Meer vervoermiddelen voor gemeentepolitie Terneuzen Vorstverlet opgeheven Sportstichting Dreischor staat op de helling Functionaris nodig voor sport- en jeugdzaken? HID hield M.D.A. Glerum afscheidsreceptie Centrale afzetorganisatie voor aardappelen in Zuidwestelijk Nederland Uienprijs op recordhoogte Mozartavond in Goes Een Prot. Chr. lijst in Souburg Georganiseerd overleg over vaste oeververbinding noodzakelijk ONDERHANDELINGEN VESTIGING ZWARE INDUSTRIE NOG GAANDE Hoofdsportgebouw Ben W. Brouwershaven willen een uniforme regeling voor hele gemeente Waterlandkerkje: .1961 was gunstig jaar Gezin, voorlichting Middelburg: behoefte aan beroepskracht Eerste steen voor Chr. school te Krabbendijke A.R. kandidatenlijst 's Heer-Arendskerke Veerdienst Zijpe last van lage waterstand Grote belangstelling in hotel De Burg Goese groothandel opende nevenbedrijf in Breda Matthaus Passion in Hulst op 1 april Z.L.M. West Zeeuws- Vlaanderen hield ledenvergadering Donderdag 1 maart 1962 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 4 TERNEUZEN Het korps van de gemeentepolitie krijgt een betere outillage. Tijdens de raadsvergadering van woensdagavond werd dit besloten. Nog dit jaar zal men de beschikking krijgen 'over een surveillance uitrukauto, een personenauto, een scooter en een bromfiets. Zelfs wilde één van de raadsleden er twee scooters van maken, doch burgemeester H. Rijpstra vond dat er rekening moest worden gehouden met de kosten, omdat ook het nieuwe politiebureau nog in petto is. Een tweede scooter komt daarom in 1963. Het voorstel om hiervoor een krediet beschikbaar te stellen werd goedgekeurd. Het voorstel tot het aangaan van een overeenkomst met het rijk betreffende het opspuiten van de Serlippenspolder ■werd goedgekeurd. Het betreft hier het ophogen van gedeelten van deze polder, de Nieuw-Othenepolder en de buiten ge bruik te stellen oostelijke rijkswaterlei ding tot circa vier meter boven N.A.P. met grond en baggerspecie, afkomstig uit het kanaal. Voorts het aanvullen •van de oostelijke rijkswaterleiding tus sen watertoren en Essebrug, behalve het noordelijke gedeelte dat bestemd is als boezem voor de afvoer van rioolwa ter. Tevens zal een sliblaag van tien tot twintig centimeter worden opge- bracht om verstuivingen te voorkomen. Op de vraag of een gedeelte van de polder die onzer Zaamslag valt ook niet etgelijkertijd kon worden opgehoogd kon geen afdoende antwoord worden gege ven, daar de onderhandelingen hierover niet gemakkelijk gaan. Het agendapunt of er al dan niet zou worden aangesloten bij het insti tuut ziektenkostenvoorziening ambte naren leverde nogal stof tot discussie op. Hoewel vele raadsleden het er niet geheel mee eens waren o.rn. de heer W. J. Weterings merkte op dat de controle niet zo was als die be hoort te zijn werd het voorstel tot aansluiting aangenomen. Aan de heer W. Dees werd eervol ont slag verleend. Ook tot de aankoop van de percelen Javastraat 11, Havenstraat 3. Den Doelderstraat 14 en Nieuwe Kerk straat 20 ten behoeve van sanreing en uitbreidingsplan Sluiskil werd zonder discussie besloten, evenals tot aankoop van gronden ten behoeve van de aan leg van de verbindingsweg Terneuzen- Sluiskil, o.m. gelegen in de Oud-Zeve naar en Coegorspolder. Dit gold eveneens voor de gronden in de Nieuw-Neuzenpolder ten behoeve van vestiging van zware industrie. De on derhandelingen met een petrochemische industrie zijn nog steeds niet afgesloten. Volgens burgemeester Rijpstra zal het nog enkele weken duren op zijn minst voor deze kwestie beslist is. Het voorstel tot aansluiting van de gemeente bij de