Vier tweelingen m een gezin Duiveland uit de Centrale Dienst de magneet BUS IN KAPELLE VAN DE WEG IN DE SLOOT fotograaf in 1884 Rose mysterie op tafel van buren Libelle-show in Terneuzen Show in Goes Minder druk Hoe laat klaar? Kandidatenlijst C.H.U. en V.Y.D. Kapelle „Verkeerssleutel" voor V itrite-personeel Kantongerecht Middelburg Griffier als tolk Drie botsingen in Terneuzen Kandidatenlij st V.V.D. Terneuzen ZATERDAG A.S. Swift-Sperwers 2 Voorstel van B. en W Kandidatenlij st C.H.U. Aagtekerke Eerste kreeften Scheepvaartbeweging kan. Zuid-Beveland Ds. Heiner beroepen f 24." f 129.- en f 139.- modieuze kleding - aantrekkelijke prijzen f 42.- 6 'aar f 36.7S Donderdag 5 april 1962 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 5 Dat er ook in Vlissingen (ja, nog steeds...) straatjes zijn die zo smal blijken dat men letter lijk op de tafel van de overburen kan kijken, is wel bekend. Dat men het fatsoenshalve lie ver niet doet, zou men vanzelf sprekend kunnen veronderstellen. Maar toch, in dat éne gezin werd het bepaald een sport om te kij ken wat er bij de lieve buren te gen etenstijd op tafel verscheen. Wellicht om inspiratie op te doen voor de eerstvolgende eigen maaltijd. Er kwam echter één dag waarop alle gezinsleden van de loer-familie voor een raadsel werden geplaatst. De btiren-ran- de-overkant verorberden stukjes van ongeveer een halve vinger lang, mooi rose gekleurd. Nee, aardappelen waren het niet, dat kon je zo zien, worte len niet, en koeken niet. Maar wat dan wel? Ondanks alle ge pieker en geloer van achter het gordijn bleef dit een onopgelost raadsel. Het was hen waarschijn lijk niet bekend dat men in een tijd, waarin aardappelen duur zijn en de groenten schaars wor den, zijn toevlucht kan nemen tot een maaltijd van macaroni met tomatenpuree. De moeder van de loer-me- vrouw is hierin vroeger bepaald te kort geschoten, klaarblijkelijk niet het enige... (En wat zullen de overburen het saneringsplan toejuichen....) AXEL. De gezellige, toch ruim opgezette keuken is eigen lijk te klein om het hele gezin Ruijtenberg te herbergen. Maar iedere keer wanneer men het probeert lukt het weer alle leden van de grote familie erin onder te brengen. En met een beetje inschikken zien vader en moeder Ruijtenberg ook nog kans alle nakomelingen rond de grote keukentafel te scharen. De heer en mevrouw Ruijten berg uit Axel zijn sinds 15 maart van dit jaar dertien kin deren rijk. Een formidabel aan tal, dat op zichzelf niet zulk een bijzonderheid zou zijn, ware het niet dat er onder die dertien jongens en meisjes vier twee lingen zijn. En dat is natuurlijk wel opmerkelijk. Toen de eerste baby ter wereld kwam in „Huize Ruijtenberg" bleek zij onmiddellijk gevolgd te worden door nog een kleine wereldburger, „zowel in mijn familie als in die van mijn man komen meer tweelingen voor". Maar nu dan heeft de geschie, denis zich voor de derde keer her haald. Wim maakt de stapels boter hammen klaar Het was uiteraard een oerdomme vraag, maar zij was eruit voor we het wisten: „Heeft u het niet onge looflijk druk?" Mevrouw Ruijtenberg maakte een veelzeggend gebaar. „Soms denk ik wel eens dat ik het met mijn dozijn-plus-één minder druk dan moeders met twee of drie kinde ren heb. Want als je er drie com pleet met alles achterna moet lopen werk je veel harder dan ik. Hier hel pen ze elkaar en mij ook". Maar het werd ons wel duidelijk