Kabinet: opnieuw beraad nodig Rust overheerste eerste dag vrijheid PP Oracia filmt noli één keer: thriller van Hitchcock BON Geboorte gevierd met tanks en soldaten 0M MKtlf i FOUCHET: Eerste Hoge Commissaris in Algerije Bom oorzaak van ramp op Brits schip 236 doden Soekarno niet naar Engeland en er staat zelfs al een foto bij ook S „OUDE" VOORRANG BIJ HARMELEN KIJK, HET STAAT AL IN DE COURANT ZEEUWSCH DAGBLAD Ontploffing in zwavelbron PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND DJAKARTA DREIGT GERUCHT IN DJAKARTA; Zesduizendste schip REFERENDUM Luguber leeg Kalme Kasjbah Aanslagen PROF. ^ROGIER UIT K.V.P. Geen opschorting van ontslag aan Van der Putten IN DE BOTEN 584 GEREDDEN Koningin wenst Sjoukje geluk Toch gratificatie voor P.T.T.-ers De Bilt: Kond Het weer overal Directeur. JACQ. DE SMIT; Chefred.: G. J. Breuker. Kantoren te; Middelburg, Plein 1940 nrs. 6—8, Postbus 26. Giro 116666, telefoon 01180—2009 en 4469. Goes, Lange Vorststraat 84, Postbus 4, telefoon 01100—6901. Vlissingen, Nieuwendijk 33, Postbus 24, telefoon 011843224. Terneuzen, Nieuwstraat 40, Postbus 53, telefoon 011503189, Zierikzee, Havenpark 24, telefoon 011102991. Zeeuwsch Dagblad Abonnementsprijs 0,56 p. w., 7.per kwartaal Losse nummers 13 cent. Advertentietarieven op aanvrage. - Rubriek Kabouters 7 cent per woord met een minimum van 1, 16e JAARGANG No. 5108 Dinsdag 20 maart 1962 Van een onzer verslaggevers DEN HAAG. De Nederlandse regering is met het oog op „nieuwe openlijke bedreiging met agressie" van Indonesi sche zijde genoodzaakt „zich op korte termijn te beraden." Zij deelt dat mee in een com muniqué, waarin wordt aan gekondigd dat het geheime vooroverleg tussen Nederland en Indonesië vandaag in de Verenigde Staten zal beginnen. De aankondiging is een rechtstreekse reactie op de berichten over de rede die president Soekarno zondag heeft gehotfden. Hij gaf te kennen dat, indien het vooroverleg niet spoedig leidt tot besprekingen over de overdracht van het bestuur over Nieuw-Guinea, Indo nesië alsnog naar de wapenen zal grij pen. Verontrustend De regering vindt dergelijke taal aan de vooravond van overleg, dat gericht moet zijn op het gezamenlijk zoeken naar een vreedzame oplossing voor het ge schil over westelijk Nieuw-Guinea, ver ontrustend. Zij laat in haar communi qué doorschemeren dat zij met het oog daarop opnieuw zal moeten overwegen of versterkingen naar Nieuw-Guinea gezonden moeten worden. Zo men weet heeft minister-president De Quay vorige week maandag, na de bijzondere kabinetsraad, die een hele dag in beslag nam, laten weten dat nog geen versterkingen zouden worden ge zonden, maar dat het van de ontwik kelingen zou afhangen wat er verder zott gebeuren. Schepen niet Het is niet erg waarschijnlijk, zo zei men ons gisteravond in Den Haag, dat het „beraad op korte termijn" zal worden gehouden, vóór vrijdag, de normale dag voor de ministerraad. Een aantal mi nisters bevindt zich op het ogenblik in Brussel. Het schijnt dat er bij dat beraad niet in de eerste plaats moet worden gedacht aan de vier Nederlandse oorlogssche pen, die zich op het ogenblik aan de westkust van het Amerikaanse wereld deel bevinden. Die vervullen daar blijkbaar meer een strategische functie. Eerder kon men wel in Den Haag horen verluiden dat de manoeuvre met deze schepen Nederland tegenover de In donesische krijgsmaatregelen iets van een vuist moest verschaffen aan de conferentietafel. Vandaag overleg De vier oorlogsschepen