Swift vaster aan de kop MEEUWEN KAMPIOEN TWEEDE KLASSE A IN tmlf zwaar dubbel rookgenot Swift na spannend duel op 4-3 tegen Deetos 2 Ariieiniiiden onbedreigd door nieuwe nederlaag van Chrislandia Kring: Zeeland K.N.C.G.V. vertoonde fikse groei Kampioensploeg van de Meeuwen uit Zoutelande RODA BOYS OVERKLASTE KRABBENDIJKE: 2-6 Interlandvoetbal op Koninginnedag Bergen op Zoom Middelburg V schakelde Hoek uit: 1-3 V oetbaluitslagen afdeling Zeeland Kapelle won in glibberig duel van AZVV II Chrislandia miste de boot Schouwse C.B.T.B. over de toekomst Benauwde zege van Swift III VIERDE KLASSE ZUID N.C.V.B. Vlissingen Cefa in Koudekerke Raad Kapelle bijeen Jaarvergadering KNMB Zangdienst in jeugdkerk te Goes Herv. vrouwengroep Goes hield j aar vergadering Gouden echtpaar in Nieuwdorp „Vrederust"-avond[ in Goes N.C.R(eis)V. komt met filmprogramma Maandag 12 maart 1962 'Lh... Pag. 4 (Ingezonden mededeling) (Van onze sportredacteur) MIDDELBURG Door de slechte weersomstandigheden en de niet zo beste conditie van de sportterreinen werd zaterdag weer een niet onbelangrijk ge deelte van het voetbalprogram ma afgelast. In de vierde klasse Zuid A werden de ontmoetingen Mevo-Arnemuiden en Nieuwdorp Smerdiek afgelast. Desondanks bleef Arnemuiden onaantastbaar aan de leiding omdat naaste con current Chrislandia opnieuw ver loor. In Terneuzen werd van de Boys verloren met 41 in een ma tige wedstrijd en daarmee is Chrislandia meteen de tweede plaats op de ranglijst kwijt. Ter- neuzense Boys rukte door deze zege van de vierde naar de twee de plaats, staat zes punten achter op Arnemuiden maar speelde twee wedstrijden minder. VVN en Spui betwistten elkaar in een har de en onaantrekkelijke wedstrijd de punten. Het werd ten slotte 22 en dat lag wel in de lijn der verwachtingen. Uitslagen vierde klasse a: Me- voArnemuiden afgelast; Ter neuzense BoysChrislandia 41, Nieuwdorp—-Smerdiek afgelast, WN—Spui 2—2. Stand 4e klasse A: Arnemuiden 14 10 Terneuzense Boys12 8 Christlandia 14 7 Dinteloord 13 6 AZVV 12 5 Smerdiek 11 4 Spul 14 3 VVN 12 3 Nieuwdorp 11 2 Mevo 11 1 ning in de wacht gesleept. Daar door wisten de Wemeldingers eeri plaatsje hoger op te schuiven. Uitslagen 4e klasse b: Sleeu- wijkSSC '55 14, Wemeldinge Rillandia 32, Zwaluwse Boys Aalburg 25, Krabbendijke Roda Boys 2—6. Stand 4e klasse B: Sprang 15 9 Good Luck 12 9 Roda Boys 14 9 Aalburg 13 7 Rillandia 15 7 Krabbendijke 16 6 SSC *55 13 6 Sleeuwijk 14 5 Wemeldinge 16 3 Zwaluwse Boys 14 3 Wijk 12 1 21 46—24 20 36—12 19 40—29 18 33—20 15 35—33 15 32—42 14 32—29 14 40—28 2 10 8 33—61 1 10 7 '25-48 1 10 3 19—44 Programma a.s. zaterdag 4 b: Rillan diaWijk, SSC '55Wemeldinge, Aal burgKrabbendijke, Roda Boys Sprang, Good LuckSleeuwijk. BERGEN op ZOOM. De Oranje vereniging Bergen op Zoom is weer met zijn werkzaamheden begonnen met de voorbereiding van de feesten op Koninginne-dag en ter gelegenheid van het 25-jarig huwelijksfeest van ons vorstenpaar. De feestelijkheden zijn ge steld op 28 april 's middags en 's avonds en 30 april de gehele dag. Slechts een tip van de sluier van deze feestelijkheden kan opgelicht worden daar alles nog niet in kannen en krui ken is. De Kinderaubade op 30 april, die als vanouds weer om tien uur wordt ge houden zal ook weer met muziek opge luisterd worden. Gezien het grote suc ces van verleden jaar zal ook dit jaar het Cabaret plaats hebben op 30 april 's avonds. Als het doorgang vindt en daarvoor bestaat reeds negentig pro cent kans zal er een voetbalevenement plaats vinden in Bergen op Zoom zoals aldaar nog nooit heeft plaats gehad; een interland Nederland-België. Uit Ne derland Fortuna '54 en Daring DC uit Brussel. Beide spelen in de hoogste voetbalregionen en staan hoog op de lijst; er spelen veel internationals mee, mee. De heer B. H. G. ter Haar Rome- ny werd m.i.v. 5 maart 1962 herbe noemd tot burgemeester van de ge meente Wolphaartsdijk. O DORDRECHT. Het is lang geleden dat er In een jaarverslag van het zui dergewest van het Koninklijk Neder lands Christelijk Gymnastiek Verbond gesproken kon worden van groei van de kring Zeeland. In de jaarlijkse algeme ne vergadering van het gewest, die za terdag in Dordrecht werd gehonden, kon