eiioen'S* N.V. HOLLESTELLE ZN. winkel Fa. AKKERDAAS D. ZUIDWEG 1 VERSLOOT Donderdag 22 februari 1962 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 4 kraó door ^^eeland Betere ingang van tramhaven Zij pe Ver. voor Chr. onderwijs Vierde klassers Zuid Loopt Arnemuiden verder uit? Gebouw bejaarden- werk aangekocht Aanvaring in kanaal door Zuid-Beveland Bergingsvaartuig „viste" naar selieepsonderdelen 10 x 10 Arnemuiden Programma's Ochtend Middag Avond Ochtend Middag Avond BOW VAN NIEUWE KLEUTERSCHOOL IN MIDDELBURG Gemeenteraad Bruinisse Bestuur afdeling Goes van Jeugd en Muziek Eerste-Kamerlid Van Hulst promoveert aan de V .U. Groslijst P.v.d.A. Axel i dubbele warmte-circulatie i schoorsteen blijft vol open lage brandstofkosten prachtige vormgeving i extra grote glasruit i vulklep met hermetische klit-sluiting N\eu\N« yfr 02 e BesVtsJ een Jfifj ino lsnelle reactie: I minimale schoorsteentrek is voldoende éénknopsbediening uw iffiffiuuiiow® nu bovendien: kans op gratis stookwinter 1962-63 BH DENK VÓÓR 22 APRIL AAN DAAR HEBT U NU DUBBEL BELANG BIJ zaagmolenstraat i telefoon 5540 Ganzepoortstraat 28 te Goes - Telefoon 6995 m dav rpïirrf beursplein 9 vlissingen o dealer: f DHlUlljLi ftltaal hogfwfj filiaal hogeweg 62 - vlissingen davo dealer: markt - domburg m davo dealer: MIDAVAINE v.h. VAN ROON lange viele 62 middelburg davo dealer: Fa. ROZEMOND gravenstraat 23 - tel. 2739 - middelburg davo dealer: voor goes en omstreken: 's H. H. KINDERENSTRAAT 2, GOES, TELEFOON 6306 davo dealer: JAC. DE BRUYN telefoon 3654 ai MIDDELBURG J (Jfi g Jjggff davo dealer: voor terneuzen: dijkstraat 7-9 - telefoon 2056 Aan de Rijksuniversiteit te Utrecht slaagde voor het kandidaatsexamen ge neeskunde, de heer H. A. Gaakeer uit Sint-Annaland. Namens het gemeentebestuur van Xterlkiee werd het aanleggen van een riolering in de Zoutkeetstraat gegund aan de firma A, W. Wandel te Nieu- wérkerk. Het achttal van „N.O.A.D." uit Orehcber heeft zich in de ontmoeting tegen Stormvogels uit Ellemeet kranig geweerd. Na een reeks nederlagen in Alle vorige ontmoetingen werd ditmaal met een sterk gewijzigd achttal met +—4 gelijk gespeeld. Zaterdag a.s. zal de turnvereniging ..MygieA" te Westkapelle haar jaarlijk se uitvoering geven. O Onder leiding van de heer Chr. Goe- vee hield de afdeling Btezeltnge van de NCLB haar jaarlijkse feestavond. De heer P Minaard, hield een toespraak waarin hij wees op hét belang van het bondswerk en verder was er een aan trekkelijk feestprogramma van spel en toneel. In Kapelle hielden de afdeling Ka- ptlle en de afdeling Oost Zuid Beve- land vah de NCBB gezamelijk hun jaarvergadering. Voorzitter P Oele van de Afdeling Kapelle sprak een ope Ainfswobrd en vervolgens sprak bonds voorzitter A. Niemandsverdriet. De N.C.V.B. in Kloetlnge hield haar jaarvergadering. In de plaats van me vrouw Beekman-Den Toonder, penning- maeiteresse, werd gekozen mevrouw Van Overbeeke-Padmos. De 195 leden tellende Menvereni ging ,,De Kolenmijn" in 's-Gravenpolder hield een jaarvergadering onder voor zitterschap van de heer Abr. Nijsse. Uit èen jaarverslag bleek een batig saldo èver 1981 van 29,73. Op de spaarbank van de Coöp. Boe renleenbank Driewegen werd in janua ri