Op Zd - Beveland wordt de afwatering herzien SKODA Mies Bouwman; ik weet nooit wat ik zal zeggen Lozing op Westerschelde Nieuw tarief waterleiding op Schouwen-Duiveland Annelies legde eerste steen omdat de extra-solide SKODA-bouw U meer veiligheid garandeert GROEIEND OVERLEG TUSSEN MIDDENSTAND EN GEMEENTE Verkiezingen en de griep Ze EEN VEILIGE KEUZE wel zou t.v. missen RAPPORT MET AANBEVELINGEN Aanleiding Plaatgronden Nieuwe indeling Raad Axel betuigde adhesie aan motie- Aardenburg Contactavond van Jeugdkerk in Goes Openbare verkoping Optreden Scapino-ballet Eerste kievitsei in Zeeland Kandidatenlij sten W esterschouwen Billijk, maar men zal meer moeten betalen Kampeerverordening in St, Maartensdijk Sanering niet dan na breed vooroverleg Professor gewond bij auto-ongeluk .n-vfcf-v- ,i)j. Ijtil Afscheid ds. Heerschap flKK ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. Z r m GOES Na een studie van ruim twee jaar over de verbetering van de waterbeheersing van Zuid- Beveland ten westen van het Kanaal is thans een uitgebreid rapport verschenen over dit vraagstuk. In dit rapport, waarin een groot aantal aanbevelingen zijn opgenomen, wordt de herziening van de af watering aan de orde gesteld. Een van de meest ingrijpende voorzieningen in de toekomst zal de lo zing op de Westerschelde van het afwateriugsgebied, dat een oppervlakte beslaat van ruim 26.000 hec tare. De situatie is nu zo, dat ruim 16.000 hectare loost op de Oosterschelde en ruim 10.000 ha op de Westerschelde. In het rapport gaan de gedachten uit naar een lozing op de Westerschelde voor een gebied van circa 17.000 hectare, terwijl er voor de Oosterschelde 9000 hectare overblijft. Deze herziening maakt echter ook een rigoureuze wijziging van de waterlopen, leidingen e.d. noodzakelijk. Kortom: verwe zenlijking van het gehele project wordt een diep ingrijpende zaak. De uitvoering zal enkele tientallen miljoenen guldens gaan kosten en zal een zeer groot aantal jaren in beslag nemen. Voor het wa terschap „De Brede Watering van Zuid-Beveland", dat moet pro beren deze plannen te realiseren, is dan ook een omvangrijke taak weggelegd. De richtlijnen zijn thans in het rapport aangegeven. Het beste zou zijn dat de uitvoering gepaard zou kunnen gaan met ruilverkaveling, hetgeen verlaging van kosten zal betekenen. Het ligt voorts in de bedoeling om ook voor oostelijk Zuid-Beveland een dergelijk plan voor de herziening van de afwatering in studie te nemen. Tijdens een gistermorgen gehouden persconferentie in het Landbouwcen trum hebben de heren ir. D. van der Zaken, hoofdingenieur-directeur van de Cultuurtechnische Dienst en de heer G. Beenhakker, hoofd van de technische dienst van het waterschap, ons een heldere uiteenzetting gegeven over de gang van zaken. Beide heren maken deel uit van de werkgroep (uit de com missie waterbeheersing en ontzilting) die zich beraden heeft op de herziening van de waterafvoer op Zuid-Beveland. De aanleiding tot deze studie was tweeërlei: de uitvoering van de Delta werken en de concentratie van de wa terschappen. Wanneer het Deltaplan uitgevoerd is en het Zeeuwsche Meer zoet water bevat, zal Zuid-Beveland aan de noordzijde grenzen aan dit zoetwa terreservoir. De vraag komt daardoor naar voren of het technisch en econo misch mogelijk zal zijn uit dit reser voir water in te laten om daarmee het poldergebied door spoelen ter bestrij ding van de verzilting en de plaatse lijke verdrogingsverschijnselen op te heffen. Uit technisch oogpunt dient het sys teem te bestaan uit inlaatpunten aan de Oosterschelde, een distributiesysteem in het poldergebied en uitwateringspun- ten