N.V. Bouwfonds Neder landse Gemeenten werd aangenomen. Het voorstel tot de bouw van een hoofdsportgebouw in het Zuidersport park met een tribune en de onderhand se aanbesteding daarvan aan de firma Gebrs. M. en A. de Bruyne voor een bedrag van 56.478 werd goedgekeurd. De rijksgoedkeuring hiervoor is nog niet binnen. Eveneens werd besloten tot onder handse aanbesteding van de bestratings- en rioleringswerken bij de Zuidland- straat en het plaatsen van bushaltes in de Guido Gezellestraat. De vergoedingen voor diverse scholen werden vastge steld. Naar aanleiding van de begro tingswijziging werd uit de raad opgemerkt, dat naar aanleiding van het beschikbaar stellen van een bedrag voor herstellingen aan het oude stadhuis af te lei den valt, dat de bouw van een nieuw vooralsnog niet binnen af zienbare tijd verwezenlijkt zal zijn. Burgemeester Rijpstra ant woordde hierop, dat het zeker nog enkele jaren zal duren voor Terneuzen een nieuw stadhuis rijk is. Tijdens de .rondvraag merkte de heer M. van Langevelde op, dat het zeke- wenselijk zou zijn wanneer er een organisatie werd opgericht die de belangen van de vaste oeververbinding zal verde digen, omdat hij het ongewenst vond, dat ieder die daar zin in had rekesten aan het ministerie en Gedeputeerde Staten hierover stuurt. Hij acht een actieve or ganisatie doelmatiger dan een verstrooiing van krachten. Te vens zag hij gaarne een wat uit voeriger voorlichting van de B.B. Beide punten werden in overwe ging genomen. De vele vragen omtrent verkeers- en parkeer problemen, bestratingen en bus haltes bewezen dat Terneuzen wat het verkeer en vervoer be treft nog steeds geen paradijs is, doch volgens het college van B en W. wordt aan deze problemen ernstig aandacht besteed. SOUBURG. Tijdens de ledenverga dering van de a.r. kiesvereniging werd een schrijven voorgelezen van de heer M. A. van der Putte, thahns loco-bur gemeester, waarin deze zegt zich we gens gevorderde leeftijd niet meer her kiesbaar te stellen. Ook het raadslid W. de Rijke keert niet terug, wegens druk ke werkzaamheden. Na uitvoerige discussie werd de candi- datenlijst voor de gemeenteraadsverkie zingen als volgt vastgesteld: 1. W. Hu- son; 2. A. Lorier; 3. G. van Sluis; 4. B Koole jr; 5. A. Maljaars; 6. J. de Rij ke; 7. P. A. van der Putte; 8. J. Boon; 9. P. Ton; 10 J. Looise. Met de C.H.U. worden besprekingen gevoerd om zo mogelijk met een ge combineerde lijst uit te komen. Aan het begin van de vergadering sprak de voorzitter enkele woorden ter nagedach tenis aan het erelid E. Tange, die hij een stille maar zeer verdienstelijke kracht noemde. Uitvoering Sursum Corda KRABBENDIJKE. De zangvereni ging Sursum Corda" hield haar vijfde jaarvergadering. Ouderling A. J. Busch sprak een openingswoord waarna de ge bruikelijke jaarverslagen werden voor gelezen. Door het koor werd twee maal opgetreden, terwijl er tussendoor een kwartet en een sextet werd gezongen. Na de pauze zongen enkele sopranen met citherbegeleiding enkele liederen waarna het koor nogmaals optrad. GOES. Reeds vele weken achter been zijn de uien het belangrijkste ex- portprod'ukt van de Nederlandse tuin bouw. Wekelijks gingen tussen vijf en zés miljoen kg uien de grenzen over. Dat kwantum is nu wel wat teruggelo pen maar dat wordt alleen veroorzaakt :door de afname van bet aanbod en niet door mindere vraag. De prijs van uien heeft namelijk de laatste dagen een ongekende hoogte be reikt. Export geschikte middel en grove uien worden op het ogenblik verkocht voor zestig cent per kg. een prijs die wel als een recordhoogte geldt. Toen enkele weken geleden rond der