DJAKARTA: „NEDERLANDSE PARTIJEN GEBAAT BIJ GEWAPEND CONFLICT" GEEN GRATIE VOOR ROOEMOORDENAAR Botsingen op grotere schaal nu onvermijdelijk geworden „KENTERING ALLEEN NOG MET GEWELD UIT TE LOKKEN" Politie bracht prinses. Duitse dierenvrienden dienen aanklacht in tegen handelaar Vieten Vragen van mr. De Rijke Gispen stelt ultimatum Amerika wil kernproeven ruilen tegen verdrag met internationale controle Missoffe pakt de aardappel aan Militairen voor Nieuw-Guinea twee jaar dienen Vonnis wordt voltrokken: PRAALRIJDERS SCHIETEN IN OOG VAN KIND Britse acteurs winnen strijd met televisie De Bilt: Storm PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND Dinsdag 3 april 1962 K.V.P. P.v.dLA. V.V.D. Niet afwijzend Bereid VOORMAN VERGIFTIGD Verzakkingen Culemborg: OVERSTROMINGEN IN ZUIDSLAVIË Papoea's zeiden het met spandoeken Voetganger omgekomen Het weer overal Directeur. JACQ. DE SMIT; Chefred.: G. J. Breuker. Kantoren te: Middelburg, Plein 1940 nrs. 68, Postbus 26. Giro 116666, telefoon 011802009 en 4469. Goes, Lange Vorststraat 84, Postbus 4, telefoon 011006901. Vlissingen, Nieuwendijk 33, Postbus 24, telefoon 01184—3224. Terneuzen, Nieuwstraat 40, Postbus 53, telefoon 01150—3189, Zierikzee, Havenpark 24, telefoon 01110—2991. Zeeuwscli Dagblad Abonnementsprijs 0,62 p. w., 8,06 per kwartaal Losse nummers 13 cent Advertentietarieven op aanvrage Rubriek Kabouters 7 cent per woord met een minimum van 1, 17e JAARGANG No. 5119 Men is tot deze conclusie gekomen nadat de diplomaten Malik en Soedjarwo, die in Washington met Nederlandse vertegenwoordigers hebben gesproken, in Djakarta rapport hebben uitgebracht. Zij hebben meegedeeld dat Nederland niet bereid is besprekingen te be ginnen op basis van de overdracht van het bestuur over Nieuw-Gui- nea. De Indonesische zienswijze is tevens gebaseerd op een te Dja karta vervaardigde analyse van de politieke situatie in Nederland. Die heeft tot het inzicht geleid dat een verscherpt gewapend conflict de grote politieke partijen, met name de KVP, de PvdA en de VVD, niet ongelegen zal komen. De K.V.P. kan zich, zo redeneert men aan Indonesische zijde, op het ogenblik niet de luxe permitteren om openlijk onderhandelingen op basis van uitein delijke overdracht te aanvaarden. Dat zou immers betekenen dat men de poli tiek van de heer Luns, die naar hét oordeel van Djakarta nog steeds ge baseerd is op de ontkenning van het bestaan van een geschil over Nieuw- Guinea, zou desavoueren. Een koerswijziging in de richting van overdracht kan de K.V.P. slechts onder nemen onder sterke druk. Die druk nu zou een gewapende botsing-op-grote- schaal kunnen verschaffen. De Partij van de Arbeid, zo luidt de Indonesische analyse, kan bij een ver scherping van het conflict politiek voor deel behalen, vooral als er slachtoffers vallen. Deze partij heeft immers steeds herhaald dat een regeling van het ge schil gewenst is om te vermijden dat het mensenlevens gaat kosten. De Volkspartij voor Vrijheid en Democratie zal, aldus nog steeds de Indonesische zienswijze, een verscherpt conflict willen zien als een middel om interventie uit te lokken, hetzij van de Verenigde Naties, hetzij van dé* Ver enigde Stateninterventie dan in die zin, dat Nederland zal worden ver zocht zich uit Nieuw-Guinea terug te trekken. Het zou, aldus redeneert men aan Indonesische zijde, de V.V.D. wel kom zijn als Nederland