Regering geeft fiat bij gunstig rapport De verstoorde bruiloft van Mussolini jr. en het zusje van Loren Kabinet verdeeld over versterking voor Nw.-Guinea BO Europese vrees voor Amerikaanse invloed op Rozenburg RADERBOOT KWAM OVER ZEE NAAR DELFZIJL Engeland heeft nieuwe kolonie Versneden carnaval in Sittard KIJK, HET STAAT AL IN DE COURANT en er staat zelfs al een foto bij ook! ZEEUWSCH DAGBLAD Arbeidsvrede bij Aku hersteld Soekarno wil reorganiseren ,.LOOS ALARM" VAN SYRIË Capsule tijdens val opgevangen Twee lijken uit water opgehaald De Bilt: Koud PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND KETELS DROOG SALONBOOT Beg in. „Geslepen zwaarden zoeken elkaar" Dollars Gevaar Verleden Vrees voor Indonesische acties hij mislukking van procedure PLICHT ORAKEL Mr. Aalberse voorgedragen als voorzitter K.V.P. KANS IN TOKIO LAATSTE NIEUWS Zeven gevallen van pokken in Wales Oost-Duitsland wijst weer voorstel af Surinaamse premier in Nederland Directeur: JACQ. DE SMIT; Chefred.: G. J. Breuker. Kantoren te: Middelburg, Plein 1940 nrs- 68, Postbus 26. Giro 116666, telefoon 01180—2009 en 4469. Goes, Lange Vorststraat 84, Postbus 4, telefoon 01100—6901. Vlissingen, Nieuwendijk 33, Postbus 24, telefoon 01184—3224. Terneuzen, Nieuwstraat 40, Postbus 53, telefoon 011503189, Zierikzee, Havenpark 24, telefoon 011102991. Zeeuwsen Dagblad Losse nummers 13 cent. Abonnementsprijs 0,56 p. w., 7.per kwartaal Advertentietarieven op aanvrage. - Rubriek Kabouters 7 cent per woord met een minimum van 1, 16e JAARGANG No. 5095 maart 1962 DUITS GELD VOOR STAALPLAN Van een speciale verslaggever DÜSSELDORF. De Frans-Amerikaanse belangstelling voor het hoogovenprojekt op Rozenburg wordt begeleid door een toezegging van Duitse steun. Na toezeggingen van een sterke Franse groep van industriëlen en banken om niet alleen geld in de Atlantische Staalfabriek N.V. te steken, maar bovendien voor een tijdvak van twintig jaar de leiding in handen te nemen, worden er door de Westduitse groep Thyssen-Mannesmann- Phoenix Rheinrohr-Hoesch aanbiedingen voorbereid om het Rotterdamse staalprojekt op gang te helpen. Uit een aanbad van Amerikaanse kant (United States Steel) en de medewerking van de oorspronkelijke initiatiefnemers tot het plan-Rozenburg is nu voldoende financiële zekerheid ontstaan. Het wachten is op het door de ge meente Rotterdam bestelde Frans- Amerikaanse rapport. Het rapport is klaar. De Amerikaanse rapporteurs van US-Steel hebben de algelopen da gen m Parijs contact opgenomen met hun Franse partners van het bureau SEMA. Op de meeste punten is het rapport gunstig; ten opzichte van de arbeids markt en de economische omstandig heden waaronder het bedrijf op Ro zenburg moet gaan draaien heerst een minder optimistische stemming. Van onze correspondent DELFZIJL. Een fors brok ro mantiek kwam zaterdag sissend en hijgend de haven van Delfzijl binnen drijven een antieke raderboot die de naam Hugo Basedow droeg en die de zeereis van Hamburg naar de Eems op eigen (stoom)kracht had gemaakt, soms met een snelheid van vijftien kilometer per uur. „Een beetje gevaarlijk was het 1 I'""'"*'" DE HUGO BASEDOW wel", erkende de machinist J. van Leersum uit Kampen, toen het ge vaarte was afgemeerd. „Maar we hebben het knap gefikst", grijnsde kapitein E. Bergsma uit Delfzijl. „We hebben 'em af en toe wel ge knepen, daar beneden op de stook plaat", bekende de machinist. De ra derboot had een diepgang van maar negentig centimeter en elk golfje van enig formaat deed het brede, platte schip (13,5 bij 59 meter) al deinen. De schoepraderen aan bak- en aan stuurboord kwamen dan prompt bo ven water en tolden dan doelloos