bevinden zich nog drie weken varens van de Nieuw- guinese wateren. In tijd van nood zou den zij dus van slechts beperkte waar de zijn. Daardoor blijft beraad over mogelijkheden de bescherming van de bevolking op Nieuw-Guinea sneller te versterken, actueel. Zoals bekend be stonden hierover ririm een week gele den in het kabinet scherpe tegenstel lingen. Overigens_ zegt de regering in haar com muniqué dat zij ernstig blijft streven naar het vinden van een oplossing door middel van het vandaag beginnende overleg. Dat zal worden gevoerd in aanwezigheid van een Amerikaan, die daartoe is aangezocht door Oe Thant. Wie de Amerikaan is zal de regering niet meedelen. De deelnemers aan het gesprek zijn voorts overeengekomen geen mededelingen te doen over de plaats van samenkomst en over de samenstelling van de onder handelingsdelegaties. Van onze correspondent LONDEN Wederom verluidt in Djakarta dat president Soekarno in mei niet naar Londen gaat. Het staatsiebezoek zou zijn uitgesteld tot oktober. Het ministerie van buitenlandse zaken in Londen wist gisteravond niet anders dan dat de voorbereidin gen voor het bezoek van de Indone sische president normaal doorgang vinden voor begin mei. Ook de Britse ambassade in Dja karta houdt vol dat het bezoek in mei gewoon doorgaat. Wellicht houdt het gerucht ver band met berichten oVer een ziekte, waaraan Soekarno zou lijden. Hij schijnt op het ogenblik, volgens uit Djakarta ontvangen berichten, door enkele Chinese artsen te worden be handeld. De Chinese medici logeren in het presidentiële paleis in Djakarta. Naar verluidt verloopt de behande ling van de president uitstekend. ALGERIJE: GEWAPEND FEEST Van onze Parijse correspondent ALGIERS. De nieuwe Algerijnse staat werd gisteren ge boren in de diepste stilte. De feeststoet bestond slechts uit grimmige militaire transportwagens, bemand door soldaten met het geweer of het machinepistool in de aanslag; uit pantserauto's, waarvan de mitrailleurs dreigend op de gevels van de gebouwen en woningen waren gericht; uit snelle, flitsende jeeps; uit logge tanks die glommen van de regen, die uit een loodgrijze hemel neerdroop. De feeststoet bewoog zich voort met een onheilspel lende snelheid van zes kilometer per uur, op alles voorbereid en speurend in alle straten en wijken. Heuvel op, heuvel af. De feestgangers op straat lagen weg gedoken achter hun mitrailleur bij de openbare gebouwen, of liepen gehelmd met het geweer in de aanslag in een lange rij door de straten, stilstaand bij de nadering van elke auto. Zij slopen als het ware langs de puien en maak ten halt bij elke zijstraat. Met dertig duizend waren zij; velen van hen stonden achter de ontelbare versper ringen om een aanslag op de nieuwge borene te voorkomen. De geboorte van de nieuwe Alge rijnse staat betekent natuurlijk tege lijkertijd een dode: de dood van de illusie van zoveel honderdduizenden ROTTERDAM. Twee dagen eerder dan in 1961 is dit jaar het zesduizend ste schip de Nieuwe Waterweg opge varen. Het was het Britse schip Race Fisher, dat zaterdag naar Rotterdam voer. Hoge Commissaris Fouchet PARIJS (Reuter) Onder voor zitterschap van president de Gaulle is gistermiddag het Franse kabinet bijeengeweest om het akkoord van Evian te bespreken. Het belangrijk ste resultaat van deze vergadering was de benoeming van Christian Fouchet, thans Frans ambassadeur te Kopenhagen, tot eerste Hoge Com missaris van Frankrijk in Algerije. Fouchet, die 51 jaar oud is, geniet in Europa