Streekorgaan voor Zak van Zd-Beveland urgent VARKENS ROOSTEREN OP PLEIN IN ANTWERPEN Schoolmeisjes showden voor „Tien maal tien" Gesprek komt op gang öSrs MEVR. DRIJBER OPENDE EXPOSITIE „VEILIGHEID VOOR ONZE KINDEREN" Uit de kerken STREEKVERBETERING MOET DOORGAAN eétma* I Voor uw kleuters en ^indp0l0- Oelana wollen Meer winkels in Souburg Kamer in gebouw van Leger des Heils uitgebrand Kaartspel moet gezellig blijven Oranjevereniging Dreischor heeft grootse plannen sfonc Boeiende expositie van Hüineman DE NEUSj TERNEUZEN Actie „tien maal tien" Kamperland BURGEMEESTER LODDER Mogelijkheden DS. L. W. BLOK Stap voor stap DE HEER D. J. DEES Moeilijke weg Gezonde babies Kolenvereniging in Heinkenszand bij een In Zierikzee Zeeuwse presentatie bij zuiderburen Bijna 1000 jongens bij leerlingstelsel Nieuw kantoor in Yerseke van Boerenleenbank Raad Yerseke bijeen ZO ZACHT EN ZUIVER Middelburgs kwik steeg tot 5000 gulden Anekdote Kamperlandse patrijs via muziektent in de braadpan Woensdag 7 maart 1962 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 3 GOES. De werkzaamheden van de streekverbeteringscommissie voor de Zak van Zuid- Beveland worden op 31 december van dit jaar beëindigd. Wat moet er daarn agebeuren? Moet er een dikke punt gezet worden achter het werk van de commissie of moet de arbeid in het belang van de sterek doorgang vinden? Uit een gesprek met enkele leidinggevende figuren uit de streek is ons gebleken, dat dit laatste geen vraag meer is. Het werk, dat op gang is gebracht door de streekverbeteringscommissie en coördinatie tot een bundeling va nalle activiteiten in de Zak van Zuid-Beveland te komen. Het oprichten van een sterekorgaan, in welke vorm dan ook, is een urgente zaak. Het gesprek komt langzamerhand op gang over dit streekorgaan. Voor de agrarische sector speelt dit niet zo, omdat de technische voorlichting wordt voortgezet door de standsorganisaties en de landbouwvoorlichtingsdienst. Maar hoe gaat het met de agrarisch-sociale voorlichting (om één punt te noemen)? En hoe moet het in de culturele sector? Deze vragen worden druk besproken. Naar wij vernemen wordt in mei een vergadering gehouden met de streekverbeteringscommissie die geheel gewijd zal zijn aan een bespre king van die vragen. Burgemeester D. Lodder van Driewegen, voorzitter van de subcommissie voor agrarisch-sociale voorlichting, is een vurig voorstan der van het voortzetten van het werk. Hij ziet met name mogelijkheden in de maatschappelijke sector en heeft zelfs het plan om dé mening van de ge meenteraden en kerkeraden dienaangaande te peilen. KAMPERLAND. In het gebouw Renata is een geslaagde ontspannings avond ten bate van tien maal tien gehou den. De heer P. Geelhoed, voorzitter van het comité, opende de bijeenkomst. Er werden twee kluchten opgevoerd, die zeer in de smaak vielen. In het bijzonder de rollen van Drieka en Hannes, vertolkt door Nelly Geelhoed en Foort Sandee, oogstten veel succes. „The Quick Stars" verzorgden het muzikale gedeelte, terwijl er verder een quiz en verloting werden gehouden. De avond bracht 275 op, De streekverbeteringscommissie heeft in de laatste jaren baanbrekend werk verricht. Voor de samenwerking tussen de dorpen onderling heeft de streekver- betering de fundamenten gelegd. Voor heen was het met die samenwerking treurig gesteld. Op de fundamenten zal verder gebouwd moeten worden. Het is echter nog niet bekend hoe het bouw werk zal worden opgetrokken. Dat er een gebouw, in casu een soort streekorgaan, moet komen, staat als een paal boven water. Het zal een or ganisatie moeten worden ter coördine- ring van alle activiteiten in de Zak van Zuid-Beveland. Burgemeester Lodder gaf ons als zijn persoonlijke mening te kennen