rond. Bovendien raakten de pompen boven het wateroppervlak. Daardoor kwamen de ketels droog te staan. Een lang voortbestaan als rader boot is de in 1925 gebouwde Hugo Ba sedow niet beschoren. De rederij Ke tel heeft het schip dat een jaar lang in Hamburg heeft gelegen ge kocht. Zij laat de schoepraderen en de bovenbouw slopen. Het schip wordt dan uitgerust met twee moderne mo toren. Een plezierboot blijft de Hugo Ba sedow wel. Vroeger konden veertien honderd mensen mee met reisjes op de Elbe; maar sinds die tochten on rendabel werden onder meer door dat de zonegrens lange reizen onmo gelijk maakte lag het schip aan de kade. Als moderne salonboot gaat de Hugo Basedow straks vakantiereizen op de Rijn maken. Er is een stroming, die duidelijk vóór een onverwijld begin pleit, om dat juist bij een lichte economische depressie het bouwen van een nieuwe ijzer- en staalfabriek gunstig kan zijn. Van andere zijde wordt op uitstel aangedrongen, mede tegen de achter grond van verzet van Luxemburgse zijde om een te sterke machtscon centratie te voorkomen. De Franse groep heeft immers via de zware in dustrie in Elzas Lotharingen en de staalindustrie van St. Etienne al een grote macht in West-Europa. Ver dere uitbreiding van haar positie wordt niet gewenst geacht. De Amerikaanse aanbiedingen om het Rotterdamse project te steunen gaan nand in hand met de opvatting van US-Steel, dat een te kleine opzet niet voldoende rentabiliteit oplevert. NEW YORK (A.P.) De Amerikaan se overste Victor de Guinzbourg, een functionaris van de Uno, heeft een boek vol spreekwoorden ver zameld die speciaal kunnen worden gebruikt door diplomaten en staats lieden. Het boek heet „Humor en wijsheid van de Uno". Overste De Guinzbourg heeft er 25 jaar zijn vrije tijd aan be steed. Hij heeft er 1050 exemplaren van laten drukken voor eigen reke ning en verkoopt de gesigneerde boe ken zelf, voor tien dollar per stuk. In zijn inleiding zegt De Guinzbourg dat spreekwoorden, in tegenstelling tot de zeden, niet veranderen. Ze weerspie gelen het leven zoals het is, zo luidt zijn conclusie. Lieg gerust'"' Dat is dan niet bepaald oemoedigend voor de diplomaten. „Lieg gerust, maar leg het er niet te dik op", me nen bv. de Russen. „Geloof niet alles wat je hoort", zeggen de Fransen. Over ontwapening zijn er verscheidene zegswijzen. „Geslepen zwaarden zoe ken elkaar" aldus een ervan uit Afri ka. Voor- en tegenstanders van vreedzame coëxistentie kunnen respectievelijk hun voordeel doen met „We roeien allemaal in hetzelfde bootje" tGrie kenland) of met „De enige plaats om met een tijger samen te gaan is in de tijger" (China). Tot slot een in dit boek voor diploma ten passend vernietigend commen taar op holle retoriek; „Hij praat zo'n onzin dat zelfs gekookte kip er nog om lacht" (Armenië). US-Steel heeft dan ook laten door schemeren, dat voor uitbreiding van Je oorspronkelijke opzet (die rondom de 500.000 ton staal per jaar ligt) ge rekend kan worden op financiële steun. Men zou willen gaan tot dertig nrocent van het daarvoor benodigde geld. De Nederlandse regering heeft on langs nogmaals in een vertrouwelijk gesprek laten blijken, dat haar instem ming er is op voorwaarde dat het rapport gunstig uitvalt. Hoe groot het optimisme is over de uitslag moge blijken uit de belang stelling die er zich de afgelopen we ken rondom het projekt voordoet, een belangstelling die zelfs aanleiding is tot enig touwtrekken over de leve rantie van de fondsen. In het spel liggen de kaarten nu zo, dat de Europese groeperingen (Fran sen en Duitsers) zich bewust zijn van een Amerikaans gevaar. Dit gevaar zou voornamelijk liggen in de aanpak door