Nieuwe ULO in Middelburg Duur feest Zierikzeese Oranjevereniging FILMS 1 fill SIS I «lil SI «I SI all Uit de kerken Zaaizaad niet los verhandelen In Groede één A.R.-C.H.-lijst Juniorenvoetbal geeft extra werklust - verkwikt bij spel en rust 5Crit> kraó door eelanci D. Goudriaan (Pr. Chr.) bedankte als raadslid A.R. kiesvereniging Waarschuwing aan afvalwaterleiding kanaalzone 1961 gunstig jaar voor Zuidzande Dreischor heeft een cafetaria Geslaagden verkeers- cursus Bruinisse Verkoop gebouwen wasserij De Lelie Bromfietser ernstig gewond bij botsing in Rilland Actie voor Hongarije in St. Annalancl De heer J. A. van Bennekom sprak in Wolf aartsdijk Feest van N.C.L.B. te Wissenkerke Ongelukken in Terneuzen Afscheid hoofd chr. school Haamstede Familie-avond N.C.L.B. en N.C.B. in Wolfaartsdijk Jeugddammen in Goes Tweede fase sanering Intrede ds. G. Blok Zanguitvoering Souburg Jaarfeest van Geref. jeugd in Baarland Uitvoering „Hygiea" „Vrederust*"-avond Ouderavond chr. nat. school Colijnsplaat Tanende belangstelling voor streekmuziek Nieuwe secretaris veiling Kapelle iAMTBEimin Woensdag 28 februari 1962 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 5 ZIERIKZEE. Het enige punt waar de gemeenteraad zich In een gisteravond ge houden raadsvergadering druk om maakte was een subsidieaanvrage van de Zierik zeese Oranjevereniging van 2500,- voor de viering van het zilveren huwelijksfeest van het Koninklijk paar. B. en W. stelden een subsidie van 1000,- voor, welk be drag extra aan de gemeentebegroting moest worden ontrukt, een begroting die toch al met de grootste moeite sluitend was gemaakt. Een subsidietoekenning van 2500,- vonden B. en W. onverantwoord. De heer M. C. Doeleman (V.V.D.) zette de bedoelinge nvan de verenigingen op die dag uiteen en onthulde tevens een feestprogramma dat klonk als een klok: een groots vuurwerk, kanonschoten, zeep kistenraces, enz. Totale kosten, aldus de heer Doeleman, bedragen f 4050,-. Het bedrijfsleven past 1000,- bij, van parti culiere zijde is 200,- binnengekomen en de Oranjevereniging zelf heeft 100,- vopr het feest. Daarom was het wel nood zakelijk dat de gemeente de ontbrekende 2500,- had bij te passen. Wet houder M. C. Verheijen (soc.) zei het verzoek begrijpelijk te vinden, „maar waar halen wij de 2500,- vandaan?,, Ten slotte verleende de raad een subsidie van maximum 2500,- en min. 1000,-, met de voorwaarde dat de vereniging zelf moeite zal doen om zoveel mogelijk voor het feest bijeen te brengen. Aan het einde van de vergadering meende tot ieders verrassing het raadslid D. Goudriaan (Prot. Chr. Fed.) tot zijn spijt te moeten bedanken als raadslid. Als reden gaf hij op dat naar zijn mening de C.H.U. het vertrouwen in hem had opge zegd. „Een kerkelijke kwestie speelt daar bij een grote rol", aldus de heer Gou driaan die zich verder niet wilde uitla ten over de reden voor zijn bedanken. Voorzitter mr. F. Th. Djjckmeester zei dat „deze kwestie hem rauw op het lijf was gevallen", maar kon het standpunt van de heer Goudriaan begrijpen. Hij zag het raadslid node vertrekken en bracht woorden van waardering, ook namens de raad, aan hem over. NED. HERV. KERK Beroepen te Bennekom: F. H. Bik te Doorwerth-Heelsum; te Garderen: R. J. van de Hoef, cand. te Lunteren; te Ol- debroek le predikantsplaats: P. J. Bos te Sprang: te Giebergen: J. B. P. Vis ser, vic. te Steenwijk, die bedankte als voorganger te Genève (Ned. Gemeente). tedankt voor Uithoorn 2e predikant- school: B. Baks te Kapelle a d. IJssel. Aangenomen naar Holwerd (toez.): R. Hoen te Beetgum. GEREFORMEERDE KERKEN Beroepen te Rotterdam-C. (vac. F. Vroon): Th. Ferwerda te Noordwijk aan Zee; te Leeuwarden: A. S. Timmer te Rotterdam-C; te R'dam vac. P. N. Kruis wijk: A. van der Kooij te Woerden en vac. G. R. Visser: C. W. Thijs te Nieuw- Vennep. GEREFORMEERDE KERKEN (vrijg.) Bedankt voor Hoek: M. Bakker, cand. te Haren (Gr). OUD GER. GEMEENTEN Bedankt voor Giessendam: H. Wilbihk te Doetinchem. Kwekers in Goes bijeen GOES Om vermenging te voorkomen geloof ik dat het zaai zaad niet helemaal los naar de handel kan, wel biedt de verpak king in kisten mogelijkheden, on der voorwaarde dat de handel de datum van levering vaststelt. Dit zei ir. J. Minderhout, directeur van de Kon. Mij. „De Wilhelmi- napolder", gistermiddag op een algemene kwekersvergadering, in de Prins van Oranje te Goes. Tijdens deze bijeenkomst, die onder leiding stond van ir. J. D. Dorst, di recteur