TWIN! jewmklveMre! Nieuwe c.a.o. garandeert sterk gestegen uurloon Bouw aula op begraaf plaats van Zaamslag „Neclerlands-Belgische Vereiiiging Zeeland" definitief opgericht Eerste Algemene vergadering werd in Goes gehouden Ensemble met Ingeborg Spontane huldiging president kerkvoogd A. C. Burger, Goes Vele activiteiten van Bond militaire oorlogsslachtoffers Gc zde uitvoering van Hosanna Activiteiten van C.J.V. in Zeeland Eervol ontslag voor notaris Van Werkum Waterschap Noord- Beveland bouwt nieuw polderhuis Kritiek op beleid van KCVL Zeeland Films voor Goese jeugd ten bate van 10 x 10 DE DERDE LIEP VAN STAPEL Kwartet Pim Dijkstra voor W.J.S. GVNSTIG OVERLEG IN KANAALZONE Eindresultaat voor beide partijen bevredigend Plezierig onder uw leiding te werken Week-end van Zeeuwse KVCL-bibliotheken JAARVERGADERING IN GOES Y.F.C. Tien-team komt naar Middelburg Rode Kruis Middelburg Noodslachtplaats Melkbezorging in St. Annaland gesaneerd Maandag 12 maart 1962 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. B (Ingezonden mededeling) GOES De oprichting van de „Nederlands-Belgische Vereni ging Zeeland' heeft zaterdagmiddag tijdens de eerste algemene vergadering in hotel „De Korenbeurs" definitief haar beslag ge kregen. Onder de vlotte leiding van het lid van Ged. Staten, mr. dr. A. J. J. M. Mes kenmerkte de eerste bijeenkomst zich door flinke besluitvaardigheid zonder breedvoerige beschouwingen. Een de finitief bestuur werd benoemd, de Commissaris der Koningin, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot (die echter door ziekte niet aanwezig kon zijn) werd het ere-voorzitterschap aangeboden, verder werden enkele ere-leden benoemd en ten slotte de contributies vastgesteld. En voorts hielden drs. M. C. Verburg, directeur van het E.T.I. en drs. KI. Laansma, directeur van de stichting Zeeland voor Maat schappelijk en Cultureel Werk, korte inleidingen. De aanleiding tot de oprichting van deze vereniging mag als bekend wor den verondersteld. Op de sluitingsdag van de Zeeuwse tentoonstelling in Ant werpen werd het initiatief geboren voor deze vereniging. Een voorlopig bestuur onder leiding van mr. dr. Mes, bijge staan door de heren J. Parent uit Mid delburg en V. Laban uit Tholen, toog aan het werk, hetgeen zaterdagmiddag resulteerde in het definitieve besluit tot oprichting van de vereniging. Het doel van de vereniging is het bevorderen van een nauwe en vriendschappelijke samenwerking tussen Nederland en België. Men denkt dit o.rn. te bereiken door het zoeken van een samenwerking met de organisaties, die reeds op dit terrein werkzaam zijn, het bevorderen van persoonlijke contacten en het hou den van bijeenkomsten e.d. Het ligt bo vendien in de bedoeling om velerlei ac tiviteiten te ontplooien, waarvoor ech ter nog geen concrete plannen bestaat. Wat dat betreft wacht het bestuur nog een uitgebreide taak, dat bovendien de statuten het huishoudelijk reglement moet ontwerpen. Inleidingen In zijn kort begroetingswoord ver wachtte de heer Mes, dat het ledental, (thans circa 150) nog opgevoerd kan worden en hoopte, dat de vereniging in de praktijk mag tonen wat er van wordt verwacht. Drs. Vertmrg .stipte in zijn korte inleiding de contacten aan met België, op internationaal, natio naal en regionaal niveau, waarbij hij zicb uiteraard meer beperkte tot de economische sector. Er zijn tal van contacten, waarbij het noodzakelijk is om bij nationale zaken meer te letten op de consequenties in regionaal op zicht. Maar er zijn ook regionale zaken zonder meer; het economische land schap wordt nu eenmaal bruut doorsne den door de grenslijn. Drs. Verburg vroeg in dezen meer aandacht van de regionale autoriteiten. Ten slotte hoop te hij, dat de nieuwe vereniging gedra gen zal worden door velen en als een soort klankbodem kan gaan fungeren. Om de tegenstellingen te overbruggen kan de vereniging ongetwijfeld een nuttige functie vervullen als ontmoe tingspunt. De directeur van de .stichting Zee land, drs. KI. Laansma, belichtte meer 4e mogelijkheden