US-Steel, waar men naar Europese smaak te weinig rekening houdt met de Europese denkwijze. Als het plan- Rozenburg er door komt en als US- Steel er met geld achter gaat staan, betekent dit voor het Amerikaanse be drijf een zo gering percentage van haar eigen produktie (die rond de der tig miljoen ton ligt), dat de vrees is ont staan voor een wat neerbuigende be handeling van het in Amerikaanse ogen kleine Rotterdamse bedrijf. De Fransen, die hun nieuwe staal bedrijf in Duinkerken eveneens klein opzetten en daarna uitbouwden, koes teren deze vrees het sterkstzij zul len de Amerikanen als participanten weliswaar verwelkomen, maar niet vragen om Amerikaanse steun. De Duitsers, die via het oorspronkelijke plan-Krupp toch al een aandeel in de hele opzet hadden (dit plan-Krupp is duidelijk terug te vinden in alle theo rieën, die in de loop der jaren rondom het Rotterdamse projekt zijn opge bouwd en weer afgebroken) voelen het bezwaar van de Amerikaanse in vloed eveneens. PREDAPPIO (U.P.I.) De trouwerij zaterdag van Romano Mussolini, de zoon van wijlen de Italiaanse dictator, met het zusje van de filmster Sophia Loren, is op een chaos uitge lopen. De huwelijksvoltrekking in de kerk, die de dictator indertijd heeft laten bouwen, verliep nog vrij vlot, maar de receptie daarna, in het hotel naast de kerk, werd een ramp. Het zesduizend man sterke, grotendeels neo-fascistische publiek, drong zo dat zelfs het bruidspaar geen kans za,g het hotel binnen te komen, laat staan de genodigden. In het gedrang wer den twaalf mensen onder de voet ge lopen en verwond. De bruid viel flauw. De Rolls Royce waarin haar beroemde zuster de menigte wilde ont vluchten werd aangereden en zwaar beschadigd. Sophia vluchtte toen de keuken in van het klooster waarvoor het ongeluk gebeurde. Schoentjes over De receptie zonder bruidspaar verliep intussen bijzonder geanimeerd. Er werden vijfhonderd flessen champag ne leeggeschonken. De reusachtige bruidstaart was in een ommezien op. Volgens de hotelier moeten verschei dene van de gasten hun taartvorkje maar hebben meegenomen. Vele bor den en glazen sneuvelden. De wandver siering van bloemen werd gesloopt. Toen eindelijk de laatste gasten wa ren vertrokken lagen er twee dames schoentjes tussen het puin. Bruidegom Mussolini had zijn bruid in tussen in een zijkamertje van het ho. tel in veiligheid kunnen brengen. Toen zij weer was bijgekomen kon zij met enkele van haar gasten klinken, om meteen daarop de benen te moeten ne men voor de rest van de gasten. Van het oorspronkelijke plan om na het huwelijk gezamenlijk een bezoek te brengen aan het nabijgelegen graf van dictator Mussolini, kon ook niets komen. Later werden toch bloemen gevonden op het graf en de vitrine waarin de met bloed bevlekte laarzen en de broek liggen die Mussolini aan had toen hij werd gedood was ge tooid met een stukje witte kant. Een stukje van de bruidssluier? Misschien heeft het bruidspaar op weg naar de Villa Carpena, het huis van de we duwe van de dictator, het graf be zocht. Nieuwe taart In de Villa Carpena werd het feest in rustiger sfeer voortgezet. Maria be hoefde het ook niet zonder taart te doen, want de eigenaar van het hotel waar zij eigenlijk de grote bruidstaart had moeten aansnijden, had snel een kleinere naar de Villa Carpena laten brengen. Na een uurtje kwam ook Sophia Loren bij het huis aan. Zij was het klooster waar zij toevlucht had gezocht ten slotte aan de achterkant uitgegaan. De eerste de beste automobilist die zij wenkte om een lift, was zo stomver baasd toen hij zag welke vrouw hij in zijn auto had gekregen, dat hij eerst geen kans zag te rijden. Toen hij een