon 011802009 en 4469. Goes, Lange Vorststraat 84, Postbus 4, telefoon 011006901. Vlissingen, Nieuwendijk 33* Postbus 24, telefoon 01184—3224. Terneuzen! Nieuwstraat 40, Postbus 53, telefoon 01150—3189' Zierikzee, Havenpark 24, telefoon 01110—2991 Zeeuwsch Dagblad Abonnementsprijs f 0,62 p. w., 8,06 per kwartaal Losse nummers 13 cent Advertentietarieven op aanvrage Rubriek Kabouters 7 cent per woord met een minimum van 1, 17e JAARGANG No. 5124 GEEN HAAST MET BERAAD Maandag 9 april 1962 Van een onzer verslaggevers ZEVENAAR. De Koninklijke ma rechaussee in Zevenaar heeft zaterdag de 51-jarige accountant J. W. C. K. aan de Haagse politie overgegeven. De man, die werd gezocht wegens valsheid in geschrifte, was vrijdagavond in de Zuidslavië-express aangehouden. De Haagse politie had enkele dagen geleden om de opsporing en aanhou ding van de accountant gevraagd. Zij verdacht hem ervan door valsheid in geschrifte een Scheveningse zeevishan del voor dertigduizend gulden te heb ben benadeeld. Het goede geheugen van een wachtmeester van de Konink lijke marechaussee heeft de aanhouding mogelijk gemdakt. Routine K. kwam vrijdagavond uit West- Duitsland ons land binnen met de Zuid- slavie-express. Bij het gebruikelijke routine-onderzoek van de paspoorten meende de wachtmeester zich de naam van de reiziger te herinneren. Er was toen maar weinig moeite voor nodig om te achterhalen, dat de naam van K, in het opsporingsregister stond. Bij zijn aanhouding ontkende de man ten stel ligste zich aan ontoelaatbare praktijken te hebben schuldig gemaakt. Hij zal vandaag door de Haagse po litie worden verhoord. De politieman staat grimmig tussen enkele van de vierduizend volgelingen van de twist- en rockkampioen Cliff Richard om hen uit elkaar te houden. Rake klappen wisselden in de Rotterdam se Ahoyhal uitbundig enthousiasme af, zaterdagavondRichard moest op een gegeven moment de vlucht nemen via de nooduitgang. Het podium was toen over spoeld met opgezweepte jongeren die Cliff nog dichterbij wilden zien en horen. Het programma werd bruusk afgebroken en daar zathet publiek plotseling met nog niet uitgeraasde energie. In het Am sterdamse concertgebouw en het Haagse gebouw voor K. en W. kwam het niet tot gewelddaden. Eigen nieuwsdienst MARUM. Op de weg tussen Drachten en Groningen is gisteren een verkeersongeluk gebeurd dat de 68-jarige T. Zoutman uit Winscho ten en zijn 71-jarige vrouw het leven heeft gekost. Bij het ongeluk werden twee mensen zwaar en vier licht ge wond. Het ongeluk was het gevolg van een inhaalpoging van de heer Zoutman. Hij merkte dat die poging niet zou lukken omdat een tegenligger al te dichtbij was. Hij probeerde' snel weer in de file te komen, waarin hij kort daarvoor nog had gereden. De wagen slipte bij die manoeuvre en kwam dwars op de weg te staan. De tegenligger greep hem in dé flank. In de tegen ligger zaten de echtparen Buis en Genegel uit Amsterdam. Het echt paar Genegel had zyn twee kinde ren van veertien en zestien jaar bij zich. CAPE CANAVERAL (AP, Reuter) De eerste internationale kunstmaan- lancering in de geschiedenis van de ruimtevaart staat morgen op het programma. Eveneens voor het eerst zullen deskundigen uit landen achter het IJzeren Gordijn op Cape Cana veral worden toegelaten en getuige van de lancering kunnen zijn. De ruimtevaartcommissie van de Uno- waarin 28 landen vertegenwoordigd zijn, bezoekt dan op uitnodiging van de Amerikaanse regering de lanceer basis. De te lanceren kunstmaan, de S-51, bevat een ingewikkeld instrumentari um van Engelse makelij. De kunst maan. die in Engeland de bijnaam Octopus heeft gekregen wegens 'de ve le uitsteeksels, is van Amerikaans fabrikaat, evenals de lanceerraket, een Thor-Delta. De Amerikaans-En gelse kunstmaan weegt ongeveer 60 kilo. SYDNEY f Reuter). Zestien opva renden van het Engelse vrachtschip Hannington