van samenwerking in de sociaal-culturele sector. Ook hij kon VLISSINGEN, Nadat de laatste klanken over de hoofden der vrij tal rijke belangstellenden verstierven, kon de heer J. Suurmond, dirigent van de Christelijke Zangvereniging „Hosan na" te Vlissingen met voldoening zijn partituren in de map wegbergen. Want Hosanna heeft met de zaterdagavond in de Johanneskerk gehouden uitvoe ring bewezen ook het wat moeilijker koorwerk goed te kunnen brengen. Dit koor mag zich gelukkig prijzen uit eigen midden over een solist te kun nen beschikken, die op een verant woorde wijze de in het programma op genomen negrospirituals wist te ver tolken. Met name „The gospeltrain" werd heel verdienstelijk door de heer Eddy Snijders gezongen. Het nu 58 jaar bestaande koor zingt ongeveer zestien jaar onder leiding van de heer Suurmond. De klank van de meeste ten gehore gebrachte nummers was homogeen te noemen, jammer dat juist in ,,Hymnus de ascensione domi- ni" deze homogeniteit een beetje verlo ren ging. Heel verdienstelijk werden de drie laatste werkjes voor de pauze ge bracht. waarvan het laatste echter wel wat vrolijker had gemogen. Blijheid kwam wel tot zijn recht in „Lichtge- flikker" van J. E. van der Waals. „Standchen" van Schubert werd goed gezongen door mevrouw Jansen-Huys- zoon. Het programma werd opgeluisterd door een trompetsolo van de heer Jaap Snijders en de begeleiding was van de organist Jaap Nieuwenhuyse. Een uit voering om met voldoening op terug te zien. GOES. In een vergadering, die zaterdagmiddag in de Prins van Oran je te Goes werd gehouden besprak de provinciale commissie Zeeland van het C.J.V. haar activiteiten voor dit jaar. Onder meer werd besloten o.m. in september-oktober as., in samenwer king met de classikale jeugdraad, trai ningsavonden te organiseren voor leid sters en leiders van het jeugdwerk waar o.a. het creatief spel en de feest avonden op de clubs aan de orde zul len worden gesteld. Voorts zullen in Veere. in juli en augustus. 4 kampwe- ken worden georganiseerd voor jongens en meisjes van 12—16 jaar en zal in mei in Goes een jeugddag worden ge organiseerd voor meisjes in de leeftijd' van 12 tot 16 jaar. In deze vergadering werd tevens af scheid genomen van de heer Joh. Ka- boord uit Wolphaartsdijk, die vele ja ren zitting had in de provinciale com missie. D.s. P. Wapenaar van Grijps- kerke, voorzitter van de prov. commis sie bracht hem hartelijk dank voor al het werk, dat hij in het belang der C.J.V. heeft gedaan. HEINKENSZAND. Bij Koninklijk Besluit is op zijn verzoek eervol ont slag verleend aan, notaris D. C. van Werkum te Heinkenszsnd. Het ontslag gnat in op 1 juli 1962 De heer Van Werkum is in westelijk Zuid-Beveland een bekende verschijning. Begin 1930 vestigde hij zich als notaris in Hein- kenszand. Zodoende is de heer Van Werkum 32 jaar werkzaam geweest als notaris. mededelingen doen over de contacten, die er in deze sector zijn. Er is con tact op Europees niveau. Het is echter volgens drs. Laansma noodzakelijk de ontwikkeling terdege te volgen, want het kan goed zijn als vergelijkingsma teriaal. ,,Wij zullen zelf aan de slag moeten om de sociaal-culturele contacten na der "bij de samenleving te brengen. Dat is een belangrijke taak. De provincies hebben in dezen een eigen taak, want het kan niet alleen gaan tussen Den Haag en Brussel. Er zal echter meer systeem in al die contacten moeten ko men. Drs. Laansma pleitte ten slotte voor een bundeling van hetgeen door particulieren gebeurd en voor de op richting van een inter-regionaal con tactorgaan voor de grensgebieden. De vereniging kan daarbij een belangrijke rol vervullen. Met algemene stemmen werd de Commissaris der Koningin tot ere voorzitter benoemd van de vereni ging. Bovendien werden tot ereleden KORTGENE. Het dagelijks bestuur van het waterschap Noord-Beveland heeft de algemene vergadering voorge steld tot het bouwen van een nieuw polderhuis en daarvoor, inclusief de in richting, een bedrag van maximaal 200.000 gulden te voteren. Voorgesteld wordt