Raadsleden en schooljeugd bij tewaterlating Straks brieven bemanning van van Sinoutskerk naar schip SINT PHILIPSLAND WEER AAN DE TOP MEVROUW DE CASEMBROOT VERRICHTTE CEREMONIE Opbrengst Roode Kruis Bouw verpleeghuis in Goes werd aanbesteed 3Crió kraó door Zeeland r „Een lief plekje" Naam September opening nieuwe o.I.-school te Terneuzen Douche-aansluiting van Zoutelande's strand vernield Herv. vrouwen, Burgh hielden verkoopdag M. Oggel 25 jaar in dienst gemeente Axel Bungalows Filmavond Goese Drankweer Comité Landelijk congres oud-padvinders dit weekeinde in Zeeland Wet zonder recht Tankbataljon Spartacus Middelburgs mozaiek IEPEN A.R. en C.H. samen in Bergen op Zoom Tenten- en botenshow in Goes Opnieuw inzaai in Veerse Meer Oliebollenverkoop in Colijnsplaat Over verhuis-visites ZO ZACHT EN ZUIVER Alle goedkeuringen binnen Voor bijna twee miljoen gulden Terneuzenaar op straat overleden Raad Souburg bijeen Weekend Herv. jeugd in St. Annaland Nieuw parkeerterrein Woensdag 4 april 1962 ZEEUWSCH DAGBLAD KRIMPEN AAN DEN IJSSEL. „Ik doop u Sinoutskerk en moge God uw vaart behoeden en zegenen". Deze woorden gingen gistermiddag op de werf van C. van der Giessen en Zonen scheeps werven te Krimpen aan de IJssel vooraf aan de tewaterlating van het motorvrachtschip Sinoutskerk. Het was de echtgenote van de Commissaris der Koningin in Zeeland, mevr. S. C. de Casembroot- baronesse Van der Feltz, die ze uitsprak en de doopceremonie ver richtte. De tewaterlating had daarna een bijzonder vlot verloop en werd niet alleen gadegeslagen door scheepsbouwers en reders, maar ook door aantal inwoners van de gemeente 's-Heer Abtskerke en Sinoutskerke. Het sehip is bestemd voor de N.V. Verenigde Nederlandsche Scheepvaart maatschappij te Den Haag en wordt ge bouwd volgens ontwerp en onder toe zicht van het bouwbureau van de K.N.S.M. te Amsterdam. Na de tewaterlating vond in de kan tine van de werl een bijeenkomst plaats. Hierbij waren onder andere tegenwoor dig enige raadsleden van 's -Heer Abtskerke twee grieppatiënten kon den helaas de reis niet meemaken het personeel van de gemeente-secreta rie, de heer A. Schout, lid van Gedepu teerde Staten van Zeeland, een aantal scholieren uit 's-Heer Abtskerke en voorts tal van genodigden uit scheep vaartkringen. De directeur van de werf, de heer P. J. van der Giessen dankte mevr. De Casembroot voor het willen verrichten van de tewaterlating en bood haar als herinnering een prachtige broche aan. De directeur van de rederij, de heer H. Harinck verklaarde dat men goede In v. Steenbergenlaan TERNEUZEN. De bouw van de nieuwe openbare lagere school aan de Van Steenbergenlaan is nu zover gevor derd dat de voorzitter van de ouder- commissie, Ir. C. A. de Vlieger en de ontwerper, de heer C. Koelands, direc teur van de bouw- en woningtoezicht O.Z. Vlaanderen de school met gepaste trots kunnen laten zien. De heer Vlie ger vertelde ons gisteren dat de ope ning wel in de maand september a.s. zal zijn. Tot het nieuwe schooljaar zullen de leerlingen van de O.L. school en de openbare mulo nog in -het oude gebouw huizen. Daarna zullen het hoofd, de heer P. Ooke (met zijn personeel en de 150 kinderen hun intrek nemen in het nieuwe gebouw, dat mettertijd tot een van de fraaiste van Terneuzen zal beho ren. Het aan-tal leerlingen van de Mulo- school groeit bijzonder snel, zo deelde ir. De Vlieger mee. Daarom moet de la gere -school wel naar een ander gebouw uitzien. Dat de nieuwe school juist in de nabijheid van het Julianaziekenhuis en het Groene Kruis-gebouw wordt ge bouwd, is een gevolg van de wens in het nieuwe centrum te willen