Vlissingen bouwt huizen buiten gemeentegrenzen Kentucky's'best! Douwe Egberts Woningbouwvereniging start met plan Paauwenburg Zeeuwsch Dagblad! 't Is lekker roken von ZWARE SHAG Grootwinkelbedrijven hebben belangstelling voor vestiging Raad Hoek wenst eerst inlichtingen Voorstel gemregeling afval waterleiding ingetrokken Overnachtingen in Biggekerke met 18 procent omhoog In maart eerste paal voor flats aan Nassaulaan op excursie BURGEMEESTER LEGT EERSTE STEEN Hoog bouwen Hoog wonen? EERSTE AANZET Jubileumtoernee van V.P.R.O. C.H.U. in St. Annaland stelde groslijst vast in handige plastic tabakszak! Altijd D*E soepel en vers NS2A tot de laatste draad! Intrede kand. Den Heeten te Bruinisse Huisvrouwen over brood- en melksanering Opdracht aan ETl voor rapport winkel planning? Jaarfeest S.D.G. in Colijnsplaat Rectificatie Kloetinge wil deelname fruitcorso stimuleren De heer E. de Priester voorzitter gasthuis Gereformeerde kerk te Haamstede verkocht Z.L.M.-beStUUr Woensdag 21 februari 1962 ZEEUWSCH DAGBLAD Pag. 3 (Ingezonden mededeling) VLISSINGEN. Burgemeester B. Kolff heeft gisteren de unieke opdracht gehad de symbolische eerste steen te metselen voor Vlis- singse huizen die op Koudekerks grondgebied worden gebouwd. Dit laatste in verband met het feit, dat de havenstad eenvoudig uit haar grenzen barst. In afwachting van de grenscorrectie metselde de heer Kolff maar vast op zijn toe komstig grondgebied. Om alle misverstand te voorko men mogen we opmerken, dat dit Protestants-Christelijk J^EEDS in 1955 richtte de toenmalige minister van volkshuisvesting, ir. H. Witte, zich tot het Nederlands Instituut voor Volkshuisvesting en Stedebouw, met het verzoek een com missie te willen instellen tot het be studeren van het complex van vraag stukken, verband houdende met de keuze van de bouwwijze van wonin gen naar het aantal bouwlagen. Natuurlijk is die commissie ingesteld. En het complex van vraagstukken is bestudeerd. Zoals gebruikelijk is het resultaat van die studie in een rap port vastgelegd. Een lijvig rapport met een sehat van gegevens. Toen is dat rapport ter discussie gesteld. En dat geschiedde vorige week (in 1962) in het RAI-gebouw te Amsterdam. De titel van het rapport is een vraag: „Laag of hoog bouwen en wonen?" Het lijkt er op alsof wij in onze pro vincie daar vlug en gemakkelijk op kunnen antwoorden. Onze bevolking wil laag wonen, dus ook laag bouwen. Toch is het niet zo eenvoudig. Het vraagstuk van de volkshuis vesting blijft om een oplossing roe pen. Maar het wordt niet opgelost. Is ons volk daartoe niet bij machte? Ziet een volk dat een Deltaplan uitvoert geen oplossing voor de woningbouw? Het zou ons niet verwonderen dat de oplossing mede achterwege blijft vanwege de geringe vooruitgang in de bouwtechniek. Allerlei zaken worden, in verhouding tot 25 jaar geleden, aan zienlijk sneller geproduceert. Machi naal en al dan niet automatisch. En het huis? Een zeer geringe vooruit gang. De ontwikkeling van de bouw techniek wijst echter in een richting van geconcentreerd en hoog bouwen. Bovendien heeft een hoog woonge bouw meer mogelijkheden tot diffe rentiatie in de wooneenheden. En ten slotte: stedebouwkundig doen de hoge woongebouwen het zo goed. Hoewel er in het rapport geen dui delijke voorkeur wordt uitgesproken menen de samenstellers toch wel op zoveel goede zijden te kunnen wij zen van de hoogbouw, dat deze bouw kan opbieden tegen de laagbouw. En wat het bouwen betreft zijn wij het hiermee eens. Maar niet voor wat be treft het wonen. tjET was grappig op die bijeenkomst in Amsterdam. Er zaten enkele honderden mannen en vrouwen bij elkaar. Allemaal stedebouwers of wat daarmee verband houdt. Wij kunnen wel zeggen dat deze groep een zware stem in het kapittel heeft bij de straks te nemen besissingen of er hoog dan wel laag zal worden gebouwd en dus ook gewoond. Eén der aanwezigen, voorstander van laag wonen, vroeg aan de voorzitter van de vergadering verlof