secretaris D. van Heiningen nit Goes in een terugblik over 1961 een positief ge- 23 48—14 luid laten horen. Het vorige jaar kon den de verenigingen in Sliedrecht, Sleeuwijk en Nieuwendijk als lid wor- - den ingeschreven, nu zat de groei voor- 3 4 n 31—27 namelijk in het zuiden en dan met na- 17 34—28 17 32—29 18 29—26 12 42—31 10 20—34 8 26—28 7 13—24 3 17—53 Programma a.s. zaterdag 4a: VVN— Mevo, Dinteloord—Terneuzense Boys, AZVVNieuwdorp, SmerdiekSpui. In 4B ging het volledige pro gramma door. Roda Boys speel de een prachtige wedstrijd tegen Krabbendijke en overklaste de Zuidbevelanders volkomen. Het werd ten slotteniet in het minst door de acentiviteiten van Gel derse midvoor Gijbe 62 voor Roda Boys. Daarmee rukten de Boys dreigend op naar de kop. Weliswaar bleef do derde plaats behouden maar het verschil met leider Sprang is nu slechts twee wedstrijd minder gespeeld. Kans- punten en de Boys hebben een hebber blijft ook Aalburg dat za terdag weinig moeite had met het zwakke Zwaluwse Boys: 52. Tamelijk verrassend verloor Sleeuwijk op eigen terrein met 4—1 van SSC '55. Ten slotte werd in een fors maar fair gevecht tus sen de Zeeuwse ploegen Wemel dinge en Rillandia door ,de thuis club een onverwachte maar vol komen verdiende 32 overwin- HOEK. De zeer belangrijke wed strijd in de eerste klasse van het Zeeuws afdellngsvoetbal tussen Hoek en Middelburg V werd door de hoofdstede- llngen In hnn voordcel beslist met 3I. En daarmee kan het kampioen schap Middelburg eigenlijk niet meer ontgaan. Hoek is kansloos geworden voor de titel en dat is voor de Zeeuws- vlamtngen, die lange tijd de lijst heb ben aangevoerd, sneu. Op een slecht veld en bij regenaohtlg weer werd za terdag in Hoek de strijd aangebonden. Het bleek aldra dat Middelburg de be tere ploeg was. Technisch waren de hoofdstedelingen beter ofschoon Hoek een geestdriftige wedstrijd speelde, uiterst sportief en met inzet van alle krachten. Na enige verkennen in het begin van de wedstrijd kon Ridderhof Middelburg V zijn ploeg een 0—1 voor sprong bezorgen. Het bleef tot de rust bij deze stand. Na de thee wist de Hoekse midvoor een penalty wegens^ hands te benutten en daarmee de partijen op gelijke voet te brengen. Dat bleek de inzet tot een opleving bij Hoek, maar Middelburg's sterke verd-d'ging voorkwam verdere doelpunten. Toen de Zeeuwsvlaamse rechtsback uitviel viel Hoek weer te- rui?. Ridderhof hergaf Middelburg de lei ding (1—2) en het spel van Hoek ging daarna zie"lercen achteruit. Het werd tenslotte door Dirven 13. De on'moetinï werd door de Terneu zense scheidsrechter Van der Linde go-d geleid. VLtSSTNGEN. Onder grote belang stelling heeft de afdeling Vlissingen van de Ned. Chr. Vrouwenbond in „Het Anker" de jaarvergadering gehouden onder leiding van mevrouw N. van Mou- rik-van Rij. Het koor onder leiding van mevrouw Noot-Meeldijk zong enkele lie deren, waarna enkele dames nog het een en ander ten beste gaven op zang- gebied D" avond w«rd verder gevuld met ptle en r za me in Zeeland. In Zeeuws-Vlaanderen kwam Voor waarts Axel weer tot nieuw leven en op Zuid-Beveland werden Tuveo Kloetinge en EMV Kruiningen opgericht en schaar den zich in de rijen van het KNCGV. Zo ir de kring Zeeland vorig jaar nog zorgenkind genoemd ineens goed uit de bus gekomen. Er werden vier goed bezochte vergaderingen en ettelij ke besprekingen van het dagelijks be stuur gehouden, waarin veel en vrucht baar werk werd verzet. Kringwedstrijden waren er in Bergen op Zoom, een adspirantendag in Vlissin gen, een juniorendag in Middelburg en een middagdemonstratie vond er plaats in Axel. Verwacht wordt dat er binnen kort gestart kan worden met een nieu we leiderscursus in Goes. Financiële hulp is daarbij onontbeerlijk. „Deze wordt", zo zei de propagandist in het Zuiden, de heer C. A. Borsje, „ook ge makkelijk ingeroepen voor andere acti viteiten in de veronderstelling dat de „Bond" over onbeperkte geldmiddelen beschikt." „Het niet inwilligen van der gelijke verzoeken veroorzaakt dan te leurstelling en remt het aanvankelijke enthousiasme voor verdere activiteit." Het is niet verwonderlijk dat de heer Borsje in de pers- en propagandacom- missie de gedachte naar voren