Kamer wil hervatting van overleg i Volgelingen houden lot van hun leider Lou geheim GLENN WERD PAS OP ZEE MISSELIJK Ambtenaren moeten het (loon)gelag betalen RECRUUT: NA BEVEL ZANDZAK SOEKARNO HERHAALDE De cijfers klopten niet NEDERLANDERS ADVISEREN BIJ HERSTELWERK IN RAMPGEBIED Stroom gelukwensen uit hele wereld Het weer overal PROTESTANTS-CHRISTELIJK DAGBLAD VOOR ZEELAND BERAAD IN FRACTIES Improvisatie" Steun NIEUWE WERKTIJD HORECABEDRIJVEN Geen resultaat loonoverleg Automobiliste gedood s Ambonezen desnoods via Genua terug naar Indonesië AMBASSADEUR JONES: HOOGST AMUSANT Kraanwagen ramt twee woningen Kroesjtsjef: samen Drs. Stijkel sprak met „Rijdend Personeel Laatste slachtoffers mijnramp gevonden De Bilt: Kouder Directeur: JACQ. DE SMIT: Chefred.: G. J. Breuker. Kantoren te: Middelburg, Plein 1940 nrs. 6—8, Postbus 26. Giro 116666, telefoon 01180—2009 en 4469. Goes, Lange Vorststraat 84, Postbus 4, telefoon 01100—6901. Vlissingen, Nieuwendijk 33, Postbus 24, telefoon 01184—3224. Terneuzen, Nieuwstraat 40, Postbus 53. tefefoon 011503189, Zierikzee. Havenpark 24, telefoon 011102991. Zeeuwsch Dagblad Losse nummers 13 cent Abonnementsprijs 0,56 per week, 7,per kwartaal1 Advertentietarieven op aanvrage. - Rubriek Kabouter» T cent per woord met een minimum van 1,—» 16e JAARGANG No. 5087 Donderdag 22 februari 1962 55 55 AANVAL OP MR. TOXOPEUS Tan onze Haagse redactie DEN HAAG Minister Toxopeus en de Tweede Kamer zijn gisteren scherp tegen over elkaar komen te staan. In de middag hadden alle fracties, met uitzondering van de V.V.D., aangedrongen op heropening van het overleg over de ambtenarensalarissen. Mi nister Toxopeus zei in zijn antwoord daarin geen heil te zien. Na een korte schorsing deelde mr. Beer- nink mee dat de meerderheid van de vaste commissie voor binnenlandse zaken het ant woord van de minister van dien aard achtte, dat het gewenst was de fracties gelegenheid te geven tot nader beraad. Hij vroeg schor sing van de vergadering tot vanmiddag. De Kamer ging daarmee akkoord. In zijn wat mat en door een zeer geprikkelde Kamer herhaaldelijk onderbroken antwoord, zei de minister van binnenlandse zaken dat nieuw overleg op dit moment geen enkele zin heeft. Over de trend kan nu toch niet worden gesproken, aldus de bewinds man, omdat deze afhangt van de loonontwikkeling in het bedrijfsleven. Verder zijn de standpunten van de regering, die niet verder kan gaan. en van de samenwerkende centrales van overheidspersoneel bekend. De minister vond dat dé beslissing van het kabinet 1en onrechte veel stof had doen opwaaien. Al in 1952 had de breed-samengestelde commissie-Neher tot een pro gressie in de ambtelijke salarisverhogingen geconclu deerd. Hoeveel meer nog is zo'n maatregel op dit ogen blik noodzakelijk. Socialist J. Blom keerde zich zeer fel tegen het salaris- beleid van het kabinet-De Quay. Het vertoont alle sporen van improvisatie en de invoering van de trend was een sprong in het ongewisse. Het overheidspersoneel moet het gelag betalen van de vrijere loonpolitiek. Is dit een christelijk-sociale ot een liberale poli tiek? In elk geval is het een volledig foute politiek, meende hij. Het gaat hier om „allemaal wat, maar de kleinsten het minst". Als het gelijk aan de kant van de regering ligt, waarom wil zij dan „voldoen aan sociale rechtvaardig heid op afbetaling", namelijk in vier fasen in plaats van ineens? De christelijk-historische afgevaardig de mr. H. K. J. Beernink en de anti revolutionair J. Smallenbroek waren het met de voorgestelde progressieve salarisverhoging van acht to 40 pet. op zichzelf niet oneens. Zij betreurden echter dat het overleg had gefaald en bovendien moet een eventuele achter stand bij de lagere en middelbare amb tenaren eerst worden weggenomen. Mr. Beernink vond dat de minister het spel psychologisch slecht had ge speeld. Hij drong er, evenals de heer Smallenbroek en de K.V.P.