dat mevrouw Ruijtenberg de handen vol heeft. Om zes uur in de ochtend begint de dagtaak met ,,in het bad doen" van de allerkleinsten. Dat geeft de moeder niet uit handen. Maar als dan om half zeven de ande re kinderen uit bed komen behoeft ze daar niets meer aan te doen. De avond tevoren zijn de kleren klaarge legd en de oudste meisjes helpen de jongere kinderen. „Dan hebben ze 's morgens voor het naar school gaan allemaal een taak. Wim (9) gaat dan met de mand met broodoverschot naar beneden. Hij zorgt ook dat zijn kamertje aan kant is. Laura en Fran- cien (10), de oudsten van het hele' stel, schudden de bedden op, stoffen de gang en helpen de kleintjes met eten. De tweede tweeling Hanny en Leny stoffen met hun zeven jaren al heel handig de kamer voor mama. Zo kan het gebeuren dat als de zes school gaande kinderen de deur uitgaan, moeder alleen nog maar de keuken KAPELLE. Voor de komende ge meenteraadsverkiezingen heeft de CHU in Biezelinge de volgende kandidaten lijst samengesteld: 1. L .de Koeier (zittend raadslid); 2. M. Wisse Czn.; 3. B. A. Roose; 4. S. de Puit; 5. H. Zuidweg; 6. J. M. v. d. Vrie. De lijst zal worden gecombineerd met die van de CHU in Kapelle. De WD in Kapelle heeft eveneens de kandidatenlijst voor de komende ge meenteraadsverkiezingen samenge- gesteld. Deze «ziet er als volgt uit: 1. F. van Hoorn (zittend raadslid) 2. W. van Liere; 3. J. van Overbeeke; 4. ir. D. J. van der Have. moet opruimen. Ach ja, mevrouw Ruijtenberg heeft veel plezier van haar negen meisjes en vier jongens. Belangrijke vraag: „Hoe laat mevrouw 's avonds klaar is?" „Klaar ben ik nooit; er is al tijd wel iets te naaien of te verstellen, maar als om negen uur Laura en Francien naar bed gaan moet ik Rijn en Netty nog de fles geven en als dat achter de rug is zitten mijn man en ik nog even te praten. Niet te lang, want hij moet 's morgens soms om vier uur al op om het brood te gaan bak ken. Om een uur of half elf zit de dag er dus voor mij op." MIDDELBURG. In de kantine van de N.V. De Vitrite Fabriek te Middel burg- had zich op 3 april een aantal personeelsleden verzameld, die in de afgelopen wintermaanden de schrifte lijke verkeerscursus „Verkeerssleutel" van het Verbond voor Veilig Verkeer hebben gevolgd, om uit handen van de burgemeester van Westkapelle de heer T. H. de Meester (Voorzitter van het Verbond voor Veilig Verkeer afdeling Walcheren), het diploma en insigne in ntvangst te nemen als bewijs van het iet succes afgelegde schriftelijke ver- keersexamen. Na het welkomstwoord van de heer J. R. Glaubitz, hoofd afd. Personeelsza ken, gaf ir. Kranen namens de direc tie uiting aan zijn waardering voor het feit dat ieder jaar weer een aantal personeelsleden de moeite neemt om hun kennis op het gebied van verkeer pp peil te houden. Vervolgens overhan digde de voorzitter van het Verbond, die vergezeld was door zijn medebe stuursleden mevrouw Jacq. Mazure- Mantz en de heer E. J. Glerum, het diploma en bijbehorend insigne aan de geslaagden mej. J. C. de Meulmeester en de heren B. Abma, J. F. Breurken, H. C. van Eenennaam, A. Geschiere, J. P. 