Court, onder wie enkele of ficieren, zijn gisteren kort voor het vertrek van het schip met een lading tarwe naar communistisch China van boord gegaan. Een en twintig andere opvarenden bleven aan boord. Sommige s'akers hadden politieke bezwaren, zoals W. R. Sullivan, de der de officier, die vond dat het vervoeren van vracht naar communistisch China best in striid met de belangen van de westelijke wereld kon blijken te zijn. Er waren ook stakers ene er genoeg van hadden altijd maar alleen havens in communistische landen aan te doen en daar op allerlei manieren geklei neerd fe worden. Norman Linn, de marconist, vertelde dat hij in Dairen zijn verontschuldigingen had moeten aanbieden omdat op de wereldkaart in de radiohut Tibet en communistisch China niet met dezelfde kleur waren aangeveven. Andere opvarenden vertelden dat zij ged 'ongen waren geworden veront schuldigingen op schrift te zetten na- da' b:erf'essen in de haven van Dairen hadden gegooid. De Hann ngton Court is een schip van de Court Line. Van onze correspondent MOERDIJK. De 41-jarige J. Arends uit Groningen, kapitein van het binnenschip Avanti uit Rotter dam, is zaterdag met zijn schip in de golven verdwenen. Zijn lijk is nog niet gevonden. De 45-jarige opstapper H. Kleijendorst en zijn dertienjarige zoon Jan konden wor den gered. Het schip dat zestienhonderd ton meet, was in de Dordtse zeehaven geladen met steenkool. De Rotter damse sleepboot Mevo zou het naar de Amercentrale in Geertruiden- berg brengen. Hoge golven Bij het opvaren van het Hollands Diep werd het schip gegrepen door de golven die door de harde zuid westenwind hoog werden opge- zwiept. Doordat de ruimen niet wa ren afgedekt maakte het schip direct al veel water. De schipper zag een ramp aankomen. Hij dook naar beneden om snel nog enkele papieren te kunnen pakken. Voor dat hij weer bovendeks kon komen, kapseisde het schip en verdween het onder water. De opstapper en zijn zoon die in hun woonplaats Dordrecht waren opgestapt, kwamen in het ijskoude en woelige water terecht. Met moei te klommen ze in de volgboot van de Avanti. Huh handen waren stijf van de kou, waardoor ze de tros met het binnenschip niet konden losmaken. Met het volgbootje ver dwenen ze toen weer onder de gol ven. Het afgaande water, waardoor de stroom tegen de wind in was, maakte de golven steeds wilder. Gewaarschuwd Toen vader en zoon uitgeput weer boven kwamen, konden ze een drij vend schot pakken. Daar klampten ze zich aan vast met .door de kou verkrampte vingers. Per mobilofoon had de opstapper de kapitein van de sleepboot, J. Bakkeren uit Rotterdam, gewaar schuwd voor het gevaar van kap seizen. De tros werd dadelijk losge gooid, waarna de kapitein van de sleepboot bijdraaide om te helpen. Hij gooide de twee drenkelingen reddingsgordels toe. Even later kon den ze aan boord van de Mevo wor den genomen. Het gezonken schip is eigendom van de heer A. H. Wolf uit Rotter dam. De Avanti ligt nu op haar kant in de vaargeul onder de strekdam Moerdijk. Zij levert gevaar op voor de scheepvaart die van de Dordtse Kil naar de Moerdijkbrug vaart. Rijkswaterstaat heeft de plaats ge markeerd met enkele boeien. Als de golven vandaag genoeg afslech ten, zal worden geprobeerd het schip te lichten. Het lijk van de kapitein ligt vermoedelijk nog in het schip. De dertienjarige Jan mocht het reisje meemaken. Opstapper H. Kleijendorst zag het aankomen. Van een onzer verslaggevers DEN HAAG De Neder landse regering maakt met liet beraad over het bemiddelings voorstel-Bunker tot oplossing van de kwestie Nieuw-Guinea, geen enkele haast. De Nederlandse ambassadeur te Washington, dr. J. H. van Roijen, die zaterdagochtend al voor overleg met de regering in Nederland is aangekomen, heeft dit weekeinde nog geen bespreking met minister Luns gehad. Hij heeft slechts enig telefonisch contact met