verder ter voorlo pige financiering, naar gelang van de voortschrijding van de bouw, kasgeldle ningen aan te gaan tot het maximale bedrag van 200.000 gulden. Op maandag 19 maart, des middags om twee uur, komt de algemene vergadering bijeen en dan zal over deze voorstellen be slist moeten worden. Andere voorstellen zijn: het opruimen van kistdammen, die destijds als tijde lijke verhoging van de hoogwatebkerin- gen van enkele polders werden aange bracht maar door de afsluiting van de Zandkreek is de functie van deze pol ders als hoogwaterkering, niet meer dezelfde: het toekennen van schade loosstelling aan enkele personen in Kamperland wegens wateroverlast, ont staan door de aanleg van de nieuwe provinciale weg in de Onrustpolder en aan enkele personen wegens structuur- schade en oogstderving, verband hou dende met de uitvoering der zg. aan- passingswerken. VLISSINGEN. De leden van de ar beiderskunstkring hebben zaterdagavond in Britannia kunnen genieten van het voortreffelijke spel van toneel- en tele- visiegroep „Ensemble". Het was deze maal „Ingeborg", een luchtig stuk van Curt Goetz, waarmee Ensemble ook hier weer succes oogstte. Ina van Faassen als het jonge vrouwtje, dat geen keuze kan maken tussen de al even jonge minnaar en haar enigszins verstrooide maar goedhartige echtge noot, kreeg een rol toebedeeld waarin zij haar kwaliteiten volledig kon uitbui ten. Ton van Duinhoven toonde zijn ta lenten als de vurige aanbidder die zijn grote liefde Ingeborg gaat opzoeken, maar ten slotte gewetensbezwaren niet lijkt te overwinnen. Mede dank zij de echtgenoot weet hij tot een aanzoek te brengen, hetgeen het happy ending betekent van wat regisseur Jan Retèl tot een goed en luchthartig toneelspel wist te maken. Fien de la Mar wist op bewonderens waardige wijze de bazige tante gestalte te geven, die doorgaans bij een blijspel niet vermag te ontbreken. Jo van de Ven vertolkte in Ingeborg een aardige, maar kleine rol als de wijze butler, die het geheel completeer de. L.N. MIDDELBURG Tijdens een alge mene ledenvergadering van het gewest Zeeland van de Katholieke Centrale voor Lectuurvoorziening die het afgelopen weekend in de jeugdherberg „Arne burch" werd gehouden, bleek geen enkel lid van het dagelijks bestuur aanwezig te zijn. De leden waren hier niet erg oyer te spreken en eisten dat voor 30 april drie regionale ledenvergaderingen moeten worden gehouden in Oost en West Zeeuwsch Vlaanderen en een in het ove rig deel van de provincie. Ook werd door de leden kritiek geuit op het feit dat het gewest wel een pen- ningmeester heeft maar dat de boekhou ding moet worden bijgehouden door een accountantsbureau, met het gevolg dat allerlei posten niet worden geïnd. Men wil nu dat op de regionale vergadering een penningmeester wordt geko-zen die tijd heeft en ook capabel is om de fi nanciën van het gewest te beheren. Overigens treft de huidige penning meester geen schuld omdat met hem de afspraak is gemaakt dat hij er niets aan hoefde te doen. GOES. In samenwerking met de heer C. van Liere. directeur van het Grand Theater in Goes, heeft het co mité. dat in Goes de actie 10 maal 10 organiseert, een aantal films vertoond. De jongelui hebben hun hart kunnen ophalen, want vertoond werden de films „Circusbloed" en de spannende jeugd-wildwest „Roy Rogers, de ko ning van de cowboys met zijn beroem de paard Triggel". De baten van deze filmvoorstelling kwamen geheel ten goede aan de actie tien maal tien. benoemd de drie Belgische conculs in Zeeland, de heren F. V. de Groof te Hansweert, J. E. Boonstra te Vlissin gen en C. F. M. J. Wats te Terneu- zen, alsmede de chef van het Bel gische loodswezen in Vlissingen, de heer M. M. F. de Clercq en de ere voorzitter van de Ned. Belgische Ver eniging te Antwerpen, de heer J, Meulenberghs. De contributie voor persoonlijke leden werd vastgesteld op vijf gulden en voor rechtspersonen en voor verenigingen op 25 gulden per jaar. Bestuur De benoeming van Ihet definitieve be stuur had een vlot verloop. De sugges ties van