't Gilde, A. J. Haag, H. G. van Heu- ven, A. Janse, A. A. Janse, J. Koole, A. Lampert, K. J. Leeftink, Th. Lenting, K. Louwerse, J. J. Meyer, A. C. Mun ter, P. F. van Overbeeke, G. J. Schaal tje, J. Sougé, J. B. Verdaasdonk, P. de Voogd en J. J. Zembsch. Na het officiële gedeelte van de avond en de koffiepauze werd een tweetal films vertoond. MIDDELBURG In een anderhalf uur durende behandeling van een auto botsing op 18 september in Kapelle werd de veekoopman C. van V. nit 's-Heer Hendrikskinderen veroordeeld tot 35,- of zeven dagen met toewijzing van een civiele vordering van 9,50. De koopman naderde in zijn vrachtauto een kruising en reed achter een groepje fietsende jongens aan. Hem werd ten laste gelegd dat hij poogde deze in te halen waardoor zijn wagen teveel op de linkerhelft van de weg kwam. Een te genligger, een autobus, kon daardoor niet ontwijken, reed de vrachtauto aan, kantelde en belandde in een sloot. Eni ge Inzittenden werden licht gewond, er was veel schade. Het verweer van de verdachte was dat hij geen poging deed de kinderen in te halen, omdat deze door moesten en hij linksaf. De bus reed „met een razende vaart", in elk geval te snel en hij zag geen kans uit te wijken. De als getuigen verschenen autobuschauffeur en een inzittende waren van mening dat niet te hard was gereden en dat on danks alle pogingen van de buschauffeur om een aanrijding te voorkomen, dit niet was gelukt. De officier van justitie, mr. T. Lebret, eiste 50,- of tien dagen met toewijzing van de civiele schade. De raadsman, mr. F. W. Adriaanse, vond dat de verdach te geen schuld had en dat de botsing te wijten was aan een ongelukkige sa menloop van omstandigheden. Te water De griffier, mr. A. Berkhout, legde toen de jeugdige in Vlissingen woon achtige Ghanees J. A. N. voor de groene tafel verscheen, de vulpen even neer en liet zich vervangen door een gerechtsschrijver, om als tolk in de Engelse taal op te treden. Hij werd daarvoor beëdigd en kwijtte zich daar na uitnemend van zijn nieuwe en tij delijke taak. De jonge Afrikaner bleek niet met Nederlands overweg te kunnen. Hij had zich schuldig ge maakt aan overschrijding van de ma ximumsnelheid voor bromfietsen in de bebouwde kom. De officier hield rekening met de wat opgewonden staat waarin de Ghanees verkeerde er was die dag net een voor zijn moederland bestemd schip te water gelaten en eiste 25,- of vijf dagen. Het vonnis was 15,- of drie da gen. De landbouwer J. K. uit Driewegen veroorzaakte op 4 december in Lewe- dorp een aanrijding. Hij haalde met zijn auto fietsers in en botste tegen een hem tegemoetrijdende bestelauto. De ver dachte bleef volhouden dat hij de wiel rijders al was gepasseerd, de getuigen verklaarden dat hij daarmee bezig was. De officier eiste voor deze aanrijding, die zich 's avonds op een smalle weg afspeelde, ƒ40,- of acht dagen. Het von nis was conform. De landbouwer J. B. veroorzaakte op eenzelfde manier een aanrijding met een bestelauto. Hij reed teveel links omdat hij een strip „kinderhoofdjes" ten onrechte voor een fietspad had aan gezien. De verdachte was woonachtig te 's-Heer Arendskerke en de botsing vond op 20 november in Nienwdorp plaats. De eis was 30,- of zes dagen, het vonnis 20,- of vier dagen. De Biddagcollecte gehouden in 's-Heer Arendskerke heeft 372,28 op gebracht. De collektezakjes werden door leden van de C.J.V. bij de inwoners opgehaald. In Zoutelande werd voor het Natio naal Rheumafonds een bedrag van 199,30 ingezameld. TERNEUZEN. Een groot aantal auto's werd gisteren beschadigd door dat zich weer een drietal botsingen voor deden in de binnenstad. De automobilist J. M. uit Terneuzen wilde vanaf de' Wastkolkstraat de Schependijk