ZEEVARENDEN BIJ STAATSSECRETARIS CALPAM slanker BonKorets Franse verzoener en Algerijnse idealist ontmoeten elkaar JONGENS C&A KILO'S centrale verwarmingsmonteur en 3 hulpmonteurs BELKACEM KRIM LOUIS JOXE MODE VOOR A.S. MOEDERS F. WIBAUT ZN. N.V. kleine adwle/fb't* INBOEDEL VEILING ZEEUWSCH DAGBLAD Zaterdag 17 maart 1962 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. <S Zwarte lijst Goede zijde Franse straaljager bedreigde toestel met toeristen wie komen in aanmerking le VERPLEEGSTER maar die tevens neem vandaag nog PTT GASTGEZINNEN POSTINTERNAAT Collie Vrienden Schotse Herders Lassie's Eike week één pond lichter niet Huis Oost Souburg Nieuwstraat 10 te Oost Souburg VEILING HUIS TE MELISKERKE Noordstraat 11, VEILING OOST- en WEST SOUBURG Paspoortstr. 30/34 De leider van de Algerijnse delegatie in Evian, waar nu einde lijk de oplossing van een bloedig en wreed geschil daagt, is voor de meeste Europeanen niet meer dan een naam: Belkacem Krim. Voor de Algerijnen is Belkacem Krim een van de grote helden, die in 1954 de vrijheid van Algerije hebben geëist en die sindsdien aan de conferentietafel en Op het slag veld voor dit ideaal hebben ge streden. De nog niet officieel erkende Al gerijnse regering heeft weinig verte genwoordigingen in West-Europa. Volgens de vier man sterke Alge rijnse vertegenwoordiging in Bad Go- desberg, die gastvrijheid geniet in de Marokkaanse ambassade, is Bel kacem Krim 38 jaar oud. Volgens an dere bronnen is hij in 1921 geboren en dus 41 jaar oud. Belkacem Krim is een typische Algerijn, die lang het Franse be stuur als normaal heeft beschouwd. Hij werd geboren als zoon van een arme Algerijnse boer. Voor een jon ge Algerijn, die niet de armoede van zijn vader wilde erven, stond een kwart eeuw geleden het Franse leger als toekomstmogelijkheid open. Bel kacem Krim koos voor dit avontuur en bracht het tot korporaal. Negen jaar nadat in 1938 de eerste roep om onafhankelijkheid in Alge rije werd gehoord, koos hij de zijde van zijn voor vrijheid ijverende land genoten. De Franse regering zette hem op de zwarte lijst en zeven jaren lang hield Belkacem Krim zich schuil. In die tijd kreeg hij onder de groep Algerijnse vrijheidsstrijders politieke faam. In 1954 trad hij in de open haarheid als mede-oprichter van het Nationaal Bevrijdin-gsfront, de later zo bekend geworden F.L.N. Toen onmiddellijk daarop de strijd tussen Frankrijk en Algerije los barstte, bewees Belkacem Krim ook zijn militaire bekwaamheden. Hij werd commandant van de frontsec tor Kabylia, waar de Fransen tijdens zijn driejarig commando zware ver liezen leden. Na drie jaar frontleven riep de voorlopige Algerijnse regering, die in Tunesië zetelde, hem voor een re geringsfunctie naar Tunis. Hij werd gedurende twee jaar de militaire ad viseur van premier Ferhat Abbas. In 1960 werd hij vice-premier met een eigen ministerie: Als minister van buitenlandse zaken bezocht hij Rusland en China, waar hij veel sympathie voor de Algerijnse vrij heidsstrijd wist te winnen. China zegde ook praktische steun toe, maar het aanbod van Chinese troepen heeft Belkacem Krim tot nu toe steeds hoffelijk van de hand gewezen. Vorig jaar kwam Belkacem Krim als leider van de Algerijnse delega tie naar Evian. Deze bijeenkomst, die door de moord op de burgemees ter van Evian reeds van tevoren onder het stempel van de O.A.S.