ƒ131.488.18 ingelegd en 70.650.99 te rugbetaald. Hét Ned. Herv. Chr. Jongerenver- bond in Rilland hield een jaarfeest onder leidjng van de heer J. P. Walrave. Zaterdagavond werd een laten uitbaggeren. Daarvoor zal (waar schijnlijk in maart) .gebruik worden ge maakt van het baggerscheepje, dat in dertijd eigendom was van de gemeente Bruinisse. maar dat later aan de ge meente Ouddorp werd verkocht. In Plan West te Bruinisse is door een der drie betrokken aannemers een begin gemaakt met de voorbereidende werkzaamheden voor de bouw van de 24 woningen die daar in 1962 zullen wor den gebouwd- In Axel werd een schoolconcert ge geven, georganiseerd door de Stichting Schoolconccrten in samenwerking met de Z.V.U. Solistische medewerking ver leenden Victor Bouguenon. cello en Wil lem Hielkema, piano. Met ingang van 1 maart is aan mevrouw Verstelle-de Krijger te Philip pine eervol ontslag verleend als tijdelijk onderwijzeres aan de openbare Prinses Marijkeschool te Axel. Met ingang van dezelfde datum komt in dienst me vrouw Gerrits-Jamar te Sluiskil. Voorheen bestond in Zeeuws-Vlaan- deren de Klassikale kommissie voor Kerkelijke Gezinszorg der Nederlands Hervormde Kerk in Oost-Zeeuws- Vla anderen gevestigd te Sas van Gent. Deze vereniging is thans opgeheven en inplaats daarvan is gekomen de Pro testants Christelijke Stichting vopr Maatschappelijk Werk gevestigd te Ter- neuzen. In deze stichting gaan de Ne derlands Hervormde Kerk en de Gere formeerde Kerk (Synodaal) samenwer ken. De jaarbijeenkomst van de bejaar- riensociëteit in Axel zal gehouden wor den op woensdagmiddag 28 februari om 2 uur in het torenlokaal van de Herv. kerk. De afdeling Colijnsplaat van de Ned. Chr. Vrouwenbond vergaderde on der leiding van de presidente, mevr. M. Dijkmeyer-Van Dijk. De heer H. van Elven, hoofd van de chr. ulo-school te Wissekerke sprak over het onderwerp: christelijk onderwijs nu". In de zaal .van hotel ..Zeelandia" te Colijnsplaat werd door het Ned. Rode Kruis een filmavond gegeven, waarbij de film ..Madame Curie" werd ver toond. De verloting, die in de pauze werd gehouden, bracht 37,25 op. De collecte voor de weesinrichting Neerbos heeft in Oosterland opge- BRUINISSE. Waarschijnlijk nog in 1962 zal aan de tramhaven te Zijpe. de haven waar de veerpont van de dienst Zijpe-Anna Jacobapolder doorlopend ge bruik van maakt, een betere ingang worden gegeven, waardoor het voor ge noemde veerponten veel eenvoudiger zal worden deze haven binnen te varen. De ingang zal worden verbreed en verlegd, zuidelijk van de thans bestaan de Rijkssteiger. Deze steiger is ge doemd te verdwijnen maar ook een deel van het zg. slikje van Zoeter en een deel van de veerdam die naar de stei ger loopt zullen worden weggebaggerd. Regelmatig worden peilingen gehou den om na te gaan, hoe groot eventuele uitschuringen en verdiepingen in het Zijpe zijn. MELISKERKE. De Vereniging voor Christelijk Onderwijs op Gerefor meerde Grondslag kwam in jaarverga dering bijeen onden voorzitterschap van de heer W. de Buck, die in zijn ope ningswoord het overlijden herdacht van het hoofd der school in het afgelopen jaar. Nog steeds is de vacature niet vervuld. Het bestuur hoopt dit jaar ech ter in de vacature