MENSEN DIE U NOOIT ZIET! KRIS 36-« SHELL - UW VRIEND LANGS DE WEG! Adri de Jonge uit Goes Zeeuwse miss-Bril 1962 door Zeeland Plaatst Uw personeelsadvertenties in het ZEEUWSCH DAGBLAD sï. \D Shell wil u het benzine tanken zo gemakkelijk mogelijk maken. Daarom ziet u overal in Nederland de geelrode pompen. Vier of veertig liter benzine? De pompbediende staat altijd voor u klaar! Maar achter deze mannen staan de vele Shell-medewerkers op de grootste raffinaderij van Europa-„PERNIS"! Doorlopend zijn zij in de weerom betere en krach tiger benzine te leveren voor auto's, scooters, brommers en motoren! Raad Aagtekerke Speeltuinvereniging bloeit weer op .Acht van Vlissingen gaven vlotte show Sleepschip botste tegen ducdalf Donderdag 29 maart 1962 ZEMJ vA-" Pag. 10 Vraag alle Inlichtingen over een Nachlstroom 'accumulerende kachel Nu kan elke woning en elk 'Icantoor op de meest volmaakte wijze worden verwarmd: 'elektrisch! Want nu kunt U bij <Je PZEM een accumulerende kachel kopen of huren. Deze Unieke kachel wordt 's nachts met goedkope stroom (41/2 cent per kWh) opgeladen en geeft de warmte na een druk op de knop weer af - op de gewenste tijd en in de gewenste hoeveelheid! Vijf 'minuten zijn voldoende om elk v Vertrek heerlijk te verwarmen. En de thermostaat zorgt er voor, dat de temperatuur constant blijft. Na laren van onderzoek NU VOLMAAKT EN VOORDELIG ELEKTRISCH VERWARMEN! OP NACHT-STROOM ,Vraag vandaag nog Uw gratis [folder aan bij: Vele unieke voordelen Overal te plaatsen Elektrisch verwarmen biedt U uitsluitend voordelen! Eenvoudige bediening - steeds gelijkmatige temperatuur - geen stof en vuil, roet en as - geen brandstofopslag - geen kolendamp - geen kans op ongevallen. Niets dan aangename warmte en zuivere lucht voor mensen.dieren en planten! En... de fraaie kachel kan overal worden geplaatst. Geen schoorsteen of andere afvoer nodig! Mogen wij eens voor U uitrekenen hoe weinig 't U aan stroom kost, om deze voordelen te genieten? U wilt meer weten over deze allermodernste wijze van verwarmen? Schrijft U dan vandaag nog even een briefkaartje aan de PZEM; U hoeft alleen maar Uw adres en „accumulerende kachel" te vermeiden. Onze verwarmingsdeskundige komt U dan geheel vrijblijvend vertellen hoe de kachel werkt en hoeveel de kosten per stookseizoen voor zouden bedragen. Schrijf op Uw briefkaart het woord „folder" als U liever eerst alleen een folder wilt ontvangen. Koopprijs geheel gemonteerd en aam gesloten f 995.- Huurprijs - contract voor 60 maanden f 8.80 per maand Middelburg Tel. COIIBOJ 4251 Goes. De twintigjarige Adri de Jonge uit Goes is dinsdag avond tijdens de provinciale voorronde van Zeeland voor de verkiezing Miss Bril 1962 tot Miss Zeeland gekozen. Adri, typiste in Goes, was bij de Miss Brilver- kiezing van vorig jaar bij de eer ste acht. Zij zal nu aan de demi finale in Rotterdam kunnen deel nemen met nog drie andere Zeeuwse dames. Dit zijn mevr. Van der Heyden uit Vlissingen, die tweede werd, Francien Luteyn uit IJzendijke, derde, en Marja de Jong uit Heinkenszand, die als reserve zal meegaan. De Miss Brilverkiezing van dit jaar vond plaats in een opvallend gezellige sfeer in de Prins van Oranje te Goes. Als gastvrouw trad op Mies Bouwman, de bekende televisieomroepster, wat veel tot de stemming bij droeg. De ruim dertig deelnemende dames, uit Zuid- en Noord-Beveland, Zeeuws- Vlaanderen en Walcheren, toonden zich op hun voordeligst voor de jury, die bestond uit de heren Poppe Damave, kunstschilder te Haarlem, Postmus, kapper te Rotterdam, Ham- melburg, opticien te Amsterdam en mevrouw Van Heemskerk-Veeckens, adjunct-secretaresse van de federatie