vooral bekendheid als voorzit ter van de naar hem genoemde com missie, die plannen opstelt voor d'e politieke eenheid van West-Europa. Reeds in 1940 schaarde hij zich achter de Gaulle. Na als diplomaat zijn land te hebben gediend in Moskou, War schau en New Delhi deed' hij in 1951 zijn intrede in het parlement als afge vaardigde van de Gaulle's R.P.F. In het kabinet-Mendès-France was hij mi nister voor Marokkaanse en Tunesische zaken. Vandaag zal president de Gaulle in een boodschap aan d'e volksvertegen woordiging de datum bekend maken van het referendum dat de Fransen in staat zal stellen zich uit te spreken over het akkoord van Evian. Maandag 26 maart zal d'e president zich opnieuw via radio en televisie tot het gehele Franse volk richten. Vanavond zai minister Joxe, die de Franse delegatie naar Evian heeft geleid, via de radio verslag uitbrengen over de onderhandelingen en ö'e in houd meedelen van het te Evian ge sloten akkoord. Het is in Frankrijk na de afkondi ging van de wapenstilstand volkomen rustig gebleven. Er waren geen beto gingen, er waren geen uitingen van vreugd'e ook. Alleen hebben in Parijs een paar duizend studenten een korte demonstratie gehouden tegen de O.A.S. Daarbij deden zich geen incidenten voor. SOWJETUNIE De Sowjetunie heeft gisteren on middellijk te kennen gegeven dat zij betrekkingen wenst aan te knopen met de voorlopige Algerijnse regering. De Franse regering is verontwaardigd over de haast die het Kremlin daarbij be tracht en minister Couve de Murville heeft de Russische ambassadeur te Pa rijs hij zich ontboden om hem daarover te onderhouden. De Franse regering vindt dat Kroesjtsjef best had kunnen wachten tot er van Franse zijde een verklaring was gepubliceerd over de internationale status van de voorlopige Algerijnse regering. aanhangers van een Frans Algerije. Het bestand, dat gisteren is getekend, houdt nog wel niet automatisch de on afhankelijkheid van het nieuwe Alge rije in, maar het betekende wel, dat Frankrijk zijn wapens neerlegde. De Algerijnse Fransen hebben dit zeer goed begrepen en begroeven daarom gisteren hun illusie, ondanks net bestaan van de O.A.S., die hun reeds maanden lang verboden had deze illusie te laten sterven. Zij namen de rouw aan en bleven thuis. Van ach ter hun gesloten luiken bespiedden zij de straat, bespiedden zij elkaar en knarsetandden bij het passeren van de soldaten die hierheen zijn gestuurd om hen te beschermen. Knarsetandden, terwijl zij dagen tevoren nog rillend en bevend, kapot van de zenuwen de „overval op de Kasjbah" hadden zit ten afwachten. Slechts een enkele waagde zich op straat, meestal „om de hond uit te laten". De stad lag plat gisteren en het meest leden daaronder de vreemde lingen, die in hun koude, donkere ho tels de gehele dag zonder eten bleven. Zelfs geen. koffie of thee was er te krijgen. Luguber leeg waren de stra ten, maar de spanning was er voel baar. Men wachtte, zonder te weten waarop. Een teken of een sein van de O.A.S. 1 De organisatie van Salan liet zijn Europeanen juist op dat ogenblik in de steek. Een nauwelijks verstaan bare piratenuitzending waarin iemand, die zich Salan noemde zei, dat de Europeanen hun vertrouwen niet moesten verliezen, was hun enige soelaas. Geen andere aanmoediging, geen ander teken van haar bereikte gisteren Algiers. De grote en kleine aanplakbiljetten, waarop het bestand was aangekondigd, inspireerden tot enige activiteit. Men probeerde ze van de muur af te krijgen of met