-ter- reur stond, werd geschorst, hetgeen iets hoopgevender klonk dan de mis lukking van Melun, enkele weken later. Vorige week is Belkacem voor de derde maal als leider van de Alge rijnse delegatie met de Fransen aan tafel gaan zitten. Zijn tegenspeler Louis Joxe mag over een gedegen diplomatieke scho ling beschikken, verkregen via de klassieke wegen: het wordt meer en meer waarschijnlijk, dat het idea lisme van Belkacem Krim het dit maal zal winnen. IOUIS LIVIUS JOXE, de leider van de Franse delegatie, die 4 nu in Evian met de Algerij nen onderhandelt, is een Frans politicus, in wiens leven een rechte lijn is te ontdekken, hetgeen niet van zo heel veel Franse poli tici kan worden gezegd. Wel heeft hij in de dramatische jaren van 1933 tot 1940 krampachtig meege daan aan ontwapeningsconferen ties en verwachtte hij in die tijd wonderen van de machteloze Vol kenbond, maar toen Hitler in 1939 toesloeg, koos hij onmiddellijk de goede zijde. Ondanks alle Franse gevoelighe den in de jaren 19401942, waar door het Franse vreemdelingenlegi oen zich zelfs tegen de Amerikaanse landingen in Noord-Afrika verzette, bleef Joxe als een der weinigen de geallieerde aak steunen. Hij wist de Franse gemoederen in Noord- Afrika verhit door de angst om ,,de glorie van Frankrijk" te ver spelen te bekoelen en werkte mee aan een verzoening tussen de twee legers, die daarna te zamen tegen Hitler en Mussolini in het strijdperk traden. LOUIS JOXE werd 16 september i 1901 in het gezin van een leraar geboren. Hij studeerde in Parijs klas sieke talen en geschiedenis. In 1925 werd hij op 24-jarige leeftijd benoemd tot docent. Zeven jaar later, een jaar voordat Hitier in Duitsland aan de macht kwam, nam hij afscheid van de wetenschap. Hij werd staatssecretaris op het mi nisterie van buitenlandse zaken in Parijs. Gedurende twee jaren kreeg hij belangrijke opdrachten in Europa en Amerika. Zo vertegenwoordigde hij zijn land in de Volkenbond. De wis selvalligheid van het politieke leven in Frankrijk was oorzaak, dat hij in 1935 uit de regering geraakte. Hij werd enkele jaren journalist, maar kwam tijdig genoeg op het minis terie van buitenlandse zaken terug om zich de vijandschap van de toe komstige landverraders Laval en Pétain op de hals te halen. Toen in de zomer van 1940 de verraders een marionettenregering in Vichy had den gevormd, nam Joxe zijn ont slag. Hij vertrok als leraar naar Al gerije, waar hij de gemoederen rijp maakte voor een goede ontvangst van de bevrijdingslegers. Enkele ja ren later nam de Gaulle hem op in zijn voorlopige regering. Na het ver trek van de generaal wist Joxe zijn positie te behouden. Van 1952 tot 1955 was hij Frans gezant in Mos kou; hij was de laatste Westerse di plomaat die Stalin voor zijn dood sprak. In 1955 werd Joxe ambassa deur in Bonn. MET DE DOOD van de vierde republiek kwam er igeen einde aan de loopbaan van Joxe. Generaal de Gaulle, de grondlegger van de vijfde republiek, herinnerde zidh de trouw van Joxe tijdens de oorlog en benoemde hem tot minister voor Algerije. Op deze post heeft Joxe thans de historische en delicate taak in Evi an de idealist Belkacem Krim tevre den te stellen en tevens „de glorie van Frankrijk" te redden. Van onze scheepvaartredacteur DEN HAAG. De Centrale van zee varenden ter koopvaardij en visserij (C.K.V.) heeft gisterochtend in een ge sprek van