-er H. M. van der Zanden, op aan alsnog de door de centrales gevraagde uitkering ineens over 1961 te geven. De heer Smallenbroek wilde boven dien een splitsing: eerst een algemene salarisverhoging, dan inwilliging van de indertijd door minister Struycken ge dane belofte dat de achterstand van de lagere en middelbare ambtenaren zal worden weggenomen en tenslotte een progressieve verhoging van de salaris sen. Allereerst vond hij echter een her ziening van de structuur van het be zoldigingsbesluit nodig. Het gesprek in het Georganiseerd Overleg over de alge mene salarisherziening zou binnen veer tien dagen kunnen worden afgedaan. De socialist J. Blom (links) oefende gisteren in de Tweede Kamer scherpe kritiek op minister Toxopeus; die de voorstellen tot salarisverhoging van de ambtenaren moest verdedigen Rechts de K.V.P.-er A. C. M. Weijters, voorzitter van de Katholieke Bond van Overheidspersoneel en de Rooms-Katholieke Centrale van Overheidspersoneel. De liberaal mr. W. J. Geertsema had wel kritiek op het uitblijven van de pensioenwetgeving, maar verder plaats te hij zich achter de minister. Zelfs stond hij mr. Toxopeus bij, toen deze tijdens zijn antwoord zeer fel werd aangevallen. Mr. Geertsema wilde de typering van de heer Blom („een liberaal voorstel") graag overnemen. Hij vond het een eer, dat dit voortreffelijke en moedige re geringsbesluit liberaal werd genoemd. Als dit besluit is uitgevoerd kan wor den bekeken of er bij de lagere en mid delbare ambtenaren nog een achter stand is, vond mr. Geertsema. Hij deed een beroep op de minister geen duim breed voor de druk van de Kamer te wijken. Alle sprekers hadden kritiek op de wijze waarop het Georganiseerd Overleg werkt. Is het overleg nu zo slecht, vroeg minister Toxopeus zich in zijn antwoord af. De sfeer is heus niet al tijd even naar en ik voer dit overleg heus nog met genoegen. Zie verder pag. 7 Van onze correspondent VENLO. Een Rotterdamse re- criiut heeft, blijkbaar onder de indruk van de krijgstucht die pas zo kort geleden op zijn nog in burgerkleren gestoken schouders was gelegd, de facteur en de ad ministratie van zijn onderdeel in de Frederik Hendrikkazerne in Venlo voor een puzzel gesteld. De facteur kreeg dinsdagochtend een brief in handen die was ge richt aan Piet Zandzak, met daar bij een registratienummer en de naam van het onderdeel. In de administratie kwam echter geen Piet Zandzak voor zodat werd be sloten de brief aan de afzender terug te sturen. Voordat dit besluit kon worden uitgevoerd, kwam iemand op het idee na te gaan of er een militair bij het onderdeel was die dezelfde naam had als de afzender. Dat was inderdaad het ^eval. De brief bleek bovendien afkomstig te zijn uit de woonplaats van die soldaat. Hij werd opgezocht en toen kwam uit dat zijn moeder het zo moeilijk te bestellen epistel had geschreven. Zij kon er weinig aan doen. Wel licht had zij zich wel verbaasd over de nieuwe naam die haar zoon in dienst bleek te hebben, maar zij zal hebben aangenomen dat dil met dienstgeheim of zo had te maken. De oorzaak lag bij de zoon zelf. Hij had, toen een instructeur de naam Zandzak had gebruikt als voorbeeld voor de