beetje was bekomen, bracht hij Sophia maar al te graag naar het huis van de Mussolini's. Bruidegom Romano Mussolini en zijn bruid Maria Scicolone voor de rumoerige receptie. De bruid is nog niet flauwgevallen en de bruide gom lijkt dankzij een injectie tegen de zenuwen heel kalm. Graag wordt er dan ook geposeerd voor de ge bruikelijke foto's. (Telefoto). Hier overheerst echter de herinne ring aan een verleden, waarin de IJmui- dense Hoogovens met hun bindingen in West-Duitsland (Dordtmund Horden Union) zich uit het Rotterdamse pro jekt tenBgtrokken onder druk van de DHU, diè zelf de capaciteit van Rozen burg graag voor haar rekening had willen nemen De groep Duitse onder nemingen ziet nu een schone kans haar invloed tegenover IJmuiden en DHU te versterken. LONDEN (Reuter) Engeland heeft er sedert zaterdag een nieuwe kolonie bij, het Britse zuidpoolge bied. Zij omvat vier eilandengroe pen en het schiereiland Graham- land. De desbetreffende wet werd zaterdag door koningin Elizabeth ondertekend. Het Britse ministerie van koloniën verklaarde dat de vorming van de nieuwe kolonie is geschied in overeen stemming met het Zuidpoolverdrag, dat in juni 1959 werd gesloten. Vol gen-s dï-t verdrag zal de Zuidpool uitsluitend voor vreedzame doelein den mo-gen worden gebruikt. Chili en Argentinië maken aan spraak op het Britse deel van de Zuidpool, maar in het verdrag is een bepaling opgenomen, volgens hetwelk binnen de eerstvolgende dertig ja-ar geen aanspraken mogen worden inge diend. Chili en Argentinië behoren tot de ondertekenaars van het verdrag. Van een onzer verslaggevers DEN HAAG. Het kabinet, dat zaterdag van acht uur 's avonds tot half een in de nacht in bijzondere zitting bijeen is geweest, is zo vernemen wij innerlijk verdeeld over de vraag of er versterkingen naar Nieuw-Guinea moeten worden gezonden. NEW YORK- (Reuter). Syrië heeft in een nota aan de Veiligheids raad geprotesteerd tegen het Israë lische bevloeiingsprogramma voor de Negebwoestijn, waarbij water uit het meer van Tiberias zal worden gebruikt Volgens de Syrische regering vormt het project een bedreiging voor de vrede en de veiligheid. De Syrische afgevaardigde bij de Verenigde Naties heeft verklaard dat wanneer het plan zal worden uitge voerd Israël enige miljoenen mensen in het gebied van de Negeb kan onder brengen „die een nieuwe bedreiging zullen zijn voor de gehele arabische wereld." De Israëlische delegatie noemde de Syrische nota „een loos alarm". Aan boord van de kustvaarder Maria Christine, die bij een kunstmestfa-briek in Vlaardingen ligt, is vrijdagavond laat de 36-j-arige G. P. van Wijk uit het Noordbrabantse Halsteren verongelukt. De man werd getroffen door een kraan- arm, die door het breken van een staal draad omlaag was gestort. Men is het er over eens dat zo snel mogelijk moet worden begonnen aan onderhandelingen met Indonesië het kabinet is op dat punt, na analyse van de telegrammen die minister Luns uit Amerika heeft gezonden, optimistisch gestemd. Sommige ministers schijnen evenwel ernstig rekening te houden met de mogelijkheid dat Indonesië tot militaire acties zal overgaan als de procedure, die tot onderhandelingen zou moeten leiden, een ongunstig ver loop heeft. Zij zijn van oordeel dat de regering de plicht heeft, niet alleen besprekin gen met Indonesië voor te bereiden, maar ook er voor te zorgen dat de Nederlandse staatsburgers op Nieuw- Guinea worden beschermd. Zij menen dat het aantal militairen dat daar op het ogenblik is gelegerd, die bescher ming onvoldoende garandeert. Daarte genover schijnen andere leden van het kabinet te hebben gesteld, dat de troe pentransporten de