hem gehad. De directeur van de Rijksvoor lichtingsdienst, dr. Lammers, zei ons gisteravond dat er voor haast geen enkele reden was. Als dr. Van Roijen maar op tijd met goede in structies in Washington terug is. Bovendien is een datum voor her vatting van de Nederlands-Indone sische besprekingen nog niet vast gesteld, zo zei hij. Dat klopt, want DJAKARTA (Reuter). De Indo nesische nationale verdedigingsraad heeft president Soekarno benoemd tot opperbevelhebber voor economi sche operaties". De benoeming komt te midden van berichten over voedselgebrek, in tal van dichtbevolkte streken van Indo nesië. De gouverneur van Midden-» Java heeft bekend gemaakt dat in .49 regentschappen van zijn gebied hon gersnood voor de deur staaf. Minister Na.sution heeft soldij en rantsoenen van de militairen ver laagd om de bevolking in de streken, die het ernstigst worden bedreigd, te kunnen helpen. In de afgelopen twee maanden is de prijs van rijst en suiker verdub beld, die van vlees bijna verdubbeld en die van brood meer dan verdub beld. Meel, zeep en bakolie zijn vaak niet te krijgen. De zwarte koers van de roepiah is 180 tegen één Maleise dollar. De officiële koers is vijftien tegen één. Van onze correspondent TIEL. We kunnen toch moeilijk feest gaan vieren terwijl onze jongens op Nieuw-Guinea in gevaar zijn. De heer Van Weelderen (soc.) zei dat in de raad van het Betuwse vierkerken- dorp Zoelen toen de raad moest be slissen over een bijdrage in de kos ten van de viering van het zilveren huwelijksfeest van het Koninklijk paar. De raad stond niet afwijzend tegen over het verzoek van de plaatselijke oranjevereniging tweeduizend gulden beschikbaar te stellen, maar het jeek alle raadsleden beter met het feest te wachten tot de situatie rondom Nieuw:Guinea zich ten goede heeft gewijzigd. Met algemene stemmen werd daarom besloten wel het ge vraagde bedrag te voteren, maar nog nader te beslissen over de dag waar op het mag worden opgemaakt. SYDNEY (Reuter). In de noorde lijke' kustgebieden van Nieuw Zuid-Wa- les zijn duizenden mensen door over stromingen van de buitenwereld afge sneden. Twee treinen met enkele hon derden passagiers kunnen door het ho ge water niet meer verder. Volgens weerkundigen zal de toestand als gevolg van de voortdurende regen val nog ernstiger worden. Er is tot dusver geen melding gemaakt van slachtoffers. Eigen nieuwsdienst DEN HAAG Het bestuur van de Koninklijke Nederlandse Voet balbond (KNVB) heeft besloten sancties te nemen tégen Feijenoord en de spelers van deze vereniging, die enige tijd geleden er de voorkeur aan gaven niet in vertegenwoordigende Nederlandse teams te worden opgesteld. De spelers van het eerste elftal van 'de Rotterdamse club zullen voor tenminste een jaar niet worden uitgenodigd voor vertegenwoordigende nationale ploegen. Bovendien zal, als Feijenoord weer landskampioen wordt, de club niet worden ingeschreven voor het toernooi om de Europese beker voor nationale kampioenen. Deze straffen zijn bij Feijenoord als bommen ingeslagen. De heer C. R. J. Kieboom, de voorzitter van de Rotterdamse vereniging, zei gister avond, dat hij de maatregelen van de KNVB onbegrijpelijk vond. De KNVB nam zaterdag al het be sluit sancties te nemen tegen Feijen oord. Gistermiddag, na de belangrijke wedstrijd tegen Blauw Wit, werd de Rotterdamse club ingelicht. In een brief aan het bestuur van Feijenoord zegt het bondsbestuur on der meer: „Het bestuur van de KNVB heeft besloten de spelers van het eerste elf tal van Feijenoord voor ten minste een jaar niet uit te nodigen voor vertegen woordigend voetbal. De reden van dit besluit is gelegen in het feit, dat eerst enkele dagen voor de wedstrijd tegen België door de voorzitter en de trainer namens de spelers werd medegedeeld, dat deze niet in aanmerking wensten te komen voor een plaats in vertegen woordigende