C&A Apostolaat belangrijk, maar waak voor het chr. karakter HRI5 36-«4 VIM met bleekmiddel - sneller schoon DE 4 EXTRA VOORDELEN VAN DE WEEK* Hereniging met Hervormden nog een Geref. kerk erbij? door Zeeland Zeeuwse renners kunnen weer op voorplan komen straalt je tege: CKB •voorzitter op jaarvergadering: NATUURLIJK. BABY- KLEUTER- EN KINDERKLEDING KOOPT MEN BIJ C&A Judo deed intree op Noord-Beveland APPELTJE AFRIKAANSE E.E.G. OP KOMST Oude nylonkousen hebben ivaarde Optreden radio- en tv- artiesten in Axel Theologische examens op „Vrederust" Late bloei van fruitbomen Viering Koninginne dag in Waarde Rentmeester en De Roo staken goed van wal Burgh-twaalftallen goed van start MAKKIKKKKIITEV VÏS.SFRIIBERIOïfKN Ellewoutsdijk richtte sportvereniging op Visserij dagen Bresketis iverd een stichting Fraudes in Russische vleesindustrieën Advocaat-generaal geïnstalleerd Teleurstelling bij markthandel Maand voorwaardelij k voor huisvredebreuk Dinsdag 3 april 1962 ZEEUWSCH DAGBLAD Bag. 4 •♦et eieEKMtWf* (Van onze verslaggever) „Ongetwijfeld wil de Chr. Korfbalbond in deze tijd, waarin het isolement niet meer die waarde heeft als voorheen, staan. We willen begrip opbrengen voor de taak van de christen in deze wereld, we willen voldoen aan Christus' testament en Zijn getuigen zyn, maar we willen by dit alles toch een open oog hebben voor de sfeer, waarin wy onze sport beoefenen. De twaalftallen komen op de velden om te spelen. Uit de sfeer waarin wy spelen moet iets van ons christenzin tot uitdrukking komen, want wy moeten buiten staanders met ons spelen kunnen laten zien dat het by ons „anders toegaat". Deze woorden sprak zaterdagmiddag voorzitter J. Kuil man op de jaarlijkse algemene vergadering van de CKB in Utrecht. ,.Het is een ernstige zaak te moeten melden dat de strafcommissie veel werk heett moeten verzetten in het af gelopen hondsjaar. Het is jammer dat onze spelers er dikwijls niet in slagen een eigen patroon te weven, waarin naast stijlvolle versiering een opvallen de plaats is uitgespaard voor het kruis. Men moest nu toch eindelijk eens in zien dat men door in wedstrijden laak bare handelingen te presteren, een bluts slaat in het blazoen van de chr. sport- beweging". Uitvoerig ging de heer Kuilman in op het probleem of de club ook mag wor den opengesteld voor „niet christelijke leden". Moeten deze buitenstaanders", die zich tot een CKB-club voelen aan getrokken worden afgestoten? Het is natuurlijk erg gemakkelijk tegen zo iemand neen te zeggen. Heel gemakke lijk is hem als lid te weigeren met het motief: Wij zijn een chr. club. Maar moeten wij niet blij zijn als we de kans krijgen een ander ons Christendom voor te leven? Zeker, dan zullen wij ons nog meer dan tevoren bewust worden van ons getuigen, welke in ons leven is ge legen"; 'De OKB-voorzitter beweerde aller- mint dat men er met deze stelling te poneren is. ,,Hoe verheugd we kunnen zijn met de geboden kansen, altijd zal het bestuur van de vereniging er voor moeten waken dat het christelijk ka rakter van de club bewaard blijft. Men moet deze mensen beslist niet klakke loos opnemen. Men vare een duidelijke koers en niet zonder vlag. Een vereni gingsbestuur dat de kans krijgt het apos tolaat te beoefenen spreke te voren met hen, die hoewel ze zich niet christe lijk willen noemen toch christelijk ge organiseerd willen