tot het stellen van een vraag die er op neerkwam hoeveel van de aanwezigen er hoger woonde dan de derde bouwlaag. Nog geen tien aan wezigen staken hun hand op De aanwezigen waren nog wel be reid hoog te bouwen, maar het wonen liet zij aan de ander over! Natuurlijk moet het bouwen onder geschikt gemaakt worden aan het wo nen. Het bouwen is slechts een middel om het doel, de huisvesting, te berei ken. Dat neemt niet weg dat ook het bouwen voor velen terecht doel is. Maar daarbij zullen we niet mogen vergeten daar waar tegenstrijdige be-1 langen ontstaan, het woondoel te laten prevaleren. Niet alleen in Zeeland, maar ook daarbuiten, geven duizenden gezinnen voorkeur aan de eengezinswoning bo ven de flat. Daarom verspreiden velen uit de grote steden zich rondom de stad. Daar kunnen zij tenminste laag wonen. Deze forensengroep is waar schijnlijk wat topzwaar, omdat het slechts een beperkte groep is die zich de weelde kan veroorloven bui ten te gaan wonen. Zeer velen hebben geen keuzze. Vanwege de schaarste van het artikel zijn honderden trouwcan- didaten overgelukkig ais zij een flatje krijgen toegewezen. En de be woner van het slechte verouderde huis voelt de overgang naar de flat dikwijls als een vooruitgang. Maar bij vrije keuze, bij financiële mogelijkheden, kiest het Nederlandse gezin voor het laag wonen. Dat wisten wij al voordat de commissie ging studeren. En de stedebouwers zullen hun arbeid daar aan dienstbaar moeten maken. Ondanks het dikke rapport. Vlissingse imperialisme allesbe halve agressief is. De omvang van de gebiedsuitbreiding is in pais en vree met het gemeentebestuur van Koudekerke besproken. Intussen lijkt het er sterk op, dat de toe komstige bewoners van Paauwen burg eerst Koudekerkers moeten worden en dat ze later automatisch weer Vlissingers zullen worden. De eerste aanzet is er. Een complex van 84 woningen, 12 eengezinswoningen en 72 flatwoningen komt in Paauwen burg van de grond. Burgemeester Kollf, die gisteren officieel de start mar keerde, metselde niet zo maar een steentje, maar een complete muurplaat met inscriptie. Ditmaal ging het hem volkomen vakkundig af. Dat mag even gezegd worden want bij een vorige eer ste steenlegging had de een of andere onverlaat opgemerkt dat de vaklieden het later nog wel even zouden overdoen. De heer Kolff was dat niet vergeten, hanteerde de troffel ditmaal vastbera den en zinspeelde er onder de nodi ge hilariteit op dat het nu wel goed zou zijn. Aardig accent De plechtigheid kreeg nog een aardig accent omdat een fraaie oorkonde, keu rig opgerold in een loden bus achter de steen werd neergelegd en naar ieder hoopt voor lange jaren aan het dag licht wordt onttrokken. De oorkonde, waarvan het duplicaat op het bureau van de woningbouwvereniging komt te hangen, bevatte de volgende tekst: De eerste steen van een complex van 84 woningen, zijnde de eerste wo ningen op „Paauwenburg" gebouwd door de woningbouwvereniging „Goed Wonen" te Vlissingen, werd in tegen woordigheid van ondergetekenden ge legd door burgemeester van Vlissin gen, mr. B. Kolff. Volgden de handtekeningen van be stuursleden, genodigden en architecten. Behalve de genoemde oorkonde, waren in de loden bus ook enkele munten op geborgen met de beeldenaar van Konin gin Juliana en Prinses Wilhelmina. We zijn vast zo vrij „Zijnde de eerste woningen op Paau wenburg gebouwd", zo luidde de tekst van de oorkonde. Het ziet er naar uit dat die eerstelingen snel door een twee de complex gevolgd zullen wordem De voorzitter van „Goed Wonen", de heer A. C. van de Velde stapte een uur tje later, tijdens een „koffie-unrtje" ln het strandhotel, tenminste pardoes de toekomst binnen en overhandigde de burgemeester het schetsplan voor de volgende stoot woningen, 112 in getal. „Wij zijn zo vrij geweest de architeot alvast te laten tekenen", zo zei hij. Tevoren had de voorzitter ook al een paar opmerkingen in deze richting ge maakt. In de bouwkeet, waar hij een kort en