van Nederlandse opticiensorganisaties. Deze federatie organiseerde de Miss Brilverkiezing. Alle provincies zullen naar de finale een Miss Bril afvaardi gen, waaruit dan weer Miss Bril Hol land 1962 zal worden gekozen. De opzet is te tonen dat ook een vrouw met een bril charmant kan zijn. De verkiezing, waaraan het talrijke pu bliek ook kon deelnemen, werd omlijst door een amusementsprogramma, ver zorgd door het duo Ans en Jaap Daniëls en showzangeres Ria Kuyken, Uitgaande van het uniformfonds van de muziekvereniging „Ons Genoe gen" te Nisse werd in het dorpshuis een uitvoering gegeven. De vereniging o.l.v. directeur J. Brouwer bracht een zestal nummers ten gehore. De toneel club uit Kapelle voerde daarna het to neelstuk „Tussen twee veren" op. De toeschouwers toonden veel waardering voor de speelkwaliteitem van de club. AAGTEKERKE. Tijdens de dins dagavond gehouden vergadering van de gemeenteraad Aagtekerke werd beslo ten over te gaan tot de verkoop van een woningwetwoning aan de heer M. van de Driest voor een bedrag van 10.932. Omtrent de splitsing van de waning van de heer A. Verhage werd door de raadsleden nog geen beslissing geno men. Eerst zal een onderzoek worden ingesteld of het wenselijk en mogelijk is van één woning twee te maken. Aan het bestuur van de gereformeerde gemeenteschool werd een vergoeding van 694, verleend over het jaar 1961. Voor 1962 werd een verschot gegeven van 800. Over de vaststelling van het ontwerp voor de herziening van het uitbreidings plan in hoofdzaak werd niet lang ge discussieerd; er mag langs de weg nu binnen een afstand van tien meter niet gebouwd worden. In het eerste plan bedroeg deze afstand met bouwverbod vijfentwintig meter. De vergadering stond onder voorzitterschap van burge meester J. Geuze. Ontspanningsavond LJG OOSTKAPELLE. Op de ontspan ningsavond van de afdeling Oostkapelle van de L. J. G. heeft de afdeling Kou- dekerke met succes het toneelspel „Va der Diekema" opgevoerd. De muzikale omlijsting van deze avond was in handen van de Ricardo's uit Middelburg. Het openingswoord van de avond was gesproken door de voorzitter, de heer C. Bierens. VLISSINGEN. B. en W. van Vlis singen stellen de raad voor aan de speeltuinvereniging „Oude Stad" een bijdrage a fonds perdu van 3500 gulden te verlenen. De speeltuin van deze ver eniging moest in verband met de door Rijkswaterstaat in 1961 getroffen voor zieningen aan de zeewering bij de Oran jemolen verplaatst worden. Hoewel door B. en W. een terrein bij de voor malige gasfabriek als vervangende speelruimte beschikbaar gesteld zou worden is egalisatie en afrastering van dit terrein en verplaatsing van speel- werktuigen tot op heden nog niet ge beurd. Dit houdt verband met het feit dat ten tijde van de noodgedwongen ver plaatsing de vereniging in feite niet meer bestond. Thans heeft zich een nieuw bestuur ge vormd en is weer een begin gemaakt met de werving van nieuwe leden. Tot dusver is reeds een veertigtal gezinnen (ongeveer 100 kinderen) als lid inge schreven. terwijl tevens een aantal ge zinnen de toezegging heeft gedaan zich weer als lid te zullen laten inschrijven wanneer de nieuwe speeltuin is gerea liseerd. Het gemeentebestuur van Axel heeft het aanleggen van een parkeer terrein te Zoutespui uitbesteed aan de fa. W. J. de Bruijn te Terneuzen. De reconstructie van de kerkmuur zal verricht worden door de aannemer P. J. v. Fraaijen' te Zoutespui. De N.C. leden van de afdeling Oostkapelle kwamen weer bijeen om te luisteren naar een lezing van de VLISSINGEN. In het Concertge bouw showden de „Acht van Vlissin gen" hun collecties. Nieuwe service, fleur en show kenmerkten