Lottohouder in Brussel gearresteerd AVRO VERLIEST KORT GEDING Kamer benoemt voorcommissie BON Djakarta stelt informeel tweegesprek niet meer voorop Indonesië vertrouwt verder op Geen gebouw minder loon SAFE-DENKSPEL Noodklok luidt over Vlieland Kroll in Bonn KIJK, HET STAAT AL IN DE COURANT en er staat zelfs al een foto bij ook ZEEUWSCH DAGBLAD Interpellatie gevraagd over loonpolitiek Soekarno stuurt Ruslan weg U DRAAIT, WIJ LENEN Onbillijke wijze van veranderen De Bilt; Koud PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND Woensdag 7 maart 1962 IN NEDERLAND GEWEIGERD REGERING WACHT Thant niet Geen bezwaar Moeilijke organisatie9 Ernstig liberaal beraad over nota-Van der Putten Minister overweegt maatregelen AMBTENAAR VOOR RECHTBANK Europese kampioenen kunstrijden naar Amsterdam PRINS BERNHARD MIDDEN IN FLINKE BOSBRAND Directeur: JACQ. DE SMIT; Chefred.: G. J. Breuker. Kantoren te: Middelburg, Plein 1940 nrs. 6—8, Postbus 26. Giro 116666, telefoon 01180—2009 en 4469. Goes, Lange Vorststraat 84, Postbus 4, telefoon 011006901. Vlissingen, Nieuwendijk 33, Postbus 24, telefoon 011843224. Terneuzen, Nieuwstraat 40, Postbus 53, telefoon 011503189, Zierikzee, Havenpark 24, telefoon 011102991. Zeeuwsch Dagblad ■is, Losse nummers 13 cent. Abonnementsprijs 0,56 p. w., 7.per kwartaal Advertentietarieven op aanvrage. - Rubriek Kabouters 7 cent per woord met een minimum van 1, 16e JAARGANG No. 5097 Van een onzer verslaggevers BRUSSEL, Paul van Strien, de Ne derlandse Belg, die in oktober 1960 via zijn handelsonderneming in Am sterdam een nieuw soort lotto introdu ceerde en prompt in conflict kwam met de justitie, is nu in Brussel gear resteerd. Van Strien zou zich schuldig hebben ge maakt aan verduistering van geld uit de kas van de Lotto, die hij in Bel gië dreef. De onderzoeksrechter Dautricourt in Brussel is maandag aan een diepgaand onderzoek naar de Belgische Lotto be gonnen. Zowel in het kantoor van de maatschappij, die al geruime tijd draaide als in het huis van de direc teur Van Strien is alles overhoop ge haald om achter de omvang van de fraude te komen. Vast staat, dat de Lotto eind februari het uitbetalen van prijzen staakte. Waardebonn en Er werd gespeeld met een populariteits test van filmsterren en sporthelden om een prijs van ten minste tiendui zend gulden. De deelnemers kregen voor hun inzet waardebonnen. Die gin gen niet verloren; men kon er huis houdelijke artikelen voor kopen. De artikelen werden geleverd uit het magazijn van de Lotto-organisatie, maar de waarde van de prijzen ston den doorgaans in geen verhouding tot het bedrag dat voor de waardebonnen was betaald. Al eerder heeft de Belgische justitie een stokje gestoken voor een dergelijke loterij. Nu kwam daar bij, dat de waardebonnen plotseling niet meer ge honoreerd konden worden omdat naar de politie aanneemt de directeur een diepe greep in de geldmiddelen had gedaan. AMERIKAAN „TOEHOORDER Van een onzer verslaggevers SCHIPHOL. Indonesië is geneigd om de eis van een informeel tweezijdig gesprek vóór de aanvang van de officiële onderhandelingen met Nederland als iets van secundair belang te beschouwen. Dit is het gevolg van het feit dat de Verenigde Staten zich thans zeer actief met het geschil bezighouden. Indonesië krijgt uit die bemoeienis de indruk dat op het ogenblik de Nederlandse politiek inzake Nieuw-Guinea in Washington wordt uitgemaakt. Het helt over naar de opvatting dat men nu over een deugdelijk middel beschikt om de onderhandelingen op basis van een voor beide partijen aanvaardbare formule te be werkstelligen. Van onze parlementaire redacteur DEN HAAG De regering wil nog even wachten met een verklaring in de Tweede Kamer over de stand van zaken bij de onderhandelingen over Nieuw-Guinea. Dit deelde de voorzit ter van de Tweede Kamer, dr. L. G. Kortenhorst, gistermiddag mee na dat hij hierover met