zijn. Ook voor deze lieden heeft het lidmaatschap zijn bij zondere consequenties en dat moet hen duidelijk worden gezegd". Verklaring Naar aanleiding van het conflict in de christeliike sportbeweging legde voorzitter Kuilman aan het begin van de vergadering een verklaring af. Een stemmig was het bestuur van mening dat de heer C. van Oosterom op 17 maart met acht van de twaalf stemmen on legale wijze tot voorzitter van de NCSU is verkozen. Aan pogingen als nog- een andere voorzitter te krijgen wenst de CKB geen medewerking te verlenen. Baar de besprekingen tussen NOSU enerzijds en het CNS anderzijds no<r steeds bezig zijn verklaarde de heer Kuilman niet op vragen van de verga dering te kunnen ingaan. Belangrijk jaar Bondssecretaris C. Th. Bosselaar con stateert in zijn jaarverslag dat de chr. S o tbewgging in 1961 een belangrijk Jaar heeft doorgemaakt. „Er was op- n.euw groei en ook ditmaal was dat groei in ..tal en last". Deze twee hiel den evenwel niet in alle opzichten ver band met.elkaar. De problematiek lag voor een groot deel zelfs n-iet in het bwantitaieve, maar veeleer in het principiële vlak, in het bijzonder wan neer het ging over de richting in welke de sportorganisaties, zowel individueel als collectief, dienen te gaan". ..Er liggen aldus de heer Bosse laar in dit verband geladen uitspra ken voor ons, waarin onder meer wordt gesteld dat er in de toekomst nog slechts kerkelijke jeugd zal zijn, indien de cnrlstelijke sportbeweging deze tijdig opvangt. Met zo'n uitspraak behoeft men het natuurlijk niet volstrekt eens te zijn en er is dan ook nog al stevige kritiek op geleverd, maar juist omdat zij van toonaangevende zijde kwam, kunnen wij haar per se met voor ken nisgeving aannemen en vervolgens over gaan tot de orde van de dag. De tijd van bezinning op en in het bijzonder ook van de verbreiding van de grondslagen en doelstellingen onzer arbeid is voorlo pig nog niet ten einde". Kadervorming In 1961 werd de CKB 5 gediplomeer de spelleiders rijker na beëindiging van ae twee-jarige cursus te Ede. Voorlopig is daarmee een einde gekomen aan de serie „grote cursussen". In de plaats daarvan is Inmiddels een leiderscursus van kleinere omvang in Amsterdam be gonnen en mogelijk zullen In Den Haag en later elders In Drente gelijke lessen worden gegeven. De algemqne herzie ning van de kadervorming, in het vori ge jaarverslag reeds aangeduid kon in 1961 nog niet worden voltooid. Ingezonden mededeling) No-lron structuur dress-shirt, De opleiding van scheidsrechters was ln 1961 weer het best geslaagde deel van het vormingswerk. Voorts mogen niet ongenoemd blijven het kaderweek end in Driebergen, dat goed bezet was en uitstekend slaagde, en de kaderbe sprekingen van het bondsbestuur met de afdelingsfunktionarissen. Buiten de reeds genoemde belangrij ke zaken werd door het bondsbestuur veel tijd besteed aan interne organisa tie, de stichtingen NCSU en CNS. publi citeit, propagandazaiken (voornamelijk in Gelderland en Drente), afwerking van de herziening van het strafrecht, wijziging bezetting bondsbureau, inge- bruikneming van het nieuwe kantoor aan de Beukelsweg, invoering spelers- kaarten, medische sportkeuring en het orgaan „Lichaamsoefening". Groei De groei was het vorig jaar belang rijk. De oprichting van de afdeling Drente was natuurlijk hoofdoorzaak, maar Zuid Holland-Noord en Gelder land, elk met vier nieuwe verenigingen en resp. 268 en 199 nieuwe leden, lever den een opvallende bijdrage. De toene ming van 16 verenigingen was het sal do van 22 aanmeldingen en 6 opheffin gen. Tot de nieuwe clubs behoren DOS Naaldwijk, ONDO 's-Gravenzaivde, VAL- TO_ De Lier, Delta Helievoetsluis en Weidevogels Bieiswijk. um t/m 13 jaar 3.50-6.50 100% Jttifinïa Zwembroekje. Fantasie band. Vele kleuren. 