zware shag FILMS VAN KIND - KAART - KONINGIN (jullie; Sublieme acht prestatie actrices van Vanavond concerten in Vlissingen en Goes Socialisten steunden lijsten C.H.U. en P.S.P. „Margriet"-lenteshow was verrassend en eenvoudig Nieuwe Hervormde Kerk van Terneuzen zeer modern van uiterlijk Woensdag 21 maart 1962 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 4 Lezing Wetenschappelijke Belangen Goes Chr. Bedrijfsgroepen in Arnemuiden jubileerden Afscheid bij plattelands vrouwen op Walcheren TONEELGROEP CENTRUM MUZIEKAGENDA VOOR ZEELAND Verkiezingen Cadzand Ouderavond o.l.s. Rilland Annette de la Bije Studentenkwiutet Zeeuws Kamerorkest N.C.H.V. vergadert Twee aanrijdingen in Goes De hel van Saipan De zwarte sperwer RAADSVERKIEZINGEN GOES De glimlach van een zomernacht De vijand was een generaal MIDDAG-AV OND-STR AND-NACHTGE W ADEN Kenmerken Miss Brilverkiezing in Goes TERNEUZEN, 20 maart. Op het terrein, dat wordt begrensd door de Koninginnelaan en de Rembrandtlaan, komt de 2e Ned. Herv. Kerk. Omdat het terrein niet zo uitgestrekt is, was het moeilijk om hierop een kerk met bijgebou wen te projecteren. Daarom is de groepering van de ruimte zo geko zen, dat een eenvoudig bouw lichaam is verkregen, waarbij de hoogte ook een rol speelt. Beneden Ikamen alle nevenruimten zo als vergaderzalen, garderobes etc. ter wijl daarboven de kerkruimte komt. Het kerkgebouw beeft d'e vorm van een gestrekte zeshoek met een zadeldak. Op het dak komt een dakruiter met luid- klok, Naar de kerk toe leidt een grote stoep met 4 treden. Wanneer men het ge bouw binnenkomt krijgt men rechtvoor- uit een brede gang met aan beide zijden vergaderzalen, waarvan de grote zaal 125 .personen zal kunnen bevatten, welk aantal nog kan worden uitgebreid tot 225. Boven de ingang bevindt zich een ver dieping met een hal die toegang geeft tot de kerkzaal. Deze zal totaal 580 men sen kunnen bevatten. De muren zullen geheel in zachte tinten worden gesausd. Er iwordt voor gewaakt dat men een goe de akoestiek krijgt en niet d'e wel plech tige, maar zeer hinderlijke nagalm. Door de warme lucht onder de vloeren te blazen probeert men een goede en gelijkmatige warmte te krijgen. Het gebouw wordt zeer modern van uiterlijk en dit effect wordt vooral be reikt door het gebruik van verschillend gekleurde materialen. Met de bouw zal zo spoedig mogelijk worden begonnen in verband met de sufb- sidfbijdragen van de kerkibouwactie. GOES. De vereniging voor algeme ne wetenschappelijke belangen te Goes besloot gisteravond het winterseizoen met een lezing van de Amsterdamse zoöloog Han Rensenbrink, die bekend heid geniet uit de televisierubriek „Dier in het Vizier". Spreker constateerde dat er steeds meer belangstelling komt voor het dier ook al door het feit, dat men nu over zulke uitstekende hulpmid delen beschikt om de gedragingen van het dier te bekijken en te bestuderen. De heer Rensenbrink sprak daarna uitvoerig en met grote kennis van za ken over de manier waarop de mens het dier ziet en waarom men sympathie heeft voor een bepaalde diersoort en hoe het komt, dat de mens aan de die ren bepaalde karaktertrekken toekent. Vervolgens behandelde de heer Rensen brink nog diverse gedragingen der die ren en welke betekenissen