staan. Ontwerper Roelands heeft een ander type dan het gebruikelijke gewild. Een 'lage gang met aan beide zijden klaslo kalen: alle lokalen echter aan de meest gunstige zijde, met de mogelijkheid van zon en lucht. In de grote hal zal een mozaiek worden geplaatst. De kamer van het schoolhoofd zal ook dienst doen als dokterskamer, derhalve zijn er ook enkele kleedkamers ontworpen. Verder zullen een keuken, twee klaslokalen en een „gemeenschapszaal" op de begane grond te vinden zijn. Op de verdieping zijn vier 57 vierkante meter grote loka len geprojecteerd. Zonder te veel kos ten zal gemakkelijk kunnen worden uit gebreid. De grond waar het gymnastiek lokaal zal komen, moet nog bouwrijp worden gemaakt. Aannemer A. J. Goos- sen uit Walsoorden rekent er op in sep tember de school gereed te kunnen heb ben. Ook voor de vrouwen van de 's-Heer Abtskerkse raadsleden was de tewaterlating van de Sinouts kerk een groots gebeuren, niet in het minst echter voor de enige in Zeeuwse klederdracht aanwezige vrouw uit Sinoutskerke, mevrouw C. van Liere-Haringh. Haar man is. wethouder. ervaringen heeft met de in Krimpen ge- bouwde schepen. Hij betreurde het dat de Commissaris der Koningin in Zee- Koperen buizen gestolen ZOUTELANDE. Een groot gedeelte van de waterleiding op het strand bestemd voor aan sluiting op douches is vernield. Koperen buizen zijn tot in de grond afgekraakt en meege nomen. Voordat alles weer in goede staat zal zijn, moet de ge meente heel wat kosten maken. Dit werd meegedeeld op de ledenver gadering van de WV Zoutelande in de ,,Rode Leeuw". Vorig jaar werden niet alleen bovenvermelde douches geplaatst, maar ook 944 strand- en vier consump tietenten» Er werden kinderspelen geor ganiseerd o.a. door een biscuitfabriek. Hieraan namen 758 kinderen deel. Het jaar 1961 kan als zeer goed worden be schouwd. In Zoutelande verbleven in totaal 16.318 personen, respectievelijk 3381 in hotels, 613 in pensions, 6825 in gemeubileerde kamers, en 5499 in zo merhuisjes. Uit het buitenland kwamen 3768 personen, het totaal aantal over nachtingen bedroeg 226.346. In Biggeker- ke verbleven in hotels en pensions 668, in gemeubileerde kamers 1402 en op kampeerterreinen 6230 personen, totaal 8300. Er werden 78,425 overnachtingen ge registreerd. De aftredende bestuursle den van de WV, de heren L. Dinge- manse, L. D. Verschuur en F. H. L. van 't Westende werden herkozen. In plaats van de heer Melis Hzn. werd de heer J. van Sluijs gekozen. BURGH. Het was zaterdag voor de dames van de Ned. Herv. Vrouwenver eniging ..Arbeid Adelt" een bijzonder drukke dag, want zoals dit elk jaar de gewoonte is. werden op deze dag de keurig met de hand vervaardigde werk stukken aan de man gebracht. Teneinde echter nog wat groter financieel resul taat te bereiken, werden oliebollen ge bakken. Het werden niet minder dan 4000 oliebollen, die in de vele magen uit Haamstede en Burgh verdwenen. In de middag werden in de Koebel de werk stukjes verkocht waarvoor tamelijk veel belangstelling bestond. In de avond uren werd de verkoop van de overge bleven handwerkjes voortgezet, waar bij de hulp ingeroepen werd van het rad van avontuur. AXEL De heer M. Oggel heeft maandag herdacht dat hij 25 jaar gele den in dienst van de gemeente trad. Het jubileum van de heer Oggel, die thans hoofdcommies is, ging niet onge merkt voorbij. Het college van B. en W. en het administratief personeel van de gemeente kwamen bijeen in de con ferentiekamer. Namens de collega's sprak de heer J. Francke die hem een cadeau overhandigde. De burgemeester dankte de jubilaris voor zijn plichtsbe trachting en bood hem een