KRIS 36 25 jaar (zonder ketens) aan elkaar geklonken Moeilijkheden bij diep- vrieskluis Haamstede Te weinig medewerking voor het fruitcorso Souburgse derby tussen Animo en Zuidwesters Tjoba 1 ontvangt leider Danaiden door Zeeland F. Hagenaar bij zilveren jubileum gehuldigd UNIEK JUBILEUM IN DE SHOWBUSINESS M.s. Visurgis had motorpeeh De fruittelers en hun organisaties moeten steunen Schoolzaalhandbal- tornooi Middelburg Uitvoering junioren van „de Arend" Geen ivaarde? Voorbeschouwing korfbalcompetitie J. van Hinte over opgravingen in Z.-Vlaanderen Vijfde lustrum van de ziekenhuisverpleging „Tholen en St. Philipsland" Uitbreiding van groenvoer drogerij TholenG.A. Gemeenteavond Geref. kerk van Rilland Groeiend ledental bij gezinsverzorging Actief lid verenigingsleven „Pole" naar Antwerpen Doorgaanmaar nooit meer als Snip en Snap Kritiek Vrijdag 16 maart 1962 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 5 GOES. In het slot Ostende te Goes werd donderdagavond een bijeenkomst gehouden van het stichtingsbestuur Zeeuws Fruitcorso door de medewerkers en deelnemers van het corso X961. Op deze bijeenkomst werden enkele harde noten gekraakt. De svond werd geopend door de heer H-. P' Meulenberig, bestuurslid van de stichting. Hij verwelkomde speciaal burgemeester Hulber, voor wie dit een eerste kennismaking met het corso be- tekende. De (heer Meulenberg meende dat de faam van het corso nu alom in de lande is gevestigd, hetgeen in hoofd zaak tot stand is gebracht door de deel nemers. De zakelijke terugblik op het f.9,rf° "1 en de mogelijkheden en moei lijkheden voor '62 werden door de secretaris bestuur, uiteengezet van het stichtings- de heer W. van der Linde te Goes. Deze meende dat de kwaliteit van het corso voetje voor voetje vooruit, gaat. Vorig jaar is voor het eerst een proef genomen met het vooraf doen ontwerpen van een aantal schetsen. Deze schetsen waren bedoeld als een steun in de fan tasie. Er werden van de 17 gemaakte tekeningen echter maar drie gebruikt. Spreker meende dat deze methode de kwaliteit van de wagens wel heeft hel pen verbeteren, maar hij zei dat op deze weg toch niet moet worden voortgegaan. Men overweegt nu om het gehele corso te laten ontwerpen door een of twee arrangeurs en naar een bepaald motief. Als voorbeeld noemde de heer Van der Linde een corso dat geïnspireerd is op bekende operettes. Na een aantal tech nische aanwijzingen en tips voor de deel nemers maakte hü bekend dat het cor so '62 op dezelfde plaats en tyd zal wor den gehouden als vorig jaar. Van de mogelijkheid om in te gaan op de suggesties van de heer Van der Lin de maakte allereerst gebruik de heer De Feijter uit Westerschouwen die zich als een warm voorvechter voor het cor so ontpopte. Hij betreurde het dat de deelname aan het corso achteruitgaat en zette duidelijk de bedoeling van deze manifestatie uiteen. Hij stelde voor om bij het komende corso te proberen de televisie in te schakelen maar betreurde het in hoge mate dat de fruittelers en vooral hun organisaties te weinig mede werking en aandacht aan het corso be- MIDDELBURG. Hoewel de compe titie in de Middelburgse veiling zater dag stil zal liggen, betekent dit niet dat er geen zaalhandbal gespeeld zal worden. Integendeel, niet minder dan 44 wedstrijden zullen er verspeeld moe ten worden eer uitgemaakt is, wie zich winnaar zal mogen noemen in het jaar lijks te houden schoolzaalhandbaltornooi dat ook dit jaar weer georganiseerd wordt door de Middelburgse Lagere Technische School. Zaterdag zullen reeds van elf uur 's morgans de aanmoedi gingen en de yells in de Middelburgse veiling weerklinken, waardoor de door talrijke supporters vergezelde school clubs tot nog grotere inspanning zullen worden aangespoord. Nadat in de mor gen- en middaguren de voorronden ver speeld zullen zijn, zullen vanaf half ze ven de