Minister benaderen voor vebetering weggedeelte Brabant niet afwijzend tegenover idee-Geuze Stadhuis op de wip Melkcontrole is de basis voor veeverbetering Veere wil wallen in oude luister herstellen Levensgevaarlijke toestand Kleuterschool in Baarland gaat vandaag dicht Spuigaten... In Goes toch een Koninginnefeest Mineurstemming bij 't Sas MOTIE RAADSLID UNANIEM ONDERSTEUND Onderhandelingen over zwembad Goes Verkoopdagen ten bate van kerkrestauratie Raad Ellewoutsdijk Samenwerking AR-CH Afscheid nemen doet zo'n zeer Algemene vergadering in Goes De heer A. H. Donze 25 jaar bij P.Z.E.M. NAAR VOORBEELD VAN HULST Stichting Menno van Coehoorn is enthousiast Zuiveringsinstallatie Kloetinge onderhands aanbesteed Geen kandidaten voor leidster Vraag en antwoord in Krabbendijkse gemeenteraad Voorstellingen „Ensemble" Woensdag 28 februari 1962 ZEEUVvSCH DAGBLAD Pag. 3 AXEL In een langdurige raadsvergadering, waarbij over vele punten uitgebreid werd gediscussieerd, werd toch in alle gevallen met de voorstellen van B. en W. meegegaan. Wel unaniem akkoord ging men met een tijdens de rondvraag door de heren A. H. van der Lee en J. den Doelder (gb) ingediende motie die er bij B. en W. met klem op aandrong zich rechtstreeks tot de minister van ver keer en waterstaat te richten met het verzoek maatregelen te nemen voor de onmiddellijke uitvoering van verbetering aan het weggedeelte Axel-Sluiskil en met name het stuk tussen Axel en Axelse Sassing. De motie omhelsde de constatering door de raad, dat ondanks herhaalde klachten en verzoeken van het gemeen tebestuur gericht tot Rijkswaterstaat de toestand van de weg, die doorgang geeft aan het gehele oostwest-verkeer van Hulst-Axel-Sluiskil-West Zeews Vlaan deren en waar dagelijks honderden werk nemers van de industrieën in Sluiskil passeren, de laatste jaren levensgevaar lijk is geworden door de slechte toestand van het wegdek en het ontbreken van rijwielpaden. Het weggedeelte Axelse Sassing-Sluis- kil werd enkele jaren geleden pas ver beterd toen daar een ernstig ongeluk had plaats gevonden. Voorzitter M. K. van Dijke zelde dat de motie door B. en W. met de meeste spoed zou worden be handeld. Arm De heer L. Hamelink (gpv) verklaarde zich pertinent tegen de verandering van naam van het burgerlijk armbestuur tot een gemeentelijke instelling voor sociale zaken. Deze benaming dekt het wezen der zaak nog minder dan tot nu toe het geval is geweest, aldus het raadslid dat verder zei dat het terrein van sociale za ken veel uitgebreider was dan de stof die het armbestuur regelt. „Indien men het woord „arm" beslist kwijt wil, waarom dan niet het woord maatschap pelijk geadopteerd?". De heer Hamelink zei dat de naamsverandering op zich wel niet veel betekende maar dat het ging om de werkingssfeer. Na uitvoerige dis cussie ging de raad met de stemmen van de heren Hamelink en D. J. Oggel (gpv) tegen, akkoord. Aula Veel werd er ook gepraat over het voorstel tot stichting van een aula op de algemene begraafplaats. Het gevraagde krediet van ƒ73.000.vond men veel te hoog. De heer J. C. van Lujjk (ar) had veel liever een minder luxueuze uit voering gezien, dat het bedrag van 50.000.niet te boven ging. De heer Van Luijk was ook fel tegen een ver hoging van de begrafenisrechten van 5 tot ƒ90.„Is de drastische verhoging soms een gevolg van de a.s. bouw van de aula"? vroeg hij zich af. Met de stem men van wethouder C. de Putter (ar), W. de Fejjter (ch) en de heer Luijk te gen werd het voorstel aangenomen. 