elftallen. Voorts werd besloten de vereniging Feijenoord, ingeval dit seizoen het kampioenschap van Nederland wordt behaald, niet in te schrijven voor het toernooi om de Europese voetbal'beker, omdat wedstrijden hiervoor eveneens een internationale vertegenwoordiging van Nederland betekenen. Ten aanzien van het bestuur van Feijenoord heeft het bondsbestuur tot zijn grote teleurstelling moeten vast stellen dat dit heeft blijk gegeven niet voldoende overwicht op de spelers te bezitten en in het onderhavige geval heeft nagelaten te doen wat geboden was in het belang van het Nederlandse voetbal. die vaststelling is afhankelijk van de Nederlandse reactie op het voor- stel-Bunker. Dr. Lammers wees er nog op dat minister Luns des zondags per se niets doet. Hij wil die dag voor zich zelf houden als onderbreking van zijn uitermate drukke werk. Hij wijkt van die gewoonte slechts af alszich iets bijzonder urgents voordoet, en dat is bij het voorstel- Bunker blijkbaar niet het geval. De ministerraad, die aanvanke lijk tegen tien uur hedenochtend bij een zou worden geroepen gaat ook niet door. Wanneer die wel zal wor den gehouden is nog niet bekend. In ieder geval niet voor woensdag, want vanavond moet minister Luns weer naar Londen, waar hij morgen de vergadering van de ministerraad van de Westeuropese Unie bijwoont. DEN HAAG. Bij het schoonmaken van de wapens in Fak-Fak in Neder lands Nieuw-Guinea is een ongeluk ge beurd dat een korporaal het leven heeft gekost en waarbij een soldaat levensge vaarlijk gewond is geraakt. Een schot dat vrijdag plotseling af ging trof de 21-jarige dienstplichtige korporaal G. G. A. van de Laar uit Arnhem in het hoofd, waardoor hij over leed. De twintigjarige soldaat C. A. Goed uit Vleuten, «die gewond werd, is opgenomen in het hospitaal in Biak. Achter een fraai gebloemd gordijntje heeft president de Gaulle in zijn woon plaats, Colombey-les-deux-Eglises, zijn stem uitgebracht in de zekerheid dat een overweldigende meerderheid van het Franse volk zich voor zijn Algerijnse politiek zou uitspreken. Helaas bleek 'in Colombey zelf de Gaulle iets minder populair te zijn dan bij vorige stemmin gen. Vroeger was er telkens maar één inwoner die tegen de president stemde. Gisteren waren het er voor het eerst twee. De uitslag van Colombey luidde: 180 stemmen „ja", twee stemmen „neen". Van onze correspondent PARIJS. Op overtuigende wijze heeft het Franse volk gisteren zijn vertrouwen uitgesproken in de Algerijnse politiek van president de Gaulle. Omstreeks middernacht was ruim drie kwart van het aantal stemmen ge teld, ongeveer zeventien miljoen. Toen bleek dat 24.59 pet. van de kiezers zich van stemming had onthouden. Van de uitgebrachte stemmen luidden er 91.34 pet. „ja" en 8.66 pet. „neen" en ongeldig. De uitslag van het referendum be antwoordt dus volkomen aan, de ver wachtingen. De Gaulle heeft dé massale meerderheid gekregen waarom hij had gevraagd. De uitslag verschilt niet be langrijk van die van vorige volksraad plegingen. Het aantal tegenstemmers is iets kleiner dan men aanvankelijk ver wachtte; het aantal ongeldige stembil jetten is daarentegen iets hoger. Moeilijk Zoals men weet had een van de par tijen opgeroepen om opzettelijk een ongeldige stem uit tebrengen. Dat was de P.S.U., waarin sterk links-georiën teerde socialisten verenigd zijn. Nu mag men in het cijfer van deze ongeldige stemmen bepaald niet het aantal leden zien van de partij van Mendès-France. Ongetwijfeld is dit aantal gegroeid door de besluiteloosheid en de verdeeldheid in de socialistische partij en in die van de onafhankelijken. Deze laatste had haar leden vrijgela ten en de socialisten hadden een be nauwd „ja" laten horen, beslissingen waarmee vele leden het niet eens waren. Vrij zeker hebben deze wankelmoedi gen in het standpunt van Mendès-France datgene aangetroffen wat zij in