situatie zullen ver troebelen. Op deze berichten was gisteren in Den Haag geen officieel commentaar te krijgen. Men zwijgt in alle talen. Het enige dat van regeringszijde kon wor den vernomen was wat minister-presi dent De Quay in de nacht van zaterdag op zondag na afloop van de kabinets zitting wilde prijsgeven. Hij deelde mee dat het kabinet geen beslissingen had genomen. Hij zei ook te geloven dat er een gro tere kans is dan voorheen op bespre kingen met Indonesië. Toen hem werd gevraagd of de gedachten uitgaan naar de zaterdag door ons gepubliceerde ge- spreksbasis in de geest van een aan het zelfbeschikkingsrecht van de Pa poea's aangepaste Indische resolutie antwoordde premier De Quay; „Nu zeg ik niets meer". Tevoren had hij toegegeven dat de bemoeiingen van de Verenigde Staten in het hele complex van vraagstukken hun functie vervullen. Verder vond prof. De Quay de kwestie Nieuw-Gui nea een zaak die het hele Nederlandse volk en een groot deel van de wereld aangaat. „Wij", zo zei hij over zichzelf en de andere ministers, „zijn er elke dag en eigenlijk elke nacht mee bezig". Even vaag als in Den Haag de uit latingen van de minister-president wa ren, even orakelachtig zijn de woorden, die in Washington dit weekeinde uit de mond van de heer Luns zijn opgete kend. Onze correspondent in Washing ton gaf daar gisteravond de volgende bloemlezing van: Over de besprekingen (Ingezonden mededeling) Van onze parlementaire redacteur DEN HAAG. Mr. P. J. M. Aal berse is door het bestuur van de K.V.P. voorgedragen als opvolger van mr. H. W. van Doorn, die 1 juli zijn voorzitterschap van de K.V.P. zal neerleggen. De bestuursraad van deze partij zal over de aanbeveling beslis sen tijdens zijn jaarvergadering op 23 juni. Het aftreden van mr. Van Doorn is een gevolg van het aanvaarden van het voorzitterschap van de K.R.O., die deze twee posities onverenigbaar acht. Mr. Aalberse is voorzitter van de fractie van de K.V.P. in de Haagse gemeenteraad en bekleedt verscheide ne functies in rooms-katholieke poli tieke, culturele en sociale organisaties. Hij is een zoon van de grote politi cus mr. P. J. M. Aalberse, die o.a. minister was in het tweede kabinet- Ruijs de Beerenbrouck van 1922 tot 1925. Van onze correspondent SITTARD. De kwestie-Nieuw-Gui- nea is voor de Sittardse carnaval- vierders een kwestie apart geworden. De praalwagen die het geschil tussen Nederland en Indonesië in de optocht van gisteren gestalte moest geven, is zaterdagmorgen vroeg stevig onder het mes genomen. De wagen werd zwaar beschadigd en kon niet in de stoet meerijden. De buurtvereniging P.P.P.L., waar bij de bewoners van vier straten zijn aangesloten, zou met een grote wagen voor de dag komen onder het motto: „Koes Karno". Voor een groot hon- dehok onder palmbomen was een hond gezeten, met de kop van Soekar- no. Even verder zat een grote kat met de kop van mr. Luns. Als de wagen zich in beweging zette, begonnen de figuren door een vernuftig mechanis me te bewegen. Het is zover niet gekomen. Toen de voorzitter van de buurtvereniging het maaksel zaterdagmorgen wilde bekij ken, bleken de hoofdfiguren met een mes te zijn vernield. Het mechanisme was onklaar gemaakt. De politie acht het aannemelijk, dat de vernieling een politieke achtergrond heeft gehad. Dat zult U vaak zeggen wanneer U het ZEEUWSCH DAGBLAD leest: want er heeft nauwelijks iets plaatsgevonden in Uw omgeving of het ZEEUWSCH DAGBLAD heeft er al een verslag en een foto van gemaakt. Ook het nieuws van buiten de provincie en buiten onze landsgrenzen vindt vliegensvlug zijn weg naar de nieuwskolommen van het ZEEUWSCH DAGBLAD. U ontdekt nog veel meer in dit