750 jaar De heer Oggel stemde tegen een voorstel tot het treffen van voorberei dingen voor de viering van het feit Ingezonden mededeling) HET STAAT DEZE WEEK IN Zoon van een ambassadeur, broer van een president, aanko mend senator, minister van jus titie, kroonprins van de Ver enigde Staten: Robert Francis Kennedy. Eenzaam man bleef alleen achter op zinkende helft van schip in Zuid- chinese zee. De man, die de ruimte instorm de omdat hij dicht bij de hemel wilde zijnJohn Herschei Glenn, de man die geduld had en ge loof. Unieke foto! Sportman, die er nooit in slaagde de hoogste top te bereiken, be steedt de zondag van donker tot duister voor training. Hoofdrolspelers in het drama dat Songfestival heet. O.A.S. Oorlog tegen kinderen? Is de metselaarsdochter, die prin ses, drievoudig hertogin, drievou dig markiezin, zevenvoudig gravin, zesvoudig barones en tweevoudig „Dame" werd, gelukkig getrouwd? Vrouw door Amerikaanse soldaten omgebracht; onder de lava van Pompeji bedolven; op de brandstapel verbrandze ventienjarige Duitse inde show business. dat Axel 750 jaar geleden stadsrechten had gekregen. De heer Oggel zei dat Axel 780 jaar stad was, maar voorzitter Van Dijke kon hem met beschikbare gegevens uit het Rijksarchief bestrij den. De raad had voorts geen be zwaar tegen voorstellen tot ver betering van bet zwemwater, een afrekening van de garantie „Taptoe Axel" en aankoop van percelen in uitbreidingsplannen. Voor de snelle werkwijze van het gemeentebestuur inzake de vast stelling van premieregeling voor de bouw van douchecellen zeiden de heren, Van de Lee, Oggel en Vink woorden van waardering. GOES. Ondanks het feit, dat de Oranjevereniging in Goes is opgeheven ziet het er toch naar uit, dat op 30 april a.s. een Koninginnefeest georgani seerd kan worden. Tijdens een vergade ring van de pas opgerichte Goese Mid denstandscentrale en de Evenements commissie heeft de burgemeester, mr. F. G. A. Huber, beloofd persoonlijk te zullen ijveren om enkele mensen bereid te vinden dit feest te organiseren. Naast de twee nog overgebleven bestuursleden van de Oranjevereniging, de heren A. C. Veenis en A. Parmentier, wil men on derwijsmensen inschakelen, die dan zit ting zullen moeten nemen in een op te richten Oranje-comité. Verder ligt het in de bedoeling een huis-aan-huiscollec- te te organiseren. GOES. Het college van B. en W. en Ged. Staten voeren thans onderhan delingen over de plannen voor een nieuw zwembad in Goes. Er zijn enkele moei lijke punten, die een nader beraad nood zakelijk maken. In aansluiting op ons bericht van gisteren over het zwembad in Goes werd ons verzocht mee te de len, dat Ged. Staten nog geen toestem ming hebben gegeven om de terreinen aan de Oude Singel te gaan bestemmen voor een zwembad. De gronden zouden te duur zijn. Deze zaak maakt op dit moment een punt van onderhandeling uit met Ged. Staten, zo werd ons van de zijde van het gemeentebestuur ver klaard. Inmiddels wordt aan een andei terrein gedacht in de gemeente Kloetin- ge, maar dat zijn nog maar veronder stellingen. Op grond van deze veronder stelling heeft de voorzitter van de zwembad- en badclub "'t Sas", de heer E. W. Carels, verklaard, dat het nog wel enkele jaren zou kunnen duren voor Goes een zwembad rijk is. Maar ook over dit punt zijn nog geen concrete mededelingen te doen. WISSENKERKE. Burgemeester P. Wisse heeft de verkoopdagen ten bate van de kerkrestauratie geopend met het uitspreken van een korte rede. Hij vond, dat alle eer aan de dames toekwam om de lasten op deze wijze te helpen ver lichten. Het gymnastieklokaal was voor deze gelegenheid door de dames van de hervormde vrouwenvereniging in een smaakvol verkooplokaal veranderd. Een •groot aantal artikelen van fraaie hand werken en gebruiksvoorwerpen ging vlot van de hand. En wat onverkocht bleef werd door de heren N. J. Filius en J, J. v. d. Berge met het rad van avon tuur van de hand gedaan. Na de ba zaar sprak de president-kerkvoogd, de heer J. van Halst, een dankwoord voor de spontane medewerking en deelde me de, dat de bazaar uitstekend is verlo pen. „Swift" vraagt Koninklijke goedkeuring statuten MIDDELBURG. De leden van de