twee uur met staatssecreta ris Roolvink haar visie gegeven op het loonconflict met de Raad van bestuur voor de zeevaart. De heer C. W. van Driel, voorzitter van de C.K.V., deel de ons mee dat de reactie van de staatssecretaris was: „Dit is een ouder wets conflict, dat niets te maken heeft met de moeilijkheden in de huidige loon politiek." Het gesprek werd gevoerd op verzoek van staatssecretaris Roolvink. In het be gin van deze week had hij over de zelfde kwestie de Raad van bestuur op diens verzoek ontvangen. Hij stelde het op prijs nu ook de zienswijze van de werknemers te vernemen. Aan de bijeenkomst van gisteren na men daarom ook deel de besturen van de twee confessionele bonden van werk nemers in de zeevaart. Na de uiteen zetting door de C.K.V. stelden zij zich in beginsel achter haar standpunt. De christelijke en katholieke organi saties zijn niettemin van oordeel dat de mogelijkheden om alsnog tot overeen stemming te geraken met de Raad van bestuur nog niet zijn uitgeput. Zij me nen dat de Stichting van den Arbeid wellicht kan meehelpen bij het vinden van een oplossing. De C.K V. heeft intussen een brief ont vangen van de United Maritime Union van de V S. Deze bond heeft de hierbij aangesloten zeelieden en havenarbeiders op de hoogte gesteld van de situatie bij de Nederlandse koopvaardij en hun meegedeeld dat er moeilijkheden uit kunnen voortkomen. De heer C. W. van Driel zal volgen de week woensdag in Esbjerg over deze kwestie een bespreking hebben met de besturen van de vakbonden in Denemar ken, Zweden en Noorwegen. Met de Britse en Westduitse bonden zal de C.K.V. geen speciale besprekingen voe ren, omdat zij met deze organisaties regelmatig contact heeft. MEKNES (Reuter). Een Franse straaljager heeft gisteren boven Spanje een mysterieuze onderscheppingspo ging uitgevoerd op een Zwitsers huur- vliegtuig met 46 Zwitserse toeristen. De straaljagerpiloot dreigde het Zwit serse toestel neer te schieten wanneer het niet naar Oran zou doorvliegen en daar landen. De Zwitser, die op weg was naar Meknes in Marokko, vroeg prompt per radio om hulp van de Spaanse luchtmacht. Voordat die echter kon ingrijpen was het Franse toestel al boven Gibraltar verdwenen. De straaljagerpiloot had de Zwitsers per radio meegedeeld opdracht te hebben hen in Oran te laten landen of hen an ders neer te schieten. voor de dankbare en verantwoordelijke functie van op de Ned. Herv. psych. inrichtingen Hulp en Heil en Schakenbosch te Leidschendam Bijvoorbeeld 2 vriendinnen, of zusters, maar in elk geval jonge vrouwen, die leiding kunnen geven, die een goede opleiding hebben genoten, en die in het bezit zijn van diploma B of A B. prettig met haar collega's willen samenwerken, een uitstekend salaris willen verdienen, van een ruime, moderne kamer, ,de mooie omgeving (dicht bij duinen en zee) èn het vlotte contact met de grote steden willen genieten; en na de vreugde van de arbeid, van een welverdiende lange vacantie contact op, door te schrijven aan de geneesheer directeur der Stichtingen, Veurse Achterweg 133 te Leidschendam, en U ontvangt spoedig bericht. van 16 jaar af met LO of MULO, die in aanmerking willen komen voor een goede betrekking bij het Districtspostkantoor te Rotterdam, kunnen bij aanneming worden opgenomen in van dezelfde gezindte als waartoe zij zelf behoren. Deze gastgezinnen (geen