VERONICA: WIJ STOREN GEEN ZENDERS MEER NIEUWE OOGST oranjemarmelade AANKOOP GRONDEN VAN RIJKSWATERSTAAT IN DE RAAD TERNEUZEN O I O s ij|iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiniiiiiiimiiiiiiiiiniinmniiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiniiimiiiinimniinmiiiiimiiiiiiiiiiij en sinaasappelmarmelade Rotterdam. Radio vero- W ilhelminaf onds GEEN STANDPUNT NIET VERONTRUST Prog ramma s 1 RADIO Ochtend Middag Avond Ochtend Middag Avond TELEVISIE Avond BODEGRAVEN: GEEN VERDERE REACTIES P.T.T. vergeet jubileum kritisch bekeken 1 1 1 RADIO l Cruys Voorbergh in juweel van een rol „De RuyterschooP meer dan 1000 leerlingen Excelsior musiceerde Weer een kinderfeest in 's Heer Hendrikskinderen TELEVISIE Flinke materiële schade bij botsing in Goes Uitslagen K.N.S.B. St. Philipsland: clementie voor verdachte Afscheidsreceptie HID Volkshuisvesting N.H. kerk Wemeldinge, koster nam afscheid VAN DAN N.V. „Speeltuindag" in St. Annaland Weer een internationaal volksdansfeest in Goes 554ste STAATSLOTERIJ 4e kias s« iijst TOVA pudding- en ijssaus CALOVA „natuur"lijk beter! S KONINKLIJKE MIJ. Vrijdag 23 februari 1962 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 6 Van een onzer verslaggevers ilica ontkent ten stelligste dat de zender thans nog ge vaar oplevert voor het radio verkeer in de scheepvaart en voor het noodverkeer. Gerard Hoek heeft dat in de laatste radiokrant „Vandaag" gezegd. De heer Hoek voegde daaraan toe dat de Veronica levensgevaar betekent. Deze aantijging is volgens de pro grammaleider van de Vero nica, Tony Vos, volstrekt uit door de uitzending van Vandaag, even- min door de brief van de beren Bode graven en Hoek aan het bestuur van het Wilhelminafonds, waarin de Vero nica ook werd beschuldigd een gevaar voor de scheepvaart te zijn. ,,Als dit werkelijk het geval was dan zouden wij allang door de instan ties die hiermee te maken hebben, op de vingers zijn getikt. Twee jaar gele den, toen wij met de uitzendingen be gonnen, is het wel gebeurd dat wij tijdelijk andere zenders die bij ons in de buurt zitten, wegdrukten, maar dat lag aan technische onvolkomenheden van de apparatuur. Sinds die zijn weg genomen hebben wij nooit meer aan merkingen gehoord," De heer Vos deelde ons verder mee dat Radio Veronica met ingang van 1 maart 's morgens om acht uur be gint uit te zenden. De Veronica zal dan dagelijks twaalf uur in de lucht zijn. de lucht gegrepen. Zoals wij hebben bericht heeft Ge- 17 1 1 rard Hoek in Vandaag een felle aanval V tl 11 f I tl fl O" 1111IWIIO 1*11 op de activiteiten van Veronica ge- Ui lUUUg V.VZA VA daan en de regering gewezen op de plicht, die zij volgens de heer Hoek heeft, om het radioschip door de Marine te laten opbrengen. Naar men ons van de zijde van het departement van verkeer en water staat gisteren meedeelde, is de zaak in studie. Het staat geenszins vast dat de regering volgens de overeenkomsten van Kopenhagen en Genéve tegen het radioschip moet en kan optreden. De regering heeft bekend gemaakt dat zij ten aanzien van Radio Veronica geen standpunt heeft ingenomen. De heer Vos zei dat men bij Radio Veronica geenszins verontrust was VRIJDAG 23 FEBRUARI HILVERSUM I, 402 m. NCRV: 7.00 Nieuws; 7.10 Lichte grammofoonmuziek; 7.30 Gewijde muziek; 7.50 Het brood des le vens, meditatie; 8.00 Nieuws; 8.15 Radiokrant; 8.35 Lichte grammo foonmuziek; 9.00 Voor de zieken; 9.35 Waterstanden; 9.40 Voor de vrouw; 10.10 Grammofoonmuziek; 10.15 Morgendienst; 10.45 Klarinet en piano; 11.15 Voor de oudere luisteraars. 12.00 Amusementsmuziek; 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuin bouw; 12.33 Meisjeskoor en in strumentaal kwintet; 12.53 Gram mofoonmuziek, 'eventueel actuali teiten; 13.00 Nieuws; 13.15 Geva rieerde grammofoonmuziek; 13.45 Pianospel (gram.): 14.05 School radio; 14.25 Berlijns Filharmo nisch orkest en soliste; 15.40 Lich te muziek; 16.15 Bloemen en plan ten, lezing; 16.30 Kamermuziek; 16.45 Kamerorkest met klavecim bel (gr.); 17.00 Voordracht; 17.20 Vocaal ensemble en orgel; 17.40 Beursberichten; 17.45 Beroemde Parijse melodieën (gr.). 