het voorlopige comité werden vrijwel zonder bedenkingen aanvaard. Het algemeen bestuur zal bestaan uit 18 leden. Uit de industrieel-economische sector zullen zitting nemen de heren M. Doe&eman te Zierikzee, G. H. van Krevelen te Sas van Gent, H. A. M. de Meijer te Terneuzen, C. A. Kamme- raad uit Middelburg on H. A. A. Baron Collot D d'Escurij uit Klloosterzande; uit de ambtelijke sector: de burge meester B. Kolff van Vlissingen-, F. Th. Dijckmeester van Zierikzee en J. J. M. Ficq te Yzendijke, alsmede de heren mr. L. A. Kakebeeke uit Middelburg, V. Laban te Tholen en J. Pa-rent te Middelburg. Uit de algemene sector werden benoemd de heren ir. M. A Geuze te Poortvliet, C. Hoek te Goes, lt-kolonel Y. Meeter te Middelburg en M. J. van Poelje uit Vlissingen. Het bestuur zal nog aangevuld met een fi guur uit middenstandskringen. Een uitgebreide werkcommissie zal het bestuur ten slotte van advies die nen. N.V. Tab.kifibriek' Gruno- Nijkark VLISSINGEN. Restaurant „Delta" aan de Vlissing.se boulevard was zater dagavond weer trefpunt van een enigs zins teleurstellend aantal leden van de Walcherse jazz sociëty. Tijdens deze avond concerteerde het kwartet van W.S.J.-leden en waarvan het optreden Pim Dijkstra, oude bekende voor de vorig jaar een der hoogtepunten van het seizoen 19601961 heette. Achter het slagwerk had Leo de Ruy- ter zijn oude plaats weer ingenomen, na lange tijd met onder anderen de combo van Kenny Clarke een tournee door West Europa gemaakt te hebben, waarbij hij zijn kwaliteiten als Neder landse drummer kon tonen. Zaterdag avond kwam hij echter niet tot be paald indrukwekkend spel. Enkele soli en nog enigszins aarzelende improvisa ties die ten beste werden gegeven na een lange tijd van inspelen, maakte voor het jazz-minnende publiek weer veel goed. Altist Pim Dijkstra liet een technisch goeae stijl horen, waarbij een sterk mo derne invloed niet te ontkennen viel, Jan van der Does aan de piano, uit Pa rijs weer naar Nederland teruggekeerd, bleek deze avond niet in staat zich ge heel uit te leven, ondanks de kwalitei ten die hij zeer zeker bezit. Hans van Rossum, bassist die lange tijd Toon Her mans begeleidde in diens „One man show", kreeg ook hier de kans zijn in getogen spel tot recht te doen komen, Op het gemeentehuis te Veere werd gisteren de restauratie van de openba re lagere school aanbesteed. Er waren twee inschrijvers: 1. Fa. P. de Visser en Zonen, Vrouwenpolder met 40.650, 2. P. de Voogd, Veere met 41.500. De gunning werd aangehouden. J. Schotman, namens de Algemene Be- drijfsgroepencentrale door de heer H. Penninikhof en door de heer J. M. Smit namens St. Wïllibrordus. Zoals: bekend geldt voor de vijf genoemde fabrieteen één collectieve arbeidsovereenkomst. AXEL. Na overleg tussen verte genwoordigers van de drie vakorgani saties en de directies van verschillen de fabrieken in de Zeeuwsch Vlaamse kanaalzone, is men ten aanzien van de lonen die krachtens de nieuwe c.a.o. onderwerpen zullen gelden tot een voor beide par- tijen bevredigend resultaat gekomen. Dit werd duidelijk op een vergadering die zaterdag in „Het Centrum" te Axel werd gehouden. Het doel van deze ver gadering was de arbeiders op de hoog te te stellen van de resultaten van het overleg. Enig voorbehoud moest ^natuurlijk gemaakt worden omdat het icollege van rijksbemiddelaars zijn fiat jnog niet heeft gegeven. De nieuwe loonovereenkomsten be treffen de arbeiders van de Cokes en de 1'Azote te Sluiskil, en voorts de werknemers van de glasfabriek, de Walzemolen en de stijfselfabriek, allen te Sas van Gent. Het overleg was namens de Chr. Be drijfsgroepencentrale gevoerd door de hoofdbestuurders J. van de Heriik en GOES Op zeer hartelijke wij ze werd zaterdagmiddag in de consistorie van de Grote Kerk de heer A. C. Burger gehuldigd met het feit, dat hij 25 jaar geleden werd gekozen tot Kerkvoogd. Uit deze huldiging die de Pres.