bloemstuk aan. Vervolgens voerde de gemeente secretaris nog het woord. De heer Og gel is een geboren Axelaar. Hij werkte, voor hij in 1937 op de secretarie kwam, als volontair te Terneuzen en Zaamslag. land wegens ziekte verhinderd was de tewaterlating bij te wonen en verklaar de, waarom men de naam Sinoutskerk heeft gekozen. De rederij heeft name lijk een serie schepen in gebruik, waar van de naam eindigt op „kerk" en be gint met de letter s. Zoekend naar nieuwe namen kwam men op de atlas het gehucht Sinoutskerke, gemeente 's-Heer Abtskerke tegen. Het zevende schip van deze serie zal nu deze naam dragen en het ligt in de bedoeling dat er een blijvende band tussen de beman ning van het schip en de bevolking van Sinoutskerke zal blijven, want de scho lieren uit de gemeente 's-Heer Abtsker ke zullen met de bemanning gaan cor responderen. Men hoopt het schip in september in de vaart te kunnen ne men. De heer Harinck deelde nog mede, dat Sinoutskerke reeds in de veertiende eeuw bestond. Mevr. De Casembroot hield een gezel lig speechje, waarin ze vertelde wel eens eerder een kind ten doop te heb ben gehouden, maar nog nooit een schip. Zij greep de gelegenheid aan pro paganda voor Zeeland te maken, door te wijzen op de mogelijkheden voor re creatie met kleine schepen, die zich nu reeds en straks in nog grotere mate in Zeeland zullen voordoen. Maar, zei mevr. De Casembroot, het zijn de koopvaarders, die Nederland hebben grootgemaakt. Over Sinoutsker ke zei mevr. De Casembroot: Het is een oude heerlijkheid en een „lief plek- kie". Velen van u hebben er misschien nog nooit eerder van gehoord, maar wellicht komt u over een aantal jaren nog eens in deze plaats om een oud boerenhuisje te kopen, dat u dan laat verbouwen tot een bungalow.... GOES. Op vrijdag 6 april a.s. or ganiseert het Goese Drankweer Comité in de Prins van Oranje een filmavond waar de boeiende film „Om het leven van een kind" zal worden vertoond. Op zoek naar het juiste bloed voor enkele bloedtransfusies vechten doktoren en politie verbeten om het leven van de vijf jaar oude Penny Bishop. In het voorprogramma wordt o.a. gedraaid: „Op uw gezondheid", een documentaire van de Wereldgezondheidsorganisatie, over het alcoholprobleem. 's Middags om half vijf is er een voorstelling voor de schooljeugd in de zelfde zaal. Vertoond wordt: „Oom Erik en zijn detectives". Mevrouw S. C. de Casembroot- Baronesse Van der Feltz zorgde, ondanks regen en wind, op char mante wijze voor de tewaterlating van de Sinoutskerk. MIDDELBURG. Een honderd oud padvinders uit alle delen van ons land komen zaterdag naar Zeeland. In Zou telande houdt namelijk de O.P.V. (Broe derschap van oud-padvinders en oud- padvindsters) een landelijke ledenver gadering en koppelt daaraan een lande lijk weekeinde. Het programma daar van luidt als volgt: zaterdagmiddag kwart voor vier ontvangst op het Mid delburgse stadhuis door de Kring Mid- delburg van de O.P.V. Om vier uur worden de oud-verkenners- en -kabouters officieel door B. en W. van Middelburg ontvangen, waarna een bezichtiging van het stadhuis volgt. Om half vijf vertrekt men naar ho tel „De Distel" in Zoutelande, waar men de maaltijd nuttigt en oude ken nismakingen hernieuwt. Van acht uur 's avonds tot half elf volgt een lande lijke ledenvergadering, waarvan de agenda o.m. behandeling van het jaar verslag en bestuursverkiezingen ver meldt. Op 8 april houdt de heer J. de Regt, medewerker van de provinciale VVV, van half tien 's morgens tot twaalf uur een causerie over het toerisme en de Deltawerken. De heer De Regt is zelf oud-padvinder. Daarna volgt een bezoek aan