Schoondijkse praktijkschool moet drastisch uitbreiden Electricien uit Rilland alibi zorgde voor een Bouw nieuwe B.LO.-sehool te Goes werd aanbesteed Jeugdbende in St. Jansteen opgerold Zeeuwsch Dagblad INRICHTING IN HEEL NEDERLAND BEFAAMD Idiotenahker Volgende iveek aanbesteding van een grote werkloods VOLGEBOEKT Bejaardenhuis bijna klaar Vrijdag 9 maart 1962 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 3 Democratie Dictatuur DE laatste maanden bezoeken wij nogal eens bijeenkomsten van politieke partijen. Maar de opkomst is bedroevend. Een lid van de Tweede Kamer spreekt in het gunstigste ge val voor enkele tientallen mensen. Een minister slechts zelden voor meer dan honderd mensen. De kiezer heeft geen interesse En de leden van de politieke partijen? Zij hebben een zeer geringe belangstelling. Het is ons be kend dat een afdeling van een poli tieke groepering de leden verzocht kandidaten op te geven voor een even tueel lidmaatschap van de gemeente raad. Van de honderdtwintig leden reageerde er slechts één! In een an dere afdeling stelde de voorzitter voor de zittende leden van de raad te laten zitten en als aanvulling op de lijst dezelfde namen te nemen die vier jaar geleden ook waren gebruikt. Zon der discussie aldus besloten in een vergadering met een handjevol leden... Kantongerecht Bergen op Zoom Dubbele cursus Uniek V erscheidenheid POLITIERECHTER MIDDELBURG Op bestelling Bolbloemenavond in Goes Jeugdverkeersexamen „Vrederust" avond in Krabbendijke Dr. Vleugels Schutter, Oosterland, overleden Ziekenhuisverpleging bijeen in Oudelande Protestants-Christelijk QP een enkele uitzondering na, zijn wij in ons land eTg Ingenomen met onze democratische instellingen. Het stemrecht is, na aanvankelijk slechts privilege te zijn geweest van een kleine groep bevoorrechten, alge meen. Dat is niet zo maar gekomen. Het ijjkt nu misschien wat onwezen lijk, maar daar is voor gestreden. Eerst voor de mannen; daarna voor de vrou wen. In die tijd waren de kiezers zich nog bewust van het voorrecht dat stemrecht heette. De kiezers wisten dat zij met het uitbrengen van hun stem het gevoerde beleid konden om buigen, althans beïnvloeden in de richting die zij wensten. Bovendien, groepen van kiezers, georganiseerd in politieke partijen, stelden kandidaten waarin zij vertrouwen hadden voor aan alle kiezers. Op deze wijze zijn rooms-katholieken en protestants- christelijken, socialisten en liberalen doorgedrongen tot in onze hoogste vertegenwoordigende lichamen en in onze besturen. Van onderop kwam de kandidaat naar voren en zij die hem hadden af gevaardigd, volgden met belangstel ling handel en wandel van hun ver trouwensman. Via deze vertegenwoor diger oefenden zij immers direct of indirect invloed uit op het bestuur in de gemeente, provincie en land. In de vazalstaten en koloniale ge bieden snakt het volk naar de moge lijkheid eigen bestuurders te kiezen. Zij hebben echter geen keuze. Een ander beslist door wie en op welke Wijze hun belangen worden behartigd. Terecht zolang een volk handelings onbekwaam is, maar ten onrechte in dien het volk zijn eigen belangen op de juiste wijze kan behartigen. Hoewel er zeer goed een menings verschil kan ontstaan over de vraag wanneer een volk handelingsbekwaam is, komt het ons voor dat er bij ons geen enkele reden is om er aan te twijfelen dat ons Nederlandse volk tot dat eigen bestuur volledig in staat is En toch Wat komt er weinig van terecht! De meeste leden van de politieke partijen laten verstek gaan als het er om gaat te bepalen wie voor