-Kerk- voogd, vergezeld van zijn echtge note en kinderen, werd bereid sprak duidelijk de grote waarde ring en sympathie die deze ambts drager bij Hervormd Goes geniet. Als eerste sprak de heer J. Kwekke- boom, secretaris der Kerkvoogdij, tot de jubilaris. „Dit jubileum betekent aldus deze spreker, „voor ons een blij de dag die wij onder heel wat gunsti ger omstandigheden kunnen herdenken dan de dagen tijdens uw benoeming tot kerkvoogd in 1936." De heer Kwekke boom herinnerde de heer Burger eraan hoe bijzonder moeilijk de tijden toen waren, ook voor de Kerk. Er moest ge werkt worden met een niet-sluitende begroting, de pachten der landerijen der kerk waren sterk gedaald en het voorstel om de vrijwillige bijdragen met een achtste deel te verhogen on dervond sterke tegenkanting. De heer Kwekkeboom begroette vervolgens twee oudgedienden, die de heer Burger ge durende deze 25 jaar als kerkvoogd hadden meegemaakt nl. de heer Iz. Gunst oud-kerkelijk ontvanger van Goes en de heer J. Korstanje te 's-Heer Abtskerke, opzichter der kerkelijke lan derijen. Plezierig Spreker meende, dat het destijds goed gezien was om de heer Burger In de serie voor Ghana bestemde schepen die bij de Kon. Mij. „De Schelde" te Vlissingen in aanbouw is, liep zaterdpg om kwart voor twaalf de derde van stapel. Het was de ,jLfram River" die door me vrouw E. Armah gedoopt en te water gelaten werd. Mevrouw Armah is de echtgenote van de hoge commissaris van de Ghanese regering te Londen, de heer Kwesi Armah. De „Afram River" is de derde van de serie die bij de Schelde in aanbouw is, maar het vierde schip van de gehele be stelling. Zoals bekend worden ook enkele schepen op een Hamburgse werf gebouwd. In Hamburg is on langs eveneens een voor Ghana be stemd schip te water gelaten. MIDDELBURG. De bestuursleden van de Zeeuwse bibliotheken, aangeslo ten bij de KVCL, hebben een weekend gehouden in de Middelburgse jeugdher berg ,,de Arneburch". Aan het weekend, dat onder leiding stond van de direc teur der KVCL., de heer A. J. E. van der Sneppen, werkten mee de Provin ciale bibliotheek van Zeeland, de im porteur van Filmolux, Amsterdam en de stichting IDIL te Tilburg. De week-endbijeenkomst startte za terdagmorgen met een bezoek aan de provinciale bibliotheek in de Abdij, waar verschillende zalen bezichtigd werden en de leden een toelichting kregen. Het programma vermeldde voor de middag onder meer een demonstratie van Fil molux, en een voorlichting van en over IDIL. Tijdens de algemene jaarverga dering die eveneens werd gehouden, wer den voorstellen gedaan een katalogus op te stellen, waarin het boekenbezit van de KVCL in Zeeland zal worden gere gistreerd. Het weekend werd gezellig programma, „de Arneburch." besloten met een en een diner in GOES In het belang van de leden heeft de afdeling Zeeland van de Bond van Nederlandse Militaire Oorlogsslachtoffers in het afgelopen jaar tal van acti-> viteiten ontplooid. Dat bleek tij dens de zaterdag in slot ,,0s- tende" gehouden jaarvergade ring, toen de secretaris, de heer M. de Dreu uit Goes zijn jaarver slag uitbracht. „De afdeling is gezond en springlevend" zo merkte hij op. Het ledental wel iswaar daalde van 176 naar 165 door de uittreding van negen we duwen, maar de vele problemen van de leden kregen niettemin de volle aandacht. De jaarvergadering was tamelijk goed bezocht en droeg een geanimeerd karakter. Het werd betreurd dat de ere-voorzitter van de afdeling, de Com missaris der Koningin, jhr mr. A. F. C. de Casembroot door ziekte verhin derd was de vergadering bij te wonen. Hij ontbreekt nooit. Als blijk van waar dering voor zijn grote medeleven en steun en „met een van harte beter schap" werd de Commissaris der Ko ningin een fruitmand gestuurd. De voorzitter, de heer P. Paree uit Axel kon o.m. verwelkomen enkele le den van het hoofdbestuur en afgevaardig den van de Bond van Oud-Strijders te Kapelle. Voorts werden enkele ogenblik ken stilte in acht genomen vanwege het overlijden van het lid, de heer Dekker uit Lewedorp. (Ingezonden mededeling) voor 10 soldaatjes De penningmeester, de heer J. Boste laar uit Vlissingen moest melding ma ken van een nadelig