krachtig welkomstwoordje sprak zei hij te hopen dat de minister spoe dig meer bouwvolume beschikbaar zal stellen. Dit zal de groei van Vlissingen stimuleren, zo voegde hij er aan toe. Maar het gaat ons daarbij niet alleen om de uitbreiding van de stad, maar wel degelijk ook en wellicht in de eerste plaats om de verbetering van de volkshuisvesting. De woningen die hier gebouwd wor den zo besloot de heer Van de Velde zullen de toets van de kritiek volt op kunnen doorstaan. Binnen de gestel de beperkingen hebben de architecten letterlijk alle mogelijkheden uitgebuit. Geen filiaalhouder De burgemeester van Vlissingen, die zijn toespraak rustig opgespaard had tot na de koffie, merkte op dat de woning bouwvereniging „Goed Wonen" in het na-oorlogse Vlissingen een voor aanstaande plaats heeft ingeno men. Dit betekent iets als men beseft dat in de afgelopen zeventien jaar het percen tage woningwetwoningen tussen de 40 GOES. Met een voorstelling in de Prins van Oranje te Goes is de V.P.R.O. gestart met het jubileumtoernee door de provincie Zeeland. Deze voorstellin gen worden gegeven ter gelegenheid van het 35-jarig 'bestaan van deze om roepvereniging. Het ensemble bracht op verdienstelijke wij-ze een muzikale show met als motto „Tussen olielamp en spijkerbroek". Gisteravond trad het gezelschap op in De Schouwburg te Middelburg, vanavond is Zierikzee aan de beurt, gevolgd door Oostburg op don derdag en Vlissingen op vrijdagavond. ST. ANNALAND. De kiesvereniging van de Christelijk Historische Unie kwam bijeen onder voorzitterschap van de heer C. van Winkelen, De voorzitter wees er op, dat de, overheid Gods dienaresse is. „We moe ten er naar streven, om zowel bij de aanstaande verkiezing voor de Provinci ale Staten op 28 maart a.s. als voor de gemeenteraadsverkiezing op 30 mei die personen te kiezen, die htm beleid rich ten naar Gods heilig getuigenis. Hier aan hebben we als leden van de C.H.U. onze volledige medewerking te verle nen." Vervolgens werd de groslijst voor de a.s. gemeenteraadsverkiezing vastge steld. Deze lijst ziet er als volgt uit: 1. Jb. J. Mosselman, 2, M. Ligtendag, 3. Jb. L. Goedegebuure Jb.L.zn., 4. Johs. A. Heijboer, 5. Lt. Slootmakei', 6. J. Hage Corns.zn., 7. C. van Winkelen. Tijdens de rondvraag overhandigde één der leden een gift van 20 van een persoon die met de C.H.U. sympa thiseert. Er bestond voor deze vergadering een flinke belangstelling. en 45 procent ligt. Speciale lof had dê burgemeester voor de vereniging omdat het bestuur er altijd de voorkeur aan had gegeven een eigen weg in te slaan. Men wilde geen filiaalhouder zijn van het gemeentebestuur en hield voor zo ver he-t ontwerp en inrichting van de woningen betreft het heft in eigen hand. „Goed wonen" had liever geduld dan een aantal woningwetwoningen van de gemeente over te nemen. Dat geduld werd wel eens op de proef gesteld, maar in het plan Paauwenburg kreeg men tenslotte toch een formidabele uitlaat klep. Het is dus voor het eerst dat Vlissin gen buiten de eigen gemeentegren zen bouwt, zo ver volgde de heer Kolff. Tot -nu toe heeft Vlissingen zich altijd binnen de eigen gemeentegrenzen kun nen ontwikkelen, maar het werd een beetje benauwd in de taille. Vlissingen groeide er uit. Het plan Paauwenburg had nooit van de grond kunnen komen als er geen uitzicht was geweest op een grenscorrectie. In principe is met het gemeentebestuur van Koudekerke ech ter al overeenstemming bereikt. De burgemeester besloot met de hoop uit te spreken op een ruime contingentering. De provin ciale adviesraad is reeds bijeen geweest en het is nu afwachten hoe de woninghoek verdeeld is. „Daar hangt het van af of we vooruit kunnen." 