de let ters O.A.S. te bekladden. Dat was overigens niet erg daar de biljetten over het algemeen foeilelijk waren. Alle opgekropte woede werd in dit af krabben gelegd en het was bepaald zielig om te zien hoe een boom van een kerel, die een minuscuul hondje uitliet bijna de nagels van zijn vingers afkrabde, terwijl de tranen over zijn wangen biggelden. Bepaald benauwend was het in de wijk Bab-el-Oued, het bolwerk van de O.A.S. In groepjes van drie en vier stonden de mensen op de hoeken van de straat te discussiëren. Met haat in de ogen keken zij de militairen na, die daar drukker dan waar ook patrouil leerden. „De verraders". In deze twee woorden legden zij de volheid van hun haat. Tegen twaalf uur ging plotseling vrijwel al het Arabisch personeel in staking. Het keerde terug naar de Kasjbah, om thuis, in eigen kring, het einde van de zevenjarige oorlog en het gloren van de Algerijnse onafhan kelijkheid, die om twaalf uur zou in gaan, te vieren. Behalve een lichte op winding na afloop van de radiorede van de Gaulle eergisteravond, is het zeer kalm gebleven in de Kasjbah; merkwaardigerwijze was er geen en kele uiting van vreugde. „Een wapenstilstand betekent nog niet het einde van de moeilijkheden", had Ben Khedda bij zijn vertrek uit Tunis gezegd. Daarom was er geen en kele aanleiding tot een feest. „Wij blijven thuis. Er worden geen groen witte vlaggen uitgestoken en wij hou den ons rustig", hoorde ik van een ara bier, die rechtstreeks uit de Kasjbah kwam. „Deze wapenstilstand betekent voor ons eigenlijk alleen maar een ont spanning, een fase op weg naar de vrede". Daarom hadden de arabieren in de Kasjbah hun eigen ordedienst inge steld die iedereen die er binnenkwam of eruit ging, vroeg waar hij naar toe ging en hen van boven tot onder fouilleerde. „Weest geduldig", had gouverneur- generaal Morin 's middags door de radio tot hen gezegd. ,Een bevrijding is niet iets, wat men tevoorschijn kan tove ren. Begint vandaag uw weg naar de vrede, dag na dag, geduldig maar vastbe raden en houdt u verre van alle provo catie. Hoedt u wel voor de hinderlagen die bepaalde extremisten door aansla gen. door bedreigingen, door opwinding gebruiken om u tegen de Europeanen op te zetten. Maakt onderscheid tussen een minderheid van moordenaars en de gehele Franse gemeenschap". Ondanks dit alles gingen, vooral in de omgeving van Algiers, dg aanslagen gewoon verder. Enkele waren het werk van een nieuwe clandestiene arabische organisatie, de M.P.A., die zegt de ver dediging van de arabieren zelf in handen te hebben genomen vanwege de slapheid van de beschermende macht. De meeste slachtoffers vielen vóór twaalf uur, voor het ingaan van het bestand. De beschermende macht heeft thans een ruggegraat gekregen door de in stelling van het standrecht voor ter roristische aanslagen. Dit standrecht geldt voor geheel Algerije. Het schept de mogelijkheid alle terroristen, die gearresteerd worden, te fusilleren. Vroeg viel de duiseternis over Al giers en de regen sloeg in stromen neer. Toch heeft het Franse leger gisteren een overwinning behaald: in geheel Algerije is het boven verwach ting rustig gebleven. Griezelig rustig. PriiKes Gracia MONACO Prinses Gracia van Monaco gaat weer filmen. Vrienden en Monegaskische zegslieden verze kerden echter, dat hun vorstin het doet uit kameraadschap voor Hitch cock en niet om haar afgebroken filmcarrière weer op te vatten. In de nazomer vertrekt de prinses naar Hollywood om een vakantie met