tig cent per kg voor de uien werd be taald was dat reeds een bijzonder ho ge prijs. Het is vooral het koude weer van de laatste tijd dat de vraag naar uien zo sterk heeft doen toenemen op vrijwel alle Europese markten. Vooral West-Duitsland vraagt op het ogenblik bijzonder veel uien en dat heeft de prijs zo doen oplopen. Ook naar België, Frankrijk en Engeland is er sprake van een goede export. In Zeeland heerst nog steeds een goe- i de drukte bij de uienhandelaren al wor den de voorraden bier nu ook zichtbaar minder. Er zijn weinig telers meer die van deze hoge prijzen profiteren want de meesfen hebben hun uien verkocht toen de prijzen ook reeds alleszins aan lokkelijk waren. De huidige gang van zaken in de yiensector toont weer eens aan hoe ge weldig wisselvallig het prijsverloop bij dit produkt kan zijn. Het seizoen 1961- '62 is voor de Nederlandse uientelers over het algemeen een goed seizoen ge weest en zeker voor hen die dit pro dukt konden bewaren. De kwaliteit was belangrijk beter dan de laatste jaren meestal het geval was. Raad EHewoutsdijk vlot door de agenda heen ELLEWOUTSDIJK. In een vlot te en rustige raadsvergadering gister avond werd dr. J. Geldof uit Drie wegen als gemeente-arts benoemd. Een verzoek van de Ned. Astmastich ting om een bijdrage werd gezien de financiële toestand "van de gemeente 'afgewezen. Ook ging de raad niet in op een verzoek voor een bijdrage voor een geschenk aan de scheidende directeur van de Zeeuwse muziek school, de heer H. Stam. De raad ging accoord met de aansluiting bij het Bouwfonds Ned. Gemeenten als mede met grenswijziging in verband met uitgevoerde herverkavelings werkzaamheden in de zak van Zuid- Beveland. WATERLANDKERKJE. In een nieuwjaarsrede tijdens een gisteren ge houden raadsvergadering noemde de burgemeester M. J. Verbrugge 1961 een goed jaar voor de gemeente. Met be trekking tot een deze winter te houden verkeerscursus moest hij tot zijn leed wezen opmerken dat het te laat was geworden om te starten. Men hoopt ko mende herfst een begin met de cursus te maken. De weg IJzendijke-Oostburg was kortgeleden aan de provincie over gedragen, zodat de betrokken gemeen ten van het onderhoud af zijn. Een sub sidieverzoek van de Ned. Astmastich- ting van twee cent per inwoner werd door de raad afgewezen. Uit een rap port bleek dat de rioolwaterzuiverings installatie bijzonder goed onderhouden •was. MIDDELBURG. De plaatselijke commissie voor huishoudelijke- en ge- zinsvoorlichtnig te Middelburg vindt 1961 in een jaarverslag een goed jaar. De commissie is van mening dat de indiensttreding van een beroepskracht nog urgent is en steeds urgenter wordt. Het voorlichtingswerk voor speciale groepen, het houden van spreekuren in verschillende wijken van de stad voor het verstrekken van inlichtingen op huishoudtechnlsch gebied en vele ande re zaken konden niet ter hand worden genomen, omdat de bestuursleden te veel belast waren met het organiseren van cursussen, lezingen, filmvoorstel lingen, demonstraties en tentoonstellin gen. Indien een beroepskracht dit werk zou kunnen overnemen zou het bestuur meer aandacht kunnen besteden aan de uitbouw van het overige werk. De commissie vermeldt voorts dat verzoeken om subsidie uitgingen naar B. en W. van Middelburg. Hoewel de subsidievoorwaarden iets gemakkelijker zijn geworden, laten de geldmiddelen van de commissie weinig ruimte over voor de aanpak van nieuwe zaken. Over de heroprichting van de plaatse lijke commissie Vlissingen werd twee maal vergaderd, maar een beslissing werd niet genomen. Het jaarverslag vermeldt voorts het grote succes van