saldo van ruim 400 gulden. Dit behoeft overigens niet te alarme ren, want er is een flinke reserve aan wezig. De reis, die vorig jaar voor de eer ste maai werd georganiseerd en een groot succes bleek, zal ook dit jaar doorgaan. Op zaterdag 8 september stappen de leden in de bus naar Arn hem en omgeving. De voorlopige reis commissie werd omgezet in een defi nitieve vor men bestaat thans uit de heren W. Flipse te Vlissingen, A. Cardon uit Breskens en A. de Waal uit Hoedekenskerke. De commissie kreeg alvast een voorschot uit de kas om te kunnen starten met de voor bereidingen. De bestuursleden, de heren P. Paree en J. Boot uit Kerkwerve werden ge kozen, terwijl in de plaats van mevr. W. B. Harmsen-Visser uit Souburg, die om gezondheidsredenen had bedankt, werd gekozen mevr. C. M. Pleijte-Kool- wijk uit Vlissingen. Ook tijdens de zaterdag gehouden vergadering konden weer een aantal medailles worden uitgereikt aan per sonen, die 10 jaar lid zijn van de Bond. Het waren de heren B. Venbeem uit Middelburg A. Davidse uit Ooster- land, J. J. Dorst uit Zierikzee en C. Goedegebuure uit Poortvliet en aan de dames E. C. de Vries-Van Ewijk uit Vlissingen, die deze onderschei ding opgespeld kregen. De voorzitter wekte de leden nog op tot daadwerkelijke steun aan het werk van de Bond. En de secretaris, de heer De Dreu, vertelde in zijn jaarverslag o.m. op, dat in het afgelopen jaar slechts één contactavond is gehouden in Vlissingen. Het ligt in de bedoeling om ook voor oost-Zeeuwsch-Vlaanderên een contactavond te beleggen. Het grootste probleem, waarmee de Bond te maken heeft, is de kwestie van de belastingvrije pensioenen. Voorzitter Paree vroeg zich met een nieuwsgieri ge toon af wat er uit de bus komt met de nieuwe pensioenwetgeving. Het was daar om nfet te verwonderen, dat de pensioen-deskundige van het hoofdbe stuur mr. W. G. Lettinga, aanwezig was. Tijdens de middagbijeenkomst liet mr. Lettinga zijn licht schijnen over deze zeer belangrijke zaak. Al kon de spreker dan niet zo veel nieuws vertellen, toch heeft a!jn betoog verhei derend gewerkt voor de aanwezigen. Ook de directrice van het hondsbnreau, mej. Van Weert, vertelde op duidelijke wijze over de werkzaamheden van de bond. Het was voor de aanwezige leden uiterst feerzaam. Bromfiets tegen auto VROUWENPOLDER. De 72-jarige heer G. de N. is bij het oversteken met zijn bromfiets in botsing gekomen met een auto bestuurd door de heer S. de V. De bromfietsberijder schijnt geen richting te hebben aangegeven. Met verwondingen aan zijn been en hoofd moest de heer N. naar huis worden gebracht. reeds zeer spoedig te benoemen als vice-voorzitter en la-ter als voorzitter van de Kerkvoogdij. ,,U hebt dit werk", aldus de secretaris der Kerk voogdij, „met veel liefde en grote kennis van zaken gedaan en het was voor de jonge, nieuw benoemde Kerk voogden erg plezierig om onder uw leiding te mogen werken.'' Wij zijn dankbaar, zo eindigde de heer Kwekkeboom, dat u dit werk in dienst van de Heer der Kerk hebt mogen doen. Hij bood vervolgens me vrouw Burger bloemen aan terwijl hij de heer Burger verrijkte met een fraaie ets voorstellende een gezicht op de Grote kerk van Goes. Vervolgens voerde ds. W. Janssen het woord als praeses der Kerkeraad. „Wij kunnen", aldus ds. Janssen, „zeg gen dat u dit werk een generatie lang hebt gedaan vanuit uw geloof in God. Er past bij dit jubileum dan ook een woord van dank tot Hem die de tijden in de hand heeft." Hij herinnerde er voorts aan dat een jubileum als dit in verband met de nieuwe Kerkorde een unicum zal blijven. Ds. Janssen toonde vervolgens aan de hand van een aantal kerkelijke do cumenten aan dat de taak der kerk voogdij in de 25-jarige periode van de heer Burger niet is veranderd. Ook nu moet de kerkvoogdij zich bezig houden met de zorg voor het kerkgebouw, de eredienst en de jeugd. Nadat ds. Jans sen zijn gelukwensen, mede namens de kerkeraad, de predikanten en hun echt genoten had overgebracht bood hij me vrouw Burger een geschenk aan. Sprekers Verder werd