oprijden, maar zag zich de weg versperd door een file wachtende auto's voor 'de brug. Toen hij wilde stoppen, gaf hij gas, in plaats van te remmen en botste hij op de auto van G. B. eveneens uit Terneu zen. Beide auto's werden ernstig bescha digd. De Belg H. v. d. W. uit Gent moest achteruit rijden in de Nieuwstraat door dat de rijbaan te smal was door gepar keerde auto's. De bestuurder van een vrachtauto, L. S. uit Terneuzen, reed van de Arsenaalstraat de Nieuwstraat in, met als gevolg een botsing. Ook hier alleen materiële schade. Toen J. van R. uit Zaamslag vanaf de Axelsëstraat de Jacob Catstraat in wil de rijden, liet hij de doorgang niet vrij. Tengevolge hiervan kwam hij in aanrij ding met een personenauto bestuurd door P. J. H. uit Terneuzen, waarbij beide wagens werden beschadigd. TERNEUZEN. Voor een groot aan tal belangstellende dames heeft !het da mesweekblad Libelle gisteravond een modeshow gehouden in hotel Rotterdam. De interesse was zo groot dat velen te leurgesteld moesten worden. In een zeer verzorgde show werd de voorjaarsmode getoond. Omdat de opzet was modellen te laten zien die de dames zelf kunnen maken, waren de toiletjes niet alleen modieus en smaakvol, maar ook een voudig. Deze gedragslijn werd toege past op strandensembles zowel als avondkleding. Er bestond bijzonder veel waardering voor de geklede modellen. TERNEUZEN De kandidatenlijst voor de gemeenteraadsverkiezingen van de V.V.D. is als volgt samengesteld: 1. P. Fijn van Draat, 2. R. G. Vrieldng, 3. A. C. S van Breda-Vriesman, 4. J. de Ridder, 5. Mr. L. W. van Os, 6. mej M. Jurry, 7. J. H. van Hoeve Van onze adverteerders GOES. „Dueano" organiseert tot en met vrijdag in hotel „Centraal" een show van aluminium zonneschermen, ramen en deuren. In de praktijk is ge bleken, dat aluminium produkten steeds meer ingang vinden bij winkel- en hui zenbouw. Condensvorming op de ramen wordt voorkomen, terwijl ook de warm' te in huis heter wordt vastgehouden. MIDDELBURG. Zaterdag a.s. wordt aan de Sportlaan in Middelburg de grote wedstrijd SwiftSperwers 2 (Rotterdam) gespeeld. De uitslag van deze wedstrijd is voor de Middelbur gers bijzonder belangrijk. Winnen zij dan is het kampioenschap van de twee de klasse b Zuid-Holland van de KNKB praktisch een feit, terwijl het eerste klasserschap tegelijkertijd eveneens dichter bij is gekomen. Met nog drie wedstrijden te spelen hebben de Zeeuwen één verliespunt minder dan de Rotterdammers. Een zege op de vogels zal de kansen van Swift aanzienlijk doen stijgen. Sperwers 2 van zijn kant moet winnen om de kans in eigen hand te houden, want ook bij een gelijkspel is Swift het meest gebaat. Men mag aan de Sport laan dus een spannende wedstrijd ver wachten, waarij we Swift mits op volle toeren draaiend een goede kans geven op een revanche voor de in Rot terdam geleden 54 nederlaag. Een revanche die dus verstrekkende gevol gen kan hebben. Hou Stand houdt Ac tief op de laatste plaats. Ons Huis en Ons Eibernest 3 delen de punten. Programma: SwiftSperwers 2; Ac tiefHou Stand; Ons HuisOns Eiber nest 3. De gemeentesecretaris van Hoede- kenskerke, de heer P. Harthoorn, is be noemd in dezelfde functie te Brielle. OOSTERLAND. Het college van B. en W. van de gemeente Duiveland heeft de gemeenteraad een uitvoerig voorstel doen toeko men, waarin de raad geadviseerd wordt het standpunt in te nemen om uit de Centrale Dienst