4 t/m 13 jaar 2.95-4.95 100% katoenen kleuter pakje. Vele kleur- lombinaties. 1 t/m 6 jaar 3.50-5.95 Zware poplin anorak. Cap. en ^voorpand dubbel. t/m 13 jaar 9.75-15.75 DOMBURG. Op een in de jeugdher berg gehouden weekend van de Gerefor meerde jeugdverenigingen uit Goes en Breda, heeft drs. J. Vlaardingerbroek uit Grijpskerke zich zeer sceptisch ge toond ten aanzien van resultaten van herenlgingsgesprekken tussen Hervorm den en Gereformeerden. Drs. Vlaardingerbroek bleek niet en thousiast te zijn over het optreden van „de achttien" een gfoep Hervormde en Gereformeerde predikanten, die over de kerkelijke gescheidenheid een boekje hebben uitgegeven en binnenkort een ■bijeenkomst willen houden. De Grijps- kertkse predikant sprak de vrees uit dat als „de achttien" hun actie voort zetten het resultaat eerder kerkeseheu- ring in de Gereformeerde kerken dan hereniging van de Ned. Hervormde en Gereformeerde kerk zal zijn. Dan wordt juist het tegenovergestelde bereikt, van wat wordt beoogt, zei drs. Vlaardinger broek. Hij zei niet te geloven dat de Her vormden zullen afstappen van de huidi ge vorm van belijden en vreesde dat de toenadering vrijwel uitsluitend van de kant der Gereformeerden moet komen. Drs. Vlaardingerbroek merkte nog op, dat het Gereformeerde kerkvolk zich bij de geopende bijbel, meer met deze aangelegenheid inlaten. Men moet niet ,,de kopstukken" in de Geref. kerken de theologen alleen laten denken. De theologen ontwikkelen veel activi teiten, maar waar blijven de „gewone kerkleden"? Drs. Vlaardingerbroek sprak op deze bijeenkomst van de jeugd ook nog over de Wereldraad van kerken. De jeugd stelde tal van vragen, waar- t bleek dat niet iedereen het met de Grijpskerkse dominee eens was en ve len zien serieus met de verhouding Her- Het 10 x 10 aktiecomité in Lewe- dorp heeft voor de Anti Hongercampa'g- ne 902.bijeengekregen. De Chr. gymnastiekvereniging „Voor waarts" te Axel geeft op vrijdag 6 april in Het Centrum haar jaarlijkse uitvoering. De M-brigadiers hebben gra tis toegang. Mej. J. Borg te Vlissingen is be noemd tot onderwijzeres aan de Chr. Kleuterschool te Westkapelle. vormden-Gereformeerden hadden bezig gehouden. Zaterdagavond voerden de jongelui een geanimeerd programma uit. KORTGENE. De judo-sport heeft gisteravond zijn intree gedaan op Noord-Beveland. Onder grote belang stelling gaf Felix Janssens, vierde dan in de judo-wereld, demonstraties van zijn kunnen met een groep van zijn school in de Stads wijnkelder te Kortge- ne. De demonstraties waren bijzonder ge slaagd, niet in de laatste plaats doordat Felix Janssens ook iets van jiu-jitsu liet zien. De avond werd geopend door de waarnemend voorzitter van de judo vereniging Noord-Beveland, de heer P. Kallewaard uit Kortgene. Ook burge meester A. A. Schuit voerde het woord. Volgende week maandag zullen de eerste lessen worden gegeven. Expositie Ellewoiitsdijk ELLEWOUTSDIJK. In het lokaal