moderne, dynamische Zeeuwse dagblad. Let maar eens op de interessante artikelen, uitgebreide sportverslagen, de vrouwenpagina's, enz. U BENT NOG GEEN ABONNEE Dat is jammer. Maar, wij zullen het U gemakkelijk maken. U behoeft alleen maar onderstaande bon in te vullen, haar direct te verzenden en voor slechts 1,12 krijgt U het ZEEUWSCH DAGBLAD vier weken op proef. Aan de administratie van het POSTBUS 26 - MIDDELBURG Ik wens het ZEEUWSCH DAGBLAD gedurende vier weken op proef te ontvangen voor slechts f 1,12. Naam: Adres: Woonplaat. omtrent mogelijke Nederlands-Indone sische onderhandelingen zei minister Luns: „Er is enige reden om aan te ne men dat het resultaat van mijn bespre kingen de kans dat wij om de confe rentietafel komen te zitten heeft ver groot". Ook zei minister Luns: „Verscheidene aspecten van de kwestie Nieuw-Guinea zijn besproken, zoals de mogelijke toe komst van het gebied en de vraag wel ke vorm een toekomstige oplossing kan aannemen. Ambassadeur Van Roijen zal de besprekingen met het Ameri kaanse ministerie van buitenlandse za ken voortzetten". Minister Luns meende voorts dat Robert Kennedy van Indonesië geen verzekeringen heeft ontvangen dat het zijn prealabele voorwaarden zai opge ven. Voor het Nederlandse standpunt dienaangaande is in Washington thans nog meer begrip geschapen, dacht mi nister Luns. Ook is volgens hem duide lijk komen vast te staan hoeveel be lang Nederland hecht aan herstel van de normale betrekkingen met Indonesië. Minister Luns meende dat Robert Kennedy in Djakarta er in is geslaagd „de zaak iets verder te brengen" en dat als gevolg van de jongste besprekingen in Washington „de mogelijkheden voor onderhandelingen met Indonesië zullen vermeerderen". De minister verwachtte daarom „meer opheldering in de situa tie". Op de vraag welke mogelijkheden in dit verband opdoemen wilde minister Luns evenwel niet ingaan. Hij beperkte zich tot de mededeling dat „voor toe komstige regelingen varianten mogelijk zijn". Ook aan Amerikaanse zijde wenste men zich tot algemeenheden te beper ken. In Washington is intussen toch weer de mogelijkheid van vertrouwelijk vooroverleg tussen Nederland en Indo nesië geopperd. Daarvoor zouden geen voorwaarden gelden en daarbij zou geen derde partij aanwezig hoeven zijn. In Indonesische kring in Wash ington meent men dat het verblijf van minister Luns in Tokio wellicht de ge legenheid kan bieden voor zulk een informeel contact met leiders van de Indonesische delegatie naar de Ecafe- conferentie, die minister Luns enige da gen zal bijwonen. Van onze correspondent ARNHEM. De staking van zeventig textielspinners bij de Aku in Arnhem heeft nauwelijks 36 uur geduurd. Zater dagavond was de (wilde) staking, die vrijdagochtend om elf uur was uitge broken, afgelopen. De directie van de Aku deelde gister avond mee, dat de arbeidsvrede is her steld. Zij heeft toegezegd voort te gaan met het onderzoek naar de wens van de spinners in een hogere loongroep te wor. den ondergebracht. WASHINGTON (Reuter). Een toestel van de Amerikaanse lucht macht heeft gisteren bij Hawaii kans gezien een ruimtecabine nog tijdens haar val in de lucht op te pikken. De capsule, dinsdag in het geheim op de luchtmachtbasis Vandenberg gelan ceerd met een raket van een niet na der aangeduid type, had vele banen om de aarde gedraaid. Ook werd niet bekend gemaakt wat het doel van de lancering was geweest of welke instrumenten de satelliet aan boord had. Het was de achtste maal dat men er in slaagde een capsule tijdens haar val op te vangen. Nou juffrouw Smit, wal kunnen we vandaag doen om mijn biografie aan trekkelijk te maken? LONDEN (AP/Reuter) Een