minister-presi dent prof. dr. J. E. de Quay overleg had gepleegd. Minister Luns zal, eerder dan de bedoeling was, nog in de loop van de ze week uit Tokio naar Den Haag te rugkeren. Er zal donderdag overleg zijn met de commissie voor buiten landse zaken van de Tweede Kamer en vrijdag is er het wekelijkse kabi netsberaad. De regering wil dit alles eerst afwachten voordat zij met een verklaring over Nieuw-Guinea voor de Tweede Kamer komt. Dit, en het volgende hebben wij be grepen uit een gesprek dat wij gister avond op Schiphol hadden met de heer Oe Jeng Gana, de Indonesische con tactman aan wie enige tijd geleden op last van het ministerie van buitenland se zaken een Nederlands visum werd geweigerd. Hij was van Bonn op weg naar Londen, vanwaar hij spoedig naar New York en Washington zal reizen. De heer Oe Jeng had in Bonn nog juist een uitvoerig gesprek gehad met de Indonesische ambassadeur, Lukman Hakim, die net uit Djakarta was terug gekeerd. De heer Oe Thant, zo meent men, is als bemiddelaar volledig van de baan. Djakarta is daar wel zo gelukkig mee, omdat het altijd bezwaren tegen de activiteiten van de secretaris-generaal van de Uno heeft gehad. Die bezwaren waren niet tegen de persoon van de heer Oe Thant gericht, maar gevreesd werd dat hij in zijn functie, als dat nodig mocht zijn, niet voldoende druk op Nederland zou kunnen oefenen. Het was in het stadium-Oe Thant, dat men vooral aandrong op het informele tweegesprek dat aan de onderhande lingen moest voorafgaan. Dat moest dienen om de goede trouw wederzijds te verzekeren en de kwestie uit de formele sfeer te halen, die toch altijd de bemoeienissen van de secretaris generaal kenmerkte. Allengs begon men overigens minder in zulk informeel spreken te zien. De Indonesische ambassadeur in Moskou, de heer Malik, had zoals bekend in januari een bespreking met de Neder landse ambassadeur in Londen, Baron Bentinek van Schoonheten. Men zat drie uur bijeen en de standpunten zijn uitvoerig toegelicht. Later ervoer men, dat de Nederlandse regering niet rea geerde op wat de heer Bentinek als resultaat van zijn gesprek had over gebracht. Aldus ging men twijfelen aan het nut van informeel overleg. Thans aanvaardt Djakarta Amerika volkomen als bemiddelaar en het heeft er geen bezwaar tegen als een Ameri kaans functionaris de eerste contacten tussen Indonesië en Nederland als toe hoorder bijwoont. Als de onderhande laar van Indonesische kant is ons de heer Malik, ambassadeur te Moskou, genoemd. Wat Amerika op het ogenblik doet is zoeken, door intens overleg met beide partijen, naar een gespreksbasis, zo men wil een voorlopige agenda. Daarbij gaat men uit van: 1. Soekarno's eis tot overdracht. 2. Nederlands eis tot verzekering van het zelfbeschikkingsrecht van de Papoea's. 3. De door Soekarno herhaaldelijk in het vooruitzicht gestelde garanties daarvan. Aan Indonesische kant wordt grote nadruk gelegd op de uitgesproken be reidheid van Indonesië om in een periode van nader te bepalen duur, Nederlandse functionarissen hun werk ter ontwikkeling van Nieuw-Guinea en de bevolking te laten voortzetten. De vrees bestaat echter' dat als er te veel regelingen op papier worden vastgelegd, later Indonesië van kwade trouw zal worden beschuldigd als de werkelijkheid noopt tot amende menten. Vandaar dat men, zo werd ons ge zegd, ook zo sterk hecht aan het her stel van de goede betrekkingen, en het leveren van bewijzen van goede wil van de zijde van Djakarta, zodat daar door een sfeer van goed vertrouwen kan worden gekweekt. Ons is verze kerd dat president Soekarno er wer kelijk alles op zal zetten om Neder land en de wereld ervan te overtui gen dat hij een volkomen eerlijk spel wil spelen. (Ingezonden mededeling) Elke week tot 10.000 AAN PRIJZEN in het KOOP-DENKSPEL SAFE Inl.: Bartoklaan 21, Utrecht (030 36731 I.v.m. carnaval en andere omstandigheden (Amsterdam), is