men hieraan toekent. ARNEMUIDEN. De Christelijke bedrijfsgroepencentrale afdeling Arne muiden hield haar veertigste jaarver gadering. Tijdens deze feestelijke bij eenkomst werden eveneens een aantal jubilarissen gehuldigd De heren S. de Nooijer, P. van Belzen en A. de Ridder ontvingen als aandenken een vierkleu renpotlood voor een veertigjarig lid maatschap van de vereniging. Aanwe zig waren deze avond de wethouders J. Siereveld en C. van Hemert, de bonds- bestuurder. de heer F. Broeksma, en afgevaardigden van de Chr. Bouwvak vereniging. Landarbeidersbond., Me taalbewerkers en Werkende Jeugd. De bijeenkomst werd besloten met enkele gezangen. Maquette van de tweede Her vormde Kerk die in Terneuzen zal worden gebouwd, op het terrein tussen de Koninginnelaan en de Rembrandtlaan. MIDDELBURG. De leden van de Walcherse bond van Plattelandsvrou wen hebben gisteren tijdens de algeme ne jaarvergadering afscheid genomen van twee bestuursleden. De presidente, mevrouw J. Nieuwenhuizen-Vogelaar, en de tweede secretaresse, mevr. K. Koop- man-Dingemanse, stelden zich bij het aftreden niet herkiesbaar. Als dank van leden en bestuur ont vingen beide dames enige geschenken en kregen een tuiltje bloemen aangebo den. De dames J. de Vries-Lighthart- Schenk en A. Bom uit Oostkapelle zul len nu het bestuur aanvullen. Na de pauze liet mej. A. van der Leen de da mes meegenieten van haar dia's, geno men tijdens de ZLM-manifestatie op Noordbeveland, die vorig jaar plaats vond. De leerlingen van de zesde klas van de school met de Bijbel de openbare la gere school en dr r.k.-lagere school te Heinkenszand namen deel aan het schriftelijk verkeersexamen. Geen der kandidaten werd afgewezen. In een geheel bezet hervormd ver enigingsgebouw te St. Annaland hield de heer Jac. Kattenberg uit Utrecht voor de statenkring van de S.G.P. een politieke rede, getiteld „Het etiket er af". Wethouder Jb. Moerland had de leiding. tnsNoiwj TERNEUZEN, 20 maart. Een hele avond alleen vrouwen op het toneel: geen enkele man heeft zich vertoond, maar toch vormen ze de hoofdpersoon in de komische thriller „Acht vrouwen", waarmee de toneelgroep Centrum (vroeger Puck) zich in Terneuzen pre senteerde. Deze acht vrouwen zijn ge groepeerd rond de -heer des huizes, die zich niet laat zien. Wanneer ontdekt CADZAND. Het centraal stembu reau voor de verkiezing van de leden van de gemeenteraad van Cadzand heeft in verband met de eerstvolgende gemeenteraadsverkiezingen, in het daartoe bestemde register, de volgende yo 'L kc grogper ngen ingeschreven: 1. Pa::ij van dc Arbeid: 2. Positief Chris telijke Nationale Unie; 3. Christelijk- Nationale Volkspartij. BENOEMING LEDEN STEMBUREAUS Voor de verkiezing van de leden van de provinciale staten in Zeeland zullen de vol gende personen deel uitmaken van het stem bureau: J. A. Leenhouts. voorzitter; I. van Houte. lid: I. de Hullu, lid; B. J. Steenhart, plaatsvervangend voorzitter; mevr. J. Adriaansen-de Neef, plaatsvervangend lid; P. C de Bruijne. Voor de verkiezing van de leden van de gemeenteraad van Cadzand zul len de volgende personen deel uitmaken van het stembureau: J. A. Leenhouts, voorzitter; mevr. J. Adriaansen-de Neef, lid; I. Kools. lid; I. van Houte, plaatsvervangend