18.00 Opnamen van de muzi kaal pedagogische vormingsdag 1961; 18.20 De hangmat, licht pro gramma; 18.50 Regeringsuitzen ding: Intellectuele bruggenbou wers in Amerika en Nederland. Mej. dr. J. J. van Dullemen, oud directrice van de U.S. Educatio nal Foundation, spreekt over het fulbright-programma in de prak tijk; 19.00 Nieuws en weerbericht: 19.10 Öp de man af, praatje; 19.15 Concertgebouworkest, mannenkoor en soliste (gram.); 19.30 Radio krant; 19.50 Samenzang; 20.20 Prisma, gevarieerd programma 21.20 Militair ork; 21.50 Amuse mentsmuziek (gram.); 22.00 Orgel concert; 22.30 Nieuws; 22.40 Wijd als de wereld, lezingen; 23.00 Mu- ziekrevue; 23.40 Lichte orkestmu ziek (gram.); 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II, 298 m. VARA: 7.00 Nieuws; 7.10 Och- tendgymnastiek; 7.23 Lichte gram mofoonmuziek; 8.00 .Nieuws; 8.18 Lichte grammofoonmuziek; (8.35 Van de voorpagina, praatje;) 9.00 Gymnastiek voor de vrouw; 9.10 Operamuziek (gram.); 9.40 Schoolradio. VPRO: 10.00 Iets voor niets, praatje; 10.05 Morgen wijding. VARA: 10.20 Voor de vrouw; 11.00 Voor de kleuters; 11.15 Pianorecital; 11.40 Orgel spel. AVRO: 12.00 Dixielandmuziek; 12.20 Regeringsuitzending: Uit zending voor de landbouw; 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuin bouw; 12.33 Sport en prognose; 12.50 Draai-orgelmuziek (gram.); 13.00 Nieuws; 13.15 Mededelingen en grammofoonmuziek; 13.25 Beursberichten; 13.30 Lichte mu ziek; 14.00 Pianoduo; 14.30 Een geweten tegen het geweld, stem- menspel; 15.00 't Is maar een weet, licht programma. VARA: 16.00 Grepen uit de muziekge schiedenis, muzikale lezing; 16.30 Voor de zieken; 17.00 Tijd voor teenagers; 17.50 Actualiteiten. 18.00 Nieuws; 18.15 Politieke le zing; 18.25 Lichte orkestmuziek en zang; 18.50 De puntjes op de i, lezing; 19.00 Voor de kinderen; 19.10 Kinderkoor. VPRO; 19.30 Spaanse kamermuziek (gram.); 19.50 Daarom lezing; 20.00 Nieuws; 20.05 Leven op het land, gesprek; 20.20 Tijd voor drie. ca baret-programma; 20.50 Wereld in beweging. Europees commentaar. VARA: 21.00 Lichte orkestmuziek; 21.30 Grote en kleine problemen van deze tijd, gesprek; 22.00 Lich te muziek; 22.15 Buitenlands week overzicht; 22.30 Nieuws. VPRO: 22.40 Het kind in ons huwelijk, ge sprek. VARA; 23.00 Socialistisch nieuws in Esperanto; 23.10 Lichte grammofoonmuziek; 23.55-24.00 Nieuws. NTS: 20.00 Journaal en weer- overzicht. AVRO: 20.20 Flits; 21.00 Het Israëlisch danstheater Kar- mon; 21.30-22.15 Domino. AMSTERDAM. Vandaag ontvan gen Johan Bodegraven van Gerard Hoek antwoord op hun protestbrief over de propaganda voor de verkoop van lucifers ten bate van het Koningin Wiliielminafonds. In deze brief zal worden gezegd dat deze propaganda, die reeds vijf maanden geleden is be gonnen, zal doorgaan. Deze reclame, zo wordt meegedeeld, wordt overigens niet gemaakt in op dracht van het Koningin Wilhelmina- fonds, maar van de fabrikant die de lucifers, vervaardigt. VERPLICHTING Het bestuur van het fonds heeft de fabrikant niet verboden dat te doen. Door de verkoop van de lucifers, die het Wilhelminafonds niets heeft ge kost, zijn de inkomsten van het fonds sterk gestegen. Het Koningin Wilhelminafonds heeft de verplichting op zich genomen jaar lijks 2% miljoen tot drie miljoen gul den voor dé kankerbestrijding bijeen te brengen. Het bestuur moet vele middelen gebruiken om dit zeer hoge bedrag te bereiken. Eén daarvan is de verkoop van de K.W.F.