zich door zulk terugtrekken-onder-pressie bevrijd kon achten van de morele en economische verplichtingen jegens Nieuw-Guinea. De nieuwe „strategie" van Djakarta is, zo werd ons verzekerd, een streep door de rekening van de gematigde groep (Subandrio, Nasution, Zain, Sudjarwo, Lukman Hakim), die ge tuige de vele pogingen die de laatste maanden zijn gedaan om langs infor mele wegen een oplossing te bewerk stelligen, steeds heeft gemeend, dat een vreedzame regeling van het geschil tot de mogelijkheden behoorde. Volgens de in die kring heersende opvattingen kan Nederland het ver scherpen van het gewapende conflict slechts voorkomen als het openlijk verklaart, dat het bereid is tot onder handelingen op basis van de uiteinde lijke overdracht van het bestuur over Nieuw-Guinea. Is die bereidverklaring er eenmaal, dan kan over het hoe en het wanneer van die overdracht uitvoerig van ge dachten worden gewisseld. Men zal dan ook zeker niet afwijzend staan tegenover de wens van Nederland, dat voor de aan de Papoea's gedane belof ten internationale garanties moeten worden geschapen, zo werd ons gezegd. Minister Subandrio heeft zich in een onderhoud met het Duitse blad Die Welt eveneens in die richting uitgela ten. Hij zei. dat bet afbreken van het geheime overleg nabij Washington niet betekent, dat er noodzakelijkerwijs dadelijk oorlog komt. Indonesië is be reid nog geduld te tonen om Neder land in de gelegenheid te stellen van houding te veranderen. Maakt het van die gelegenheid niet spoedig gebruik, dan is een oorlog onvermijdelijk, aldus Subandrio. Subandrio herhaalde dat Indonesië bereid is Nieuw-Guinea vergaande autonomie te verlenen. Zou het later volledige zelfstandigheid verlangen, dan zou Indonesië dat verlangen vol gens Subandrio inwilligen. Generaal Nasution heeft gisteren ge zegd dat guerrillastrijders met steuen van luchtmacht en marine aan land zijn gegaan bij Sorong in het westen, bij Fak-Fak in het zuidwesten en bij Kaimana in het zuiden van westelijk Nieuw-Guinea. Hij zei dat in een rede in de universiteit van Bandoeng, die hem een eredoctoraat in de politieke wetenschappen had verleend. Zijn mededelingen over de landingen had hij toegevoegd aan de oorspron kelijke tekst van zijn rede. Hij deelde ook mee dat de Indonesische marine en luchtmacht langs de kusten van westelijk Nieuw-Guinea patrouilleren In Den Haag neemt men aan dat de landingen, waarover Nasution sprak, dezelfde zijn als de infiltraties in de periode van 16 tot 26 maart, waarvan al eerder van Nederlandse zijde mel ding is gemaakt. Daarbij is nooit sprake geweest van een infiltratie bij Sorong. Het is evenwel mogelijk dat Nasution de infiltraties op de eilanden Gag en Waigeo heeft samengevat als: landingen bij Sorong. Beide eilanden liggen niet zo ver bij Sorong uit de kust. Het is aan Nederlandse kant, blijkens mededelingen uit Hollandia, niet pre cies bekend hoeveel infiltranten bij Fak-Fak aan land zijn gegaan. De lan ding bij Kaimana, waarover Nasution sprak, wordt geïdentificeerd als de landing ten westen van Kokonao. Die werd uitgevoerd door infiltranten af komstig van de Indonesische schoener, die bij Vlakke Hoek door een Neder lands vliegtuig onder vuur is genomen. Nasution zei gisteren dat het con flict om Nieuw-Guinea thans in een nieuw stadium is gekomen: dat van de koude oorlog. Dit stadium houdt de mogelijkheid in van