heeft gebracht of de tijd nog niet gekomen was een vrijgestelde met dit veelomvat tende werk te belasten. Het werk in het Zuiden strekt zich uit van Vlissingen tot Treebeek. Wanneer iemand in vaste dienst zou komen van het KNCGV zou hij per jaar in de 25 kringen ongeveer veertien dagen kunnen werken. Buiten dit blijft er nog genoeg werk over voor alle KNCGV-ers, die hun steentje willen bijdragen. De pinksterbetoging van het gewest wordt dit jaar in Gorkum gehouden. Een groot aantal activiteiten staan er op het programma. Technische dagen worden in het voor- en najaar gehou den, terwijl er kadercursussen op nader te bepalen data in Rotterdam en Breda gepland ziin. De jeugdkampen staan in het KNCGV volop in de belangstelling. Nadat men acht jaar geleden beschei den met één kamp is begonnen, werden er deze zomer reeds vier gehouden: twee in Ermelo en twee in Lunteren. Bij de bestuursverkiezing werden de beren S. Kenbeek te Voorburg en I. Seijffert te Eindhoven herkozen. De secretaresse mevrouw E. J. Pols-Mul der te Schiedam was evenals vorig jaar niet herkiesbaar. In 1961 nam zij het secretariaat bij gebrek aan een kandi- MIDDELBURG. De uitslagen van zater dag gespeelde wedstrijden zijn: le Was: AZW II—Kapelle I 1—3; Hoek I—Middelburg V 1—3; SVD I—VCK I afgelast; Wolf aarts- dijk IVeere I afgelast. 2e klas A: Middel burg VI—Kloetinge I 2—0; Meeuwen ICo- lijnspl. Boys I 3—3 (Meeuwen kampioen); VCK IISerooskerke I afgelast; RCS IV Zeeland Sport V afgelast. 2e klas B: Rillan dia II—Kloetinge II 2—3; Beren I—Wemel dinge II 80; Kats IHoek II afgelast. 2e klas C: Burgh HIMevo II 06; WIK I Duiveland II afgelast. 3e klas A: Oostkapel- le I—Bevelanders 1 C0; Serooskerke II— Zeeland Sport VI afgelast; Veere ITVlissin gen VI 34; Colijnspl. Boys II—Wissekerke I afgelast; VCK in—Meeuwen II afgelast. 3e klas B: Heinkenszand IIDriewegen II af gelast; Zaamslag II—Waarde II afgelast. 3e klas C: Kapelle II's-H.H. Kinderen I afge last; Waarde IKloetinge III 91; Borssele I—Kruinineen III 7—2. 3e klas D: Nieuwer- kerk I—WIK 2 afgelast. KOUDEKERKE. In hotel Walche ren werd zaterdagavond de Cefa-film „De inspecteur slaat toe" vertoond. Er bestond voor deze filmavond, als gevolg van het feit dat nog een uitvoering werd gegeven, weinig belangstelling. Tot nu toe werden deze filmavonden in Koudekerke georganiseerd door enkele 'eden van de Gereformeerde Vereni gingsraad. Op de laatste filmavond van dit seizoen, die volgende maand zal wor den gehouden -ml worden geV'-ht f- "iwn tol ven een off Y ke. daat opnieuw voor een jaar voor haar rekening. Nu werd verkozen de heer J. J. G. Uiterwijk van Advendo Den Haag. In de kascommissie werden benoemd de verenigingen Spido Klundert, „Gor kum" te Gorkum en DOK Schiedam. Het voorstel over te gaan tot instel ling van een zesde kring Merwestreek werd door het bestuur teruggenomen. De kring Rotterdam, die bij aanvaar ding van dit voorstel gesplitst zou wor den, was er namelijk sterk tegen. Voor lopig werd het voorstel in de ijskast opgeborgen. Misschien dat er over een paar jaar meer nieuwe verenigingen in de omgeving van Gorkum zijn, zodat ook de kring Rotterdam met het be stuur van het gewest mee kan gaan. AXEL. Op een spekglad terrein, met voor rust behoorlijk voetbal van beide zijden, heeft AZVV II verdiend met 3I van Kapelle verloren. Met deze overwinning wisten de Kapellena- ren hun kleine kans op de titel in de eerste klasse van het Zeeuws afdelings voetbal te behouden. Direct na de af trap rolden enkele fraaie Kapelse aan vallen op het Axelse doel af, maar de verdediging van AZVV, met een uit stekende doelman Van de Broeke aan het hoofd, hield in eerste instantie stand. AZW II deed scherpe uitvallen met het doel een snelle voorsprong te for- ceren. De acties van de Axelse voor hoede leverden wel gevaar op, maar geen resultaten. In de twaalfde minuut ondernam Kapelle een snelle aanval en toen de Axelse linkshalf Van Alten een bal niet onder controle kon krijgen, stevende de Kapelse rechtsbuiten Zegers alleen op doel af. Met een hard en hoog schot was het 01. Een prachtig schot van Kousemaker werd even daarna met een flitsende reactie van Van de Broeke tot corner geslagen. AZW