-lucifers. „Ons protest moet men zien als een opwelling van heilige -Verontwaardi ging over het feit, dat uitgerekend een actie als die van het Koningin Wil helminafonds via een illegale reclame- zender wordt gevoerd", licht Johan Bodegraven toe. „De stichting ver klaart nu wel, dat zijzelf part noch deel heeft aan de reclame, maar wij kunnen ons niet voorstellen, dat deze uitzendingen zonder haar toestemming tot stand zijn gekomen' Men moet echter niet denken, dat deze kwestie ons nu zó vreselijk hoog zit. Wij sta ken onze reacties nu wel, want het is een zaak die in het parlement moet worden uitgemaakt.', besloot hij. DEN HAAG. Vanavond zendt de P.T.T. voor de duizendste maal via de vierde lijn van de Draadom roep haar eigen grammofoonplaten- programma uit. Een jubileum dus, dat op dit terrein niet zo vaak wordt gehaald. Door ..bijzondere omstandig heden" is de datum van het.,,feest" echter in de vergeethoek geraakt. Toen hij gisteren boven water kwam, was het te laat om het reeds samengestel de programma nog een feestelijk tint je te geven. Zo gaat dan vanavond van zes tot acht uur een jubilaris zon der bloemen en toespraken de lucht in, na* zes en een half jaar trouwe dienst. Met behulp van band en plaat kunt u vanmiddag om 4.30 in het program ma A world of sound (B.B.C. Home Service) twaalf grote toneelschrijvers hun mening horen zeggen over de to neelschrijfkunst, het publiek en de critici. Die twaalf zijn Shaw, Ustinov, Pinter, Mankowitz, Osborne, Bart, O' Casey, Tennessee Williams, Priestley, Coward, Somerset Maugham en She- lagh Delaney. De filmactrice Mélina Mercouri is vanavond gast in het programma Moi, j'aime le Musci-hall. Radio Lu xemburg, 8.37. Om 7.15 het Concert gebouworkest onder leiding van Eduard van Beinum met medewer king van de alt Aafje Heynis en de Koninklijke Mannenzangvereniging Apollo in een uitvoering van de Alt rapsodie van Brahms over de zender Hilversum 1. De vierde lijn van de draadomroep zendt vanaf 6 uur een grammofoonplatenprogramma uit, ge wijd aan opera's van Richard Strauss. Men kan naar fragmenten uit Salomé en Elektra luisteren. De Rode Pullover van Hans Keuls is een met zwierige slag vervaardigde thriller, waarin van aanslag tot arres tatie een moord uit de doeken wordt gedaan. Het ziet er voor de held van het verhaal, een sympathieke jongeman, in het begin vrij donker uit, maar tegen het slot is het duidelijk dat de schurk van het stuk ook de daad op zijn geweten heeft, zodat alles eindigt zoals het was te voorzien. De kijker heeft inmiddels een boei end stukje maakwerk te zien gekregen van een schrijver die weet wat hij met zijn moordgeval beginnen moet, die zich niet al te druk maakt om een logische opbouw van zijn verhaal, maar die toch vaak een spanning weet te bereiken die het kijken naar De Rode Pullover tot ontspanning kon maken. Soms was het al te duidelijk dat dit t.v.-verhaal uit een toneelstuk was ont staan, dan stokte de handeling en werd er te veel gepraat, magr in het alge meen had de regisseur Luc van Gent er de nodige vaart in weten te houden. De mij onbekende Wim de Meyer speelde een verrassende rol als de jonge verdachte, waarvan hij een span nende en gevoelige vertolking gaf. Tom van Beek was een uiterst geloofwaar dige schurk, Jeanne Verstraete en Helga Sprajc gaven een paar aardige typeringen van hospita's weg en dan was er de rasvakman Cruys Voorbergh, die natuurlijk van zijn rol als inspec teur een juweeltje van beheerste to neelspeelkunst maakte. v. Loggem. VLISSINGEN. Hoewel de gemeen te Vlissingen ook dit jaar weer haar gymnastieklokalen een aantal uren voor de school beschikbaar stelde kan op het gebied van de lichamelijke op voeding van een noodtoestand gespro ken worden. Een groot aantal lessen kan niet in een zaal gegeven worden en moet onder alle weersomstandigheden buiten gehouden worden. Het bestuur hoopt echter dat met de voorbereiding van de bouw van de geprojecteerde sportzaal in 1962 daadwerkelijke vor deringen zullen worden gemaakt. Het