te kunnen voorzien. Het onderwijs kan evenwel doorgaan omdat de heer Meerholz uit Vlissingen de helpende hand heeft aangeboden. Uit de verslagen bleek dat de vereni ging geen reden tot klagen heeft. Er is een vooruitgang in ledental en ook op financieel gebied. Aan de beurt van af treden waren de bestuursleden de he ren A. Krijger en Js. Koene, van wie de laatste zich niet herkiesbaar stelde. Behalve de heer Krijger werd de heer Jac. Bierens in het bestuur gekozen. De heer Meerholz behandelde daarna nog het onderwijs in Meliskerke. poppen theater te Vrouwenpolder vertoond voor de 10 x 10 actie waarvoor grote belangstelling was. Vorige week was er een flessenactie gehouden die zeer goed geslaagd is. Nu staat er een oude roe-i talen, lompen en papieractie ou stapel. De collecte voor Draagt Elkanders te Lasten heeft in Wolphaartsdijk 180,17 bracht over het jaar ■opgebracht. f 204.90. In de vergadering van de plaatselijke geitenfokvereniging te Wolphaartsdijk, die onder voorzitterschap van dhr. A. van der Vliet in het Dorpshuis werd ge houden. werd wegens het steeds afne mend aantal geitenhouders besloten tot Het gemeentebestuur van Bruinis se is voornemens de reparatiehaven te 1961 de som van Op de dag van de kandidaatstelling voor de Provinciale Staten waren er in de gemeente 's-Heer Arendskerke 726 kiezers ingeschreven in stembureau I (dorp 's-Heer Arenskerke)440 ki&iers in stembureau II ('s-Heer Hendrikskin deren): 739 kiezers in stembureau III (Lewedorp) en 894 kiezers in stembu reau IV (Nieuwdorp). MIÖDELBURG. De competitielei der heeft voor de vierde-klasseploegren in zuid voor zaterdag een volledig voet balprogramma vastgesteld. In 4a Ont vangt koploper Arnemuiden bezoek van Spui, dat weinig illusies moet koesteren over de strijd tegen de kanaries. Ter- neuzense Boys trekt naar Klundert om daar te pogen opnieuw twee punten te bemachtigen. De kansen daartoe zijn vol op aanwezig, maar de Terneuzenaren doen er goed aan de thuisclub beslist niet te onderschatten. Chrislandia krijgt AZVV op visite. De Axelaren schijnen thans weer in bla kende vorm te steken, maar of zij Chrislandia, dat het bijzonder goed doet als debutant evenals trouwens Ter- neuzense Boys op eigen terrein zul len kloppen is voor ons een open vraag. Het zou wel een fraaie prestatie zijn. Mevo-Nieuwdorp is een wedstrijd tussen de laagstgeplaatsten. De gasten zijn in dit duel favoriet, maar Mevo is thuis tot vreemde dingen in staat. Dinteloord- Smerdiek ten slotte: een open strijd, waarin Smerdiek niét de mindere hoeft te zijn. Het is de vraag of de Tholena- ren zich al hebben hersteld van de Chrislandia-oorvijg van twee weken te rug. In 4b is Rillandia vrij. Wemeldinge gaat opnieuw een nederlaag tegemoet bij het lang niet zwakke Roda Boys en Krabbendijke zal alle zeilen moeten bij zetten om tegen Sleeuwijk een gelijkspel te kunnen bereiken. Good Luck-Wijk is opgelegd voor de lijstaanvoerder, ter wijl Sprang tegen Zwaluwse Boys be slist geen misstap zal begaan. Aalburg- SSC *55 lijkt ons goed voor een punten verdeling. Programma: 4a: VVNTerneuzense Boys, MevoNieuwdorp, Arnemuiden Spui, Dinteloord—- Smerdiek, Chrislandia —AZVV. 4b: Aalburg—SSC '55, Roda Boys—Wemeldinge, Good