hun be langen zal zorgen. En de kiezers kun nen geen invloed meer uitoefenen op de keuze van de personen zoals in de tijd van het districtenstelsel. Zij heb ben slechts te aanvaarden wat de po litieke partijen lees: partijbesturen voorschotelen. Zij mogen dan alleen nog een keuze maken uit de verschil lende politieke groeperingen. Meer niet. En zo zijn we, vanuit een feodale toestand, via de democratie, op weg naar de dictatuur. De dictatuur van de partijbonzen. Nü tenminste nog. Naar we aannemen goedbedoelende partijbonzen. Maar als het straks kwaadwillende zijn? De groep die zich actief met het politieke leven bezighoudt is veel te klein. Een kleine groep beschikt over vrijwel onbeperkte macht! Op papier is alles goed geregeld. Ook in de par tijen. De leden beslissen. Ja, op pa pier. In werkelijkheid zijn het een paar mensen. Bijzonder verontrustend! Onze kostbare democratie wordt niet meer gewaardeerd. En straks niet meer gewild. Iets daarvan zien we in Frankrijk. In het land van de vrijheid, de gelijk heid en de broederschap, is er nog één man die het Franse belang behartigt. Een vorm van dictatuur is tot stand gekomen. Zijn wij ook op weg naar de dictatuur? Vanwege het niet ge ïnteresseerd zijn in onze eigen zaak?! BERGEN OP ZOOM. A. G. uit Vlissingen was op 22 september j.l. te Bergen op Zoom, toen hij met een vrachtauto van zijn baas voor de over weg aan de Wouwsestraat stond te wachten, bij het wegrijden even ach teruit gereden, waardoor hij een er achter staande auto had beschadigd. Toen de spoorbomen open gingen en G. weg wilde rijden, kwam er iemand snel naar hem toegelopen en toonde hem dat hij deze wagen had aangere den. Eerst had G. tegen de politie ver teld, dat het wel mogelijk was, maar nu, voor het kantongerecht, ontkende hij pertinent. Er was heel weinig schade aan de achter hem staande auto gekomen, maar later kreeg G. een rekening van 217 gulden en de eigenaar had nog drie dagen een auto moeten huren, waarvan ook een rekening was ge stuurd. Het vervelende voor G. was, dat zijn baas deze schade niet aan de verzekering had opgegeven en G. nu niet meer in zijn dienst was. Dat moest hij dan maar met zijn oude baas in or de maken, vond de rechter. Conform de eis werd hij veroordeeld tot 10 gul den boete subs. 2 dagen. SCHOONDIJKE is de enig» plaats in Zeeland die een „idioten- akker" heeft. De landbouwprak- tijkschool die zeven ha grond ter beschikking heeft om te groeien en te gedijen, bezit n.l. een akker waarop de meest verfijnde trucjes op landbouwgebied worden uit- gehaald, zonder dat dit nochtans enige baat brengt. Want de vruchten van al dit werk worden nooit geplukt. Deze akker is de „broddellap" van de landbouwers die een prak tijkcursus volgen. Zij hebben de akker dan ook schielijk omge doopt tot „idiotenakker". Een toe passelijke naam. die niet spoedig versleten zal raken. SCHOONDIJKE. De landbouwpraktijkschool te Schoondijke is zo langzamerhand een 'befaamde inrichting geworden die zich in een steeds groeiende belangstelling mag verheugen. Reeds nu zijn de onderkomens (kan men golfplaatbarakken anders noemen dan onderkomens?) te klein. Maar een dezer dagen kwam de Rijksgoedkeuring binnen voor de bouw van een enorme loods van dertig bij zestig meter die als werkruimte dienst zal doen. De aan besteding van deze loods zal de komende week plaats vinden. Intussen biedt de bouw van dit gevaarte voor de praktijkschool nog maar gedeeltelijk: soulaas. De „hangar" is niet, of maar zeer ten dele bedoeld als onderkomen voor het machtige machinepark. Dit