noodzakelijke grondonderzoek voor de ze nieuwbouw heeft in 1961 een teleur stellende vertraging veroorzaakt. Aldus lezen we in het jaarverslag van de Ver eniging „De Ruyterschool" te Vlissin gen. Bij het begin van de nieuwe cursus steeg het aantal leraarslessen van 985 tot 1065 per week en het aantal leerling lestijden van 17381 tot 19348 per week. Het aantal leerlingen op 1 januari 1962 bedroeg 1044. De in september aangevangen voorbe reidende klas die bij wijze van experi ment aan de school verbonden werd bleek in een behoefte te voorzien. Het aantal oefentochten met het opleidings schip „Prinses Juliana" bedroeg in 1961 zes. woensdag 28 februari zal worden gehou den, staat een voorstel tot het aangaan van een overeenkomst met het rijk in zake het spuitplan voor de Serlippens polder. Het terrein zal worden opgespo ten met baggerspecie afkomstig uit het kanaal Gent-Terneuzen. Deze specie biedt zeer goede funde ringsmogelijkheden. Woningen van twee verdiepingen zullen op staal kunnen worden gefundeerd wat zonder opsuiting onmogelijk zou zijn. De benodigde ter reinen zijn hiertoe aangekocht behalve een strook van ongeveer 35 m langs de waterkering. De gemeente zou graag de oostelijke waterleiding en de daarnaast gelegen strook in eigendom hebben, waarover onderhandelingen met de rijks waterstaat gaande zijn. Tevens zijn er 's HEER ARENDSKERKE. In het verenigingsgebouw hield de muziekvere niging Excelsior haar jaarlijkse uit voering. Op 13 februari was het 79 jaar geleden, dat de vereniging werd opge richt. Voorzitter G. I. Almekinders opende de bijeenkomst. In zijn ope ningswoord memoreerde de voorzitter o.a. de 'successen, welke de vereniging behaalde op het Pinkster-, zaal- en solis tenconcours. De dirigent, de heer D. Burger, werd lof toegezwaaid voor de wijze, waarop hij de vereniging naar het succes leidde. Vervolgens bracht de muziekvereniging enige uitstekend gespeelde muziekstukken ten gehore, waaronder het stuk .waarmede zij op het zaalconcours de eerste prijs behaal den. De heer P. Mol, Zeeuws solisten kampioen, trad op. *s H.H. KINDEREN. De Oranje Vereniging hield haar jaarvergadering onder voorzitterschap van de heer P. Meeuwse. De aftredende bestuursleden de heren J. Wondergem en A. de Schip per Jaczn. werden bij akklamatie her kozen. Men besloot om, ook dit jaar, evenals vorig jaar, weer een kinderfeest te organiseren en wel op zaterdag 5 mei. 's Avonds zal dit feest, dat nog ter ge legenheid van het 12V2 jarig huwelijks feest van het Koninklijk paar en de ver jaardag van H.M. de Koningin gehou den wordt, voortgezet worden met een gezelligeavond voor de leden. De ge meente 's-Heer Arend'skerke zal men om subsidie verzoeken voor het kinder feest. Ook dit jaar zal men weer een ledenwerfaktie houden. Jaarlijkse ouderavond kleuterschool Wemeldinge WEMELDINGE. De jaarlijkse ouderavond werd gehouden van de kleu terschool. De heer J. Oudeman sprak het openingswoord. Mej. A. Kosten, In de imaginaire Club Domino is hoofdleidster der school, gaf een over- vanavond als gast te zien en te horen zicht van het afgelopen schooljaar. Bij de Deens-Franse zanger en cabaretier de verkiezing voor de ouder commissie George Ulmer, die velen zich zullen werd de piaats van de heer W. herinneren van zijn optreden in zater- Zuiddijk, die verplicht aftrad en niet dagavondakkoorden van enkele maan- meer herkiesbaar was, gekozen de heer de geleden (9.30). Vooraf gaat een j de Neef Door de kleuterleidsters half uur zang en dans van het Is- wer(j een poppenkastvoorstelling gege- raëlisch danstheater Karmon (9 uur). ven Burgemeester C. N. F. van Sas België Vlaams ..Gelukkige da- sprak namens het gemeentebestuur, gen" is de titel van een blijspelletje Hierna werd het werk der kleuters be- van Claude André Puget over een zichtigd. paar meisjes die ongewild verliefd worden weer