Luck—Wijk, SprangZwaluwse Boys, Krabbendijke— Sleeuwijk. Raad Oostburg Raadselachtige mededeling na besloten zitting OOSTBURG Over het voorstel van B. en W. om een krediet beschik baar te stellen voor de afwerking van de bouw van het raadhuis is de raad gisteravond in besloten zitting gegaan. De raadsleden De Vuist, Barendregt en Leenhouts vroegen een openbare bespreking, de raad ging hier echter niet mee accooi-d. Burgemeester J. L. van Leeuwen volstond 11a de langdu rige besloten vergadering met de sim pele mededeling dat er van de betrok kenen eerst een schriftelijk verzoek zal moeten komen, alvorens de kwes tie zoals het behoort besproken en af gewerkt kan worden. Kennelijk be doelde hij hiermee dat de raad eerst zal wachten op een schriftelijk ver zoek van de heer R. R. Visser om teruggave van de 10.000 gulden, die deze heeft betaald, voor de kosten van het betonraam dat in het gemeente huis is aangebracht in ruil voor het mogen bouwen van een garage in Oostburg Tijdens de vorige raadsvergadering deelde de burgemeester ii.l. mee dat er een verzoek wordt verwacht tot terugbetaling van dit geld. In de vol gende editie komen wij op deze raads vergadering terug. De collecte voor het tbc- en gezond heidsfonds „Zonnestraal'' bracht in 's-Gravenpolder 80,70 op. Inbraak in Bergen op Zoom BERGEN OP ZOOM. In de nacht van dinsdag op woensdag hebben onbe voegden zich een toegang verschaft tot het kantoor van het veilinggebouw aan de Moerstraatsebaan te Bergen op Zoom- Een ruit van het kantoor werd vernield en door het ontstane gat is men het kantoor binnengedrongen. Met be hulp van een sleuteltje dat men in een der laden vond werd de geldkist ge opend, waardoor ruim 250 gulden kon worden ontvreemd. De politie is er nog niet in geslaagd de dader te vinden. Van maandag 26 februari tot en met zaterdag 3 maart a.s. zal voor de twee de maal in Terneuzen een collecte ten bate van het Nationaal Rheumafonds ge houden worden. Raad IJzendijke IJZENDIJKE. Doordat de gemeenteraad besloot het ge bouw van de kleuterschool van de diaconie van de Ned. Herv. ge meente te kopen voor een bedrag van 6000 gulden, kan het bejaar- denwerk in de gemeente thans worden begonnen. De raad stelde zich als één man achter de plan nen die B. en W. ten aanzien hier van hebben ontvouwd. De aanbesteding van de zuiveringsin stallatie is op een fiasco uitgelopen. De laagste inschrijver ging -met zijn bedrag ver boven de raming uit. B. en W. kon den derhalve niet tot de gunning over gaan. Omdat de bouw van de installa tie urgent js, zullen B. en "W. nu trach ten via een onderhandse aanbesteding het weer gegund te krijgen. Op het des betreffende verzoek van de heer W. Willemsen uit IJzendijke werd een per ceel van 300 m2 bouwgrond in de St, Sebastiaanstraat in erfpacht uitgegeven voor de bouw van een woning. Op voor stel van B. en W. besloot de raad het verkeer in de Koninginnestraat op be paalde punten voorrang te verlenen, en wel op het kruispunt Koninginne- straat-de Biestraat-Tra-pstraat en op de splitsing Koninginnestraat Verlengde Mo lenstraat en Koninginnestraat-Schulters- straat. De raad ging akkoord met het voorstel de bouwvallige woningen aan de Zuidstraat 18 en 20 