wedstrijden om de ereplaatsen kunnen aanvangen, waarna eerst om negen uur de overwinnaars hun kam pioensbeker in ontvangst zullen kunnen nemen. Of dit evenals vorig jaar weer de ploe gen zullen zijn van De Kuijterschool (Poule A 3). R.H.B.S 1 M'burg (Poule B 1). L.T.S. 1 Goes (Poule C I) en de Sint Paulus U.L.O. Vlissingen (Poule M 1) valt met geen mogelijkheid te zeg gen. omdat jaarlijks de kracht van de verschillende schoolteams vaak en in grijpend wordt beïnvloed door het vertrek van leerlingen uit hoogste klas sen. Wel staat vast dat ook dit jaar enkele scholen met een zeer sterk team zullen verschijnen, zodat ongetwijfeld verschillende aantrekkelijke wedstrijden te zien zullen zijn. De poule indeling luidt: Poule A 1: R.K.S. M'-burg; R.K,H.B.S. Goes Chr.H.B.S. M'bung. Poule A 2: Vlam Goes; H.T.S. Vlissingen; UT.S. 1 Vlissin-gen; Poule A 3: R.'H.B.S. 1 Vlissingen; Ruijterschool Vlissingen; Ghr. Kweekschool Middelburg; Poule B 1: R.H.B.S. 1 M'bung; St. Paulus U.L.O. Vlissingen; Openb. U.L.O. Goes; Pou le B 2: R.K.S. 2 M'burg; R.H.B.S. 2 Vlis singen; L.T.S. 1 Vlissingen; Poule B 3: Open bare U..LO. Vlissingen; U.T.S. 2 Vlissingen; Openb. U.L.O. I M'burg. Poule C 1: L.T.S. 1 M'burg; L.T.S. 2 Vlissingen; L.T.S. 1 Goes: Poule C 2: Openb. U.L.O. 2 M'burg L.T.S. 2 Goes; R.H.B.S. 2 M'burg; Poule M i: Openb. U.L.O. Vlissingen; Openb. U.L.O. M'burg; St. Paulus U.L.O. Vlissingen; Poule M 2: R.K S. M'burg; Openb U.L.O. Goes; RH.B S. M'burg; Poule M 6: R.K. H.B.S. Vlisingen; Vlam Goes; R.K. H.B.S. Goes V oorbeschouwing GOES. De aanhang van de Zeeuw se vertegenwoordiger Tjoba 1 in klas se 3a KNKBK, district Zuid Holland zal zaterdagmiddag natuurlijk hopen op een zege van hun ploeg tegen de bezoekende lijstaanvoerder Danaiden uit Leiden. Een Tjoba-zege zou betekenen, dat de groen-witten hun theoretische kampi oenskans weer in eigen handen nemen. Of het zover zal komen wagen wij te betwijfelen. Ter oriëntatie zij hier nog vermeld, dat Tjoba 1 in Leiden met 10—8 he't onderspit dolf. Een Spar taanzege op Phoenix zou een daverende verrassing betekenen. ALO zal tegen DKC moeten proberen om het vorige week tegen Danaiden zo gedeukte prestige weer wat te herstel- len. Meer wedstrijden zijn in deze klasse voor het a.s. weekeinde niet vastgesteld. 'S HEER ARENDSKERKE De ju nioren van de gymnastiekvereniging ,,de Arend" gaven in het verenigings gebouw hun jaarlijkse uitvoering. Na het openingswoord door voorzitter G. M. Schipper toonden de veelal nog zeer jeugdige jongens en meisjes het publiek hun gymnastisch kunnen op verschillen de werktuigen: brug, paard, springbak, enz. Na de pauze lieten de meisjes rit mische oefeningen zien. pogingen om te streven een tegemoet- A.s. zaterdagavond zal er des avonds koming te geven in de verplegingskos- om half acht in het Dorpshuis te Sint- ton in het ziekenhuis. Momenteel telt - deze jubilerende vereniging niet min der dan 1400 leden. In het afgelopen boekjaar werden 909 verpleegdagen ge teld verrekend over 95 patiënten. Aan operatie- röntgen- en verpleegkosten werd in totaal een bedrag van niet minder dan 14 500 gulden ten koste ge legd Het financieel verslag van de penningmeester sloot met een batig saldo van een paar honderd gulden, steedden. Hij sprak als zijn stellige overtuiging uit, dat het groentecorso meer belangstelling heeft gebracht voor het fruitgebied in dc westhoek van Schouwen. Spreker adviseerde vervolgens de prijzen te verhogen en de dorpsprijs af te schatten of te verhogen tot 5.000, De heer L. van der Linde te Kloetinge deelde mee oat dit jaar ook Kloetinge weer zal meedoen en hij was voorts van mening dat de gemeentebesturen uit de streek enigs suosidie zouden moeten verlenen. Hij betwijfelde voorts de pro pagandistische waarde van het corso en vroeg zich af of het avondcorso nog wei zin had. In de repliek van