Veere en de Deltawerken. Om twee uur wordt de tocht naar Vlissingen on dernomen, waarna een boottocht naar Breskens volgt. Om vier uur wordt de samenkomst van de O.P.V. op de ri vier De Schelde gesloten. De conferen tie zal worden bijgewoond door de dis trictscommissaris voor de padvinderij in Zeeland, de heer E. Kuiper. Vlissingen, Luxor, 18 jaar De film Wet zonder recht toont het leven in een van de grote ge vangenissen in de Ver. Staten: Westgate Prison. Burt Lancaster heeft de rol van een gangster die terwille van een liefde een roof overval heeft gepleegd. Met nog enkele andere figuren geeft hij de toon aan in de gemeenschap van maatschappelijk ontspoorden van de gevangenis. Het hoogte punt van de film is het oproer van de gevangenen. Middelburg, Electro, 14 jaar In Electro, Middelburg draait een knullige Amerikaanse oorlogsfilm „Tankbataljon" genaamd waarbij de in houd neer komt op soldaatje spelen in een getruckeerde omgeving. De film houdt zich met alles bezig behalve met de werkelijke gruwelen van de oorlog, Niet aanbevolen. Middelburg, City, Goes Grand, Vlissingen Alhambra De film Spartacus, die wij reeds eer der hebben besproken, is geprolongeerd. MIDDELBURG In een avond van de vereniging van gemeenteambtenaren Middelburg in de concertzaal werd de door de heer C. Dees vervaardigde ge luidsfilm „Middelburgs Mozaïek" ver toond. De rolprent liet op vlotte wijze de belangrijkste gebeurtenissen in 1961 in de Zeeuwse hoofdstad de revue pas seren. De avond werd voorts gevuld met een optreden van het poppen-theater van de heer Popma, de Zeeuwsche Uylen- spieghel. Coöp. Boerenleenbank BORSSELE. De algemene vergade ring van de Coöp. Boerenleenbank „Borssele" stond onder leiding van de voorzitter van het bestuur, de heer P. Dekker. Bij de behandeling van de rekening en balans over 1961 bleek dat het reke ningtotaal bedroeg 6.158.978,05 en het balanstotaal ƒ2.296.172,63. De winst over 1961 bedroeg 3.818,01, deze winst zal bij het reservefonds worden geschre ven. De Balans Spaarbank 1961 gaf een balanstotaal te zien van 1.887.650,25. Bij de Bestuursverkiezing werd her kozen de heer A. I. van Overbeeke. In de Raad van Toezicht werd gekozen de heer D. Geschiere Dz. Deze kwam in de plaats van de heer P. J, Dominicus die wegens de vastgestelde leeftijd niet meer herkiesbaar was. De heer G. van Liere werd herkozen als plaatsvervan gend bestuurslid. Vele maanden geleden kwam een houtkoper i oor zaken in het Zuidbevelandse Sinoutskerke. Op de begraafplaats van het ge hucht zag hij een aantal prach tige iepen staan. Hij voelde er voor deze bomen te kopen en ging informeren bij het gemeen tebestuur van 's-Heer Abtskerke. De man vertelde dat de. bomen gebruikt zouden worden voor de scheepsbouw en misschien nog wel gedeeltelijk voor de bouw van het motorvrachtschip Si noutskerk. Het gevolg van dit bezoek uias dat er contact ontstond tussen de scheepsbouwers, de rederij en het gemeentebestuur van 's-Heer Abtskerke en gisteren waren on geveer zeventig scholieren met twee autobussen naar Krimpen aan den IJssel gekomen om, op uitnodiging jan scheepsbouwer en reder de tewaterlating bij te wonen. Voorts waren meegeko men de bijna voltallige raad op twee grieppatiënten na uiteraard burgemeester J. D. Jansen en ook het personeel van de secretarie. BERGEN OP ZOOM. Bij de ko mende gemeenteraadsverkiezingen zul len de AR en de CHU eensgezind sa menwerken, zo vernemen wij. Besloten werd om met een Prot. Christelijke lijst uit te komen. Deze lijst ziet er als volgt uit: 1. J. van Leeuwen (zittend raadslid), 2. D. Westerhof, 3. G. H. Coenraads, 4. W. J. Westveer, 