dat er mogelijkheden zijn. Bij het bezoek van de minister van maatschappelijk werk, mej. dr. M. Klompé, vorig jaar mei aan de Zak van Zuid-Beveland is uitvoerig gepraat over de mogelijkheden na het beëindigen van het werk van de streekverbeteringscom missie. Het bleek zelfs mogelijk een sub sidie te krijgen van het ministerie van maatschappelijk werk. ..Het is nodig, dat er wat gebeurt. Het is echter noodzakelijk zich af te vragen welke taak wij in de Zak van Zuid-iBeveland hebben. En als wij wat willen betekenen in het geheel van Zee land zullen wij de handen ineen moe ten slaan. Op het ogenblik worden de meningen gepeild. Als er een streekor gaan komt zal dit gedragen moeten worden door de bevolking. Bovendien zal dit orgaan naar binnen moeten wer ken maar het zal naar buiten het aan gezicht moeten zijn voor de gehele streek. Ik ben me bewust van de moei lijkheden, die te verwachten zijn. Op veleriej gebied is .een vorm van samen werking aanwezig, maar die samenwer king zal moeten uitgroeien tot een or ganisatie. En dat zal nog dit jaar moe ten gebeuren. Bovendien moet de gehele Zak van Zuid-Beveland bij dit nieuwe orgaan betrokken worden. Ds. L. W. Blok, hervormd predikant te Ellewoutsdijk en praeses van de clas sis Goes neemt een iets gereserveer der standpunt in. „Mijn persoonlijke me ning is, dat men aan een voortzetting van het werk in groter verband nog niet toe is. Men moet elkaar opzoeken. En als dit gebeurd is, dan zal het mogelijk zijn tot een zekere organisatie te ko men. Dat elkaar opzoeken zal van on der-af moeten gebeuren. En zover zijn wij nog niet". Ds. Blok is van oordeel, dat er nog veel te doen is in de Zak van Zuid- Beveland. In dit verband noemde hij de jeugdzorg en de bejaardenzorg. Ook op cultureel terrein moet er nog veel gebeuren. En, zo vroeg ds. Blok zich verder af, .hoe houden wij de jon geren op het platteland. Een vraag die de volle aandacht verdient. Een vraag ook, waarop een duidelijk antwoord dient te worden gegeven. Volgens ds. Blok zou het wellicht ook moeten komen tot een kerkelijke verka veling. „Ik ben er ook voor, dat het werk waarmee men is begonnen, wordt voortgezet en dat de taken, waaraan men nog niet is toegekomen, worden aangepakt. Ik geloof echter dat het niet verstandig is om het te forceren. Het zal stap voor stap moeten gaan". Ook de voorzitter van de streekverbe teringscommissie, de heer D. J. Dees te Oudelande, is de overtuiging toege- (Ingezonden mededeling Vl^fav"zelgllaafc' het zaeMe veze t het v°cht door bultenluier. door aan d droog. kige. enthou- Êf U»J siaste moe- #3 ders. 2 stuKs g 1 jaar door te dragen. Veel belangstelling voor onderzoek SOUBURG. De Soufburgse midden stand heeft grote medewerking verleend aan het door het Centraal orgaan ter bevordering van de .bouw van midden- standsibedrijfspanden ingestelde onder zoek naar de wenselijkheid van uilbrei- ding van het aantal winkels i.v.m. de uitbreidingsplannen van het gemeente bestuur. Het (gemeentebestuur heeft onge - veer 35 nieuwe winkels voorgesteld in het uitbreidingsplan. Vrijwel alle Sou- burgse middenstanders hebben deelge nomen aan de enquête..Het rapport zal waarschijnlijk over enkele maanden ver schijnen, nadat het vooraf is bespro ken met vertegenwoordigers van de middenstandsbonden in Zeeland. daan, dat na 31 december van dit jaar iets moet gebeuren in de Zak van Zuid- Beveland. Hij formuleerde zijn mening aldus: ,,Op agrarisch terrein is er ten dele al iets gebeurd. De omzetting van de bedrijfsstudiegroep in de Vereniging voor Bedrijfsvoorlichting op westelijk Zuid-iBeveland betekent een stap in de goede richting. Het is duidelijk, dat op andere terreinen een algemene vorm van samenwerking gevonden