teerd. (Deze uitzending valt in de pau ze van het tv-spel, ongeveer 9.20 uur) meibjcs cue uugewnu VCIIICJLU en (8.30). In „Première wordt C *,1^. L ,1 1 "1 loov het laatste filnnieuws gepresen- ODIUO DCSIOll( I I') ldd.1 (Deze uitzending valt in de oau- A meyst" is een gedramatiseerde docu mentaire over de echtgenote van ad vocaat Vermeyst, die tegen het einde van de vorige eeuw werd vermoord (8.30). OUD-VOSSEMEER. Zeer veel be- i ,r langstellenden waren getuige van de Belgie Frans „De zaak Ver- v;jftiende verjaardag van de gymnas- tiekver. „Spido" die in het turngebouw met een grote uitvoering werd gevierd. Voorzitter P. A. W. Mees riep de tot standkoming van de club in herinne ring. Aanvankelijk telde de club weinig Duitsland. De auteur Ernst Schna- leden, eerst de laatste jaren groeide zij bel schreef een kort verhaal over een uit tot de huidige omvang met behoor- landschap in de Middellandse zee: lijk bezette afdelingen. ..Reize zu den Chimaren" (8.20). Het De burgemeester sprak een woord Johannes-Rediske-kwintet zorgt voor van felicitatie namens de gemeente, een half uur bijzonder frappant „Rit- Tijdens het dan volgende programma me in beelden" (9.05). „Het geheim onder leiding van trainer Spiessens uit van de Rosa-paarlen" is een nieuwe Bergen op Zoom toonde de Ver. dat ze detective-film uit de Perry-Mason-se-jniet alleen in kwantitatief opzicht maar rie (9.35). ook in kwaliteit vooruit ging. ,GOES. Op de kruising Westsingel -•-Schengestraat zijn woensdagavond twee auto's met elkaar in botsing ge komen. Er ontstond flinke materiële schade. De heer Joh. D. uit Serooskerke reed met zijn personenwagen, waarin verder waren gezeten.' twee dames en twee kinderen, in de richting Middel burg. Op een gegeven moment klapte een van de achterbanden, waardoor de auto begon te slingeren en op het lin kerweggedeelte terecht kwam. De auto botste pardoes tegen de bestelauto, be stuurd door J. van D. uit Ellewoutsdijk, die juist uit de tegenovergestelde rich ting naderde. Door de Map sloeg de be stelauto omver en werd ernstig bescha digd. De bestuurder werd niet gewond. Ook de personenauto werd ernstig be schadigd, maar de inzittenden van deze wagens liepen evenmin een schrammetje op. MIDDELBURG. De voorlopige uit slagen van de in de tweede klas van de Koninklijke Nederlandse Schaak Bond gespeelde wedstrijd tussen Middel burg en Moerwijk luidt: 2Vz6Vz. Gede tailleerd: MiddelburgMoerwijk: A. M. VerspoorC. G. Bilkes VzVz; W. de SchipperC. Neuteboom 01; W. van WijnenJ. Tuk 01; S. SandersG. A. Beye VzVz; H. StroobandE. N. Tra ger 01; J. de BaareF. Bacjers (af gebroken); J. GoedhartJac. v. d. Kooy VzVz', J. ScheltensJ. F. de Ko ning Vz', W. ScheltensD. Jeremic 01; L. J. WoudstraJ. L. Martherus Vz—ifz. Vlissingen verloqr met het kleinst mo gelijke verschil van DD2. Vlissingen DD2 4Vz5^: P. A. BohlmeyerM. J. Jacobson 10; F. H. J. Dieprinkdrs. H. van Bellen 10; J. Jansenir. A. J. Doetjes Vz', A. J. Niemarktdrs. H. Verdam 0X; J. HoogstrateJ. H. van Riehl 01; P. A. C. BikkerJ. J. Ris seeuw VzVz', A. BoerH. C. J. van Deelen Vz—Vz', A. Steketee—J. B. C. C. Gerarts 10: C. J. MommaasW. Stork 01; G. RuygiP. Schendstok 01. In het Ned. Herv. jeugdgebouw te Wemeldinge hield de kiesvereniging van de C.H.U. afd. Wemeldinge een gezel lige familie-avond. De voorzitter, de heer A. Veerhoek, had de leiding. De heer A. J. Kaland uit Middelburg sprak over het onderwerp: „De C.H.U. en de komende verkiezingen". TERNEUZEN Op de agenda van diverse voorstellen tot aankoop van pan- de gemeenteraad van Terneuzen die op i den ten behoeve van sanering, volkshuis vesting en uitbreidingsplannen.. Men doet de nodige stappen om in het bezit te korden van gronden, die noodzakelijk zijn voor de aanleg van de verbindings weg Terneuzen-Sluiskil en de geprojec teerde kanaalovergang ten noorden van Sluiskil. Waar