korfbalvereniging „Swift" hebben gis teravond tijdens de algemene jaarver gadering, gehouden in het clubgebouw, besloten Koninklijke goedkeuring aan te vragen voor de opgestelde statuten ten einde te kunnen worden toegelaten tot de nieuwe sportstichting Middelburg. De onkosten verbonden aan het ver krijgen van rechtspersoonlijkheid zullen de Swiftleden bestrijden met oud-papier acties, spaarkaarten, persoonlijke bij dragen etc. Voorzitter L. de Vries maakte tijdens deze vergadering de plannen voor het komende seizoen be kend: een afwisselend programma ver meldt enkele wedstrijden buiten de provincie Zeeland. Op Hemelvaartsdag zullen de traditionele „seriewedstrij den" weer plaats vinden, waarbij ver schillende Nederlandse korfbalclubs worden uitgenodigd in Middelburg op het veld hun krachten te meten met Swift". Voor Tweede Paasdag staat een wedstrijd op het* programma die in Antwerpen zal worden gespeeld te gen „Scaldis" aldaar. Swift 2 en twee aspirantentwaalftallen zullen hiervoor naar Antwerpen vertrekken. Op 30 april neemt Swift 2 deel aan de lands kampioenschappen voor zaterdagmid dag-korfbal, die in Zeist zullen worden gehouden. Evenals voorafgaande jaren zal de enthousiaste Middelburgse korf balvereniging de organisatie van school- korfbalwedstrijden op zich nemen en enige onderlinge aspiranten-wedstrijden op het jaarprogramma plaatsen. Cabaretavond Federatie personeelsverenigingen GOES. In de Prins van Oranje te Goes bewees de Federatie van Goese Personeelsverenigingen wederom baar bestaansrecht. Wat een enkele Goese personeelsvereniging niet vermag is wel mogelijk door de samenwerking in federatief verband. Voor de aangeslo ten leden trad maandagavond op het gerenommeerde cabaretgezelschap Frans van Dusschoten. Dit gezelschap bracht een buitengewoon verzorgd pro gramma voor het voetlicht. Bij de opening kon voorzitter J. A. Bruggeman, speciaal welkom heten de leden van enkele nieuwe, pas tot de fe deratie toegetreden personeelsverenigin gen van Goese bedrijven. ELLEWOUTSDIJK. De gemeente raad komt vanavond om half acht in openbare vergadering bijeen. De agen. da vermeldt een voorstel tot benoeming van de heer J. Geldof als gemeente arts, verzoek om een bijdrage voor een geschenk te geven aan de heer H. Stam, bij diens afscheid als directeur van de Zeeuwse Muziekschool, een verzoek tot aansluiting bij N.V. Bouwfonds Ned Gemeenten en een voorstel tot grenswij ziging in verband met de uitgevoerde herverkaveiingswerkzaamheden in de Zak van Zuid-Beveland. Zesde aflevering in de serie 's We relds Grootste Minnaars. De pok dalige ladykiller uit Venetië. Duitse herdershond werd ter dood veroordeeld; wordt in ho ger beroep door psycholoog verdedigd. Mevrouw zonder rijbewijs wordt door politie gecomplimenteerd over haar manier van rijden en voor de rechter gebracht. Exclusief interview met enig overlevende van bloedbad en vijfvoudige moordorgie aan boord van zeiljacht. Tientallen toto's en prenten in kleurendruk. Kleurenomslag van Kurt Ard. Spannende vervolgver halen. Puzzels. Cartoons. zo boeiend is nu PANORAMA Zend nog vandaag een briefkaart aan Panorama-Haarlem en abon neer U voor 35 ct. per week. Dan ontvangt U de eerstvolgende twee nummers gratis. ZONNEMAIHE. De a.r. -kiesver enigingen Brouwershaven, Zonnemaire en Noordgouwe vergaderden in het Ver enigingsgebouw in Zonnemaire. Aan de orde kwam het opstellen van een gros lijst voor de a.s. gemeenteraadsverkie zingen. Uit een achttiental namen wer den er tien gekozen. De vergadering ging akkoord met de volgorde van de gekozen personen. Een volgend punt be trof de samenspreking met de CHTJ over de samenwerking bij de komen de verkiezingen. Twee bestuursleden van elk van de drie a.r,-kiesverenigin gen zullen kontakt opnemen met de be sturen van de CHU-kiesverenigingen. School met de Bijbel hield