de secretaris van het stichtingsbestuur deelde deze nog mee dat ook naar zijn inzicht de fruitwereld per sé te weinig belangstelling toont. Het corso '61 was financieel zo, dat een kleine reserve kon worden gevormd, maar op deze reserve worden nu reeds van alle kanien aanslagen gepleegd. Wij moeten, aldvs de heer Van der Linde, het corso zien als algemeen s treek- belang, waarin de gemeenten en fruit telersorganisaties hun bijdrage moeten leveren. Het avondcoiso moet, zo ver volgde hij, gehandhaafd blijven. Het houdt het publiek vast en trekt zo mogelijk nog meer belangstelling dan 's middags. Alleen zal het nodig zijn de verlichting te verbeteren. Ten slotte gaf ir. J. J van Hennik, secretaris der jurycommissie, een na beschouwing op het corso '61 aan de hand van dia's. Zal „Het Mobilisatie- kruisHaamstede uit Nat. bond treden? HAAMSTEDE. De opkomst voor de jaarvergadering van de afdeling Burgh- Haamstede van de Nationale Bond van Oudstrijders en Dragers van het Mobili- satiekruis, die in hotel Bom werd ge houden, was maar matig bezocht. Het speët de voorzitter, de heer L. C. v. d. Velde, dan ook dit in zijn openings woord te moeten vaststellen. De notu len. voorgelezen door de secretaris de heer W. J. v. d. Maas, werden goed gekeurd, evenals het jaarverslag. Ook het financieel verslag van de penning meester, de heer W. G. Jonker werd onveranderd goedgekeurd. Een belang rijk punt van bespreking vormde een brief van de Nat, Bond over het uit te geven blad. Omdat niet alleen de leden maar ook de donateurs er van moeten profiteren, vond de afdeling dat dit te veel geld zal kosten. Er is dan ook ge vraagd aan de Bond te willen bemid delen. Lukt dat niet, hetgeen op de al gemene vergadering van maart a.s. zal blijken, dan zal de afdeling uittre ding uit de Bond overwegen. Besloten werd om evenals in vorige jaren op 4 mei a.s. de gevallenen uit de oorlog op dezelfde manier te herdenken. Kandidaten A.R. Heinkenssand HE1NKENSZAND. De A.R. Kies vereniging te Heinkenszand hield een jaarvergadering onder leiding van voor zitter M. C. de Leeuw. De candidaten- lijst voor de komende gemeenteraads verkiezingen werden samengesteld en luidde: 1. M. C. de Leeuw; 2. H. van Danmme Matthz; 3. R. Nagelkerke; 4. J. van Damme Cz; 5. W. van Baaien; De heer J. J. de Jonge sprak over ,,Het plan Biesheuvel." GOES Hoewel het doorgaan fólympia—Blauw wit 1 de krachten el- kaar met veel zullen ontlopen. van de wedstrijden, i.v.m. weers- en terreingesteldheid reeds nu onzeker is, staan er voor zater dagmiddag weer een flink aantal wedstrijden op het programma. In de eerste klasse is vooral van belang de zo langzamerhand tra ditioneel wordende Souburgse derby tussen Animo 1 en Zuid wester 1. Beide staan met ge lijke kansen uitstekend geklas seerd in de kopgroep. Een voor spelling omtrent de uitslag is moeilijk te maken al lijkt ons Animo iets in het voordeel door een sterker dames-zestal. De sfeer en sportiviteit in deze plaat selijke ontmoeting pleegt altijd uitste kend te zijn zodat ook nu weer een goede wedstrijd verwacht mag worden. Favoriet Togo 1 zal op eigen terrein met Vios 1 wel geen moeite heibben. Bij Elto 1Tjoba 2 en Zeelandia 1Top hebben de thuisclubs de beste kansen. In 2a komen bij Togo 2KVL en Storm- vogels 1Ondo 1 de posities van de kop lopers niet in gevaar. Voor Zuidwesters 2 zijn er tegen Vedo 1 opnieuw winst kansen. In 2b .moet leider Luctor 1 bij Vitesse op geduchte tegenstand rekenen temeer omdat ook in Terneuzen slechts ternauwernood met'l0 gewonnen kon worden. Volharding kan tegen de Poel beide puntjes op Yerseke houden terwijl bij HANSWEERT. Het nieuwe, in Bel gië gebouwde, 997 ton metende motor schip Visurgis" kapitein/eigenaar K. M. uit Minden, heeft reeds op zijn eer ste reis met moeilijkheden te kampen gehad. Het schip dat ledig onderweg was van Antwerpen