verplaatse daarna het spel en na een half uur voorzag rechts buiten De Kraker de andere Axelse vleugelspeler Boechaut een niet te mis sen kans: 11. In de veertigste minuut brak Zegers aan de andere kant door, maar binnen het strafschopgebied werd hij gehaakt. De penalty werd door Kousemaker feilloos genomen: 12. Na rust bleek het tempo aanmerkelijk te zijn gedaald en in achtste minuut werd de strijd reeds beslist. Een hoge voorzet bereikte Kousemaker en met een harde kopbal stond het 3I voor Kapelle. Vijf minuten later had AZVV II de kans de achterstand te verklei nen via een strafschop. De Kapelse doelman Beenakker stopte het schot. De thuisclub protesteerde omdat hij zich te vroeg zou hebben bewogen maar de scheidsrechter Het doorspelen. AZVV had daarna niet meer de kracht Kapelle nog te bedreigen. KAPELLE. De gemeenteraad komt dinsdag a.s. des middags cm vier uur, in openbare vergadering bijeen. De agenda vermeldt o.m. voorstellen tot bouw van woningwetwoningen, tot voor ziening in bouwterrein in Schore, tot on- bewoombaarverklaring woning Vlaakse Zandweg 3, tot verhuur woningwetwo ning Waardefcensstraat 23, tot aankoop van perceeltjes grond in verband met het doortrekken van het trottoir in de Ooststraat en een voorstel inzake de uitbreiding van de begraafplaats aan de Kitskinderseweg. TERNEUZEN. De voetbal lers van Chrislandia uit Heijnin- gen in Noord-Brabant hebben zaterdag letterlijk en figuurlijk de boot gemist. Niet alleen ver loor de ploeg de belangrijke wed strijd tegen Terneuzense Boys met 41, waarmee titelkansen in de vierde klasse zuid A voor lopig wel van de baan zijn, maar verder hadden spelers en sup- portersaanhang zaterdag ook weinig geluk. Wat wilde namelijk het geval Na afloop van de wedstrijd en nadat voetbalplunjes waren ver wisseld voor burgerpakjes reed de Heijningse bus naar het veer in Perkpolder om te worden overgevaren. Wegens mist voer deze echter niet. Dan rijden we over Antwerpen terug naar huis, besliste de Chrislandia-leiding na ampele overwegingen. De douane bij de grens in St. Jansteen dacht er anders over. Negentig procent van spelers en supporters 'hadden niet op een buitenlandse aanhang gerekend en kon zich niet legitimeren. „Jullie mogen niet de grens over", besliste de douane en daar stond de Chrislandiabus. Het werd steeds later en later en men dacht toen zelfs aan overnach ten in Zeeuws-Vlaanderen. Dat is te duur, besliste de lei ding en men besloot toen maar naar Breskens te rijden om daar het veer te pakken. Dat lukte net. Op het nippertje kon, na een 150 km in Zeeuws-Vlaanderen te hebben rondgereden, de laatste boot van omstreeks half twaalf naar Vlissingen worden gehaald. De Brabantse voetballers waren zodoende pas om een uur 's nachts thuis. Een leuk voetbal uitje. DORDRECHT. Het in degradatie gevaar verkerende Deetos 2 heeft het Swift zaterdag wel moeilijk gemaakt. Met inzet van alle krachten probeerden de Dordtenaren een of twee punten uit de ontmoeting te slepen. Het uithou dingsvermogen van Swift was ten slot te debet aan de 43 overwinning van de Middelburgse korfballers. De scheids- rechter was niet verschenen, zodat zijn Slaats, met goedvinden van beide :ams, werd ingenomen door de aan voerder van Deetos 1, de heer A. Mul ders. Deetos was versterkt met enkele oud- Deetos 1 spelers en daardoor is de wedstrijd beslist niet eenzijdig geweest. Beide teams wogen aardig tegen elkaar op en er was volop spanning. In het begin van de wedstrijd was Swift ster ker maar door nonchalant plaatsen gingen enkele kansen verloren. Bert de Vries had met doorloopballen geen suc- ses, ook al omdat zijn medespelers niet goed aangaven. Door goed voorbereidend werk van het Deetos-middenvak kon de Dordtse ploeg in de veertiende minuut een 10 voorsprong nemén. Van dat moment af gingen beide partijen gelijk tegen el kaar op. Vele kansen gingen echter door te kort samenspel verloren. De Deetos aanval combineerde beter, maar de Middelburgse verdediging wist vaak het gevaar te keren. Met een ver schot scoorde Bert de Vries de gelijkmaker en daarmee ging ook de rust in. In de tweede minuut nam Deetos opnieuw uit een doorloopbal de leiding (21) maar weer twee minuten