Grondige aanpak Walcherse wegen in kustgebied bier voor 1 tlauie Vlissingse l.ts. ondergaat een flinke uitbreiding Kees Schot: Van Groene Baret tot jeugdleider V A.R. en C.H.U. in Goes voeren samen propaganda Goes aantrekkelijk maken in fruitweek Graandiefstal in Vlissingen Meer vakinrichtingen door behoeften van bedrijfsleven Donderdag 5 april 1962 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 3 Zeeuwsch Dagblad Spanningen NAAST AANLEG VAN PARKEERTERREINEN „Geen snelverkeer in het recreatiegebied Op korte termijn Snelverkeer De heer H. Kostanje tot middenstanders: Eerste aardbeien in Goes geveild Diploma's avondschool in Vlissingen flBEDA BREDA tijdelijk 3 flessen voor 1.50! Gemeenschappelijke lijst Lijsttrekker is drs. J. Dijkgraaf Zes onderscheidingen in Wilhelminadorp A.R. en S.G.P. met één lijst in Borssele Verslapping Provinciale Staten vergaderen over brug Toestemming voor nieuwe lokalen Coöp. Boerenleenbank Darde job Dienende kerk Forse aanpak MEETAPPARATUUR AVONDSCHOOL Jn'aan Administrateur Chr. ziekenhuis te Goes Koninginnetocht op Tholen Protestants-Christelijk WE hebben de laatste dagen meer malen kunnen lezen over de West- duitse minister van economische za ken, prof. Erhard en zijn zorgen. Zij wijken niet veel af van die van zijn Nederlandse collega, drs. De Pous, Het is in beide landen hetzelfde: meer vraag dan aanbod. Naar ar beidskrachten en daardoor naar goe deren en diensten. Een tekort aan ar beidskrachten veroorzaakt een tekort aan goederen en diensten, want de ondernemer die de arbeidskrachten MIDDELBURG. Het college van beheer van het Waterschap Wegschap Walcheren heeft zich gisteren kunnen verenigen met het door het dagelijks bestuur opgestelde plan voor verbetering van recreatiewegen en aanleg van parkeerterreinen, met welk plan onge veer ƒ3.313.470 gemoeid zal zijn. Men was het erover eens dat de ontwikkeling van het verkeer op Walcheren met name de laatste wenst aan te trekken, doet dit alleen Jaren 20 enorm is geworden dat een spoedige uitvoering van de omdat hij een behoefte peilt, een afzetmogelijkheid ziet voor goederen en of diensten. Bij een schaarste aan goederen stij gen de prijzen. Bij een gebrek aan arbeiders, stijgen de arbeidslonen. Bij een vrije markteconomie, zoals die door West-Duitsland wordt gehan teerd, kunnen de lonen ook stijgen. Althans, zonder onnatuurlijke rem- j men. In de bouwvakken is er zelfs sprake van een bijzonder snelle en daardoor gevaarlijke stijging van lo nen. Gevolgd door de prijzen. Steeds meer Nederlanders gaan de grens over. Niet meer alleen bouw vakarbeiders, maar ook bouwonder nemers. Met personeel, met materi alen, met alles. Terwille van het ho gere loon en de hogere winst. Twee erlei zaak valt daar bij op. Ten eerste: dat de Westduitse mi nister van economische zaken, on danks zijn ernstige waarschuwingen voor mogelijk fatale gevolgen van loon- en prijsstijgingen, toch rotsvast blijft geloven in de heilzame werking van de vrije markteconomie. Tot op «ekere hoogte terecht. Immers, nu blijkt al dat buitenlandse onderne mers op de Westduitse markt ver schijnen. Onder invloed daarvan zal de vraag naar arbeidskrachten afne men; evenzo de aandrang tot hoge re lonen en winsten. Een stabilisatie zal dan zijn bereikt. Alleen dit: mogelijk is er dan voor de eigen ondernemers een stukje bui tenlandse en zelfs binnenlandse markt verloren gegaan. Ten tweedehet aanzienlijke lagere loon- en prijspeil in ons land lijkt funest voor de produktie op onze bouwmarkt. Het uit zich in een ge brek aan bouwvakarbeiders en mate rialen. Vanwege