werke lijkheid voelden: „Ik wil geen „ja" zeggen, maar ook geen „neen". Met mij van stemming te onthouden speel ik in de kaart van de O.A.S., dus zal ik laten weten dat ik met de Gaulle meega, wat zijn Algerijnse politiek betreft, maar dat ik regelrecht tegen de speciale vol machten ben". Het staat vast, en daarvoor behoeft men slechts de resultaten van de typisch BERLIJN "(DPA, AP) De Oost- duitse regering heeft zaterdag be kend gemaakt dat in Oost-Berlijn ruim 28.000 mensen met dysenterie zijn besmet. Bijna vierduizend van hen zijn in ziekenhuizen opgenomen. De ziekte heeft zich nu ook buiten Oost-Berlijn verspreid. In Frank furt (aan de Oder) waren er al 602 ziektegevallen. Drie van de in ziekenhuizen opge nomen patiënten zijn aan de ziekte bezweken. In Oost-Berlijn stierven een driejarig kind en een 86-jarige vrouw. Alle sportevenementen en grote bij eenkomsten in Oost-Berlijn zijn afge last. Oostduitsers die zich naar het buitenland willen begeven hebben een doktersverklaring nodig waarin staat dat zij vrij zijn van besmetting. Volgens een communiqué van de Oostduitse regering is de epidemie veroorzaakt door een „kleine partij besmette boter, die onmiddellijk uit de verkoop is genomen". „Door gecoördineerde inspanningen zullen wij de ziekte overwinnen", zo besluit de verklaring. Hardnekkige ge ruchten zeggen dat de besmette boter uit de Chinese volksrepubliek afkom stig was. communistische gemeenten te bekijken, dat ook een aantal communisten er zo over heeft gedacht. Slecht weer Bij de onthoudingen schijnen politie ke argumenten wel na et de doorslag te hebben gegeven. Daarvoor behoefde men slechts de weerkaart van Frank rijk naast die van de uitslagen te leg gen. De meeste onthoudingen zijn ge registreerd in Bretagne en in de noord- westhoek van Frankrijk, waar het gis teren de gehele dag bar slecht weer was en in de Alpen en Jura, waar sneeuwstormen woedden. In het zuiden waar het de gehele dag vrij goed weer was, kwamen de kiezers in veel grotere getale op. Bo vendien, boven het grootste deel van Frankrijk was het weer tot gistermid dag vrij slecht en als gevolg daarvan had om twee uur nog slechts zeven tig procent van de kiezers zijn stem uitgebracht. In de middag en vooral na afloop van de voetbalwedstrijden en de daar bij behorende radio- en televisieuit zendingen liep dit aantal vrij snel op. Juist daarom had men de stembureaus tot acht uur opengehouden. Tussen zeven en acht uur ontstonden er in sommige stembureaus opstoppingen, veroorzaakt door degenen die van een lang weekend naar huis terugkeerden. Rustig Over het geheel genomen is de dag erg rustig verlopen .en nergens zijn in cidenten gemeld. De enige uitzonde ring was in Bone in Algerije. Zoals men weet mochten de Algerijnen met aan het referendum deelnemen. Niet temin werd te Bone een referendum gehouden, georganiseerd door de O.A.S. Op straat werden stembiljetten uitge deeld uitsluitend die waarop „neen" stond'. Het is niet bekend hoeveel men sen aan dit referendum hebben deel genomen. Van onze correspondent HILVERSUM. Op een kruispunt in Hilversum verleende gisteravond een 36-jarige automobilist uit Boskoop geen voorrang. De 61-jarige mevrouw J. M. Brouwer-van Kasbergen uit Hilversum werd daarvan het slachtof fer. Zij overleed ter plaatse. Later overleed de 47-jarige J. J. Boot. De Boskoopse autobestuurder reed met zijn wagen de auto van de heer T. Brou wer in de flank. De auto werd tegen een lichtmast gedrukt. Die knapte af en viel op de auto. Het dak werd ingedrukt op de plaats waar mevrouw Brouwer zat. De heer Boot die bij de Boskoopse automobilist in de wagen zat, werd naar buiten geslingerd. Met een schedelbasis- fractuur is hij naar het ziekenhuis ge bracht. Daar is hij vannacht aan zijn Tóch prefereer ik een elektrisch dr oogapparaat. - BORSSELE. Zaterdagmorgen ts op de Westerschelde