adressering van post aan de recruten, dit adres met naam en al aan zijn moeder ge schreven. STADSKANAAL. Een lek in de gas leiding onder hun huis in. Stadskanaal heeft gisteren de 78-jarige J. Boer en zijn zoon, de veertigjarige R. J. Boer, het leven gekost. Van onze Haagse redactit DEN HAAG De drie samenwer kende centrales van overheidspersoneel hebben 350.000 leden, de twee andere centrales 35.000. In het Georganiseerd overleg waren dus tien mensen tegen de regeringsvoorstellen en slechts één voor. Dat is anders dan de mededeling van de minister: drie waren tegen en twee voor, zo rekende gistermiddag de socialist J. Blom voor. Minister Toxopeus zei gisteravond in zijn antwoord dat die cijfers niet klopten. Er zijn maar 310.000 rijksambtenaren. Hoe kan dan in het Georganiseerd overleg namens 350.000 mensen zijn gesproken? De heer Blcm sprong er onmiddellijk in: ,,U kent de situatie niet. Bij de bonden zijn ook o.m. de provinciale en gemeenteambtenaren aangesloten en ook zij ondervinden de gevolgen van wat in het Georganiseerd óverleg wordt bereikt. Het is geen wonder dat het overleg is mislukt. Uw cijfers zijn onjuist." Er ontstond een discussie tussen de heer Blom en de a.r. J. Smallenbroek (Gedeputeerde in Drente) over de pro vinciale invloed op het rijksoverleg. Toen de minister, die zijn cijfers schielijk had weggelegd, al weer met een ander onderdeel -"an zijn salaris beleid bezig was, debatteerden beide heren nog. Het Georganiseerd overleg blijkt toch wel een moeilijke zaak te zijn. Eigen nieuwsdienst DEN HAAG Drie Nederlanders prof. ir. P. Ph. Jansen, hoofd van de Deltadienst, en twee van zijn mede werkers, de ingenieurs P. A. van der Velde en M. Klasema gaan met de Duitse autoriteiten bespreken hoe de dijken in het rampgebied in het noorden van West-Duitsland het best kunnen worden hersteld. De staatssecretaris van buitenlandse zaken had de Duitse ambassadeur in Nederland maandag laten weten dat de drie deskundigen desgewenst onmid dellijk naar Hamburg konden vertrek ken. Gisteren kreeg de Nederlandse regering berjcht, dat Duitsland van het aanbod graag gebruik maakt. Onder leiding van prof. Jansen zijn na de oorlog de dijken op Walcheren gedicht. In 1953 werden onder zijn leiding enkele dijken op Schouwen en Duiveland hersteld. Ir. Van der Velde had in 1953 de supervisie over het dichten van het 525 meter lange gat in de dijk bij Serooskerke.- Thans wordt onder zijn leiding gewérkt aan de afsluiting van' het Haringvliét en het afdammen van het Volkerak. Ir'. Klasema heeft jarenlang de leiding gehad van de aanleg van dijken voor de nieuwe IJsselmeerpolders. -*■ Vertegenwoordigers van de amb tenarenbonden op de gereserveerde tribune van de Tweede Kamer. Zij zagen hun toekomst blijkbaar' som ber in. Eigen nieuwsdienst DEN HAAG. De wijziging van het; werktijdenbesluit voor koffiehuis- en hotelpersoneel treedt op 1 maart in wer king. De wijziging houdt een verlaging in van hét maximum aantal uren dat in het Horecabedrijf mag worden gewerkt. Het maximum is van 53 uur per week teruggebracht tot gemiddeld vijftig en een half uur per week. Eigen nieuwsdienst UTRECHT. Het overleg tussen de regering en de Stichting van den Arbeid over de lonen heeft gisteren niet tot een direct aanwijsbaar resultaat geleid. De ministers en staatssecretaris Roolvink zullen de verschillende standpunten in de stichting bestuderen; volgende week donderdag zal opnieuw worden ver gaderd. In de Stichting van den Arbeid is men het niet eens over de collectieve arbeids overeenkomsten