moet worden. Dus meer in breder verband. Naar mijn mening moet er ernstig naar worden gestreefd om tot een bepaald orgaan te komen, dat het gehele maatschappelijke leven bestrijkt. Er is al overleg gaande en de verwachting is gewettigd, dat er iets concreets uit de bus komt. Het zal een moeilijke weg zijn, maar het ver dient niettemin aanbeveling om tot een bepaalde vorm van samenwerking te komen". De streek zelf zal echter het beslissende woord moeten spre ken. Maar het moet niet bij woorden blijven. Er zullen daden gesteld moeten worden. De be volking uit de Zak van Zuid- Beveland zal de initiatieven moe- te nontwikkelen om daarmee de gehele streek een grote dienst te bewijzen. HEINKENSZAND. De kolenvereni ging „Samenwerking" hield de jaarver gadering in zaal Hoondert onder leiding van de heer S. Dekker. De secretaris- penningmeester, de heer G. J. Geleedst gaf een financieel verslag over het jaar 1961. Aan brandstoffen werd omgezet voor een bedrag van 25.000 gulden. Hét ledental bleef op peil. Bij de bestuurs verkiezing werden herkozen de heren A. Dekker, H. van Damme en B. van Dam me. Besloten werd de opslagplaats aan de Stationsstraat te verkopen, nu de vereniging ook een opslagplaats heeft op het spoorwegterrein. ZIERIKZEE. Terwijl een architect op de benedenverdie ping onderzocht welke maatrege len in geval van brand zouden kunnen worden genomen een zogenaamd brandpreventieonder- zoek brak gistermiddag brand uit op de bovenverdieping van het gebouw van het Leger des Heils aan de Poststraat. Omstreeks kwart over twaalf merkte een dienstbode dat een der slaapkamers in brand stond. De brandweer was spoe dig ter plaatse met twee wagens. Na ongeveer een half uur was men met be hulp van de hogedruknevelspuit het vuur meester. Hoewel het geen uitslaande brand kon worden genoemd lekten de vlammen al langs de muren. De kamer brandde geheel uit. De oorzaak is nog niet bekend. Vandaag zal een politie- branddeskundige uit Den Haag een on derzoek hiernaar instellen. (Ingezonden mededeling) OVER DE GOEDE TOON EN GLADSTONE MIDDELBURG. Het comité, dat in Antwerpen een Zeeland-week heeft geor ganiseerd, is van plan in september van dit jaar opnieuw op Zeeland betrekking hebbende evenementen te doen plaats vinden in de Belgische havenstad. Een grootwinkelbedrijf in Antwerpen zal goederen van Zeeuws fabrikaat en van Zeeuwse bodem verkopen en heeft daar toe reeds contact opgenomen met onder nemers in dit gewest. Voorts zal in het centrum van de stad op de groente plaats een soort bloementuin worden DREISCHOR. lil tegenstelling tot tanende belangstelling in andere plaat sen In Zeeland heeft de oranjevereniging „Dreischor" weer grote plannen. Het ligt nl. in het voornemen op 30 april ter gelegenheid van de verjaardag van H. M. de Koningin en mede ter her denking van het zilveren huwelijksfeest van Koningin Juliana en Prins Bern- hard een groot feest te organiseren. Op de bestuursvergadering is dezer dagen een voorlopig programma samengesteld, hetwelk men met de leden hoopt te be spreken op 13 maart in het Dorpshuis. Het programma ziet er als volgt uit: Zaterdagmiddag 28 april: 2 uur: Ori- enteringsrit voor fietsers en brommers binnen het grondgebied van Dreischor en voor auto's en motorrijwielen binnen de gemeente Brouwershaven. Maandag 30 april: 8 uur Klokgelui; Aankondiging van het feest door de Schouwse Ruiters met herauten te paard. 8.15 uur. Hijsen van de Nationale Vlag en aubade van de schooljeugd op de Ring voor het Plaatsenhuis. 9.30-10.30 Kerkdienst in het Dorpshuis; 11.30-1 uur Kinderspelen en tractatie van de school jeugd op het sportterrein. 2 uur Rond gang van het Harmoniegezelschap „CreS- dendo" met schoolkinderen. (Versierde fietsen). 