probleem is dan ook nog steeds niet opgelost. De machines waar over de school de beschikking heeft staan her en der verspreid. Verschillende werktuigen zijn als noodmaatregel ondergebracht bij boeren. Ook hiervoor zal de naaste toekomst een oplossing moeten brengen. En dan heeft men in de derde plaats dit jaar de primeur gehad van een dubbele cursus. Verwacht mag echter worden dat dit een vertrouwd verschijnsel wordt want de belangstelling voor het praktijkonderricht neemt veel sneller toe dan men had voorzien. In dit verband speelt het bestuur ook met de gedachte tot uit breiding van het internaat over te gaan. Maar dit alles is nog toekomstmuziek, al hoopt men dan muziek uit een zeer nabije toekomst. De eerste fase van de uitbreiding betreft echter de grote werkloods, en dat is zoals gezegd binnen bereikbare afstand gekomen. Ien. Op zichzelf al duidelijk dat deze groepen niet eens vergelijkbaar zijn. Verder treft men groepen aan uit de praktijkleraren van het lager land bouwonderwijs, landarbeiders groepen of een groep assistenten landbouw voorlichting. Zo zouden we nog even door kunnen gaan, maar het is wel duidelijk dat de verscheidenheid wat technische en theoretische kennis betreft zeer groot is. Gaandeweg krijgt men dan ook het diepste respect voor de mensen die hier „voor de klas" moeten staan. De school bestaat sedert 1958 en nu, in 1962 liepen reeds de eerste dubbele cursussen van stapel. Dit betekent dus dat men twee groepen tegelijk moet opvangen. Maar het internaat biedt slechts plaats voor dertig mensen. Aan vankelijk heeft men dan ook gedacht aan een tweede groep waarvan de cur sisten per se uit de onmiddellijke omge ving moeten komen, opdat ze na af loop van het dagelijks lesprogramma naar huis kunnen gaan. Maar dit zal natuurlijk niet altijd te verwezenlijken zijn. Het demonstreert overigens het gebrek aan ruimte dat zich langzamer, hand drastisch doet gevoelen. Het landbouwpraktijkonderricht is in opmars en houdt gelijke tred met de overrompelende snelheid waarmee de Nederlandse landbouw mechani seert. Verwacht mag worden dat de toevloed van cursisten nog steeds gro ter zal worden. Tekenend is in dit verband ook dat de groepen steeds groter worden. En van een verzadi gingspunt kan voorlopig niet eens ge sproken worden. Het kleine dorp Schoondijke heeft op het gebied van deze nieuwe vorm van onderwijs binnen enkele jaren een naam gekregen. Een goede naam, dat is aan .geen twijfel onder hevig. De belangstelling voor het praktijk- onderricht is snel groeiende. Dit wordt ook wel duidelijk aan de hand van de cijfers. De cursussen zijn voor 'het lo pende jaar geheel volgeboekt. Voor het jaar 1983 zit men reeds vol tot en met augustus en zelfs zijn al verschillende weken van 1964 bezet. Deze gegevens zijn op zichzelf onthullend, maar men vreest en men hoopt tegelijk dat de toeloop nog groter zal worden. Buiten de directeur heeft de school thans twee leraren, een hoofd-instruc- teur, vijf instructeurs, een beheerder van het .internaat, een administrateur en een onderhoudsmonteur. Voor de administratie heeft men kortgeleden een houten barak in gebruik geno men die schuin achter de Rijks Mid delbare Landbouwschool staat. Ach ter die barak komt ook de grote werk- haL De school heeft verder een machine park waarvan de waarde rond de 300.000 gulden schommelt. Deze machi nes zijn voor het grootste deel gloed nieuw. Men betrekt ze van de „handel" en vervangt ze steeds door de nieuwste typen om gelijke tred met de ontwik keling te houden. Aan de fabrieken