0 Hartelijk dank dat ik weer eens voor u mocht metselen, zei burgemeester Kolff later tegen de voorzitter van de woning bouwvereniging „Goed Wonen". BRUINISSE. Kandidaat G. den Heeten, te Rotterdam, beroepen predi kant van de Gereformeerde Kerk te Bruinisse zal op zondag 18 maart zijn intrede doen. Hij zal worden bevestigd door ds. A. Nagelktrke te Rotterdam voorheen te Zonnemaire. MIDDELBURG De Middelburgse leden van de Nederlandse vereniging voor huisvrouwen hebben gisterep tij dens de algemene jaarvergadering, ge houden in restaurant „Suisse" de voo-r- en nadelen van de brood- en melksane ring besproken. Unaniem waren de da mes van oordeel dat bij de huidige si tuatie van de melkbezorging veelal de slijter op een onmogelijk uur aanbelt, namelijk rond twaalf uur 's middags. Brood-sanering zou nadelen hebben, iedere bakker, aldus de huisvrouwen bakt zijn brood op eigen manier, zodat iedere huisvrouw haar favoriete bakker kan kiezen, In verband met de aanstaan de viering van het 50-jarig bestaan van de Nederlandse vereniging deelde de voorzitster, mevr. M. A. van den Boo- gert, mede dat de afdeling Middelburg naar alle waarschijnlijkheid een beeldje voor het verenigingshuis zal aanbieden, dat vervaardigd zal worden door de Middelburgse boetseerclub van de huls vrouwen. Voor deze middag, die werd bijgewoond door het ere-lid, mevr. De Casembroot, vefmeldde het programma een lezing over „oud Middelburg", die echter vervangen werd door de verto ning van een film over orchideeën. De heer R. van Miert toonde een zelfver vaardigde film, waarbij de dames ge confronteerd werden met de vele soor ten van de orchideeën-familie, het zaaien, opkweken en verzorgen van de planten. Zes a zeven jaren blijken te verstrijken voor uit het gesteriliseerde zaad een- halfwas-orchideeënplant is ge groeid. Mevrouw Van den Boogert bood de heer Van Miert aan het eind der middag een boekenbon aan. MIDDELBURG. Naar wij vernemen is het gemeentebe stuur van Middelburg voor nemens door sanering van ge deelten van de oude binnenstad het winkelapparaat een uitbrei ding te doen ondergaan. Het ligt in de bedoeling dit te verwezen lijken in aansluiting op het be staande winkelcentrum. Er bestaat voorzover bekend be langstelling van twee grootwinkelbe drijven in den lande voor vestiging in Middelburg. Van één bedrijf we ten wij dat het zijn voelhorens in Zeeland uitgestoken heeft. Enige ver tegenwoordigers van deze Amster damse onderneming hebben in Mid delburg, Vlissingen en Goes de moge lijkheden tot eventuele vestiging af getast, maar een beslissing is nog niet genomen, omdat de directie nog het rapport over Zeeland moet be- studeren. Een ander grootwinkelbedrijf uit Am sterdam zei üi principe interesse te hebben voor vestiging in alle plaatsen van enige betekenis. Ook deze maat schappij is nog niettot een' definitief oordeel gekomen. In de Zeeuwse hoofdstad is verder in overweging genomen het Economisch Technologisch Instituut opdracht te ge ven een studie te maken van de win kelplanning in de onde stad en in de nieuwe wijken, met name voor het bin nen afzienbare tijd tot uitvoering te brengen plan-Zuid (Sloewijk achter het station). COLIJNSPLAAT. De christelijke muziekvereniging „Soli Deo Gloria" hield h'et jaarfeest voor donateurs en begunstigers in de zaal van de voorma lige kleuterschool. Na afwerking van het muzikale gedeelte van het program- ma onder leiding van de dirigent, de heer P. Smit, werd het toneelstuk „Plicht of liefde" opgevoerd. HOEK. De raad van Hoek heeft nog geen flat verleend aan het voorstel van B. en W. om een gemeenschappe lijke regeling aan te gaan voor een af valwaterleiding voor Zeeuwsch-Vlaande- ren. Om hieraan deel te nemen zou Hoek 3,40 gulden per inwoner beschik baar moeten stellen. Het voorstel moesi echter door B. en W. ingetrokken wor den omdat de raadsleden eerst willen worden ingelicht over gehouden interne besprekingen en het doel van deze ge meenschappelijke regeling. De heer Tollenaar (SGP) vond het bedrag dat jaarlijks voor de regeling zou moeten worden gevoteerd enorm hoog. In het algemeen vroeg de raad zich af welk rendement hier tegenover zal staan. Nadat het voorstel was Inge trokken beloofde burgemeester A. F. Hanssens alle