3 uur Volksspelen op het sport terrein; 4.30 uur Gecostumeerde korfbal wedstrijd; 5. uur Voetbalwedstrijd tussen twee veteranenelftallen. 7 uur Optreden „Crescendo", volksdansen en lampionop tocht. Verder is de gedachte naar voren ge komen om in de plaats van een lam pionoptocht. waaraan veel werk moet worden besteed wil deze tot zijn recht komen en waarvan de bevolking maar kort kan genieten, de inwoners te vra gen om in groepsverband (verenigingen) of individueel op het grasveld langs de Kerkgracht eigen ontworpen en gemaak te voorstellingen ten toon te stellen als versiering van de toch al mooie Dorps- ring. Men oppert het idee om dieren- en vogelfiguren, sprookjesfiguren op het grasveld aan te brengen. Vergadering in Goes GOES. In de ambachtsschool is de jaarvergadering van het leerling stelsel Zeeland gehouden onder voor zitterschap van de heer C. J. Buur man. Uit het jaarverslag bleek, dat bijt het leerlingstelsel eind december 1961 934 leerlingen ingeschreven waren, verdeeld over elf vakrichtingen. Het grootste aantal hiervan bevindt zich in het bouwbedrijf, nl. 247. Gezien de groei van het aantal leerlingen werd besloten aan het ministerie van on derwijs, kunsten en wetenschappen een verzoek te richten een tweede consulent te mogen benoemen. Uit voerig werd stilgestaan bij de vraag of het' oprichten van streekscholen voor voortgezet technisch onderwijs zinvol is. Hoewel de inzichten van de leden die de industrie vertegenwoor digen, verschillen met die uit de am bachtelijke sector was men algemeen van gevoelen, dat een streekschool voor Zeeland op dit ogenblik niet ge wenst is, aangelegd. In deze tuin zal o.a. een Zeeuwse-visreataurant worden opgezet. Men zal hier oesters, mosselen en gar nalen kunnen proeven. De rijksmiddenstandsconsulent voor Zeeland, de heer A. C. Korstanje, deel de ons mede dat voor de exploitatie van dit restaurant veel interesse bestaat, o.a. ook van de zijde van het Product schap voor vis en visserijprodukten. Op de Groenmarkt zullen varkens en koeien in de openlucht worden geroosterd. Het vlees zal, in een speciale saus gedom peld de bezoekers worden aangeboden. Dit roosteren etc. vindt plaats onder auspiciën van de stichting voor vlees en vleesprodukten. De Zeeuwse veilingen zullen voorts, met medewerking van het Centraal bureau voor de tuinbouwveilin gen, groenten en fruit naar de groen markt brengen. De Nederlandse bloemisterij en de stichting plantpropaganda zijn voorne mens eveneens een aantal produkten in Antwerpen te exposeren en, naar de heer Korstanje verwacht, zullen muziek- en zangverenigingen uit Zeeland, aan de presentatie van Nederlandse en Zeeuwse produkten luister bijzetten. De organisatie van het geheel berust bij een aantal landelijke organisaties, die de medewerking zullen hebben van Antwerpse middenstanders en het co mité Zeelandweek. MIDDELBURG. De eerste burge res van Middelburg, mevr. M. Drij- ber-Halbertsma, opende gistermiddag de tentoonstelling van het Landelijk Voorlichtingscentrum voor ouders en opvoeders te Rotterdam „Veiligheid voor onze kinderen." In het knusse buurtverenigingsgebouw 't Zand, waar de begelidster van de expositie, mej. E. van Blommesteijn, een over zichtelijke hoeveelheid materiaal had bijeengebracht ter illustratie van hoe men met kinderen moet omspringen ter waarborging van hun veiligheid en hoe men het niét moet doen. De presidente van de plaatselijke commissie voor huishoudelijk- en ge zinsvoorlichting, onder wiens ausoiciën die expositie in Middelburg werd ge bracht, mevr. E. Strubbe-van Veen, heette de talrijke aanwezigen welkom, waaronder naast mevr. Drijber zich ook wethouder A. J. Berenpas. directeur J. C. Fvan Kamer van Sociale Zaken, in- speetrice