jaarvergadering in Oudelande OUDELANDE. De vereniging voor Christelijk Nationaal Schoolonderwijs te Baarland-Oudelande hield de jaarverga dering in de christelijke school te Oude< lande. De vergadering stond onder lei ding van de waarnemend voorzitter, de heer A. L. Minderhoud. Bij de bestuurs verkiezing werd, de secretaris, de heer I. J. van Wingen herkozen. In de plaats van de heer P. Korstanje, die zich niet meer herkiesbaar stelde, werd gekozen de heer P. Mol Azn. In een bestaande vakature werd gekozen de neer H. Meerman. De penningmeester, de heer D. de Leeuw, kon een vrij gunstig fi nancieel verslag uitbrengen en deelde mede, dat het gemeentebestuur de ver goeding per leerling voor 1962 had be paald op 68,65. Het leerlingenaantal bedraagt 42, en het ledental 89. KREEKRAKPLAN DEN BOSCH Het Provin ciaal Bestuur van Noord-Brabant staat niet bij voorbaat afwijzend tegenover de suggestie van ir. M. A. Geuze om het Kreekrakplan noordelijker dan wat op heden was voorgesteld, uit te voeren. Dit hebben Gedeputeerde Staten van Noord-Brabant gisteren medege deeld naar aanleiding van opmerkin gen die betreffende 'het Kreekrakplan op de zaterdag in Goes gehouden toogdag van de C.H.U. zijn gemaakt. Het Eerste-Kamerlid ir. M. A. Geuze stelde toen voor het Kreekrakplan niet bij Rilland-Bath en Woensdrecht op vruchtbare akkergrond uit te voe ren maar ten westen van Bergen op Zoom op het zogenaamde Verdron- kenland van het markiezaat van Ber gen op Zoom. Mits.... Gedeputeerde Staten van Noord-Brabant hebben aan hun mededeling niet bij voorbaat af wijzend tegenover deze suggestie te staan, toegevoegd dat dan ech ter verplaatsing van het plan een technisch uitvoerbare reële mo gelijkheid moet blijken te zijn en voorts financieel vergelijkbaar met het oorspronkelijke Kreek rakplan. 's-GRAVENPOLDER Zondagavond reed de bromfietser J. J. Z. uit Kapelle door de Langeweg te 's-Gravenpolder huiswaarts. Éven voorbij het laatste straatverlichtingspunt stond de dertien jarige C. Z. uit Kapelle afscheid te ne men. Mogelijk door de overgang van licht naar donker merkte de bromfiet ser het tweetal te laat op, waardoor niet voorkomen kon worden, dat de jon geling geraakt werd. Hij moest dan ook met een gebroken been naar huis wor den vervoerd. GOES In de Provinciale Vereniging voor Melkcontrole in Zeeland tekent zich een geleide lijke ontwikkeling af, die samen hangt met het streven in de land bouw om tot grotere produktie- eenheden te komen. Hierdoor daalde het aantal leden met 44, maar tegelijkertijd nam het aan tal koeien in de melkcontrole toe met 42. Dit staat in het jaarver slag, dat werd uitgebracht tij dens de gistermorgen in het Landbouwcentrum gehouden al gemene vergadering van deze vereniging. Toch staan nog te veel melkveehouders buiten de melkcontrole. Met uitzondering van Walcheren is een verdubbe ling van de deelname aan de melkcontrole ongetwijfeld moge lijk. Het jaarverslag besluit met de leus: Melkcontrole is de basis voor de veeverbetering. In het jaarverslag wordt verder ge memoreerd de start van het informa tie-centrum Zeeland. Via dit bureau wordt getracht om samen met de K.I.- organisaties de georganiseerde aan- en verkoop van geregistreerd fokvee tot ontwikkeling te brengen. Na de start van dit bureau op 1 augustus 1961 kon den 30 transacties worden afgesloten. In het verslagjaar werd voorts de mening gepeild omtrent een. uitbouw van de melkcontrole tot gewestelijke fok- en controleverenigingen. Bij 40 afdelingen zijn voorts 65 mon sternemers in dienst. Onder deze mon sternemers kwam veel verloop voor. En verder nam bet aantal afdelingen tpe met één als gevolg van de oprich ting van een nieuwe controlevereniging op Noord-Beveland met 47 koeien. De produktie is in het verslagjaar, als gevolg van een zeer nat najaar en een ruwvoedervoorraad met