beroepspensions) worden aan bevolen door de jeugdorganisaties, die zich voorts ten doel stellen ook in andere opzichten haar goede diensten ten bate van de jongens te verlenen. Jongens van 16 en 17 jaar kunnen ook op gunstige voor waarden worden gehuisvest in het onder leiding van de dienst staande De jongens vinden hier een prettig en vertrouwd tehuis, hulp bij de studie en diverse recreatiemogelijkheden. Het weekend brengen zij bij hun ouders door. Aan belangstellenden wordt op aanvraag gaarne een folder met bijzonderheden toegezonden. Inlichtingen en aanmeldingen bij de afd. Personeelszaken van het Postdistrict Rotterdam, Delftseplein 31, Rotterdam-4. BUTAAN voor alle voordelen van het gebruik van gas zon der stadsgasaansluiting om te koken, te bakken en te braden Ja! Vóór 't zover is gaat U eerst nog kennis maken met onze charmante uitgebreide kollektie positie-kleding. Wanneer U bij ons komt kijken, zult U merken dat wij heel veel fantasie rijke modellen hebben en dat U, als a.s. moeder, jeugdig en charmant ge kleed kunt gaan. In Uw eigen „Happy Dress" afdeling kunt U rustig uw keuze maken uit leuke, gezellige japonnen, deux-pièces, ensembles, blouses, hesjes en rokken, waarin U altijd modieus voor de dag kunt komen en die best te betalen zijn. ideaal voor bijverwar- ming Alle inlichtingen en verkoop l bij: Hoofddepot voor Zeeland: Bellamypark 22 Vlissingen Telefoon 01184—2954 Te koop gevraagd een enigszins gevorderde post- zegelverzameling. Brieven met omschrijving en prijs onder nummer 25, postbus 24, VHssingen. 44 Te koop: Volvo 444 sjut- tlo sport. 2 Carburateurs; zeer snel. Prima staat Pik's Garagebedrijf - Goes Tel. 01100-6588. Te koop: Ford Consul 1958. schuifdak en nieuwe motor; in zeer goede staat. Pik's Garagebedrijf Goes Tel. 01100—6588. Te koop: Opel Caravan 2 stuks: 1954 en 1955. in goede staat. Pik's Garage bedrijf Goes Tel. 01100-6588. Een meisjes gevr. voor de huishouding in gezin met 4 kinderen, waarvan 3 schoolg. midden in de bos sen in Zeist, eigen kamer met c.v. en radio, hoog loon aanmeldingen 'bij mevr. de Jong, Korte Burg 9, Middelburg. 44 Te koop; gekalfde stamb. koe z.g.a.n. melkreef, pri ma consumptie aardappe len en brommer Obatavus) G. Koole Abeelseweg 44, West Souburg. Te koop: ongeveer 5000 lucerne hooi. A. Bruinoge, Hogeweg 1, Wemeldinge. 44 Weet u, landbouwers dat wij -prima ingericht zijn voor het zaaien van vlas en dat wij uw kunstmest met de Lely goed verdeeld uit strooien? Beleefd aanbeve lend, Gebr. Karelse, Tel. 01180—4039 en 01185—465. 44 Te koop: bromfiets, merk N.S.U. 80.— Vla mingstraat 22, Vlissmgen. 44 H. H. Landbouwers. Pre cisie zaaien. Aardappels po ten, kunstmest zaaien, fre zen eh land klaarleggen. Wij staan klaar imet nieuw materiaal. Vlotte en snelle bediening. Beleefd aanbeve lend, loonbedrijf A. P. de Visser, Polredijk 11, Vrou wenpolder, tel. 01489-351. Overal te ontbieden. 44 Waar koopt u veiliger? In 't naaimachinehuis P. A. de Kramer. Goes, Lange Vorststraat 6, tel. 7330. „An ker" „Gazelle" 44 Nur-Die nylons, iets aparts, de nieuwe nylon m. naad 1.45, naadloos 1.95. Meulbroek's Textielhandel Goes, Lange Kerkstraat 28 en 's-Heer Arendskerke. 44 Eau de Cologne, parfum, crèmes, zepen, Ceta-Bever- verf, lak, muurverf enz. Drogisterij D. Verhulst, Noordstraat 32, Westkapel- le. Tel. 01187-304. 