dit niet langs minnelijke weg gaat zal men het doel zien te berei ken via een onteigening zoals uit een voorstel van B. en W. blijkt, Voorts worden voorstellen gedaan tot aankoop van bouw- en industrieterrein. Politierechter Middelburg MIDDELBURG. Een verzoek om clementie, ondertekend door nagenoeg alle inwoners van St. Philipsland, kwam gistermiddag op het bureau van de Middelburgse politierechter te liggen. J Uit dit verzoek bleek dat de gehele ge meente zich achter de verdachte pluim veehouder vaMn de B. had geschaard. Deze stond terect wegens mishan deling van de landbouwer N. Er was ruzie ontstaan toen twee gebroe ders N. opmerkingen maakten over klei dat door de ploegende Van de B. op hun dreef was geraakt, waarna de in drift ontstoken Van B. een der broers klappen gaf, die nogal aankwamen. Het jukbeen van de geslagene brak. Daarna was het de beurt aan de beide broers, die te zamen Van de B. een pak slaag gaven. De 'raadsman van de ver dachte, mr. C. J. B. du Croo, wees er op dat al sinds lange tijd onenigheid was. Van de B. was wegens illegale activiteiten in de oorlog door de Duit sers naar een concentratiekamp gezon den, waaruit hij ziek terug kwam. Na te hebben gekuurd probeerde hij. onder moeilijke omstandigheden een be staan te vinden in St. Philipsland met het drijven van een pluimveehouderij. De naburige landbouwersfamilie N. was dit niet naar de zin waarna een ruim vijf jaar durende tijd aanbrak van vaak geraffineerd sarren en plagen. Van de B. had de spanningen, aldus de raads man, gedurende deze jaren opgekropt waarna deze op 18 november ontlaad den in een in drift gepleegde mishande ling. Hij wees er nog eens op dat de ge meenschap van St. Philipsland zich achter de verdachte plaatste en dat het rechtsgevoel van deze gemeenschap om vrijspraak of althans ontslag van 'rechtsvervolging wegens uitlokking vroeg. De officier van justitie, mr. J. L. An- dreae, had 25 boete geëist of vijf da gen hechtenis. De politierechter, mr. B. S. Sieperda, legde een tientje op of twee dagen. MIDDELBURG. Op 28 februari a.s zal van drie uur tot half zes in Hotel ..De Burg" te Middelburg gelegenheid bestaan afscheid te nemen van de heer M. D. A. Glerum. Hoofdingenieur-di recteur van de Volkshuisvesting en de Bouwnijverheid in de provincie Zee land. die op deze datum de rijksdienst zal verlaten wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. WEMELDINGE Dezer dagen werd door de kerkvoogdij en kerkeraad der Ned. Herv. Kerk te Wemeldinge, af scheid genomen van de koster en zijn echtgenote, de heer en mevrouw Wede- kind. I.v.m. het overnemen van een bakkerszaak heeft Wedekind het koster schap moeten neerleggen. Hiermede is een traditie verloren gegaan. Wedekind, die een schoonzoon van wijlen J. Poel man is, was na overgrootvader, groot vader. en vader de vierde generatie die het kosterschap in de Ned. Herv. Kerk vervulde. Meer dan een eeuw was het een familie-opvolging. De heer en me vrouw Wedekind werden toegesproken door de president-kerkvoogd namens de kerkvoogdij en door ds. K. W. Slik, namens de Kerkeraad en door de ou derling J. Bout namens de Kerkelijke gemeente. Groene. Kruis vergaderde AAGTEKERKE. De vereniging „Het Groene Kruis" vergaderde onder voorzitterschap van burgemeester Geu ze. Bij zijn openingswoord deelde de voorzitter mede dat de Groene Kruis vereniging thans 50 jaar bestaat. Veel is er de laatste jaren door de vereniging tot stand gekomen o.a. een kleuterbu reau. Uit het jaarverslag van de secre taris bleek dat de vereniging 207 le den telde. Bij de gehouden examens der ,En- said" te Breda slaagde voor costumiè- re: mej M. de Voogd te Domburg. Voor tailleuse: mej. J. Wisse te Serooskerke (W.) en mej. M. de Voogd te Vrouwen polder. AU Te koop: Peugeot 403 1960, 39000 km, als nieuw. Pik's Garagebedrijf, Goes, tel. 011006588. Af Te