mej. M. J. de Jonge van het kleuteronderwijs in Zeeland alsmede vele onderwijzers en onderwijzeressen en gezinsverzorgsters. Zij zei dankbaar te zijn dat de buurt vereniging het gebouw beschikbaar had gesteld maar hoopte tevens dat in de toekomst de commissie over een eigen gebouw kon beschikken voor het hou den van tentoonstellingen Daarna gaf zij het woord aan mevr. Drijber, die p.m. opmerte dat de veiligheid van het kind ook betekende geborgenheid in ge zin cn klas en dat het een taak voor ouders en opvoeders was zich daar voor in te zetten. „Vele ongelukken met kinderen had den kunnen worden voorkomen" aldus mevr. Drijber, die een groot gedeelte van dergelijke ongelukken weet aan slordige en onvoorzichtige ouders en aan nonchalance. Het huisvestingspro bleem en de intensifering van het ver keer. vooral in de grote steden, waren factoren die de veiligheid van het kind m gevaar brachten. Vergeleken met de randstad Holland vond mevr. Drijber Zeeland nog bevoorrecht op dit gebied. Na de officiële opening leidde mej Blommesteijn haar gasten langs de ex positie en gaf een toelichting, waarna de genodigden op een geurig kopje wer den vergast. Armbreuk na val in sneeuw HOEK. Op weg naar haar werk. gever, de Hoekse arts H. H. kwam mej E. D., wonende te Hoek, bijzonder le lijk te vallen. Zij gleed uit op de pas gevallen sneeuw en brak haar arm op twee plaatsen. Of haar werkgever haar eerste hulp heeft verleend is niet be kend. 1 Mevr. M. DrijberHalbertsma, echtgenote van Middelburgs burge meester, opende gisteren een ten toonstelling gewijd aan veiligheid voor kinderen. Zij werd op de expo sitie rondgeleid door mej. E. Blom mesteijn. YERSEKE. De algemene vergade ring van de Coöp. Raiffeisenbank „Yer seke" werd gehouden in zaal Nolet. De voorzitter, de heer J. van Sehaik, deel de mede, dat het jaar 1961 een gunstig jaar voor de Bank Was geweest. Zo steeg de omzet met ruim ƒ1,7 miljoen, het saldo van de spaarbank met meer dan 1 miljoen en het balanstotaal met bijna 1,2 miljoen. Ook het jaar 1962 heeft zich goed ingezet. Bij de verkie zingen werden de heren J. van Sehaik en L. E. de Koeijer herkozen. Bij het agendapunt algemene mededelingen lichtte de voorzitter de noodzakelijkheid van de verandering van de bestaande kantoorruimte toe en deelde mede, dat het huidige kantoorgebouw was geruild met de onderwijzerswoning aan de Dreef, waaraan een nieuw kantoorge bouw zal worden gebouwd. Deze mede deling lokte een levendige discussie uit, waarbij de voorzitter deze aangelegen heid nog eens uitvoerig toelichtte. Na deze toelichting bleek er toch bij het overgrote deel der aanwezigen begrip voor deze transactie te bestaan. Het wachten is slechts op de bouwvergun ning, die reeds lang is aangevraagd. YERSEKE. De gemeenteraad komt maandagavond in openbare vergade ring bijeen. De raad zal o.m. moeten beslissen over verkoop van grond aan de Oude Torenstraat, naast de oude fa briek van Carels. Ook staat op de agen da aankoop van grond en schaapskooi aan de Welleweg. Deze grond is nodig voor de verbreding van de Welleweg. Als de raad gunstig beslist op het voor stel zal de laatste schaapskooi uit de gemeente verdwijnen. Wat is kaarten? Een spel, een tijdverdrijf, een gezellige bezigheid. Laat het dus voor alle deelnemers werkelijk gezellig spel blijven! Stel dab U een doorgewinterd bridger bent, of een canasta-kampioen, en dat U speelt met beginne lingen. Ai, wat is het dan vaak verleidelijk om spitse kritiek te leveren! Of om soma héél verwonderd, soms héél verveeld te gaan kijken. Arme partners, zij krijgen er nog een minderwaardigheidscomplex vanVermijd dit dus zoveel mogelijk! Wees geduldig! En, weet U wat? Presenteer een Gladstone. Want