de tentoonstellingen en het hoge bezoekersaantal. De naai. adviesavonden voorzagen in een behoef te maar het bezoek in de buitenwijken was gering. De belangstelling voor de cursussen was bevredigend, de kook cursussen hadden bijzondere interesse en de cursus Indische keuken moest zelf worden gesplitst. Ook dit jaar was voor de naaicursussen een wachtlijst opgesteld. Er konden geen extra naai cursussen worden gegeven door gebrek aan leerkrachten en localiteiten. GOES. De Variaties op een the ma uit het oude Wilhelmus, die de jonge Mozart componeerde tijdens een bezoek, dat hij als „wonderkind" aan Den Haag bracht, vormen be slist geen vast repertoirestuk van on ze concertpianisten. Dinsdagavond kon men ze echter beluisteren in de grote zaal van de Prins van Oranje in Goes, waar voor de leden van de Vereniging voor algemene weten schappelijke belangen deze werden uitgevoerd door Pierre Palla, de al om bekende radiopianist, die onlangs op grootse wijze werd gehuldigd ter gelegenheid van zijn 60-ste verjaar dag. Het was een briljante vertolking, als onderdeel van een programma van muziek en voordracht, naast Pierre Palla gebracht door Aukje Karsemeyer, sopraan en Herman Emmink, bariton en dat voor de pauze was getiteld „Met Mozart aan de wandel". De verbindende teksten, waarin in grote lijnen de levensge schiedenis van de componist werd verteld, werden boeiend, en in het bijzonder aan het slot, met dramati sche kracht voorgedragen door Wim Verhagen. Aukje Karsemeyer toonde zich in de door haar gezongen aria's een zange res van grote allure. Zij beschikt over een warme, heldere stem, waarmede de wondere schoonheid van Mozart's melodieën uiterst muzikaal tot klinken werd gebracht. Een verrassing voor velen was on getwijfeld de bariton Herman Emmink. Een jonge zanger voor velen waar schijnlijk beter bekend als de zanger van het lichte lied, die zich hier ontpopte als een operazanger van for maat en begiftigd met een omvangrijk en sonoor stemgeluid. Dat bewees hij o.a. in een aria van Figaro en in en kele met Aukje Karsemeyer gezongen duetten uit Figaro's Hochzeit en Die Zauberflöte. Na de pauze gaven deze kunstenaars een afwisselend program ma van wat lichter gehalte. De zaal was goed bezet en het publiek was gul met applaus. De heer B. van den Berg, voorzitter van Wetenschappelijke Belangen, bood mevrouw Karsemeyer aan het slot van deze op hoog niveau staande muziek- en voordrachtavond een doos bonbons aan. ad Interim DREISCHOR. De voormalige ge meenteraad van Dreischor besloot in het jaar 1957 dat het door de Ned. Hei de Mij. aangelegde sportterrein zou moeten worden overgedragen aan een stichting, die hiervoor echter nog in het leven moest worden geroepen. Men was nl. van oordeel dat het belang van de exploitatie met zich moest brengen dat de belanghebbende verenigingen in Dreischor mede-verantwoordelijk moes ten zijn voor de gang van zaken. Men achtte de aangewezen vorm hiervoor ban ook een stichting, omdat deze vorm, in verband met de aard van de behartiging van het openhaar belang daarvoor bijzonder aangewezen moest worden geacht. Uit het vermogen van de gemeente Dreischor werd een kapi taal afgezonderd van tien gulden en aldus werd de weg geëffend om de Stichting „Sportterrein Dreischor" in het leven te roepen. Aan deze piepjonge stichting werd voor de prijs van zegge één gulden het nieuwe sportterrein aan de Mr. Pieter Moggestraat overgedragen. De stichting stelde zich als doel het instand houden en exploiteren van het sportter rein en het behartigen van de algeme ne sportbelangen in Dreischor. De stichting wordt