filmen te combineren. Zijkrijgt een hoofdrol in een Hitchcock-thriller die op de novelle „Marnie" is gebaseerd van de Engelse schrijver Winston Gra ham. De voormalige filmster Grace Kelly trok de belangstelling van prins Rai nier toen zij in 1954 voor de verfilming van To catch a thief aan de Franse Rivièra was. De prins reisde na de op namen naar de Verenigde Staten om haar hand te vragen en te krijgen. Het huwelijk werd in 1956 gesloten en stond in brede kringen in het brandpunt van de belangstelling. Als actrice maakte de prinses naam met drie kasstukken van Hitchcock: Rear window, Dial M for murder en To catch a thief. Haar rol in High noon werd in het bijzonder gewaardeerd. In 1955 verwierf zij de Oscar voor de beste vrouwelijke rolvertolking met The country girl. Paleiskringen wijzen er op dat hun vorstin nog onder contract stond met Hitchcock voor een enkele film toen zij in het huwelijk trad. Publiek geheim „Het besluit van de prinses is niet plotseling gekomen. Hitchcock heeft haar dikwijls opgezocht en het is een publiek geheim dat vele producers haar scenario's stuurden", aldus een mede deling namens prins Rainier. Hierbij werd nog opgemerkt dat de prins en de prinses pertinent niet krap bij kas zitten, zodat het honorarium niets met het besluit heeft te maken. In november wordt de prinses, moe der van twee kinderen, in Monaco te rug verwacht. AMSTERDAM Prof. dr. L. J. Rogier, de Nijmeegse historicus en publicist, heeft zijn lidmaatschap van de K.V.P. opgezegd omdat hij zich niet kan verenigen met de politiek die de partij inzake de kwestie-Nieuw-Guinea voert. Het ongenoegen van prof. Rogier zou, zo vernemen wij uit rooms-katho- lieke kring, parallel lopen met de bezwaren, die de Nijmeegse hoogleraar Duynstee enige tijd geleden noopten zijn lidmaatschap van de K.V.P. op te zeggen. Prof. Duynstee staat zoals bekend op het standpunt dat het door de regering gevoerde en door de K.V.P. gesteunde beleid onrealistisch, zelfs onwaarachtig moet worden ge noemd. Van onze Haagse redactie DEN HAAG Minister Visser is niet bereid het ontslag van de heer Van der Putten op te schorten tot na de behandeling van deze zaak in de Kamer. Dat antwoordt de minister op vragen van het communistische Twee de-Kamerlid M. Bakker. De heer Bakker had de minister ge vraagd of opschorting niet beter was. Het ambtenarenrecht zou dan de be schikking hebben over een bewijsvoe ring die door het parlement op haar waarde is getoetst. Minister Visser zal voor het ambte narenrecht dezelfde bewijsvoering naar voren brengen die hij in zijn no ta over de zaak-Van der Putten heeft neergelegd. Zal hierdoor het ambte narengerecht niet tot een conclusie komen die later door de Kamer wordt afgekeurd, zo had de heer Bakker verder gevraagd. De bewindsman vindt deze vraag prematuur, omdat de Tweede Kamer zelf moet beslissen hoe en wanneer zij de nota-Van der Putten aan een on derzoek zal onderwerpen. Verder is het de taak van het ambtenarenge recht, als onafhankelijke rechter, de zaak-Van der Putten geheel zelfstan dig te onderzoeken en te bepalen of het tegen het ontslagbesluit ingestelde beroep al of niet gegrond is. Zoals bekend heeft de Tweede Ka mer een commissie benoemd om haar te adviseren hoe de nota-Van der Put ten zal moeten worden behandeld. Van een onzer verslaggevers UTRECHT. De Nederlandsche Spoorwegen hebben de enkele dagen na de ramp bij het kruispunt Har- melen ingestelde voorrangsregeling ingetrokken. De treinen uit de