de inlevering voor de Serie BS één week verlengd. (De uitslagen van de Series BS en BT worden dus tezamen gepubliceerd op 14-3-1962) Van onze rechtbankverslaggever A MSTERDAM. De president van de Amsterdamse rechtbank, mr. U. W. H. Stheeman, heeft de leden van de Avro die een kort geding tegen het hoofdbestuur van de omroepvereniging hadden aangespannen, in het gelijk gesteld. Hij heeft de Avro bevolen ervoor te zorgen dat alle leden in de negen provincies waar de eisers in dit geding vandaan komen op 15 maart een stembiljet in hun bezit hebben. Gebeurt dat niet, dan moet de Avro een dwangsom van tienduizend gulden betalen. president, mogelijk, „althans beter mo gelijk", om de verkiezingen te be ïnvloeden, zo niet te beheersen. Mr. Stheeman heeft verder over wogen dat de leden van de Avro on betwist hebben gesteld dat vóór 1936 een systeem werd gehanteerd, dat in overeenstemming was met de statuten, en dat dit werd afgeschaft omdat er infil traties van de NSB dreigden, juist met de bedoeling om controle uit te oefenen. Voorts hebben, zo zegt de president, de leden van de Avro erop gewezen, dat de aankondiging van de komende gewestelijke verkiezingen op een on opvallende plaats in de Radiobode wordt afgedrukt, en dat het bestuur weigert ledenlijsten te verstrekken voor het voeren van propaganda voor tegenkandidaten en dat het bestuur zelf propagandisten rondstuurt om stem men te verwerven voor eigen kandida ten. „Op een en ander", zo stelt mr Stheeman vast, heeft de Avro geen stellig, laat staan een ons ook maar enigszins bevredigend antwoord kun nen vinden." De president verwerpt het bezwaar van de Avro dat het rondsturen van stembiljetten op grote schaal organi satorisch ondoenlijk en onaanvaardbaar kostbaar (rond 130.000 gulden) zou zijn. De Avro, zo merkt mr. Stheeman in dit verband op. onderschat de capaci teiten van haar administratie al te zeer en overdrijft de kostenfactor schromelijk. De Avro moet voor het gevoerde ge ding driehonderd gulden betalen. Het commentaar van jhr. Th. Röell, voorzitter van de Avro, luidde gister avond: „De uitspraak stelt ons voor grote organisatorische problemen. Zo spoedig mogelijk na de begrafenis van de heer Repko zal het bestuur bijeen komen om wegen te zoeken om aan het bevel te voldoen, maar ik verheel niet dat het ernstige zorgen zal geven. De tijd is wel zeer kort." De president is van mening dat het systeem dat de omroepvereniging volgt bij het voorbereiden van de verkiezin gen van de gewestelijke besturen zoals bekend krijgen de leden alleen als zij erom vragen een stembiljet in strijd is met haar statuten. Ook kan het niet worden opgevat als een toch wel redelijke uitvoering van die sta tuten, omdat het de beperking van het stemmenaantal tot gevolg heeft. Aldus wordt het voor het bestuur, zo zegt de Van onze correspondent LEEUWARDEN Tientallen Vlielan- ders hebben gisteravond geprotesteerd tegen de plannen van Defensie ook tij dens het toeristenseizoen en in de broed tijd van de vogels tankschietoefeningen op de VTiehors te houden. In een vergadering, uitgeschreven door het bestuur van de V.V.V., werd beslo ten een motie te richten aan de minis terraad, de leden van de Staten-Generaal en Gedeputeerde Staten van Friesland. In de motie wordt gesteld, dat de niet- militaire belangen op eenzijdige wijze dreigen te worden aangetast. Aan de vogelstand zou grote schade worden be rokkend, zo staat in de motie. De schietoefeningen op Vlieland be ginnen dit jaar niet op 15 september maar reeds op 15 juli. Ook in het voor jaar zullen oefeningen worden gehouden. ,,De noodklok luidt over Vlieland", zei een van de sprekers. Een uitspraak, waar alle aanwezigen het mee eens waren. Van onze parlementaire redacteur TAEN HAAG De Tweede Kamer heeft op voorstel van het senio renconvent een bijzondere commis sie ingesteld, die zal nagaan op wel ke manier de nota van minister ir. S. H. Visser inzake de affaire-Van der Putten zal dienen te worden be handeld. Verder moet zij de Kamer adviseren over de vraag of er in deze zaak een onderzoek moet ko men door een parlementaire en- quêttecommissie. Tot leden van deze nijzondere com missie, die dus uitsluitend de procedu re gaat bezien, zijn benoemd de K.V.P.