voorzit ter; J. A. de Lijser, plaatsvervangend lid; I. DE Hullu, plaatsvervangend lid. KANDIDATENLIJST GEMEENTEBELAN GEN De lijst van kandidaten voor de verkiezing van de leden van de raad der gemeente voor Gemeentebelangen" is als volgt samenge steld: l. B J. Steenhart: 2. P. M. Faas; 3 P. J. L. de Lijser; 4. P.J. Misilje; 5. H. M. Steffen; 6 J. J. van Houte; 7. D. Plog; 8. H. Faes; 9. P. I. R. Toussaint; 10. H. J. Buyck; 11. J. Rietema. RILLAND-BATH. Onder grote be langstelling werd de ouderavond van de openbare lagere school gehouden. Voor zitter J. Spiegelenberg gaf het woord aan de heer C. van Gorsel, die een kor te propagandarede hield. Daarna was de beurt aan de leerlingen die een spel van elfjes en kabouters opvoerde alsme de een toneelspel in vijf bedrijven. De collecte ten bate van het Leger des Heils heeft te 's-Gravenpolder een bedrag van 197.50 opgebracht. In Axel bracht de Leger des Heils- collecte 262,17 op. De collecte voor Het Hooge Land bracht in Zoutelande 91 op. VLISSINGEN. Vanavond concer teert in Britannia de Vlissingse Or kestvereniging onder leiding van Jan Kuiler. Medewerking verlenen zoals gewoonlijk leden van het Rotterdams Philharmonisch Orkest en de soliste is de sopraan Annette de la Bije uit Zandvoort, bekend van optreden in ra dio-uitzendingen. Het programma is gevuld met composities uit het klassie ke en romantische muziektijdperk en zelfs zorgt Johann Strauss met twee werken na de pauze voor een lichte noot. Geopend wordt met Mendelssohn's be kende ouverture „De Hebriden" CFin- gals Höhle), geïnspireerd op de reis van de componist naar het woeste Schotse bergland. De ouverture is een klein symfonisch gedicht en vertoont gelijkenis met Mendelssohn's Schotse symfonie. Daarna volgt een compositie van een minder bekende tijdgenoot van Mozart, Dittersdorf. Zijn symfonie in C is een klein charmant werkje dat be slist niet onderdoet voor Mozart's jon gere symfonieën. Annette de la Bije zingt vervolgens drie aria's uit Mozart's opera Le noz- ze di Figaro. Het zijn de aria's „Voi, che sapete checosa" en „Non so piu cosa son" van Cherubino en „Giunse al fin il momento" van Susanne. Als laatste werk voor de pauze weer een klassieke symfonie, namelijk Haydn's Oxford-symfonie. Deze als no. 92 gere gistreerde symfonie behoort tot de la tere werken van Haydn en bezit een allure die boven de geijkte klassieke compositie van die tijd gaat. Na de pauze een wals van Strauss „Geschichten aus dem Wienerwald" en de ouverture „Die Fledermaus". Daar tussen zit een merkwaardig en tame lijk onbekend werkje van Schubert: Der Hirt auf dem Felsen. Oorspronkelijk is deze compositie geschreven voor so praan, klarinet en piano. De pianopai-tij wordt echter vaak vervangen door een orkestbegeleiding en zo speelt de Vlis singse Orkestvereniging het vanavond ook. Annette de la Bije is soliste. Morgenavond treedt onder auspiciën van ZVU cn Jeugd en Muziek, afdeling Walcheren, liet Amsterdams Studenten- kwintet op, bestaande uit Jan de Roos en Hetty de Laaf. violen, Andrea Neu- man, altviool, Kees Melief, cello en Joost de Jong, klarinet. Uitgevoerd wor den een klarinetkwartet van Crusell, zes korte stukken voor strijkkwartet "an Hindemlth, duo's voor twee violen