van de stichting Keuringsdienst Zeeland, voerde ook het woord de heer dr. ir. D. E. van der Zaag van het N.A.C. te Wageningen. De heer Van der Zaag betoogde in zijn lezing over de perspectieven van de aardappelteelt dat de teelt van pootaardappelen in Europa zeker een toekomst heeft. Hij gaf verder een uiteenzetting over de bewaring van aardappelen. In het alge meen kan gesteld worden, aldus spre ker, dat pootgoed warm bewaard moet worden en consumptieaardappelen koud. Wat echter bij het ene ras „warm" is, betekent voor het andere ,,koud". Daarom zal de goede pootaardappelte- ler de temperatuur in zijn bewaar plaats instellen naar de wijze waarop de poters reageren. De heer Van der Zaag noemde de ouderwetse glazen be waarplaats met een temperatuur van 1-12 graden ,,nog steeds de beste". Naar aanleiding van de inleidingen die op de vergadering werden gehou den ontstonden levendige discussies. ANNA JACOBAPOLDER. Op een vergadering van de A.R. kiesvereniging werd bekend gemaakt dat een samen- spreking met de C.H.U. over een even tuele gemeenschappelijke lijst op niets uit is gelopen. In de plaats van de secretaris, de heer A. C. van Strien, werd gekozen de heer C. van Strien Czn. Getracht zal worden voor de a.s. Sta tenverkiezing een spreker te laten ko men. Tevens besloot men voor de ge meenteraadsverkiezing propagandama teriaal te verspreiden. Betreffende de aanvraag van de plaat selijke korfbalvereniging „S.D.O." om een sportveld, was men algemeen van mening dat hier weinig of geen mede werking van het gemeentebestuur was. Nog steeds aanvoer van goede kwaliteit mosselen YERSEKE. Nog steeds houdt de aanvoer aan van een beste kwaliteit mosselen van de Waddenzee. De kwe kers komen dit jaar niet uitverkocht. Als het seizoen is afgelopen is een re cordomzet bereikt en wordt de 800.000 ton overschreden. 'Raad Sas van Gent SAS VAN GENT. B. en W. van Sas van Gent deden in een gisteravond ge houden raadsvergadering de toezegging dat in een volgende vergadering volle dige inzage zou worden verleend over de gang van zaken bü de stichting afval- watereliding kanaalzone. Ook de kwestie bejaardencentrum zou dan uitvoerig worden behandeld. De raad meende in het eerste geval een waarschuwend ge luid te laten horen. De stichting moest op financieel gebied de nodige voorzich tigheid betrachten omdat de vrees bij de raad heedste dat Sas van Gent zeer zwaar in de kosten zou moeten bijdragen, ver geleken bij de aandere gemeenten. Deining in de raad kwam bij de be noeming van leden in het stichtingsbe stuur Sasse zwembad. B. en W. hadden als kandidaat gesteld wethouder H. Ph. Scheffer (gb), terwijl de kandidaat van de raad de heer J. J. Bockstael (kath) was. Uit de bepaald niet malse kritiek uit de raad kon worden opgemaakt dat men van mening was dat de wethouder van volksgezondheid, de heer H. Stevens (soc.) door de meerderheid van B. en W. van zijn plaats was verdrongen. ZUIDZANDE. Tijdens een gister avond gehouden raadsvergadering van Zuidzande heeft burgemeester H. P. Everwijn in een nieuwjaarsrede een te rugblik op 1961 en een prognose voor 1962 gegeven. Het afgelopen jaar noem de hij voor de gemeente niet ongunstig. Het inwonertal was van 851 tot 856 ge stegen, wat, vergeleken bij achteruit gang in inwonertal van de omliggende gemeenten, verheugend kon worden ge noemd. Het honderdprocentplan van de waterleidingmij. was bijna voltooid; de hoofdleidingen zijn gelegd en men hoopt in 1962 klaar te komen. Belangrijk voor Zuidzande noemde e heer Everwijn de aanleg van openbare werken en grondaankoop voor het uit breidingsplan.. De bouwstop noemde hij voor. de gemeente zeer ongunstig. De bouw. in de vrije sector vond hij voor het platteland nu eenmaal onontbeerlijk. Hij hoopte op een redelijk aantal bouw vergunningen. In 1962 moesten nog wor den gerealiseerd de aanleg van het sportterrein, de herbestrating van de gehele gemeente en de aanleg van de Smidsweg. Voorts noemde de burge meester nog de verbetering van de weg ZuidzandeOostburg. Tijdens de rond vraag informeerde de heer Iz. Cappon (Ar-Oh) naar de verlichting van het to renuurwerk van de Ned. Herv. kerk. De voorzitter zei dat opdracht was verleend tot reparatie. DREISCHOR. Het dorp Dreischor was tot kort nog altijd verstoken van een cafetaria. Maar daar is sinds za terdagmiddag verandering ingekomen door het openstellen van een nieuw in gericht cafetaria aan de Slotstraat. Wel had de bekende frites-wagen