-ers Van Rijckevorsel en Van Doorn, de socialisten Blom en Frans- sen, de a.r. Meulink, de c.h. Diepen horst en de liberaal Berkhouwer. De taak van de commissie komt ook tot uiting in de samenstelling ervan, daar zes van de zeven leden juristen zijn. Zelden Het seniorenconvent, aldus legde dr. Kortenhorst gistermiddag aan de Tweede Kamer uit, heeft het nodig gevonden in deze ingewikkelde zaak een zgn. voorcommissie te benoemen. Het gebeurt zelden dat er een commis sie voor het uitbrengen van een advies over de te volgen procedure wordt in gesteld. Dit onderzoek en het proces dat nu aanhangig is bij het ambtena rengerecht mogen elkaar volgens dr. Kortenhorst niet beïnvloeden. De rechtszaak en de politieke ver antwoordelijkheid van de minister zijn twee verschillende aangelegenheden. De commissie heeft daarom opdracht om de afloop van het proces en de uitspraken van de ambtenarenrechter Groot verloop bij P.T.T. Eigen nieuwsdienst DEN HAAG. - Bij de P.T.T. is een groot verloop en de werving loopt slecht, mede doordat een dienstverle nend bedrijf als de P.T.T. werktijden kent, die voor velen onaantrekkelijk zijn. Minister Korthals (Verkeer en Wa terstaat) schrijft dit in antwoord op een adres van de Kamers van Koop handel en Fabrieken voor Amsterdam, 's-Gravenhage en Rotterdam. Werving van hulpkrachten van elders en toe passing van andere werkmethoden brengen geen afdoende verbetering in de situatie. Daarom worden andere maatregelen overwogen. Alles moet worden gedaan om te voorkomen, dat bepaalde diensten van de P.T.T., die voor de samenleving onmisbaar zijn, zouden moeten worden afgestoten, al dus drs. Korthals. De Kamers hadden er ook over geklaagd, dat de beperking van het dienstbetoon rond het weekeinde in het bijzonder nadelen heeft voor de internationale dienstenverlenende be- i drijven. De minister merkt daarover op, dat in de drie grote steden zeventig procent van de buitenlandse correspon dentie is bestemd voor busrechthouders, die geen nadeel van de nieuwe regeling ondervinden. af te wachten en daarnaast advies uit te brengen of de Kamer al dan niet zal moeten overgaan tot een enquête. Halve meter De commissie, die een dossier van ongeveer een halve meter hoogte krijgt te behandelen, zal dus niet over de zaak zelf oordelen. Het instellen van deze commissie loopt in geen en kel opzicht vooruit op het oordeel over de positie van de heer Van der Put ten, aldus dr. Kortenhorst. Eigen nieuwsdienst DJAKARTA De opmerkelijkste wijziging, die president Soekarno in zijn kabinet heeft aangebracht, is het ontslag dat Ruslan Abdulgani heeft gekregen als vice-voorzitter van de nationale adviesraad. Ruslan sinds lange jaren Soekarno's po litieke rechterhand en voornaamste architect van de geleide democratie had in die functie als minister zit ting in het kabinet. Ruslan is vervangen door mr. Sartono, die tot de invoering van de geleide democratie onafgebroken voorzitter is geweest van het Indo nesische parlement. Hij werd afge zet omdat hij zich verzette tegen de aanpassing van de samenstelling van het parlement aan die geleide demo cratie. Het is nog niet duidelijk of Ruslan geheel van het politieke to neel is verdwenen. Over een nieuwe bestemming voor hem wordt niet gerept. Een tweede opmerkelijke wijzi ging is het ontslag van de enige mi nister, die bekend stond als com munistisch sympathisant, Soedjono. Hij was minister voor de mobilisatie van het volkspotentieel. „Werkterrein" President Soekarno heeft de struc tuur van zijn kabinet