daarna was het weer gelijk toen Harmen de Ru uit een mooie doorloopbal scoorde: 2—2. De aanval van Swift ging in hoger tempo spelen en Jan Maljers was het die de Middelburgers korfballers voor het eerst een voorsprong gaf: 23. Daarna kwam Deetos weer opzetten ne na een kwartier was het oonieuw gelijk: 3—3. De aanval van Swlft speelde toen niet zo vlot, daarentegen wist Deetoa openingen te maken. Het succes was toch aan Middelburgse zijde. Uit een goed opgezette aanval maakte Bert do Vries er 34 van. Dat was een stimu lans voor Swift en het middenvak zwoegde dat het een lieve lust was. Aan weerszijden speelden de verdedi gingen een prima partij. In de laatste minuut zette Deetos alles op de aanval maar zonder resultaat. ST. FILIPSLAND. Door ziekte van de voorzitter de heer C. M. Stouten, werd deze vergadering gepresideerd door de heer \V. van Dommelen. In zijn openingswoord- zeide hij dat de win kelweek ook dit jaar weer een succes is geweest. Er werden 45.900 winkel weekbonnen uitgegeven. Aan het Groe ne Kruis werd 125 afgedragen. Het bedrag waar volgend jaar mee gestart ■kan worden bedraagt 220.64. Vervol gens werd de winkelweekcommissie dank gezegd voor het vele werk door haar verricht. Uit het jaarverslag van de penningmeester bleek dat de ver eniging 43 leden telt en vijf begunsti gers. Het batig saldo der vereniging be draagt 295.74. Bij de bestuursverkiezing werd het af tredend bestuurslid H. Bosman herko zen. Als nieuw bestuurslid werd aange wezen de heer A. Faasse. Voorgesteld werd op de christ. feest dagen de winkels 's-middags te sluiten waarop een drukke discussie volgde en men unaniem voor sluiting was, hoewel dit voorstel wordt aangehouden. 2e en 3e klas KNKB MIDDELBURG. De enige wedstrijd die voortgang vond in de tweede klasse b van het district Zuid-Holland van de K.N.K.B. was de strijd tussen hekkeslui- ter Deetos Z en Swift. Het geducht ver sterkte Deetos bood dapper tegenstand» nam tot tweemaal toe een voorsprong maar moest in de eindfase genoegen ne men niet een overigens eervolle 4-—3 ne derlaag. Daarmee nam Swift een xcer grote voorsprong op zijn concurrenten en staat nu maar liefst vijf punten voor op Sperwers Z, Deze ploeg heeft echter drie wedstrijden minder gespeeld en the oretisch is dus nog van alles mogelijk. Stand 2e klasse B: Swift 12 9 Sperwers 2 9 6 Ons Eibernest 3 11 5 Hou Stand 11 5 Zuiderkwartier 12 4 Ons Huis 10 5 Olympiaan li 5 Actief 9 2 2 19 64—45 1 14 42—31 4 12 48—44 4 12 46—49 5 11 60—48 5 10 47—47 6 10 42—56 5 39—48 Deetos 2 13 2 1 10 5 36—54 Zich zo goed als zeker verzekerd van het kampioenschap in de derde klasse a heeft leider Danaiden door een zeer for se 14Z overwinning op het bezoekende ALO. De strijd tussen de twee degradatie kandidaten Morskwartier en Spartaan was spannend en wisselvallig. Tenslotte werd op een 55 gelijkspel besloten. De ontmoeting DKCVelox werd afgelast. Danaïden 14 12 Phoenix 11 7 Tjoba 11 7 Gymnasiasten 12 7 DKC 13 5 ALO 13 4 Velox U 3 Schiedam 13 3 Spartaan 12 1 Morskwartier 14 2 0 2 24 103—59 4 0 10 60—34 2 2 16 1 4 15 5 3 15 3 6 11 2 6 8 19 7 3 8 5 1 11 5 95—61 84—64 70—82 74—85 60—58 74—112 50—86 56—108 KRABBENDIJKE. In een snelle en goed gespeelde wedstrijd heeft Roda Boys met 6—2 Krabbendijke op eigen terrein bedwongen. Het was een geens zins geflatteerde maar volkomen ver diende overwinning, want de Gelderse voetballers speelden een klasse beter dan Krabbendijke en staken technisch en tactisch hele einden boven hun tegen standers uit.Direct na de aftrap legden de Boys een aantrekkelijk en fris spel op de glibberige grasmat. In de eerste helft namen zij meteen het heft stevig in handen ene met snelle aanvallen, ge leid over beide vleugels, werd het de Zeeuwse achterhoede lastig gemaakt. Vooral midvoor Gijbe van Roda Boys bezorgde stopper Tramper van Kraib- bendijke een allesbehalve gemakkelijke middag en met drie droge knallen gaf Gijbe in deze wedstrijd doelman Heu- sem geen kans. In de tiende minuut werd na een mooie combinatie door Gijbe op de paal geschoten, maar der tig seconden later was het toch 01, toen rechtsbinnen Van Laar een voor zet van Gijbe kreeg en onhoudbaar scoorde. Een tweede Roda Boys tref fer werd