GARAGE „DE TOEKOMST" GARAGE W. VAN HEKKEN TELEFOON 569 GARAGE „GENTRUM" VAN DER VLIET EN BAK De heer I. van Noppen nam afscheid als schoolhoofd Verwarde haarpiukkerij in Vlissings café Bridgedrive en „Levend erfdeel" in kelder onder Belfort in Sluis JVilt u zelf uw bier pulletje schilderen Voorlichtingsavond politieke partijen in De Schakel Er moet weer een onderste steen boven B-DEALER VOOR WALCHEREN: SUB-DEALER VOOR OOSTKAPELLE e.o,: DEALER VOOR Z.- EN N.-BEVELAND EN WALCHEREN: JACOB VALCKESTRAAT 5 - GOES - TELEFOON 5352 VLISSINGEN: Dr. STAVERMANSTRAAT 33-37 - TELEFOON 3908 - MIDDELBURG: SEISPLEIN - TELEFOON 3220 NA ZEVENENVEERTIG JAAR Zilveren jubileum bij de PZEM Wandelsportvereniging Bergen op Zoom Transitkamp bracht 3V2 ton op VRAGEN IN GEMEENTE OVER VERONICA GODSDIENST EN KERK School met den Bijbel POLITIERECHTER MIDDELBURG Vrijdag 2 maart 1962 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 6 MIDDELBURG Wanneer de leerlingetjes van de gerefor meerde lagere school in Middel burg naast de traditionele jaar tallen ook nog de geschiedenis van hun „Herengrachtschool" te bestuderen kregen zou er sinds gisteren een jaartal aan de einde loze reeks zijn toegevoegd: 1915- 1962 de heer I. van Noppen als leerkracht aan de school verbon den. De heer Van Noppen, gebo ren te Vlissingen, in 1915 als on derwijzer aan de Herengracht- school aangesteld heeft gister avond definitief een punt achter zijn onderwijsloopbaan gezet. Hiervoor was een feestelijke en bij zondere vergadering in de Middelburgse schouwburg belegd, waar onderwijzend personeel, leerlingen van de hoogste klassen, genodigden en belangstellenden blijk gaven van hun dankbaarheid je gens het scheidende schoolhoofd. De voorzitter van de Vereniging voor gereformeerd onderwijs, de heer J. K. Voogd, schetste na een welkomstwoord de levensloop van de heer I. van Nop pen, waarin zoals gewoonlijk „regen en zonneschijn elkaar afwisselden". Ruim 1800 kinderen hebben hun eerste oplei ding genoten van de meester, die in 1941 verder als schoolhoofd door het leven ging. De heer Voogd roemde in het bij zonder de muzikale talenten van het schoolhoofd, waarvan hij de leerlingen zoveel mogelijk liet profiteren door „naast de intellectuele opvoeding ook een estetische mee te geven, namelijk zeer veel muziek en zanglessen". Dat de heer Van Noppen in zijn opzet, de kinderen muzikaal te vormen ge slaagd is bewezen de meisjes van de hoogste klassen met enkele liederen, toonladders en handzingen. Janneke Gi- deonse uit de zesde klas zong met een helder en bijzonder goede stem enkele soli. Het koor werd voor de laatste maal geleid door de heer Van Noppen. Namens de Vereniging voor gerefor meerd onderwijs bood de heer A. Meine- ma, secretaris, het echtpaar Van Noppen een geschenk aan in de vorm van een televisie-meubel. Een pick-up, aangebo- MIDDELBURG. Op 1 maart vier de de heer A. M. Hofman te Middel burg, boekhouder op de afdeling Tarie ven ten kantore der Provinciale Zeeuw* sche Electriciteits-Maatschappij te Mid delburg zijn zilveren dienstjubileum. De jubilaris werd met zijn echtgenote ont vangen in de directiekamer, waar de directeur der P.Z.E.M., ir. T. Michiel- sen, hem in hartelijke bewoordingen toesprak, zijn dank uitsprak voor de aan het bedrijf bewezen diensten en hem de gebruikelijke gratificatie aan bood. De economisch-adjunct-directeur, drs. J. de Jong, sprak vervolgens de jubilaris toe en overhandigde hem na mens directie en personeel een blijvend aandenken; aan mevrouw Hofman werd een bloemstuk aangeboden. Na mens de Personeelsvereniging bood d« voorzitter, de heer J. Huser, gelukwen sen en een aandenken aan. De jubila ris dankte allen voor de vriendelijke woorden en aangeboden gescnenken. BERGEN OP ZOOM. Door de Ber gen op Zoomse Wandelsport Vereniging werd een jaarvergadering gehouden. Het jaarprogramma werd besproken en vastgesteld. Op 11 maart is er een wan deltocht te Halsteren: op 8 april in Roosendaal te Haarlem de zogenaamde Jan Pastoorstocht op 15 april; te Heer le op 29 april. Jan is er de wandel tocht te Bergen op Zoom: De Konin- ginne B.W.V.