nog het woord gevoerd door de voorzitter der kerkelijke notabe len, de heer M. W. Knuist, die de hoop uitsprak dat men gezamenlijk nog veel tot stand zou mogen brengen. De heer C. Philipse, sprekende namens de prov. commissie voor kerkvoogdijen, legde de klemtoon op de grote liefde, trouw en toewijding en dit alles zonder aan zien des persoons. De heer Philipse liet 'zijn felicitaties vergezeld gaan van een boekenbom De heer J. Moll te Vlissingen, na mens het hoofdbestuur van de vereni ging van Nederlandse kerkvoogdijen meende, dat de heer Burger steeds als een goed kerkvoogd heeft gehandeld. Het werk als kerkvoogd, aldus de heer Moll, is moeizaam, moeilijk, maar vreugdevol en men doet dit werk noch om zichzelf, noch om wie ook maar enkel voor God. Na de heer H. Boogaard, die de ge lukwensen overbracht namens het colle ge van collectanten en namens de kos ters, richtte de heer Burger zich met een persoonlijk woord tot ieder der sprekers. Hij toonde zich blij om alles wat tot stand kon worden gebracht maar beklemtoonde dat dit slechts mo gelijk was door de hulp van de ande ren. Hij roemde het teamwork der Kerkvoogdij en bracht alle sprekers dank voor hun gelukwensen. Na dit officiële gedeelte maakten zeer velen gebruik van de gelegenheid om de heer Burger de gelukwensen ter ere van zijn jubileum over te brengen. Drietal onderwerpen De heer J. M. Smit bracht tijdens de morgen-vergadering verslag uit van de gehouden samensprekingen en deelde mee dat men na onderling overleg tot de slotsom was gekomen dat een drie van primair belang zijn. Ten eerste een algemene loonsver hoging, voorts een verhoging van de bestaande productie-premie, en ten slotte een uitbreiding van de winst- verdeling. Reeds in februari zo deelde de heer Smit mee was een samen- sprekinig met de directies gehouden. Van directionele zijde was men even wel geschrokken van de voorstellen. Ten onrechte meende men echter met een zuiver informatieve bespreking van doen te hebben. De hoofdbestuurders konden echter onmiddellijk met feiten ter tafel komen, waarop de tegenpartij zich echter nader moest beraden. Re sultaat was dat men op 7 maart weder om rond d-e tafel zat waanbij de vol gende afspraken werden gemaakt. Ingaande 1 april 1962 zullen de ar beiders een loonsverhoging van 10 cent per uur ontvangen en ingaande I jan. 1963 nogmaals een verhoging van 5 cent per uur. Tevens zal een algemene verhoging van het uurloon van 2 cent worden toegekend in verband met de jongste pensioenregeling. De premiesi tuatie is thans zo dat voor de verschil lende toongroepen percentages gelden van 16, 18 en 20 procent en deze zuilen met minstens 5 procent per groep ver hoogd dienen te worden. Het doel is een algemeen premieniveau van 25 pro cent te bereiken. Tenslotte werd overeengekomen een bedrag van 225 gulden te doen uit keren als winstverd-eling, met dien ver stande dat door de l'Azote, de Cokes, de Glasfabriek en de Stijfselfabriek een bedrag ineen-s zal worden uitgekeerd va-n 175 gulden (aan het eind van het jaar) en dat het resterende deel geblok keerd blijft. De directie van de Walze molen was bij de laatste bespreking niet aanwezig zodat het standpunt met betrekking tot dit laatste punt van de ze zijde nog niet bekend is. De verschillende sprekers toon den zich zaterdag zeer gekant te gen de ongeorganiseerden die steeds maar profiteerden van de activiteiten van de organisaties, zonder dat daarvoor een finan cieel offer van de zijde der werk nemers tegenover staat. MIDDELBURG. Naar wij verne men zal het Tien-team van de Youth for Christ, dat zoals wij vorige week berichtten dinsdag 20 maart naar Zee land komt, die dag optreden in Middel burg. Het team bestaat uit acht Ame rikaanse jongeren die pas de high-school hebben afgelopen. Overdag zullen ze vijf middelbare scholen in de hoofdstad van onze provincie bezoeken. Aanslui tend hierop wordt 's avonds, waarschijn lijk in het Schuttershof, een grote avond voor scholieren gehouden. MIDDELBURG De afdeling Mid delburg van het