Noord- Zeeland voor-bouw- en woning toezicht en gemeentewerken te treden. Vrijdag zal de gemeente raad tijdens de openbare vergade ring, die om half acht begint, dit voorstel in behandeling nemen. In de laatste vergadering van de raad is de wens naar voren gekomen de beschikking te hebben over de finan ciële consequenties van een eventuele uittreding uit de Centrale Dienst. Met andere woorden: wat gaat een eigen dienst voor bouw- en woningtoezicht kos ten. Het college van B. en W. is aan het rekenen geweest en het resultaat van dit rekenwerk wordt de raad voorgelegd. Wat de bijzondere werken betreft wordt opgemerkt, dat aan honorarium voor deze werken naar schatting be taald zal moeten worden tussen de 7000 en 8000 gulden aan de Centrale Dienst. Bovendien wijzen B. en W. op de mo gelijkheid, dat deze werken aan een ar chitectenbureau opgedragen kunnen wor den en alleen het toezicht op te dragen aan de opzichter. De gemeente heeft dan wel de kosten van de architect te be talen, maar de toezichtkosten kunnen worden uitgespaard. Het ramen van een bedrag van 8000 gulden zou wellicht voor een of twee jaar verantwoord zijn, aldus B. en W„ maar als norm voor de beoordeling van de kosten van een eigen dienst mogen wij zeker niet van dat bedrag uitgaan. B. en W. zijn van mening, dat een ge middelde kan worden aangehouden van 3000 gulden. Een eigen dienst zou ruim 10.000 gul den gaan kosten, dat is per inwoner een bedrag van circa ƒ2,80. Aangezien de kosten van handhaving van de Cen trale Dienst 2,90 per inwoner zullen bedragen, terwijl de service-verlening nooit gelijk zal zijn aan die van een eigen dienst, zijn B. en W. van oor deel, dat het voor de gemeente Duive land aantrekkelijker is om uit de' Cen trale Dienst te treden. Punten De agenda voor de vrijdagavond te houden raadsvergadering telt niet min der dan 32 punten. Er zijn zeven voor stellen, die betrekking hebben op het Programma Koninginnedag in Haamstede en Burgh Haamstede. De Oranjevereniging- ,yoior vorstenhuis en Vaderland", heeft gisteravond het programma voor Konin ginnedag bekend gemaakt voor Burgh en Haamstede: 9.25 uur: Paüwmders hijsen vlag voor ge- rt/K*1a v' H0: scholieren, begeleid door de Kon. harmonie Witte van Haamste- u- ,«n£en .een auibad« voor het gemeente- Zuvlnin,heJ. sportpark van Zuyen. 14.00. Sportdemonstraties van sport vereniging Zeemeeuwen. 14.30: Hindernisrij den voor automobilisten. 16.00: Hindernisrij- S0v°°i; bromfietsen. 19.30: Kon. harmonie wine van Haamstede marcheert naar sport- park van Zuyen. 20.00 Wedloop van 3000 me ter m sportpaiik van Zuyen. 20.80: Lampion- nenoptocht naar het rusthuis Haamstede van- w«,?oJp2rtpark en terug- 21"15: Priispitrei- King aan ae winnaars van de gehouden wed strijden. 21.30: Vuurwerk. 25 jaar bij de Fanfare AXEL. De Ohr. Fanfarevereniging „Hosanna" uit Axel trok naar de Sin- geweg om de heer M Bakker een groot se hulde te brengen. De heer Bakker vierde die dag het heuglijke feit dat hij vijfentwintig jaar geleden lid van .Hosanna" werd. onderwijs, hoofdzakelijk punten van meer formele aard. Daarnaast zijn er voorstellen tot verkoop van grond aan de heren D. Heyboer, H. A. v. d. Werf, W. Boogert en W. A. Lievense; aankoop grond van de heer P. Kesteloo en aan koop woning van de erven G. van Klin ken, noodzakelijk voor de verbreding van de Oude Noordstraat. Een ander voorstel luidt om een subsidie te