5. C. Lod ders, 6. M. Timmerman, 7. J. W. van Soelen, 8. A. Caljouw, 9. P. Staal, 10. J. C. de Wit. De oneven nummers wor den bezet door personen van de CHU, terwijl de even nummers vertegenwoor digd worden door AR. leden. De Prot. Ohr. groepering, die in Bergen op Zoom ver in de minderheid is, bezet thans een raadzetel. De verwachting is gewet tigd, dat deze zetel kan worden behou den. Van onze adverteerders GOES. Roovers Sport te Middel burg organiseert tot en met zaterdag 7 april a.s. een tenten- en botenshow in het Schuttershof te Goes. Er is een uit gebreide collectie samengebracht. Voor de liefhebbers van de watersport en van het kamperen is er te kust en te keur. De show is elke dag geopend van des morgens negen tot des avonds tien uur. De NCVB in St. Maartensdijk hield een maandelijkse vergadering onder lei ding van mevr. Lindhout-Van der Werf. Spreekster was mevr. Eberlé-Gottlieb uit Rotterdam wier onderwerp was „Is het Joodse volk nog Gods uitverkoren volk?" Oudermiddag Schoondijkse Iandbouwhuishoudschool SCHOONDIJKE. In de Landbouw- huishoudschool Prinses Marijke te Schoondijke werd een middag gehouden voor de ouders van de meisjes die de primaire opleiding aan deze school vol gen. In haar openingswoord vertelde de directrice, mej. S. Zandijk, dat het de bedoeling van deze middag was om de ouders door middel van voorlichting meer op de hoogte te stellen welke mo gelijkheden er zijn voor de meisjes die de opleiding hebben gevolgd, Door de leraar A.V.O., de heer De Haan, wer den enkele onderwijsfilmpjes vertoond zoals deze bij het onderwijs worden ge bruikt. Als plaatsvervanger voor de di recteur van de Rijkskweekschool, de heer Hage, die wegens ziekte verhin derd was sprak nu ds. J. Eijgendaal van Zuidzande over kinderen in de pu berteitsjaren. KAMPERLAND. In het Veerse Meer in de buurt van de Onrunstpolder is men thans druk bezig met in het in zaaien van gerst, koolzaad, klaverzaad en graszaad. Het vorige najaar was on geveer 185 ha. rogge ingezaaid, maar met het verstuiven van het zand is de rogge vrijwel geheel verloren gegaan. Slechts een kleine gedeelte van circa 5 hectare bleef „in tact". Men heeft nu het ingezaaide gedeeltelijk met een stro- laag afgedekt. Door middel van een schijfegge probeert men het stro vast te leggen om zodoende de zandverstui ving tegen te gaan. Het werk wordt uitgevoerd in samenwerking met de Ned. Heide Mij. COLIJNSPLAAT. Het harmoniege zelschap „Wilhelmina" heeft een oliebol lenactie gehouden, waarvan de op brengst bestemd was voor nieuwe in strumenten en voor de te vormen drum band. Des middags werd bij de ver koop van de oliebollen door het gezel schap een muzikale rondgang door het dorp gemaakt. De verkoop van oliebol len werd een groot succes, ruim 4000 stuks werden aan de man gebracht en de opbrengst bedroeg 489 gulden. (Ingezonden mededeling) y0/gk OVER DE GOEDE TOON EN GLADSTONE Vaarschema Henry Dunant WEMELDINGE Uit het vaarsche ma voor het komende seizoen van het Rode-Kruishospitaalschip „J. Henry Du nant" blijkt, dat de kring Zeeland op stap gaat van 24 tot en met 29 septem ber: Wemeldinge, Moerdijk (afd. Hoge- en Lage-Zwaluwe), Tiel, Boxmeer, Wijk en Aalburg. 5> U bent verhuisd. En daar zit U dan, tussen totaal vreemde _V J.'