naar Ruhrort moest nabij Walsoorden op de Wester- schelde ankeren omdat de motor dienst weigerde. Het door de kapitein van een passerend schip gewaarschuwde ber gingsvaartuig „Inktvis" -uit Hansweert liep uit en bracht het ms „Visurgis" binnen te Hansweert, waar eerst mon teurs aan boord zullen moeten komen voordat het schip zijn reis zal kunnen vervolgen. SAS VAN GENT. De kinderpotten die bij de kerk van Sint Anna ter Mui den zijn igevondën. zijn waarschijnlijk gebruikt om ongedoopte kinderen te begraven die niet op het kerkhof zelf teraarde besteld mochten worden, ver telde de heer J. van Hinte in zijn lezing die hij in het sociaal gebouw van de N.V. Stijfsel en Glucosefabriek is Sas van Gent hield, voor de Z.V.U. en de gezamenlijke personeelsverenigingen. De heer van Hinte heeft een veelzij dige belangstelling, en een wat avon tuurlijke levensloop achter de rug, doch tenslotte vestigde hij zich in het lande lijke Sint Kruis, waar hij zich wijdde aan de historie van Zeeuws-Vlaanderen. Door zijn toe-gewijde studie wist hij vele gegevens te verzamelen en maak te hij vele dia's, die hij ter illustratie van zijn lezing toonde. SINT-ANNALAND. De vereniging voor ziekenhuisverpleging Tholen en Sint-Philipsland", heeft tijdens een bij eenkomst in de zaal van de heer Iman Rijnberg te Sint-Annaland haar vijfen twintigjarig bestaan gevierd. Op deze bijzondere vergadering werden veel woorden gesproken, speciaal tot 0e voorzitter en oprichter, de Thoolse arts dr. P. J. Duinker, tot de bode J. Vin- jé te Scherpenisse en tot de heer W. de Korte, die jarenlang bestuurslid ge weest is en die ondanks zijn hoge leef tijd nog steeds vele vergaderingen be zoekt. De heer P. van Reest uit Sta- venisse leverde een aardige bijdrage op rijm, waarin de geschiedenis van de vereniging werd uitgebeeld en de te streven Antialand een filmvertoning plaats heb ben, waarvan de baten ten goede ko men aan de actie 10 x 10. De heer P. van Veelen. onderwij zer aan de Chr, Nationale school te Zonnemaire, is benoemd tot hoofd van deze school. In zijn plaats is als on derwijzer benoemd de heer Marcusse, onderwijzer aan de Chr. school te Tho len. In 3a staat Swift 3 opnieuw voor een lastige wedstrijd tegen Swift 5 en zal Ondo 3 na de goede prestatie van vo rige week vol moed aantreden tegen Ani mo 3. Bij Vedo 2—Dos 55 zijn de be zoekers de ploeg die in het nauw zit en wel eens een rare sprong zal maken. In 3b wint Togo 4 van Zeelandia. De rest van het programma: aspiranten; A Animo aSwift b, C: Zuidw. bDos 55; Swift VlugOndo b; Animo c Swift Kwiek. D: EltoBlauw Wit a; de Poel Luctor; E: Volharding—Blauw wit c en Olympia—Vios. THOLEN. De coöp. groenvoeder- drogerij „Tholen" G.A. heeft een bui tengewone ledenvergadering gehouden onder voorzitterschap van de heer H. N. F. P. Brooijmans. Het doel van het bijeenroepen van deze vergadering was de goedkeuring van de leden te verkrij gen over een bestuursvoorstel tot aan schaf van een derde droger met een capaciteit van 1.500 kg droog produkt per uur, uitbreiding van het terrein, aanpassing van de veldinventaris en diverse werken, die nodig zijn om de droger economisch te doen werken, tot een maximale investering van 500.000. Het bestuur is met dit voorstel geko men, omdat in de vorige ledenvergade ring stemmen tot uitbreiding waren op gegaan. Het is al enkele jaren een feit, dat de Capaciteit van de drogerij te klein is om het aanbod van vers produkt tijdig te verwerken. Het aantal uitgegeven aandelen be draagt nu 1.400 en er is een wachtlijst van aanvragen voor nieuwe aandelen. Daar praktisch alle aanwezige leden van de dringende noodzaak van de' uit breiding van de drogerij overtuigd wa ren, is het bestuursvoorstel tot plaat sing van een derde droger etc. met de stem van één lid tegen aangenomen. Voorts werd besloten het aantal aan delen uit