rich ting Utrecht hebben dus voortaan geen voorrang meer op de treinen naar en van Amsterdam. Na onge veer twee maanden maken thans het seinbeeld en de dienstregeling samen weer de dienst bij het kruis punt uit. De Spoorwegen hadden de voor- rangsregeling ingesteld omdat zij de beveiligingsapparatuur na de ramp aan een uitvoerig onderzoek wilden onderwerpen. Het bleek echter dat de regeling op de treindienstleider een verantwoordelijkheid legde die hij slechts moeilijk kon dragen. Hij kon namelijk niet altijd weten waar de treinen zich precies bevonden. Daardoor ontstond een schijn van veiligheid die in wezen berustte op menselijke handelingen en niet op technische voorzieningen. Het onderzoek en de controle hebben de spoorwegen tenslotte tot de con clusie geleid dat het oorspronkelijke beveiligingssysteem sterk de voor keur verdient boven de tijdelijk toege paste voorrangsregeling. Van onze correspondent LONDEN Als gevolg van een ontploffing aan boord van het Brit se passagiersschip Dara in de Per zische golf verloren vorig jaar 236 mensen het leven. Gisteren werd onthult dat de explosie is veroor zaakt door een tijdbom die door op- Eén ding weet ik zeker: ze zullen het nooit stelen. De brandende Dara, gloeiend graf voor 236 mensen. standige elementen uit het sultanaat Oman en Maskate aan boord was ge bracht. Deze rebellen hebben ook an dere sabotagedaden aan boord van Britse schepen en vliegtuigen op hun geweten. De raad voor de scheepvaart van het ministerie van economische zaken behandelde gisteren de ramp met de Dara. Men neemt aan, dat de helse machine, vermoedelijk een plasticbom, in het luehtverversingsstelsel of het bagageruim was geplaatst. De ravage als gevolg van de ontploffing was groot. Er ontstond meteen brand aan boord van de Dara, waardoor het schip in een ommezien van tijd in lichterlaaie stond. Wat men ook deed om de brand te blussen, niets hielp. Na zestien minuten reeds beval de kapitein dan ook: in de reddingboten. Een aantal boten kon niet worden gestreken door de snelheid waarmee het vuur zich verspreidde. Er werden 584 opvarenden gered. De meeste pas sagiers waren Indiërs, Pakistanen en arabieren. De Dara was onderweg van Bombay naar Dasra. De meeste leden van de bemanning weerden zich uitstekend bij het red- dingwerk, aldus de advocaat-generaal, slechts enkelen schoten in hun taak te kort. Het gaat er bij het onderzoek om vast te stellen of alles is gedaan om zoveel mogelijk levens te redden na de ramp. Aan de gevolgen van een aanrijding is in Hilversum de 65-jarige A. H. Hermsen overleden. Zaterdag 10 maart was hij in Hilversum met zijn fiets op een bestelauto gebotst. Dat zult U vaak zeggen wanneer U het ZEEUWSCH DAGBLAD leest: "auweliib 'e*s P'aatsgevonden in Uw omgeving of het ZEEUWSCH DAGBLAD heeft er al een verslag en een foto van gemaakt. Ook het nieuws van buiten de provincie en buiten onze landsgrenzen vindt vliegensvlug zijn weg naar de nieuwskolommen van het ZEEUWSCH DAGBLAD. U ontdekt nog veel meer in dit moderne, dynamische Zeeuwse dagblad. Let maar eens op de interessante artikelen, uitgebreide sportverslagen, de vrouwenpagina's, enz. U BENT NOG GEEN ABONNEE Dat is jammer. Maar, wij zullen het U gemakkelijk maken. U behoeft alleen maar onderstaande bon in te vullen, haar direct te verzenden en voor slechts 1,12 krijgt U het ZEEUWSCH DAGBLAD vier weken op proef. Aan de administratie van het POSTBUS 26 MIDDELBURG Ik wens het ZEEUWSCH DAGBLAD gedurende vier