van Bar ók. het klarinetkwintet van Weber cn na de pauze een der mooiste kamermuziekwerken van 5 ozart. het beroemde klarlnetkwintct, K.V. 581. liet concert vangt in De Schakel om acht uur aan. Ook in Middelburg geeft vrijdagavond om acht uur in de Concertzaal het Mid delburgs Mannenkoor onder leiding van Jan Kuiler een jaarlijkse uitvoering. So listische medewerking verleent de Am sterdamse pianist Hans de Pagter, in 1937 in Middelburg geboren en in deze stad de HBS doorlopen. Hij ontving voor opleiding voor een conservatoriumstu die bij Jan Kuiler. Hij speelt werken van Mendelssohn, Chopin en Liszt. Het koor zingt o.m. liederen van Schubert, Poulenc en Gounod alsmede diverse door Martin Koekelkoren bewerkte num mers. Vanavond concerteert in de Koren beurs in Goes het Zeeuws Kameror kest onder leiding van de heer F. Oli vier. Het programma dat zal worden uitgevoerd is bijna identiek aan dat wat enige tijd geleden in Kortgene werd gespeeld. Het programma om helst een sinfonia van Leonardo Leo, een symfonie van Haydn en de jeug dige violiste Paula van Gilst is soliste in De Herfst uit De vier jaargetijden van Vivaldi en Bach's vioolconcert in a. In de plaats van het in Kortgene uitgevoerde fluitconcert van Telemann speelt het Zeeuws Kamerorkest nu de Concertino no. 2 van Ricciotti. wordt dat hij „vermoord" is, ontwik kelt zich .snel de ene intrige na de an dere. Acht vrouwen in een huis die el kaar verdenken: iets levensgevaarlij kere is bijna niet voor te stellen. Het scheelt dan ook niet veel of er komen nog meer moorden van. Ook die dege lijke nette dames blijken minder on schuldig te zijn dan waarvoor men ze zou houden. Behalve de geraffineerde Pierrette die er nogal „eerlijk" bij af steekt, omdat ze zich net zo voordoet als ze is. De „liefhebbende" moeder; en de waardige echtgenote van het slacht offer blijkt zich te ontpoppen als iemand die op het punt staat er vandoor te gaan met de compagnon van de vermoorde, tevens de minnaar van Pierrette. De ou de vertrouwde dienstbode Chanel blijkt verwoed te pokeren in haar vrije tijd; de lieve zachte Suzan moet moeder wor den; de eerbiedwaardige grootmoeder is een vrek; de dienstbode, de minnares van de heer des huizes; de dochter van grootmoe hysterisch. Alleen de kleine Kathenine, die door niemand voor vol wordt aangezien omdat ze stilletjes de tectives leest, ontmaskert het hele stel met een plan dat aan haar wilde fanta sie is ontsproten. De ontknoping is uitermate verras send maar blijft geheim, daar de toneel groep het stuk vanavond in Vlissingen opvoert. Men zal dan weer kunnen ge nieten van subliem spel van alle acht actrices, in een stuk dat geen diepgaan de problemen aan de orde stelt maar wel aantoont dat acht vrouwen, bij elkaar tot alles instaat zijn. BERGEN OP ZOOM. Door de afde ling Bergen op Zoom van de Nederlandse Vereniging van Christelijke handelsrei zigers en handelsagenten (N.C.H.V.) zal op vrijdag 23 maart in het verenigings lokaal van de Gereformeerde Kerk de 13e jaarvergadering worden gehouden. De voorzitter van de afdeling zal iets vertellen over „Vierkante Wielen". Na de pauze zal het Marionettentheater van Jos Mens uit Den Haag opvoeren het stuk ,,'t Lichtpuntje". De Gereformeerde