-tocht op 30 april: Te Roo sendaal de tweedaagse tocht op 5 cn 6 mei: te Bergen op Zoon» wj ter tocht op 12 en 13 mei: de traditionele nachtwandeltocht Vlissingen-Bergen op Zoom op 2627 mei: Heerlen weer op 3 juni. De avondvierdaagse zal gelopen worden van 19 tot en met 22 juni De leden zullen voorts mee doen aan da avondvierdaagse te Hambuig van 25— 29 juni. Dan is er weer een wandel tocht op 1 juli te Hoogerhelde. op 14 juli te Sprangcapelle. Aan de bekende Oester en mossel- tocht te Tholen op 1 september wordt ook mee gedaan: Op 29 september is te bergen op Zoom weer de kring tocht terwijl op 14 oktober zal worden mee gedaan aan de hersttocht in Midde'- btt-g. Dan ligt het nog in da bsdoei'ng om een kermiswandeltocht te houden gedurende de naiaarskermis in Bergen op Zoom en wordt mee gedaan „an de St. Nicolaastocht op 1 december :n Vlissingen. den door de leerlingen completeerde het geheel. De loopbaan van de heer Van Noppen werd bezongen in een „epos" geschre ven en voorgedragen door een aantal leerlingen, die ook mevrouw Van Noppen verrasten met een boeket en een bloem stuk. Hierna voerde het woord de heer J. S. Hoek, wethouder van Middelburg, na mens het college van B. en W. en ge meentebestuur, die had gehoopt dat de heer Van Noppen als schoolhoofd nog had mogen beleven in een nieuw school gebouw te trekken, een hoop die voor de heer Van Noppen echter een illusie bleef. De heer A. A. Leenhouts, inspec teur van het 1. o., de heer A. Verboom, directeur van de chr. kweekschool, de heer K. Melis namens het onderwijzend personeel, de heer P. H. Lavooy namens de schoolhoofden, en de heer P. van de Vlugt namens de onderwijsverenigingen en ds. Boonstra dankten eensgezind de scheidende heer Van Noppen voor het vele werk dat hij in de afgelopen zeven enveertig jaren verrichtte. Na de pauze richtte een ontroerd ex- schoolhoofd een dankwoord tot de aan wezigen en woonde vervolgens de in stallatie van zijn opvolger bfj. De heer A. A. van der Leer, voorheen schoolhoofd in Haamstede, zal vanaf heden de scepter zwaaien over het petekind van de heer Van Noppen: De Herengrachtschool. Van onze correspondent HOEK VAN HOLLAND Vandaag wordt begonnen met de afbraak van het Britse transitkamp in Hoek van Holland. Dit werk zal wel enkele maanden duren. Gisteren werd het nog ongeveilde deel van gebouwen en inventaris onder de ha mer gebracht. De opbrengst van twee dagen veilen is ongeveer 350.000 gulden. De belang stelling van de kopers was op de twee de dag groter dan op de eerste. Zij von den dat de bedragen net als op de dag daarvoor aan de hoge kant lagen. De bioscoop, een enorm grote en ho ge barak, werd afgeslagen op 9.360 gul den. De grote loodsen hadden verreweg de meeste belangstelling. Loodsen van tien tot vijftien meter lengte brachten prijzen op die varieerden van vijf- tot vijftienduizend gulden. Het enige uitneembare woonhuis werd' gekocht door mevrouw Maarsen uit Lim burg. Zij legde daarvoor 5565 gulden op tafel. HILVERSUM. Het P.v.d.A.-raads- lid de heer L. G. Becker heeft het col lege van B. en W.