te breiden tot 2.000, teneinde aan de vraag naar aandelen tegemoet te komen, waarbij het de bedoeling is slechts een -beperkt aantal nieuwe aan deelhouders toe te laten en het meren deel van de beschikbare aandelen uit te geven aan Sestaandt aandeelhouders, omdat er nog veel leden zijn, die te weinig aandelen hebben om al hun groenvoedergewassen hierop te kunnen leveren. De minumum- en maximumlevering van resp. 2.000 en 2.500 kg droog pro dukt per aandeel wordt gehandhaafd. Voorts werd besloten bij de komende statutenwijziging de aansprakelijkheid te verhogen van 400, tot 600, per aan deel om de financiering van de nieuwe droger etc. mogëlij-k te maken en het bestuur werd gemachtigd een geldle ning aan te gaan tot een maximum van 500.000. De totale capaciteit wordt, hiermede opgevoerd tot ca. 8000 ton gedroogd produkt per jaar. In 1961 werd bijna 4700 ton kunstma tig gedroogd produkt geproduceerd, zo dat deze uitbreiding aan zienlijk is. Aanvragen om aandelen door nieuwe aandeelhouders dienen schriftelijk -ge- richt te worden tot het bestuur. RILLAND Onder vrij grote belang stelling is hl een lokaal van de Geref. kerk een gemeenteavond gehouden waarop eigen werk van de kerk aan de orde is gekomen. Voor de beantwoording van verschillende kwesties was een spe ciaal forum samengesteld. Dit forum incasseerde o.m. vragen over beroepings- werk, het werk van de diaconie en de verenigingen. Op deze avond werd tevens een natuurfilm vertoond. C.J.V. hield uitstekende jaarvergadering KAPELLE. De C.J.V. „Obadja" heeft in het gebouw aan de Ooster straat woensdagavond haar jaarverga dering gehouden. Het programma was voortreffelijk en de belangstelling was zeer goed. Met name de opvoering van het toneelspel „Een dode bekent", door een groep van eigen leden, werd ten zeerste gewaardeerd. De leiding van de avond was in han den van de voorzitter, de heer Joh. Leendertse. Voor de pauze werd o.m. een natuurfilm uit Ghana vertoond. MIDDELBURG. In een vergade ring van de algemene vereniging voor gezinsverzorging op Walcheren, die gis teren werd gehouden, bleek dat het aantal leden sterk stijgt. Vanaf 1 januari 1961 tot heden is dit aantal van 178 op 350 gekomen. Alleen reeds de eerste maanden van 1962 gaf een stij ging met 32 leden te zien. Minder gunstig was het geluid van de penningmeester. Het afgelopen jaar sloot men een nadelig saldo van 2711 gulden. Voor 1962 is een bedrag aan inkomsten en uitgaven begroot van rond 30.000 gulden. Hervormde kiesvereniging Oostkapelle 45 jaar OOSTKAPELLE. De hervormde kiesvereniging kwam in vergadering bijeen en herdacht het 45-jarig bestaan. Voorzitter A. W. Louws uitte zijn waar dering voor de houding van de beide raadsleden op de sensationele raads vergadering in juli van het afgelopen jaar. De aftredende bestuursleden, de heren A. W. LouWs, C. den Hollander en J, C. B. de Bruijne, werden herko zen. De kandidatenlijst voor de komen de raadsverkiezing werd vastgesteld en luidde: 1. W. N. van Nieuwen-huizen; 2. C. den Holland-er; 3. J. Maljaars Zizn; 4. J. C. B. de Bruijne; 5. A W Louws; 6 W, Bommelj-é; 7. P. van Lie- In de Gereformeerde kerk te Nieuwdorp is tot ouderling (vac. Ste- ketee) gekozen de heer J. de Kok Jzn. en tot diaken (vac. Dekker) J, P. Blok Jzn. De collecte voor de Groesbeekse Tehuizen heeft te Goes een bedrag van 408,83 gulden opgebracht. De afdeling Westkapelie van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen hield een bijeenkomst die werd opend door mevrouw De Meester, werd een lezing gehouden over de fa- brikatie van huishoudtextiel. De NCVB in Oostkapelle hield maandelijkse vergadering onder ding van mevrouw Annot-Ketel. Homburg te Vlissingen sprak over problemen van het ouder worden' De NCVB in Meliskerke hield een vergadering onder leiding van me vrouw Van Heesen-De With. De heer Laarman uit Den Haag