vrouwenvereni ging van Bruinisse hield vrijdag een vefkoopmiddag van door de leden ge maakte artikelen. De opbrengst was bestemd voor de aankleding van de nieuwe kerkeraadskamer van de Gere formeerde kerk. GOES. Even na vier uur gister middag botste op het kruispunt West- wal-Koepoont de personenauto van J. van de B. uit Ovezande tegen de vracht auto met oplegger, met aan het stuur A. C. uit Zuid-Zande. De chauffeur van de personenwagen kwam uit de Wijn gaardstraat, maar verleende geen voor rang aan het verkeer dat de rijksweg passeerde. Een botsing was onvermij delijk, er was slechts materiële schade. Anderhalf uur later ontstond een bot sing op de hoek Westwal-Agnesgang (bij garage Louisse). Een bestelauto, bestuurd door D. W. uit Goes, naderde uit de richting Middelburg en hield links aan met de bedoeling benzine te tanken. Uit de Agnesgang kwam d emotorcar- rier van J. F. uit Goes. Ook in dit ge val kon .geen botsing uitblijven. Scha de beperkt tot enkele deuken. Middelburg, City, 18 jaar De groots opgezette Amerikaanse oorlogsfilm „De hel van Saipan" blijft nog enkele dagen in Middelburg. Wij gaven verleden week van deze rolprent reeds een beschouwing. Middelburg, Electro, 14 jaar Een aantrekkelijke Italiaanse avon turenfilm in kleuren en op breed scherm draait in Electro, Middelburg. Het is een verhaal dat draait om een knappe piraat, die de romantische GOES. In de maandagavond ge houden vergadering van de afdeling Goes van de Parij, van de Arbeid is medegedeeld dat het bij de kandidaat stelling van leden voor de Prov. Btaten in Goes is voorgekomen dat de socialis ten hun handtekening hebben geplaatst op de Hjsten van de ChristelUke-Hlsto- rische Unie en de Pacifistisch Socialis tische Partij. Men sprak hierover zijn verwondering en verbazing uit. De heer M. J. van Poelje, die deel uitmaakte van een forum, dat een aantal vragen van aanwezigen beantwoordde, merkte op dat hij dergelijke partijleden zou willen opzoeken en hen vragen hoe ze toch als socialist hun stem konden ge ven aan een andere partij. Zouden zij dan bij hun mening blijven dan zou ik dergelijke partijgenoten vragen té he-' danken als lid van de Partij van de Ar. beid, aldus de heer Van Poelje. In deze vergadering, die een geani meerd verloop had en ook door een vrij groot aantal vrouwen wa-s bezocht, heeft de heer M. J. van Poelje een summiere uiteenzetting gegeven over de ontwikkeling van Zeeland na de oor log. Hij accentueerde daarbij vooral de industrialisatie en de recreatie. Ver volgens plaats-te hij kritische opmerkin gen over de regeringspoiitiek, met na me het wonin-gbouiwfoeleid en zei ten slotte dat Nederland niet alleen staat in de wereld, maar rekening moet hou den met de internationale situatie. De heer Van Poelje meende dat de ver- oo-k een oordeel zal vel len over de huidige regeringspolitiek. Een forum, gepresideerd door mej. Schilthuis, lid van de Tweede Kamer en vérder bestaande uit de heren jhr. mr. Schorer, lid Prov. Staten, de he ren M. J. van Poelje- en C. Hoek, be stuurder van het N.V.V., beantwoorden daarna een aantal door de aanwezigen gestelde vragen, o.a. over recreatie roadiom het Veerse meer, de woning bouw (meer woningwetwoningen nodig) en ongelijke beloning tussen