aan de Westerschelde. Uit de discussie in de werkgroep bleek al spoedig; dat eerst het af- voerstelsel doelmatig en efficiënt moet zijn, wil men een bevredigende watervoorzieningsplan ontwerpen. Daarom werd eerst de herziening van de afwatering in studie geno men, waarna later een rapport zal volgen over de watervoorziening. Na een korte historische schets over het ontstaan van het gebied wordt een beschrijving gegeven van de huidige afwateringstoestand ingedeeld naar afwateringsgebied. Het hoogtebeeld in het gebied is zeer gevarieerd, er zijn zelfs ver schillen van vier meter. Vooral in het westelijk deel van Zuid-Beveland lig gen plaatgronden, die sterke verdro gingsverschijnselen vertonen. Het ligt in de bedoeling om deze gron den eerst aan te pakken. Overigens zal over het probleem van de plaat gronden een apart rapport worden sa mengesteld, dat binnenkort zal ver schijnen. Uit een studie van de grondwater standen is voorts gebleken, dat geen sprake kan zijn van waterbeheersing. Het zomerpeil is in sommige gebieden te laag, terwijl het winterpeil vaak te hoog is. Dit heeft o.m. tot gevolg, dat er oogstdepressies optreden. Om deze depressies zo klein mogelijk te houden zullen 30 verschillende peilen nodig zijn, zo staat er in het rapport, met variaties van 10 cm. Het ziet er intussen niet naar uit, dat met de hui dige middelen hierin vrijwel geen ver betering kan worden gebracht. In dit verband wacht het waterschap dan ook een omvangrijke taak. Het staat ook vast, dat bij gewenste slootwaterpeilen en bouwlandgebruik de oogstdepressies voor een groot deel verdwijnen en dat het probleem van de plaatgronden nagenoeg tot een oplos sing wordt gebracht. De depressies zijn alleen nog te vinden in oude kreedbed- dingen. Op basis van de meest gewenste grondwaterpeilen wordt in het rapport nieuwe indeling in hoofdwaterings- gebieden gemaakt. De afwatering van het merendeel der randpolders als die van de Brede Watering bewesten Yer- seke voldoet niet aan de moderne eisen. Wanneer de Poel in de toekomst die per zal worden ontwaterd, zullen de randpolders op eenvoudige wijze kunnen worden aangepast. In enkele andere streken dienen echter nog verbeterin gen te worden aangebracht. Bij het ontwerpen van een nieuwe in deling moest bovendien als uitgangs punt worden genomen, dat de afwate ring zoveel mogelijk op de Westerschel de wordt gericht. De Deltadienst van Rijkswaterstaat, die grote interesse voor deze studie aan de dag legde, zou het n.l. zeer op prijs stellen indien zo weinig mogelijk geloost wordt op de (Ingezonden mededeling) oersterk buisliggerchassis - knikweerstand 70.000 kg geheel stalen carrosserie - van 1 mm dikke staalplaat zéér korte remweg - van 60 km/u tot 0: 12,90 meter H. ENGLEBERT N.V. - DOBBEWEG - VOORSCHOTEN - TEL. (01717)2010* DEALERS: Garage I. J. ADR1AANSEN, Oude Stad 16, Oostburg, tel. 2679 Gar. J. JOOSSE ZN., Rijksweg 24G, Nieuw- en St. Joosland, tel. 318 Autobedrijf IJ. T. WANDEL, Zuidstraat 10, Nieuwerkerk, fel. 482 Garage C. M. G. CAPPENDIJK, Axelsestraat 174, Terneuzen, tel. 2030 AXEL. Met de stemmen van de heren W. de Feyter (CHU) en D. J. Oggel (GPV) tegen besloot de Axelse raad gisteravond adhesie te betuigen aan de motie van d egemeente Aarden burg om de actie van de landbouwor ganisaties te steunen ten aanzien van de verlenging van de wet op de ver vreemding van landbouwgronden. Zoals bekend heeft de raad van Aardenburg op 5 maart jl. een motie vastgesteld waarbij aan de minister van landbouw en visserij verzocht wordt om de voor stellen van de landbouworganisaties in Zeeland ten aanzien van de verlenging van eerdergenoemde wet ernstig te overwegen omdat het algemeen belang niet gediend zal zijn met de verwach te gang van zaken. De heer De Feyter opende de breed voerige discussie die zich over deze kwestie ontspon. Dit raadslid verklaar- de^i'ch tegen de motie, evenals de G.P.V.