incidenten, infil traties, guerrilla en volksopstanden, al dus Nasution. Hij zei dat 75 procent van Indonesië's militaire inspanningen nu is gericht op de verwerving van westelijk Nieuw- Guinea. Hij waarschuwde dat er moei lijke tijden voor de deur stonden, waar in grotere» economische en persoonlijke offers aan het volk zouden worden geëist. Van onze correspondent PARIJS Opnieuw heeft minis ter Missoffe ingegrepen. Als gevolg van het koude begin van de lente waren de aardappelprijzen in Frank rijk tot fantastische hoogten geste gen. Thans heeft de minister zon der enige waarschuwing, hij is van mening dat hij nu al vaak genoeg heeft gewaarschuwd, regeringsprij zen vastgesteld. Deze regeringsprijzen liggen onge veer dertig procent lager dan die welke de laatste tijd op de markt golden. Zij variëren thans van 28 tot 31 cent per kilo. Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM Een gewapende botsing inet Nederland op aanmerkelijk grotere schaal dan tot nu toe het geval is geweest, wordt thans in Indonesië onvermijdelijk geacht. Djakarta beschouwt, zo is ons van Indonesische zijde verzekerd, een treffen waarhij ongetwijfeld slachtoffers zullen val len als de enig mogelijke consequentie van de thans ontstane situatie. Van een onzer verslaggevers DEN HAAG Twee jaar wordt de diensttijd waarschijnlijk voor hen, die naar Nieuw-Guinea wor den uitgezonden. De minister van defensie kan deze maatregel ne men zonder de diensplichtwet te ver anderen. Zij betekent, dat de niet- gespecialiseerde militairen, die be stemd zijn voor Nieuw-Guinea, vier maanden langer zullen moeten die nen en dat de specialisten er twee maanden bij krijgen. Niet alleen de infanterie en de luchtdoelartillerie, die al op Nieuw-Guinea zijn gedeta cheerd, maar ook de militairen die er binnenkort naar toe worden ver scheept zullen onder deze te ver wachten maatregel vallen. De mogelijkheid om de diensttijd tot twee jaar uit de breiden is neerge legd in de wet op de dienstplicht sinds deze in 1959 werd veranderd. Er worden op het ogenblik verschei dene detachementen klaargemaakt voor uitzending. Voor een aantal militairen is het een haastige zaak: een bepaald bataljon kreeg gisteren na een strenge tropenkeuring en een serie inentingen de aanzegging van vertrek en zal vandaag worden ingescheept. Met een wagen van de Rijkspolitie is prinses Beatrix gisteren naar Den Haag gebracht. De hof auto waarmee ze (Ingezonden, mededeling) EEN PR0DUKT TAN DE SICKENS GROEP T ONDEN Jaimes Hanratty, de 25-jarige moordenaar van Mi chael Gregsten, wordt woensdag ochtend in de gevangenis van Bed ford opgehangen. Gisteren maakte het ministerie van binnenlandse za ken bekend dat zijn gratieverzoek is afgewezen. De gouverneur van de gevangenis deelde het de ter dood veroordeelde mee. Zijn ouders wer den per brief ingelicht. De afgelopen weken verzamelden Hanratty's ouders 23.000 handtekenin gen ter ondersteuning van het gratie verzoek voor hun zoon. Het mocht niet baten. Minister Butler, die het verzoek afwees, heeft alle facetten van deze moordzaak nauwgezet onder zocht, maar hij kon geen redenen vinden om de koningin te raden een besluit te nemen dat zou betekenen dat het recht niet zijn normale loop zou hebben. Hanratty werd na het langste moordproces uit de Engelse geschie denis schuldig bevonden aan de moord op de laborant Gregsten. Hij schoot Gregsten