de export. Terwijl! in ons land een enorme behoefte' aanwezig is aan woningen, scholen, gymnastieklokalen, industriële en handelsgebouwen, wordt onze Neder landse capaciteit elders benut, o.a. in West-Duitsland. En toch blijven wij doorgaan met onze geleide econo mie. Regulering van lonen, van prij zen, van het aantal te bouwen wonin gen, enz. enz. Op zulke ogenblikken worden wij er weer eens bij bepaald dat er bin nen twee landen aan de Euromarkt nog grote verschillen bestaan. Ook in aanpak van gelijksoortige zaken. Het komt ons voor dat een vrijere markteconomie van de buren, on danks heftiger spanningen, ondanks heviger pijnen, voor de toekomst meer uitzicht biedt. Met alle respect voor de bekwame leiding in ons vaderland, menen wij dat er weinig uitzicht is op een ze kere stabilisering, indien er binnen onze grenzen een te kunstmatig loon- en prijspeil wordt gehandhaafd. voorgestelde projekten als een dringende noodzaak moet worden gezien Nu het college het globale plan heeft goedgekeurd zal het via Gedeputeerde Staten ter subsidiëring aan de Interde partementale commissie voor de open lucht-recreatie gezonden worden. Tel kens wanneer een subsidie wordt toege kend volgt een nader voorstel van het dagelijks bestuur, in welk voorstel ook mans uit Koudekerke, herinnerde de de financiering aan de orde zal komen. De heer J. Koene uit Meliskerke meen de dat de aanleg van parkeerterreinen meer onder de taak van de gemeente besturen viel. Naar zijn mening heeft het Wegschap aan de wegen straks de handen al vol. De voorzitter van het dagelijks bestuur, de heer J. L. Dreg- ma-ns uit Koudekerke, herinnerde de heer Koene eraan dat het college van beheer reeds op 18 april van het vorig jaar tot besluitvorming was gekomen. Met 18 tegen 8 stemmen besloot men toen tot het aanleggen van parkeerter reinen. Het gaat thans, aldus de voor zitter, alleen om de procedure die ge volgd moet worden. ,,Wij zijn nu in de tweede fase beland". Met de stem van de heer G. A. A. Adelaar uit Meliskerke tegen besloot het college van beheer een krediet van 233.000 gulden uit te trekken voor ver betering van de Zwaanweg. Deze weg verkeert op het ogenblik in een slechte staat en eist op korte termijn voorzie ningen. Het bestaande rijwielpad zal op geofferd worden en de weg wordt ver breed van drie meter tot 4.20 meter. De voorzitter deelde mee dat het plan reeds bestekklaar is" en kan bij wijze van spreken vandaag nog naar Gedeputeerde Staten gezonden worden. Indien alles meeloopt kan men nog deze maand een aanvang nemen met de werkzaamheden". Tijdens de zomer maanden kan, volgens de heer Dreg- mans, rustig doorgewerkt worden zon der dat het verkeer hier ernstige hinder van ondervindt. De heer K. v. Sparrentak uit Koude kerke had liever gezien dat de breedte van de weg op vijf meter gebracht was, maar het hoofd van de technische dienst, de heer A. Boone, verklaarde dat de Zwaanweg dan niet meer als B- weg aangemerkt kon worden. Een groot gedeelte van het verkeer van Vlissingen naar noordwestelijk Walche ren zal dan van deze weg gebruik gaan maken, waardoor de kans bestaat dat het karakter van recreatieweg verlo ren gaat. Voorzitter Dregmans voegde hieraan toe niet het snelverkeer in het recreatie gebied te willen bevorderen. Mr. W. J. E. Crommelin uit Domburg betreurde het dat het rijwielpad verloren ging. De heer Adelaar motiveerde zijn tegen stemmen met het in principe tegenstan der zijn van maatregelen door het Weg schap die volgens hem door gemeente besturen genomen moeten worden. Toegelaten werden de nieuw-inkomen- de