ï mensen. Wat te doen? De buren negeren en wachten tot er eens iets van een kennismaking Oji zal komen? Of wachten tot zij 1 U eens op de thee vragen? Niets hoor! Aan U om de kennismaking tot stand te brengen! Vroeger ging dat heel officieel. Nu gaat dat eenvou- Ldiger. De eerste gelegenheid waarbij U Uw naaste huren tegenkomt stelt U zich gewoon even voor en vraagt U ze op de thee of de koffie. En weet U wat Uw eerste bezoekers beslist» zullen waarderen? Als U Gladstone sigaretten presen teert. Want Gladstone is - met» of zonder filter - de sigaret die iedereen voldoening schenkt! SINT PHILIPSLAND. De landelijke opbrengst van de Inzamelingscampagne- 1961 van het Nederlandsche Roode Kruis was 1.687.056. Dat is ruim f 139.000 hoger dan de totale bruto-opbrengst in 1960, waarin voor het eerst de anderhalf miljoen gulden werd overschreden. In totaal hebben verleden 442 kringen aan de campagne deelgenomen. Landelijk werd de eerste plaats weer ingenomen door de kring Zeeland met 88,3 pet, van het streefbedrag. Deze kring kwam voor de negende maal (achtste achtereenvol gende keer) bovenaan de ranglijst van de elf kringen, terwijl in Zeeland de af- De bouw van een voor langdurige GOES. verpleeghuis chronische zieken te Goes werd gisteren aanbesteed. Dit tehuis zal worden gebouwd in opdracht van de stichting rust- en ver pleeghuizen „midden-Zeeland' Het omvangrijke project werd gegund aan de laagste inschrij ver van de onderhandse aanbe steding, de firma Christiaansen te Vlissingen voor de som van 1.787.000 gulden. Alle benodigde goedkeuringen zijn binnen en het ligt in de bedoeling, dat begin mei met de voorbereidende werk zaamheden van de bouw een aan vang wordt gemaakt. In ons blad van woensdag 20 decem ber 1961 schreven wij een uitvoerig ver haal over dit verpleeghuis voor lang- durige chronische zieken. Het complex zal verrijzen op de hoek Valckeslotlaan- Louise de Colignylaan, vlak bij het in aanbouw zijnde nieuwe christelijk streek ziekenhuis. Architect ir. P. J. 't Hooft te Goes maakte het ontwerp voor dit gigantische project. Het gebouw zal bestaan uit drie vleugels, waarvan de grootste ge vormd wordt door het beddenhuis met een capaciteit van 141 bedden. Dit bed denhuis bestaat uit drie woonlagen. Daarnaast is een vleugel gecreëerd, waarin de behandelafdelingen en de ka mers voor het personeel zijn aange bracht. Deze vleugel bestaat uit zeven woonlagen. In de derde vleugel is de afdeling psychische therapie, met een oefenzaal, oefenkeuken, massageboxen, rustka mers en loopsc'hool te vinden. De bouw en inrichtingskosten worden begroot op circa vier miljoen gulden. De bouw al leen zal bijna twee miljoen gulden ver gen. De uitslag van de aanbesteding ziet er als volgt uit: fa. Christiaansen, Vlissingen, 1.787.000, D. v. d. Poel, Oudelande, 1.857.000, Bataafse Aan nemingsmij, Den Haag, 1.893.000 en Kortewegs Bouwmij te Breda 2.023.000. Direct na de aanbesteding werd het werk gegund aan de laagste inschrijver. TERNEUZEN. De 70-jarige A, S. uit Terneuzen is gistermorgen plotseling op straat overleden. Hij werd onwel en kreeg een hartaanval. De overledene werd naar het Julianaziekenhuis overge-lma voortgezette vakstudie kleuterpe- bracht. 1 dagogiek. Aan het pedagogisch seminarium aan de VU te Amsterdam slaagde mej. J. Gabrielse, leidster aan de Ohr. kleu terschool te Westkapelle, voor het diplo- Door de raad der gemeente 's-Heer Arendskerke is benoemd tot lid van de plaatselijke Instelling voor Maatschap pelijke Zorg de heer A. Janse, fruitkwe ker te Lewedorp. Benoemd met ingang van 1 mei aan de Chr. Kleuterschool te Zoutelande mej. J. M. Fioole, thans werkzaam te Bergen op Zoom. Onder zeer grote belangstelling heeft het tamboer en pijperkorps Jonge Kracht te Blezelinge haar jaarvergade ring gehouden. Na het openingswoord van voorzitter H. v. d. Velde werden o.l.v. de heer M. Nieuwenhuyze enkele muziekwerken uitgevoerd. Verder wer den enkele schetsjes gespeeld. Na de pauze werd op zeer verdienstelijke wij' ze opgevoerd het blijspel „Stoepkind". In de maand maart werd op het kantoor Kapelle van de rijkspostspaar bank ingelegd 13.114,84 en terugbe taald 15.364,03. Er werden 3 nieuwe boekjes uitgegeven. 