in zoverre ge wijzigd dat er acht vice-premiers zijn benoemd, die ieder de verant woordelijkheid hebben gekregen voor een „werkterrein". Onder hen bevinden zich generaal Nasution en minister Subandrio. Ir. Djuanda blijft premier. Nasution met name heeft een zeer invloedrijke post gekregen. Hij is vice-premier voor defensie en vei ligheid geworden en heeft als zo danig zeven ministers onder zijn toezicht gekregen; die van defensie, lands veiligheid, leger, marine lucht macht en justitie en een minister zonder portefeuille. CAPE CANAVERA., (Reuter) De Amerikaanse astronaut John Glenn heeft zijn werk hervat. Tien dagen lang is hij het middelpunt geweest van hul digingen. Glenn keerde gisteren in gezelschap van Donald Slayton, die binnenkort drie maal in een kunstmaan om de aarde gaat draaien, in het astronautencentru-m terug. -#• Beraad in liberale kring over de kwestie-Van der Futten. De instelling van een commissie die de nota-Van der Futten met do daarbij behorende stukken zal bestuderen, vormde aanleiding tot een ernstig gesprek tussen mevrouw Stoffels-V an Haaften (links), mevrouw Van Someren- Downer en prof. Oud. DEN HAAG. Volgende week dins dag gaat de Haagse rechtbank de zaak behandelen tegen de 48-jarige admini stratief ambtenaar bij de buitenlandse dienst W.E.H. De ambtenaar wordt er van verdacht zich ten nadele van de Staat der Nederlanden andeiihalf tot twee ton te hebben toegeëigend. H. zou dat nebben gedaan toen hij kan selier was van de gecombineerde per manente vertegenwoordiging bij de Na- vo-raad en bij de Organisatie voor Euro pese samenwerking en ontwikkeling in Parijs. H. heeft zioh uit eigen beweging bij de Nederlandse politie gemeld. ROTTERDAM Op zondag 25 maart worden op de Jaap Eden- baan te Amsterdam demonstraties künstrijden gehouden, waaraan de sterkste rijdsters en rijders van Europa deelnemen. Bovendien zal Sjoukje Dijkstra, de Europese titel- houdster, die dag door de Konink lijke Nederlandse Schaatsrijdersbond gehuldigd worden voor haar pres taties. Bij de domes doen, naast Sjoukje Dijkstra, mee de Oostenrijkse meis jes Regina Heitzer en Karin Frohner en de Engelse Diana Clifton-Peach. Bij de heren verschijnen o.m. op het ijs de Europese kampioen, de Frans man Calmat, en de Westduitser Schnelldorfer. Verder komen op het programma bekende namen voor als die van Ma- rika Kilius en Baümler (West- Duitsland), de Europese kampioenen paarrijden, en van Christian en Jean Paul Guhel (Frankrijk), de Europese kampioenen ijsdansen. BONN Kroll, de veelbesproken ambassadeur van West-Duitsland in Moskou, is gisteren in Bonn aange komen om zich opnieuw te verant woorden over zijn eigenzinnige uit latingen tegenover verslaggevers in Moskou. Volgens geruchten had Kroll het standpunt ingenomen dat Duitsland belangrijke concessies zou moeten doen aan Rusland in het be lang van een betere verstandhou ding en hier met name de erken ning van de Oder-Neissegrens en van Oost-Duitsland mee bedoeld. Bondskanselier Adenauer had Kroll in een scherp gesteld telegram naar Bonn ontboden en hem opge dragen zich te onthouden van ver klaringen tegenover de pers. Kroll heeft zich er stipt aan gehouden. In Brussel, waar hij per vliegtuig aan kwam, noch in Bonn, dat hij per auto bereikte, wilde hij verslagge vers te woord staan. KAMPALA (UPI) Prins Bern- hard heeft tijdens een buffeljacht op de Kadamberg in Oeganda midden in een flinke bosbrand gestaan. „Het was niet echt gevaarlijk, maar het was vreselijk heet", vertelde de door rook besmeurde Prins later, toen hij de as uit zijn haar kamde. De brand was veroorzaakt doOr dragers. Op een rotsachtig stuk van de berghelling heeft het jagende ge zelschap gewacht tot de brand was uitgewoed. Bijzonder snel reageerde prins Bernhard toen een van de leden van het gezelschap over een python struikelde. Met één schot velde hij het dier. Dat zult