van de lagere schooi werd zaterdag een expositie gehouden van schilderwerken van de heer H." Poot te Tilburg waar zeer grote belangstelling voor bestond. De verscheidenheid van zijn kunstwer ken viel direct op. Bijzonder in de smaak vielen de kleurige „Bloemstuk- jes" en het „Oostenrijks huisje", maar ook het jonge poesje, dat speels naar een vlindertje keek, ontroerde velen. Het plan bestaat om in de herfst nogmaals een expositie te houden. VLISSINGEN. Om zijn vrouw in de gelegenheid te stel len haar huishoudelijke plichten waar te nemen nam een Vlis- singse groenteman zijn zoon en opvolger mee in de auto, de wijk in. Om zijn kleertjes te bescher men trok ma de kleuter een blauwe overall aan en aldus uit gedost trok hij er met pa op uit om de klanten te bedienen. Zo tegen twaalven 's middags, pa had juist weer op een bel ge drukt en was bezig zijn voorra den op te sommen, stond het broekemannetje achter hem en wachtte geduldig tot zijn vader klaar was met het noteren van de bestelling. Het duurde hem toch kennelijk te lang want plot seling klonk zijn ijle stemmetje: „Pa, mag ik een appeltje pak ken, een Golden Delicious?" Tja, men is vakman of men is het niet. CAIRO (A.P.) Zes Afrikaanse landen, Mali, Marokko, Guinee, Gha na, Algerije en Egypte, hebben be sloten een gemeenschappelijke markt op te richten. Binnen vijf jaar moe ten alle handelsbarrières verdwenen zijn. De overeenkomst, voorbereid door een economische commissie, moet nog goedgekeurd worden door de regeringen van de deelnemende landen. Ook andere Afrikaanse landen kun nen zich bij de gemeenschap aan sluiten. ZIERIKZEE. Mevrouw J. M. As sendorp - v.d. Linden uit Zierikzee zal het druk krijgen met het inpakken van oude nylonkoüsen. Onder het motto: „Help met kousen" zal door deze predi kantenechtgenote een grootscheepse ac tie worden ontketend met het doel een grote partij oude nylons in te zamelen. Deze kousen zijn bestemd voor een nieuw opgericht vluchtelingenkamp in Oostenrijk, waar deze oude nylons ver werkt worden tot igoed, verkoopbaar ma teriaal. Men heeft in dit kamp echter een schreeuwend tekort aan oude dames kousen, en dus voor de bewoners de kwalijke kans, dat zij niet meer in hun levensonderhoud kunnen voorzien. Mo gen alle vrouwen haar kousje bijdragen. AXEL. De teenagers uit Axel en omgeving (en uiteraard ook de oude ren) kunnen op 26 april a.s. in het Centrum weer volledig aan hun trek ken komen. Op uitnodiging van een Axelse muziekhandel zullen bekende ar tiesten van radio en televisie een be zoek aan Axel brengen. Om enkele na men te noemen: The Fouryo's, Ria Valk. Toby Rix, The Stefania's en kwartet Harry de Groot. De leiding be rust bij Fred Hartog. Tévens zal aan de avond een muzikale quiz verbonden zijn. HALSTEREN. - Op de Psychiatrische In richting „Vrederust" te Halsteren slaagden voor het theologische examen gehouden op 29 en. 30 maart: Van het le naar het 2e leerjaar: De zus ters: B. Boer, C. M. Bonestroo, E. F. Da- vidse, M. A. den Dunnen, E. J. de Feyter, F. Franoke, A. C. de Jonge, J. J. Klap, A. W. van Ooi jen, J. A. Ru'bingh, W. Schults, P. Tielemans, Z. Roosenbrand en de broe ders: F. C. van Dijk, A. I. Marsilje, S. Ouwe- hand, H. Smedinga, D, J. de Visser. Van het 2e naar het 3e leerjaar: de zus ters: A. Bakker, G. A. de Boer, C. de Brüij- ne, C. van Dalen, A. M. Dubbeldam, E. Hen- neky, W. J. de