verstrekken van 400 gulden aan de speeltuinvereniging te Nieuwer- kerk, in hoofdzaak bestemd voor de kosten van het toezicht. Verder wordt voorgesteld om ter gelegenheid van het zilveren huwelijksfeest van ons vorstenpaar een bedrag van één gul den per kind beschikbaar te stellen zulks op verzoek van de plaatselijke Oranjeverenigingen. Ook zijn er voorstellen tot toetreding Borgestellingsfonds voor de Zeeuwse Eilanden, tot afwijzing van het verzoek schrift van de fa. v. d. Marei en De Korte tot verlaging van de huur voor de haven, tot verkoop van grond aan de geref. gemeente te Nieuwerkerk en tot aankoop van stoelen en tafelbladen voor het dorpshuis in Nieuwerkerk. Tenslot te wordt het voorstel gedaan een alarm installatie voor de brandweer te Oos- terland aan te leggen. AAGTEKKRKE De CHU kiesvere niging heeft voor de komende gemeen teraadsverkiezing de volgende kandida tenlijst vastgesteld: 1. P. de Visser Czn 2, L. J. Maljers, 3. A. Blaas, 4. P. de Visser Pzn., 5. A. G. Peper,, 6. J. Moens Mzn., 7. P. Kodde Czn., 8. J. Brouwer. UITBREIDING AANVOER GROENTE IN KAPELLE KAPELLE. Steeds groter wordt thans het aanbod van voorjaarsgroen ten. Hoewel deze teelten in Zeeland niet zo belangrijk zijn, neemt ook hier het aanbod toch toe. In verband hiermee heeft de directie van de veiling Kapelle- Biezelinge besloten dat met ingang van deze week drie keer per week groente geveild zal worden en wel op maandag, woensdag en vrijdag. De veiling van groenten zal op deze dagen worden ge houden om half een 's middags. YERSEKE. De eerste kreeften zijn door de vissers aan de wal gebracht. De vangst is nog niet groot, hetgeen beïnvloedt wordt door de westenwind en door het koude weer. De prijs van de eerste kwaliteit kreeft ligt ongeveer óp 24 a 25 gulden per kg (voor de han del). De vraag naar goede kwaliteit kreeft is altijd zeer goed. GCXES, 4 april, Per stuik aardbeien 17, kr,otpsla I 2685, Cl 18. Per bos radijs I 25 26, selderij 31—32. Per kg witlof AT 134—136, AH 107'127, BI 118—124, BH 99, siw. 91, spinazie I 84—93, H 78—86, andijvie I 127— 129, prei H 68, uien 6578, stek 47, id. per zakje van fó kg 30—82, peen 1943, aardap pelen 1619. Aanvoerders van de eerste aard beien waren dhr. Gebrs. v. t. Westeinde te 's-Heer Arendskerke, en de koper dhr. J. Westdorp te Goes, BERGEN OP ZOOM, 4 april, Eiernote- ringen van de Coöp. Wouwse melkinrichting Bergen op Zoom, ingaande donderdag 5 april 1962. Prijsklasse 0. 17 cent, prijsklasse 1 16 cent, prijsklasse 2 15 cent prijsklasse 3 14 cent, prijsklasse 4 13 cent. BERGEN OP ZOOM, 4 april. Witlof 91— 1,54, andijvie 1,04—1,23, witte kool 5257, ro- de kool 6577, gele kool 70—75, spruiten 1.23 1,56, sla 13—29, kroten 3539, radijs 719, raapstelen 18—19, spinazie 7183, jonathan 4)165, golden delicious 49—1,13, prei 63 1,16, ratoarher 5985. (Ingezonden mededeling) KANSWE'ERTIn de maand maart 1962 passeerden er door het Kanaal van Zuid-Be- veland 7.315 schepen welke een inhoud had den van 3.865.322 ton. Van deze schepen wa ren 4.970 geladen van 2.732.046 ton en 2.345 van 1.133.276 ton waren ledig. Daarvan waren 4.633 geladen motorschepen van 2.335.247 ton en 1.616 ledige van 887.169 ton en 308 gela den sleepschepen van 386.081 ton en 183 le dige van 225.447 ton. Verder passeerden er 519 sleepboten en 56 coasters van welke laatste er 29 geladen en 27 ledig waren. Tot de rijnvaart behoorden er 971 geladen