Gladstone is met of zonder filter - een sigaret die iedereen voldoening schenkt! SIZE 99 MIDDELBURG. Het kwik van de enorme thermometer, be vestigd aan de gevel van het Middelburgs stadhuis, die de stand van de 10 maal 10-opbreng- sten in de Zeeuwse hoofdstad registreert, stijgt met een voor het actie-comité verheugende snelheid. Dank zij de modeshow, die met medewerking van vijf modezaken gisteravond in de Burgerzaal van het stadhuis werd georganiseerd, reikt het Middelburgse kwik in de vorm van een rode meniestreep nu tot de 5.000 gulden. Een tiental Middelburgse schoolmeis jes paradeerden gisteren over het houten plankier in deze gedistingeerde omge ving, gehuld in de nieuwste aanwinsten van de vijf Middelburgse „modehuizen". De firma Imanse bracht een zeer uitge breide en gevarieerde colletcie sportieve kleding, die bij het talrijke, merendeels vrouwelijke, publiek een ware ovatie ver oorzaakte. Pantalons in ski-model blijken nog immer favoriet en gaan 'n onmisbaar onderdeel van de zomergarderobe vor men. Mannequin Sonne bleek de eer te zijn toebedeeld de nieuwste badkostuums in Zeeland te introduceren: het felge kleurde badpak met mouwtjes, maar hoegenaamd zonder achterkant ontlokte bij het enthousiaste publiek veel geest drift. Gifgroen en fel rood bleken de kleuren voor de tieners, twens, enz. Tin ten die de firma Meyers voor vele pakjes en ensembles gebruikte. Bij de modellen die gisteravond werden vertoond zorgde de firma Houmes-Lecointre voor passen de hoofddeksels, grappige hoedjes van gekleurd stro Of vilt. Nieuw was de Tien jaar geleden stierf de Terneuzense schilder Huineman. In kunsthandel But wordt als herdenking van dit feit een kleine maar bijzonder boeiende expositie van zijn werk gegeven. U zult er voor verrassingen komen te staan, van prettige aard wel te ver staan: Tere en zondoorlichte landschap pen, de schoonheid van armoedige ar beidersbedoeninkjes rond Sint Jansteen grillige weerspiegelingen in het water Schelphoekje bij Terneuzen, zoals het vroeger was. tja**: «S grauwe arbeidersgezichten, prachtig ge troffen kerkinterieurs en devotie heeft Huineman weten te vangen in zijn schil derijen, conté's en etsen. Velen zullen verrast hun omgeving herkennen, want de Zeeuwsch-Vla ming Huineman hield van zijn land en wist de schoonheid ervan prachtig weer te geven. Vaak sombere doeken met hier en daar ineens een opvallend en bijna gewaagde kleurschakering in een enkel detail dat soms de somber heid wegneemt, ergens anders juist accentueert en de sfeer weet te verho gen. Omdat hij het niet in het spectacu laire zocht, maar de schoonheid op on vermoede en onopvallende plaatsen wist te vinden, waar ieder ander twintig keer langs zou lopen zonder haar op te mer ken, werd zijn werk slechts in engere kring bekend en gewaardeerd. Toch zijn er vele Terneuzenaars, en daaronder na tuurlijk zijn leerlingen, die zich geluk kig prijzen een Huineman aan de muur te hebben. Ook het Utrechts ste delijk museum en het Haags Prenten kabinet hebben nu belangstelling ge toond, hetgeen als erkenning van zijn kunst mag gelden. De mogelijkheid bestaat dat kunsthan del But zijn werk eveneens in Parijs zal exposeren. Het typerende is dat hij in Frankrijk meer bekendheid genoot dan in zijn eigen omgeving. Zijn eigen aardige kleur blauw die opvalt in zijn werk, werd „bleu Huneman" genoemd. De heer Huineman was zeer aan zijn werk gehecht en hij kon er maar node afstand van doen. Zeker zou hij niets verkopen aan iemand die er geen ver stand van had. Liever gaf hij het weg aan iemand die het mooi vond, zoals wel gebeurd is. Zo gaat de anecdote dat een dame eens een landschap van hem wilde kopen. Ze vond de prijs ech ter nogal hoog omdat het doek