beheerd en bestuurd door niet minder dan zeven personen die uiteraard inwoners van Dreischor moeten zijn. Als voorzitter, tevens lid, treedt op de burgemeester van Drei schor. Drie leden zijn op voordracht van de burgemeester uit de voormalige raad van Dreischor gekozen terwijl de overige drie door vertegenwoordigers van de voetbalvereniging „Dreischor", de gymnastiekvereniging „Jong Drei schor" en de korfbalvereniging „N.O.A.D." zijn ingenomen. Met uitzondering van de voorzitter hebben de leden voor drie jaar zitting in het bestuur. Wanneer na vaststel ling van de rekening door Gedeputeer de Staten van Zeeland bleek, dat er een nadelig exploitatiesaldo was, werd dit tekort door de gemeente Dreischo» aan de stichting uitgekeerd. Jaarlijks werd aan de gemeente Dreischor en aan de Stichting Zeeland voor Maat schappelijk Werk te Middelburg een verslag uitgebracht over de werkzaam heden in het afgelopen jaar. Nu Dreischor echter per 1 januari 1961 als zelfstandige gemeente werd op gegeven en bij Brouwershaven werd ingedeeld is een wat vreemde situatie ontstaan. Het beheer van de sportter reinen in de kernen Brouwershaven en Zonnemaire is in handen van B. en W. van Brouwershaven en dat van Drei schor bij een afzonderlijke stichting. Noordgouw,e heeft geen sportterrein en ook geen sportvereniging. NaaT de me ning van B. en W. van Brouwershaven is het niet juist dat er verschillen in •beheer staan inzake de sportterreinen in diverse kernen. Brouwershaven ziet nu twee moge lijkheden or' tot een oplossing te ko men nl.: 1. uitbreiding van de bestaande stich ting tot de gehete gemeente, zodat dus alle verenigingen daarin opgenomen kunnen worden; 2. opheffen van de bestaande stich ting te Dreischor, waardoor dus alle sportterrelneil In beheer bij Burge meester en Wethouders zouden komen. Het gemeentebestuur van Brouwers haven heeft zich nu dezer dagen met een schrijven tot alle sportverenigingen in de 'betrokken plaatsen gewend. Daar in wordt de verenigingen verzocht om de bijgevoegde statuten van de stich ting in het bestuur te bespreken oir tot een standpunt te komen. Daarna ligt het in de bedoeling van B. en W. op korte termijn een bijeenkomst te beleggen met vertegenwoordigers van de diverse verenigingen om tot een de finitief standpunt te komen. Waar en wanneer deze bijeenkomst zal olaats hebben is momenteel nog niet bekend. Hoewel het ook nog nie' vaststaat of van de verenigingen de besturen of een vertegenwoordiger za' worden uitgenodigd lijkt ons hel laat ste toch wel het meest voor de hand liggende. Alleen Dreischor heeft nl. maar vertegenwoordigers in de stich ting. Dan doet zich verder het feit voor dat Dreischor wel sterk vertegen woordigd zal zijn want men heeft daar niet minder dan -drie zelfstandige sport verenigingen, terwijl Brouwershaven en Zonnemaire elk maar een vereniging beschikken. Overigens hoopt men in Dreischor vurig dat de nieuwe regeling hoe deze er dan ook uit mag zien financieel wat voordeliger wordt. Van de nu bestaande toestand wil men in Dreischor wel zo spoedig mogelijk afscheid nemen. Niet dat de stich ting" niet bevalt of onvoldoende func tioneert, maar dat men van alle drie kernen het grootste financiële offer moet brengen. De drie verenigingen in Dreischor betalen nl. jaarlijks het kapi tale bedrag van 475 aan terreinhuur, terwijl de Algemene Sportvereniging „Brouwershaven" ƒ250 betaald. De voetbalvereniging te Zonnemaire an met 25 per ja-ar volstaan, ma-ar hier voor heeft men ook een erbarmelijk slecht terrein, wat de leden zelf moe ten maaien. Toch geloven we wel da-t men optimistisch gestemd