-er Oggel. B. en W. hadden aan de raad meegedeeld datschilder*. van buiten de gemeente benoemd waren. En kele raadsleden gingen nader op dit be sluit in. De heer J. C. van Luijk (AR) meende dat de raad kortgeleden het besluit had genomen twee schilders te benoemen. Nu komt het bericht dat het er drie zijn. De voorzitter antwoordde dat het college het plan had om in deze vergadering met een voorstel te komen voor de benoeming van een derde schil der. Een van de drie benoemde schilders heeft zich thans teruggetrokken, voorlo pig zal met twee worden volstaan. Schilders De heer P. J. van Bendegem (CHU) informeerde of er bij de sollicitanten geen schilders uit Axel waren. Ongeveer de helft, antwoordde de burgemeester, maar er is bij de benoeming gelet op capaciteiten. ,.Wie hebben die 'capaci teiten beoordeeld", vroeg de heer Van Bendegem weer. ,.De opzichter van de Centrale dienst in samenwerking met de gemeentesecretaris", repliceerde de heer Van Dijke. De heer Van Bende gem was echter niet tevreden. Besloten werd na de openbare raadsvergadering deze affaire in besloten zitting af te han delen. Alle overige raadsstukken gingen vlot onder de hamer door. Oosterschelde, teneinde het zoetwater bekken in het Zeeuwse Meer te vrijwa ren van verontreiniging. Na een uitvoerig beraad is de werk groep tot de conclusie gekomen, dat het onmogelijk is om het gehele gebied te laten lozen op de Westerschelde, maar toch kon een ingrijpende veran dering worden voorgesteld. De grens tussen „oost en west" vormt de spoor lijn van Kruiningen naar Goes. Het ge hele gebied ten noorden van de spoor lijn (oppervlakte van 9.000 hectare) zal lozen op de Oosterschelde. Indien het gehele gebied op de Westerschelde zou moeten lozen zou dit een extra uit gaaf vergen van circa vier miljoen gulden. Dit werd niet verantwoord ge acht. Het gehele gebied van de Poel. een gedeelte van de Piet, met daar bij de Goese Polder, en uiteraard de gehele zaak van Zuid. Beveland wordt op de Westerschelde georiën teerd. In de omgeving van de Wil lem Annapolder en de Borsselepolder zij» nieuwe gemalen geprojecteerd. Verder wordt het aantal hoofd- afwateringsgebieden, dat in. de huidige toestand 16 bedraagt, op deze wijze teruggebracht tot 14, terwijl het aantal lozingspunten daalt van 17 tot 14. In de bestaande toestand su- eert tenslotte circa ruim 5000 ha door middel van sluizen, terwijl circa 21.000 ha over een gemaal beschikt. In de nieuwe toestand behoudt ca 1830 ha natuurlijke lozing en zal ongeveer 24.000 ha bemalen worden. GOES. In de Prins van Oranje werd een contactbijeenkomst gehouden van de Goese Jeugdkerk. Deze avond, waarvoor zeer grote belangstelling bestond, werd geleid door wika D. Hiensch. Vertoond werd de film „De muur" van de Goese amateurcineast J. J. IJssel, welke een beeld geeft van het jeugdzorgwerk van de Hervormde Gemeente Goes. Na de pauze werden de leden vergast op een komische rolprent van de film komieken Bud Abbott en Lou Castello en een hoofdfilm, getiteld „Toneelavon- turen". De jeugdouderling J. Burger sprak een slotwoord. MELISKERKE. Ten overstaan van notaris H. van den Briel werd gisteren in Meliskerke het huis met schuurtje Noordstraat 11 openbaar ver kocht. Koper werd de heer D. M. de Regt te Vlissingen voor 5180. VLISSINGEN. Onder auspiciën van de Algemene Kunstkring Vlissingen zal het bekende Scapino-ballet op