wordt een vergoeding gegeven die on geveer .gelijk staat met het d'alen van de nieuwwaarde, want het is duidelijk dat machin'es die een jaar of vaak korter in bedrijf zijn geweest niet meer als nieuw verkocht kunnen wor den. Overigens bestaat tussen het be drijfsleven en de school een uitsteken de verhouding. Zo zelfs dat de fabrie ken in de beginperiode van de school hun werktuigen belangeloos beschik baar stelden. Maar toen de school steeds forsere vormen aan ging nemen, bleek dit op den duur uiteraard niet meer te handhaven. De praktijkschool heeft trouwens in zijn geheel een uiterst beweeglijk ka rakter. Voor elke groep die op maan. dag het internaat „binnenrolt" wordt een cursus samengesteld die correspon deert met het peil waarop de groep staat. Dit betekent tevens dat aan het personeel zeer hoge eisen worden ge steld, niet alleen wat de parate kennis betreft, maar ook en vooral in verband met de organisatorische moeilijkheden. Een aparte moeilijkheid is dan nog dat nergens een opleiding bestaat voor leraar of instructeur aan een land. bouwpraktijkschool. Men zou kunnen zeggen dat dit onderwijs nog niet is ge normaliseerd en dus in een experimen teel stadium verkeert. De leraren wor den dan ook voor een deel aan de school opgeleid, met dien verstande dat uiteraard een .grote theoretische en technische basiskennis aanwezig moet zijn. Maar de school ..spijkert die keu nis bij" tot dat specifieke peil waarop in de praktijk gewerkt moet worden, En dat dit peil niet zo eenvoudig ligt wordt wel duidelijk, wanneer men de de cursisten gadeslaat. Er komen groepen van lagere, mid delbare en zelfs hogere landbouwscho- GOES. De bouw van de nieuwe schoof voor Buitengewoon Laiger Onderwijs (de Koningin Wilhelminaschool) in Goes werd aanbesteed. Vier aannemers hadden ingeschreven. Kortewegs Bouwmaatschappij te Breda was de hoogste inschrijver met ƒ512.000 en de laagste was D. van der Poel te Oudelande met een bedrag van 491.700. De gunning werd aangehouden. Zoals bekend zal de B.L.O.-school verrijzen op de hoek M. A. de Ruijter- laan—Parallelweg, dus vlak bij het station. In ons blad van vrijdag januari j.l. schreven wij een uitvoe rig verhaal over het nieuwe school complex. Het is bekend, dat het met de huis vesting van de B.L.O.-school sedert een igroot aantal jaren droevig' was (en is) gesteld. Thans wordt onder wijs gegeven in een oud schoolgebouw aan de Vlasmarkt. Het is daarom be paald niet overbodig, dat een nieuwe school gaat verrijzen. De bedoeling is dan ook, dat zo vlug mogelijk met de bouw van het complex zal worden begonnen. Naar een ontwerp van het archi tectenbureau J. A. de Bruijne te'Goes zal de school gebouwd worden. Het gebouw is doeltreffend van opzet Het complex bestaat in feite uit drie aparte gedeelten. Er- is n.l. een afzonderlijk gebouw geprojecteerd voor de debielen, alsmede voor de im becielen. Bovendien behoort bij het complex een gymnastiekzaal, hetgeen naar de eis van de wet noodzakelijk is. De nieuwe B.L.O.-school zal in to taal acht lokalen tellen, de imbecie len-afdeling heeft -twee en de debie len-afdeling zes lokalen. Het gebouw is- gunstig gelegen ten opzichte van het station en de haltes van de bussen. De volledige uitslag van de aanbe steding luidt als volgt: Kortewegs Bouwmaatschappij, Breda 512.200, Aannemersbedrijf B. Stegink, Vlis singen 504.200, bouwbedrijf J. van der Lind, Kloetinge 497.800 en D. v. d. Poel te Oudelande f 491.700. (Ingezonden mededeling) MIDDELBURG. Voor een alibi had de Rillandse electricien-lasser L, P. W. de