- schriftelijk gevraagd Of het niet gewenst is aan het Konin gin Wilhelminafonds voor de kankerbe strijding mede te delen dat het maken van propaganda voor radio Veronica zich kwalijk verdraagt met een beroep op de gemeente Hilversum om subsidie. TERNEUZEN In gebouw De Schakel werd in verband met de komende verkiezingen voor de provinciale staten en gemeen teraden een voorlichtingsavond gehouden, waarop door vertegen woordigers van de zes partijen waarop hervormden stemmen, een toelichting gaven op de be ginselen van hun partij en de consequenties daarvan in de po litiek en het maatschappelijk leven. Een van de kernen waarom het ge- sprek draaide was de mate waarin ge- loof en politiek verwezen moeten wor den. Want over het algemeen zal geen enkele christen het betwisten dat deze twee geheel te scheiden zijn. Allereerst sprak burgemeester J. van den Bos uit Sint Annaland, die een uiteenzetting gaf van de a.r. politiek en de consequen ties daarvan voor Zeeland. AUereersi stelde de heer Van den Bos dat de a.r. zeer beslist niet gereserveerd is voor de gereformeerde kerk, zoals de pubheio opinie dit wel wil doen voorkomen. De Bijbel is het richtsnoer voor he; hele leven en wanneer men consequent is, zal dit ook in de politiek doorgevoerd worden. Wat betreft het programma voor Zee land: wij willen de industrialisatie krachtig helpen bevorderen, maar de landbouw mag zeker niet verwaarloosd worden. Verwaarlozing van het platte- land en de daaruit voortvloeiende ont volking kan alleen maar nadelige gevol gen hebben voor een provincie als Zee land, die altijd agrarisch georiënteerd is geweest en ondanks de toenemende industrialisatie in de naaste toekomst zijn agrarische karakter niet zal verlie zen. Voorts zag de heer Van den Bos lie ver een betere samenwerking tussen de gemeenten onderling, dan het samen voegen van kleine gemeenten, voort vloeiend uit de decentralisatie die de a.r. voorstaan. Vrde ilde hij vooral voor Zeeuws-Vlaanderen betere ver tij sprak de heer Kluytenberg uit Eind- keersmogelijkheden en een vaste oever verbinding. De heer P. J. de Jong uit Goes agf als vertegenwoordiger van de P.S.P. een inzicht in de beginselen van deze par ti waarin volgens de heer De Jong christendom en socialisme op harmoni ërende wijze samengevoegd zijn. Tot nu toe heeft de P.S.P. nog niet zo van zich doen horen in Zeeland, doch men is nu ook hier begonnen bekendheid aan de politieke beginselen van deze partij in onze provin-cie te geven, het doel van de,. P.S.P. is volgens de heer De Jong het bereiken van de vrede langs vreed zame weg, omdat het doel de middelen nooit heiligt. Als vertegenwoordiger van de c.h. par. hoven, omdat de heer C. F. van der Peyl verhinderd was. De heer Kluyten berg legde er de nadruk op dat de c.h. zeer beslist niet conservatief wil zijn, zoals vaak wordt gemeend, doch op grond van de historische groei de pro blemen wil aanpakken, met als pri mair beginsel de geloofsovertuiging. De heer J. H. Scheps uit Den Dol- der, Tweede Kamerlid voor de Partij van de arbeid, zette het standpunt van zijn partij uiteen, waarbij het evenals bij de heren De Jong en Kluytenberg meer over de algemene beginselen ging dan over de Zeeuwse politiek. Wij stre ven naar Europese integratie en ten slot te een algeheel even-wicht in de wereld, aldus de heer Scheps. Ten slotte werden door enkele aanwe zigen vragen gesteld naar aanleiding van de vier toespraken. OOSTKAPELLE. De vereniging .School -met den Bijbel" kwam in een jaarvergadering bijeen onder voorzitter schap van de heer J. 'de Kam. Na de jaarverslagen van secretaris en pen ningmeester werd de begroting vastge steld. Het ledental der vereniging bleek iets te zijn toegenomen. De aftredende bestuursleden C. Francke en H. Won der,gom werden herkozen. Besloten werd een actie te voeren om te komen tot een plaatselijk hogere opbrengst van de jaarlijkse Uniecollecte. Ouderavond rijkskweek school MIDDELBURG. De Rijkskweek- school 'belegde een ouderavond in de aula van de ischool. Tijdens deze druk bezochte bijeenkomst gaf de directeur, de heer M. Hage, een overzicht van de activiteiten in en buiten de