die doorlopen tot in 1963. Uitgangspunt voor de beoordeling hiervan moet de toonformule in het akkoord zijn, dat eind vorig jaar werd bereikt in overleg tussen de regering en de stichting in hotel Oud-Wassenaar. Maar deze formule geldt in feite alleen voor dit jaar en zegt in het algemeen, dat loonsverhogingen in overeenstemming moeten zijn met de stijging van de pro- duktiviteit; de overeenkomst van Oud- Wassenaar voorziet daarbij onmisken baar in een matiging van de loonont wikkeling. Het overleg van gisteren werd van regeringszijde bijgewoond door minister Marijnen die minister Veldkamp ver ving, minister Zijlstra die minister De Pous verving en staatssecretaris Rool vink, voorts door de voorzitter van het College van Rijksbemiddelaars, dr. Er- brink, en door de Stichting van den Arbeid. Het N.V.V. heeft gisteren meegedeeld, dat het zich bij de tot dusver gevoerde besprekingen o-p het standpunt heeft ge steld, dat de matigingsformule van Oud- Wassenaar moet worden toegepast met handhaving van de overige spelregels van het loonoverleg. Dat betekent, aldus het N.V.V.dat tussentijdse loonsverho gingen ook dit jaar mogelijk moeten blijven. Het afwijzen daarvan komt niet overeen met „Oud-Wassenaar". Eigen nieuwsdienst AMSTERDAM. De 31-jarige me vrouw M. J. Turksma-Kempers uit Am sterdam is gisternacht in haar auto op het kruispunt Hoofdweg-Postjesweg aan gereden door een automobilist die geen voorrang verleende. Zij is kort daarna in het Wilhelmina Gasthuis aan haar wonden bezweken. Vooral niet lachen, Lies, dan houdt-ie vanzelf op! Van onze Amsterdamse redactie Van onze correspondent DELFZIJL. Ambonezenzorg heeft nieuwe maatregelen getroffen om de overtocht van 189 Ambonezen naar In donesië te verzekeren. Wanneer zij zich niet in Cuxhaven op de Fair Sea kunnen inschepen, zal het schip daar na eventueel nóg eens Amsterdam aandoen. Desnoods kunnen zij ook in Genua embarkeren. Van de Indonesische ambassade te Brussel was gisteravond nog geen be richt ontvangen en het ziet er daarom niet naar uit dat de Ambonese gezin nen vandaag uit Amsterdam vertrek ken. De telefoon in de flat van de reis leider P. Tauran rinkelde gisteren on ophoudelijk, maar het bericht uit Brus sel, waarop hij wachtte, bleef uit. „Morgen, anders overmorgen", zegt de heer Tauran. De andere Ambone zen denken er ook zo over. Zij wei geren hun bagage tevoorschijn te halen, want zij willen elke minuut kunnen opstappen. „Vijftien jaar hebben wij onze familieleden ginds niet gezien, nu gaan we terug", is hun rotsvaste overtuiging. Voor sommigen wordt het vertrek door het onverwachte uitstel veel en veel zwaarder. Lang niet alle gezin nen gaan in hun geheel naar Indone sië. Er is een vader bij, die zó door heimwee werd verteerd, dat hij vrouw en negen kinderen in Delfzijl achter laat. De moeder wil in Nederland blijven, omdat zij hier voor haar kin deren een betere toekomst ziet. DJAKARTA (A.P.). „Fantastisch en hoogst amusant", noemde de Amerikaan se ambassadeur Howard Jones gisteren het bericht d'at hij rond Kerstmis in Zurich de Papoea-student Frits Kirihio zou hebben ontmoet. De ambassadeur zei dat hij de laatste negen maanden niet buiten Indonesië was geweest en dat hij in zijn leven nog nooit Züricb had bezocht. ROERMOND. Een onbestuurbaar geworden kraanauto heeft gistermiddag in Roermond de voorgevels van twee huizen aan de Venloseweg zwaar be schadigd. De muren moesten worden ge stut om instorten te voorkomen. De chauffeur had de controle over het twintig ton zware gevaarte