woensdag 11 april 's avonds om acht uur in Britannia een optreden verzor gen. Het programma luidt: De Prinses op de Erwt, Sonatine, Het eerste bal, Haken en ogen en Lentestemming. BAARLAND. De landbou wer J. J. Zeevaart uit Baarland heeft dinsdagmiddag in zijn woonplaats het eerste kievitsei in Zeeland gevonden. Hij heeft het kostbare vogellegsel over handigd aan burgemeester W. N. van Liere, die het nog dezelfde dag in Middelburg aanbood aan de commissaris der Koningin, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot. HAAMSTEDE. Op de vergadering van de A.R.Kiesvereniging „Nederland en Oranje" is de volgende kandidaten lijst voor de a.s. gemeenteraadsverkie zingen vastgesteld: 1. J. v. "Waveren, Haamstede; 2. J. C. den Boer, Haam stede; 3 .P. G. Boot, Noordwelle; 4. K. Manni, Haamstede; 5. J. Bouwman, Burgh; 6. P. v. Dalsen, Haamstede en 7. L. M. v. Westervoort, Burgh. Op dezelfde vergadering is in princi pe besloten om samen te werken met de S.G.P. Van de zijde van de S.G.P. vernemen wij dat de kandidatenlijst er als volgt uitziet: 1. J. Westhoeve, Re- nesse; 2. H. v. d. Meij, Haamstede; 3. C. Fasol, Renesse; 4. J. Boot Mz, Haamstede. ZIERIKZEE. Met ingang van 1 april a.s. wordt door de Waterleiding maatschappij Schouwen-Duiveland" een nieuw tariefsysteem ingevoerd. Dit zal belangrijk afwijken van het tot dus verre geldende systeem. Omdat de te betalen watergelden afhankelijk zullen zijn van de werkelijke hoeveelheid af genomen water, is het voor de eigena ren van verhuurde percelen uiterst be zwaarlijk deze in de huurprijs door te berekenen. Behoudens enkele gevallen waarin de huiseigenaar dit verzoekt zul len met ingang van het 2e kwartaal van dit jaar de watergelden bij de bewoners der percelen worden geïncasseerd, on verschillig of deze bewoners eigenaar of huurder zijn. Door de Waterleiding» SINT MAARTENSDIJK. De ge meenteraad komt donderdag 29 maart, des avonds om zeven uur in openbare vergadering bijeen. De raad zal o.m. moeten beslissen over het vaststellen van een kampeerverordening. De invoe ring van de verordening is nog achter wege gebleven, zo schrijven B. en W., omdat het kamperen slechts sporadisch voorkwam. Nu echter een toeneming valt te constateren is het wenselijk een goede regeling te treffen, waardoor het kamperen enerzijds niet verder wordt belemmerd dan noodzakelijk is, maar waardoor anderzijds tegen misstanden kan worden opgetreden. De ontwerpverordening behelst o.m. dat alleen mag worden gekampeerd op eigen terreinen, terreinen van naaste fa milieleden en bovendien op terreinen, die door het gemeentebestuur zijn goedgekeurd. De agenda vermeldt verder voorstel len tot aankoop van de schuur van wed. P. V. van Splunter voor 4500 gulden, tot onderhandse 'aanbesteding van de rioolwaterzuiveringsinstallatie aan de N.V. Landindustrie te Sneek voor ƒ84.200 (begroting was 80.000 gulden), tot beschikbaarstelling van een terrein aan de speeltuinvereniging, tot verkoop van bouwgrond aan de Molendijk aan dokter J. M. v. d. Bel, die daar een nieuwe woning met praktijkruimte wil bouwen, en tot het verlenen van optie van bouwgrond aan de Koningin Julia- nastraat aan het Bouwfonds Ned. Ge- meenten, dat daar zes woningen wil bouwen. maatschappij is aan de huiseigenaren verzocht om met ingang van het 2e kwartaal de huurprijs te verminderen met het door hen tot dusverre betaalde waterabonnement, althans voor zover dit in de huurprijs begrepen was. Om de invoering van het nieuwe sys teem mogelijk te maken is het noodza kelijk geworden om in de eerste dagen van april de standen van alle waterme ters op Schouwen-Duiveland in korte tijd op te nemen, wat van de wateropne- mers een grote hoeveelheid werk met zich mee zal brengen. Voor het vast stellen van de te betalen bedragen zal met tarieftabellen worden gewerkt wel ke in vijl groepen worden onderschei den. Dit tarief zal worden gebaseerd op tappuntwaarde waarbij men van hel aantal kranen van het perceel, zowel van het woon- als toedrijfsgedeelte is uitgegaan. Er blijft verschil bestaan in jemeterde en niet-bemeterde woningen. Voor de meters zal huur moeten wor den betaald, welke varieert van 5.