kan zijn van wege het feit, dat binnenkort voor elke vereniging een uniforme regeling zal gaan gelden. ZEEUWSE SPORTRAAD GOES. Onder voorzitterschap van de heer M. van Poelje kwam de Zeeuwse sportraad gisteravond in een vergadering bijeen. Door de heer Van Poelje werd een over zicht gegeven van de werkzaam heden door de raad in de afgelo pen tijd verricht. Hij stipte aan o.m. dat de sportraad zich had bezig gehouden met de moeilijk heden over de totstandkoming van de gemeentelijke sportadviescom- missie in Goes en het aan de ge meenten Axel en Westerschouwen verleende advies bij de mogelijke totstandkoming van sportstichtin gen. Onderwerp van bespreking was het concept kostenraming van de stich ting. Tevens vroeg men zich af of het mogelijk was in de toekomst een functionaris aan te trekken die zich kon bezig houden met sport - en jeugd zaken. De heren van Poelje en drs. KI. Laansma, secretaris van de raad, waren van mening dat deze materie nog teveel in gedrang kwamen tussen de andere werkzaamheden van de Stichting Zeeland voor maatschappe lijk en cultureel werk. De heer Van Poelje opperde de hoop dat het pro vinciaal bestuur wellicht in 1963 de nodige subsidies wilde verstrekken voor de aantrekking van een dergelij ke functionaris. KRABBENDIJKE. De „bouwbe. perking" die koning Winter heeft afge kondigd en die in de wandeling bekend staat als vorstverlet, heeft in Krabben dijke niet de minste indruk gemaakt Vorst of geen vorst, zo zei de voorzit ter van het schoolbestuur, wij metselen door. En zo gebeurde het dat een groepje verkleumde mensen (de kleine mensjes niet uitgezonderd) gisteren getuige was van de eerste steenlegging op het fun dament van de nieuwe school met de Bijbel. Nou ja, zei men in de boezem van het bestuur, de uitnodigingen zijn nu eenmaal verzonden dus moet het maar doorgaan. De ceremonie werd verricht door de voorzitter van het schoolbestuur, de heer H. J. van Harn. Deze memoreer de de deplorabele toestand van het oude schoolgebouw aan de Wilhelmina- straat. Dit gebouw is duidelijk aan ver nieuwing toe. Daarnaast gaf de voorzit ter echter uitdrukking aan zijn dank baarheid jegens initiatiefnemers van vroeger, die toen, een zestig jaar gele den, zware financiële offers hebben ge bracht om een eigen school te stichten. Dank bracht de heer Van Harn ook aan het gemeentebestuur voor de be reidwillige medewerking. Felicitaties werden voorts aangebo den door de burgemeester, de heer L. Cnossen. De burgemeester deelde mee ook een felicitatietelegram te hebben ontvangen van de architect, de heer B. J. Stevens te Haarlem. Tot slot bood ook de wethouder G. van Velzen zijn felicitaties aan, mede namens het bestuur van de u.l.o. Gemeentewerkman ter aarde besteld in 's-GravenpoIder s'-GRAVENPOLDER. Gistermor gen is op de algemene begraafplaats het stoffelijk overschot van de heer Jac. Walraven, in leven gemeentewerk man van 's-Gravenpolder ter aarde be steld. Aan de groeve sprak burgemees ter J. D. Jansen, die de overledene schetste als een plichtsgetrouwe wer ker en een hulpvaardig persoon. Hij bracht hem namens de gemeenschap dank voor de bewezen diensten. De heer D. Taekema uit Goes sprak na mens de Bevelandse brandweer korp sen, ds. J. H. Kluiver, plaatselijk pre dikant, las een gedeelte uit de bijbel en bad het Onze Vader en burgemees ter Jansen dankte namens de familie. Mej. Janny Gabrielse. leidster aan de Christelijke kleuterschool te Westka- pelle, is benoemd tot hoofdleidster aan de Christelijke kleuterschool te StriJ- en. 