K. gezorgd toen hij voor diefstal van eierkolen 'gistermiddag terecht stond hij de Middelburgse politierechter. Hij zou net een kit kolen hebben geschept over de schutting heen van een stapel op een opslagplaats die aan zijn huis grensde. De hrandstofienhandelaar had hem op 31 november daarbij betrapt. De K. ontkende de diefstal en verklaarde op 21 november niet thuis te zijn geweest. Hij zei wel o-p een andere gelegenheid een kit kolen mee te hebben genomen, maar dat hij daarvoor toestemming bad gehad en dat de kolenhandeiaar hem de volgende dag drie mud van dezelfde brandstof had geleverd. De schoonvader van De K. verklaar de dat de verdachte die dag bij hem aan huis was geweest en hem had ge holpen bij een verhuizing. De officier van justitie, mr. T. Lebret, vroeg bij gebrek aan bewijs vrijspraak maar de politierechter, mr. B. S. Sierperda, vond het beter de zaak in handen te stellen van de rechter-commissaris voor een na der onderzoek. De jeugdige Goese fabrieksarbeider J. C. van der W. had na cafébezoek op de nacht van 13 november meegeholpen aan diefstal van sinaasappelen uit een pakhuis. Hij had op de uitkijk gestaan en dat kostte hem conform de eis 25 of vijf dagen. De uitgever J. P. uit Velp had' op 1 november in Middelburg zijn schoonzoon behandeld. Conform de De Schoondijkse praktijkschool is ir feite een uniek verschijnsel. Soortgelij ke inrichtingen zijn in Nederland maar zeer dun gezaaid. Alleen Slootdorp heeft er een die te vergelijken is met een in Emmeloord die zich bezig houdt met het technisch-praktisch onderricht. Drie landbouwpraktijkscholen in geheel Nederland. Het behoeft dan ook niet te verbazen dat de cursisten uit alle wind streken naar Schoondijke komen. Oor spronkelijk lag het in de bedoeling dat de Schoondijkse school alleen bestemd was voor het zuidwestelijk zeekleige bied van Nederland. Tot nu toe heeft men echter cursisten van noord tot zuid aangetrokken. Voor de cursussen, die doorgaans niet langer dan een week duren, kun nen geen particuliere belangstellenden intekenen. ..We werken uitsluitend op bestelling", zo zei ir. G. F. Israel ons. Dit betekent dat alleen groepen aange nomen kunnen worden, die dan ook ver van tevoren ingeschreven moeten heb ben. Op het eerste gezicht lijkt een cur sus van een week wel heel erg kort. In de praktijk blijkt dit inderdaad een bezwaar te zijn, temeer daar van die week slechts vier volle dagen kunnen overschieten waarin het pro gramma op toeren draait. Heel vaak heeft men dan ook groe pen die aan het eind van de week zo de smaak te pakken hebben dat ze kostpn wat kost terug willen komen. Dit gebeurt dan ook. Er zijn groepen die nog eens, of zelfs tweemaal terug komen. Het programma wordt dan als een soort vervolg opgezet. GOES. De leden van de Koninklij ke Nederlandse Maatschappij voor Tuin bouw en Plantkunde, afdeling Goes, zorgden donderdag in de Landbouw" te Goes voor een vleugje lente. Dit .ge beurde door het tentoonstellen van de in een onderlinge wedstrijden gekweekte bolbloemen. Van de 35 deelnemers aan deze wedstrijd brachten 18 leden van de maatschappij hun in bloei (gebrachte tulpen, narci&sen en hyacinten onder het oog van een deskundige jury be staande uit mej. E. de Groot en de he ren H. S, Drijfhout en D. Willeboer. De kwaliteit van de inzendingen was over het algemeen goed. Vooral de nar cissen vertoonden een prima stand in tegenstelling met de blauwe narcissen die het wat minder hadden gedaan. Door de jury werden de prijzen toege kend per soort afzonderlijk en voor groepen gezamenlijk. Bij