U vaalc zeggen wanneer U het ZEEUWSCH DAGBLAD leest: want er heeft nauwelijks iets plaatsgevonden in Uw omgeving of het ZEEUWSCH DAGBLAD heeft er al een verslag en een foto van gemaakt. Ook het nieuws van buiten de provincie en buiten onze landsgrenzen vindt vliegensvlug zijn weg naar de nieuwskolommen van het ZEEUWSCH DAGBLAD. U ontdekt nog veel meer in dit moderne, dynamische Zeeuwse dagblad. Let maar eens op de interessante artikelen, uitgebreide sportverslagen, de vrouwenpagina's, enz. U BENT NOG GEEN ABONNEE Dat is jammer. Maar, wij zullen het U gemakkelijk maken. U behoeft alleen maar onderstaande bon in te vullen, haar direct te verzenden en voor slechts 1,12 krijgt U het ZEEUWSCH DAGBLAD vier weken op proef. Aan de administratie van het POSTBUS 26 MIDDELBURG Ik wens het ZEEUWSCH DAGBLAD gedurende vier weken op proef te ontvangen voor slechts 1,12. Naam: Adres: Woonplaats: -.-.„tt. Neen! Ik kan de aardappels niet in de krant van vanmorgen voor u inpakken! NEW YORK (A. P.) Aan de lijst van duizenden artikelen en diensten, die de New Yorker dag en nacht door het draaien van een telefoonnummer binnen zijn bereik heeft, is er weer een toe gevoegd: het sluiten van een par ticuliere lening. Men hoeft slechts de First Na tional City Bank op te bellen en de volgende dag ligt het geld klaar bij het dichtsbijzynde bij kantoor. De bank heeft hiervoor speciale „kredietondervragers" opgeleid, die na een telefonisch onderhoud beslissen of de aan vrager de lening krijgt. DEN HAAG Het socialistische Tweede-Kamerlid D. Roemers heeft een interpellatie aangevraagd over de loonpolitieke situatie in het algemeen en de jongste aanwijzingen van de regering in het bijzonder. De Tweede Kamer zal vanmiddag over dit ver zoek beslissen. C.S.W.V. over lonen: Eigen nieuwsdienst DEN HAAG. Het Centraal so ciaal werkgeversverbond is niet van plan de nieuwe algemene aan wijzing van de regering inzake de lonen naast zich neer te leggen. Maar het blijft het standpunt hul digen, dat deze regeringsbeslissing onjuist is. Volgens het C.S.W.V. brengt de aanwijzing over de lonen op onbillij ke wijze verandering in de spelregels, die met de regering zijn overeengeko men. De spanningen in de onderne mingen en de bedrijfstakken moeten niet onnodig vergroot worden door de werkzaamheden in de Stichting van den Arbeid te laten stagneren. Het C.S.W.V. zal er zijn volle me dewerking aan verlenen, dat het over leg over de herziening van de grond slagen van de huidige loonpolitiek zo veel mogelijk wordt bespoedigd. ZWOLLE. Veertig arbeiders van de sociale werkplaats in Zwolle zijn naar huis gestuurd, omdat het gebouw aan de Harm Smeengekade op instorten staat. De arbeiders vallen nu onder de so ciale voorzieningsregeling. Dat bete kent dat zij ongeveer twintig procent van hun toch al lage inkomen moeten missen. In twee jaar tijds heeft de sociale werkplaats die in vijf gebouwen dooi de hele stad is ondergebracht nu twee werkruimten verloren. Twee jaar ge leden brandde het hoofdgebouw af. Er zijn inmiddels plannen om alle onderdelen van de sociale werkplaats in één gebouw onder te brengen. Het gemeentebestuur hoopt de bouw daar van nog deze maand te kunnen aanbe steden. De nieuwe werkruimte gaat ruim een miljoen gulden kosten. De oud-actrice Marie Faassen viert vandaag haar negentigste ver jaardag. Zij werd in Rotterdam gebo ren en debuteerde op 17-jarige leeftijd bij Le Gras en Haspels. In 1950 vierde zij haar zestigjarig toneeljubileum als „Kniertje" in „Op hoop van zegen" van Heyermans. De weersverwach ting geldig tot vanavond: Opklaringen met aanvankelijk hier en daar een sneeuw bui. Zwakke tot matige naar oos telijke richtingen draaiende wind. Weinig verande- ring in tempera tuur. MIESJE: Als we maar denken aan de zomer. 8 maart: zon op 7.12, zon onder 18.31; maan op 8.29, maan onder

Zeeuwsch Dagblad | 1962 | | pagina 1