0 Burgemeester J. C. Everaars van Groede, heeft de nieuwe winkel van het elektrotechnisch bureau Schippers en Nauta te Groede officieel heropend. Na dat de wethouders van Groede en de vele andere genodigden zich in het ge heel vernieuwde en gemoderniseerde winkelpand hadden verzameld, zei bur gemeester Everaars zeer verheugd te zijn, dat de middenstand van Groede er een dergelijk mooi en fraai winkelpand heeft bijgekregen. Namens de firma sprak de heer J. Paridaen uit Oostburg een woord van dank tot het gemeente bestuur en de uitvoerders van dit werk. Onder voorzitterschap van de heer J. A. Dorst hield de oudercommissie van de openbare lagere school te Drei- schor haar jaarlijkse ouderavond, waar voor grote belangstelling bestond. In het afgelopen jaar deden twee nieuwe leerkrachten hun intrede te weten de heren R. S. Boender uit Amsterdam en M. v. d. Maas uit Alphen aan den Rijn. Het schoolhoofd, de heer R. S. Boender, vertoonde een aantal fraaie kleurendia's terwijl dokter J. L. Braber een filmvoorstelling gaf van het vorige oranjefeest, terwijl ook nog enige ande re films vertoond werden. De nieuwe oudercommissie ziet er voor dit jaar als volgt uit. M. J. van Gastel, D, A. van Donge, J. P. Nelisse. G. Rooze- mond, C. J. van Dongen en de dames M. Braber-Vos en P. Vermaas-Locker. De periodiek aftredende leden, te we ten Mevr. L. van Schelven-Van Iwaar- den, J. A. Dorst en A. P. de Vrieze wa ren niet herkiesbaar. In het Ned. Herv. Verenigingsge bouw 't Vrije te Zierlkzee zal op vrijdag 7 april door de Cefa-filmdienst de film „De indringer" vertoond worden. Aan vang acht uur. Een aantal scholieren te 's-Heer Arendskerke haalden met een busjes- aktie t.b.v. HEMAVA 20,30 op in maart. In de Nederlands Hervormde Kerk te 's-Heer Arendskerke werd een collek- te gehouden, waarvan de opbrengst ten goede kwam aan het plaatselijke jeugd- gebouw 't Trefpunt. De opbrengst be droeg 96,19. SOUBURG. De gemeenteraad van Souburg komt vrijdag 6 april bijeen. Enkele belangrijke punten die behan deld worden zijn: benoeming van de heer F. J. Burger, hoofdcommies ter secretarie, tot waarnemend-gemeente- seeretaris; benoeming van een schatter van dranklokaliteiten; verlenen van me dewerking voor verbetering van de nood- school Oranjeplein 47 aan de Vereniging voor Christelijk Volksonderwijs; huur van grond in plan-Nagelenburg van de Kerkvoogdij der Ned. Herv. gemeente; verlenen van een bouwvoorschot aan de Christelijke Woningstichting Walcheren voor herstel van de bovenverdiepingen van de 52 woningen aan de Van Turn houtstraat en omgeving; voorstel afwij zend te beschikken op het verzoek van de NV PZEM om een bovengrondse hoogspanningslijn in Souburg te mogen bouwen. deling Sint Philipsland landelijk opnieuw de eerste plaats innam met 487,2 pet. van het streefbedrag. Hiermee heeft de ze afdeling, onder welke ook Anna Jaco- ba Polder ressorteert, voor de achtste maal achtereen in de kring en ook lan delijk de hoogste plaats behaald. De af deling Sint Philipsland zamelde 2.631 (in 1960 2.743) in of 122,9 cent per in woner. Provinciegewijs kwam Overijsel op de tweede en Zuid-Holland op de derde plaats, met respectievelijk 74,6 pet. en 70,7 pet. van het streefbedrag op basis van één gulden per gezin. Van de afdelingen kwam Elten (Gel derland) op de tweede plaats met 429,4 pet van het plaatselijk streefbedrag; Schiermonnikoog in Friesland