de tulpen was de eerste prijs voor de heer J. A. v. d. Guchte uit Goes gevolgd door mevr. Bourgraaf, Goes en mevr. v. d. Vreede te Krabbendijke. De heer D. Janse, Wilhelminadorp veroverde de eerste prijs bij de narcissen voor de heren J Evertsen en J. van Harn te Goes. De hyacinten leverden een eerste prijs op voor de heer P. Sinke, 's Heer Hendrikskinderen gevolgd door de heren K. Goudzwaard, Goes en J. A, Hoog- strate te Kloetinge. Bij de beoordeling der groepsinzendingen kende de jury de meeste punten toe aan de heer D. Janse, Wilhel minadorp, die hiermede in het bezit van de wisselbeker kwam. Op de tweede plaats kwam de heer G. Bakker, Goes terwijl de derde prijs werd toegekend aan Jan Fokke, Goes. De voorzitter van de vereniging, de heer K. Goudzwaard, noemde in zijn openingswoord dë jaarlijkse bolbloe men wedstrijd een hoogtijdag voor de vereniging waarvoor ook nu weer grote belangstelling bestond. Tijdens deze bijeenkomst werd mee gedeeld, dat de kans van de afdeling Goes om deel te nemen aan de gladio- lenwedstrijd op 17 en 18 aug. a.s, te Waarde, klein geacht moet worden. Zo mogelijk zal nog uitgezien worden naar een geschikte ruimte in Goes om een bloemententoonstelling te houden. MIDDELBURG. Een van Middel burgs oudste ingezetenen, de heer J. Meulenberg, wonende op de Veersesin- gel, is gisteren na een kortstondige ziek te overleden. De heer Meulenberg was oud-notaris en vierde onlangs zijn hon derdste verjaardag. MIDDELBURG. Evenals vorige jaren zal ivederom het jeugdverkeers examen worden afgenomen voor leer lingen van de hoogste klassen der la gere scholen. Dinsdag 14 maart is de grote dag. Dit jaar zijn er 1117 aan vragen 'binnengekomen en wel voor wat betreft de 12 lagere scholen in Middelburg 431 stuks en voor de 34 dorpsscholen, die dus on'der de afdeling Middelburg van de vereniging voor Vei lig Verkeer vallen, 686 stu'ks. Op de Middelburgse scholen wordt het examen afgenomen door de bestuursleden van de afdeling. Op de dorpsscholen ge beurt dit onder toezicht van de Rijks, politie. In mei zal het praktische ge deelte van het examen worden verre den. KRABBENDIJKE, In de consisto rie van de geref. kerk werd een bij eenkomst gehouden, vanwege de stich ting „Vrederust". De plaatselijke ge ref. predikant, 'dis. B. Fidder, sprak over het onderwerp: „Geloof en lijden", zulks naar aanleiding van Psalm 73. Het was bedroevend, dat zo weinig be langstelling bestond voor deze vergade ring. Slechts zes personen buiten het bestuur waren aanwezig. Voor het be stuur was dit een uitermate teleurstel lende ervaring. Het werk van „Vrede rust" verdient aller aandacht. V oorlichtingsavond Floralia in Kapelle KAPELLE. Er was een grote be- langstelling voor de voorlichtingsavond over de teelt van dahlia's en chrysanten die woensdagavond in het sportgebouw in Kapelle werd gehouden door de plaat selijke floraliavereniging. De leiding be rustte bij die heer J. M. Huissoon. De heren P. Hermes en K. Goud zwaard, beiden uit Goes, vertelden over deze teelten en gaven vele waardevolle aanwijzingen. Verder werden hierover een tweetal fraaie films vertoond. De voorzitter deelde nog mede dat het in de bedoeling l'igt het volgend jaar een bollenwedstrijd te organiseren. SCHOONDIJKE. Het nieuwe be jaardenhuis te Schoondijke is thans bijna gereed. Op het eerste gezicht zou men dat niet zeggen omdat de rommel hier en daar nog enorm is. Maar de schilders hebben liet tehuis reeds bezet voor de afwerking. De bovenverdieping is trouwens al voor het grootste deel afgeschilderd. Het