op twee wielen reeds op 6 februari 1960 haar intrede in Dreischor gedaan met als voorlopige standplaats in de Pieter Moggestraat. Later werd de wagen en kele malen verplaatst naar andere de len van het dorp. Een voormalige kruidenierswinkel die al jaren lang leeg stond is nu in en kele maanden tijds omgetoverd tot een moderne cafetaria, waarin ook de be kende music-box niet ontbreekt. Leden va» Landbouwbelang te Baarland tevreden BAARLAND. De Vereniging Land bouwbelang vergaderde in het vereni gingsgebouw onder voorzitterschap van de heer J. Sinke. Het jaarverslag van de secretaris-penningmeester, de heer H. Schout Hzn vermeldde dat afgeno men is voor 49.793.29 en 21217 liter vloeibare brandstoffen, terwijl de reke ning met een batig saldo sluit. Bij de bestuursverkiezing werd het aftredende lid, de heer I. J. van Win- gen, bij acclamatie herkozen. Afgevaar digd naar de algemene vergadering te Goes worden de heren I. J. van Win- gen en L. de Bruijne Sr. Bij de dis cussie bleek dat men algemeen tevreden was over de levering der goederen door de coöperatie Wmeldinge. BRUINISSE. Gemiddeld veertig personen bezochten de door de adjudant der Rijkspolitie, de heer A. Pipping, ge organiseerde verkeerscursus. Tweeëndertig daarvan waagden zich aah het examen. De eerste prijs was voor de heer H. Petter met 10 fouten, de 2e prijs voor de heer Jac. de Jonge met eveneens 10 fouten en de derde prijs voor de heer S. de Koning met eveneens 10 fouten. Deze volgorde werd na loting vastgesteld en de prijzen be stonden resp. uit en sigarettenstandaard, een tweede kleinere sigarettenstandaard en een bonbonière. De vierde prijs was met 11 fouten voor mevrouw van der Wekken-Brou- wer, de vijfde prijs met 12 fouten voor de heer Jac. de Waal. De verdere kandidaten hadden 12 tot 40 fouten. In totaal moesten 75 vragen worden beantwoord. Alle deelnemers kregen een troost prijs als herinnering aan de cursus, voor de vier vrouwelijke deelneemsters bestond die uit een doosje bonbons. De prijzen waren beschikbaar gesteld door de heer S. J. P. Jumelet. Burgemees ter Van de Linde, op de slotavond aan wezig, zei in zijn toespraak trots te zijn, dat de Verkeerscursus op Bruinis se zoveel deelnemers trok en een bij zonder woord van dank richtte hij tot de organisator de heer A. Pipping. (.Ingezonden mededeling) GROEDE. Tijdens een vergadering van de prot. christelijke kiesvereniging is de lijst met kandidaten opgesteld voor de gemeenteraadsverkiezingen. De A.R. en C.H.U. kftmen met een gecom bineerde lijst uit. De lijst ziet er als volgt uit: 1. J. Marijs, 2. J. de Bliek, 3. J. Basting, 4. M. Pladdet, 5. P. A. Verhage en 6. J. van Vliet. BERGEN OP ZOOM Door notaris G. van Opdorp werd gisteravond de verkoop geleid van kantoor en wasse rijgebouwen aan de Wassenaar- en St. Jozefstraat in Bergen op Zoom van de wasserij De Lelie, die de gehele provin cie Zeeland bestrijkt. De reden voor de verkoop was de vestiging van de wasse rij in de nieuwe zaak aan de Antwerp- seweg. Door A. Zegers uit Bergen op Zoom werd tenslotte een bod gedaan van 110.100. De wasserij houdt de verkoop driemaal 24 uur in beraad. Groep A I: Arnemuiden AIVlissingen AI 6—5. Middelburg AIMiddelburg All 80, Zeeland Sport AIZeelandia AI 0—2, Vlis» singen AllWalcheren AI 10. Groep A II; Serooskerke AIMiddelburg AIII afg., VCK Al—Middelburg AIV afg .Groep A III: HW '24 AIAxel AI afg., Corn. Boys ATTer- neuzen AI 06, Hontenisse AIPhilippine A I 7-A). Groep A IV: Steen AI—HVV '24 All l—O, Vogelwaarde AI—HVV '24 AIII HVV n.o.g. Groep A V: Kloetinge AI—Borssele A I 4—0, Wolf aartsdijk AIZierikzee AI afg., Goes AIRobur AI afg. Groep A VI; Ril- landia AIWemeldinge AI 00. Groep B I: Middelburg BilVlissingen BI 013, Wal cheren BIMiddelburg BI 04, RCS BIZee land Sport BI 40. Groep B II: Middelburg Bill—Domburg BI 0—3, Vlissingen BIV— Oostkapelle BI 32, Veere BIMeeuwen BI 0—9, Vlissingen BUISerooskerke BI 33. Groep B III: Middelburg BVINieuwiand BI 0—1, Zeelandia Bil—RCS Bil 18—0. Mid delburg BVMiddelburg BVII 50, Vlissin gen BVZeeland Sport BII 20. Vlissingen BVIVlissingen BVIII 2,1 Walcheren Bil —Vlissingen BVII 4—0. Groep B IV: Lewed. Boys BI—Volharding '32 BI 50, Luctor Bi -Nieuwdorp BI afg., Goes BI—Patrijzen BT afg. Groep B V: Robur BIWolfaartsdi BI afg.. Heinkenszand BI—Wissekerke BT 1—7. SVD BI—Goes BII 1—1. Groep B VI: Wemeldinge BI—Kapelle BI 1—3. Krabb f dijke BIHansw. Boys BI 15, Kruiningen BI—Kloetinge BI 