filmstrips De romigste kalfsbouillonsoep maakt u samen! TéhcVl 65 koelkasten gratis Mars in totaal geen 60 maar u hebt nu nog de kans, doe meel smelten in uw mond smetteloos in uw hand till zondag-soep voor elke dag Donderdag 29 maart 1962 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 4 iMSMIMilBii li AJLl Bekijk ze door een kijkertje! Landmeetkundigen bijeen „Effectavia" boekte goede resultaten Oefening van de B.B. Wie 's nachts goed slaapt, komt beter „.voor den dag" Daarom wil de moderne huisvrouw maximaal slaapcomfort. Zij kiest de opzienbarende DRAKACEL matras. Een matras, gemaakt van totaal nieuw materiaal. Licht van gewicht, gemakkelijk te hanteren. Tienduizenden met lucht gevulde „Draka-celletjes", verticaal verend, geven het rustende lichaam overal de juiste, gelijkmatige steun. Met die „hardheid", waar de dokter zo vóór is! Uw winkelier zal U gaarne deze DRAKACEL matras tonen. Wie 2 zikjes Smith chips haatt van 25 cent, of één van 70 cent, krijgt een filmstrip cadeau. Dat is leuk. Je kunt kiezen uit 4 sprookjes van elk 2 delen, uit honden, voorwereldlijke dieren, techniek (oud en nieuw), auto's en treinen. Verzamel ze allemaal. Haal gauw een paar zakjes van die lekkere, knappende Smith chips. Een bijzondere lekkernij, nu met een iiMM ...het meesterschap van de knorr koks... ...Uw eigen kookkunst. Plak de Smith's merk jes van 2 zakjes een postzegel van 2S op een briefkaart aanSMITH'S, Broek op Langedijk. Dan krijg je er een s-W: MALS/VINSCHGAU ZUID-TIROL/ITALIk PENSION SÉSVENA - Zonnige en rust. ligging - mooie omg. - tuin - natuurpark - uitstapje in de omg. - autotochten. MérAn - Dolomieten - Stilfserpas - St. Moritz. Zwembad. Voll. en halfpension. Kostelijke kalfsbouillonsoep komt van Knorr. Kalfsbouillonsoep met extra ver micelli en groentesnippers. U legt daar aan de laatste hand. Zo brengt u het fijnste van het fijnste op tafel. Uw garan tie? 600 Nederlandse huisvrouwen keuren elk Knorr-recept vooraf. Deskundig, kri tisch en veeleisend. Zo wordt genieten wérkelijk gegarandeerd! N«d«rlands produkt, bereid door Cosmonaa Voedingsmiddelen N.V., Looedrecht, in licentie en onder controle van Knorr A.G.» Thayneen- Zwicserland die het recept onder exclusiviteit heeft afgestaan. De deelname aan de Grosco Prijsvragen is zó groot dat we nog 5 KOELKASTEN EXTRA beschikbaar stellen. De vijfde, en laatste ronde is begonnen. Bij tientallen winnaars uit de vorige ronden heeft DE PRACHTIGE LIEBHERR KOELKAST ter waarde van f 498.- reeds een plaats gevonden. De wedstrijdformulieren zijn met de bekende Grosco-folder verspreid. Mocht U geen formulier hebben ontvangen dan zal de Grosco-kruidenier U dit gaarne bezorgen. win ook een koelkast voor uw gezin. Treets pinda's in melkchocolade TREETS! Knapperende pinda's in melk chocolade met een hulsja van suiker. Proef, hoe anders, proef hoe heerlijk! En kijk - ook dat is uniek - uw handen blij ven smetteloos. Geniet óók op die nieuwe manier. TREETS kost slechts 25 cent. Dat ic je 'reinste' smullen ONGETWIJFELD slaagt U beter met Uw inkopen als U eerst de advertenties leest. Advertenties houden U op de hoogte en helpen U bij hel maken van de juiste keus. De verleiding kwam 's nacht 18 jaar Electro, Middelburg, vertoont tot en inet donderdag een film met de veel zeggende titel ..De verleiding kwam 's nachts". Een Frans filmprodukt naar het boek van de Engelse auteur James Halley Chase. Op het witte doek blijkt men hier nog voor onverwachte ver rassingen komen te staan. Giselle Pascal en Magali Noel spelen de hoofdrollen. A song is born 14 jaar Danny Kaye en Virginia Mayo leven zich uit op de muziek van jazz-grool- heden als Benny Goodman, Armstrong en Charley Barnet, die met voornoemd tweetal speelden in een film die jaren geleden veel opgang maakte. Het is een reeds tamelijk oud fllmprodukt dat deze week in City, Middelburg draait, maar echter van beter gehalte blijkt dan de doorsnee films-met-musici. Liefhebbers van de klassieke jazz komen zeker aan hun trekken. Obsessie 18 jaar Alfred Hitchcock weet in zijn films de spanning tot het uiterste op te voeren, waarbij hij voor de griezeligste en vaak ook pikantste momenten niet uit de weg gaat. Welnu, deze elementen waren ook ruim vertegenwoordigd' in de rolprent ..Obsessie". Een jongeman lijdt aan ge heugenstoornis. Hij zou een moord ge pleegd hebben. Een vrouwelijke psy chiater (Ingrid Bergman) die verliefd wordt op de jongeman probeert zijn on schuld te bewijzen. Uiteindelijk komt ook de ware schuldige