verloren, doordat de stuurstang was gebroken. Hij kon niet tijdig meer stoppen. De wagen scheurde eerst de zijkant open van een bestelauto. De arm van de kraan trok daarna de gevel van de twee huizen open. Een fiets die tegen de muur stond werd verpulverd. Per soonlijke ongelukken zijn niet gebeurd. Eigen nieuwsdienst CAPE CANAVERAL. Uit alle delen van de wereld stro men hier, op de grootste lanceerbasis ter wereld, en in Washington de gelukwensen van de groten der aarde voor John Glenn binnen.. Staatshoofden, onder wie ook enige re gerende vorsten, ministers-presidenten, voorzitters van parle menten, beroemde geleerden allen waren gul met hun lof.. Glenn ontving ook vele uitnodi gingen uit het buitenland. Daaron der was het verzoek van de burge meester van Cannes, twee weken met zijn vrouw aan de Rivièra te komen uitrusten als gasten van het gemeentebestuur. De Glenns schij nen volgens berichten uit Parijs de uitnodiging te hebben aanvaard, maar het laat zich aanzien, dat zij er zeker niet voor het begin van het volgende jaar gebruik van kunnen gaan maken. Glenn maakt deel uit van een ploeg van zeven mannen die dit jaar nog veel werk te verzetten zullen krijgen en daarbij kan Glenn niet gemist worden. AAN DE SLAG Glenn, de man die in minder dan driehonderd minuten overal in de wereld het gespot met Amerikaanse grapefruit-kunstmanen, mislukte lanceringen en allerlei ogenschijn lijke tekortkomingen teniet heeft gedaan, zal na een korte periode van rust en een welverdiende hul diging in Washington weer aan de slag gaan. Over enkele weken zal een an dere astronaut, Donald Slayton, als tweede Amerikaan de weg moeten gaan afleggen die Glenn heeft ver kend in het grensgebied van onze dampkring. Niemand beter dan Glenn kan Slayton helpen bij het voorbereiden van de nieuwe kunst maan-tocht. Niemand beter dan Glenn kan de technici helpen de kleine technische moeilijkheden op te lossen die zich tijdens de drie omlopen van de Friendship 7 voordeden. AMSTERDAM. De politie van Muiden stelt een onderzoek in naar de verblijfplaats van de 64-jarige Lou Voorthuizen, meer bekend onder de naam Lou de Palingboer, door zijn volgelingen aangezien voor de weer gekeerde Christus. Hij blijkt al in geen half jaar gezien te zijn in het zgn. Witte Huis in Mui- derberg, waar hij met een aantal ge lovigen woonde. De politie houdt er rekening mee dat hij is overleden, maar dat zijn dood door zijn volgelingen geheim wordt gehouden. De geloofsleer van de heer Voorthuizen bevat nl. een punt, dat zich stellig niet laat rijmen met de harde werkelijkheid van de dood. Dat is de leer, dat hij onsterfe lijk is. ONSTERFELIJK FOUTE MELDING Dat waren, naar achteraf is ge bleken, haperingen die Glenn het leven hadden kunnen kosten indien de technici in de centrale comman dopost op Cape Canaveral en hijzelf niet het hoofd koel hadden gehouden en noodmaatregelen had den getroffen die niet „in het boek je" stonden. Een van die noodmaatregelen was de opdracht aan Glenn het pakket uitgebrande remraketten pas af te werpen boven de staat Texas. Tot die maatregel was besloten op grond van de elektronische melding uit de kunstmaan van Glenn, waar uit men opmaakte dat hij door voortijdige verandering van de 9tand van het hittewerende schild van de kunstmaan in een gevaar- Onder degenen die hun goede wensen aanboden waren ook de premier van de Sowjetunie, Nikita Kroesjtsjef, en de twee Russische kosmonauten, Joeri Gagarin en German Titof. Kroesjtsjef, wiens gelukwens was gericht aan president Kennedy, drong