school. Ten slotte beantwoordde een forum, samen gesteld uit enige docenten van de school, vragen gesteld door ouders, op vlotte en deskundige wijze. Jaarvergadering Oranjever. AAGTEKERKE. De Oranjevereni ging hield haar jaarvergadering in „Amicitia" onder leiding van de voor zitter de heer F. Kodde, die in zijn ope ningswoord een bijzonder welkom toe riep aan de ere-voorzitter burgemeester T. Geuze. Uit de jaarverslagen bleek dat in het afgelopen jaar nieuwe leden wa ren toegetreden, zodat de vereniging thans 140 leden telt, van wie er slechts 14 aanwezig waren. De aftredende bestuursleden de heren J. Brouwen en F. Dekker werden her kozen. Het bestuur werd gemachtigd om op 30 april a.s. een kinderfeest te orga niseren en zonodig ook voor de groteren met iets uit de bus te komen. Zaterdagavond 3 maart wordt in de Evang. Luth. Kerk te Groede een Zen- dings-appel gehouden, waarin medewer ken: ds. W. F. ten Rouwelaar, Evang. Luth. Pred.; ds. H. W. Doorninck, Ned. Herv. Pred.; J. Stoeltie, Utrecht; G. J. Thonhauser, bariton. Amsterdam; jhr. J. F. A. A. de Beaufort, Utrecht, trom pet en W. Brakman, orgel, Groede. MIDDELBURG. Het boterde niet zo best tussen de Vlissinge mevrouw C. C. L. en baar schoonzoon A. J. van G. Op 24 december van het vorige jaar kwam het in een Vlissings café tot een uitbarsting. Zowel de Middelburgse autohandelaar Van G., zijn vrouw F. P. de J-, zijn schoonmoeder als een kost ganger waren daar aanwezig. De oude re vrouw bracht met een klap in het gezicht van haar schoonzoon de ouver ture tot een verwarde haarpiukkerij en klappengeverij over en weer waar alle vier betrokkenen aan deelnamen. Ten slotte sloeg kostganger L. de schoonzoon met een laatste klap onder het biljart. Behalve de kostganger stonden de be trokkenen wegens mishandeling naast el kaar bij de Middelburgse politierechter, mr. B. S. Sieperda, die hoofdschuddend aanzag en tenslotte mevr. L. tot 20 of vier dagen (conform), Van G. tot 20 of vier dagen (eis 30)mevr. De J. tot 15 of drie dagen (conform) en L. tot 20 of vier dagen (eis 30) veroordeel de. De Middelburgse bewoner van de Achtersingel O. kreeg op 9 december twee kwade buren tegen zich toen hij met een eind hout een stel kinderen be dreigde. De respectievelijke vaders kwamen hun kroost verdedigen. De grondwerker A. B. trok O. van zijn fiets af en sloeg zijn bril stuk, waarna O. zijn huis invluchtte en de tweede vader, de lasser J. H. S., nog enkele wraakzuch tige trappen tegen de deur gaf eh deze I beschadigde. De eis tegen beiden was Peter Bullock, de twintigjarige bin- nenspeler van de voetbalclub Stoke is voor een ton overgegaan naar Birming ham. De voetbalwedstrijd tussen de mili taire elftallen van Belgié en Oostenrijk eindigde in een overwinning voor de Bel gen (41). SLUIS Burgemeester P. F. van Hootegem vroeg de gemeen teraad in een gisteravond gehouden raadsvergadering haar prin cipiële standpunt inzake mogelijke evenementen in de te verhuren kelder onder het raadhuis. De heer Van Hootegem deelde daarna mede dat d, Terneuzense bridgeclub Luctor half augustus het plan had een grote internationale bridgedrive te organiseren en dat men daarvoor een tweehonderd deelnemers verwachtte. In het seizoen is het altijd moeilijk lokaliteit te vinden voor het houden van een dergelijk evenement en daarom had de bridgeclub het Sluisse gemeentebestuur verzocht de kelder onder het Belfort voor een dag te verhuren. De burgemeester wees er op dat de kelder vroeger reeds ten toonstellingen had geherbergd maar een bridgedrive was toch heel wat anders. De raad voelde wel wat voor het voorstel, omdat men vond dat een dergelijk evenement aan Sluis meer bekendheid zou geven en een reclame voor de stad zou zijn. De heer Van Houtegem zei voorts dat in Rotterdam