Kam, E. C. Kristalajn, M. van 't Leven, J. P. Looy, A. E. Porton, C. M. Sehoe, E. Stouten en de broeders: F. A. de Koning, D. Suurmond, J. C. de Winter. Voor het eindexamen: de zusters: D. J. Backer, E. A. Bakker, N. Boone, J. Janse, W. van Rijswijk, A. Slabbekoorn, C. P. Tho- lenaar, N. C. de Vos, E. Meijer en de broe ders: J. den Boer, W. J. de Waaij. KAPELLE. „Een late Pasen, een laat voorjaar", zeggen de oudere men sen en de jongeren glimlachen vaak om dergelijke gedachten. Toch zien we dit jaar opnieuw dat er een kern van waar heid kan schuilen in deze oude gezeg den want dit jaar hebben we een erg la- Pasen en het voorjaar is ook bijzon- laat. Wel erg duidelijk komt dat naar voren bij de ontwikkeling van de fruitbomen. Het vorig jaar in de laatste week van maart stonden in Zeeland de vroege pruimen, de zgn. „krozen" in volle bloei. Op het ogenblik is daarvan nog geen sprake en het zal afhankelijk zijn van de weersontwikkeling wanneer dat wel het geval zal zijn maar het zal toch wel veertien dagen later zijn dan in 1961. Half april stonden het vorig jaar de vroege peren in volle bloei. Ook dat wordt heel wat later evenals trouwens de gehele bloeiperiode van de fruitbo men welke vorig jaar b.v. voor de ap pels eind april haar hoogtepunt bereikte. Wanneer het milder weer wordt staat men weliswaar versteld van de snelheid waarmede bloemen en planten zich ont wikkelen maar de achterstand welke er de afgelopen weken is ontstaan zal toch in de eerstvolgende maand niet meer ingehaald kunnen worden. WAARDE. De oranjevereniging heeft een voorlopig programma vastge steld voor de viering van koninginne dag: 8 uur: Klokgelui; kerkdienst; vervol gens ruigang van muziekvereniging Vooru iet de schoolkinderen door het dorp. 14.0 jr: Concert van muziekvereni ging "vooruit op de muziektent, waarna een goochelaar zal optreden en een puzzelrit voor de jongeren zal worden gehouden. Ca. 20.00 uur: Optreden Van een to neelgezelschap. Bovenstaand 'programma werd vastge steld op een vergadering van de oranje vereniging, die onder leiding stond van de heer C. Klap. Uit de rekening van de penningmeester bleek dat de kas een batig saldo vertoont. Tot bestuurslid werd in het najaar het 25-jarig bestaan van de vereniging te vieren. Concert in St. Annaland ST. ANNALAND. In een geheel be zet Dorpshuis te Sint-Ann aland is zater dagavond met grote aandacht geluisterd naar een concert, dat gegeven werd de Koninklijke Fanfare „Accelera onder leiding van de heer H. J. A. Laenen, de Christelijke Zangvereni ging ..V.Z.O.S." onder leiding van de heer J. C. Geluk uit Sint-Maartensdijk en het Kinderkoor „De Nachtegalen" onder leiding van de heer C. Scherpe- nisse. Deze avond werd georganiseerd door de Stichting Dorpsgemeenschap. Zowel de afzonderlijke programmapun ten, alsmede het slotnummer vielen bij zonder in de smaak. Tot slot voerden „Accelerando" en „V.Z.O.S." uit „Roept uit aan alle stranden" en Gezang 87 uit de Nieuwe bundel der Ned. Herv. Kerk. De liefhebbers van zang en mu ziek kunnen dan ook op een geslaagde avond terugzien. Tijdens deze avond, die geopend werd door de voorzitter van de Dorpsgemeen schap, de heer Chr. J. C. Boot, en ge sloten door de heer Abr. J. Scherpenis- se, werd nog een verloting gehouden ten bate van een in het najaar te houden kindermiddag. GOES. Nog