mogelijke inlichtingen te verstrekken. De burgemeester hield tijdens deze raadsvergadering zijn nieuwjaarsrede, waarin hij zijn vreugde uitsprak over het feit dat de bevolking van de ge meente het afgelopen jaar met veertien personen is vermeerderd. Een van de Meisjesclub Bruinisse luidde presidente uit BRUINISSE. De Chr. Meisjesclub „Wees Een Zegen" heeft afscheid geno men van haar presidente, mejuffrouw P. M. Huisson, die 15 jaar lang het voorzitterschap van deze club heeft be kleed. Aan deze avond was een feestelijk tintje gegeven, om de waardering te to nen, voor het vele, dat door mejuf frouw Huisson voor het Jeugdwerk te Bruinisse was gedaan. Zang en spel vormden de ingridiën- ten van het programma. Mejuffrouw Huisson haalde tal van herinneringen op, uit de tijd dat zij de club iedere zondagavond om de 14 da gen had geleid, in dichtvorm en door toespraken werden haar goede eigen schappen door diverse bestuursleden, die korter of langer met haar hadden samengewerkt, naar voren gebracht en als blijvende herinnering werd haar een gouden Hugenotenkrulsje overhandigd. VLISSINGEN. Ten onrechte was in het artikel in ons blad van zaterdag jl. over de heer P. de Rooy uit VHssingen saterdag a>s* ^et viert dat hij vijftig jaar in de muziek is, vermeld dat de receptie bij hem aan huis zal Worden gehouden. Deze receptie zal na melijk worden gegeven in hotel Royal in de Badhuisstraat te Vlissingen. KLOETINGE. De gemeenteraad komt maandag 26 februari, des avonds om half acht, in openbare vergadering bijeen. De agenda vermeldt o.m. een voorstel van b en w om voor 500 gul den garantie te verlenen voor deelname van de gemeente ln samenwerking met de Vereniging van Oud- leerlingen van land- en tuinbouwwinteycursussen aan het Fruitcorso in Goes. Andere voorstellen zijn om de bouw van het mechanisch gedeelte van de ri- oolzuiverlngsinstailatie ondershands op te dragen aan de N.V. „Landindustrie" te Sneek voor de totale prijs van 58.105 om de onbewoonbaarverklaring van de woninig Lewestraat 30 op te heffen, om afwijzend te beschikken op het sub- Sidie-verzoek van het revalidatiecentrum voor kinderen Johanna Stichting te Arnhem, omdat 'bij deze stichting geen kinderen Uit Kloetinge in zong zijn, om tuingrond aan te kopen voor de verleg ging van de Buys Ballotstraat ln oos telijke richting. In Vlissingen VLISSINGEN. In een vergadering van het college van regenten en regen tessen van het gasthuis te Vlissingen is in de plaats van de heer W. de Ridder tot voorzitter gekozen de heer E. do Priester. AL WORDEN ER geen molens ■meer'gebouwd, de 81-jarige Middelburgse molenmaker N. de Troye is zijn ambacht trouw gebleven. Nu al 5Vi jaar lang werkt hij elke dag aan een 'mi niatuurmolen waarvan hij ieder onderdeel zalf vervaardigt. De molen is ruim twee meter hoog en zal graan kunnen malen, Op de foto ziet men de heer De Troye bezig met het schilde ren van een der wieken. De mo lenmaker gebruikte ongeveer tweehonderd koperen schroefjes en moertjes om het latwerk van de wieken te bevestigen. zaken die de grootste aandacht van de gemeente hebben is het blijven activeren van de bouwcapaciteit. De burgemees ter verwacht veel van de samenwerking met de omliggende gemeenten, op de verschillende terreinen die het woon klimaat ten goede kunnen komen. Tij dens de behandeling van de agenda ont stond nog een discussie over het verzoek om premie voor de verbouwing van het pand aan de Vangestraat 12, ingediend door de firma Van Waes Boodts, brou werij te Westdorpe. Dit ontmoette felle tegenstand van enkele raadsleden, die van mening waren dat het café behorend aan de woning een bouwval is, en dat het gelijk met de woningbouw verbeterd dient te worden. De heer J. V. d. Peyl (PvdA) en de heer Tollenaar drongen er beiden op aan nauwlettend er op toe te zien dat er geen premie voor de ver bouwing van de woning wordt verleend, voordat de gevel van het café vernieuwd is. De heren D. Tollenaar en J. Ver