leden de heren mr. J. Drijber (Mid delburg), Th. H. de Meester (Westka- pelle), jhr. ir. H. L. Boogaert (Oost- kapelle), A. de Kam. (Vrouwenpolder) en G. A. A. Adelaar (Meliskerke). Zeventien cent per stuk GOES. De eerste aardbeien van de nieuwe oogst zijn thans op de markt. Gisteren werden de eerste aangevoerd op de veiling Zuid-Beveland te Goes door de gebr. van 't Westeinde uit 's Heer Arendskerke. Zij brach ten zeventien cent per.... stuk op en werden gekocht door de heer J. Westdorp te Goes. VLISSINGEN. Overzicht van de bevor derden en geslaagden van de cursus 1961- 1962: De 3-jarige „A"-cursus. Bevorderd van de le naar de 2e klas: B. L. de Nooijer, W. A. de Ruijter, A. Theune, J. Kikkert, J. J. Meul- meester. (Nietbevord'erd 1 leerling). Bevor derd van de 2e naar de 3e klas: F. G. Hint zen, S. P. v. d. Linden, M. L. Weezepoel, A. C. v. d. Leek, J. F. Wallhout. (Niet be vorderd 4 leerlingen). Geslaagd voor het ge tuigschrift 3-jarige ,,A"-cursus: J. B. M. Bergs, G. Butz, J. J. Gideonse, A. F. M. Louwerse, E. L. Platteeuw, A. H. Rijkse, W. M. v. Vliet. (Afgewezen 3 kandidaten). De 2-jarige ,,B"-cursus. Bevorderd van de 4e naar de 5e klas: J. J. P. Bergs, J. G. Dob belaar, J. L. R. Francois, A. Meerman, J. C. de Nooijer, M. C, Sijmons, H. Vinke, J. A, M. Bos. Geslaagd voor het getuigschrift 2-jarige „B"-cursus: J. v. d. Broeke, G. L. Francke. J. W. Griep, F. de Hamer, C. A. de Jonge, A. Kats, G. van Kleven, I. A. Maas, M. J. de Pagter, W. Regeer, A. G. Tuin, G. J. Verhage (met lof), J. C. Ver- fctraeten, L. Waisapy, N. Wiegmans, J. de Willigen. (Afgewezen 1 kandidaat). Geslaagd voor de 2-jarige cursus Her- en Omscholing; Scheepsbouw. M. v. d. Berg, I. de Bruijne, M. de Filippus. Schilderen: J. G. Huige, K. Meijer. (Ingezonden mededeling) Heerlijk hoppig Drie Hoefijzers pils uit de bierstad Breda Handige beugelsluiting: in een wip open zonder opener - en in een wip weer luchtdicht gesloten. Voordelige, grote gezinsfles van een halve liter voor slechts 52 cent. GOES. De rijksmidden- standsconsulent voor Zeeland, de heer A. Kostanje, heeft in (Ingezonden mededelingen) t> GOES. De A.R. en de C.H.U. zullen in verband met de komen de gemeenteraadsverkiezingen samen de voorbereiding en de uitvoering van de propaganda ter hand nemen. Dit werd besloten tjjdens een bespreking tussen de A.R. en de C.H.U. in Goes. Zoals bekend zullen beide partijen bij de komende gemeenteraadsver gaderingen met een lijst, onder de naam „protestants christelijke federatie" uitkomen. Tijdens deze bespreking werd tevens de ge meenschappelijke lijst vastge steld. Als lijsttrekker fungeert de huidige wethouder van financiën van de gemeente Goes, drs. J. Dijkgraaf (chu), nummer twee staat het a.r.-raadslid, mr. J. G. v. d. Burgt, Met het uitkomen van één lijst wordt de jarenlange samenwerking tussen de A.R. en de C.H.U. bestendigd. De S.G.P. die bij vorige raadsverkiezingen ook bij deze samenwerking was betrok ken, heeft besloten om nu met een eigen lijst aan -de gemeenteraadsverkie zingen deel te nemen. Nu besloten is om de propaganda gezamenlijk aan te pakken gaat de sa menwerking tussen de A.R. en de C.H.U. een stapje verder. Het ligt pi. in de bedoeling om in gezamenlijk overleg bijv. de raambiljetten en de folders te ontwerpen. De eerste keer zal de C.H.U. voor de verzending e.d. zorgen, waarna de A.R. de tweede maal voor zijn rekening neemt. Bij vorige raadsverkiezingen werd de „propaganda-dienst" afzonderlijk be hartigd. Dit zal I us nu niet gebeuren. De lijst De lijst van de prot. chr. federatie bevat een groot aantal namen. De eer ste tien worden ingenomen door zes C.H.U. en vier A.R.