streven is erop gericht het tehuis in april op te leveren. De foto brengt de (zonnige) hoofdvleugel in beeld. Er loopt een balkon langs over de gehele lengte. eis kreeg hij 50 of tien dagen. In woede ontstoken had de Hans- weerter schapper J. van de V. op 3 januari ln eeni Kruinings café allen' lei beledigende dingen gezegd. Zijn drift was ontstoken doordat hij vart een onbekend gebleven persoon een klap niet een bierfles op het hoofd had gehad. Conform de eis was het von nis 30 of zes dagen. Onder invloed in een auto had de havenarbeider H. W. J. V. uit Rilland- Bath gereden en daarbij een zeer vreemde schuiver gemaakt. De geëiste veertien dagen voorwaardelijk met twee jaar proeftijd alsmede 200.- of veer tig dagen werden conform opgelegd. De politierechter verzachtte de gevorderde ontzegging van de rijbevoegdheid van een jaar tot zes maanden. Eenzelfde eis en eenzelfde vonnis vie len in de zaak tegen de transportarbei der M. P. de Xi., die op onder invloed op 13 januari in Goes op een motorfiets een meisje omverreed. Tegen de Viis- singse expediteur A. L. werd tenslotte 100.- of twintig dagen geëist omdat hij op 16 november na een aanrijding was doorgereden. Op de rijksweg bij Kloe tinge baalde zijn vrachtauto een auto bus in, terwijl op dat weggedeelte een ihhaalverbod gold, waarna een tegenlig ger L. dwong tot snijen. De vrachtauto raakte de autobus en er was schade. L. reed door. Hij werd tot het betalen van een boete van 75 of vijftien da gen veroordeeld. Vertakkingen in andere plaatsen ST. JANSTEEN Met de arrestatie van een vijftal jongens in St. Jansteen. die overigens weer op vrije voeten zijn gesteld, heeft de rijkspolitie een derde complot van jeugdige winkeldieven op gerold. Blijkens de huiszoeking die werd gehouden, waren zij begonnen met een doosje sigaretten of een zakje snoep in het bezit van grammofoonplaten, elektrische scheerapparaten, boormachi nes en zelfs een dolkmes. De bende, waarvan de geestelijk gestoorde leider voortvluchtig is, blijkt vertakkingen te hebben in o.a. Terneuzen, Hulst, Axel, Nieuw-Namen, Clinge, St. Jansteen en Grauw. OOSTERLAND. Op 87-jarige leef tijd overleed dokter G. H. Vleugels Schutter rustend arts. Geboren op 24 april 1874 begon hij, na zijn studie te Amsterdam, op 22 april 1899 hier te Oos terland de artsenpraktijk als opvolger van zijn vader dokter E. E. Vleugels Schutter. Tot de watersnood is hij Oos- terlands toegewijde huisdokter geweest. Na de evacuatie achtte hij de tijd van rustnemeni gekomen, en heeft hij de praktijk overgedaan aan dokter de Put ter. De teraardebestelling zal plaats vinden op zaterdag 10 maart op de Al gemene Begraafplaats. OUDELANDE. Onder leiding van de heer S. van Hekken werd de jaar vergadering gehouden van de afdeling Oudelande van de vereniging voor zie kenhuisverpleging. In zijn jaarverslag vertelde de secretaris-penningmeester, de heer "W. H, Remijnse. dat in kas was een bedrag van ruim 40 .gulden. Af gevaardigden werden benoemd naar de algemene vergadering in Goes. De be stuursleden P. Potter en A, J. Veer. man werden herkozen. Na de pauze werd door de algemeen voorzitter, de heer M. Reyhhoudt uit Kloetinge een korte inleiding gehouden over het doel en de werkwijze van de vereniging Tenslotte werd de film „Om het leven van een kind" vertoond, In deze film wordt de bloedtransfusiedienst aan de orde gesteld. De gehouden colleote ten bate van het fonds „Draagt Elkanders Lasten" van de Chr. Landarbeiders&ond heeft in Oosterland opgebracht de som van f 50

Zeeuwsch Dagblad | 1962 | | pagina 3