0—3. Groep B VII: Bruse Boys BI—Zierikzee BI afg., Dreischor BI— Renesse BI 15, Burgh BIBrouwershaven BT 83. Groep B VIII: Nieuwerkerk BI Zierikzee BUI 110, Burgh BIIMevo BI 0—5, WIK BI—Zonnemaire BI 3—1, Zwalu wen '61 BI—Bruse Boys BII afg. Groen B IX: Axel BI—Hoek BI 3—1. AZVV BI—Corn. Boys BI afg.. Ria W BI—HVV '24 BI afg.. Sluis kil BITerneuzen BI 07. Groep B X: Hon- tenisse BIHVV '24 BII 80, Zaamslag BI Graauw BI afg.. Steen BI—Vogelwaarde BI Axel BI—Hoek BI 3—1, AZVV BI—Corn. Boys BII afg.. Terneuzen BII—Sluiskil BII 1—2, Hoek BII—Terneuzen BUI afg. Groen B XIIr Axel BillKoewacht BI 03, HVV '24 BIV —Steen BII afg. Groep B XIII: Aardenburg BII—Hoofdplaat BI uitg IJzendi.ike BI—Groe de BI afg.. Breskens BI—Aardenburg BII 5—0, Oostburg BIBiervliet BI 8—1, Retranche* ment BI—Oostburg BII 9—0. RILLAND-BATH. Gistermorgen omstreeks zeven uur is nabij de Vierde Weg in Rilland Bath een ernstig onge luk gebeurd. De achttienjarige A. Dek- kers uit Rilland kwam met zijn brom mer vanuit de Dorpsstraat gereden op weg naar Bergen op Zoom en kwam op de kruising van de Vierde weg in bot sing met een autobus, die militairen voor Woensdrecht en Ossendrecht van uit deze omgeving kwam halen. De jongen werd gegrepen en tegen de grond geslingerd en werd zo ernstig ge wond dat de dokter, die eerste hulp ver leende, het nodig vond om hem naar het Algemeen Burger Gasthuis in Ber gen op Zoom over te laten brengen. Hier werd hij ter verpleging opgeno men. ST. ANNALAND. De door de Ge reformeerde Gemeente van Sint Anna- land gehouden actie voor Hongarije is een groot succes geworden. Aan geld kwam binnen het respectable bedrag van: 227,50. Ruim 40 collies goede ren kwamen binnen, waaronder enkele grote. Een en ander is zaterdag 24 fe bruari naar het centrale punt in Nun- speet verzonden, van waaruit alles naar Hongarije gestuurd zal worden. Alle kerkelijke gezindten hebben hieraan hun volle medewerking verleend. WOLFAARTSDIJK. De A.R.-kies- vereniging te Wolphaartsdijk hield een ledenvergadering onder leiding van haar voorzitter de heer M. W. v. d. Vrede. Als spreker trad op het 2e Kamerlid de heer J. A. van Bennekom uit Middelburg, die een interessante causerie hield over het onderwerp „Ik voel niet voor poli tiek". Verder werden nog behandeld de ambtenarensalarissen, Nieuw Guinea, de Mammouthwet en de a.s. verkiezingen. Vrouwen achter prikkeldraad In Alhambra te Vlissingen draait de film Vrouwen achter prikkeldraad", een boeiend verhaal van een aantal vrouwen, dat in de tweede wereldoorlog was opgesloten in een Japans gevan genkamp op Nieuw-Guinea. De rolprent laat zien welke ontberingen, vernede ringen en zelfs vechtpartijen de wouwen moeten doorstaan om de vrijheid weer te kunnen zien. Huwelijk zonder moraal Onder de „originele" Nederlandse ti tel „Huwelijk zonder moraal" is in het Middelburgse City een verfilming van John O'Hara's roman „Frorn the T&t race" te zien. In zoverre is het huwe lijk dat op het witte doek in cinemas cope breeduit wordt uitgemeten zonder moraal, dat man en vrouw al dan niet psychologisch verklaarbare slippertjes maken. Allemaal zeer Amerikaans en voor ons eigenlijk overdreven. In elk geval laten Joanne Woodward en Paul Newman als het echtpaar (in het dage lijks leven zijn zij ook met elkaar ge huwd) goed spel zien. Tussen kogels en granaten De Engelsen pakken het bij de verfil ming van een oorlogsverhaal altijd an ders aan dan de Amerikanen. De Holly- woodmensen maken van Normandië of Korea altijd een tweede Wilde Westen waar zeer stoere helden de meest on waarschijnlijke stunts uithalen. Dat doen de Britten anders en meer aan vaardbaar, tenminste in zoverre men een oorlogsfilm aanvaardbaar kan ach ten. In elk geval wordt in Electro, Mid delburg, met de rolprent „Tussen kogels en granaten" geen heldenverering be dreven, maar een kroniek gegeven van een groep Engelse soldaten, die zich achter de vijandelijke linies weten terug te vechten naar hun eigen „Tea and Porridge". Shot gun Indianen, sheriffs en revolverschoten, alsmede een knap meisje, zijn de klas sieke ingrediënten met behulp waarvan een Western wordt bereid. Zo ook de film ;,Shot Gun" die draait in Luxor te Vlissingen. Berucht De film „Berucht" die thans in het Grand-Theater te Goes draait, hebben wij reeds eerder besproken. WISSENKERKE. Onder leiding van de heer L. Bakker hield de Ned. Chr. Landarbeidersbond de feestelijke jaarvergadering. Voor het eerst was een afvaardiging