vrij lange voederwaarde, vrijwel op hetzelfde ni veau gebleven als in het droge jaar van 1960. Een gemiddelde melkproduk- tie van circa 4800 kilogram, zoals die enige jaren terug werd verkregen, kon nog niet worden gehaald. Wel blijft de stijging van het gemiddelde vetge halte aanhouden. De controle op de produktie van het melkvee levert zeer waardevolle gegevens op voor de veeverbetering. De melkcontrole kan, bij een juist gebruik van de verkregen gegevens, zeer veel opheldering geven omtrent de oorzaken van een te lage melk- produktie. Door verbeteren van de omstandigheden, waaronder de koei en worden gehouden en gemolken en door selectie is het mogelijk in zeer korte tijd een aanzienlijke produktie- stijging te verkrijgen, zonder dat daar noemenswaardige kosten tegen over staan. De melkcontrole, die cir ca negen gulden per koe per jaar kost, is in feite zeer goedkoop. Im mers, met een produktiestijging van slechts 40 kg melk per koe per jaar w,orden deze kosten reeds ruim schoots goedgemaakt. Op de algemene vergadering, die on. der leiding van de heer L. J. Lorier, werd gehouden, werden de huishoude lijke zaken vlot afgewerkt. De rijks- veeteeltconsulent, ir. W. L. Harmsen, deed o.m. enkele roededelingen, inzake de ontwikkeling van de rundveefokke rij. MIDDELBURG. In een bijeen komst van directie, hoofden van dienst, afdelingschefs en personeel van de n.v. P.Z.E.M. is de heer A. H. Donze, chef van de afdeling verbruiksontwikkeling, maandagmorgen in het kantoor Middel burg ter gelegenheid van zijn 25-jarig dienstjubileum gehuldigd. Als eerste sprak de directeur van het bedrijf, ir. T. Michielsen, die zijn grote waardering uitsprak voor de veelzijdige activiteiten die de heer Donze in dienst van de n.v. heeft ontplooid, en wel spe ciaal op het gebied van de voorlichting. Na een hartelijk dankwoord bood hij de heer Donze een gratificatie aan. Het woord voerden ook drs. J. K. de Jong en ir. R. Froijen. Mejuffrouw R. Lansu bood de jubi laris in een geestige toespraak ver schillende cadeaus aan, waaronder een fraaie actetas. Tenslotte werden woorden van waar dering gesproken door de heer J. Hu- ser als voorzitter van de personeelsver eniging en de heer G. C. But namens het personeel. De jubilaris sprak daarna een dank woord. Aan het eind van de bijeen komst maakten velen van de gelegen heid gebruik de jubilaris persoonlijk te feliciteren. GOES. Op de vergadering van de Goese zwemclub 't Sas heerste een mineurstemming. Slechts drie van de 1325 leden waren naar de vergadering gekomen. Opgewekt kon voorzitter Ca rels slechts spreken over de resultaten van de polozeventallen. Het eerste he- renzevêntal eindigde in de bondscom- petitie op de tweede plaats. Bij het wedstrijdzwemmen kwamen de leden van 't Sas evenwel nergens in Zeeland in de uitslagenlijsten voor. De leden toonden vpor het wedstrijdzwemmen geen enkele interesse. Mede door deze oorzaken besloot men het bestuur terug te 'brengen van ne gen op zeven leden. Voor 1962 zal dit bestuur er als volgt uitzien: voorzitter en tevens penningmeester de heer E. W. Carels, secretaris C. J. Bal en le den mej. J. Mijnsbergen, en de heren J. van Weizen, J. Oudeman en M. van de Leur. Onder enig voorbehoud zal op 14 juli een internationaal waterpolotoernooi worden gehouden met als sluitstuk een wedstrijd tussen de Nederlandse kam pioen 1960 H.Z. en P.C. uit Den Haag en de Belgische kampioen G.Z.C. Gent. Voor de jeugd zullen er voorts zwem wedstrijden worden georganiseerd en de zwemlessen zullen dit jaar reeds in de eerste week van juni beginnen. Uit de rondvraag bleek nog, dat de springtoren is stukgevaren door een on bekend schip. Ook aan andere eigen dommen van de zwemclub werd schade toegebracht. Het herstel zal minstens' een bedrag van 1000 vergen. De landbouwvereniging „Landbouw belang" een geslaagde