-vertegenwoordigers. De A.R. en de C.H.U. samen bezetten thans in de gemeenteraad zes zetels (vier C.H.U. en twee A.R.). De volledige lijst ziet er als volgt uit: 1 drs J. J. Dijkgraaf (chu), 2 mr J. G. v. d. Burgt (ar), 3 F. P. J. Polderman (chu), 4 M. Loeve (a.r.), 5 A. G. Hey- boer (chu), 6 B. G. C. Kegge (chu), 7 P. van Kleunen (chu), 8 P. de Kam (ar), 9 C. Post (chu), 10 H. v. d. Wey (ar), 11 C. van Zweeden (chu), 12 H. C. Fossen (ar), 13 A. C. Burger (chu), 14 W. Fraanje (ar), 15 D. L. Koppen- hol (chu), 16 J. T. Laport (ar). 17 W, Vleugel (chu), 18 A. Kamphuis (ar), 19 J. Meindersma (ar). De eerste vijf personen, die op de lijst staan vermeld, hebben thans zitting in de gemeenteraad. WILHELMINADORP. Niet minder dan zes arbeiders van de Kon. Maat schap ,,De Wilhelminapolders" hebben koninklijke onderscheidingen ontvangen van de burgemeester P. J. Evers te Kattendijke en B. H. G. ter Haar Ro- meny te Wolf aartsdijk. De ere-medaü- le in zilver, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau, kregen vier personen, t.w. de heren J. Labeur, landarbeider, J. Kosten, landarbeider, en J. D. Mol hoek, stalknecht. Zij kregen deze me daille bij bevordering in verband met het 50-jarig dienstverband. Ook de heer J. de Jager te Wolf aartsdijk, voorman kreeg de zilveren medaille. De ere-me- daille in brons ontvingen de heren J. Weststrate, pakhuisknecht, en J. Kraak te Wolfaartsdijk, landarbeider. Zij wa ren 40 jaar in dienst van de Polder. De jubilarissen werden hartelijk toegespro ken door de directeur van de Kon. Maatschap, ir. J. Minderhoud. BORSSELE. De A.R. en de S.G.P. in Borssele zullen met één lijst uitko men bij de komende gemeenteraads verkiezingen. Deze lijst ziet er als volgt uit: 1. J. Bras (sgp): 2. A. v. d. Ende (sgp); 3. M. de Regt (a.r.); 4. C. de Muijnck (sgp)5. J. de Regt (ar) 6. H. Maljaars (sgp)7. A, van Westen (ar); 8. M. Waterman (sgp); 9. J. van Westen (ar); 10. J. de Vrieze (sgp); 11. J. Fraanje (ar) en 12. A. Nieuwen- huize (sgp) De C.H.U. komt met de volgende lijst uit: 1. A.B. de Koeyer; 2. C. de Vroe; 3. D. Geschiere jr; 4. C. Quaak; 5. L. Ruster. een vergadering van de Goese Middenstands Centrale enkele ideeën gelanceerd om tijdens de komende fruitweek in septem ber hét bedrijfsleven meer in te schakelen, waardoor niet alleen de dag van het fruitcorso zelf, maar de gehele fruitweek meer inhoud krijgt. De gedachten van de heer Kostanje gingen daarbij uit naar het inschakelen van de verschillende voorlichtingsra den, die dan samen met de be trokken middenstanders in Goes voor een demonstratie tijdens de fruitweek kunnen zorgen. De fruitweek kan hierdoor on getwijfeld wat aantrekkelijker worden. De heer Kostanje had de laatste ja ren een verslapping gesignaleerd. „De stad was niet meer zo versie'rd als tij dens de eerste fruitcorso's en in plaats van elke avond attractief te maken, was er slechts op een enkele dag wat te doen geweest. Men kon zelfs van enkele win keliers de klacht beluisteren dat zij op de corsodag niet aan hun normale om zet kwamen, wat ik overigens vrij lo gisch vond. Voor Goes staan als verzor gingscentrum voor de gehele streek enorme 'belangen op het spel. Laat daar om de Goese middenstand zich zeker in de fruitweek, die reeds een goede naam heeft verworven, opmaken en aan het publiek laten zien wat hét voor de streek te bieden heeft. Men moet iets bijzonders, iets attractiefs bieden, waarbij het directe winstbejag nu eens niet op de voorgrond moet staan." De aanwezigen vonden de