44 Te koop of inruil: Goed- gek. stier opgen. bc en mooie haarkleur, prod moe der. 5245 4.26pct 334 dgn. 5364 4,21 pet 345 dgn. prod-, vadersmoeder 4903 4,48 pet 303 dgn. 5317 438 pet. 325 dgn. 5892 453 340 dgn. Tel. 2305. Huysman St. Laurens. 44 Suède jasjes (ook nappa) en leren jassen voor 10. per maand. Rechtstreeks v. fabrikant. Stuur even een briefje en u ontvangt nade re inlichtingen. Fa Zaal, O. Boteringestraat 79, Gro ningen, tel. 05900-23776. 44 Wilt u profiteren van koopjes in kampeertenten, luchtbedden, slaapzakken etc. vraagt dan fa. Antoine Roosendaal aan. Tel. 01650- 4318 en 3516. 44 Benzo rijwielen. Benzo rijden is veilig rijden, duur zaam en goedkoop. Geheel compl. in de maand maart 119.netto. Rechtstreeks van de fabriek. Vraagt gra tis prijskrant Benzo Rijwiel- fabriek, Vlaardingen, telef. 4244. 34 10 volle lesuren 65. in Renault Dauphine 1962 door erk. B.E.A.-instr., gra tis geh. en gebr. Autorij school Actief, Nwe Vliss. weg 236, Middelburg. „Tijd" tel. 01180-4468, Adr. in Ar nhem. J. J. de Nooijer, Burg. Langebeekstraat 26. Geld voor eerste hypo theek aangeboden door par ticulier voor belegging. Br. onder no. A 6062 bureau van dit blad. Te koop voor liefhebber: Opel Cabriolet 1952, in pri ma staat, met radio, kachel en verdere accessoires. Wei nig gelopen- Gortstraat 53, Middelburg, tussen 6 uur en 7.30 uur. 44 Koopt en bestelt uw R.I.R. hennen bij P. de Kam E3 Westkapelle Tel. 259. 44 Voor uw oude gonje- zakken ijzer- koper- Iood- zink en dlv. andere meta len geven wij u de hoogste prijs. De Looff's ijzer- en metalenhandel, Biggekerk- sestr. 27, Koudekerke, tel. 343. 44 Te koop gevr.: nette gebr. meubelen, ook antiek enz van Halen, Gravenstr. 94, tel. 3976, Middelburg. 44 De nieuwste automa tische zig-zag naaimachine, in pracht koffer met 15 jr. ■schrift., garantie maakt knoopsgaten, stopt bor duurt, zet knopen aan enz. Vrijbl. op zicht bij u thuis 325, J. Cijsouw, Zuidstr. 103, Westkapelle tel. 287. 44 Autorijschool 't Zand. Met Renault Dauphine als leswa-gen, 6,50 per uur. Adelaarstr. 68. Middelburg tel. 3623. Autorijschool Van Zweden" lest met Merce des '61, Taunus '60, scooter '60 en vrachtwagen. U wordt thuis gehaald en ge bracht. Erk. en gedipl. F.N.O.P. en V.A.M.O.R., tel 370, Domburg. 44 Woody-wonder moder ne houten vacantie bunga lows voor zelfbouwers. 420 x 520 1645 of 65 per mnd., zonder verf en glas. Dubbelwandig, Isolatie en kamerindeling. Goedgek. v. 6 pers. Levering uit voorraad. ook groter of kleiner. Terreintjes te huur op contract. Plak een gul den extra op briefkaart v. catalogus '62 of giro 44486. Iedere werkdag, ook zater dag, zijn alle afmetingen zonder verplichting te be zichtigen op he't showter rein van de fabriek Bo- venstr. 218228, R'dam— IJsselmonde 010-194525. Huwelijk. Ook u kunt door de 10 samenwerkende onder vrouwelijke lei ding staande bemidde lingskantoren tot een op- rechtgemeende kennisma king komen. Talrijke dank betuigingen ter inzage. Vr. gegevens Nederlands Be- middelingscentrum hoofd administratie, postbus 6037, Amsterdam. Ontvangkan toor te Tilburg, Nwe. Bos- seweg 92. Dag- ook Zond. en zaterd.: 2—9. Desgew. huisbezoek. Alleenw. heer, P.G., Zuid- Beveland, z.k.m. met eenv. juffrouw., 60 jr. br. ond. no. A 2554, bur. v.d. blad, Goes. 44 Te koop: tuinzaden, land bouwzaden, pootaardappelen enz. (Depot Wed, de Jongh). L. Koole, Noordweg 102. St. Laurens. Tel. 01180—2296. 