gezinsavond in het Dorpshuis te Sint-Annaland. Nadat het huishoudelijk gedeelte was afge werkt, hield de heer Boosma een cau serie over een tocht naar het Heilige Land, speciaal over de stad Jeruzalem, hetgeen toegelicht werd met een aantal schitterende kleurendia's. VEERE Naar wij vernemen streeft het gemeentebestuur van Veere ernaar de wallen die het oude markiezenstadje omgeven weer in oude luister te doen her stellen. Nu het kostbare kleinood dat Veere heet steeds meer in de recreatieve belangstelling komt te staan meent burgemeester jhr. I. F. den Beer Poortugael dat met de restauratie van de wallen spoed gemaakt moet wor den. Het herstel van de vesting werken staat niet op zichzelf, het vormt een onderdeel van de werkzaamheden die nodig zul len zjjn om het uitbreidingsplan te kunnen realiseren. De gemeente Veere zou graag zien dat alle wallen in gemeente lijke handen kwamen. Zij vindt het onjuist dat er gedeelten zouden zijn die na het herstel nog aan particulieren toebehoren. Duidelijk is dat de gemeente slechts langs geleidelijke weg eigenaresse van de vestingwerken zal worden. Burgemeester Den Beer vertelde ons dat het in de bedoeling ligt op de te zijner tijd gerestaureerde wallen een wandelweg aan te leg gen, het liefst omzoomd door bo men. In dit verband dacht dë burgemeester van Veere aan een copie van de wallen in Hulst. Uiteraard met behoud van een groenstrook, die overigens in de Reinaertstad ook aanwezig is. De kracht van de stad Veere is haar schoonheid. En tot die schoonheid be hoort ook het wallenstelsel, dat eigen lijk uit een dubbele gordel bestaat, dit laatste dankzij Napoleon, die meende dat een tweede ring noodzakelijk was om de veiligheid van Veere tg garan deren. Deze dubbele gordel kan men zien als een soort manchet. „"Wil Veere", aldus jhr. Den Beer. „op waar dige wijze zijn gasten kunnen ontvan gen, dan moet het zorgen dat zijn om hulsel in orde is. Veere moet zuinig znn op zijn wallen. Maar behalve dat moet Veere binnen de wallen zo gaaf mogelijk blijven, anders", voegde de burgemeester er spits aan toe, „komt het van de wal in de sloot!" Subsidie Voor de kosten van de restauratie be hoeft de gemeente Veere niet direct zo terug te schrikken. De dienst aanvul lende civiel-teclinische werken van het departement van sociale zaken heeft reeds een subsidie van 25.000 gulden In het vooruitzicht gesteld. De Stichting Menno van Coehoorn, welke instelling nauw betrokken is bij herstel van vestingwerken, heeft zich enthousiast uitgelaten over het voorne men van het Veers gemeentebestuur. Zoals bekend is deze stichting een ad viserend lichaam. Het is nog niet zo ver dat de gemeente Veere aan de stichting om suggesties heeft verzocht, waarschijnlijk zal dit nog gebeuren, of schoon het gemeentebestuur reeds dui delijke plannen voor ogen staan. KLOETINGE. In de gehouden raadsvergadering is besloten om het mechanisch gede»e!te van de rioolzui-, veringsinstallatie onderhands op te dra gen aan de N.V. „Landustrie" te Sneek voor de totaalprijs van 58.105. Dit voorstel van B. en W. werd zonder stemming aangenomen nadat de ge meente-architect de heer C. A. Potter deze zaak had toegelicht. Bij de te bouwen installatie zal het „pasveer"- systeem worden toegepast met ge bruik van een z.g. bezinkingscirkwie. In verband met de uit te voeren rio- leringswerkzaamheden zal een leiding worden aangelegd vanaf het eindpunt van de Koningin Wilhelminastraat naar de te bouwen installatie op het terrein in de Molen-weg. Het bestaande net is dan tevens op de installatie aange sloten. Ook zal nog een nieuwe leiding worden gelegd vanaf de Rijksweg naar de spoorwegovergang in de Molenweg. De voorzitter mr. H. N. Baron Schim- melpennick-v.d. Oye memoreerde in zijn jaaroverzicht o.a. dat er in 1961 67 bouwvergunningen waren afgegeven, w.o. 27 voor