dood nadat hij met hem en zijn vriendin Valerie Storie een eind- iveegs was meegelift. Langste proces Hanratty probeerde ook het meisje te vermoorden na haar te hebben aan gerand. Juffrouw Storie raakte ge deeltelijk verlamd. Ook de omstandigheid dat Hanrat ty geestelijk niet helemaal normaal zou zijn, schijnt niet voldoende ge wicht in de schaal te hebben gelegd, om minister Butler te doen besluiten gratie te verlenen. T egetistand Zoals zo dikwijls de afgelopen ja ren heeft de zaaik-Hanratty weer zeer veel tegenstanders van de dood straf in het geweer geroepen. Hij werd tot de galg veroordeeld omdat hij roofmoord had gepleegd. Had hij Gregsten niet beroofd, dan zou hij le venslang hebben gekregen. Dit feit wordt door velen hier ais een anomalie beschouwd. Minister Butler deelde onlangs een aantal la gerhuisleden, die bij .hem aandrongen op het wijzigen van de wet op de doodstraf, mee dat daar niet voldoen de steun voor bestaat in het parle ment. Desondanks groeit het aantal tegenstanders vatn de doodstraf in En geland voortdurend, ook bij de rech terlijke macht. HOLLANDIA (ANP) Mr. J. O. de Rijke, lid van de Nieuw-Guinearaad, heeft in schriftelijke vragen geïnfor meerd waarom men in Nederlands Nieuw-Guinea de eerste berichten over de infiltratie op Waigeo heeft moeten noren van de Wereldomroep of van radio Australië. Die radio-omroepen gaven het in Den Haag bekend gemaakte nieuws zondag, 25 maart, al. In Hollandia werd de plaatselijke pers pas de vol gende dag op de hoogte gesteld. Mr. De Rijke dringt er op aan dergelijke gebeurtenissen in het vervolg terstond aan de openbaarheid prijs te geven. De bevolking van West-Papoea heeft er recht op als eerste te weten wat zich op haar grondgebied afspeelt, meent hij. Van onze correspondent DONN De Westduitse grossier in honden en katten Heinz Vie ten (36), die onlangs van de Twentse mevrouw Polak een fikse oorvijg moest incasseren, heeft het nu ook aan de stok met de Westduitse ver eniging voor dierenbescherming. Deze organisatie heeft tegen de dierenhandelaar uit Büttgen bij Neuss een aanklacht ingediend wegens „helen en bedriegen". Heinz Vieten is de man van wie Nederlandse dierenvrienden, onder wie mevrouw Polak, zeggen dat hij geregeld in Nederland honden en kat ten koopt die hij in Duitsland en Bel gië niet slechts aan particulieren en handelaren, maar ook aan instituten voor vivisectie verkoopt. De West duitse vereniging voor dierenbescher ming zond vorige week haar voor zitter Otto Kertschen naar Nederland voor besprekingen met Nederlandse dierenvrienden. Deze gesprekken leidden tot twee conclusies, die voor de vereniging ruim voldoende waren om bij de officier van justitie in Diisseldorf een felle aanklacht in te dienen: 1. Heinz Vieten koopt, aldus de ver eniging, in Nederland links en rechts gevangen, al of niet weggelopen, hon den en katten. Hij treedt daarbij wil lens en wetens als heler op en ver koopt de dieren „bij het kilo", alsof het om aardappelen gaat, aan medi sche instituten en cosmetische bedrij ven. Deze laatste fabrieken gebruiken de dieren voor proefnemingen ten be hoeve van hun cosmetische producten. 