aan op wetenschappelijke sa menwerking van de Sowjetunie en de Verenigde Staten bij het weten schappelijk, technisch en materieel verkennen van de wereldruimte. Die samenwerking zou volgens Kroesjtsjef de mensheid meer ten nutte komen dan het gebruiken van de wetenschap voor de koude oorlog en de bewapeningswedloop. President Kennedy heeft gezegd dat premier Kroesjtsjef zijn wil tot samenwerking op het gebied van de ruimtevaart karn bewijzen in de Un.o en in andere internationale orga nisaties. De Amerikaanse regering is bereid hierover met Rusland te onderhandelen. Kennedy voegde hieraan echter toe: Wij moeten eerst afwachten of deze warme lucht stroom gevolgd zal worden door re gen lijke toestand was gekomen. Ach teraf bleek die elektronische mel ding foutief te zijn geweest en dus alle bezorgdheid overbodig. GEDOBBER Toch bewees dit voorval, dat men op Cape Canaveral op onvoorziene gebeurlijkheden voorbereid was vooral mentaal en dat ook Glenn, wat er ook voor het begin van zijn vlucht gezegd was over zijn psy chische toestand, het hoofd geen moment kwijt is geraakt. Uit het eerste medische onder zoek waaraan Glenn na zijn terug keer naar de aarde werd onder worpen bleek, dat Glenn, na de tocht in de Friendship 7, in voor treffelijke lichamelijke en geeste lijke conditie was en geen nadelige gevolgen van de tocht had onder vonden. Evenals de Russische kos monaut German Titof was hij mis selijk geweest, .maar in tegenstel ling tot Titof niet tijdens zijn bliksemtocht om de aarde, maar door het lange dobberen van zijn kunstmaan op zee, na de tocht. Zie ook pag 7 Tot nu toe heeft de politie geen spoor van de heer Voorthuizen kunnen vin den. Sommige van zijn volgelingen, die eveneens zeggen de onsterfelijkheid te genieten (het zijn er een kleine twee honderd), hebben meegedeeld dat hij zich op het ogenblik in het buitenland bevindt. Anderen menen dat, indien de heer Voorthuizen overleden is, hij inmiddels al weer moet zijn opgestaan, of zulks binnenkort zal doen. Overigens is het voor de politie niet eenvoudig om redelijke antwoorden op haar vragen te krijgen. Wanneer een rechercheur bij een volgeling infor meert of hij weet waar Lou is, krijgt hij meestal de mededeling dat de aan gesprokene degene is, die wordt gezocht. Hier stuit men op een ander belang rijk punt uit de geloofsleer van de heer Voorthuizen: hij zegt nl. dat hij in zijn volgelingen vaart, zodat ze gelijk wor den aan hem. GELACH Eergisteravond is op een vergadering van gelovigen in Frascati te Amster dam de verdwijning van de heer Voort huizen ter sprake gebracht. Er barstte onder het gezelschap een luid gelach los toen de geruchten over het over lijden van de voorganger werden ver teld. Twee rechercheurs van de Amster damse politie woonden de bijeenkomst bij. Zij zijn niets wijzer geworden. De officier van justitie te Amsterdam is van het zonderlinge geval op de hoogte gesteld. LOU VOORTHUIZEN geen sterveling DJAKARTA (AFP) President Soekarno heeft in zijn als belangrijk aangekondigde rede van gisteren niets nieuws gezegd. Hij zei het zelf zo: „Ik herhaal voor de honderdste maal: wij zullen slechts met Neder land over de kwestie Nieuw-Gui- nea onderhandelen op basis van overdracht van het bestuur over het gebied aan Indonesië". Hij deed een Deroep op Nederland tot onderhan delingen met Indonesië over te gaan zonder enige voorwaarde te stellen! Soekarno sprak in zijn paleis ter ge legenheid van het begin van Ramadan, de Islamitische vastenmaand. West- Irian, zo zei hij, zou allang