aan het licht. GOES. De Stichting Nederlands Genootschap voor Landmeetkunde or ganiseerde voor de eerste keer in Zee land een bijeenkomst. Na een openings woord van de voorzitter van de com missie van voorbereiding, de heer J. Bakker, hield ir. A. Waalewijn van de Meetkundige Dienst van Rijkswater staat uit Delft een interessante inlei ding over de toepassing van hydrosta tische waterpassing, toegelicht met een aantal dia's. Voor en na de gemeenschappelijke lunch was er gelegenheid tot het be zichtigen van een aantal landmeet kundige instrumenten, tentoongesteld door een handelsvereniging uit Rotter dam, welke vereniging 's middags en kele instrumenten demonstreerde. De bijeenkomst werd bijgewoond door ongeveer 130 personen. Op een bijeenkomst van de bejaar densociëteit te Cadzaiid heeft de heer A. Quaak uit Schoondijke een inleiding ge houden over zijn reis naar Israël. Hij vertoonde daarbij een groot aantal dia's. Onze conclusie: spannend van het begin tot het einde. Rebecca 18 jaar Deze trieste best-seller van Daphne du Maurier werd voortreffelijk verfilmd door de meester-regisseur Alfred Hitch cock, die ook in dit drama niet naliet zijn specialiteiten op het gebied van thrillers bot te vieren. De hoofdrollen zijn met Lawrence Oli vier en Joan Fontaine zeer sterk bezet. Voor mensen met sterke zenuwen en een niettemin een ietwat sentimentele inslag een film om de zorgen even te vergeten, al zal „Rebecca" de toeschouwer na af loop nog wel enige tijd bezighouden. VLISSINGEN De beleggingsclub „Effectavia" te Vlissingen hield haar jaarvergadering in Het Anker onder lei ding van de tweede voorzitter, de heer M. Bode. Deze sprak zijn tevredenheid uit over de gang van zaken in de club die betere resultaten heeft afgeworpen dan bij de opzet in 1957 gehoopt werd. Vooral in de scheepvaartfondsen waren de resultaten bevredigend. Bij de behandeling van het punt ballo tage nieuwe leden bleek dat enkele ad- spiranten zich teruggetrokken hadden omdat de respectievelijke echtgenoten zich verzetten tegen dit lidmaatschap. De heer Bode sprak hierover zijn ver wondering uit omdat deze manier van geldbeleggen vrij zeker en secuur is en bovendien gebleken is dat er een behoor lijk rendement uitkomt. Een aantal ad- spiranten werd als lid aanvaard. Bij het punt beleggingsprogramma kwam de eventuele aankoop van enkele fondsen ter sprake, alsmede de verkoop van andere fondsen. Daarna werd het voorstel van de heer Den Besten om de inlagen der leden te herzien behandeld Voorzitter Ebling die inmiddels was bin nengekomen stelde daarbij het principe van de club aan de orde om zelf te leren hoe zo goed mogelijk het spel op de be- leggingsmarkt mee te spelen. De verga dering besliste dat de maximuminlage gehandhaafd blijft. De bestuursleden de heren Bode en Den Besten werden herkozen. Nieuw gekozen in het bestuur werd de heer H. v. d. Linden waarin vooral het deux-pièce in het klassieke marine met wit succes oogstte. De show is tot en met vrijdag in het Concertgebouw te bewonderen. MIDDELBURG. De Spanjaardstraat is dinsdagavond het toneel geweest van een uitgebreide B.B.-oefening. Verondersteld werd dat in enkele pan den bominslagen hadden plaatsgevon den waarbij de nodige slachtoffers wa ren gevallen. Wijkploegen van de geor ganiseerde zelfbescherming rukten uit om hulp te verlenen. Het waren vooral de algemene hulpverleningsploegen en de E.H.B.O.'ers die gisteravond bijzon der actief waren. Slachtoffers werden ter plaatse verbonden en op brancards naar verzamelplaatsen gebracht. Reke- nmg houdend met diverse obstakels moesten de brandcards vaak door de ramen heen op straat worden neergela ten. Tuinbouwvereniging bijeen KAPELLE. Onder voorzitterschap van de heer A. de Schipper hield de tuinbouwvereniging Kapeile haar alge mene jaarvergadering. In zijn openings woord haalde de voorzitter o.m. aan dat het voor de tuinbouw in Kapeile in 1961 een gunstig jaar is geweest. Bij de bestuursverkiezing werden herkozen de heren A. de Schipper en B. de Ja ger terwijl in de vacature ontstaan door het bedanken van de heer J. van Over loop, werd gekozen de heer W. van Overloop. Er kwamen twee nieuwe leden bij, waardoor het aantal leden steeg tot 140. De proeftuin voor de kleinfruitcultuur in Kapeile zal een subsidie ontvangen van ƒ25. Verder werd nog van gedach ten gewisseld over verschillende tuin- bouwvraagstukken. Besloten werd weer voor gezamenlijke rekening dubbel» princessebonen aan te kopen. i

Zeeuwsch Dagblad | 1962 | | pagina 4