's-HEER-ARENDSKERKE. De A.R. kiesvereniging van 's-Heer-Hen- drikskinderen en Nieuwdorp zijn bijeen geweest, onder leiding van voorzitter M. Rouw, om de kandidatenlijst vast te stellen voor de raad 's-Heer-Arendsker- ke. Tevens vond de bestuursverkiezing plaats. In plaats van de heer M. Holle- stelle werd gekozen de heer E. van 't Zand, terwijl de heren J. de Jager en A. Boone werden herkozen. De kan didatenlijst is als volgt samengesteld: 1. J. Hommes; 2. J. v. d. Guchte; 3. J. de Schipper; 4. W. van Boven; 5. J. de Kok; 6. M. Rouw; 7. J. de Jager; 8. W. v. d. Guchte; 9. F. v. d. Berg; 10. K. de Smit. BRUINISSE. De lage warerstan den tengevolge van de harde Oosten wind geven ook voor de veerponten op de dienst Zijpe-Anna Jacobapolder nog wel eens overlast. Eergisteren werd de dienst enkele vaarten gestaakt omdat sterke eb- stroom en harde wind het invaren van de veerhaven van Anna Jacobapolder tot een riskante onderneming maakten. Zii die zonder ooonthoud willen over varen dienen er dus op te letten niet omstreeks laag water bij het Veer aan te komen, zolang De Bilt spreekt over een Oostenwind met windkracht zeven of hoger. MIDDELBURG In een sfeer volle omgeving hotel De Burg in Middelburg en temidden van een groot aantal bloemstuk ken heeft de heer M. D. A. Gle rum gisteren afscheid genomen als hoofdingenieur-directeur van de volkshuisvesting en bouwnij verheid in de provincie Zeeland. Talrijke functionarissen uit de Zeeuws» samenleving kwamen de scheidende HID de hand druk ken en wensten hem nog vele rustige jaren toe. De heer Gle rum gaat zoals bekend van zijn pensioen genieten. Hij heeft zich gevestigd in Putten waar hij een bungalow gaat bewonen. In hotel De Burg werd niet gesproken in de zin zoals bij de meeste recepties het geval is. Men volstond met per soonlijke gesprekken van man tot man. Onder de vele aanwezigen was ook de heer C. Sondervan, hoofd van de afde ling personeel van het departement van volkshuisvesting en bouwnijverheid. Hij vertegenwoordigde minister Van Aart- sen. die toegezegd had persoonlijk van de heer Glerum in Den Haag afscheid te willen nemen. Voorts waren tegen woordig vele burgemeesters, vertegen woordigers uit het bedrijfsleven en van de overheid, de Rijks- en Provinciale waterstaat, onderwijskringen, de Ka mer van Koophandel en afgevaardigden GOES. Het levensmiddelengros- siersbedrijf Grosco (fa. Gebr. Duivekot) heeft in Breda een zelfbedieningsgroot handel gesticht. Het bedrijf is in tegen woordigheid van vele prominente per sonen uit handelskringen geopend. Het draagt de naam „Kijko". Verleden jaar april stichtte Grosco in Vlissingen een zelfbedieningsgroothan del, de eerste in Zeeland. Men is van mening dat de zelfbedieningsvorm in de groothandel steeds meer ingang zal vin den. van woningbouwverenigingen, alsook verschillende collega's van de heer Gle rum uit andere provincies. Namens het provinciaal bestuur kwam Gedeputeer de A. Schout afscheid nemen. In de morgenuren heeft de heer Gle rum in intieme kring op het kantoor af scheid genomen van het personeel. De heer J. Krijger, hoofd van de admini stratie, bood de scheidende hoofdinge nieur-directeur daarbij een ligstoel aan. Mevrouw Glerum pntving bloemen. De heer Krijger wierp' een terugblik op de afgelopen veertien jaar, de tijd die de heer Glerum aan de Noordsingel had doorgebracht. De heer Glerum wordt in zijn functie opgevolgd door ir. L. Huisman. GOES Het is zo goed als zeker, dat nog dit jaar een centrale organisatie kan starten met de afzet van aardappelen in het gehele zuidwestelijk kleigebied, omvattende provincie Zeeland, de Zuid hollandse eilanden en het noordwestelijk deel van Brabant. Naar wij vernemen is het de bedoeling om de aardappelafzet per gebied of streek te bundelen, Met deze plannen wordt een flinke stap in de goede richting gezet, want de afzet van aard appelen laat nogal te wensen over. Voor de afzet via een centrale or ganisatie bestaat een zeer grote be langstelling. Reeds een groot aantal besprekingen is gevoerd tussen de belanghebbenden waaronder o.m. het Landbouw Coöp. Centrum Z.W.