meer dan voor gaande jaren zal de Zeeuwse wielersport dit jaar de volle aan dacht voor zich op gaan eisen en wellicht zal de faam die het Zeeuwse rennerskorps verworven heeft nog verder uitgebreid wor den. Bovendien zal weer een groot aantal wedstrijden in Zeeland er toe bijdragen dat de wielersport in onze gewesten nog aan popu lariteit wint. De grootste dosis goodwill kweekt natuurlijk weer de Ronde van Midden-Zeeland. Het aantal nieuwelingen en adspiran- ten is thans groter dan het aantal profs en onafhankelijken. Dit is niet onbelang rijk, omdat wie de jeugd heeft immers de toekomst heeft. Het is dan ook van groot belang dat de nieuwelingen, maar vooral oo-k de adspiranten in eigen om geving in staat zijn aan wedstrijden deel te nemen. Voor een belangrijk deel be horen deze jongens tot de knapen met de smalle beurs die lang niet altijd in staat zijn buiten de provincie acte de presence te geven. De financiële offers die daarmee gemoeid zijn vallen tegen. De ren- en toerclub ..Theo Middel kamp" doet zoveel zij kan om op dit punt steun te verlenen, maar zij moet nu eenmaal roeien met de riemen die zij 'heeft. Training „Theo Middelkamp" is reeds vroeg in februari met haar trainingsritten begon nen. Drie ritten zijn reeds afgewerkt die meetellen voor liet clubkampioen- schap nieuwelingen en adspiranten. De finale hiervan wordt op 30 april in Co- lijnsplaat verreden. baar tot andere gedachten gekomen. Ook hem kwamen we de laatste weken regelmatig tegen in de uitslagen van Belgische wedstrijden. Wanneer West dorp weer even goed in vorm is als in het vorige seizoen kan het Zeeuwse wie lerpubliek nog plezier aan hem beleven. Miel Verstoaete en Raf Gijsels blijven dit seizoen nog 'bij de onafhankelijken en ook zij moeten in staat geacht wor den een geducht woordje mee te spre ken. Versterking Het clubkampioenschap voor ama teurs werd dit jaar in één rit beslist. Henk de Waal uit Axel wist zijn titel van vorig jaar te prolongeren. Naast deze activiteiten hebben de Zeeuwse profs Piet Rentmeester en Jo de Roo in het buitenland reeds de aan dacht op zich gevestigd. Rentmeester trad sterk op de voorgrond en' won o.m. Kuurne-Brussel-Kuurne. Van deze toprenners mogen we dit jaar heel veel verwachten. Voor deelne ming aan de Tour de France voelen beide renners echter niets. Jan West dorp, die aanvankelijk plannen koester de de fiets op stal te zetten, is blijk- De hoofdingenieur-directeur van de Rijkswaterstaat in de directie Deltawer ken Zuid, zal op dinsdag 24 april aanbe' steden het maken van meerstoelen, ge- leidesteigers, een verbindingssteiger bij de schutsluis in de Grevelingen onder de gemeente Bruinisse. (Ingezonden mededeling) JJ5 'tWerk is af! Die keuken is heerlijk schoon. Je ruikt het... hè ja... hier ben je met Vim geweest. Feestelijk zoals die tegels fris weerspiegelen ...Dat straalt je tegen... dat geeft je zo'n voldaan gevoel. Zo werk je prettig, want Vim met bleekmiddel is: extraactief, hygiënisch, geurzui- verend. 