wegens buitenspel in de elfde minuut afgekeurd. De kanthalves van de gasten namen het middenveld in beslag en stuwden de voorhoede. De stugge verdediging en enkele fraaie saves van Heusen voor kwamen echter voorlopig doelpunten. Van een weifeling in de Roda Boys achterhoede wist midvoor Van Oosten gebruik te maken en de gelijkmaker te scoren. Na de rust gingen de Boys met snelle en mooi opgezette aanvallen op het doel van hun tegenstanders af. In de derde minuut schoot Van Laar net naast, maar een minuut later had Door een 33 gelijkspel tegen het bezoekende Colijnsplaatse Boys wist de Meeuwenploeg uit Zoutelande zaterdag het kampioenschap in de tweede klasse A van het Zeeuws KNV B-af delingsvoetbal te grijpen. Ambtsdragersvergadering 's-GRAVENPOLDER. Dezer dagen werd in het verenigingsgebouw „Ons Dorpsleven" te 's-Gravenpolder een ver gadering van ambtsdragers der ned. herv. kerk in de ring Borssele gehou den onder voorzitterschap van ds. L. W. Blok te Ellewoutsdij'k. Ds. H. G. Beneder te Baarland hield een inleiding over het onderwerp „Het vergeten amlbt". Aan de hand van de bijbel en de geschiedenis zette de inleider uiteen welk een belangrijke plaats de niet- theologisch ontwikkelde, dus de leek, voor de verbreiding van het evangelie heeft ingenomen. In verband hiermee wees hij op de plaats, de taak en de verantwoordelijkheid van het gewone lid der kerk in het belang van de in standhouding en uitbreiding dier kerk. Hij wekte daarbij de aanwezigen op wegen te helpen zoeken de leden meer te activeren bij het kerkewerk. Tijdens de discussie werden dienaangaande en kele suggesties gedaan, onder meer zal worden getracht contactavonden te beleggen, waarin actuele onderwerpen ter discussie worden voorgelegd. Ouderavond Chr. school ANNA JACOBAPOLDER. Onder be hoorlijke belangstelling werd in „Ons Dorpshuis" de jaarlijkse ouderavond gehouden onder leiding van de voorzit ter der schoolvereniging de heer A. C. van Strien. In de plaats van de heer C. v.d. Reest Jzn die zich niet meer herkiesbaar stelde werd als nieuw be stuurslid gekozen de heer J. Quist Jzn. Dank werd gebracht aan het gemeente bestuur voor hun medewerking in de aankleding van de gerestaureerde school. De financiële toestand der vereniging is maar matig. Het aantal leerlingen is op 't ogenblik zo dat het niet is uitge sloten dat de school weer twee leerkrach ten Inplaats van drie zal mogen heb ben. Ds. Van der Klis uit Zierikzee hield een referaat getiteld: „De voorzijde leer". O In februari werd aan het postkan- - on 7- -■> ingelef' 630. Competitiestanden KNVB afdeling Zeeland MIDDELBURG. Middelburg V kan volgende week bjj een overwinning de kampioensvlag uithangen. De basis voor de waarschijnlijke festiviteiten van vol gende week legden zij zaterdagmiddag in Hoek waar concurrent Hoek met 3—1 werd verslagen en voor de titel uitge schakeld. Het werd een wedstrijd waarin Middelburg V duidelijk een technisch overwicht toonde en de overwinning is dan ook meer dan verdiend. Kapelle bleef theoretisch kanshebber. In Axel werd in een matige wedstrijd met 31 van AZVV II gewonnen. De Kapellenaren hebben drie punten ach terstand en er moeten nog twee wed strijden worden gespeeld. Ook VCK, die de wedstrijd tegen SVD zag afgelast, is nog theoretisch kanshebber. Wolfaarts- dijkVeere werd eveneens afgelast. AZW II is door deze hernieuwde neder laag een ernstige kandidaat voor degra datie geworden. Middelburg V 16 11 4 1 26 51—24 Kapelle I 16 11 1 4 23 60—30 Hoek I 16 9 3 4 21 51—29 VCK I14 7 4 3 18 51—40 Bruse Boys I 16 6 3 7 15 3349 Yerseke III 15 5 3 7 13 41—45 Wolfaartsdijk I ..15 4 3 8 11 41—52 AZVV II 14 4 1 9 9 30—43 SVD I 16 4 1 11 9 40—62 Veere I 14 1 5 8 7 17—40 In 2A is de Zoutelandse ploeg van de Meeuwen kampioen geworden. Proficiat! Het enige puntje dat nog nodig was werd zaterdagmiddag behaald. Tegen de be zoekende Colijnsplaatse Boys werd met 3—3 gelijkgespeeld en dat was voldoende om Meeuwen onbereikbaar te maken. Middelburg VI won met 20 van Kloe tinge en daarmee zijn de hoofdstedelingen de laatste plaats aan RCS IV kwijt. Meeuwen I 17 14 Arnemuiden II 15 11 Serooskerke I 13 6 VCK II 15 6 Colijnspl. Boys I 16 4 Zeeland Sport V 16 