geschoolde en ongeschoolde arbeiders. Uitslagen juniorenvoetbal MIDDELBURG. De uitslagen van zater dag gespeelde wedstrijden waren: Groep A I: Vlissingen A PI—Arnemuiden A I 2—8; Zee land Sport A I—RCS A I 6—0; Groep A ÏII: Hontenisse A IAxel A I 40; Terneuzen A I—Philippine A I 9—1; Groep A VI: Wemel- dinge A IYerseke A I 1—1; Groep B I: RCS B 1Middelburg B II 11—0; Groep B II: Serooskerke B IMeeuwen B I 23; Mid delburg B IIIOostkapelle B I 0>2; Groep B III: Middelburg B VZeelandia B II 01; RCS B IINieuwland B I 28; Groep B IV: Nieuwdorp B ILewed. Boys B I 8—0; groep B VI: Yerseke B IWemeldinge B I 3—0; Kloetinge B 1Kruiningen B I 20; Groep B VII: Burgh B I—Dreischor B I 5—0; Groep B VIII: Mevo B I—Burgh B II 13—0; Nieuwerkerk B IZonnemaire B I 8—2; Groep B IX: Terneuzen B ISluiskil B I 1— 1; Hoek B IAxel B I 22; Groep B X: Hontenisse B I—Vogelwaarde B I 2—2; Zaam- slag B IGraauw B I 0; HW '24 B II— Clinge B I 0—1; Groep B XI: Terneuzen B II—Hoek B II 2—0; Groep B XII: Axel B III—HVV '24 B III 3—0; HVV '24 B IV—Hon tenisse B II 25; Steen B IIKoewacht B I 13; Groep B XIII: Retrenchement B I Sahoondijke B I 33; Hoofdplaat B IOost- burg B H 0—0; Aardenburg B II—IJzendijke B I 1—2; Biervliet B IGroede B I 0—3. In het gymnastieklokaal te 's-Gra venpolder werd door de gymnastiekver. DAW een demonstratie gehouden. Bij de senioren had de heer De Bel uit .Goes en bij de junioren mej. N. Huls hof uit 's-Gravenpolder de leiding. MIDDELBURG Op de Middel burgse markt konden de nietsvermoe dende wandelaars gistermiddag de eerste grote repetitieaanschouwen voor de evenementen in verband met het zilveren koninklijk huwelijk. Eni ge honderden leerlingetes van de Mid delburgse lagere scholen repeteerden de opstelling op de kaart van Zee land, waarvan de kustlijnen met dikke balklijnen op de marktstenen zijn aan gegeven. Deze levende provinciale kaart zal de Koninklijke familie een welkom toeroepen wanneer zij tijdens het bezoek aan Middelburg overvliegt in een helicopter. De korte repetitie werd bijgewoond door o.a. burgemees ter mr. J. Drijber (Ingezonden mededeling) naam „de zwarte sperwer" draagt. Uiteraard komt in dit zich in de Ita liaanse renaissance afspelende ver haal ook een mooie vrouw voor, die word't vertolkt door het zusje van de Franse filmster Brigitte Bardot, Mija- nou, die het bewijs levert in aantrek kelijkheid niets onder te doen voor haar beroemde familielid. Vlissingen, Alhambra en Goes, Grand, 18 jaar Van een der meest bekende films van de Zweedse wonderregisseur Ing- mar Bergman, „De glimlach van een zomernacht", gaven we enige tijd ge leden reeds een recensie. Volstaan kan worden met een hartelijke aanbe veling de film te gaan zien omdat haast met on-Scandinavische lichtheid en pikanterie dit familiedrama uit de vorige eeuw wordt behandeld. Vlissingen, Luxor, 18 jaar Een verzetsfilm van het goede soort draait deze week in Luxor, Vlissingen. „De vijand was een generaal" speelt zich af in het bezette Frankrijk van de afgelopen oorlog en houdt zich be zig met spionnage en contraspionnage en ondergrondse activiteiten van de verzetsbeweging. Regisseur George Sherman is er in geslaagd. Vooral door het zeer spannende en ingenieuze gegeven, geen routineprodukt te