DC 7 C van tie Caledo nian Airways is gisteravond laat bij Doeala in Kameroen neergestort. Er zouden onge veer honderd passagiers en tien bemanningsleden in heb ben gezeten. DJAKARTA (Reuter/UPI) Pre sident Soekarno heeft gisteren laten weten dat hij binnenkort zijn kabinet zal reorganiseren. Hij maakte dat be kend nadat hij twee uur lang had ge confereerd met de eerste minister, ir. Djuanda, en de ministers van defensie, Nasution en voor de zware industrie Chairul Saleh. De president zei te streven naar grotere doeltreffendheid van het re geringsapparaat. In Djakarta meent men dat de reorganisatie in de eerste plaats zal zijn gericht op een verbete ring van de economische toestand. Onder de bevolking is onrust ontstaan door de schaarste aan en de sterke stijging van de prijzen van levensmid delen. LONDEN. Vele tienduizenden in woners van Glamorgan en Mon mouthshire in Zuid-Wales hebben zich d'e afgelopen dagen tegen pokken laten inenten. Er worden in die streek zeven mensen in ziekenhuizen ver pleegd die aan de ziekte lijden. Onder de patiënten bevinden zich een jonge tje van vier jaar en zijn moeder. Ook gisteren bestond er gelegen heid tot inenting. Eèn d'er patiënten is ernstig ziek, vier maken het vrij goed. Verscheidene sportwedstrijden zijn zaterdag afgelast vanwege deze nieu we gevallen van pokken. De pokken- aanval in midden-En geland, vooral in de stad Bradford, heeft men intussen met succes de kop ingedrukt. Eigen nieuwsdienst TILBURG. Uit het Wilhelminaka- naal in Tilburg ;s gisterochtend het lijk opgehaald van de 65-jarige mevrouw H. Weustenraad-de Kort. De vrouw woonde in een Tilburgs pension. Zij werd sinds zaterdagavond vermist. In het water van de Dedemsvaart in Den Hulst is gistermiddag het lijk van de 26-jarige H. Schuurman gevonden. De man was niet meer gezien sinds hij za terdagavond laat een café in Den Hulst had verlaten. Amerikaanse trein uit rails WASHINGTON (Reuter, UPI). Honderden passagiers ontsnapten za terdag aan een grote ramp, toen een sneltrein in de buurt van Coeur d'Ale- ne in de Amerikaanse staat Idaho vlak voor een brug ontspoorde. De lo comotief stortte in een diep meer. Elf van de twaalf wagons liepen uit de rails maar bleven nog juist in de berm steken. De twee machinisten van de locomo tief kwamen om het leven. Van onze correspondent BONN. Van Oostduitse kant is op nieuw het Amerikaanse voorstel voor het scheppen van een internationaal or gaan ter waarborging van het vrije ver keer met Berlijn van de hand gewezen. Dit voorstel was enige dagen geleden door Rusk, de Amerikaanse minister van buitenlandse zaken, herhaald. Volgens Neues Deutschland, het or gaan van de Oostduitse communistische partij wordt dit voorstel door de rege ringen van de Sowjetunde en Oost-Duits land niet ernstig genomen. Ook in de toekomst zal op dergelijke plannen, „die aantasting van de soevereiniteit van Oost-Duitsland inhouden", een afwij zend antwoord worden gegeven. SCHIPHOL (ANP) De Surinaamse premier mr. S. D. Emanuels is zater dag in Nederland aangekomen. Hij komt hier o.m. besprekingen voeren over het. aanstaande bezoek van de prinsessen' Irene en Margriet aan Suriname en over het aftreden van gouverneur J. van Til burg, die 18 maart definitief Suriname verlaat. Weersverwachting van het KNMI in de Bilt, geldig tot hedenavond: Veranderlijke bewolking met plaatselijk enkele sneeuwbuien. Ma tige, aan de kust af en toe vrij krachtige wind uit richtingen tussen oost en noord. Wei nig verandering in temperatuur. MIESJE: Ik geel de winter nog twee weken. zon °P 717, zon onder Jo oï' maan raa 7.33, maan onder 18.37.

Zeeuwsch Dagblad | 1962 | | pagina 1