Nederlandsche Roode Kruis hield een jaarvergadering. Uit het jaarverslag van de secretaris bleek dat de actie „Zakgeld voor Congo" een goed resultaat had opgeleverd dankzij de medewerking van scholieren. Ook de melkactie voor Kongo was een succes. Acht patiënten uit Middelburg maakten de reis mee met het Roode Kruisschip ,,J. Henri Dunant". Het aantal donors van de bloedtransfusiedienst bedraagt thans 675. Er werden in 1961 415 trans fusies gegeven. De dames van de Wel fare oefenden hun niet eenvoudige maar dankbare taak voortreffelijk uit, gezien de resultaten der beide gehouden ba zars. Jaarvergadering Gr. Kruis VROUWENPOLDER. Op de jaar vergadering van het „Groene Kruis" werd bij een bestuursverkiezing in de vacature van de heer A. van Dis ge kozen mevrouw F. de Wijze-Geerse. De heer Van Dis stelde zich na ruim veer tig jaar zitting te hebben gehad in het bestuur niet meer herkiesbaar. Gesproken werd voorts over de op richting van een kleuterbureau. Dit zal door het bestuur nader worden beke ken. Uit de jaarverslagen bleek dat de vereniging thans 157 leden telt. ZAAMSLAG De raad heeft vrijdagavond besloten voor een bedrag van 20.000 gulden een aula te laten bouwen op de algemene begraafplaats. Door het bouwen van deze aula zul len wel vele plaatselijke gebruiken moe ten worden gewijzigd, zo merkte de burgemeester op. De heer Florussen (P.v.d.A.) vroeg of voor het gebruik van de aula moet worden betaald ter wijl de heer A. J. Visser (G.P.V.) lie ver van te voren een kostenbegroting zou hebben gezien. Hij toonde zich, evenals de heer Florussen voorstander van een kosteloos gebruik van de aula. De voorzitter deelde mee dat B. en W. er van uitgaat) dat de aula kosteloos kan worden gebruikt. Na een langduri ge discussie werd besloten tot de aan- ieg van een voetpad aan het sportter rein naar de Terneuzense straat voor een bedrag van 4000 gulden, en het aanleggen van een verbindingsstraat van de Axelse straat naar de West straat voor een bedrag van 40.000 gul den. In deze raadsvergadering werd voorts het voorstel besproken van de gemeen te Axel om in principe te besluiten tot de bouw van een centrale noodslacht plaats te Axel. De heer Florussen toon de zich geen voorstander hiervan en wilde worden ingelicht over de bouw kosten. De heer Visser zag het niet als een verbetering en zou de mogelijkheid willen overwegen om in Zaamslag zelf een slachtplaats te bouwen. De burge meester wees erop dat een slachtplaats de gemeente op enkele tienduizenden guldens zal komen, terwijl te Zaamslag slechts drie a vier noodslachtingen per jaar plaats vinden. Wat betreft de plaats van de noodslachtplaats te Axel, deelde hij mee dat deze aan te toe gangsweg vanaf Zaamslag zou komen. Tenslotte verleende de raad goedkeu ring aan het voorstel tot bouw van de noodslachtplaats te Axel. SINT ANNALAND. In St. Anna land bestaat reeds enkele maanden een sanering voor de melkbezorging. De beide zuivelhandelaren, W. de Dake en W. Menheere, nemen ieder de helft van de gemeente voor hun rekening. Deze sanering blijkt uitstekend te voldoen, zo wel bij de handelaren als de consumen ten Jonge leden voor Voorwaarts KOUDEKERKE. De muziekvereni ging Voorwaarts heeft zaterdagavond in het gemeentelijk verenigingsgebouw haar jaarlijkse uitvoering gegeven. De voorzitter, de heer J. P. Christiaansen. zei m zijn openingswoord dat nog steeds enkele instrumenten in de kast liggen enm®n dus b.est wat jeugdige leden kan gebruiken. Wil de vereniging de goede bezetting die zij thans heeft behouden, dan is het beslist noodzakelijk dat er een aanvulling van jonge leden komt. Vervolgens werd een muzikaal pro gramma afgewerkt onder leiding van de dirigent, de heer P. de Rooy uit Vlis singen. Na de pauze voerde een groep leden van Voorwaarts het toneelstuk in vier bedrijven „Stenen voor brood" naar het gelijknamige radiohoorspel van G. A. Homburg op. Deze avond, die o.a. werd bijgewoond door burgemees- ter J L Dregmans en zijn echtgenote, was druk bezocht.

Zeeuwsch Dagblad | 1962 | | pagina 3