6 Kloetinge I 13 4 Nieuwland I 17 4 Middelburg VI 14 3 RCS IV 16 3 1 30 78—27 3 23 61—28 4 15 3629 6 15 31—41 6 14 56—62 8 14 30—40 5 12 25—37 9 12 51—59 9 22-38 2 11 8 27—64 In 2B gaat het eigenlijk alleen nog maar om de laatste plaats. Beren ver sloeg Wemeldinge II met liefst 80 en maakte de situatie waarin deze ploeg verkeert nog precairder. Enigszins verloor Rillandia II met 32 van Kloetinge II. Kats I 16 14 2 Beren I 16 10 3 Zaamslag I 15 10 1 Heinkenszand I 15 8 5 Rillandia II 16 6 3 Kloetinge II 14 4 3 Hoek II 13 4 2 (2 punten in mindering) Driewegen I 14 2 3 Wemeldinge II 12 1 2 Nieuwdorp II 15 20 13 30 80—27 23 51—19 21 52—20 21 52—29 15 54—45 11 24—55 8 34—37 7 14—33 4 18—56 4 24—73 In 2C ging slechts een wedstrijd door. Mevo II versloeg Burgh III met 60 en daarmee is de toestand van hekkesluiter Burgh tamelijk ernstig geworden. Duiveland I 13 12 0 Brouwershaven. III 13 10 0 WIK I 12 6 1 Mevo II 14 5 1 Duiveland II 14 5 1 Burgh III 12 1 1 1 24 93—21 3 20 57—27 5 13 43—42 8 11 45—50 10 7 27—85 10 3 20—60 GOES. Zondag 4 maart om 10 uur zal in de jeugdkerk van de Hervormde gemeente een zangdienst met liederen in modern rytme gehouden worden. In deze dienst, die in „de Prins van Oranje" wordt gehouden zal ds. H. M. Strating voorgaan. Een combo zal me dewerking verlenen. Jaarvergadering Zevibel VLISSINGEN. De jaarvergadering van Zevibel zal in juli plaats hebben in Vlissingen. De ontvangende vereni ging is Draagt Elkanders Lasten te Ar nemuiden. Het ontwerpen van de agen da van deze vergadering benevens het uitnodigen van een deskundige spreker zijn bij het secretariaat in beh:„,d.'ling hij meer succes met een oerhard schot in de linkerbovenhoek: 12. Roda Boys werd toen veel sterker. In de zesde minuut produceerde mid voor Gijbe zijn eerste treffer: 13. Omdat de Boys het tempo toen lieten zakken kreeg Krabbendijke wat meer bewegingsvrijheid maar doelpunten le verde dat de Zuidbevelanders niet op, ook al door de zeer solide Gelderse ach. terhoede. Doelman Schakel stopte met een mooie save een harde kopbal van rechtsbinnen Kaart. In de twintigste minuut begon het drama voor Krabbendijke. De Gelderse aanvaller Loef maakte er 14 van en toen bewees Gijbe pas werkelijk hoe gevaarlijk hij was. In de 21e minuut liet hij de gehele Krabbendijkse verde diging zijn hielen zien, maar in laatste instantie wist Hensen de bai nog van zijn schoen te grissen. Een minuut la ter ondernam Gijbe opnieuw een on stuitbare rush: vanaf de cornervlag werden drie tegenstanders gepasseerd en met een munrhard schot werd het 15. De Krabbendijkse rechtsbuiten P. Tramper maakte er toen 25 van en zeven minuten voor tijd zorgde Gij be voor de hattrick: 2—6. ZIERIKZEE. De gewestelijke afde ling „Schouwen-Duiveland" van de Zeeuwse C.B.T.B. en de Coöp. Aan koopvereniging van deze afdeling hun gecombineerde jaarvergadering in de koffiekamer van het „Huis van Nas sau", onder leiding van de voorzitter de heer J. A. v. d. Bijl te Zonnemaire. Op deze vergadering sprak de heer F. de Ronde, Hoofdr ssistent van de Rijksland- bouwvooriichtingsdienst over het onder werp: „Toekomstverwachtingen voor het gemengde landbouwbedrijf". Spreker begon zijn referaat met er op te wijzen dat er grote veranderingen zeer snel plaats vinden. Het zal voor de landbouwer zaak zijn, zich aan deze veranderingen aan te passen, wil hij niet achterop komen. Vooral de mecha nisatie is ook in de landbouw een be langrijke factor. Aangezien deze mecha nisatie echter behoorlijk wat investerin gen vraagt, wekte hij de boeren op, om in combinatie dure machines aan te schaffen. De landbouwers zullen er aan moeten wennen kapitaal te lenen. Ook zal de boer vooral met het oog op de toekomst, moeten overgaan tot een goede bedrijfsvoering, vooral de in tensivering van het bedrijf zal belang rijk worden. Indien een boer slechte grond heeft, zal hij de moed moeten opbrengen op veehouderij over te scha kelen. Ook wat betreft de verbouw van de gewassen, zal er een verandering moeten komen. De boer zal er zich op moeten toeleggen grotere hoeveelheden van eenzelfde gewas te gaan verbou wen en niet meer een groot assortiment van verschillende gewassen. Spreker waarschuwde