44 Verkrijgbaar: Gras- en klaverzaad alsook witte kla ver, Ladino en Zweedse Bastaard. Aanbevelend: L. Koole, Noordweg 102, Sint Laurens. Tel. 011802296. 44 Serieuze kennismaking via verantwoorde corres pondentie - bemiddeling. Aparte afd. voor de Christ, groep. Zeer succesvol. Ge- heimh. verzekerd. Inl. in blanco couvert bij het Alg. Ned. Contactbureau, Post bus 8 te Lichtenvoorde of telef. 010—189762 R'dam vrijd. en zaterd. 210 uur. 44 Weg. inruil te koop: Ci troen type 2 CV 1958 Luxe i.g.st. (koopje). Garage Ca- rels, DKW dealer, tel. 01100 —7191, Goes. Notaris A. A. MOGGRÉ te Middelburg is voornemens op woensdag 21 maart 1962 vanaf 10 uur in het Notarishuis aan de Koepoortstraat te Middel burg in het openbaar a con tant te verkopen: Tafels, stoelen, ameublemen. ten, kachels, haarden, ledi kanten, divans, bankstel, radio, lampen, kasten, schil derijen, glas, aardewerk, enz, Te bezichtigen daags voor de verkoop. 44 Te koop: slaplanten. Noordweg 326, Sint Laurens. 44 Timmerlieden en metse laars gevr. Fa. D. M. Geu ze Zn., Restauratiewer ken, Zusterstraat 39—41, Middelburg. 44 Te koop „Westfalia melkmachines, de meest volmaakte constructie Voor gemakkelijke, nor maal en zwaar te melken koeien. C. Brasser Zn., Zusterstr. 56. tel. 2812 en 4246, Middelburg. 44 Te koop: tractoreggen, triltandcultivatorerr, zaai- machines op de lift of ge trokken, kunstmestschotel- strooiers en ,,Lely"-strooi- ers op de lift. C. Brasser en Zn., Zusterstraat 56, tel. 2812 en 4246, Middelburg. 44 Uitvoering Chr. Zang vereniging „Halleluja" te Grijpskerke woensd. avond 21 mrt. 8 uur Herv. Kerk. 44 Te koop v. part.: Re nault personenauto 1955 in pr. st. Br. onder no. 80 aan Boekhandel Tanoy, Nieuwe Burg 26—28, Middelburg. 44 Vakantie bij berg en bossen. Aangeb. 1 zitk. en 1 sl.kam. m. gebr. v. keu ken 2 a 4 pers. J. Beukhof, Brinkersteeg 28, Veenen- daal. 44 Toneelclub „Onder Ons". Opv. van klucht: „Hoera., een drieling" zaterd. 24 mrt. a.s. in Verenigingsge bouw Oostka.pelle. Aan v. HALF ACHT. Entrée 1.25 Zie raambiljetten. 44 Bezoekt de Bazar in Ons Huis te Meliskerke op 17 mrt. 's midd. en 's av. ,ge opend t.b.v. het Ger. Jeugd Gebouw. 44 Te koop z.g.a.n. kinder wagen, tweekleurig. Oost- kapelseweg 73, Serooskerke (W.). 44 Verpleegster worden. On ze cursus vangt aan begin april 1962. Inl. Directrice Diaconessenhuis, Parklaan 95 A, Eindhoven. 44 Weg. inruil te koop: VW de Luxe model 1959, weinig gel. i.st.v.nw. Garage Ca- rels, DKW dealer, tel. 01100 7191, Goes. 44 Weg. inruil te koop: DKW Coupe de Luxe 1955 i.pr.st. m. gar. Garage Carels, DKW dealer, tel. 01100— 7191, Goes. 44 Weg. omstandigh. te koop DKW-bestelwagen, 1000 kg laadverm., bouwj. 1959, pas gaan lopen in eind 1960, rondom m. glas, in nog nieuwe staat. Garage Carels, DKW dealer, telef. 01100—7191, Goes. Oostkapelle. Uitvoering Chr. gem. koor „Sursum Corda" zaterd. 17 mrt. a.s. Ver. gebouw. Koorzang en opvoering toneelspel „Ver broken Banden". Aanvang 7.30 uur. Toegang 1, kin deren 0.50. 44 Bijverdienste. Tippen voor thuiswerk, folders bez. enz. Inl. Postbus 21, H. I. Ambacht. 44 Gevr. hulp i.d. huish. voor de ochtenduren. Mevr. Sandberg tot Essenburg Hiebendaal, Park de Grif fioen 2, Middelburg. vindt u steeds tegen billijke prijs een moderne omlijs ting voor uw foto, plaat, tegel of schilderstuk! Vr. vrijbl. prijsopgaaf!Korte Noordstr. 