koop Volvo's 2-deurs, 1957 en 1958, in zeer goede staat. Pik's Garagebedrijf, Goes, tel. 01100—6588. Af Te koop: Ford Taunus bestelwagen, 1956, 1 ton, m. zijdeur, nette strakke wa gen. Pik's Garagebedrijf, Goes, tel. 01100—6588 4f A.s. zaterdag 24 febr uitvoering van de muziek - r „Apollo", in het Bad paviljoen Domburg. Aanv. 7.30 uur. Na afloop optreden van de boerenkapel. De nieuwste modellen 1962 thans reeds leverbaar. Levering door geheel Nederland. Volledige, langdurige fabrieks' garantie. Eventueel inruil van Uw verouderde machine. Volledig onderricht aan huis. Desgewenst betalingsspreiding. Alle Youth machines worden geleverd in genormaliseerde ringspoeluftvoering. Youth handmach'ine kompleet in koffer. 1/->•• Youth elektrisch kompleet in koffer195.» Youth elektrisch luxe uitvoering streamline kompleet in koffer. Youth elektr. zig-zag met automatic button-hole en twin- _r#v needle system kompl. in koffer. .350.» Youth elektrisch zig-zag super de luxe, kompleet in koffer. .385.» Youth elektr. automatic zig-zag met autom.siersteek-inrichting kompleet in koffer Youth elektrisch full-automatic, doet alle bewerkingen geheel automatisch, kompl. in koffer. ,475.» BON 790 Aan Enig importrice Youth naaimachines HOOGSTRAAT 165-167 - ROTTERDAM - TELEF. f30424 Gaarne demonstratie met de Youth naaimachine Nr. var» fzonder enige koopverplichting. NAAM ADRES WOONPLAATS: ST. ANNALAND. Onder auspiciën van de speeltuinvereniging „Vrij en Blij" werd ten bate van de kas een speeltuin dag georganiseerd, waar jong en oud zich vermaakten met diverse spelen, zoals schijfschieten met een luchtbuks, vogel- piek, spijkerbalk, sjoelen e.d. Ook kon- den^de bezoekers foto's bezichtigen van de aangekochte speeltuinapparatuur. Een bestelling is gedaan voor de leve ring van een draairek, een zogenaam de draaimolen, drie wippen, een groot klimrek, een familieschommel, een kleu terglijbaan en een jongensglijbaan. Er bestond voor deze speeltuindag, zowel uit Sint-Annaland als van elders, grote belangstelling. De netto opbrengst zal later bekend gemaakt worden. GOES. In Goes zal dit jaar weer een internationaal volksdansfeest wor den gehouden. Opnieuw zal de r.k.-gym- nastiekvereniging „Kasporgo" dit feest organiseren. Als tijdstip voor deze fes tiviteiten wordt aangehouden de week van 27 juli tot en met 4 augustus. In de ze week zullen volksdansgroepen uit ve le landen, mogelijk zelfs uit Joego-SIa- vië, hun kunnen tonen aan het Zeeuwse publiek. Deze mededelingen verstrekte de heer C. W. Vervest tijdens de jaar lijkse uitvoering van „Kasporgo". Een andere mededeling was, dat nu ook de mogelijkheid is geschapen voor gehuwde dames om gymnastieklessen te nemen. De uitvoering zelf stond op een goed peil. HOGE PRIJZEN 1500 4235 16813 1000 1954 5208 5650 10003 10521 15721 17006 400 2920 3895 13955 14117 21330 21351 21943 f 200 1569 4183 4870 6023 6081 6800 6946 7733 9371 10858 11272 11739 11902 12242 12497 12550 12862 16964 16998 17618 18446 21630 PRIJZEN VAN 80,— 1072 073 132 256 265 279 357 359 365 509 529 598 606 665 772 837 850 986 2002 ">35 052 152 280 317 349 362 383 593 608 (00 764 815 844 918 8444 467 499 660 664 748 897 4080 339 343 379 610 623 658 682 711 734 806 909 923 955 5104 109 251 443 712 827 995 6021 080 129 141 244 291 364 528 568 594 70S 762 7029 039 121 381 511 641 665 725 818 906 926 8101 302 306 452 473 497 689 746 836 844 997 9094 253 270 364 403 445 487 740 745 802 812 10085 321 339 376 408 470 490 693 875 890 11393 411 445 453 615 12002 080 274 328 ,354 465 546 656 728 769 883 893 13168 268 373 390 412 443 459 737 892 14075 096 171 182 281 287 335 457 607 61S 713 745 759 832 852 911 931 935 15024 048 303 590 594 617 755 16054 154 334 370 566 671 855 857 872 878 894 942 963 17236 238 344 445 530 557 616 709 852 18007 132 269 477 508 520 803 937 997 19091 201 294 335 379 429 445 566 649 873 912 927 983 20037 054 092 190 286 377 453 643 786 87f 937 943 950 21^01 368 538 561 637 700 736 740 NIETEN Woensdagavond werd in het Her vormd Verenigingsgebouw te Sint-Anna land de jaarlijkse ouderavond gehou den van de School met den Bijbel. Na de pauze hield de heer Sinnema, hoofd van de b.l.o.