op de der de plaats met 245,8 pet. De vierde plaats werd ingenomen door Ooltgensplaat op Goeree-Overflakkee met 219,6 pet. De ze afdeling staat reeds voor de negende achtereenvolgende keer bovenaan de ranglijst van Zuid-Holland. In de „grote-stedenwedstrijd" werd de afdeling Den Haag voor de dertiende achtereenvolgende maal met 100 pet. van het streefbedrag eerste. Behalve Den Haag behoren, zoals bekend, tot de ze grote steden Amsterdam en Rotter dam. In de Residentie werd een bedrag ingezameld gelijk aan het streefbedrag, namelijk 149.359; in 1960 was de op brengst 147.046. De hoofdstad bracht 164.491 bijeen (in 1960 107.799), ter wijl in de Maasstad een bedrag van 90.760 werd ingezameld (in 1960 81.566). ST. ANNALAND. De jeugd, en met name ook de Hervormd Gerefor meerde jongeren hebben tegenwoordig veel te maken met allerlei problemen, zowel op maatschappelijk, als op ker kelijk gebied. De Hervormde Gemeen te van Sint-Annaland zal het aanstaan de weekeinde in het teken van de jeugd staan. Er wordt daar namelijk op za terdag 7 en zondag 8 april een jeugd- weekeinde gehouden, waarvan de leiding zal berusten bij de consulent van de Her vormde gemeente, ds. Lt. G. Zwanen burg, Nederlands Hervormd predikant uit Stavenisse, terwijl ook de jeugdpre- dikant van de Hervormd Gereformeer de jeugdbonden, ds. A. J. Jorissen aan wezig zal zijn. Naar wij vernemen heb ben zich voor dit weekeinde een kleine honderd jongeren opgegeven, die alle bij particulieren zullen worden onderge bracht. Zondagsmorgens hoopt om 10 uur in de Dienst des Woords voor te gaan de consulent, ds. Lt. G, Zwanen burg uit Stavenisse, waarna des middags om half drie de jeugdpredikant, ds. A. J. Jorissen uit Utrecht zal voorgaan. De avonddienst kom te vervallen. In de plaats daarvan is er in liet Hervormd Verenigingsgebouw een jeugdsamen- komst, waar een nabeschouwing over de gehouden preek zal gehouden wor den, en waar men met zijn diverse vra gen en problemen terecht kan. Zaterdag is er na aankomst een ontmoetingssa menkomst in genoemd gebouw, waar velen verwacht worden. Botsingen op kruispunt Emmalaan in Terneuzen TERNEUZEN. Binnen twee uur tijd hebben gisteren wee aanrijdingen plaats gevonden op het kruispunt Em- malaan-Van Steenbergenlaan. Om streeks half drie stak een personenauto, bestuurd door J. de K. uit Vogelwaar de, vanuit de Tuinstraat via de Emma laan over naar het Java. Op dat ogen blik naderde een bestelauto, bestuurd door de heer J. G. uit Hontenisse, op de van Steenbergenlaan. Bij de botsing die volgde werden beide auto's zwaar beschadigd. Om kwart over vier ver leende de bromfietser J. A. V. uit Ka pelle geen voorrang aan een personen auto bestuurd door L. de R. uit Sluis. Bij een aanrijding werd de bromfiets beschadigd. ZIERIKZEE De parkeerruimte bij het Rode-Kruisziekenhuis te Zierikzee is reeds van de opening van het gebou wencomplex af onvoldoende gebleken. Namens het bestuur van de Stichting Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis is het aannemersbedrijf D. Rentier uit Noord- gouwe onlangs begonnen met het aan leggen van twee nieuwe parkeerterrei nen. Verwacht mag worden dat het ver keersprobleem bij het ziekenhuis bin nenkort tot het verleden zal behoren. Vlissingse Nutsspaarbank VLISSINGEN Het totale tegoed bij de Vlissingse Nutsspaarbank bedroeg- eind maart 23.047.325,62 tegen begin maart 22.780.003,62. Ingelegd werd een bedrag van 1.331.923,54 en terug betaald 1.064.601,54. Het aantal reke ningen was eind maart 27236, dat bij het schoolsparen 4971. In omloop waren ein'd maart 3944 spaarbusjes.

Zeeuwsch Dagblad | 1962 | | pagina 3