sprak over „Gods naam in de omgangstaal' een lei- Ds, ,De HAAMSTEDE. Voor de jaarverga, dering van de Coöp. Diepvriesvereni ging was de belangstelling niet groot, wat jammer was, omdat er een belang rijk punt aan de orde kwam. De ver gadering stond onder leiding van de voorzitter, de heer J. v. Waveren. Uit het financieel overzicht van de penningmeester, de heer H. Kik, bleek in inkomsten en uitgaven de rekening te sluiten met een bedrag van 3389 gulden, met een winstpost van 5,11 gul den. Omdat de toeliohter van deze avond, de heer Hozee, directeur van Fricorona, de n.v. die de hier geplaatste kluizen leverde, wegens het slechte weer nog niet aanwezig was, hield de voorzitter en korte inleiding, waarin de huidige moeilijkheden werden uiteengezet. Door het accountantsbureau De Boer uit Haamstede was er vorig jaar al op gewezen dat de huidige contribu tie te laag was, en geen enkele dekking TERNEUZEN Vijfentwintig jaar was de heer F. Hagenaar werkzaam bij de Twentsche Bank. Hoewel dit een niet zo bijzonder jubileum is, had de huldiging van de heer Hagenaar een groots ka rakter, want hij onderscheidt zich door zijn enorme aktiviteit op het gebied van het verenigingsleven, terwijl hij zich bij de bank zo al gemeen bemind maakte, dat het nieuwe gebouw van de Twentsche Bank, nog maar zo kort geleden geopend, wederom was herscha pen in een ware lusthof van bloe men, waartussen de jubilaris bijna schuilging. Niet alleen zijn collega's maar ook veie afgevaardigden van de eveneens zo ongeveer 25 verenigingen waarvan de heer Hagenaar bestuurslid is, kwa men hun gelukwensen aanbieden ver gezeld van geschenken die er niet om logen. Op 17-jarige leeftijd begon de heer Hagenaar zijn loopbaan op het kantoor van Goes, waar hij snel promotie maakte. In de oorlog werd hij in Duitsland tewerkgesteld, doch na de bevrijding duurde het nog geruime tijd eer alles wee'r hij het oude was. Op 25-jarige leeftijd werd hij procu ratiehouder van het kantoor te Kort-ge- ne. In 1948 volgde zijn benoeming in Terneuzen, waar Geelhoedt's Effecten kantoor werd overgenomen door de Twentsche Bank. Vele vrienden bekenden en relaties waren aanwezig en onder meer de heer P. Loof, directeur van de Twentsche Bank sprak zijn waardering uit voor het werk van de heer Hagenaar en zijn bewondering voor hem als mens, in een korte speech. De heer Hagenaar bekleedt vele functies in de verenigin gen op het gebied van gezondheidszorg, maatschappelijk werk en ontspanning. BRUINISSE. Het Franse vaartuig Pole is gisteren door de Franse sleep boot Fecht en de Nederlandse sleep boot Adja naar Antwerpen gebracht. Het schip zal daar op een scheepswerf worden hersteld. Dit geschiedde in te genstelling tot vroegere andere plannen, volgens welke de Pole naar Dordrecht gesleept zou worden. Bij besluit van B. en W. van Axel van 15 april j.l. is tot schilder in ge meentedienst benoemd de heer T. E. C. Eeman te Clinge. Van een onzer verslaggevers OOTTERDAM Vandaag is het 25 jaar geleden dat Willy Wal den en Piet Muyselaar voor het eerst samen optraden. Zij hebben het ook 25 jaar met elkaar uitge houden. Snip en Snap lieten elkaar niet meer los sinds zij, invallend voor een reeds zieke Loms Davids op 16 maart 1937 een radiouitzen ding van de Bonte dinsdagavond- trein voor hun rekening namen. De lancering van de roddelende da mes Snip en Snap bestond slechts uit een kleine, bijkomstige scène met een minimum aan kostuum. Het viel ech ter dermate in de smaak, dat René Sleeswijk voorstelde er een compleet nummer van te maken. Zo groeiden de dames naar een nationaal begrip: Piet (Snap) Muyselaar die omslachtig serieus de bal toespeelde aan Willy (Snip) Walden die hem met een klein venijnig tikje een onvoorziene kant uit schopt. Daar ligt nu het geheim van hun kwart eeuw onafgebroken samenwer king: Snap geeft aan, Snip