ideeën van de heer Kostanje een ernstige overwe ging waard. Overigens constateerde men dat er nog steeds een grote groep wel willende middenstanders is die het cor so een goed hart toedraagt en het fi nancieel steunt. De jaarlijkse etalage wedstrijd was bijvoorbeeld een uitsteken de stimulans om de winkels fraai op te maken, doch waar bleven de straatver- siering en de feestverlichting? Zo werd het ook betreurd dat de bra derie zich niet ontplooid heeft tot een gezellig feest, waarbij alle middenstan ders betrokken waren. Voor de Goese Middenstands Centrale ligt hier een uit gebreid werkterrein, waarbij het de me dewerking van de Goeée middenstand hard nodig zal hebben. In dit verband achtte men het ook noodzakelijk dat de evenementencom missie spoedig haar plannen ontvouwt en een begroting overlegt om te kun nen nagaan in hoever hieraan mede werking en steun kan worden verleend. Tijdens deze vergadering werd de heer A. L. Kampman tot voorzitter van de Goese Middenstands Centrale voor hét jaar 1962 gekozen. Het voorzitterschap zal bij toerbeurt vervuld worden door resp. de voorzitter van de Middenstands vereniging Handelsbelangen, de Rooms- katholieke Middenstandsvereniging en de Christelijke Middenstandsverendging. Tot secretaris-penningmeester voor 1962 werd benoemd de heer F. Gerritsen. Ten slotte werd besloten de contactcom missie in haar huidige vorm op te hef fen en de kas van deze commissie naar de Goese Middenstands Centrale ove'r te hevelen. MIDDELBURG. Provinciale Staten van Zeeland zullen in de op maandag 9 april a.s. te houden vergadering spre ken over het voorstel van Gedeputeer de Staten tot het bouwen van een brug over de Oosterschelde. De openbare ver gadering zal waarschijnlijk slechts van korte duur zijn. Daarna zullen de Sta tenleden in commissies vergaderen ter bestudering van het voorstel, dat enke le weken later in een openbare vergade ring zal worden besproken. VLISSINGEN. De gestadige groei van de Gemeentelijke Tech nische School bleef zich in 1961 voortzetten. Het verheugende feit deed zich voor dat het aantal aan meldingen hoger was dan in enig voorafgaand jaar, terwijl de ge boorte-piek in de jaren 1958-1959 is gepasseerd. Hieruit mag wel geconstateerd worden, aldus het jaarverslag van de commissie van toezicht op het nijverheidsonder wijs voor jongens te Vlissingen, dat de publieke opinie voor het lager technisch- of ambachts- schoolonderwijs aan het verbete ren is en men dit een juistere waardering ten aanzien van de mogelijkheden voor onze jongens gaat toekennen. In september 1961 werd gestart met de afdeling electrotechniek. Mede door het grotere aantal aanmeldingen wer den de volgende klassen geformeerd: zes klassen algemeen le leerjaar, zes klassen tweede leerjaar (2 hout, 4 me taal) en vijf klassen 3e leerjaar (1 hout, 3 metaal, 1 electro). In het tweede leer- 81 iiilitifS ÜillliriS1iiiiiiiiil I HOEDEKENSKERKE. Overzicht Coöp. Boerenleenbank: Tot 1 april 1962 werd bij de spaarbank ingelegd 608.473.Terugbetaald werd in het le kwartaal ƒ340.335.82. een spaarover schot van 268.137.18. Het saldo van de spaarbank bedroeg op 1 april 5.627.105.74s Er kwamen 45 nieuwe spaarders bij. tot zo- AN COMMANDO jeugdleider. Als danig zou, tot nu toe, de loopbaan van Kees Schot kunnen worden ge kenmerkt. Kees Schot, 32, lang, blond en rustig, niet flegma tiek, daarvoor lijkt hij weer nèt niet beheerst genoeg, zat gistermorgen tegenover me in zijn huiskamer aan Wilhelmina- straat 69 in Vlissingen. ZATERDAG WORDT het club huis „De Globe" van het Neder lands Hervormd Jeugdzorgwerk