krachtig tegen het veel voorkomende euvel, dat de boeren al tijd maar klagen, ook wanneer het goed gaat. Hij vond dit een grote zonde. De heren J. Boot Pzn en L. M. Leeu- we werden als bestuurslid herkozen, terwijl de heer M. O. Hanse Azn. als nieuw bestuurslid werd gekozen. Uit het goed verzorgde jaarverslag van de se cretaris bleek dat het ledenaantal van de afdeling stijgende is. GOES. De hervormde vrouwengroep Wijk I (Oost) hield de derde jaarverga dering voor leden en gasten onder lei ding van mevrouw S. Dijkgraaf-Noor- dermeer. Uit het jaarverslag van de se cretaresse bleek, dat in dit verenigings- jaar een zeer gevarieerd programma werd afgewerkt. Het ledental steeg. De penningmeesteresse vermeldde zij het dan een bescheiden bedrag een batig saldo. Hierna volgde de opvoering van het toneelstuk „De vrouw van de Pep pelhoeve". Korfbalcompetitie GOES. Door de slechte weersom standigheden van zaterdag kon er nog slechts een heel bescheiden begin wor den gemaakt met de tweede helft van de veldcompetities van de Zeeuwse Korf- balbond. Van de 17 vastgestelde wed strijden moesten er liefst 10 worden af gelast. De uitslagen van de gespeelde ontmoetingen waren zonder uitzondering normaal te noemen. Opvallend was al leen de benauwde zege, die teider Swift 3 uit tegen het veel lager geklasseerde Ondo 3 kon behalen (3i). In, 2a werd de strijd om de rode lan taarn voorlopig ten gunste van Zuidwes ters 2 afgesloten. De Stormvogels heb- ben evenwel en vooral in de eerste helft zeer goed partij gegeven en de ruststand 2—2 wa.s zeker verdiend. In de tweede helft drukte Zuidwesters door tot 42 waarna het Westkapelse twaalf tal door een strafworp nog op 4—3 kon komen maar daarmee was al hun kruit verschoten. De eindstand werd 63. De vogels staan nu alleen onderaan en Zuid westers 2 schoof zelfs nog een plaatsje naar boven ten koste van Vedo 1. In 3a zoals gezegd een krappe zege van leider Swift 3 in St. Laurens op On do 3 (34). Deze wedstrijd was een waardige hervatting van de veldcom- petitie's. Beide partijen wierpen zich met veel elan in de strijd en pas tegen het eind moest Ondo 3 het hoofd defi nitief in de schoot leggen. Atlas behaal de bij Swift 5 een goede 46 overwin ning en steeg hierdoor naar de tweede plaats. De achterstand op Swift 3 be draagt voor Atlas echter al liefst 5 pun ten. De stand wijzigde zich overigens niet. Merkwaardig genoeg ging in klasse 3b alles door. Togo 4 won in Terneuzen met 35 van Luctor 2 en werkt zich zodoende langzaam maar zeker naar ho gere regionen. Luctor 2 kwam door de ze nederlaag wat vaster in de staart- groep te zitten even als dit het geval was met Tjoba 3 door een 4—6 neder laag tegen Elto 2 en met VZOD dat het in een doelpuntrijk duel tegen het Bor- selse Vepo niet kon klaren (116). De stand in 3b bleef ongewijzigd. NIEUWDORP. - Het was gisteren feest voor het echtpaar J. de Regt-Ver- hulst aan de Nieuwe Wcst-Kraayertse- weg te Nieuwdorp. Het was n.l. 50 jaar geleden, dat de heer en mevrouw De Regt in het huwelijksbootje stapten. In de kring van de familie heeft het be jaarde echtpaar het huwelijksfeest ge vierd. De heer De Regt is landbouwer geweest. Het echtpaar, dat inwoont bij de jongste dochter, is nog goed gezond, al zijn beiden slecht ter been. GOES. In het kerkgebouw van de Vrij Evangelische Gemeente is onder leiding van de heer A. Maljaars een ,,Vrederust"-avond gehouden. De heer J. J. Boon hield een causerie, waarbij hij als gids diende bij een bezoek aan „Vrederust". Verder was er declama tie van mevrouw C. Verton-Van Dort en zang. Het slotwoord werd uitgesproken door ds. A. N. Hendriks. De belangstel ling was helaas niet groot voor deze bijeenkomst. GOES. Onder de titel „Vakantie in Europa" zal de Nederlandse Christelij ke Reisvereniging op 5, 6 en 7 maart, resp. in Goes, Middelburg en Terneu zen een filmprogramma presenteren. De aanwezigen kunnen met een salon boot een interessante reis over de Rijn maken, met bezoeken aan Heidel- burg, de watervallen van Schaffhausen en een stevige wandeling door het Zwar te Woud Voorts worden met een bezoek vereerd Zwitser'and, Oostenrijk, Italië, Monaco, Spanje en Mallorca.

Zeeuwsch Dagblad | 1962 | | pagina 4