voor 100 gulden per stuk van de eigenaar te kopen. Iri besloten zitting wisselde de raad van gedachten over het voorstel van B. en W. om de woning aan de Boulevard 25 voor 8000 gulden aan te kopen en deze woning te ruilen met mevrouw de we duwe I. v. d. Sande voor haar woning aan de Oranjestraat die zal moeten wor den gesloopt. De bengel-club „De Knaalvissers" uit Kapelle heeft een feestavond ge houden, waar voorzitter L. C. Oele ver telde dat de belangstelling voor de hen gelsport in deze gemeente nog steeds heel groot is. De vereniging telt thans 113 leden. WEMELDINGE. In het Kanaal door Zuid-Beveland kwamen maandag middag het Zwitserse schip m.t.s. Piz-Sol en het Nederlandse m.s. St. Jozef met elkaar in aanvaring. Het Zwitserse vaartuig, groot 1048 ton, was geladen met gasolie en op weg van Antwerpen naar Basel. De schipper van de Piz- Sol wilde voor de sluis meren naast de daar reeds liggende St- Jozef, maar liep doordat de manoeuvre achteruit te laat werd gemaakt r. de Voorste ven op het achterschip van dit vaar tuig. De St. Jozef kreeg een gat boven de waterlijn en de 31-jarige zuster van de schipper liep brandwonden op, door dat bij de aanvaring een ketel kokénd water over haar been gutste. Het Zwit serse schip bleef onbeschadigd. Beide vaartuigen konden de reis voortzetten. De St. Jozef, 354 ton groot, was met een lading cement op weg van Doornik naar Wageningen. HANSWEERT. Het bergingsvaar tuig Inktvis heeft de laatste dagen druk werk gehad met het opvissen van ver loren scheepsonderdelen. Het Belgische m.s. Fluviale 14 had gisteren bij het manoeuvreren een draad in de schroef gekregen en was daardoor vleugellam geworden. Een duiker van de Inktvis moest de draad verwijderen, waarna de Fluviale haar reis weer kon vervolgen. Nauwelijks was dit gebeurd of het Ne derlandse m.s. Engelenberg verloor bij het ankeren in de buitenhaven te Hans- weert haar 1060 kg wegend anker. Dit anker werd door de Inktvis geborgen. Maandag moest het bergingsschip in d< vluchthaven van Zijpe eveneens een an ker opvissen van het Nederlandse m.s. Orient, dat 1100 kg woog. ARNEMUIDEN. De jeugdacties 10 x 10 hebben in Arnemuiden reeds ƒ550 opgebracht. Het comité heeft als plannen bekend gemaakt een huis aan huis verloting, waarvan de trekking op 17 maart wordt gehouden. De gerefor meerde jeugdverenigingen zuilen 2 maart een ontspanningsavond geven ten bate van de actie. DONDERDAG 22 FEBRUARI RADIO HILVERSUM I, 402 M. KRO: 7.00 Nieuws; 7.15 Gitaar spel (gram), 7.30 Voor de jeugd, .45 Morgengebed en overweging, 8.00 Nieuws, 18.18 Lichte or kestmuziek (gram). 8.50 Voor de vrouw, 9.35 Waterstanden, 9.40 Schoolradio. NCRV: 10.00 Kamer muziek. 10.15 Morgendienst, 10.45 Meisjeskoor, sopraan en orgel (gram). KRO: 11.00 Voor de zie ken, 11.45 Gewijde muziek. 12.00 Middagklok - noodklok, 12.04 Blaasorkesten (gram), 12.25 Voor de boeren, 12.35 Medede lingen t.b.v. land- en tuinbouw, 12.38 Lichte grammofoonmuziek, 12.50 Actualiteiten, 13.00 Nieuws, 13.15 Platennieuws, 13.25 Lichte muziek en zangsolist, 13.40 Kop stukken, licht programma (herh), NCRV: 14.00 Promenade orkest. 14.45 Oude en moderne kamermuziek (gram), 15.40 Ge wijde muziek (gram), 16.00 Bij beloverdenking. 