11-15, Middelburg tel. 3733. TE KOOP prachtige Leeftijd 8 weken. Nestkeuze met pr. stamboom. Vader Res. Kampioen. Collie Kennel v. Minka's Kroost Mevr. J. v. BEERSVermunt, Blazoenstr. 72 Tilburg. Waarom de last van ongezonde (en vaak lelijke) dikte nog langer met u meedragen BonKorets geven u in enkele weken weer uw jeugdig slank figuur. En zo snel, zo gemakkelijk. Na elke maaltijd een dragee cn u verliest ponden per weck. Opgehoopt vet 'smelt' weg. De spijsvertering wordt geregeld. Het teveel aan lichaamsvocht wordt verwijderd. Loomheid en verstopping maken plaats voor een licht, opgewekt gevoel. U straalt ais een herboren mens. Uw charme is onweerstaanbaar. Begin een nieuw leven. Begin nog vandaag met BonKorets. f 3.30. VERMAGERING SDR Ad EES 44 Te huur gevr. 40-70 aren grond voor 1 of 2 jaar in midden Walcheren. Brieven onder no, A 6060 Bur.v.d.bl. 44 De ideale vervanging voor duur glas voor uw broeiramen is ons glashel der, weerbestendig plastic, reeds v.a. 1.10 per m. Zware kwal. 2.25 per m. 't Jantje van Alles, Korte Noordstr. 11-15, Middelburg tel. 3733. 44 Bij 't Jantje van Alles vindt u de nieuwste dessins onkreukbaar tafelzeil vanaf 1.95 per m, glashelder ta felplastic 1.10 per m, pri ma naadloze zemen 1.98, genaaide zemen 0.98. ha gelwitte vaatdoekjes 0.49! Korte Noordstr. 11-15, Mid delburg, tel. 3733. 44 Te koop: prima Jawa- Platom 175 cc. Nachtegaal laan 108, Goes. Tel. 01100- 5839. 44 Te koop koe, keus uit ge kalfd of op rdk. derde kalf, tarwestro en meerlanders. P. Ver-hage, Middelb. str. 85, Koudekerke. 44 Krediet tot 4000 voor aankoop meubelen, woning textiel. Vraagt gratis fol der. Discrete behandeling en zeer lage aflossingen. Postbus 1083, Rotterdam 44 Wasmachinefabr. heeft enige lichtbesch. wasmachi nes gloednieuw m. garantie 125 en 145. Ook z. voord, centrifuges en combina ties. Vraagt demonstratie'. Postbus 24, Zwijndrecht. MONTEUR EN HULPMONTEURS GEVRAAGD TH. A. KROPMAN N.V. Centrale Verwarming vraagt een Hulpmonteurs liefst met L.T.S. diploma metaalbewerking. Aanmelden bij Chefmonteur J. van Velp, Nieuw bouw Corneliastichting, Havenpark 49, Zierikzee. 44 Wenst u goed stencil- werk en snel geleverd? Ga dan in onze -stelcilafdeling praten. Lange Voorstraat, Goes. Fa. S. Birkhoff en Zn. 44 Chr. Contact Bureau voor Nederland (C.C.B.), Linde laan 32, Krommenie. Huwe lijksbemiddeling en briefw. Voor inl. postzegel bijslui ten. 44 Beter stencilwerk met vlottere tekeningen levert stencilinrichting J. A. West- strate, Rouaanse Kaai 21, tel. 2453, Middelburg. 44 Wij hebben steeds be langstelling voor uw over tollige boekenvoorraad. Wij kopen ook bibliotheken op. Ook op wetenschappel. ge bied. Boekhandel v. Benthe en Jutting, Lange Delft 64, Middelburg. 44 Wat. doet u in uw vrije tijd Doe het zelf'. Het is een nuttige en aangename vrijetijdsbesteding, die ont spanning geeft en geld spaart. Het tijdschrift Doe Het Zelf biedt -beginners en gevorderden de helpende hand. Het is de vraagbaak voor actieve mensen, die graag zelf de handen uit de mouwen steken. Het maakt u ódk wegwijs op het ge bied van amateurfotografie, electronica en de verzor ging van bloemen en plan ten. In Doe Het Zelf staat voor elk wat wils. Koop het bijzonder interessante num mer van deze maand bij een kiosk of boekhandel. Indien niet meer voorradig kan het ook worden besteld door een briefkaart met f 0.90 extra gefrankeerd te sturen aan maandblad Doe Het Zelf, Postbus 955, Rot terdam, met vermelding: „Voor het nummer van de ze maand". Hebt u een gi rorekening? Dan is het ge makkelijker 0.90 over te schrijven op postrekening no. 4530 met. op het „bij"- strookje dezelfde aanteke ning. 44 Zomerhuisjes te huur in div. vakantiecentra. Aan vragen Postbus 1251, Am sterdam. 