te Vlissingen. na ongeveer voor 20.000 gulden te hebben verbouwd, openge steld voor bezichtiging. Onder leiding van de heer Schot, die september 1960 als eerste beroepskracht met het jeugdzorgwerk werd belast, is de laatste anderhalf jaar door jon gens en meisjes hard gewerkt om een modern clubhuis te scheppen. Van najaar 1960 tot nu toe steeg Kees Schot mag graag een par tijtje biljarten met zijn pupillen. het aantal jongelui dat geregeld „De Globe" bezoekt, tevens van 125 tot ruim 400... EEN HARDE job, zou je zo zeg gen, voor de verantwoordelijke man, in dit geval jeugdleider Schot. „De jeugd begint zich een beetje thuis te voelen bij ons", zegt hij. „Sommige ouders klagen zelfs dat ze hun jongen of meisje met geen stok thuis kun nen houden." Er zijn tal van aparte groepen ge vormd: toneel, houtbewerking en fo toclubs. Na acht uur 's avonds is er „instuif" voor de oudsten, er wordt dan gepraat, ze lezen, biljarten en tafeltennissen. En voor de jeugd van boven de 16 jaar is er 's-zaterdags- avonds dansen. „De jongens hebben een eigen bandje gevormd." DE BEZOEKERS komen uit ver schillende milieu's, misschien is de helft N.H. en de andere helft onkerke lijk. Waarom houdt de kerk zich met dit werk bezig, dat geen evangelisa tie is? Kees Schot antwoord: „Vlissin gen wordt een stad met grootsteedse allures, de jeugdmisdadigheid neemt toe, daarom ook dit werk. Verder ontbreekt het in vele gezinnen aan ge legenheid en ruimte de vrije tijd van de kinderen te vullen, terwijl juist nu er steeds meer vrije tijd komt. Bo vendien hebben vele jongeren moeite onderling contacten te leggen. Daar toe wil de kerk dienend bezig zijn." HIJ VOEGT er aan toe: „We moeten echter eerst de taal van de ander leren kennen, solidair zijn. Pas als de kerk de jeugd gaat verstaan, zal de jeugd misschien de kerk gaan ver staan. Dat kan nog jaren duren; als het zover is, dan pas begint de evangelisatie." Kees Schot was 22 jaar toen hij beroepsnilitair werd en wel Comman do. Van 1962 tot 1958 droeg de gebo ren Tholenaar de groene baret. Het lijkt een bijna onmogelijke stap: Van commando naar jeugdleider. Hij vindt dat zelf niet. „Ik was administrateur en dan moet je de jongens dikwijls tot steun zijn. Bovendien houden de mensen die commando worden, van een forse aanpak. Het is het ruwe bolster-type. Hetzelfde tref ik in m'n huidige werk aan." In zijn diensttijd begon hij al vrijwillig in Roozendaal voor de jeugdzorg te werken, en in 1950 werd hij als maatschappelijk werker benoemd te Vlissingen. ENKELE maanden geleden behaalde hij aan de Sociale Academie in Rot terdam het diploma maatschappelijk werker. „Een pittige studie". En zoontje Robbie, een van zijn vijf kin deren, flapt eruit: „Pap hoeft er lek ker nooit weer heen, anders komt ie weer niet eten..." MET ÈEN gezin van vijf kinde ren een zware studie beginnen en overdag de scepter zwaaien over 400 woelige jongelieden (zei hij zelf vergoeilijkend: „Ik heb 35 vrijwilli gers die me helpen") en op dertig jarige leeftijd ander werk aanpak ken, dat is geen kleinigheid. Er zijn er meer in ons land, van die idea listische jonge kerels, hard, maar mèt een hart, die de jeugd helpen contact en aanpassingsvermogen te hervinden. Het wordt zelden gezegd, maar zij leggen in feite óók de ba sis voor de samenleving van de toe komst. jaar werd één klas geheel gevormd uit jongens die reeds een of meer jaren u.l.o. of h.b.s.-onderwijs genoten hadden. Met deze zeventien klassen is de capa citeit der lokalen vrijwel geheel benut, zodat een toeneming der schoolbevol king een uitbreiding der lokalen nodig zal maken. Voorts Is de lagere technische school te Vlissingen aangewezen als een der 12 l.t.s.