-Ne- derland en het Centraal Bureau in Rotterdam. Vandaag wordt in Bergen op Zoom opnieuw een vergadering gehouden. Een werkgroep is in het leven geroepen, die een aantal richt- Groene Kruis 's-Graven polder s'-GRAVENPOLDER. De afdeling 's-Gravenpolder van het Groene Kruis vergaderde. In de vacature A. C. Oele werd tot penningmeester benoemd de heer P. de Wolf jr. De contributie werd verhoogd van 7,50 tot 10. Het .totaal aan inkomsten en uitgaven over 1961 bedroeg resp. 4998,61 en 4348,99. De heer M. D. A. Glerum (rechts) in geanimeerd gesprek met de voor zitter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Zeeuwse eilan den, de heer C. A. Kammeraad. Me vrouw Glerum onderhoudt zich met de secretaris van de Kamer, de heer A. S. de Jonge. WEMELDINGE. De in Wemeldin- ge tijdelijk dienstdoende P.T.T.-bestel. Ier J. W. uit Kattendijke kwam giste, ren op de Oudepolderweg in Wemeldin- ge met zijn bromfiets zodanig te vallen dat hij in de sloot belandde. Hij brak daarbij een pols en werd naar huis ver voerd. lijnen beeft opgesteld. Ook is be noemd een speciale afzetcommissie. Het is no:g niet bekend of de organi satie een n.v. dan wel een coöperatie gaat worden, omdat dit nog een punt van beraad uitmaakt. Het staat in tussen wel vast, dat de kleinverpak- king van aardappelen een rol zal spelen in dit nieuwe geheel. De aard appelen zullen onder een bepaald merk op de markt worden gebracht, hoewel nog niet alle barrières uit de weg zijn geruimd, zijn er niettemin duidelijke aanwijzingen, dat met in gang van de nieuwe aardappeloogst de afzet via een centrale organisatie geregeld kan worden. HULST. Op zondag 1 april 1962 wordt in de fraaie R.K. kerk te Hulst de jaarlijkse opvoering van „De Mat thaus Passion" gegeven. Evenals voor gaande jaren belooft dit voor Zeeuwsch- Vlaanderen weer een groots evenement te worden. De uitvoerenden zijn het Philharmo- niS'Ch Koor Toonkunst Rotterdam, het Rotterdams Philharmonisch Orkest en Jongenskoren uit Hulst en Rotterdam. Solistische medeweiikijg verlenen; Naan Pöld - tenor-evangelist; Norman Foster - Bas-Ghristos,partijE'lly Amerling - sopraan; Carla Brunott - alt; Willy van Hese - tenor-aria's; Max van Eg- mond - 'bas-aria's. De algehele leiding berust bij: Kees Stolwijk. OOSTBURG. De voorzitter van de Kring West Zeeuws-Vlaanderen van de Z.L.M., de heer I. de Bruyne, hield in een openingswoord in een algemene vergadering de problemen in de land bouw onder e loupe. Hij noemde de spanningen voor de landbouw in de toekomstige E.E.G. en stipte o.m. de verdere industrialisatie en de werktijd verkorting aan. Met betrekking tot de overproduktie noemde de heer De Bruy ne het schrijnend dat toch 10 x 10 ac ties moesten worden gevoerd ter leni ging van de nood in vreemde landen. Uit het jaarverslag van de penning meester bleek dat de inkomsten 1856.90 en de uitgaven 1942,85 bedroegen met een nadelig saldo van 85,95. Tijdens de vergadering hield de heer A. de Lange uit Goes een causerie over „Verzeke ren bij de Z.L.M." en ir. A. W. Luitjens, voorzitter van Landbouw Coöperatief Centrum voor Z.W. Nederland, een le zing over „Akkerbouw en afzetproble- men".

Zeeuwsch Dagblad | 1962 | | pagina 3