2. Heinz Vieten vraagt geregeld bij de centrale instantie voor rashonden in Brussel blanco stambomen aan, waarop hij willekeurig, aldus de ver eniging, zijn wilde honden inschrijft als rashonden van kaliber. In plaats van een fraaie poedel, zo zegt de Westduitse vereniging voor dierenbe scherming, krijgt menige klant van Heinz Vieten een kalfachtig duivels- gedrocht. En dat is klinkklaar bedrog, zegt zij. Vieten weet deksels goed waar het thans om gaat. Liefde Otto Kertschen van de genoemde vereniging zei in Düsseldorf: „Als Vieten onschuldig was geweest had hij een aanklacht tegen mevrouw Polak wegens mishandeling ingediend. Maar hij beseft te goed dat het me vrouw Polak juist om zo'n aanklacht was te doen en dat zij uit liefde voor het dier zelfs wel de gevangenis in zou willen gaan". Kertschen vreest bovendien dat Vie ten vele tientallen doodzieke honden in Westduitsland heeft vervoerd. Im mers, de dieren die de handelaar over de grens heeft gebracht zijn bepaald niet onder de zoekende ogen van die renartsen geweest. Daardoor is het gevaar verre van denkbeeldig dat met de honden en katten verscheidene voor' dieren gevaarlijke ziekten over de Nederlands-Westduitse grens zijn gekomen. op weg was naar het landelijk congres van juridische studenten in het Vredes paleis kwam bij het verkeersplein Oudenrijn met een kokende radiator tot stilstand. De rijksrechercheur die prinses Beatrix vergezelde belde de Rijkspolitie in Bïlthoven. Die wist er wel raad op: Met een politiewagen kon de Prinses de reis voortzetten. ARNHEM (ANP) Door ar- seen-waterstofvergiftiging is de 61- jarige G. A. van Mierlo, voorman bij de N. V. Hollandse Metallurgi sche Bedrijven te Arnhem, om het leven gekomen. De heer Van Mierlo is het slacht offer geworden van giftige dampen. Een onderzoek is gaande naar de wijze, waarop dit is gebeurd. ROTTERDAM. In de Bergse Dorpsstraat te Hillegersberg is de negenjarige Marjo Kruidenier uit de Nieuwe Kerkstraat het slachtoffers geworden van drie jeugdige praalrij- ders die uit een luchtdrukpistool schoten losten op voorbijgangers. Een van die kogeltjes trof Marjo's linkeroog. Zij is ter verpleging opge nomen in het Oogziekenhuis te Rotter dam waar operatief moest worden in gegrepen. Wanneer Marjo het getroffen oog mag behouden, dan zou ten gevolge van dit letsel haar gezichtsvermogen toch beperkt blijven, zo deelde haar verontwaardigde vader ons gisteravond mee. Het autootje waaruit de schoten wer den gelost een rode F.N.-sportwagen zou zijn bestuurd door de achttienjarige "uud van der C. uit de Burgemeester Lefévre de Montignylaan. Achter en naast de jeugdige bestuurder, die het autootje van een oudere broer zou heb ben geleend, zaten twee vijftienjarige kwajongens die om beurten hebben geschoten. De heer Kruidenier kent al leen hun voornamen: Floor en Diek. Op het politiebureau aan de Straat weg zo vertelde hij ons is hem meegedeeld dat deze jongens nog dezelf de avond zijn opgespoord en ter be schikking van de kinderpolitie zijn ge steld. Wie van de drie het voor Marjo Kruidenier noodlottige schot heeft ge lost, zou nog niet zijn uitgezocht. Bij informatie op het hoofdbureau van politie kregen wij de bevestiging dat de jeugdige bedrijvers van dit Wild- West gedoe uit een goed milieu komen. Aan hun optreden van vorige week woensdagavond -zou geen bekendheid zijn gegeven omd-at het minderjarigen betrof en de ware schuldige nog niet bekend zou zijn. Ben je nog altijd boos op me, lieverd? 