aan ons zijn toegevallen als ik de Indonesiërs er niet van had weerhouden hun leven in de strijd te offeren. „Wij verkeren thans in de periode van Ramadan. Ik hoop dat de Neder landers aan ons beroep op hen gehoor zullen geven en zich vóór het einde van deze heilige maand bereid zullen verklaren tot onderhandelen, op de grondslagen die wij hebben vastgesteld- Als dat het geval is, zal ik de eerste zijn om mij naar Nederland te begeven om van mijn dankbaarheid te laten blijken. Als dat niet het geval is, zul len wij ons gereed maken om West- Irian voor het einde van het jaar tot Indonesië te doen terugkeren", zei de president. „Dapper" ,,Wij weten dat de strijd om West- Irian grote risico's inhoudt, maar wij zijn dapper en niet bevreesd. Wij zijn bereid alle gevaren te trotseren om de eed, die wij hebben gezworen, waar te maken. Het gaat óm de '^rïjtïëiel nf de dood." Het Djakartase blad Indonesian He rald, dat wordt beschouwd als spreek buis van het Indonesische ministerie van buitenlandse zaken, heeft de K.L.M. gewaarschuwd dat zij haar burgerpassagiers in gevaar brengt. De mogelijkheid bestaat altijd dat wan neer dat nodig is, elk vliegtuig waar van het vermoeden gerechtvaardigd is dat het Nederlandse versterkingen voor Nieuw-Guinea vervoert, zal worden neergeschoten, aldus het blad. Van een onzer verslaggevers DEN HAAG. De, staatssecretaris van verkeer, drs. Stijkel, heeft zich gisteren in Den Haag door het bestuur van de nieuwe vakvereniging Rijdend Personeel van de Nederlandsche Spoor wegen laten voorlichten over de stand van zaken in deze bond. Vorige week had de staatssecretaris al poolshoogte bij de spoorwegen genomen door per soonlijk enige ritten op locomotieven te maken en daarbij uitvoerig te pra ten met machinisten en conducteurs. Van de zijde van het bestuur van Rijdend Personeel waren bij het ge sprek aanwezig de heren Gijsberse en Wieman, beiden conducteur, en de machinist Van Osta, alsmede hun juri disch adviseur. Zij kregen in een open hartig onderhoud van een uur, dat op hun eigen verzoek werd gehouden, de indruk dat de heer Stijkel niet zonder meer afwijzend staat tegenover de nieuwe vakvereniging. De staatssecretaris zal zich nu met de directie van de Nederlandsche Spoorwegen verstaan over het pro bleem van de erkenning van Rijdend Personeel. SAARBRÜCKEN (DPA) De laatste slachtoffers -van de mijnramp van 7 fe bruari bij Völklingen zijn gevonden. Het totale aantal doden bedraagt 298. In de ziekenhuizen zijn nog 45 gewonden, van wie enigen in levensgevaar verkeren. Weersverwachting geldig tot hedenavond: Droog weer met enkele overdrij vende wolkenvel den. Middagtem- peraturen enkele graden boven het vriespunt. Matige tot vrij krachtige oostelijke wind. MIESJE: Kijk 's aan, alweer zon. 23 Februari: zon op 7.41, zon onder 18.07; maan op 22.17, maan onder 9.22. Helsinki wind max.t. n.sl. onbew. N -9 0.1 Stockholm sneeuw N -1 0.1 Oslo onbew. NO 4 0 Kopenhagen onbew NNO 3 0 Aberdeen regen Z 3 0.1 Londen h. bew. ONO 6 0 Amsterdam onbew. NO 7 0 Brussel onbew. NO 9 0 Luxemburg onbew. ZZO 7 0 Parijs onbew. ONO 11 0 Bordeaux onbew. ONO 13 0 Grenoble onbew. NO 10 0 Nice onbew. zw 14 0 Berlijn z. bew. N 3 0 Frankfurt onbew. NO 8 0 München z. bew. N 6 0 Zürich onbew. ONO 7 0 Genève onbew. stil 4 0 Locarno z. bew. stil 12 0 Wenen 1. bew. NNW 6 0 Belgrado z.bew. WNW 6 0 Athene onbew. ozo 15 0 Rome z. bew. stil 14 0 Ajaccio 1. bew. N 15 0 Madrid onbew. stil 17 0 Mallorca onbew. ZW 17 0 Lissabon 1. bew. ZW 16 0

Zeeuwsch Dagblad | 1962 | | pagina 1