- voor woonhuizen tot 75.voor bedrij ven en daarmee .gelijk te stellen instel lingen. De waterprijs is gebaseerd op ƒ0.35 per m3 terwijl meer-ver-bruik en het normale verbruik voor bedrijven op 0.40 en 0.45 is bepaald. Hoewel men er op Schouwen-Duive land van overtuigd is dat de gemiddel de waterverbruiker meer zal moeten gaan betalen, is de nieuwe regeling bil lijk te noemen. Aan het tot dusverre geldende systeem waren nogal wat be zwaren verbonden. Hierbij bestond nl. geen verband tussen de werkelijk ge bruikte hoeveelheid water en de daar voor te betalen prijs. Het waterverbruik zal bij vooruitbetaling dienen te geschie den met een voorschot op het werkelij ke waterverbruik. Het werkelijk door de meter aangewezen verbruik wordt na afloop van de opnameperiode in reke ning gebracht onder verrekening van het reeds als voorschot betaalde be drag. MIDDELBURG. Op de jaarverga dering; van de Chr. Middenstandsvereni ging te Middelburg, heeft de voorzit ter, de lieer W. P. J. Baars de aan dacht gevestigd op het groeiend over leg tussen de middenstand en de plaat selijke overheid. Als resultaten van dit overleg, dat in nauwe samenwerking met de zusterorganisaties wordt ge voerd, kon de heer Baars verschillen de positieve punten naar voren bren- gen. In de eerste plaats heeft het college van B. en W. van tevoren reeds toege zegd adhesie te betuigen aan een be hoorlijk gefundeerd request dat een de zer dagen zal uitgaan en dat een snel le afwikkeling beoogt van de sanering van een gedeelte van de binnenstad. De bedoeling is 7.0 snel mogelijk tot her bouwplannen te komen. Daarnaast is overleg gepleegd inzake de jaarlijkse kermis op de markt. In samenwerking met een deskundige op het gebied van het kermiswezen heeft burgemeester Drijber voor een situatie gezorgd waar door men inschrijvingen van een ho ger gehalte mag verwachten. Dit zou met name het komende kermisseizoen reeds een merkbare verbetering beteke nen. De moeiliikheden die de Vlissingse middenstand heeft ondervonden bij de diverse fasen van het saneringsplan heeft men in Middelburg kennelijk zeer ter harte genomen. Ook het gemeente bestuur van Middelburg heeft nl. sane ringsplannen en om niet gelijk in Vlissingen het paard achter de wa gen te spannen, heeft op dit punt reeds overleg plaats gehad tussen de georga niseerde middenstand en het college BERGEN OP ZOOM. Maandag avond is op de grote verkeersweg van Bergen op Zoom naar Roosendaal, even ter hoogte van he-t Canadese kerkhof, een ernstig auto-ongeluk -gebeurd, waar van -prof. A. Melsen van het klein-se- minarie te Breda het -slachtoffer is ge worden. De bestuurder, die alleen in de auto zat en op weg naar Breda was, verloor de -macht over het stuur waar bij de wagen ging slippen en -aan de an dere zijde van de weg in een sloot dui kelde. De wagen werd ernstig bescha digd. De heer Melsen was vrij ernstig gewond. Nadat ter plaatse eerste hulp was verlee-nd, werd hij per ambulanee- auto naar het Algemeen Burger Gast huis vervoerd, waar hij ter verpleging werd opgenomen. van B. en W. Het college heeft daar bij blijk gegeven begrip te hebben voor