TERNEUZEN. Omstreeks half twee gebeurde op het bedrijf van de Terneu- zense Scheepsbouwmij. een arbeidson geval dat de Breskense arbeider C A V. twee gebroken benen kostte. Men was bezig met het ophijsen van een me talen schot, toen de last begon scheef te hangen. Om de zaak in evenwicht te houden, ging een arbeider op een kant staan. Toen hij eraf sprong, bewoog de last zich met een ruk naar de andere kant, waardoor V. onder het schot kwam te liggen. Hij brak beide benen en moest naar het ziekenhuis in Terneu zen worden vervoerd. Zaterdagmiddag wrd het zesjari gzoon- tje van de familie Seheeie, toen hij plotseling de weg overstak, door een auto van A. F. R. uit Nieuwvliet aan gereden. Met een hersenschudding en andere verwondingen werd de knaap naar het ziekenhuis vervoerd. Op 1 maart a.s. zal het 35 jaar geleden zijn dat de heer A. Kunst te St. Phflipsland in dienst trad als land arbeider bij de familie J. Stols. Oo die zelfde dag is de heer A. Moerland 25 jaar in dienst bij de landbouwer W. C. van Nieuwenhuizen als landbouwers knecht. HAAMSTEDE. In een bijzondere ouderavond hebben het schoolbestuur, de ouders en de oudercommissie op hartelijke wijze afscheid genomen van het hoofd van hun school, de heer A. A. v. d. Leer, die in Middelburg be noemd is. De heer v. d. Lee was gedu rende drie en een half jaar een zeer ge waardeerd hoofd van de Chr. Nat School Het scheidende schoolhoofd wérd al lereerst in dichtvorm toegesproken door mevr. Malipaard-Daane die namens de oudercommissie dankte voor het vele en goede dat hij in deze periode heeft gedaan. Zij bood de heer v. d. Leer een luxe vulpen aan. De voorzitter van het schoolbestuur, de heer C. A. v. Oord, die vervolgens het woord tot het schoolhoofd richtte, meende zeker te zijn wanneer hij tot de heer v. d. Leer zei: ,,U hoorde bij ons". De voorzitter hoopte dat het nieuw be noemde hoofd, de heer S. Boersma, het voetspoor van de heer v. d. Leer en van de grote Meester zal volgen. Woorden van waardering voor de goe de samenwerking en de goede collegia liteit sprak het hoofd van de Beatrix school, de heer S. de Haas. Tot slot sprak de heer v. d. Leer zijn oprechte dank uit in een korte toe spraak, die hij zijn „eindles" noemde. Uit het jaaroverzicht dat de heer v. ?:..f,eer voor de laatste maal gaf, blijkt dat het een rustig schooljaar was. Tegenover het vorige schooljaar heeft de school 8 leerlingen minder. Het aantal bedraagt nu 103. Na de koffiepauze in een gezellig aardrijkskundig spel onder de titel: Je neemt er wat van mee onder leiding van mej. Schouls en de heer Reijerse. werd de heer Boersma, voorgesteld die zich vervolgens in een „proefles" tot de ouders richtte. de film „Open to View" vertoond. avond georganiseerd in het Kerkgebouw van de Vrij Evangelische Gemeente te gen woensdag 28 febr. a.s. om 7.30 uur. Een duet uit het personeel van „Vre derust" zal zingen, mevr. Verton-van Dort hoopt te declameren. De heer J. J. Boon zal een causerie houden over het werk op „Vrederust", terwijl aller- van „Werkende Jeugd" aanwezig. Delei te stellen vragen zullen worden be heer M. D. den Hollander, hoofdbestuur-antwoord. der, legde in zijn toespraak de nadruk op de grote veranderingen van Noord- Beveland en wekte in dit verband de aanwezigen op tot actieve medewerking aan het werk van de N.C.L.B. De da mes Bakker en Versluis brachten accor- deonmuziek. De eigen toneelgroep bracht op verdienstelijke wijze het to neelstuk „Ronkende motoren" voor het voetlicht onder regie van de heer A. de Haze. Winkelpersoneel Hansweert wil ei^feti afdeling HANSWEERT. Onder voorzitter, schap van de districtsbestuurder van de Handelskantoor en Winkelbediendenbona werd in ,,Kaj Munk" een vergadering ge houden. De Hansweertse leden van ,,H K W", die momenteel bij de af de ling van Goes zijn aangesloten, hadden te kennen gegeven een eigen afdeling op te richten onder een eigen 'be stuur. Op deze vergadering werd na enig overleg besloten, om in Hansweert een correspondentschap op te richten, ais in leiding voor een t.z.t. te stichten eigen afdeling. Als correspondent zal optreden dhr A. van Eykeren. Het aantal leden van de afd. Hansweert bedraagt thans 13 maar om een eigen afdeling te kun nen bewerkstelligen zal er getracht moeten worden dit aantal tot 20 of 25 op te voeren. WOLPHAARTSDIJK. Zaterdag, avond gaven de afdelingen Wolphaarts dijk van de N.C.L.B. en de N.C.B. een gezamenlijke familie-avond in het