-school te Klundert een toe spraak over het buitengewoon lager on derwijs. 1004 027 035 091 121 125 170 196 242 258 263 264 445 450 492 524 532 553 555 597 623 719 729 739 745 781 790 798 812 825 859 867 876 930 931 936 939 973 978 995 2026 039 042 054 084 097 105 116 149 158 185 220 225 228 274 281 304 309 320 324 350 359 371 390 414 425 435 469 514 552 573 634 713 731 751 805 811 824 866 886 942 956 962 8012 018 078 129 184 189 206 209 289 300 311 319 352 376 397 414 416 428 508 551 592 629 640 693 733 770 807 836 857 935 954 i 4042 057 122 132 159 245 254 260 362 394 404 415 433 445 475 481 482 509 533 539 573 633 648 661 689 696 755 817 826 910 986 5007 049 092 093 121 128 161 168 182 218 250 284 285 305 316 329 330 336 346 353 399 412 474 499 553 608 620 641 662 666 671 690 704 726 728 757 814 S17 838 839 921 933 993 6009 020 044 049 135 203 213 234 246 248 287 304 336 390 402 485 543 603 617 636 679 697 723 726 823 848 850 987 7001 024 054 057 078 106 128 160 163 165 176 206 251 267 279 296 331 338 349 368 415 468 487 538 540 562 576 602 613 615 622 630 633 638 681 727 796 831 852 863 882 S94 933 938 952 972 8063 094 118 121 139 178 230 232 233 247 260 282 290 299 303 310 356 374 425 450 537 626 673 678 737 748 778 781 833 842 S55 859 916 923 939 945 987 992 9000 9031 050 064 069 087 099 158 175 209 218 222 225 320 368 417 450 455 480 507 549 550 575 582 623 625 644 651 671 682 704 732 736 752 767 779 790 834 841 8S3 893 921 922 938 979 10001 032 078 092 097 104 110 118 126 158 190 191 215 218 234 289 314 318 328 338 375 440 484 506 515 539 600 644 681 710 712 720 734 751 760 784 831 857 860 912 919 920 926 932 989 991 993 995 998 11005 051 071 077 085 108 112 117 130 152 167 198 201 204 228 232 254 255 271 274 322 361 407 444 488 489 630 769 817 826 838 849 851 904 969 970 998 12042 069 072 094 120 122 143 166 203 209 229 236 243 266 330 378 420 427 462 495 514 531 559 563 592 668 680 696 703 727 793 836 924 934 941 981 13060 075 106 118 125 134 136 161 190 208 220 233 238 251 262 267 276 287 299 313 319 366 430 439 447 453 497 525 541 549 731 759 787 799 815 861 886 887 919 939 1hou ..oA 108 113 120 148 150 153 162 165 166 175 207 222 237 246 295 305 321 340 374 419 437 443 446 460 538 539 554 569 571 588 621 645 658 669 676 685 783 897 982 991 150U3 015 044 176 200 206 231 232 249 251 264 269 292 302 316 317 342 348 351 375 403 425 428 470 481 496 537 555 571 643 645 703 756 762 786 787 835 861 890 896 915 922 942 981 995 996 16041 050 067 090 126 177 205 218 255 293 302 313 316 321 355 369 394 414 438 495 501 512 596 599 672 736 741 747 777 785 805 814 841 897 911 918 925 938 17002 012 042 058 097 117 211 284 292 321 353 355 363 392 406 456 460 466 490 494 505 511 531 540 578 581 595 604 676 696 734 751 757 801 812 827 828 835 869 872 897 903 929 963 994 997 18008 039 072 095 147 157 173 243 266 293 295 311 368 369 380 394 401 407 538 558 568 582 628 629 638 648 669 679 738 739 (59 762 768 826 866 S69 877 879 920 930 959 963 998 19066 146 Ï61 179 227 235 254 288 349 476 'i 5-7 528 545 578 628 631 646 647 657 690 695 698 728 792 819 863 866 871 885 9 935 9 -a 30004 021 053 058 167 254 276 312 340 366 370 372 439 474 478 482 527 582 654 680 73o 737 745 746 755 765 769 773 778 784 839 870 21031 044 060 071 086 169 228 244 252 269 293 346 373 380 381 427 477 508 552 604 649 651 673 711 752 852 893 902 912 930 973 984 Andere heerlijke "DE BETUWE" r .VRUCHTENPRODUKTENj zijn b.v. vruchtenlimonade.

Zeeuwsch Dagblad | 1962 | | pagina 6