op dit ogenblik een tentoonstelling van het bouwcentrum was, getiteld: „Levend erfdeel", gewijd aan de Nederlandse monumenten die bewaard waren gebleven. Deze expositie was mobiel gemaakt en de bedoeling was ook een vijftal Zeeuwse plaatsen er mee te bezoeken. Een van die plaatsen was Sluis. De datum viel ongeveer overeen met die van de bridgedrive. Na een uitvoerige discussie bepaalde de raad haar standpunt aldus: Voor een bedrag van 100,werd de kelder voor een dag aan de Terneuzense bridgers verhuurd, maar de datum van het evenement zou pas nader kunnen worden bepaald wanneer men zeker wist wanneer de tentoonstelling „Levend erfdeel" Sluis zou aandoen. 25 of vijf dagen, het vonnis 20 of vier dagen. De Goese machinist F. J. de B. be reed op 21 januari onder invloed een auto. Hij beschadigde een paaltje en kreeg een klapband. Toen hij aan het banden verwisselen was kwam de poli tie ten tonele. De officier van justitie, mr. A. W. Rosingh, eiste een week on voorwaardelijke gevangenisstraf en zes maanden ontzegging van de rijbevoegd heid. Het vonnis was een week voor waardelijk met twee jaar proeftijd, 100 of twintig dagen en drie maanden ont zegging. De Hulster verzekeringsinspecteur R. F. J. zei op 9 januari in een café tegen de waardin lelijke dingen, haar mar. be treffende. De verdachte zei de echtge noot niet te kennen. Toch achtte de of ficier smaad bewezen en het vonnis was conform de eis 30 of zes dagen. Een verwarde beledigingszaak op 1 december in Terneuzen waarbij een heleboel din gen over en weer werden gezegd kostte tenslotte mevr. J. de M.-van de B. 5 of een dag. De eis was 10 of twee da gen. De jeugdige Bressiaanse M. J. M. de S. beledigde een ander meisje en kreeg eveneens 5, nadat een tientje was ge elst. Wegens diefstal van een fles cog nac In een café in Terneuzen werd J. P. conform de eis bij verstek 40 of acht dagen opgelegd. Zaak Stalmann Van onze parlementaire redacteur DEN HAAG. Er moet weer eens een onderste steen boven ko men! Gisteren heeft in de Tweede Kamer de K.V.P.-er dr. ir. Droe- sen tijdens de landbouwdebatten mr. Marijnen uitgedaagd de zaak Stalmann uit de doeken te doen. Dr. Droesen ging er van uit, dat de minister van landbouw zijn West- duitse ambtgenoot terecht had gewe zen op de verdenking, dat langs de weg van het Oost-West-syndicaat ho ge bedragen aan steekpenningen uit de kas van het centraal bureau voor tuinbouwveilingen naar West-Duits- land waren gegaan. Minister Marijnen was dus volgens hem niet lichtvaardig te werk ge gaan, maar voor dr. Droesen was het een vraag of deze affaire niet een verkoeling van Westduitse land- bouwautoriteiten ten opzichte van Ne derland had teweeggebracht. Van het centraal bureau -voor de tuinbouw veilingen zei dr. Droesen dat het be heer van de gelden daar weinig zorg vuldig "was geweest, als er ook geen sprake was van verknoeien van gel den. Het belangrijkste vond dr. Droesen echter of Nederlandse ambtenaren daarvan niet op de hoogte waren vanwege de nauwe band tussen de overheid en het bureau. Welke minis ters wisten ervan, zo vroeg hij ver der, en waarom is er dan geadvi seerd om de verbindingen met het Oost-West-syndicaat te verbreken? Hier zal de onderste steen boven moeten komen, aldus deze partijge noot van minister Marijnen. De a.r. landbouwafgevaardigde Bie- wenga bleek echter niet de minste behoefte aan verderstrekkende maat regelen te hebben en hij vond de uit- T^R wordt de laatste tijd in Zeeland veel gesproken en geschreven over de mogelijkheden van omschakeling in de richting van de tuinbouw. De akkerbouw denkt aan de fruitteelt die het toch maar best doet. De boer die nog niet zoveel van fruit moet hebben denkt aan vollegrondstuinbouwprodukten. De groentekweker denkt er over om glas op zijn