Dorps huis, die werd geopend door de voorzit ter van de N.C.L.B., de heer D. C. Han- newijk. Voor de pauze was er zang en een voordrachtwedstrijd, na de pauze werd door de leden het toneelstuk „En de boer ploegde voort" opgevoerd. De voorzitter van de N.C.B., de heer Jac. Verhage, sloot deze goed bezochte avond. Ds. A. N. Hendriks spreekt een slot woord. O Donderdag a.s. zal de Christelijke Kleuterschool te Westkapelle haar jaar lijkse ouderavond houden. Mej. Ina Douw houdt eèn causerie over „Het kind en zijn spel". Voorts worden en kele films vertoond. Ten behoeve van de aankoop van een nieuw vaandel heeft het fanfare korps OKK te Westkapelle opnieuw dui zenden kilo's oud papier opgehaald. Aan de modevakschool in Breda slaagden voor coupeuse de dames M. Mol te Oudelande en M. Oosthoek te 's-Heer Hendrikskinderen. De muziekvereniging „Apollo" te Domburg hield een jaarlijkse uitvoe ring. De voorzitter, de heer W. Brand, hield een openingswoord. Onder lei ding van dirigent A. L. van Wallenburg werd gemusiceerd. De collecte voor Draagt elkander» lasten bracht in Koudekerke 170,67 op. 9 Onder voorzitterschap van de heer P. Oele hield de jongékerkgroep Ka pelle een maandelijkse bijeenkomst. Er werd onder leiding van de voorzitter een ontspanningsprogramma afgewerkt van spel en zang. De wekelijkse rondgang met de bus jes voor de zending heeft in -de afgelo pen maand in Kapelle opgebracht 82.96. De afdeling Oostdijk van de Ned. Ghr. Vrouwenbond hield de jaarverga dering onder leiding van mevrouw Min- naard-Gaanderse. Zij hielid een korte in leiding naar aanleiding van Matt'heus 25 vers 14 tot 30. Het verdere deel van de avond werd gevuld met koorzang, sa menzang, enkele soli, spraakwaterval, schetsjes en voordrachten. De NCVB in Grijpskerke hield een jaarvergadering. In de plaats van pre sidente mevr. Vlaardingerbroek werd mevr. De Schipper gekozen. Er werd gedeclameerd en een toneelstukje opge voerd. Vrijdag 2 maart om half acht in Zoutelande een propaganda- avond voor het KWF. Dr. J. J. Okker uit Middelburg zal een medische cau serie houden ter inleiding tot de film „Er is een tijd van komen". Daarna - VLISSINGEN. De VItssingse mfd- denstandscentrale zal in het Concertge bouw op woensdag 28 februari een ver gadering beleggen waarop de tweede fase van de stadssanering besproken zal worden. RILLAND-BATH. Ds. G. Blok uit Muntendam deed zondagavond zijn in trede in de Ned. Herv. gemeente van Rlland. Voor een stampvolle kerk liet ds. Blok als -opening van de dienst zin gen ps. 98 1:2 en 3. Het schriftgedeelte was Phil. 2: 1—11. De predikant ge bruikte als tekst voor zijn preek Hebr. 12:14 „Jaagt de vrede na." Ds. van Leeuwen gaf de volgende sprekers het woord: burgemeester J. C. W. Jobse, de gereformeerde ouder ling Meulenberg, broeder Moerman uit Muntendam, ds. Jebbink namens de kring, ds. Den Engelse uit Pernis, ds. De Mooy uit Schore namens de classis Goes, pater Gardiaan en ten slotte ds. Van Leeuwen zelf en ouderling J. van d-e Boomgaard. In de morgendienst werd ds. Blok bevestigd uit Matth. 24:14 door ds. Rutfusz uit Vlissingen. Intrede ds. W. C. Luuring CADZAND. Ds. W. C. Luuring deed zondag zijn intrede als predikant van de Ned. Herv. gemeente. In de morgen dienst werd hij bevestigd door ds. J. Eigendaal te Zuidzande. In de middag- dienst bij een bijna geheel bezette kerk predikte ds. Luuring naar aanleiding van 1 Cor. 12:27 „Gij nu zijt het Li chaam van Christus". Na de dienst sprak burgemeester J. A. Leenhouts een welkomstwoord. Verder spraken ds. Evenhuis als praeses van de classis IJzendijke, ds. Blom namens de colle ga's, de heer W. L. Hamelink namens de Vrije Evangelische Gemeente en dr. H. J. S. Timmer en de heer A. Lako namens het college van kerkvoogden en notabelen. Onder leiding van mevr. v. Doe- selaar-Meeuwse hield de N.C.V.B. te Hoedekenskerke de jaarvergadering. Naast de gebruikelijke jaarverslagen werd de avond met voordrachten enz gevuld. In plaats van mevr. Hoogerheide- Kloosterman werd als ziekenbezoekster mevr. Loui-sse—v. Damme aangesteld. Mevr. De Groot werd bij acclamatie in het bestuur herkozen. SOUBURG. Voor een volle zaal heeft de zangvereniging Soli Deo Gloria zaterdag een klinkende uitvoering gege ven. Het misschien wel te overladen programma .bood een uitnemende va riatie. Het koor stond onder leiding van de heer J. Suurmond. Het kamerkoor, een onderafd., zong een viertal evange- lisatieliederen o.l.v. mevrouw