gouwe stemden tegen dit voorstel. Tij dens de rondvraag merkte de heer Tolle naar op dat het zware vervoer van de kanaalwerken de polderwegen geheel ruïneert. De burgemeester antwoordde hierop dat rijkswaterstaat in de toe komst alles wat stukgereden is zal her stellen. BIGGEKERKE. De sterke ver meerdering van het vreemdelingenbe- zoek in 1961 beeft voor Biggekerke een verhoging voor het aantal overnachtin gen laten zien van achttien procent. In 1960 werden er 66.660 en in 1961 78.425 overnachtingen geregistreerd, aldus bur gemeester J. L. Drogmans ln een Nieuwjaarsrede tijdens een gistermor gen gehouden raadsvergadering. De bouwactiviteiten in het afgelopen jaar omvatten 24 verleende bouwvergunnin gen, waaronder twee voor nieuwbouw en vier zomerwoningen. Het zielental bleef hetzelfde zodat de sterkte van de gemeente, zoals werd vermoed, sta tionair ls gebleven. Ook in Biggekerke nijpt het parkeerprobleem. Er zijn plan nen voor het scheppen van meer par keerruimte, maar wanneer deze zonden worden gerealiseerd, was de heer Drog mans onbekend. Belangrijke gebeurtenissen in 1061 voor Biggekerke noemde de voorzitter de vergroting van de brandweerkazerne, de torenverlichting en de verbetering van de straatverlichting. De heer Drog mans had gaarne een vergroting van de bouwactiviteiten gezien, maar deelde mee dat de bouw in de gemeente stag neerde tot een uitbreidingsplan was ge reed gekomen. Daartoe was aan een stedebouwkundl- ge opdracht gegeven een uitbreidings plan voor de gehele gemeente op te stellen, eenzelfde plan voor de duin streek en een wijziging voor het plan „Op 't dorp". Als bijzondere evenementen in 1961 stipte de heer Drogmans voorts aan de aanleg van een duinpad en de oprich ting van een bejaardensociëteit. Wet houder Joh. Kodde (a.r.) sprak een we derwoord. De raad had geen bezwaren tegen een subsidieverhoging voor de Stich ting Zeeland, het toekennen van subsi dies aan diverse fondsen voor het be strijden van volksziektes en het toeken nen van een krediet voor aanleg van riolering in de Bakkersgang van 1100, MIDDELBURG. N&ar wii vernemen zal in maart aan staande de eerste paal geslagen werden voor de bouw van 12Ó flats aan de Nassaulaan in Mid delburg. Deze flats zullen ge bouwd worden in opdracht van het Algemeen Mijnwerkersfonds te Heerlen. De flats zullen in vijf bouwblokken van vier woonlagen verrijzen. De uit 1925 daterende Gereformeerde kerkte Haamstede op Schouwen en Dui velend is verkocht aan een aannemer, die het oude bedehuis zal benutten voor de opslag van bouwmaterialen. Het jeugd- gebouw van deze kerkelijke gemeente is eveneens verkocht en krijgt een be stemming als groentehal. De opbrengst van deze verkopen ongeveer 50.000 heeft de financiering voor de bouw van een nieuwe kerk met 550 zitplaat sen „rond" gemaakt. De accommodatie van het oude, 300 zitplaatsen tellende, kerkgebouw, was vooral ln de zomer maanden niet toereikend meer voor het aantal kerkgangers. Enkele jaren gele den reeds was besloten een nieuwe kerk te bouwen. Er wordt naar gestreefd om de nieuwe kerk vóór het toeristenseizoen van 1963 in gebruik te nemen. Bromfietser reed aan linkerzijde YERSËKE, De bromfietser L. P. uit Kapelle liep zaterdagmiddag won den aan het hoofd op en schade aan zijn brommer doordat hij aan de ver- keerde kant van de weg reed. Op de kruising Damstraat-Kaaistraat-Noord- gaardstraat werd hij aangereden door een Belgische personenauto. Er werd proces-verbaal tegen hem opgemaakt. GOES Het dagelijks bestuur van de Z.L.M. is van plan op excursie te jugister€n sehoudon vergade ring van dit bestuur werd n.l. besloten om de aprll-vergadering ln Tholen te houden en dan tevens de nieuwe land bouwhuishoudschool te bekijken. Op die dag zullen ook de scholen te Kruinir- bezocht""166"6 e" 0os,ka!>ell£ worden Het dagelijks bestuur besloot verder om de algemene zomervergadering op zaterdag 26 mei a.s. in Goes te houden.

Zeeuwsch Dagblad | 1962 | | pagina 3