motorschepen van 580.328 ton en 101 ledige van 93.451 ton en 152 geladen sleepschepen van 205.751 ton en 14 ledige van 17.776 ton naar België en 812 geladen motorschepen van 493.9(21 ton en 59 ledige van 29.852 ton en 60 geladen sleepschepen van »5.096 ton en geen ledige van België. Er passeerden 2.743 geladen motorschepen van 1.435.951 ton en 366 ledige van 196.276 ton en 199 sleepschepen van 256.367 ton en 48 ledige van 50.110 ton naar België en 1.890 geladen motorschepen van 899.296 ton naar België en 1.251 ledige van 690.893 ton en 109 ledige sleepschepen van 129.714 ton en 135 ledige van 175.337 ton van België. In nationaliteiten waren de schepen ver deeld in: 4.240 Nederlandse; 2.142 Belgische; 312 Duitse; 325 Franse; 276 Zwitserse; 11 Luxemburgse; 3 Oostenrijkse; 3 Zweedse; 2 Noorse en 1 Deense. In de maand maart passeerden er 1.244 schepen meer dan in de maand februari 1961. Algemene vergadering C.M.B. Vlissingen VLISSINGEN De afdeling Vlissin gen van de Christelijke metaalbewer- kersbond heeft gisteravond de 61ste jaarvergadering gehouden in het con certgebouw. Tijdens deze bijeenkomst wees de districtsbestuurder, de heer P. v. d. Ende er op dat het afgelopen jaar o.a. weer ongevallen- en zièktenverzeke- ringen en c.a.o.'s waren afgesloten. April zal weer een maand van aktie moeten worden, aldus spreker. Vervol gens werd het toneelstuk Schaduw en zon opgevoerd door de contactgroep Souburg. De kollekte voor Draagt Elkanders Lasten, tijdens de pauze, bracht 39 gul den op. De vergadering stond onder lei ding van voorzitter J. Joziasse. HEINKENSZAND. De Gereformeer de predikant van Heinkenszand, ds. N. Heiner is beroepen te Roosendaal. Een grote gebeurtenis in die dagen.... naar 't atelier voor een echte foto. Natuurlijk de mooiste kleren aan. Want nog tientallen jaren later zal men 't kunnen zien. Wat een aandoenlijke aandacht voor het uiterlijk was er in die romantische dagen. Al is er veel veranderd, de aandacht voor de kleding is ook in onze tijd nog groot. Kleren maken immers een vrouw gelukkiger.... welverzorgde kleding geeft haar zelfvertrouwen. Dit voorjaar is onze collectie onweerstaanbaar mooi. Nieuwe stoffen, kleuren, dessins. Ze zijn ook nu een plaatje waardI Maak kennis met dat fleurige lente boeket: onze voorjaars-collectie. U zult verrast zijn door de nieuwe aanwinsten, die U kunt vinden bij Jumpers een jumper voor de moderne vrouw, Helanca, dus elastisch en soepel, in marine en rood j jy 25 Rokken een leuke Schotse rok, plissé, maar nu in Terlenka, een ideale combinatie met uw overhemdblouse Regenmantels hier de favoriet van elk seizoen, ori ginele Engelse Mac Hab tweed Mantelafdeling een mantel met de bekoring van het klassieke en hef modieuze van het heden, in kamgaren flammé met ge poseerde kraag 50 Japonnen leuk hoor, een schattige deux-pièees mfe ronde hals en kort mouwtje Middelburg - Goes - Bergen op Zoom - Roosendaal - Vlaardingen Haarlem - Woerden - Baarn Voor U hel dichtste bij: Klokstraat 9 - Goes lange Noordstr. 10-12 - Middelburg Mantelkostuums zonnig en blij, een pakje waar U mee voor de dag komt, in gebroken wit of beige, kamgaren fleumé en los jasje f 82.5° Meisjeskleding heel mooi terlenka jack/jasje (lengte 9/10) met nylon gevoerd, 's avonds gewassen, 's morgens weer droog, voor de leeftijd 3 tot 8 jaar kleine daling en stijging per maat 4

Zeeuwsch Dagblad | 1962 | | pagina 5