T de Boer-van Boven. Op voortreffelijke* wij ze vertolkte mevrouw v. d. Wiele-Bal- "Bist du bei ittir" van J. S. Bach. Na de pauze trad Kees van Eenennaam op de voorgrond met twee liedjes van Jules de Corte. Grote eer legde het koor ook in met een drietal uitstekend gezon gen negro-spirituals. OUDELANDE. De geref. jeugdver eniging „Totdat Hij komt" hield de eer ste jaarvergadering in het verenigings gebouw onder leiding van de heer D. da Leeuw. De secretaris, de heer Q. W. Murre, deelde mede, dat het aantal le den thans 18 bedraagt. De avond stond verder in het teken van de ontspanning. De hoofdmoot was de opvoering van het toneelstuk „Het wentelend rad" onder regie van de heer L. Minderhoud jr. Ver der was er pantomime, een wedstrijd, voordracht en guitaarmuziek. WESTKAPELLE. In het Vereni- gingsgebouw „Westkapelle Herrijst" gai de Westkapelse turnvereniging „Hygiea" haar jaarlijkse uitvoering onder leiding van de directeur, de heer P. v. d. Vel de, en de leidsters mej. M. Huiibregtse en J. v. d. Meule. Op deze avond, die geopend werd door de voorzitter, de heer Jo Theune, kwamen vooral de jongste leerlingen aan bod die op ver dienstelijke wijze diverse oefeningen de den op de brug, evenwichtsbalk, spring- kast, enz. Er was van publieke zijde goede belangstelling. GOES Het Jeugdtornooi voor N. en Z. Beveland. werd voortgezet. De uitslagen zijn als volgt: A.B.S. (Goes)Dusseldorpssch. B. 7—3. G.G.D. ('s-Gravenpolder)—S.V.W. (R.K.-H.B.S.) 100, Dusseldorpssch. A.—B.O.Z. (B. op Zoom) 37, G.J.D. ('s-Gravenpolder)—Vlam (Lyceum) 4—6. De stand is nu: 1 G.G.D3 3 6 2 Vlam 3 3 6 3 B.O.Z3 2 1 4 4 A.B.S3 2 1 4 5 Dusseldorp. A3 1 2 2 6 G.J.D3 I 2 2 7 S.V.W3 3 8 Dusseldorp. B3 25— 5 23— 7- 19—11 13 17 15—15 13—17 7—23 :lJ Zo wordt de nieuwe Gereformeer de iJLO-school op de hoek van sUSs' Sporllaan en Nassaulaan in Middel burg, waar wij in onze editie van gisteren mededelingen over deden. De oude school aan de Nieuwe Haven wordt vervangen door dit gebouw, waarvoor de rijksgoedkeu ring voor de bouw kortgeleden werd afgegeven. De nieuw te bouwen school heeft negen lokalen en kan de 220 leerlingen ruimer herbergen dan de overbezette oude school. RITTHEM. Voor een aandachtig luisterend publiek werd vrijdagavond in het Dorpshuis een ,,Vrederust"-avond gegeven. De leiding berustte bij ds. J. C. Nennie. die de opening en de slui ting verzorgde. Het kinderkoor zong onder de voor treffelijke leiding van mej. Franke verschillende verzen, die zeer in de smaak vielen. De heer M. M. Nieuw- dorp sprak een opwekkend propaganda- woord. Mevr. C. Verton-van Dort, de clameerde verschillende gedichten. De heer J. J. Boon hield een causerie over een bezoek aan „Vrederust." COLIJNSPLAAT. De Vereniging voor Christelijk Nationaal Schoolonder wijs hield de jaarlijkse ouderavond in de bovenzaal van de voormalige kleu terschool, onder leiding van de heer J. M. Contant. Na het optreden van een zangkoortje, bestaande uit leerlingen van klassen 5 en 6 hield ds. R. Dijkmeyer een cau serie over het onderwerp: „De vader als opvoeder". Tenslotte werd de docu mentaire „Nederland-waterland" ver toond. OOSTBURG. Het traditionele jaar lijkse concours van de boud van mu ziekgezelschappen in Zeeuwsch-Vlaande- ren, zal op Hemelvaartsdag in Retran- ehement worden gehouden, zo besloot men op een vergadering die te Oostburg werd gehouden. De muziekvereniging „Ons Genoegen" te Retranehement zal als gastheer optreden. Intussen werden tijdens de vergade. ring enige harde noten gekraakt. Het blijkt nl. dat het muziekleven van de streek aan een tanende belangstelling lijdt. Om de moeilijkheden te bespreken zijn in het afgelopen jaar de dirigenten van de betreffende corpsen bij elkaar geweest. Een oplossing zag men voors hands echter niet. Diverse verenigingen spelen onderbezet, terwijl men boven dien vaak in een te hoge afdeling uit komt. Men zou om te beginnen op de con coursen met geleende krachten kunnen uitkomen. Dat moet bij de bond aange vraagd worden, maar dispensatie zal stellig gegeven worden. De voorzitter, de heer P. J. Ocké voorzag dat men in de toekomst slechts enkele regionale corpsen over zou houden, maar zover is het echter nog niet. Bij een bestuursi verkiezing werden de heren A. Goetije en P. Rookus herkozen. KAPELLE. Tijdens een bestuurs vergadering -van de veilingvereniging „Kapelle-Biezelinge en omgeving", is ge kozen tot secretaris de heer A. Nijssen HAzn. Hij wordt de opvolger