het standpunt van de middenstand. De Middelburgse middenstand zal nu met een eigen saneringsrapport komen dat te zijner tijd zal worden gecon fronteerd met de plannen van de ge meente. Op deze wijze heelt men de garantie voor een tijdig en breed over leg. Een volgend punt van overleg betreft de in 1959 gewijzigde winkelsluitings wet. De gemeente zal de plaatselijke verordening aan deze wijziging aan moeten passen. Naast overleg met de middenstand heeft het gemeentebestuur op dit punt ook contact gezocht met de Kamer van Koophandel. Binnenkort zullen enquêteformulieren worden sa mengesteld die aan alle Middelburgse detailhandelaren toegestuurd zullen wor den. MIDDELBURG. Vele Zeeuwen zullen vandaag we gens griep hun stem niet kunnen uitbrengen. Of dit van invloed zal zijn op de zetelverdeling? Het lijkt on waarschijnlijk omdat ver moedelijk alle met een lijst uitkomende partijen hiervan de hinder ondervinden. Het zou misschien interessant zijn te weten welke partij naar verhouding het mees-te aantal griepgevallen onder zijn kiezers telt. Maar afge zien van alle scherts: er is geen pijn aan de lucht voor alle kiesgerechtigden die na de sluitingsdatum voor de volmacht door de griep zijn neergeveld. Zij kunnen zich óf laten rijden naar het stembureau óf in ernstiger gevallen kan iemand uit de omgeving, die wel persoon lijk zijn stem kan uitbren gen, de oproepingskaart meenemen en daarop ver melden dat de aangeschre vene ziek is. Dit laatste moet beslist gebeuren, an ders krijgt de zieke er later last mee. mmmm lülgp rr- lWr\. n» i i JZRUININGEN. In een drui- lerige regenterwijl een groot gedeelte van de leerlin gen toekeek, heeft de vijftien jarige Annelies Schipper, doch ter van de burgemeester, de eer ste steen gelegd van de te bou wen nieuwe openbare Uloschool. Tevoren wees haar vader, bur gemeester A. Schipper, op het belang van de school die be stemd is voor Oost-Zuid-Beve land. Deze streekschool, die thans 150 leerlingen heeft, werd in 1946 gesticht. Jaren lang werden de lessen gegeven in barakken en de laatste tijd in lokaliteiten van de openba re lagere school en de christe lijke school. Ooktober 1961 werd met de bouw van de nieuwe school begonnen en architect ir J. D. Poley hoopt eind 1962 het gebouw gereed te hebben. Er zijn drie lokalen op de begane grond en drie op een verdieping geprojecteerd. Er is tevens een natuurkundelokaal en recreatie ruimte. De kosten van de bouw bedragen 300.000 gulden. De uit voering is in handen van het ar chitectenbureau N.V. Rothuizen 't Hooft, te Goes. Rioleringswerk begonnen KAPELLE. De fa. Wiskerke te Nieuw Dorp is maandag begonnen met het eerste deel van de rioleringswerk- zaamheden welke in Kapelle uitgevoerd zullen worden. Dit eerste gedeelte om vat de Biezelingsestraat en de Oost- straat, De Biezelingsestraat is thans reeds .voor het verkeer gesloten. Tijde lijk zullen deze werkzaamheden moei lijkheden voor het verkeer met zich brengen maar daarna sal er een zeer belangrijke stap voorwaarts zijn gezet op de weg naar een,goede afvoer van het rioolwater in Kapelle. BORSSELE. De naar Amerika be roepen ds. Heerschap heeft afscheid genomen van Borssele. In zijn laatste dienst in Zeeland sprak hij over 1 Samuel 30 vers 20: „Dit is Davids buit". De kerk was tot de laatste plaats bezet, ook uit omliggende dor pen waren kerkgangers gekomen om ds. Heerschap nog een keer te beluis teren. Ouderling De Munck sprak woor den van waardering tot de scheidende predikant, waarna de gemeente ds. Heerschap psalm 121 vers 4 toezong. Velen maakten van de gelegenheid ge bruik de pastor de hand te drukken. Donderdag vertrekt ds. Heerschap per vliegtuig naar de Verenigde Staten. „Ik weet nooit wat ik moet zeggen, ziet u." Dit vertelde Mies Bouwman, Avro's popu laire omroepster, interviewster gastvrouw van t.v.