44 Breuklijders, het beken, de Zweedse inst. F.B. brengt u de anatomisch verant woorde breukgordel Hernis- plast. Uw meest ideale hulpmiddel. Veilige zeker heid! (H. Defèsche, St. Amorsplein 2 te' Maastricht, tel. 19838). Wij demonstre ren te Middelburg, di. 20 maart, „Focus", Nieuwe Burg 9, van 10.30-12.30 uur. Goes, di. 20 maart, „Focus" Opril grote Markt van 2-4 u. 44 Algemeen handelsbureau C. J. Huissoon Kapelle, van der Biltlaan 1, tel. 294 (01102). Inrichting, controle en bijhouden boekhouding. Behandeling belastingza ken, incasso's en informa ties. 44 Gezonde mensen.... Ge lukkige mensen. Het maandblad Spreekuur Thuis geeft een gezonde kijk op uw gezondheid. Het is het voorlichtingsblad van de Kon. Nederlandsche Maatschappij tot Bevorde ring der Geneeskunst. Bij na alle Nederlandse artsen zijn hierin verenigd. Dokto ren met een grote praktijk ervaring vertellen in be grijpelijke taal, 'hoe u ge zond kunt zijn en blijven. Zij houden als het ware „Spreekuur bij u thuis". Spreekuur Thuis bevordert uw gezondheid en die van uw naasten. Lees het bij zonder interessante num mer van deze maand. Het is verkrijgbaar bij kiosken en de boekhandel. Het kan echter ook worden besteld door een briefkaart met 0.90 postzegels extra ge frankeerd te sturen aan Maandblad Spreekuur Thuis, postbus 705, Rotter dam, met vermelding: „Voor het nummer van de ze maand." Hebt u een gi rorekening? Dan is het ge makkelijker 0.90 over te schrijven op postrekening no. 121000 met op het „bij"- strookje dezelfde aanteke ning. Notaris J. A. JANSE DE JONGE te Middelburg, i. v. bij inschrij- ving te verkopen; Het HUIS en TUIN aan de groot 220 e.A. Lasten 30.53. Terstond ontruimd te aanvaar den (mits toest. B. en W.) Bezichtiging woensdag 21 maart, van 1012 en van 24 u. Schriftelijke biedingen in te leveren, ten kantore van ge noemde notaris. Hofplein 5. uiterlijk 24 maart 1962. Notaris VAN DEN BRIEL te Middelburg zal op dinsdag 27 maart 1962 des namiddags om 2.30 uur in café Jongepier Boone t.v.v. Mevr. E. Verhage- Marinusse, publiek bij opbod verkopen Een HUIS met stenen schuur tje, erf en tuin aan dc groot 1.61 are. Op 20 april 1962 ontruimd te aanvaarden, behoudens toe stemming B. W. Lasten f 23,- p.j. Bezichtiging: maandag 19 mrt. a.s. 24 uur en dinsdag 27 maart a.s. 1214.30 uur. Nadere inlichtingen ten kan tore van genoemde notaris, Londense kaai 35, tel. 0 11 80 27 10. Notaris A. A. MOGGRÉ te Mid delburg is voornemens t.v.v. „Het Groene Kruis" op vrijdag 30 maart 1962 des namiddags 2 uur in café „De Vriendschap" m het openbaar te verkopen; Het WOONHUIS met voorma lig magazijn, bouwterrein en tuin aan de te Oost- en West Souburg, groot 7 a. 29 ca. Ontruimd te aanvaarden. Bezichtiging: 29 maart 10—12 en 24 uur; 30 maart 1012 u. Nadere inlichtingen ten kan tore van voornoemde notaris, Sint Janstraat 9, Middelburg, 0 1180—2123. adverteren doet u pas goed. als u het vaak en regelmatig ln het DOET.

Zeeuwsch Dagblad | 1962 | | pagina 6