ver vaardigen. Hoofdrollen vertolken de Amerikaan Van Johnson en de Franse acteurs Jean-Pierre Aumon en Dany Carrel. VLISSINGEN. „Margriet" heeft met haar lente- en zomer- show gisteren ook Vlissingen aan gedaan tijdens een tournee van ongeveer twee maanden. De mode vierde gisteren hoogtij in het concertgebouw, waar vijf manne quins de fleurige en nieuwe model len van deze Margriet-modeshow toonden. Een keur van middagtoiletjes, avondjaponnen, pakjes en strand en nachtgewaden passeerden de revue, waarbij niet zozeer model len van de „haute couture" dan wel eenvoudige toiletjes te zien waren „om zelf op de naaima chine te vervaardigen". De voornaamste kenmerken van de nieuwe mode waren in de meeste Mar griet-creaties toegepast, gerende rok ken blijken nog steeds „en vogue", luchtige en soepele stoffen als shantung, gebruikt als kleurige voering voor jas jes van deux-pieces, gecompleteerd door een mouwloze blouse van dezelfde stof. Voor deux-pieces blijkt de chanel-stijl nog steeds favoriet, hoeden, nu met een aanzienlijke rand worden achterop het hoofd gedragen. Grappig waren de fel gekleurde (geheel rechte) strand- jurkjes waarop verschillende „zilte" fi guren, zoals vissen en zeehonden wa ren geappliceerd. Voor de jongedames die modieus en sportief gekleed willen gaan waren er pakjes en jurkjes, veel al gecompleteerd door bolero's, veel (koperen) kettingen en lange shawls, die nonchalant om de nek geslagen wor den, daarna onder de ceintuur doorlo pen. Grappig was het cocktailtoiletje dat als enige opvallend onderdeel twee vlinderachtige opgerimpelde repen dun ne stof aan de mouwlijn bevestigd had. Het geheel was van een zeer dunne be drukte mousseline vervaardigd. Ni-et al leen de jonge generatie kwam bij „Margriet" aan bod, maar ook voor de niet meer zo jeugdige en overslanke fi guren was er een zeer uitgebreide col lectie modellen. Middagtoiletten lieten een slankmakende lijn zien: strepen in de lengte verwerkt. Ook voor de dames met-grotere maten geldt het devies: deux of trois pieces voeren met dezelf de stof als van de blouse. Niet zo nieuw, maar wel praktisch, blijkt de „basis jurk", een eenvoudige en recht model, waarbij vele accessoires kunnen worden gedragen, blouses, losse rokken, grote shawls en veel kettingen. Al» hoogtepunt van de Margriet-show werden een aantal avondtoiletten van katoen en goudbrokaat ten planklere ge voerd, gevolgd door de creatie waar ook Vlissingse dames met spapnlng naar uitzagen: het bruldstollet, vervaardigd van rose broderie op een ondergrond van witte zijde, een lange aangeknipte sleep over de rok. De organisatoren van de Margriet-modeshow kunnen de show ook ln Zeeland geslaagd noemen. GOES. 20 maart. Export en Industrie- veiling: Goudreinette KL 1 85-95 7376, 75-85 76—84, 85-75 70, II D 57—59. KL II 85-95 73— 78. 75-85 72—78, 65-75 63—70. Jonathan KL I 80-85 73—74, 75-80 77—79, 70-75 80—83, 66-70 69—74, 60-65 63—67, H D 41—50, KL II 80-85 84. 75-80 65 70-75 68—71, 65-70 60—63, 60-65 55—57, Golden Delicious KL 1 85-90 83—90. 80-85 88—97, 75-80 92—97. 70-75 91—101, 65-70 82—91, 60-65 67—82, KL II 85-90 78—85. 80-85 84—85, 75-80 87—91, 70-75 80—93, 65-70 75—84. 