het mode evenement, waarvoor grote belang stelling bestond. De kindermode die voor de pauze te zien was toonde vele vlotte modellen voor de jeugd. Opval lend was de collectie jongenskleding met kostuumpjes „net als papa" en praktische, sterke parka's en coats. De jongste mannequin, de kleine Har man, toonde frank en vrij pakjes die elk heertje ondqj- de lagere-school- leeftijd met plezier zal dragen. De mode voor de „grote mensen" die na de pauze getoond werd gaf vele draagbare modellen te zien, met name voor de jonge vrouw tot plm. 25 jaar. Maar voor de iets ouderen waren er eveneens snoezige pakjes en complets, Jaarlijkse avond EHBO VROUWENPOLDER. De jaarlijk se avond van de vereniging E.H.B.O. stond onder leiding van mej. M. Duve- kot. Eerst werden enkele films ver toond, waarna les gegeven werd door dokter W. Oosterhoff, docent van de vereniging. Het publiek kon daarbij zien hoe er geoefend werd en geleerd werd. De heer Cornelisse liet nog en kele films zien, waarna dokter Ooster hoff een cadeau in ontvangst mocht ne men. Zijn echtgenote kreeg bloemen. WEMELDINGE Donderdagmorgen kwam d'e Nederlandse sleepboot „België" met de Nederlandse sleepsclhepen ,,W. van Driel 25" en „Siwa", elk 1400 ton, in Wemeldinge en zou de Oostsluis bin nenvaren. Door het te vroeg opvieren van een der sleepdraden werd d'e „Siwa" uit zijn koers getrokken, wat tot gevolg had dat dit vaartuig met stuurboord voorschip op een ducd'alf botste. Door de geweldige veerkracht van de ducdalf werd de „Siwa" weggevierd en kwaim vervolgens met bakboordvoorschip tegen een aan de andere zijde van het kanaal staande ducdalf, waarbij een vissers vaartuig 184 gemeerd lag. De „Siwa" kreeg averij aan het voorschip, terwijl de 184 beschadigd werd. Bejaarden Kruiningen hielden jaarvergadering KRUININGEN. De afdeling Krui ningen van de Algemene Bond van Be jaarden hield haar jaarvergadering in het Dorpshuis te Kruiningen, onder lei ding van de viee-voorzitter, de heer E Lavooij. Aanwezig waren 42 leden, en de heren Leenhouts en Kole van het prov. Rayonbestuur. In de plaats van de overleden voor- zitter, de heer M. Leijs, werd tot voor- zitter gekozen de heer D. de Jonge. Het bestuur werd voorts met twee loden uit gebreid, t.w. de heren A. Dek Az. en A. Marteijn. Tot leden van de kascom- missie werden benoemd de heren A. de Bel, A, Helmstrijd en S. J, Visscher. 9 Dr. A. Melchior, auteur te Haar lem, houdt op 30 maart a.s. in de foyei van „Het Centrum" te Axel een le zing met lichtbeelden voor de ZVU en dt NRV. De-ze lezing heeft tot onderwerp „Gekluisterd Kon-go". 0 In het verenigingsgebouw „Westka- pelle Herrijst" vergaderde de afdeli-n- Westkapelle van de Algemene Bond va Nederlandse bouwvakarbeiders. Bij ee bestuursverkeizing werd in de plaats vai de heer W. Lievense gekozen de hee. L. Jobse. De nationale Reumafondscollecte heeft te O. en W. Souburg 434 gulden en te Ritthem 32,17 gulden opgebracht. Door de philatelistische vereniging Delta, sectie Vrederust zal op woens dag 28 maart in de koffiekamer vai. het -hoofdgebouw van Vrederust eer, ruilavond worden gehouden waarbij te vens de nieuwtjes van Ned. Nieuw- Guinea en de Ned. Antillen en Surina me van de ene hand in de andere kuil en gaan. De nieuwe wijkzuster, mej. E. var Vlaanderen uit Koudekerke is te Sint Annaland in dienst getreden als wijk zuster van het Groene Kruis, in plaats van mej. G. J. van Vugt. De afdeling Wemeldinge van de Ned. Christelijke Vrouwenbond kwam bijeen onder leiding van de presidente mevrouw Philipse-Aarnoudse. Ds. K. van Liere uit Wolfaa-rtsdijk sprak over „De vrije zaterdag".

Zeeuwsch Dagblad | 1962 | | pagina 10