16.20 Kamermu ziek, 16.50 Grammofoonmuziek, 17.00 Voor de jeugd, 17.30 Gram mofoonmuziek, 17.40 Beursberich ten, 17.45 Lichte muziek. 18.15 Sportrubriek, 18.30 Israë- liche volksmuziek, 18,50 Sociaal perspektièf, lezing, 19.00 Nieuws en weerbericht, 19.10 Op de man af, praatje, 19.15 Geestelijke lie deren, 19.30 Radiokrant, 19.50 Po litieke lezing, 20.00 Donderdag avondmozaïek, gevarieerd pro gramma, 2230 Nieuws, 22.40 Avondoverdenking, 22.55 Boekbe spreking, 23.00 Viool en piano, 23.30 Een nieuw hart voor oude steden, lezing (I), 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II, 298 M. AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Och, tendgymnastiek, 7.20 Lichte gram mofoonmuziek, VPRO: 7.50 Dag- Opening. AVRO: 8.00 Nieuws, 8.15 Lichte grammofoonmuziek, 9.00 Gymnastiek voor de vrouw, 9.10 De groenteman, praatje, 9.15 Klassieke gram muziek, 9.40 Morgenwijding, 10.00 Lichte gram mofoonmuziek, 10.50 Voor de kleuters, 11.00 Huishoudelijke za ken. lezing voor de vrouw, 11.15 Klassieke grammofoonmuziek, 11.45 Angst en twijfel, lezing. 12.00 Orgel en cello. 12.30 Me dedelingen t.b.v land- en tuin- bouvé, 12.33 Dansorkest met zang solisten, 13.00 Nieuws, 13.15 Me- delingen en grammofoonmuziek, 13.25 Beursberichten. 13.30 Thea terorkest en zang, 14.00 Zangreci- tal. 14.30 Voor de vrouw, 15.05 Zang en piano, 15.20 Voordracht, 15.30 Strijktrio, 16.10 Lichte or kestmuziek (gram), 16.40 Dixie- lsndmuziek, 17.00 Grammofoon muziek voor de jeugd. 17.30 Voor de jeugd. 18.00 Nieuws, 18.15 Acutalitei- ten. 18.20 Lichte gram muziek, 18.30 Sportpraatjo, 1835 Gespro ken brief, 17.40 Lichte muziek, 19.00 Voor de kinderen. 19.05 Ga er eens even voorzitten: Liedjes en Het Vogelkwartier, hoorspel, 20.00 Nieuws. 20.05 Radio Filhar monisch orkest en zangfeoliste 21.25 Londen en Parijs, hoorspel (8). 22.10 Lichte gram muziek, 22.30 Nieuws en mededelingen, 22.40 Actualiteiten. 23.00 Sportac- tualiteiten. 23.10 Nieuwe gram platen, 23.55—24.00 Nieuws. TELEVISIE Avond NTS: 20.00 Journaal. KRO: 20.20 Woord en beeld, 20.30 Kijk op kunst: actualiteit en wetens waardigheid op het gebied van kunst en cultuur, 21.00plm. 22.20 De rode pullover. TV-spel v. Hans Keuls. De collecte voor Draagt Elkanders Lasten heeft in Wolphaartsdijk 180,17 opgebracht. In de vergadering van de plaatse lijke geitenfokvereniging te Wolphaarts dijk, die onder voorzitterschap van dhr. A. van der Vliet in het Dorpshuis werd gehouden, werd wegens het steeds af nemend aantal geitenhouders besloten tot opheffing van de vereniging. De Cefa komt op 24 februari in Krabbendi,, om half acht in Zaal Ver burg en op 22 februari in Vlissingen om acht uur in het kerkgebouw van de Doopsgezinde Gemeente met „De groe ne shawl". Dinsdag 27 februari wordt in Sluis kil een poldervergadering gehouden voor de Stembevoegde Ingelanden van de polder Pierssens. In het sportgebouw hebben zater dagavond de gezamenlijke instuifcomi- té's van Kapelle en Biezelinge een film avond georganiseerd waarvoor zeer gro te belangstelling bestond van de zijde van de jeugd. Vertoond werd de film .Ciske de rat". MIDDELBURG. B. en. W. hébben in een schrijven aan de raad verzocht een krediet van 172.660 gulden uit te trekken