nieuwe woningen. De zes gebouwde woningwetwoningen zijn hier in niet begrepen. Kloetinge krijgt waarschijnlijk voor 1962 een toewijzing voor zes woningwet woningen. Twee hiervan zijn bestemd voor krotopruiming. Voorts werd be sloten om voor 500 garantie te ver lenen voor deelname van een met fruit versierde wagen door de gemeente Kloetinge in samenwerking met de ver eniging van oud-leerlingen van land- en tuinbouwwin ter cursussen te Kloetinge aan het dit jaar te houden fruitcorso in Goes. SLUIS. De Sluisse boogschutters- vereniging Willem Teil heeft sen nieu we schietbaan gevonden. Men zoekt het op een ietwat kille plaats, onder de his torische kruisbooggewelven in de kelder van het gerestaureerde Sluisse Belfort. Deze ruimte is volledig ingericht voor de exploitatie van een horecabedrijf, maar voorlopig zal het als restaurant nog geen dienst doen. De gemeenteraad voelt er voorshands niets voor de ande- re in het stadje gevestigde café's con currentie aan te doen. De tafeltjes, stoeltjes en de moderne bar zullen voor lopig nog onbezet blijven. Vermaak zal in de kelder echter wel gevonden wor den. De boogschuttersvereniging gaat we kelijks (woensdag en vrijdag) een paar avonden in de kelder schieten op de liggende wip. Er staan vier schietschijven opgesteld die een vrij intensief schuttersfeest mo gelijk maken. Intussen wil de ironie van het lot dat in de kleine ruimte, precies naast de bar waar het luchtige leven van Sluis BAARLAND Het is zo goed als zeker, dat de kleu ters van Baarlajnd vandaag voor de laatste maal naar school kunnen. De kleuter school zal nl. met ingang van 1 maart gesloten moeten wor den bij gebrek aan een leid ster. Dit is het gevolg van het vertrek van mej. De Waal, die reeds een maand langer op school is gebleven dan aan vankelijk in de bedoeling lag. In haar vacature kon echter nog niet worden voorzien bij gebrek aan gegadigden. De huismoeders in Baarland zijn het minst blij met deze situatie, want zij krijgen vanaf 1 maart hun kleuters weer over de vloer. Moeder vond het maar wat fijn, dat haar kleuter naar school kon. De huismoeders staan echter niet alleen. Het bestuur van de stich ting algemene kleuterzorg, waarin alle gezindten zijn vertegenwoordigd vindt de gang van zaken ook al lerminst plezierig. Tot tweemaal toe heeft het bestuur een oproep geplaatst, eerst voor een tijdelijke en later voor een vaste kracht. Op beide oproepen kwam slechts één sollicitante binnen. Zij heefi zich later echter weer teruggetrok ken. Het bestuur zit intussen met de handen in het haar. Op welke wijze een oplossing moet worden gevonden is nog een open vraag. Het bestuur stelt intensieve pogin gen in het werk om alsnog een leidster te kunnen aantrekken, maar de vooruitzichten zijn somber. Wel licht is het mogelijk om een tijde lijke voorziening te treffen, maar ook daarover bestaat nog geen ze kerheid. Het ziet er naar uit, dat gewacht moet worden tot de nieuwe „lich ting" van kleuterleidsters van de scholen afkomt. Om deze periode te moeten overbruggen is een moei lijke opgave. Mej. de Waal gaat de kleuter school verlaten, omdat zij gaat trouwen. Zij is al een maand lan ger op de school gebleven dan aan vankelijk haar plan was. De kleu terschool staat op een smalle ba sis, want er zijn slechts 15 leer lingen. Niettemin ontvangt de school een rijksvergoeding, aangezien het bij de wet is geregeld, dat een kleuterschool, die drie jaar bene den het aantal van 20 leerlingen blijft, toch in aanmerking komt voor een rijksvergoeding. Het is te hopen, dat er voor de Baarland- se kleuters alsnog een oplossing wordt gevonden. Voorlopig moeten zij echter thuisblijven. zich (straks?) «al moeten ontwikkelen, eens Jan Champagne zestien jaar lang met ketenen aan de muur geklonken heeft gezeten. Als de kelder inderdaad in een hore- ca-bedrijf herschapen