60-65 63—68, II D 48—56, Laxton's Superb KL I 80-85 79—88, 75-80 84—94, 70-75 94—96, 65-70 82—93, 60-65 63—74, II D 37—38, KL II 80-85 72—76. 75-80 78—82. 70-75 85—90, 65-70 73—82. 60-65 43—58, Winston KL II 75-85 107. 65-75 109, 55-63 74, II D 41, Comtesse de Pa ris KL LI 75-85 26. 65-75 28, 55-65 27—30, II D 23—38, Bl- Alex Lucas KL II 75-85 33, 65-75 3329, II D 34—37, Op monster: Br Alex Lucas KL I 75-85 41, 65-75 41. Gewone veiling: Goudreinette grof 5865, fijn 55—58, kroet 44—48, stek 18—36. Jona than grof 57—67, fijn 50—57, stek 15—31,n Gol den Delicious grof 57—69, fijn 32—59. stek 20—40, Laxton's Superb grof 53—64. fijn 36— 44, kroet 3840, Winston grof 5275. fijn 40—42. Saint Remy fijn 62, Br Alex Lucas grof 3334, fijn 2830, Comtesse de Paris grof 27—32, fijn 26—3®, Div. appels kroet 36. VEILING MIDDELBURG, 20 maart 1953 Appelen: Golden Delicious: 80-85 93. 75-80 87 —90. 70-75 84—90, 65-70 69—82, 60-65 73—77, III grof 67—76. Groenten) sla I 30—33, II 26—48, C II 21— 23: glas spinazie 1031,12: glas andijvie 143. glas veldsla 2713,13; snijsla 821,00; sprui ten ongesehoond 571,20: witlof 1101,33: prei 34—80: savooie kool 4056; rode kool 46. De eerste tuinkers werd aangevoerd door de heer A. Joosse, Noordstraat 1, Souburg. ST. ANNALAND, 20 maart. Furore maat 37 20, 79—20. 81 per 100 kg, aanvoer 22 toil VISrUJN COLIJNSPLAAT COLIJNSPLAAT. Exportgarnalen 2607 kg 3—3.89: schar 183 kg; bot 247: wijting 9: schol 3; kabeljauw 6: tong 8; ongesorteerde vis 186 kg. BEURSBERICHT GOES, 20 maart. Granen en Peulvruch ten. Tarwe, basis 17 pet-, boerenschoon af boerderij a28—a31,55 per 100 kg. Haver, idem 22—46. Kleine groene erwten idem 36 33,50. Schokkers, idem 2634. Bruine bonen, idem 30—52,50. Aardappelen. Bintje, 35 mm opw, binnenlandse sortering 1921 per 100 kg. Bintje, 35 mm opw, export sortering 19— 21. Alpha, 35 mm opw, export sortering 16— 17. Levering aan de sorteerinriohting, aor- teerkosten voor rekening van koper. Voeder aardappelen noteerden 4.504,73 per 100 kg. Hooi. Lucernehooi. geperst af bedrijf —105 per ton. Weldehooi idem 82.50—90 pér ton. GraszaadhooiVeldbeemd 40, Roodzwenk 27,50—30. Dijkhooi 65, Stro. Gerstestro 50 per ton. af bedrijf; Tarwestro 54,50 per ton, af bedrijf, grote beien 5560 per ton, af bedrijf; Erwtenstro 52.5055 per ton, af bedrijf: Schokkerstro 5052.50 per ton, af bedrijf Voederbleten. Naar voederbieten bestond voel vraag. 30—32,50 per ton, af bedrijf. Vlas. On- gerepeld vlas 20—45 cent per kg. gerepeld vlas 22—29 cent per kg. Eieren, a 1,40 per GOES. Evenals vorige ja ren wordt ook dit jaar weer door de Stichting „Oog en Bril" de verkiezing Miss Bril 1962 georga niseerd. De provinciale voorron de voor Zeeland uiorclt gehouden op dinsdag 27 maart, des avonds om acht uur in de Prins van Oranje te Goes. Meer dan der tig Zeeuwse dames dingen dit maal mee naar de begeerde ti tel. Uit de Zeeuwse kandidaten loordt een drietal afgevaardigd naar de landelijke demi-finale, die deze keer wordt gehouden in de Euromast te Rotterdam. De provinciale verkiezing te Goes wordt omlijst met een aantrek kelijk programma, waarbij als gastvrouw optreedt: Mies Bou- man en waaraan verder mee werken het duo Ans en Jaap Da niels en de zangeres Ria Kuij- ken. (Ingezonden mededeling)

Zeeuwsch Dagblad | 1962 | | pagina 4