van de heer Joh. Schipper die tijdens de zater dag gehouden ledenvergadering om leef tijdsredenen afscheid heeft genomen. BEURSBERICHT GOES, 27 febr. Granen en peulvruch ten. Tarwe, basis 17 pet., boerenschoon af boerderij 2831,25 per 100 kg; haver idem 2224,50 idem; kleine groene erwten idem 2630.50 idem; schokkers idem 2630 idem; bruine bonen idem 3050 idem. Aardappelen. Bintje 35 mm opw, binnen landse sortering 11,7512,75 per 100 kg; bint je 35 mm opw, export sortering 11,7512,75 p. 100 kg; alpha 35 mm opw., export sorte ring 11—12 p. 100 kg. Levering aan de sor- teerinrichting, sorteerkosten voor rekening van koper. Voederaardappelen noteerden 3,50 3,75 per 100 kg. Hooi. Lucernehooi, geperst af bedrijf 105— 110 per ton; weidehooi, idem 82,50—90 vr ton; graszaadhooi: veldbeemd 42,50—45; rood- zwenk 27,50—32,50. Stro. Gerstestro 47,50 per ton, af bedrijf; tarwestro 47,50 per ton, af bedrijf; grote ba len 55 per ton, af bedrijf; erwtenstro 50 per ton, af bedrijf; schokkerstro 4042,50 per ton, af bedrijf. Er bestond iets meer vraag naar stro. Uien. De prijs van uien bedroeg 55 per 100 kg, onafgestaart en geleverd aan de sor- teerinrichting. Vlas. Ongerepeld vlas 2025 cent per kg., gerepeld vlas 2229 cent per kg. VEILING GOES, 27 febr. Export en Industrieveï- ling: Goudreinette KL I 85-95 72—78; 75-85 76—83; 65-75 65—71; KL II 85-95 72—76, 75-85 71—79, 65-75 67—71; II D 58—63. Jonathan KL I 75-80 74—77, 70-75 77—80, 65-70 68—71, 60-65 57—58, II D 43—49; KL II 80-8 565-^68. 75-80 61—76, 70-75 63—75, 65-70 59—71, 60-65 5265. Golden Delicious KL I 85-90 8184, 80-85 78—93. 75-80 82—96, 70-75 82—94, 65-70 77—82. 60-65 67—72, II D 40—58; KL II 85-90 80—86, 80-85 76—88, 75-80 82—89, 70-75 83—90, 65-70 7378, 60-65 6570. Laxton's Superb KL I 85-90 72—76, 80-85 79—80, 75-80 88—91. 70-75 88—92, 65-70 78—79, 60-65 58. KL II 80- 85 66—70, 75-80 76—77, 70-75 78—80, 65-70 68- 72. 60-65 51, II D 38. Winston KL I 75-85 103, 65-75 91—107, 55-65 67—71. KL II 75-85 90, 65- 75 8088, 55-65 6165, D 45. Lombarts Cal ville KL I 80-90 64—67, 70-80 69—72, 60-70 60. KL II 80-90 58—64, 70-80 61—66, 60-70 54—57, II D 4649. Div. appels kroet ijifc. Op mon ster: Conference KL I 65-75 84, 55-65 67; JCL II 65-75 76. 55-65 64. Br. Alex Lucas KL I 85-95 44, 75-85 45, 65-75 41. Comtesse de Paris KL I 75-85 35, 65-75 34. 55-65 33. Saint Remy KL I 6 mm en op 56—60. Gewone veiling: Goud reinette grof 63—65. fijn 5859, kroet 49—52. Jonathan grof 53—60, fijn 42—50, kroet 32. Golden Delicious grof 58—74, fijn 38—59. kroet 2757. stek 2542. Laxton's Superb grof 54—57. fijn 36—38. kroet 43—44. Winston grof 6768. fijn 4546. Lombarts Calville grof 56, fijn 4345. Saint Remy II D 55, grof 56, fijn 5253. Br. Alex Lucas II D 3033. grof 23, fijn 24. Conference II D 3538, grof 5259, fijn 33—38. Comtesse II D 30, grof 32—35, fijn 31. KRABBEDIJKE, 27 feb. Golden Delicious I 85—90 80—82. 80—85 84—87. 75—80 88—92. 70—75 83—91, 65—70 74—79, 60—65 59—68, II 85—90 78—82, 80—85 79—84. 75—80 78—87. 70— 75 72—85, 85—70 67—76, 60—65 47—67, II D. •36—50, III Gr 48—68, III F 32—37, Kroet 31— 37. Stek 10—46. Jonathan I 75—80 74, 70—75 80, 65—70 69. 60—65 57, II 85—90 63. 80—85 63—67, 75—80 68—71, 70—75 66—67, 65—70 58—59. 60—65 49- 52. II D 42—44, III Gr 34—62, III F 34—42. Kroet 30—39, Stek 13—14. Winston I 75—80 92. 70—75 102p 65—70 94, 60—65 77, 55—450 57, II 65—70 74, 60—65 60. 55—60 50. II D 32, III Gr 51—61, III F 29—40. Kroet 34. Conference I 65—75 82—83, 55—65 65, II 65— 75 75. 55—65 61, II D 38, III Gr 59, III F 41. Kroet 21—33. Br. Alex Lucas I 85—95 35. 75—85 39, 65—75 37, II D 35, III Gr 35, III F 32. Kroet 19—22 Verpakt Fruit Jonathan II 80—85 68, 75—80 70—73. 70—75 74. MIDDELBURG, 27 febr. Appelen: Jo nathan: 60-65 51—63. 65-70 59—61, 70-75 66. 75-80 66—70, 80-op 65, IID 43—48; III fijn 4143, III grof 4962; Golden Delicious 60- 65 64—70. Ill fijn 77. Ill grof 59. Peren: St Remy: 65-75 59, 75-85 60—61, III fijn 55. III grof 56—58; Groenten: Glas sla 22—26, C 16 —17, stoof 1.23; rode kool 2745, svoye 60— 66, boeren 23—31; witlof 61—83; prei'59—64. spruit ong 35—97. ges 70—1.30; uien 32—47 ST. ANNALAND, 2f7 febr. Furore 12.50—11 bintjes 14,79. alles per 100 kg. aanvoer Ttts ton. ST MAARTENSDIJK, 27 februari Uien 55-70 59.95, 40*55 56,67; drielingen 55: picklevs 55,20; stek 28,02; aanvoer 13 ton; peen b 25 Sttk Aanvoer 1* ton, bintje* i 4,90, alle* per 100 kf.

Zeeuwsch Dagblad | 1962 | | pagina 5