1 Van onze correspondent CULEMBORG Gispens Metaal- warenfabriek in Culemborg, die zegt schade te lijden door de bronbemalin- gen voor de bouw van een bedrijf van de technische uitgeverij H. Stam op het industrieterrein van Culemborg, heeft de uitgeverij gisteren een ultima tum gesteld. Vanmiddag om twaalf uur moet de grondbemaling gestaakt zijn, anders spant Gispen een kort ge ding aan voor de president van de Utrechtse rechtbank. Het ultimatum werd gesteld in een bespreking tussen de directie van H. Stam en de directies van de metaal- warenfabriek en andere door verzak kingen getroffen industrieën, geassis teerd door architecten en verzekerings mensen. Eigen nieuwsdienst GENÈVE Amerika heeft in de ontwapeningsconferentie verklaard af te willen zien van de voorgeno men serie proeven met kernwapens in de dampkring indien de Sowjet- unie een verdrag wil tekenen waar bij een internationaal controleerbaar verbod van kernwapens wordt af gekondigd. De Amerikaanse gedelegeerde Arthur Dean zei hierover gisteren dat na de serie Russische proeven met kern wapens van het afgelopen najaar de veiligheid van de gehele wereld niet langer afhankelijk kan worden gesteld van Russische toezeggingen van twijfel achtige aard. Waarborg „Wij zijn bereid", zei Dean, „die serie proeven te veronachtzamen en onze eigen voorgenomen serie proeven te laten vervallen, maar alleen indien onze veiligheid wordt gewaarborgd." Die waarborg zou de Sowjetunie volgens Dean kunnen verschaffen door akkoord te gaan met doeltreffend inter nationaal toezicht op naleving van een kernwapenverdrag, waardoor het ver drag onontduikbaar zou worden. De Russische onderminister van bui tenlandse zaken Valerian Zorin rea geerde op de woorden van Dean met een rede die meer dan ooit sedert het begin van de ontwapeningsconferentie in het teken van de koude oorlog stond. Verscherping Zorin betoogde dat de Sowjetunie het beginsel, dat internationaal toe zicht noodzakelijk is, had laten vallen nadat zijn land wa-s overgegaan tot een versterking van d-e defensie die noodzakelijk was geworden door een verscherping van het geschil om West-Berlijn en de militaire maatre gelen die de westelijke mogendheden in verband daarmee hadden getroffen. De Sowjetunie zou daarom geen bui tenlandse controleurs of inspecteurs meer kunnen dulden. Zorin verzweeg dat het de Sowjet unie was die de verscherping van het geschil om West-Berlijn en de daarop gevolgde westelijke militaire maatre gelen had uitgelokt. Hij ging niet re gelrecht in op Deans uitdaging, maar volstond met de herhaling van het standpunt dat op een nieuwe Ameri kaanse serie proeven in de damp kring de Sowjetunie met een soortge lijke serie zal moeten volgen. Vier neutrale landen, Birma, Abes- sinië, Indië en Zweden, gaven uit drukking aan hun teleurstelling over het uitblijven van enig teken van toe nadering tussen de kernwapenmogend- heden. De vertegenwoordiger van In dië vroeg zich af waarom de Sowjet unie niet in kon stemmen met iets meer dan nationaal toezicht en waar om Engeland en Amerika niet ak koord konden gaan met iets minder dan internationaal toezicht. Birma en Zweden kwamen met sug gesties in die richting, waarbij de na druk kwam te vallen op zekere vor men van zuiver wetenschappelijke sa menwerking bij het streven naar de opbouw van een deugdelijk controle systeem uit nationale technische mid delen. BELGRADO (Reuter) De rivieren van Zuidslavië zijn door de plotselinge toevloed van smeltwater ver builen hun oevers getreden. In het midden