't Is Vim uit de blauwe bus. 103.7k.185 Korfbal op Schouwen Het amateurkorps kreeg versterking van Hoogerland en Van Poecke en deze jonge knapen vormen met Boonman, De Waal en Ko Tolhoek een goede kern. Bij de nieuwelingen verwachten we dat vooral Dies Kosten sterk op de voor grond zal gaan treden, terwijl ook Wim de Wilde, die vorig jaar nog bij de ad spiranten reed, wei de nodige graantjes mee zal pikken. Bij de adspiranten staan verschillende jeugdige knapen ge reed om zich met succes in de strijd te werpen, o.a. Mol, Buijs, v. d. Maas en De Feber. GOES, 2 apr. Groenten: per stuk Krop sla I 44—46, II 39. per bos: Radijs 29—31, per kg: Witlof AI *1,55, All 128—137, BI 131, afw. 108. Boerekool 11. Uien 57—76, aw. 54, Stek 35—42. Spinazie 100—104. Andijvie I 127, II 120124, Aardappelen 1618. BERGEN OP ZOOM. Groenten en fruit veiling 2 apr. spinazie 62874, sla 2438 ra dijs 2430 raapstelen 13—18 witlof 1.01—1.70 andijvie 1.07—1.31 kas snijbonen 4.50;.80. prei 761.26 rabarber 641.02 rode kool 67—75 witte kool 50—55 kroten 23—32 spruiten 1.15 komkommers 15—48 golden dilicious 61 EXTRA ACTIEF U begrijpt, dat het bleekmiddel Vim vleugelsgeeftl Vloeren,gootsteen, tegels, gangen, bad en wastafels ...alles is nu sneller schoon. Elk karwei, groot of klein, is voor Vim met bleekmiddel kinderspel. Vlekken, plekken, aanslag... alles vliegt weg I HYGIËNISCH GEURZUIVERENO Vim - met- bleekmiddel zorgt voor een nieuwe frisheid in heel Uwhuis. Waar Vim met bleek middel is geweest, is ■jijf alles écht schoon. ZIERIKZEE Op Schouwen-Duive- land is zaterdagavond de korfbalcompe titie weer gestart met enige ontmoetin gen in de le en 2e klasse. In tegenstel ling tot vorige jaren is men dit seizoen bijzonder vroeg begonnen wat echter ook wel nodig is want eind juli moet de competitie weer tot het verleden beho ren, omdat men in augustus geen twaalftal meer op de been kan brengen vanwege de vacanties en het hoogsei zoen in Schouwen's Westhoek. Het vroe ge aanvangsuur van half zes is er ech ter op deze eerste competitiedag de oorzaak van geweest, dat de meeste twaalftallen met een groot aantal reser ves moesten aantreden. Zodoende is het nog uiterst moeilijk om reeds conclu sies te trekken uit de resultaten van de gespeelde wedstrijden. Dat BURGH I in Zierikzee tegen Uni- tas wel aan haar trek zou komen had den we zeker verwacht en het halve dozijn doelpunten dat de Burghenaren wisten te produceren, wijst er op dat de twaalf uit de Westhoek het doelpunten maken nog niet verleerd zijn. Brou wershaven wist thuis tegen S.K.N.W.K. uit Nieuwerkerk tot driemaal toe de lei ding te nemen, maar de gasten maak ten even zovele keren gelijk, zodat het einde kwam met 3—3; een uitslag welke in de lijn der verwachtingen lag. Zeemeeuwen deed meer dan van haar verwacht mocht worden door het be zoekende W.I.K. van de winst af te hou den. (3—3). Van W.I.K. hadden we ho gere verwachtingen gehad, maar er moet direct aan toegevoegd worden dat de Kerkwervenaren met een groot aan tal reserves moesten aantreden, waar onder zich zelfs enkele adspiranten be vonden. In de 2e klasse A gingen de reserves van Burgh uitstekend van start door de wedstrijd tegen DOSKO I met 4—2 in hun voordeel te beslissen. De reserves van S.K.N.W.K. deden het te Nieuwer kerk bijzonder goed door streekgenote N.O.A.D. I met lege handen naar Drei- schor terug te sturen (2—1). Het uit de le klasse gedegradeerde Velocitas moest de competitie ook met een nederlaag be ginnen. Stormvogels bleek sterker te zijn dan de withemden en won met- 2—3. In de 2e klasse B werd slechts een wedstrijd gespeeld, daar het terrein van W.I.K. te Kerkwerve werd afgekeurd en Zwaluwen met W.I.K. II nog een week rust konden