-programma „Rendez-vous" me gisteravond tijdens de pauze van de Zeeuw se Miss-Bril-verkiezing in de Prins van Oranje te Goes. Mies, helemaal uit Blaricum gekomen, per auto, met haar man t.v.-regisseur trad gisteravond, hoe'kan het ook anders, met bijzonder veel suc ces op als gastvrouw op de provinciale voorronde Zeeland van de zo langzamerhand tra ditioneel wordende Miss-Bril selectie. Dat ze de televisie wel zou missen, was -het antwoord op de vraag of ze nou erg aan haar werk gehecht is, en of ze het nog lang zal blijven doen. „Ik weet nooit van tevoren wat er van me gaat worden. Ik verlang echt niet zo heel veel van het le-ven", voegde ze er lachend aan toe: „Ik zie altijd maar wat het wordt, hoewel dat natuurlijk niet wil zeggen dat als de t.v. morgen op zou houden dat ik het niet zou missen". Handtekeningen We zaten gedrieën aan een tafeltje in de schouwburgzaal van de Prins van Oranje, Mies Bouwman nog uit blazend van de gastvrouwelijke arbeid op de planken haar man en uw ver slaggever. Als satellieten cirkelden de handtekeningenjagers om haar heen. Meestal jonge meisjes, wat verlegen: Mies: „Veronica mag". „MevrouwB ouwman mag ik misschien zo vrij zijn u om een handtekening te vragen?" Overigens waren er ook twee dames van middelbare leeftijd die niet schroomden wat geeft het ook ons aller t.v.-Mies even de hand te drukken. Op mijn vraag waar ze de gave van daan haalt, om altijd zo ad-rem te zijn, zei ze: „Ik kan er niets aan doen, maar ik flap er alles uit." Of ze vroeger iets heeft gedaan aan toneel? Nee, dat niet. Veronica toegestaan „Ik hen nu tien jaar bij de t.v. en of er nog tien jaar bij zullen komen, daar denk ik nooit over na. „De Avro heeft er geen enkel bezwaar tegen dat ze ook teksten uitspreekt voor radio Veronica? „O, nee, ik heb het zelf gevraagd. En ze vonden het goed". Voor ze bij de Avro kwam werkte ze als journaliste bij de Volkskrant en bij de Telegraaf. „Zoals u wel zult weten is mfln liefde voor de laatste krant inmiddels be koeld. En daarna van hun kant ook natuurlijk. Het Zeeuwse publiek vond ze heel spontaan en over het landschap van onze provincie was Mies bepaald geestdriftig. Ze kwam, tegen het vallen van de avond, de weg Bergen op Zoom—Goes oprijden: „Prachtig, schitterend. Als de vakantiehuisjes niet zo duur waren, kwam ik hier vast logeren". Mevrouw Bouwman meerkte nog op dat de wijdte zo verrukkelijk is. „De atmosfeer is nergens zo teer". Guitig voegde ze er aan toe: „Ik meen het echt hoor." Ze reist nu het hele land door om als gastvrouw op te treden bij de Miss- Brilverkiezingen, zodoende kwam ze nu voor het eerst voor haar werk in Zee land. „Ik vind het hier wel gezellig" met haar hoofd scheef). Mag ik u de weg wijzen Haar man merkte op dat de mensen zo anders zijn in deze provincie. „Spon taner, gewoner". Gisteravond, op weg naar Goes, moest hij naar de weg vrar- gen. Een jongetje dat hij aanhield zei toen: „Hé Mies Bouwman, wat leuk, kan ik u de weg wijzen?" Zei de heer Bouwman nog: „het is de eerste keer dat ik met mijn vrouw meega, omdat het zo ver is, daarom sta ik verstomd over haar populariteit." Het geroezemoes in de zaal werd intussen luider en luider en de meisjes smeekten steeds hardnekkiger om handtekenin gen. Tjjd om te vertrekken. Ten afscheid zei Mies Bouw man, als klap op de vuurpijl: „Ik weet nooit goed wat ik moet zeggen, jammer dat ik u niet zo goed heb kunnen hel pen."

Zeeuwsch Dagblad | 1962 | | pagina 3