van het and is ongeveer 67.000 hectare land overstroomd Ten noorden van Serajevo heeft het water van de rivier de Bosna een stuk van een heuvel ondermijnd. Het is niet onmogelijk dat de rivier daardoor afge damd zal worden. i LONDEN (AP) Na vijf maan den staking is de Britse onafhanke lijke commerciële televisie gezwicht voor de salariseisen van de acteurs. Er waren 12500 leden van de bond Equity bij dit conflict betrokken, waardoor de t.v. zich maandenlang moest behelpen met het uitzenden van oude programma's en films. De acteurs zullen nu een honorarium ontvangen dat hoger is gebaseerd en toeneemt naarmate een groter ge bied door de uitzending wordt be streken. Vandaag hervatten de ac teurs hun aandeel in de commerci ële uitzendingen. De Equity zal nu met de B.B.C. gaan onderhandelen over een ver betering van de honoraria. HOLLANDIA (UPI, ANP, AP) Honderden Papoea's leden van de politieke partijen Partei National en de Democratische Volkspartij stonden gisterochtend met span doeken op het vliegveld van Hollan dia omdat daar twee vertegenwoor digers van de Brazzavillegroep bij de Verenigde Naties aankwamen. Het waren de heren Guirma, per manent vertegenwoordiger van Op- per-Volta, en Zollner, plaatsvervan gend vertegenwoordiger van Da homey. Zij zullen enige dagen in Nederlands Nieuw-Guinea rondrei zen om zich op de hoogte te stellen van het standpunt van de Papoea's in de kwestie Nieuw-Guinea. Van Zollner moet indertijd het initiatief uit zijn uitgegaan tot het indienen van de zg. Brazzavilleresolutie die in de Algemene Vergadering van de Uno niet de vereiste meerder heid haalde. Op de spandoeken van de Parna stond „Driehoeksconferentie tussen Papoea's, Nederland en Indonesië", „West-Papoea vrij in 1970 met hulp van Nederland" en „Alle zwarte volken moeten onze vrijheid steu- nen" De Democratische Volkspar tij had de leuzen: „Alle Papoea's verwerpen aanspraken Soekarno" en „Vrijheid voor alle volken". De gasten werden op het vlieg veld welkom geheten door gouver neur P. J. Platteel, schout-bij-nacht L. E. H. Reeser, de voorzitter en enige leden van de Nieuw-Guinea- raad. BOXTEL. De 62-jarige W. Swanen- berg uit Boxtel is gisternacht bij zijn buis omgekomen. Hij stak onverwachts de rijksweg Den EoschEindhoven over. De bestuurder van een aankomende per sonenauto kon hem niet meer ontwijken. Weersverwachting K.N.M.I. in De Bilt: het Overwegend zwaar bewolkt met nu en dan regen, maar in de loop van de dag enkele verspreide opklaringen. Krachtige tot harde, aan de kust stormachti ge zuidwestelijke wind. Iets hogere temperaturen. MIESJE: Ik blijf hier zitten tot de wind geluwd is. 4 april: zon op 6.10, onder 19.17; maan op 6.26, onder 18.52. weer wind m.tmp. n.sl. Helsinki bew. Z 2 0 Stockholm zw.bew. ZZW 7 0 Oslo onbew. w 9 0 Kopenhagen l.bew. w 8 1 Aberdeen bew. z 6 1 Londen regen zw 12 0.1 Amsterdam zw bew zw 8 3 Brussel bew. zw 9 0.6 Luxemburg h.bew. zw 9 0 Parijs h.bew. zw 13 0 Bordeaux onbew. O 17 0 Grenoble onbew. NW 15 0 Nice onbew. O 18 0 Berlijn zw.bew. WZW 8 1 Frankfort zw.bew. WZW 11 3 München l.bew. WZW 8 3 Zurich 1 bew WZW 11 0.3 Genève onbew. w 13 0 Locarno onbew. O 17 0 Wenen onbew. w 10 0 Innsbrück onbew. WNW 20 0 Belgrado bew. NNO 14 0 Rome onbew. WNW 20 0 Ajaccio onbew. WZW 17 0 Madrid h.bew. WZW 19 0 MalJorca zw.bew zo 24 0 Lissabon zw.bew. w 17 0

Zeeuwsch Dagblad | 1962 | | pagina 1