zal worden is het waarschijnlijk dat er wederom cham pagne opgeslagen zal worden. Maar die zal waarschijnlijk geen zestien jaar blijven liggen. Tot 1 mei zal de vereniging Willem Tell in de kelder schietavonden houden. Wat daarna met de kelder gebeurt is voorbehouden aan het gemeentebestuur. KRABBENDIJKE Een zeer vreemd vraag- en antwoordspel speelde zich tijdens een gister avond gehouden raadsvergade ring tussen burgemeester L. Cnossen en het raadslid M. West- strate (Vr. lijst) af. B. en W. stelden voor een bedrag te vote ren van 6000.voor riolering en herbestrating van een gedeel te van de Kerkhoekstraat. De heer Weststrate: „Zijn de buizen voor de riolering rond of ovaal?" Voorzitter: „Waarom vraagt u dit?" De heer Weststrate: „Eerst antwoorden." Voorzitter: „Dan geen ant woord." De heer Weststrate: „Dan ook ik geen antwoord." Voorzitter: „Uitgepraat." Bromfietser gewond GRIJPSKERKE. Maandagmiddag omstreeks half twee vond op de Noo -d- straat te Grijpskerke een aanrijding tussen Gen bromfietser en een perso- nenauto plaats. De bromfietsbestuurder, F. uit Grijpskerke, kwam met zijn bromfiets uit de richting „de Kerkring" de Noordstraat ingereden en wilde hal verwege die straat naar links overste ken. Hij lette daarbij niet op een uit de tegengestelde richting naderende personenauto, bestuurd door R. uit Oostkapelle. De bromfietsbestuurder botste daarbij tegen de linkerzijde van de personenauto en liep daarbij enige verwondingen aan zijn been en een lichte hersenschudding op. De brom fiets werd totaal vernield terwijl de personenauto deukschade opliep. Dok ter Bom uit Oostkapelle verleende eer ste hulp. Van onze sportredacteur Spui heeft zich tegen Arnemuiden met van zijn beste zijde laten zien. De supporters en leden van de voet balvereniging „Spui" weten wel dat we niet het vertoonde voetbalspel bedoelen, maar de presentatie van de ploeg. Inplaats van elf Spuiena- ren binnen de lijnen verschenen zaterdag maar acht spelers van de Zeeuwsch-Vlaamse club op het ter rein. En dat tegen Arnemuiden! Achteraf bezien is de 71 nederlaag nog niet eens zo gek. Maar alle scherts op een stokje. Het is bepaald geen propaganda voor hel Zeeuwse (nota bene KNVB zaterdagvoetbal wanneer een club slechts met acht man op het appèl treedt. Wij zijn de overtuiging toe gedaan dat de leiders van „Spui" zelf ook dit onvolledig optreden in hoge mate betreuren en het is dan ook te verwachten dat tegen de voetballers, die zonder meer verstek lieten gaan, maatregelen genomen zullen wor den, ook al zal dit de kracht van „Spui" in de komende wedstrijden verzwakken. Maar een club wie het ernst is met de sport en de sporti viteit zal niet aarzelen bestraffend te werk te gaan indien enkele leden de naam van de vereniging naar bui ten afbreuk doen. Van dichtbij weten wij dat de reis naar Arnemuiden niet onder de pret tigste omstandigheden is aanvaard. Zeer tot ongenoegen van bestuur en overige spelers van het eerste elftal bieken drie van de prominentste voetballers van „Spui" niet aan de boot te zijn. De ergernis van de goedwillende voetballers werd nog vergroot toen later vernomen werd dat de drie „deserteurs" gesignaleerd waren bij een wedstrijd van het tweede elftal liet geval van de drie Spuienaren lijkt wel een beetje op dat van Moulijn, die niet dorst te vliegen. Sterallures? Mogelijk, maar dan weet het Spui-bestuur wat het te doen staat. Wat de uit de toon vallende spe lers betreft, wie de (voetbal)-schoen past trekke hem aan! MIDDELBURG. Het toneel- en te levisiegezelschap Ensemble zal ook in maart enkele voorstellingen in Zeeland geven. Op vrijdag 9 maart treedt het gezelschap op in het Ledel Theater te Oostburg met het toneelstuk Ingeborg. Een herhaling vindt op zaterdag 10 maart plaats in hotel Britannia te Vlis- singen.

Zeeuwsch Dagblad | 1962 | | pagina 3