ketst terug en Snap is niet jaloers op de „gillers" die zijn collega aan het publiek ont lokt. OOK VRIENDEN JALOEZIE, mijnheer", zegt Muyse laar, zijn krappe kleedkamer in 'het Rotterdamse Luxorthea.ter delend met Walden. „Daarom lukt het ande ren niet met elkaar overweg te kun nen. Zij vreten elkaar op na een paar maanden. Natuurlijk hebben wij wel eens moeilijkheden gehad samen, maar die werden rustig tot op de bodem uit gesproken. Je kunt toch niet hijgend van kwaadheid samen een nummer brengen op hetzelfde podium? Wij zijn 25 jaar vrienden, zonder op eikaars schoot te zitten. Als wij nog wel eens echte ruzie hadden was het over poli tieke zaken, maar nooit over het werk (toy, toy, toy klopt hij af op de feest tafel die straks het podium wordt op geschoven)." Willy Walden, zich schminkend, be aamt af en toe met een zachte stem, zijn precieuze mond als op het toneel, wat de heer Muyselaar zegt. Buiten het podium is niet hij maar de ander de komiek. Zo driftig hij vroeger was, zo beheerst lijkt hij de laatste jaren. „Neen", zeggen medewerkers uit zijn revue beslist, „niet blasé. Hij is soms erg stil, maar werkt als een paard 's Avonds in de bus zit hij nog te knob belen over de scènes voor de nieuwe revue." TEKSTEN! DE kakelende huisvrouwen Snip en Snap zijn zeven jaar geleden los gelaten. Waarom? Omdat zij geen po litieke teksten gebruiken die ieder jaar opnieuw stof konden geven voor sket ches. Op een gegeven moment, na achttien jaren, hielden de dames op te bestaan. Maar de typering bleef en het publiek, jong en oud, blijft erom vragen. „Tekst, tekst, tekst moeten wij heb ben. Na tien maanden is de revue uit gerold en dan moet de nieuwe alweer in elkaar zitten. Iedere keer beginnen wij met witte stukken papier, alles moet bij onszelf ontstaan", zegt Muy selaar. „Een toneelgezelschap hoeft maar een mand open te doen om er dozijnen stukken uit te kunnen halen. Voor ons is iedere show een hele kluif." De jubileumrevue, die in juli begint, krijgt de naam „Harten troef" en gaf bij onverhoedse grotere uitgaven. Daar er vorig jaar al moeilijkheden wa ren met de opening van de boxen, een karwei, dat voor velen alleen maar met een breekijzer verricht kan worden, door de grote ijsafzetting op de deksels, is nu getracht met een draaiende ven tilator hier verbetering in te brengen, echter zond'er resultaat. De oorzaak van deze afzetting is de te dunne isolatie laag onder tegen het deksel, die nu één klomp ijs is geworden. De n.v. nu heeft gezegd, dat indien deze isolatie laag, die 6 cm dik is, op 14 cm ge bracht wordt, de moeilijkheden opge lost zijn. Daartoe moet echter, om de zelfde boxeninhoud te bewaren, de gehele kluis hoger worden. Het accoun tants-advies zegt, dat, indien deze ver nieuwing door zal gaan, de afschrijving toch in 10 jaar moet geschieden. Daar door wordt de huur 80 gulden per box per jaar, dus een flinke verhoging. Da totale kosten van deze vernieuwing gaat 5000 gulden bedragen, dus 2500 gulden voor de kluis in Burgh en hetzelfde be drag voor die in Haamstede. Per box omstreeks 100 gulden. Vanuit de vergadering werd kritiek uitgebracht op de leverancier, die „gou den bergen" beloofde en de zaak niet machtig was. Omdat Haamstede met deze kluizen de eerste op ons eiland was, is hier veel naar gekeken en ir men ook op andere plaatsen begonnen. De vriestechniek is in vijf jaar vooruit gegaan en hier is de vereniging de du pe van. Inmiddels was de heer Hozee ter vergadering verschenen, die een uiteenzetting gaf over de ijsafzetting. Oud-voorzitter Fokker zei dat de ver eniging van de oprichting af met kin derziekten van de kluis heeft gewor steld. Hij stelde aan d-e heer Hozee voor om het verschil in nieuwprijs van 1956 en nu, ongeveer 1100 gulden, te be talen en geen 2500 gulden. Hij ver wachtte meer coulance van de n.v. Fricorona, waar bovendien