bedrijf te brengen. De kleinfruitkweker zoekt naar mogelijkheden om zijn bedrijfsvoering te intensiveren en ook hij denkt aan glas. Plaatselijk is er een ontwikkeling in deze richting aan de gang die zeker perspectieven biedt. VLISSINGEN. De gevels van de Nieuxvstraat in Vlissingen vertonen ten opzichte van elkaar nagenoeg geen verschillen. Toch zal binnenkort een van die gevels een opvallende plaats gaan innemen in het oude straatje. Op een van de puien zal een groot bord komen te hangen met een ge schilderd opschrift: Potterie-Taveerne „De Stoof" en daarom de naam J. Glerum. „U zou denken dat ik een ras-Zeeuw was, maar dan hebt u het mis", zegt 3e heer Glerum, ,,ik ben een echte Rot ierdammer, in 1957 ben ik naar Vlissin gen gekomen en tot dusver bevalt me het leven in de Scheldestad opperbest". De heer Glerum (golvend haar, begin nend baardje) loopt met een stofjas aan door zijn werkplaats. Zakken klei in de ene hoek. Gebakken potten in de andere. In het midden van de werkruim te staan de vormen die de heer Glerum gebruikt voor het vervaardigen van bier pullen die een inhoud hebben variërend van twee slokken tot vijf liter, en ver der asbakken en vazen. Stockholm De Vlissingse Rotterdammer heeft het pottenbakkersvak in de oorlogsja ren geleerd. Hij zat toen (in 1943) in Stockholm, waar hij de academie be zocht. Een jaar later vertoefde hij als militair in Engeland en na de bevrij ding ging hij spoorslags naar Rotter dam, waar hij zich vestigde als potten bakker. voerige brief, die de minister over deze zaak-Stalmann aan de Tweede Kamer had gezonden, voldoende dui delijk en ook afdoende, al wilde ook hij weten of de verhoudingen tussen de minister en het centraal bureau en met West-Duitsland waren ver stoord. NED. HEBV. KERK Bedankt voor Wemeldinge (toez.): N. Kooreman te Rhenen; voor 's-Grevel duin-Capelle: C. Vos te Bennekom. Eerst heeft de heer Glerum in Vlis singen in de Lange Zelke gezeten, maar het zwaard der sanering verjoeg hem daaruit. „Erg vind ik het niet, ik zit hier heel wat beter. De gemeente heeft het woonhuis verbouwd, maar hier be neden heb ik alles zelf moeten doen. Ik heb overigens niet veel tijd voor kluskarweitjes, want een flink deel van de dag moet ik me met de bakkerij be zighouden". Schommelstoel Toch is er veel tot stand gekome nin het pand aan de Nieuwstraat. De ou derwetse voorkamer is herschapen in een oud-Hollandse taveerne, compleet met donkerhouten betimmering, schouw met tegeltjes; zelfs een schommelstoel ontbreekt niet. De in gelegenheden als deze onontbeerlijke jukebox is door een oude betegelde manshoge stoof aan het oog onttrokken. De achterkamer doet dienst als werkplaats voor de pottenbak kerij. Wat de heer Glerum nu met zijn Ta veerne voorheeft? ,,Ik heb geen bepaalde plannen, maar het is leuk om zoiets er bij te hebben. De pottenbakkerskunst blijft echter nummer één. 's Morgens werk ik in de potterie en 's avonds schilder ik de pot jes aan de stamtafel. Wanneer er ie mand is die graag een eigen bierpul of iets dergelijks wil hebben kan hij haar zelf beschilderen en dan bewaar ik haar voor hem. Als het er veel worden hang ik er een stel aan de balken van de zoldering". Plannen kun je volgens de heer Gle rum niet maken met een potterie an nex taveerne of Weinstube, net zo je het noemen wilt. ..Zoiets doet het of het doet het niet! Sfeer en stemming zijn belangrijk. Zij moeten gezellig zijn. En dan kan het best iets worden. ST MAARTENSDIJK. 1 maart Uien 40/ 55 63,16 55/70 62,67., stek 31,94., aanvoer 6000 kg. aardappelen bintie 37/60 15.96., bonken 60 mm opwaarts 16,60. aanvoer 5 ton., tarwe 3D— 32., gerst 25—28., haver 24—25., groene erwten 26—31., schokkers 26—31., bruine bonen 40—is. blauw maanzaad 50—54.

Zeeuwsch Dagblad | 1962 | | pagina 6