ter hoogte van Bors- sele de lading oud ijzer van de Belgi sche „L.T.3" gaan schuiven, waardoor het vaartuig kapseisde en haar gehele lading kwijtraakte. De „L.T.3", die on bemand gesleept werd door de Belgi sche sleepboot „Buldog Z" van de fir ma Desmet uit Antwerpen, was van Zeebrugge op weg naar Antwerpen. De lading van de „L.T.3" bestond o.a. uit drie stoomketels, afkomstig van het Engelse slagschip „Theteus" dat in de eerste wereldoorlog bij Zeebrugge ten onder ging en nu door een Belgische bergingsmaatschappij gesloopt wordt. Na het kapseizen bleef de „L.T.3" ondersteboven drijven, waarna de „Bul dog 2" het in deze positie verder sleep te. Ter hoogte van Terneuzen begon de „L.T.3" te zinken, waarop het schip aan de 'Middelplaat aan de grond gezet werd. Hier bleek dat de „L.T.3" lek was. Uit Antwerpen zal vandaag een drij vende bok komen om na dichting van de lekkage het vaartuig weg te zetten. Tevens zal deze bok trachten de drie verloren stoomketels boven water te brengen. BRUINISSE. Zondagavond is het de twee sleepboten „Temi 2" (kapitein: T. Dijkhuizen en de „Etna" (kapitein: S. Fokkens) gelukt ook de derde bij Stavenisse gestrande caisson te bergen. Dit caisson maakte deel uit van een transport van vijf, waarvan er drie los sloegen en op drift zijn geslagen. In de nacht van donderdag op vrijdag werden twee caissons geborgen, maar de derde had zich inmiddels zo diep in het zand gewerkt dat de berging vrij dagmiddag mislukte. Toen trokken de sleepboten „En Avant 10" en „En Avant 12", geassisteerd door de „Etna". Nadat de sleepboten zondagmiddag een geul hadden gegraven werd de caisson zondagavond bij hoogwater vlot getrokken en naar de vluchthaven in Bruinisse gesleept. WILLEMSTAD (AP en ANP). Voor het oog van de bemanningen van tien brandweer- en vijftien zieken auto's en van tal van politiemannen is gisterochtend een DC-8 van de K.L.M. met een defect in het hydraulisch sys teem veilig o,p het dr. Albert Plesman- vliegveld op Curapao geland. De DC-8, een lijntoestel met 130 man aan boord dat onderweg was van Schiphol naar Caracas in Venezuela, had eigenlijk op het vliegveld Zanderij bij Paramaribo moeten landen, maar boven Suriname had de gezagvoerder ontdekt dat er iets mis was met de hydraulische installatie. Die moet on der meer zorgen voor het uitklappen van het landingsgestel en voor het rem men. Het landingsgestel moest toen met de hand worden uitgedraaid, waarbij de gezagvoerder geen risico wilde nemen. Daarom vloog hij na alarm te hebben geslagen naar het vliegveld van Willem stad, want daar is de landingsbaan lan ger dan op Zanderij. Alles verliep voor spoedig, ook het remmen met het re- se rve systeem, zodat de gealarmeerde hulpdiensten niet in actie hoefden tê komen. DELFT Een vijftienjarig Haags meisje is in Delft gearresteerd toen zij aangifte kwam doen van diefstal van haar fiets. Zij had die achter moe ten laten nadat zij bij de diefstal van een grasmaaimachine was betrapt. De fiets was overigens van een in novem ber in Den Haag gepleegde diefstal afkomstig. Het meisje had de maalmachine wil len wegnemen uit een kelder van een woning aan de Persijnlaan in Delft. Uit de kelder van een andere woning aan die laan had zij al eerder een gas haard weggehaald. Zij had daarbij de buren gevraagd te helpen, omdat zij de kachel in haar eentje niet achterop haar fiets kon krijgen. De politie vond de haard terug in de tuin van de woning van haar ouders. weersverwachting van het K.N.M.ï. m De Bilt, geldig tot van- avond: Nu en dan op klaringen, afgewis seld door enkele regen- of hagel buien. Matige tot krachtige, aan de kust tijdelijk har de of stormachtige noordwestelijke wind. Iets lagere temperaturen. MIESJE Dat is toch geen week beginnen. 10 april: zon op 5.54, zon onder 19.28: maan op 9.51, maan onder 1.11.

Zeeuwsch Dagblad | 1962 | | pagina 1