-en in Nederland die mogen deelnemen aan het experiment met stel- en meetapparatuur voor de twee de en derde klassen metaalbewerker. De benodigde apparatuur wordt in 1962 in verschillende fasen geleverd, zodat per 1 september 1962 met deze instal latie gewerkt kan worden. In verband met de op 1 september startende meetapparatuurcursussen is inmiddels toestemming ontvangen van het ministerie van o.k. en w. een ar chitectenbureau opdracht te geven voor het ontwerpen van een lokaal voor elektromoartaige en twee vaiktheo- rielokalen. De bespreking over de juiste uitvoering van deze uitbreiding is in een vergevorderd stadium, waar bij zorgvuldig overwogen worden de mogelijkheden van de te verwachten behoeften in de toekomst, zodat deze alsnog gerealiseerd kunnen worden in hetzelfde plan, zonder afbreuk te doen aan het gehele complex. De noodzakelijkheid om aan de be hoefte van het bedrijfsleven te voldoen brengt met zich dat het aantal vakin richtingen uitgebreid moet worden. Hier bij wordt gedacht aan de vakinrichtin gen gemotoriseerde voertuigen (auto hersteller officieel) en schilderen. De groei der l.t.s. tot boven 400 leer lingen schept problemen welke bij de huidige uitbreiding bekeken worden. Het aantal leerlingen van de avondschool is a'an het verminderen, hetgeen een ge volg is van het toenemen in vele vakin richtingen van het zgn. part-time of een- dagsonderwijs. Het avondonderwijs gaat steeds meer een kwestie van vervolg- of aanvullingscursussen worden, zoals lassen, VUTO, OBAO, monteurs gezelop leidingen. Van 1 september 1961 af werd aan het part-time-onderwijs ook deelge nomen door leerlingen van Bijker's Aannemingsbedrijf te Vlissingen. Het to taal aantal leerlingen bedroeg op 1 ja nuari 1962 444. GOES. Het bestuur van het prot. chr. streekziekenhuis te Goes heeft tot administrateur benoemd de heer J. W. Hartman te Hendrik Ido Ambacht, hoofdboekhouder bij het ziekenhuis ,,Eudokia" te Rotterdam, zo vernemen wij. De heer Hartman zal omstreeks ju ni in dienst treden. In de beginperiode zal hij zich met name bezig moeten houden met de inrichting van het uit gebreide complex. Reeds eerder benoemde het bestuur dr. J. M. van Daal te Goes tot genees heer-directeur van het ziekenhuis. Dr. van Daal is thans hoofd van het T.B.C.- consultatiebureau in Goes. Omtrent de datum van zijn indiensttreding is nog niets bekend. Bovendien ligt het in de bedoeling, dat het algemeen bestuur en enkele ge nodigden vanmiddag de bouw van het nieuwe ziekenhuis in ogenschouw zullen nemen. Tevens zal een demonstratie met de communicatiemiddelen, die in het ziekenhuis gebruikt zullen worden, gegeven worden. VLISSINGEN. Gisternacht zijn de stuurman J. P. uit Delfzijl van het in Vlissingen gelegen schip „Neppij" en de veertigjarige Souburger A. N. aangehou den wegens respectievelijk diefstal en heling van een hoeveelheid graan. De stuurman verkocht het graan aan N., nadat hij het eergisteravond van zijn eigen schip had gehaald. De Souhurger is inmiddels we-sr op vrije voeten ge steld. THOLEN Op 30 april a.s. gaat de iholense Wandelunie voor de tweede maal een koninginnetocht" organise ren in samenwerking met de Thoolse Oranjevereniging. De afstanden zijn 10 en 15 km. De herinnering aan deze tocht zal bestaan uit een speciaal ontworpen medaille met lint. Per vereniging zal een groepsprijs beschikbaar worden ge- steld. Na afloop van de wandeltocht zal een défilé worden gehouden.

Zeeuwsch Dagblad | 1962 | | pagina 3