zo leeg was. Ze Vroeg daarom beleefd of hij er voor die prijs niet nog wat op kon schil deren. Of het waar is weten we niet maar volgens het verhaal moet de dame linea recta op straat hebben gestaan Hoewel de bedragen die achterop de doeken vermeld staan, voor Ter neuzense begrippen niet zijn mis te verstaan, hebben toch vele etsen en schilderijen hun weg al gevonden. En mocht U zich geen Huineman kunnen veroorloven dan kunt u toch altijd een kijkje komen nemen op deze expo sitie die met recht het predikaat „klein maar fijn" kan dragen. U zult genieten van de zo Vlaams aandoende taferelen van het drieluik dat de Kruisiging voorstelt, van de verstilde schoonheid van kerken en land schappen uit uw eigen omgeving, en u zult een beetje rijker weg gaan, ook wanneer u de verlei ding niet hebt kunnen weerstaan en iets hebt gekocht. strandhoed, die Aartje toonde bij een sportief ensemble, een hoed die een ver wisselbare bol bezat. Geen hansoppen Aan het eind van de lenteshow werd de uitslag bekend gemaakt van een ver kiezing tot mannquin van de avond. Paula Verburg bleek naar het oordeel van een vier leden tellende jury de Show het beste te hebben gelopen. Tweede was Magda Visser, derde Aartje Steur en vierde Sonne Reneman. De zolang verwachte collectie nacht gewaden vervaardigd door leerlingen van de landbouwhuishoudsehool werd om duistere redenen niet vertoond. Het commentaar bij alle modellen werd gegeven door de heer M. 1. van Houten. KAMPERLAND Dezer dagen belandde een patrijs, via de mu ziektent van Kamperland, in de braadpan. De vogel vloog namelijk dwars door een ruit van de mu ziektent van „Ons Genoegen". En kele jongens die het ongeluk za gen ontfermden zich over het dier, dat aan de gevolgen van de bot sing stierf. De laatste jaren komen buitengewoon veel patrijzen op Noord-Beveland voor. NED HERV. KERK Beroepen te Hoogeveen (toez.): dr. C. Graafland uit Woerden. Aangenomen naar Winkel: M. Leef- lang te Rotterdam; naar Hierden: R. J. van de Hoef, kand. te Lunteren, die be dankte voor Arnemuiden, Tholen, St. Annaland, Schoonrewoerd, 't Harde, Gar deren en Krimpen a.d. IJssel (neven pastoraat), naar Engwierum (toez.): A. N. Doornheim, vic. te Vlissingen. GEREFORMEERDE KERKEN Tweetal te Arnemuiden; J. Niemants- verdriet te Nieuwerkerk a. d. IJssel en J. B. van der Meulen te Emmercom- pascuum. Beroepen te Buenos Aires (Argentinië, vac. C. van Rijn): W. H.van Halsema te Witmarsum; te Middelstum: A. Seg- ger te Zoutkamp. Bedankt voor Owen Sound (Ont. Can. Christian Reformed Church): D. C. Los te Georgetown (Ont. Can. plaatselijk predikant te Ferwerd.) Herenigd Met ds. P. Boonstra, voorheen vrijgemaakt predikant te Leens (Gr.) hebben zich 177 leden van de vrijgemaakte kerk ter plaatse met de gereformeerde kerk herenigd. GEREFORMEERDE KERKEN (VRIJ.) Aangenomen naar Breda: K. C. Smou- ter te Valthermond; naar Maastricht: M. Bakker, kand. te Haren (Gr.), die be dankte voor Pernis. CHRIST. GEREF. KERKEN Tweetal te Huizen (N.H.) vac. F. Bak ker): C. Verhage te Hilversum-C en M. Vlietstra te IJmuiden. Beroepen te Almelo: A. W. Drechsler te Vlissingen. Bedankt voor Woerden: W. Ruiter te Baarn; voor Werkendam: J. Brons te Bunschoten; voor Harlingen: J. M. Vis ser te Dokkum. DOOPSG. BROEDERSCHAP Aangenomen naar Heerenveen: Hoogslag te St. Anna Parochie. UNIE VAN BAPT. GEM. Aangenomen naar Stavoren: J. Blenkers te Hoogeveen. Bedankt voor Hengelo (2e pred. plaats): J. Bouritius te Tweede Exloër- mond. T. H. Aan de Modevakschool te Ensaid te Breda slaagden voor coupeuse de dames M. Mol te Oudelande en M. Oosthoek te 's-Heer Hendrikskinderen. Zij wer den opgeleid door mej. H. C. van Iwaar- den te Heinkenszand.

Zeeuwsch Dagblad | 1962 | | pagina 3