Fri-gidaire General Motors achter staat. De heer Hozee antwoordde dat hii hierover met zijn superieuren zou spre ken en zijn uiterste best -zou doen om een zo gunstig mogelijk resultaat te bereiken. De vergadering machtigde het bestuur om tot een redelijke oplos sing te komen, met dien verstande dat de huidige genoemde reparatieprijs niet door de vereniging geaccepteerd kan worden MAARTENSDIJK. Tarwe 30—32-, gerst 25 —28; haver 24—26; kleine erwten 26—.32; schobbers 2632; bruine bonen 4045; blauw maanzaad 5055. COL1JNSPLAAT. Exp. garn-aien 245 kg. 4,78; bot 198; kabeljauw 8; wulk 2; onges. vis 6. Charmant wit wandelschoentje met vlechteffect op voorblad. Model 76 f. 15.95 Nog een model van Tallini. Elegant model schoentje met moderne houten hak, Leren zool, strikje ■siert voorblad. Model 97 f. 17.95 Wat hoort bij modieu ze voorjaarsschoenen? Nylons in de nieuwe tinten, fleurige ankiets en stemmige sokken! Kies bij Bata uit een sortering, die uw ver wachtingen overtreft... voor verrassende prij zen. Een greep: Nylons met naad. 1.98 Nylons naadloos. 1.98 Heren ankiets nylon, div, dessins1-25 Royal Fantasie nylon ankiets1.95 3/4 herensokken v/a2,50 PRETTIG SCHOENEN KOPEN BIJ Het driemanschap dat elkaar een kwart eeuw niet losliet: Willy (Snip} Walden, René Sleeswijk en Piet Muyselaar aan de vooravond van een uniek jubileum. wordt straks in kleine gezelschappen buiten de grote steden beproefd op het publiek. Als dan alles „zit", wordt er nog verder aan gebouwd. Het zal niet de eerste keer zijn dat in Sleeswijks modern aangepakte show heel andere woorden in de -schetsen vallen dan bij de première. GETUIGE DE heer W. J. de Oude, voormalig toneelmeester van Avro, waarmee Snip en Snap in 1938 landelijke tour nees begonnen, weet daar sterke voor beelden van. Opzij van het toneel volgt hij regelmatig de show als bevriende mogendheid van het driemanschap. Het ontstaan van Snip en Snap staat hem nog duidelijk voor de geest. „De eerste scène waarbij het publiek van de stoel rolde was deze: de dames wo nen in een loge, op het toneel ge bouwd, de opera Carmen bij. Als een stier erop af rent, valt er een stuk loge om en moeten de dames de vlucht nemen, de zaal in. Zo intens leefden de mensen mee, dat zij de benen uit staken om de achtervolgende stier (poot je te lichten", grinnikt de getuige van deze voorstelling. Muyselaar: Grote grut, wat mal, dachten we. Dat het publiek daar zo op aanslaat. We werden direct ge vraagd voor bruiloften. Op het toneel schoten we daarover nog wel eens uit de rol, in de lach. Er kwam dropjes, taarten, inktlappen met de afbeelding van Snip en Snap in de handel." ,,Of wij doorgaan? Nog 25 jaar, al moeten wij met stokken het toneel op- Maar nooit meer als Snip en Snap. Men weet nu wel dat mijn man Adam heet." Voor de meisjes, verenigd in de Christelijke Plattelands Meisjes Bond, vertoonde mevrouw Dominicus-de Graaf in de Landbouw te Goes de nieuwste voorjaarsstoffen. Voorts gun de de voorzitster van de Goese Mid denstandsvrouwenvereniging de aanwe zigen door middel van dia's een blik op de momenteel in de mode zijnde bruidstoiletten. In de plaats van de heer L. den Engelsman, die niet herkiesbaar was, werd als lid van de kascommissie van de Christelijke Kleuterschool te Sint- Annaland benoemd de heer Abr. A. Goedegebuure, die deze benoeming aannam. In verband met het feit dat een de zer dagen het nieuwe jeugdgeibouw in Meliskerke zal worden geopend is de jeugd van plan zaterdag 17 maart een bazar te houden om zodoende het ge bouw een beetje aan te kleden. Elegant flatje met grappig strikje op voorblad. Mooi geprent bovenleer. Sterke zool en hak. Model 28 f. 7.95 Lage pump met modern hakje 'van verschillende houtlaagjes. Heel elegant - en met vingertipneusje. Creazione del Tallini. Model 95 f. 19.95

Zeeuwsch Dagblad | 1962 | | pagina 5