weken op proef te ontvangen voor slechts 1,12. Naam: Adres: Woonplaats: AMSTERDAM. Onder de bijna honderd telegrammen, die al sinds de televisie-uitzending van het wereldkampioenschap kunstrijden in de woning van de familie Dijkstra in Amstelveen zijn binnengekomen, bevindt zich een van koningin Juliana aan de nieuwe wereldkampioene. De inhoud van deze felicitatie luidt.' „hartelijk geluk gewenst met het schitterende succes"; w.g- Juliana. Voorts zijn er telegrammen ge komen van de zeilbroers Bart en Henk Kraan, uit Florida, voetbal verenigingen, de Schlittschuhclub „Davos", een bejaardencentrum in Emmen, een psychiatrische in richting in Voorburg; kortom het gehele Nederlandse volk en ook vele buitenlanders geven blijk van hun vreugde over het succes van Sjoukje, die vanavond in Amster dam verwacht wordt. DEN HAAG De maandloners bij de P.T.T., die niet in aanmer king komen voor een prestatiebelo ning, zullen over 1961 toch nog een gratificatie krijgen. De minister van verkeer en waterstaat, drs. H. A. Korthals, heeft daartoe na overleg met de drie samenwerken de bonden van overheidspersoneel en de directie van de P.T.T. toe stemming gegeven. Aanvankelijk had de minister van binnenlandse zaken onder zijn de partement valt de verantwoordelijk heid voor het salarisbeleid voor het overheidspersoneel geweigerd aan de P.T.T.-ambtenaren een gratificatie te geven. Volgens hem zouden de P.T.T.-ers worden bevoordeeld boven ander overheidspersoneel. De drie sa menwerkende bonden, de socialistische Abva, de Nederlands Christelijke Bond van Overheidspersoneel en de katholie ke bonden van overheidspersoneel had den zich toen tot de minister van ver keer en waterstaat gewend. De goedkeuring is alsnog afgekomen, aldus de directie van de P.T.T., omdat deze gratificatieregeling geheel ver schilt van een uitkering ineens over 1961 aan het hele overheidspersoneel, zoals die door de regering is afge wezen. De P.T.T.-ers zullen hij een beoor deling van „goed" een extra uitkering krijgen van twee procent van het jaar salaris. Is de beoordeling „zeer goed" of hoger, dan wordt een uitkering van vier procent gegeven. WASHINGTON (AP)— Na een ont ploffing is zondagavond een zwavelbron op Grand Isle voor de kust van Louisiana in brand gevlogen. De vlam men, die uit de bron oplaaien, zijn dertig meter hoog en kunnen op een afstand van ruim dertig kilometer worden ge zien. De kans dat de brand spoedig zal kunnen worden geblust is gering. De boorinstallatie op het eiland heeft een waarde van ongeveer twintig miljoen dollar. Weersverwachting van het K.N.M.I., geldig tot hedenavond: Opklaringen, maar nu en dan ook wolkenvelden met in de middag plaatselijk een regen- of sneeuw bui. Zwakke tot matige wind uit noordelijke richtin gen. Weinig ver andering in tempe ratuur. MIESJE: De winter wil van geen lente weten. Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagei Aberdeen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Athene Rome Ajaccio Madrid Mallorca Lissabon 1. bew. Z -1 0 onbew. ZW 0 0 h. bew. z 5 0 onbew. zw 4 0 geh. bew. N 8 0,3 zw.bew. NO 8 0 zw. bew, NNO 5 0 1. bew. O 5 0 onbew. NO 3 0 onbew. ONO 7 0 h. bew. DZO 12 0 onbew. N 10 0 h. bew. O 10 0 1. bew. w 4 0 onbew. NO 4 0 onbew. ONO 0 0 onbew. NNO 4 0 onbew. stil 6 0 onbew. O 9 0 zw. bew. ver. -3 0 onbew. O 5 0 onbew. stil 2 0 onbew. NW 15 0 1. bew. stil 10 0 1. bew. stil 12 0 geh. bew. N 7 5 regen O 11 7 zw. bew. NNO 16 0.5

Zeeuwsch Dagblad | 1962 | | pagina 1