houden. De ontmoeting tus sen D.E.S. I en S.V.O.W.K. I te Sir- Jansland gespeeld, eindigde in een klei ne 12 overwinning voor de bezoekers. ELLEWOUTSDIJK. Een dezer da gen werd in Ellewoutsdijk een sportver eniging opgericht die de naam Egaspo kreeg. Onder leiding van de heer H. Drijfhout, het hoofd der lagere school, werd in het schoolgebouw een oprich- tingsvergaderjng gehouden waar zeer veel belangstelling voor bestond. Het aantal leden dat zich opgaf bedroeg 46. Men besloot de volgende sporten te gaan beoefenen: volleybal, voetbal, bad minton eti gymnastiek voor dames. COLIJNSPLAAT. export garnalen 933 kg. 3.79—4,38 bot 322 kg. wijting 33 tong 5 rog 39 wulk 28 ongesort. vis 84 kg. BRESKENS. Het „Comité Visserij- dagen Breskens" is omgezet in de „Stichting Visserijdagen Breskens". In verband met het tweede lustrum van de Bressiaanse feesten is het bestuur thans druk bezig met plannen maken. Op het programma staan voorlopig o.a. een groot jubileumvuurwerk, openlucht- cabaret met Nederlandse topartiesten, optreden van muziekkorpsen uit binnen- en buitenland, traditionele jaarmarkt, vele attrakties op en rond de haven, sportdemonstraties. Verder worden nog plannen voorbereid door de visserijve,- eniging „Ons Belang". MOSKOU (A.P.) In twee Rus sische vleesindustrieën zijn fraudes ontdekt. Directieleden, een hoofd ingenieur en een personeelchef, bewa kers, chauffeurs en verkopers ver valsten gezamenlijk de maten en ge wichten en knoeiden eendrachtig in de boeken. Het gekke is dat in de fabrieken op dezelfde wijze werd geknoeid, name lijk door een groep die uit alle gele dingen van het personeel bestond. De bendes fraudeerden in het ene geval honderdduizend roebel, in het andere geval 360.000 roebel bij eikaar. Tegelijkertijd werd ontdekt dat een groep voorzitters van collectieve boerderijen in Kaunus rapporten uit brachten over niet bestaand vee en zo 200.000 roebel rijker werden. AMSTERDAM. De president van het Amsterdamse gerechtshof, mr. A. C. N. P. Ruys, heeft gisteren tijdens een buitengewone zitting van het hof drs. mr. J. H. Kemper als advocaat- generaal geïnstalleerd. De plechtigheid werd bijgewoond door presidenten en raadsheren van het hof, vertegenwoor digers van de staande magistratuur en leden van de balie. Mr. Kemper was sinds 1942 substi tuut-officier van justitie in Den Haag. Hij volgt als advocaat-generaal mr. A. S. de Muinck-Keizer op, die op 1 fe bruari met pensioen is gegaan. Eigen nieuwsdienst UTRECHT. De centrale vereniging voor de markt-, straal- en rivierhandel is teleurgesteld over het vestigingsbesluit voor de handel in deze bedrijfstakken. De venters zijn uitgezonderd waardoor de beunhazerij in de hand wordt ge werkt, meent de vereniging. Gestreefd wordt naar een wijziging van het vesti gingsbesluit. MAASTRICHT. De rechtbank in Maastricht heeft de 35-jarige priester F. van der Z. overeenkomstig de eis van de officier van justitie eroordeeld tot een maand voorwaardelijke gevan genisstraf. De geestelijke was schuldig bevonden aan hutsvredebreuk en verzet tegen de politie. Hij moest 8 september met ge weld uit het klooster van de sociëteit der Afrikaanse missiën in Aalbeek wor den gezet. Aan bevelen van de waar nemend overste van het klooster, om het gebouw te verlaten, had hij geen ge hoor gegeven. 6 e II l

Zeeuwsch Dagblad | 1962 | | pagina 4