voor de bouw van een twee- klassige openbare kleuterschool in de Stromenwijk. De school is al gesticht, maar is thans ondergebracht in een lo kaal van de school voor l.o. aan de Mastgatstraat, en in een lokaal van dé o.l.s. aan de Baarsjesstraat. Door het snelle tempo van de woning bouw in de Stromenwijk zullen deze beide lokaliteiten echter 1 september a.s. nodig zijn voor de huisvesting van de leerlingen van de betreffende scho len. BRUINISSE. De gemeenteraad zal op vrijdag 2 maart des avonds 19.30 uur in openbare zitting bijeenkomen. B. en W. stellen in deze vergadering de zaak J. Griep aan de orde. Bij vonnis van 5 februari 1962 heeft het Gerechtshof te s-Gravenhage in en kelvoudige belastingkamer, de uitspraak Van de gemeenteraad tot afwijzing van het bezwaarschrift van J. Griep inzake een aanslag in de rioolbelasting over 1961 vernietigd. Omdat volgens B. en W. een uitspraak van de Hoge Raad bestaat waarin in een soortgelijk geval de Gemeente (niet de gemeente Bruinisse) in het gelijk werd gesteld, bevreemdt de uitspraak van het Gerechtshof het college van B. en W. Er is daarom advies gevraagd aan de vereniging van Nederlandsche Ge meenten wat men in deze zaak moet doen, in het vonnis berusten of in be roep gaan. Verder staan onder meer op de agen da voorstellen tot vaststelling van een begrotingswijziging, en tot wijziging van de Gemeenschappelijke regeling Bea- trixschool. GOES. Na een oprichtingsvergade ring van de afdeling Goes e.o, van Jeugd en Muziek is het bestuur als volgt samengesteld: Voorzitter: Drs. A. M. P. Kaashoek, secretaris: J. Kerkhof, penningmeester: G. van Vliet, muzikaal adviseur: E. Heijblok. 2e secretaresse: Ruth Vermeer. 2e penningmeesteresse: Wilja Leijs. leden: Rennie van der Wal Tineke Niesyto. Marian Schuringa. Ru- di de Groot, Jan Bliek, Piet Capellö. AMSTERDAM. De heer J. W. van Hulst, directeur van de hervormde kweekschool te Amsterdam en oud- voorzitter van de Protestants-christe lijke onderwijzersvereniging, promo veert op vrijdag 9 maart in het Woest- duincentrum aan de Vrije Universiteit tot doctor in de letteren en wijsbegeer- te. De heer Van Hulst, die voor de Chris- telijk-historische unie zitting heeft in de Eerste Kamer, promoveert bij prof. dr. J. Waterink. AXEL. Op de afdelingsvergadêring van de Partij Van de Arbeid, afdeling Axel, werd de groslijst samengesteld voor de komende gemeenteraadsverkie zingen. De vergadering werd gehouden in „Het Centrum" te Axel. De volgende namen komen voor op de lijst: 1. Van Bendegem; 2. K. Hamê- link; 3. P. Scheele; 4. H. Folkêrsma- Staal; 5. J. Dieleman; 6. J. Dröttkers; 7 C Hoorman; 8 N. Maas-Dieleman: 9. J. Hamelink; 10, M. Oppneer; 11. P. B. Seghers; 12. J. Verpoorte; 13. A. Dieleman. Waar een Nieuwe Davolita brandt, daar is heteveral warm. Door dubbele warmte-circulatie: comfort in de kilate "uithoek" bij 't raam. Door extra-grote glasruit: grote kring van gulle stralings-warmte. (50$o besparing door nootje» 5 er» preoHïe-Iuclitfigftlinj) voOr elk interieur (geen warmteverlies) "optrekken* of temperen fn 10 minuten davo Verkoop en service van Davo haarden: Haal uw gratis deelnameformulier in onze V. d. KREEKE EN ZN.,

Zeeuwsch Dagblad | 1962 | | pagina 4